SanlpocrisWeehblad T.V.S. Streekplan IJmond-Noord. Bridgeclub De Kennemers. Examens. Honkbal. !7e Jaargang No 29 Redactie Terras weg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Vrijdag 6 Juli 1956 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel.. 7029 Openlucht Concerten Santpoortse Koren. ivenals voorgaande jaren geven ie plaatselijke zangverenigingen en gezamenlijk concert in het Openluchttheater „Jagtlust" van iet Prov. Ziekenhuis, en wel op Voensdag 11 Juli voor patiënten n personeel van het Prov. Zie- enhuis en Donderdag 12 Juli oor het publiek. )e medewerkende koren zijn Vox Humana", „Da Pacem", De stem des Volks", Kennemer Youwenkoor, Chr.Vrouwenkoor loogovens Mannenkoor en de larmonie „St. Caecilia". )e gezamenlijke repetities vinden laats in de zaal ,van „Zomer- ist" op Vrijdag 5 en Dinsdag 0 Juli a.s., waar alle leden ver dacht worden. (Tie gaat mee als leider(ster) net een uitstapje van de Kath. Meisjesschool „St Liduina". (/oensdag 11 Juli a.s. zullen de es klassen van de par. meisjes- :holen een uitstapje maken naar e Kennemerduinen, terwijl des liddags een voorstelling in het Openluchttheater» op het pro- ramma staat, waar Sneeuwwitje pnieuw tot leven gewekt zal rorden. en beroep wordt gedaan op en, die deze dag als leidster(der) 'illen fungeren. Hiervoor kan ïen zich telefonisch onder het r 7076 of persoonlijk melden, osbeeklaan 11. Oudercommissie Parochiële Scholen. Santpoortse Feestweek. Op verzoek van vele lezers berichten wij, dat de kermis, harddraverij en ringrijderij zal plaats vinden in de week van 31 JULI t.m. 4 AUGUSTUS. Grote Klaverjaswedstrijd voor Toeristen en Vacantiegangers. aterdag 7 Juli a.s. zal in de euwe zaak van Hotel „De ilenboom" een grote Klaverjas- edstrijd worden gehouden, in st bijzonder voor toeristen en icantiegangers welke in Sant- aort en omgeving vertoeven, r zijn mooie luxe prijzen be- :hikbaar. Inschrijving kan ge- ihieden tot Zaterdagmiddag 4 ar. De wedstrijd vindt plaats ader auspiciën der klaverjasclub samen Sterk". eeft U dus logé's of gasten, at hen dan aan deze wedstrijd ;elnemen. Postduivenvereniging „De Luchtpost". Wedvlucht vanaf Pt. St. Maxence a 1 Juli. Afstand plm. 373 km. e duiven werden gelost om 15 uur met Z.W. wind, de :rste werd geklokt om 10.15 ar. ikker 1, Bierman 2, 10, 17, van uijn 3, 5, 20, Koning 4, Bouwer Struys 7, 19, Dekkers s8, 11, 2, Hols 9, 14, van Zwieten 13, 18, 21, Wipprecht 16. De Turnvereniging Santpoortgeeft een Zaterdag 7 Juli a.s., des avonds 7 uur, Het programma is als volgt 1. Opening, Opmars en Vaandelgroet 2. Kastspringen 3. Bewegingsoefening 4. Schuine banken 5. Oefeningen met achttallen 6. Meisjes op en aan de brug 7. Vrije oefening 8. Kleutersprookje 9. Brugturnen Paard 10. Lenigheids-oefening 11. Ringenzwaaien 12. Paardspringen 13. Hoepel-oefening 14. Behendigheidswedstrijd 15. Vrije oefening 16. Slotoefening Openlucht Uitvoering op in het Burg. Rijkenspark. Jongens 12-15 jaar Dames Jongens 5-8 jaar Meisjes en Dames Meisjes 8-10 jaar Heren Dames-Meisjes-Heren Jongens Dames-senioren Dames Heren Dames Jongens 9-11 jaar Meisjes Dames en Meisjes Resujné. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Om. streken heeft zich onder dagteke ning van 11 juni j.l. in een be zwaarschrift tot de Kroon ge richt, waarbij zij haar standpunt t.a.v. het streekplan IJmond- Noord hetwelk door de Provin ciale Staten van Noordholland bij besluit van 20 Maart 1956 is vastgesteld, lieeft_ kenbaar ge maakt. De Kamer heeft haar bezwa ren, welke zij reeds in eerste in stantie bij het College van Ge deputeerde Staten van Noord- llolland naar voren heeft ge bracht, onverkort gehandhaafd. Zij blijft van oordeel, dat t streekplan souplesse mist door zijn te ver-gaancle ge detailleerdheid in bestemmin gen en dat de hieruit voort vloeiende dwingende eco nomische ordening voor de IJmond-Noord een zeer on gewenste belemmering voor de ontwikkeling van het be drijfsleven aldaar in de toe komst kan vormen. Het bedrijfsleven en de be drijfsontwikkeling hebben de taak zich steeds soepel en vlot aan te passen aan de economi sche ontwikkeling in het land en in de wereld, die zich buiten de voor de IJmond-Noord gestelde regels om, zal voltrekken. Het thans categorisch indelen van elke industrie en het reeds thans vaststellen, niet alleen van haar plaats, doch ook van terrein- vorm en -grootte voor een niet begrensde periode, is hiermede niet in overeenstemming. Zij heeft voorts naar voren gebracht, dat er ook juridische bezwaren bestaan tegen dit streekplan. Tengevolge van de meergenoemde gedetailleerdheid in bestemmingen heeft dit streek plan zich niet beperkt tot zui ver bovengemeentelijke belangen hetgeen tot zijn doelstelling be hoort, doch het heeft zich tevens begeven in het vastleggen en omlijnen van belangen, die van strikt gemeentelijke» aard zijn en waarvan de re geling behoort te worden overgelaten aan de compe tentie van de betrokken ge meenten. Onder meer wijst de Kamer in dit verband op de bestemming voor doeleinden van irecreatie. Naar haar mening is het moei lijk te verdedigen, dat de voor gestelde onderverdeling op het stuk van de recreatie door de vermelding van drie bestemmin gen, n.l. één voor dagelijkse ont spanning c.a., één voor eendaag se ontspanning op strand c.a. en één voor meerdaagse ontspan ning c.a. een materie vormt, die niet aan de gemeenten kan worden overgelaten en zeker niet omdat deze differentiatie een van meer dan gemeentelijk be lang' zou zijn. Doch ook de veiligheid der be stemmingen met betrekking tot de industrie leidt tot onjuiste ge volgen. Ofschoon terecht in het streekplan IJmond-Noord grote aandacht besteed wordt aan de te verwachten uitbreiding van de industrie, aangezien de na tuurlijke geschiktheid van het I j moncl-gebied als inclustrie-ter rein de verwachting inhoudt, dat binnen afzienbare tijd vele op pervlakken door industrieën zul len zijn bezet, acht de Kamer t anderzijds geheel onjuist en in strijd met de Wet om de voor de industrie aangewezen oppervlak ken in te delen in terreinen voor een bepaalde industrie. Hierdoor wordt de ruimte lijke ordening te zeer toe gespitst tot een dwingend eenzijdig gerichte economi sche ordening. Het gevolg hiervan is, dat binnen het kacler van gronden voor industriële doeleinden be paalde ondernemingen worden verzekerd van de voor haar uit breiding benodigde industrie terreinen, waardoor een voor keurrecht aan die ondernemin gen wordt verstrekt, hetgeen nimmer het doel van een streek plan kan en mag zijn De Kamer besluit haar be zwaarschrift met een verwij zing naar de behandeling van het Wetsontwerp Nationale Plan en Streekplannen in de Staten- Generaal gedurende het jaar '51. Duidelijk kwam in de toender- tijd gevoerde beraadslagingen tot uitdrukking dat wel de re gering als de volksvertegenwoor diging de nadruk leggen op het behoud van de gemeentelijke autonomie, die niet doorkruist mag worden door het vaststellen van een streekplan. Ter afwisseling van het zomer- programma werd thans een per centage-wedstrijd gespeeld. Zij die 50°/o of meer behalen promoveren en die daaronder blijven degra deren. De uitslag Afd. A. luidt: 1. Hr. en Mevr. Kroone 2. Hr, en Mevr. Spruyt 5. Heren Mulder en Kruisman 4. Heren Kost en Bodewes 5/6 Heren Bode en Koster 5/6 Dames Wiggemans en Mulder 7. Mevr. Breedijk en Hr. Andela °/t 59.03 55.56 53.47 50.69 50.00 50.00 49.51 Afd. B. 1Heren Seegers en v, Munster 64.29 2. Dames Dirven en Muller 60.71 3. Heren Witmond en Steinberg 54.76 4. Heren Kuys en Paats 53.57 5. Mevr. Nieuwenhoff Hrn. Top en Porck 46.43 6 Dames Andela en v. Sprang 44.05 7/8 Dames Smakman en Muller 38.10 7/8 Heren Gerritsen en Muller 38.10 8. Heren Andela en Breedijk 4722 9. Dames Seegers en v. Munster 54.72 Onze plaatsgenote mej. Vera Badings is aan het Amsterdams Conservatorium geslaagd voor eindexamen C. O. Harp, met onderscheidinc. o Voor het einddiploma Mulo slaagde Loes van de Wiel, Lau- rillardlaan 3, Santpoort. OVER KEEPERS EN SCHUTTERS. Is het u ook wel eens opgeval len, dat het spelen op een be paalde plaats in een elftal de be- iiokken speler veel gauwer po pulair maakt, dan het uitkomen op een andere plaats (Aanne mende natuurlijk dat de betrok ken speler inderdaad iets goeds presteert). Zo is een doelman wiens prestaties aanzienlijk bo ven het middelmatige liggen, al spoedig de favoriet van het pu bliek en zijn naam leeft nog lang in de voetbalhistorie voort, ook al hangen zijn voetbalschoenen reeds geruime tijd in de bekende wil gen. Zo zullen de ouderen onder onze lezers zich de naam van de fameuze Vitesse- en Nederl. Elf tal-doelman Göbel ongetwijfeld nog herinneren en degenen onder hen, die het voorrecht hebben ge had deze sympathieke keeper in actie te hebben gezien, zullen u nu nog wondere verhalen kunnen vertellen over de schier onmoge lijk te stoppen schoten, welke de Arnhemmer toch nog onschade lijk wist te maken. Na hem ge noot de H.F.C.-keeper Gejus v. d. Meiden 'n grote vermaardheid en van diens opvolgers zouden we de oud-Stormvogelsdoelman Piet Kraak nog willen noemen. De reden, Waarom goede keepers zozeer de aandacht op zich vesti gen en vaak zo populair zijn. is o.i. gelegen in het feit, dat zij het laatste bolwerk van de verdedi ging vormen. Het „eigen" publiek ziet niet graag, dut het doel der favorieten doorboord wordt en wanneer nu het laatste steun punt in de defensie zich terdege weert, dan ligt het voor de hand, dat zo'u speler al gauw de lie veling van het eigen publiek is. Hieraan is nog toe te voegen, dat ook de aanhang van de tegen partij in de regel bravourstuk- jes van zulk een doelman weet te appreciëren, een reden temeer waarom keepers vaak zo'n grote populariteit genieten. Hoopt dus het publiek aan de ene kant, dat „zijn" keeper zich niet zal laten passeren, aan de andere kant stelt het het buiten gewoon op prijs, wanneer de eigen voorhoede er lustig op los scoort. Het wil doelpunten ge maakt zien door de voorhoede zijner favorieten en daarom ligt het al evenzeer voor de hand, dat een goal-getter, een speler dus. wiens schotvaardigheid opvallend groot is, al spoedig bij het pu bliek in de smaak valt. Spelers als Huig de Groot vau Sparta Jan Thomee van Concordia (Delft), Lagendaal van Xerxes, Sint van W.F.C., Feith van H.S.Y. en B'linkhof van Stormvogels, al len kanonniers van formaat, ge ven nu nog de voelbatliefhebbers die hen in hun glorie-tijd ge kend hebben, stof tot praten over gloeiende kogels, die het net de den trillen of het houtwerk kra ken. Wat Huig de Groots schiet- talenten betreft, zou men 't best bij de doelman van het Engelse Elftal, dat in 1913 voor het eerst van het Nederl. Elftal verloor Brebner heette hij terecht kunnen en wat Lagendaal's do delijk schot aangaat, noemde men in Parijs deze Rotterdamse in specteur van politie niet ,.he4 menselijke kanon"? Tegenwoordig komt men zul ke kanonniers niet zo vaak nxeer op onze velden tegen. Ten dele zal hiervoor de oorzaak moeten worden gezocht in het feit, dat t trainen niet meer zoals vroe ger goeddeels bestaat in „goal shotten" en een „partijtje spelen zonder aanwijzingen. Tegenwoor dig komen bij de training tal van andere zaken van gewicht aan de orde, als daar zijn lichaamsconditie, bal techniek, spelinzicht en het inprenten van de waarheid, dat bij het moderne voetbal het individu zich onder geschikt moet weten aan het ge heel, m.a.w. dat individueel spel uitzondering „team-work" regel is. Gedeeltelijk is Terrasvogels er in geslaagd revanch te nemen op R.C.H., want het eerste negental behaalde thans een keurige over winning (10—6). Het tweede negental verloor echter helaas ten tweede male van R.C.H. IV en de kansen op een toppiaats zijn nu voor dit negental wel definitief verkeken. Het eerste negental behaalde met goed en enthousiast spel een volkomen verdiende overwinning op de leiders R.C.H. Nadat reeds in de eerste innings een 21 voorsprong was genomen, is de zege eigenlijk geen ogenblik meer in gevaar geweest. Werper Dis- selköter was zeer goed op dreef en hoewel er door R.C.H. nog wel wat werd [geslagen, hoefde hij zich daar niet zo druk om te maken, want het veld zat „potdicht". Aan Terrasvogelskant werd ook behoorlijk geslagen en Pellemans noteerde zelfs zijn eerste homerun dit seizoen. De strijd om het kampioenschap in de derde klasse is nu weer volkomen open. Terrasvogels heeft de achterstand weggewerkt en staat nu weer mede aan de kop. Als er steeds zo gespeeld wordt als tegen R.C.H., ligt een kampioenschap zeker voor het grijpen. Het tweede negental speelde be duidend slechter. Er werden griezelig veel fouten gemaakt en dat drukte de stemming natuur lijk. Daarnaast kon de anders toch geduchte slagploeg van de blauwwitten geen vat krijgen op het zeer gevarieerde werpen van de veteraan Hoogenbos. De eerste werkelijke honkslag kwam n.b. van Rob van Manen, die dit jaar nog geen honkslag ge geven had. De beste man van Terrasvogels als veldspeler was ongetwijfeld achtervanger Cla- renburg en het was jammer dat van zijn prima aangooien niet beter geprofiteerd^werd. De 12 6 nederlaag was^dan ook niet nodig geweest.

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1