SonlpotrisWeeMiiad aan „Herwonnen Levenskracht". Balletuitvoering in het Jeugdhuis Anjerdag-collecte. Examens. 27e Jaargang No 30 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Vrijdag 13 Juli 1956 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 KerkerinklaaD 45 na 6 uur tel. 7029 De Kennemer Balletstudio heeft Dinsdagavond onder grote belang stelling haar seizoen gesloten met den leerlingen-uitvoering. Voor de pauze toonden leerlingen van de afdeling Santpoort ver schillende trainingsoefeningen en werden door kleuters van 5-8 jaar Walsen van Brahms gedanst. In zijn toelichting wees de heer J. L. Zielstra er op, dat de dan ser een reproducerend kunstenaar is, die de muziek in de geest moet opnemen en moet omzetten in een lichamelijke uitdrukking. Door veelvuldige en doelmatige training ontstaat een lichaamsbe- heersing, welke naast gevoel voor ritme de grondslag vormt voor de balletstudie. Het individueel improviseren van een dans op grammofoonplaten heeft geen toetswaarde voor aanleg en ge schiktheid, daar het slechts een uiting is van ritmegevoel. Na de pauze dansten leerlingen van de afdeling Wagenweg op muziek van Debussy en Chopin. Niettegenstaande de geringe to neel- en belichtingsaccomodatie werd de passage van de Twee Blauwe Vogels uit„De Schone Slaapster" van Tschaikowsky op voortreffelijke wijze gebracht. Wij vestigen er de aandacht op, dat bij voldoende deelname, per 1 Septemberweer avondcursussen worden gegeven voor dames, terwijl tevens een klas voor meisjes van 17 tot. 20 jaar zal De jaarlijkse Anjerdagcollecte in De gemeente Velsen heeft totaal f 1990.34 opgebracht (in 1955 f 1444.85). de verdeling per wijk is als volgt Santpoort-Station f 128.54 Santpoort-Dorp f 215.08 Driehuis f 116.49 Velsen-Velserbeek f 96.04 IJmuiden-Oost f 174.39 IJmuiden-West f 540.99 Velsen-N. incl. Pont f 488.88 Opbrengst demonstr. Sportpark f 229.93 Totaal f 1990.34 Het comité dankt allen die op enigerlei wijze hebben medege werkt om dit resultaat te be reiken. De heer J. H In der Rieden deed met goed gevolg eindexamen 5-jarige H.B.S. Mej. A. van Ipenburg slaagde voor het kanditaat-examen tand heelkunde. Van de leerlingen der School m. d. Bijbel slaagden voor het toe latingsexamen van het Christ. Lyceum te Haarlem Kobi Bou- man, Leo Biesheuvel, Jan Panman Bart Wetsema en voor het gym nasium te Haarlem Nel Kruit. „DE VELSER GEMEENSCHAP" STICHTING Van 9 tot en met 15 juli a.s. houdt Herwonnen Levenskracht haar jaarlijkse speldjesdag. Het zou én voor onze patiën ten én voor onze medewerk(st) ers een grote voldoening zijn, wanneer deze speldjesdag een groot succes werd en zelfs bo ven de voorafgaande jaren zou uitsteken. Onze vereniging is u wellicht reeds bekend. Veertig jaar heb ben wij de strijd tegen de tuber culose gevoerd. Wij bouwden 't bekende sanatorium ,.Berg en Bosch", waarmee vóór de oorlog reeds f 3.200.000 was gemoeid, in de loop der jaren konden daar 15.000 patiënten worden ver pleegd. De verpleeg-kosten van deze en andere patiënten lopen in de miljoenen guldens, die onze vereniging heeft kunnen bijeenbrengen. Nu gaat Herwonnen Levens kracht zich ook bewegen op an dere terreinen van de volksge zondheid, zoals reumabestrijding kinderuitzending, uitzending van rustbehoevenden. gezinsverzor ging bij ziekte en bestrijding van suikerziekte. Voor deze doelein den gaf onze vereniging in to taal reeds bijna f 1.000.000 uit. Dit alles kost veel geld, het welk voor een zeer groot gedeel te uit vrijwillige grote en kleine giften beschikbaar moet komen. Daarom houden wij jaarlijks al sinds 1914 onze speldjesdag. Mogen wij op uw medewerking rekenen

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1