SaripotrbWeehblad aan predikbeurten Groots Vuurwerk in „Velserend" V\) weten het nog van enkele tren geleden en nu nog groot- er en schoner. Lfscheid leerlingen der School met de Bijbel. R.K. Kerk, Santpoort Het Ned. Roode Kruis f: Ingezonden. 7e Jaargang No 31 Redactie Terrasweg 31 Kerkeriuklaan 45 Uitgave van Drukkerij Comegge Telefoon 8619 Vrijdag 20 Juli 1956 Administratie en advertenties Drukkerij Comegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 Feërieke verlichting - Venetiaanse Gondelvaart choner dan ooit te voren ondigt de reclame-campagne an. let traditionele Vuurwerk zal Saterdag 21 Juli om plm. 10 uur laats vinden in het door natuur toon omgeven Natuurbad Velserend". let zal weer daveren en knallen, :errenregens zullen neerdalen en arorikjesachtige stukken zullen in verrukking brengen. In de bassins zullen verlichte en versierde gondels met echte gon deliers rondvaren. Een avond van ongekende schoon heid wacht u. De Harmonie „Soli Deo Gloria" zal van het Broekbergenplein vertrekken des avonds om 8 uur en naar het Natuurbad marche ren, om daar onder vrolijke klanken het wachten te veraan genamen. Moge een echt zomerse avond dit festijn ten volle doen slagen. 'rijdag 13 Juli vond in de Pniël apel aan de Pastorieweg, een rscheidsavond plaats van de inderen welke de School met e Bijbel gaan verlaten. Ook de uders waren deze avond aan- rezig. let hoofd der school, de heer Verkruyssen, opende de avond iet een toespraak over de ge- ikenissen van het verloren :haap en de verloren zoon. •eze gelijkenissen handelen over e liefde van de Heer Jezus en e mogelijkheid om altijd tot de ader terug te keren. Het hin- ert daarom niet of het in het ven minder goed gaat, als je laar vrede hebt. lierna zongen de kinderen de ïderen „Blijf bij mij Heer" en 3rote God wij loven U". Ver- olgens declameerde Nelly Kruyt ie Dieren" van Aart v. d. Leeuw ri Paul Koning één der „reijen" it Vondels Gijsbrucht van Am- :el. 'ijdens de pauze werd limonade, offie en koek gepresenteerd. Ia nog enige humoristische ge- ichten voorgedragen door de ;erlingen, nam de heer Touber, ie het bestuur der Chr. Nat. choolvereniging vertegenwoor- igde, het woord om de ver- ekkende leerlingen toe te spre- en. Hij ging daarbij uit van de ïdachte vervat in Spr. 3 6, (en Hem in al uwe wegen en lij zal uwe paden recht maken", lu nog aan het begin van een ieuw tijdperk vragen deze jonge tensen zich af„Hoe zal het lan bij het V.G.L.O., op de nbachtschool, Mulo, Lyceum f Gymnasium." Als zij maar eten dat de Heer, Jezus bij hen zo als zij biddend zongen Ilijf bij mij Heer", dan zal het ak in het verdere leven goed tan. Dan zal de Bijbel het Boek :r boeken blijven en de Heer :t hoogste goed. e vertrekkende leerlingen ont- ngen elk een Bijbel en een aai getuigschrift, e heer Verkruyssen ontving t dankbaarheid en liefde van leerlingen een boekwerk, por- monnaie en zakmes, a het zingen van „Halleluja, :uwig dank en ere" werd deze scheidsavond met dankgebed isloten. Postduivenvereniging „De Luchtpost". redvlucht vanaf Roosendaal, m. 100 km. De duiven werden lost om 13.15 uur met Z. O. ind en de eerste werd geklokt n 14.37 uur. luwen 1-10-15, v. d. Wens 2, als 3-9-13-27-34-39-41, Struys 7-8-11-12-14-15-18-19-28-29- -40-49-50-51, Waasdorp 5-22- -31-43, Wipprecht 6-48, Brou- ;r 16-30-33-47, Dekkers 17-42 1-53, van Duyn 20-25, Hoog- ad 21-26-45, Bierman 24-32-38 Koning 36-46. Tentcampagne Youth for Christ. Van 18 tot en met 25 Juli a.s. zal aan het terrein Garenkokers- kade bij de Kinderhuissingel te Haarlem een tentcampagne wor den gehouden. In deze campagne zal een Ame rikaans team meewerken, met als spreker Bob Evans. Hij is als predikant in dienst geweest van het Amerikaanse leger en hij was de eerste predikant die tij dens de invasie in Normandië met de troepen aan wal ging, waar hij ook gewond werd. Met hem komen mee Mr. en Mrs. Smith, die vocale mede werking zullen verlenen en ver der het muzikale gedeelte zullen verzorgen, evenals Hans van der Steen uit Rotterdam, die op zijn multimonica zal spelen. De algehele leiding heeft de heer Jan J. v. Capelleveen, die tevens als tolk op zal treden. De samenkomsten beginnen elke avond om 8 uur. 's Middags zijn er kindersamen komsten onder leiding van twee kinderevangelisten, de heer en mevrouw Brummelen. Handboogschietvereniging „V.Z.O.S.". Nu de wedstrijden van de Ned. Bond voorbij zijn, is er voor V.Z.O.S. in de komende maan den nog een druk programma af te werken. Hieronder zijn zeer interessante ontmoetingen. In de Santpoortse feestweek vindt een demonstratie wedstrijd plaats op een nog nader te noemen plaats. Hier kunt u zien handboog- schieten o.a. door A. van Pol, internationaal, H. Strouchen, kampioen van District I van de N. B. v. H. S. V.Z.O.S. schiet dan tegen Con cordia uit Amsterdam. Deze demonstratie is op 4 Aug. 's middags om 4 uur. Op 5 Aug. demonstreren dezelfde schutters in het Bosplan te Amsterdam. GAS - SHOWROOM. Dat de fa. Gebr. Bonarius haar tijd begrepen heeft, blijkt wel door een toonkamer te plaatsen in het perceel Hoofdstraat 140, waar men een overzicht heeft van diverse merken Gasfornuizen, Geysers, Gasojars, Gascomforen, en alle modern sanitair. Het geheel geeft een fraai aan zicht en zal zeker elke Hoofd straat bezoeker tot kijken uit nodigen. AUTOZEGENING. Op Zondagmiddag 4 uur, na het Lof, geschiedt de jaarlijkse zege ning van motoren, auto's, trac toren en gemotoriseerde fietsen. Alle bezitters van deze voertui gen worden vriendelijk uitgeno digd daaraan deel te nemen. Zondag 22 Juli H.H. Missen zijn te 6.45, 8 uur, 11.15. Hoogmis te half 10. Te 4 uur Kort Lof, daarna auto zegening. Vrijdag half 8 Lof. Zaterdag 10 uur Veni Creator en huwelijkssluiting van ^het bruidspaar Schoorl en v.d. Veldt daarna de plechtige Huwelijksmis. Te half 8 Broederschapslof en Mariauur. afdeling IJmuiden-Velsen Op maandag 9 Juli j.l. stelde het Campagne Comité 1956 aan het bestuur der afdeling IJmuiden- Velsen van het Nederl. Roode Kruis het resultaat ter hand van de dit jaar in deze afdeling ge houden jaarlijkse collecte. Evenals vorig jaar was ook dit maal het resultaat gunstiger dan het jaar tevoren. De bruto-op- brengst bedroeg n.m. f 5512.87, hetgeen natuurlijk in hoofdzaak te danken is aan het enthousi asme waarmede comité, hun wijkhoofden, collectanten Len overige medewerkers en mede werksters zich van hun taak hebben gekweten en niet te ver geten natuurlijk de meerdere be reidheid van het publiek om te geven aan het Roode Kruis, dat toch eigenlijk een bezit is van het Nederlandse volk in zijn geheel. Door deze ruimere opbrengst der collecte dit jaar zal het af delingsbestuur dan ook in staat zijn bijzondere aandacht te wij den aan uitrusting en materieel der colonne, waardoor het pu bliek in de gelegenheid zal zijn zich meer nog dan voorheen te overtuigen van het nut, ja de noodzakelijkheid van een be hoorlijk uitgerust en goed func tionerend Roode Kruis Korps. Afscheidsavond van de Adolf van Nassauschool. In de gymnastiekzaal van de Adolf van Nassauschool heerste Vrijdagavond j.l. een gezellige stemming. De leerlingen van de zesde klas namen met hun ouders afscheid van het hoofd en onderwijzend personeel der school. Na een kort openings woord door de heer Scholten, zongen de scheidende leerlingen enige aardige liedjes en richtte hij zich met een hartelijke toe spraak tot de vertrekkende klas. Spreker kan zich heel goed voor stellen dat de meisjes en jongens met een gevoel van opluchting de school de rug toekeerden. „Toch geloof ik", zo zei de heer Scholten, „dat jullie, wanneer je eenmaal op je nieuwe school bent ingeburgerd, nog wel eens met een beetje heimwee terug zult denken aan je vroegere school waar toch eigenlijk alles veel makkelijker was". Van deze klas deden zeven leer lingen examen voor het middel baar onderwijs, alle zeven slaag den, n.l. Kittie Broekmeulen, Greetje Kraan, Map Arpad, Jan Jansen en Lex Wijnberg zullen de H.B.S. in Velsen bezoeken, Ellen Coblijn gaat naar het Ken- nemer Lyceum en Janot Horbeek naar het Lorentz Lyceum. Aan het eind van zijn toespraak reikte de heer Scholten de ge tuigschriften uit. In zijn functie van voorzitter der oudercommissie vroeg toen de heer Blom het woord. Namens ouders en leerlingen dankte hij de heer Scholten en het onder wijzend personeel die deze kin deren onder hun gehoor hebben gehad, voor alle imoeite die zij zich getroost hebben. Namens de oudercommissie bood de heer Blom de e herinnering» Vervolgens gen geniete prestaties zelf gelever Annemarie nummertje deon, waar op de fluit Blom had schreven, h van haar kk In de pauz getracteerd bak, terwij en heren t Na de par pjes verte de beide 1 amusant is Tot slot t naam var heer Scho hij hun g< Kitty Broa en bloemt R. K Zondag rallye vo<_ van 13 tot opdrachten, een tijdrit i aan Zee te niet de bec deze tijdrit evenement er voor staiM R personen vastgesteld en ook de afstand blijft een verrassing. Uiter aard wordt er met het zwakke geslacht rekening gehouden, zij kunnen wat kalmer aan doen. Om 11 uur start de eerste groep vanaf het R.K. Jeugdhuis aan de Dinkgrevelaan. Ga niet weg zonder routebeschrijving, [die je kunt krijgen bij betaling van het inleggeld. Het eindpunt van deze rally bevindt zich in het park Velserbeek, centraal gelegen dus. Er zijn vijf mooie individuele prijzen en daarnaast nog prijzen voor de drie beste groepen. Het gaat er dus om dat iedere jongen of meisje persoonlijk de opdrachten etc. uitwerkt, daar naast kunnen zij in groepjes van 4 personen mededingen voor de groepsprijs. D.D. Huldigingscomité A. P. Bakker. In verband met de reorganisatie van de Ongevallendienst heeft de Burgemeester op 13 Juli op zijn kamer ten Raadhuize, in tegenwoordigheid van de Wet houder voor de Volksgezondheid, de Directeur van de Gem. Ge neeskundige- en Gezondheids dienst en de secretaris-penning meester van het Huldigings comité, de heer A. P. Bakker, die voorheen de ongevallendienst verzorgde, namens de burgerij en het gemeentebestuur hartelijk bedankt voor het vele werk dat deze voor de ongevallendienst heeft verricht en hem daarbij als blijk van waardering een enveloppe met inhoud overhan digd, waarvan het bedrag door burgerij en overheid bijeen was gebracht. Buiten verantwoording van de uitgevers Naar aanleiding van het artikel «De Santpoortse feestweek» ver zoekt ondergetekende plaatsing van het volgende: Het programma vermeldt Vrijdag 3 Augustus Boerenpaardenrace, een attractie die, volgens het bericht, aan duizenden een paar kostelijke uren kan geven. Alle toekomstige deelnemers dienen er wederom terdege rekening mede te houden dat een uit het bestuur gevormde commissie er Duiven raancpooiv, irr «_aic or waar boerenjongens bij elkaar zijn, of als wij in de stad zijn met het beruchte paard, hoor je: «Jij komt niet in aanmerking om mee te draven met je paard, ze zijn bang dat ze de prijs niet kunnen halen.» Dit is niet leuk, vooral niet voor de berijders. Was men bang voor ongenoegen? Och ge weet toch allen waar ik woon, en alles had goed kun nen verlopen. Zou het niet beter geweest zijn om de prijswinnaars van vorige jaren 5 a 10 meter tegen te geven Dit is voor alle deel nemers om aan ten nemen en hadden we geen leelijke gezich ten gekregen. Allen zouden heb ben medegewerkt om deze race voor 100 pCt te doen slagen, zowel voor de duizenden toe schouwers welke men verwacht, als voor de Harddraverij vereni ging- Li dankend voor de plaatsruimte, A. J. v. Veen, Rijksweg (517 Personalia. De heer A. H. Koning, Antillen- straat 30 is te Amsterdam ge slaagd voor het examen^Beton- instructeur. ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk 9.30 uur ds. J. van Leeuwen, IJmuiden 5 uur ds. W. Diepersloot, IJmuiden Geref. Kerk Art. 31 (K.O.) 10.30 en 3 uur: ds N. Bruin Chr. Gereformeerde Kerk 3.30 uur ds J. C. Maris Doopsgez. Gemeente IJmuiden Geeu dienst Lutherse Gemeente 9.15 uur: ds J. A. Roskam Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden. Geen dienst Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10.30 uur: Ds J.v. Benthem Rotterdam 19 uur: dr. G. Snijders, Haarlem „De Toorts" 9 uur: Prof. dr. W, Leendertz, Santpoort

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1