SaripoaisWeelfHad mn Programma Feestweek Santpoort R.K. Kerkf Santpoort Ergens in Nederland 'ZQM)A(iS[)IEN'STAMSlV| Sie Slattde aan S,antpaa%t Prijsvraag Kortebaandraverij voor de Jeugd APOTHEKEN 17e Jaargang No 32 Redactie Terrasweg 31 Kerkeriuklaau 45 Uitgave vau Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 HUIS Vrijdag 27 Juli 1956 Huis Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 HARDDRAVERIJ VERENIGING „SANTPOORT EN OMSTREKEN' VAN 31 JULI T/M 4 AUGUSTUS 1956 MAANDAG 30 JULI Des avonds om 8 uur inschrijving /oor de Ringrijderij en Boeren- )aardenrace in Café-Restaurant ,de Weyman". DINSDAG 31 JULI iingrijderij 9 uur voor Rijwielen im luxe prijzen. i 0.30 uur voor losse Paarden om ;eldprijzen van f 25,f 15, 10,en f 5, 3.30 uur voor paren met paard :n tilbury om mooie luxe prijzen, sla afloop Muzikale Rondgang vaaraan Jury en deelnemers rnee- verken. Prijsuitreiking in „de Veyman", De prijzen voor de lingrijderij zijn uitgestald in de :talage van Loendersloots Waren- ïuis. WOENSDAG 1 AUGUSTUS tonde van Santpoort. Wieler- vedstrijd voor Amateurs waaraan :en 50-tal van de beste renners leelnemen. De netto opbrengst :al wederom worden afgedragen tan Nederl. Rode Kruis en het Vilhelminafonds. Aanvang 18.30 uur precies. Par- :ours: Terrasweg, Dinkgrevelaan, vliddenduinerweg en Burgem. En- chedélaan. Prijsuitrijking in „De Jilenboom". DONDERDAG 2 AUGUSTUS Kortebaandraverij aanv. 14 uur op de grasbaan aan de Westlaan. Prijzenbedrag f 1375,- Totalisator op de baan aanwezig. VRIJDAG 3 AUGUSTUS Boerenpaardenrace op de gras- baan aan de Westlaan. Prijzen f 50,f 25,f 10,en f 5, Voor de mooiste costumering een extra prijs van f 15,Aan vang 18.30 uur precies. Van deelname worden uitgesloten specifieke rijpaarden en paarden die kennelijk draversbloed bezitten ZATERDAG 4 AUGUSTUS Handboogschutters-Wedstrijd. Aanvang 16 uur op de speel plaats van de School met de Bijbel. Twee bekende zestallen resp. uit Amsterdam en Santpoort zullen tegen elkaar in het strijd perk treden. Muzikale Rondgang des avonds van 8 tot 9.30 uur door de beide plaatselijke muziekkorpsen. Gedurende de gehele feestweek vanaf Dinsdag t/m Zaterdag van des middags 2 uur tot des avonds 12 uur groot Lunapark met zeer vele attracties. Een verzoek aan alle inwoners van Santpoort; geef uw dorp een feestelijk aanzien tijdens de feest week door de vlag uit te steken. Zondag 29 Juli H.H. Missen zijn te 6.45, 8 uur, 11.15. Hoogmis te half 10. Te 7 uur lof. Woensdag 1 Augustus Te 7 uur maandelijkse gezongen Requiem. Vrijdag 3 Augustus Eerste Vrijdag van de maand. Te 7 uur Gezongen H. Mis. Deze week zijn de H.H. Missen te 7 uur en 8.15. Er is Vrijdag en Zaterdagavond geen lof. Postduivenvereniging „De Luchtpost" Wedvlucht vanaf St Maxence, d.d. 17-7-56, ongeveer 372 km. De duiven werden gelost om 8.45 uur: Bouwer 1, Bakker 2-4, Koning 3-13, Struys 5-6-7-12, v. Duyn 8-10, Hoogland 11, Wip- precht 14, Dekkers 9. Wedvlucht vanaf Vilvoorde, d.d. 22 Juli j.l. ongeveer 165 km. De duiven werden gelost om 11.30 uur met N.W- wind. Hols 1-11-38-39-47, Struys 2-6- 7-8-9-10-15-16-25-27-49, Schip pers 3-43, Rutte 4. van Duyn 5- 12-52, Bouwer 13-20, Hoogland 14-18, Bierman 17-23-36-48, Bak ker 19-51, van Zwieten 21-35, Dekkers 22-42, Brouwer 24-32- 33-34-40-41, Wipprecht 26-45-46, v. d. Wensch 28-29-31-50, Bersee 30-37, Houwelingen 44. Handboogschietvereniging „V.Z.O.S." bondag vond er een wedstrijd >laats tussen Concordia uit Am- terdam, de Romeinen uit R'dam :n V.Z.O.S. Het is een spannen- Ie strijd geworden en de schut- ers hebben elkaar fel bestreden. Opvallend was bij V.Z.O.S. de >restatie van P. Verzijlbergh, waar >.a. Chr. Huyskens, behorende ot de sterkste schutters van Nederland, zijn handen vol aan ïad. P. Verzijlbergh, in deze vorm >lijvend, kan nog vele successen >oeken. De uitslag was als volgt Concordia 694 punten, in 16 pijlen per schutter Romeinen 682 punten, in 16 pijlen per schutter V.Z.O.S. 681 punten, in 16 pijlen per schutter De eerste zes schutters van /.Z.O.S. behaalden de volgende esultaten: P. Verzijlbergh 131 p, de Jonge 126 p, B. Uitendaal 12 p, A. Voogt 109 p, Janssen 06 p en B. Böhm 97 p. De prijzen zijn alsvolgt gewonnen: e afdeling pnt. F. Martens, R'dam 131 I P. Verzijlbergh, VZOS 131 J. Verhoog, A'dam 130 i Chr. Huyskens, R'dam 130 !e afdeling pnt. F. J. Verhappen, VZOS 123 1 A. de Groot, A'dam 117 W. Bijl, A'dam 108 W. v. Droffelaar, A'dam 101 9e extra prijzen, die door een id van VZOS waren beschikbaar ;esteld, zijn gewonnen door Martens en P. Janzen, R'dam. - Groeneveld en A. de Groot, Ldam. J. de Jonge en J.Schrijers, /.Z.O.S. ZONDAG [A.S. J. STOFFEL, Hoofdstraat 165 Telefoon 8310 De Santpoortse Apotheek Bloemendaalsestraatweg 145 antpoort-St. Tel. 8249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341 ►verveen Telefoon 16760 Voor de zesde achtereenvolgende maal staat tijdens de Santpoortse kermisweek de „Ronde van Santpoort" op het programma. Op Woensdag 1 Augustus, aanvang half zeven, zal het startschot klinken voor een wedstrijd over 90 ronden op het bekende parcours met finish aan de verlengde Terrasweg. De technische leiding voor de wedstrijd is door de Harddraverijvereniging „Santpoort en Omstr." wederom opgedragen aan de Haarlemse Sportveren. „De Kampioen" die gezorgd heeft dat er weer een prima veld renners klaarstaat op die Woensdagse kermisavond. Aren van 't Hof, viermaal winnaar in successie te Santpoort en vooral voor de jeugd het wieier- idool, zal dit jaar niet aan de start verschijnen. Zijn gang naar de categorie van de onafhanke- lijken heeft hem contractuele verbintenis elders gegeven en zo zal Aren ditmaal niet in Santpoort doch in „De Acht van Chaam", een course met een wereld-be roemde klank aan de start komen. Voor hem in de plaats zullen echter andere renners treden, renners, die in dit nieuwe seizoen hun sporen reeds verdiend heb ben. Henk Buis bijvoorbeeld, die in de Toer door Nederland zo buitengewoon sterk en bovendien gedurfd reed en demarreerde wanneer het hem in de veilige beschutting van het grote peleton weer eens te warm werd. Henk vanWeeren en JanKaptein, beide renners zullen ongetwijfeld hun candidatuur voor de eindzege stellen. Maar ook dient rekening gehouden te worden met de on- verslijtbare Jan Ottenbros, met de Alkmaarder Jan Bloetjes, met Arie de Hoog, Ton v. d. Knaap, Henk Kuitwaard, Wim Klebach, Chr. de Nijs, Chr. de Jong, de gebroeders Rabe, de Amsterdamse baanrenner Frans van Rossum en niet te vergeten Joop Wuurman. Een voorspelling over de moge lijke winnaar is echter uitgesloten. Want uit het rennersveld van meer dan zestig van de beste Nederlandse amateurs kan iedere deelnemer als favoriet worden getipt. De Santpoortse kermiscourse, bekend bij de inwoners van Sant poort maar ook ver daarbuiten, zal ook dit jaar weer belangstelling trekken, die de renners verdienen. De strijd om de ereplaatsen zal zwaar zijn. Het zal voor hen die dit niet gaarne missen een spec taculair schouwspel worden. Evenals voorgaande jaren de toeschouwers genoten van een summum aan spanning, zo zal ook ditmaal een sterk renners veld eikaars krachten meten en daar wil niemand ontbreken. Velsen en Terrasvogels in de 2de bekerronde. Zo populair de Engelse cup wedstrijden zijn, zo weinig in de smaak vallen de K.N.V.B.-beker- wedstrijden. Men heeft er al heel wat aan „gedokterd", maar steeds weer bleek, dat èn de clubs èn het publiek deze ontmoetingen niet bepaald „aux serieux" namen. Ook nu weer heeft het Bonds- bestuur gemeend te moeten trachten de bekerwedstrijden nieuw leven in te blazen. Tal van clubs uit het betaalde voet- Ergens in Nederland huilt een kind. Een jongen die uit angst niet thuis durft te komen. Soms een meisje, nerveus snikkende in de wachtkamer van een politie bureau of op de zitting van de Kinderrechter maar duizenden Nederlandse kinderen huilen een voudig, omdat zij geen vader en moeder hebben, die hen met hun liefdevolle zorgen omringen en omdat de zon in hun leven nog nimmer is doorgebroken. Ergens in Nederland, neen overal in Nederland kunt u ze aantreffen. De kinderen, door hun ouders verwaarloosd. De jonge meisjes, voor wie, ongehuwd als zij zijn, het naderende moederschap geen bron van stille vreugde is, maar een afschuwelijke situatie. De asthmatische kinderen, die o zo nodig in een bosrijke omgeving verpleegd moeten worden. De Samenwerkende Kinderbe scherming Organisaties trekken zich het lot van duizenden van deze misdeelden aan. In hun 3000 pleeggezinnen en 65 tehuizen vinden zij de liefdevolle verzor ging, die zij zo dringend behoeven. Staan de directrices der tehuizen de jeugdleidsters en pleegouders klaar om leed te lenigen, nerveuze kinderen te kalmeren, angst en vrees te voorkomen, levensvreugde te schenken. En thans doen de Samenwerkende Kinderbescherming Organisaties (SAKOR) een beroep op de in woners van deze gemeente om te helpen hun veel omvattende arbeid in stand te houden en als het mogelijk is nog verder uit te breiden. Van 30 Juli t.e.m. 4 Augustus a.s. houdt de SAKOR haar jaar lijkse collecte. Reeds meermalen hebben onze gulhartige inwoners harten èn beurzen royaal geopend om het werk der Kinderbescher ming te ondersteunen. En daarom dit beroep op allen, die in staat zijn door hun deel name te helpen aan het welslagen der collecte. Blijft u niet aan de kant staan, als anderen zich inspannen voor het goede doel. U kunt zich als collectant(e) opgev.en bij: W. v. d.Wal, Bruno Klauwerstraat 18 b, Santpoort-st Meisjes en jongens van Santpoort, opgelet! Ook voor jullie moet de Kortebaandraverij op Donderdag 2 Aug. a.s. een groot feest worden. Het bestuur heeft daarom wederom besloten een Prijsvraag uit te schrijven voor jullie, zodat jullie allemaal zonder enige kosten mee kunt raden wie als winnaar van de Kortebaandraverij in Santpoort uit de bus zal komen. Hieronder volgen dan eerst de namen van de paarden die zijn ingeschreven. Theo Cornelia Reine du Maire Sorella Frances Ronny Zora Ria Kitty Quilla Lee O. Nelly Zora Carlos Roi de Cinq Mille Tarzan Hollandia G. Q. William P. Our Dream Quick Bongershof Rita B.H. Quita Scott Rosa Signal Rose Bond Quelle Veine Oviedo A. Promotor G. Royal Heny T orero T erraise Louis F. H. Opveger Rudi Trothan Petulance K. Quick Star Hyde Park Partout Surprise G. Mogelijk worden er paarden ingetrokken die door jullie gekozen zijn, dan heb je pech gehad. Er kan meegedongen worden door alle kinderen tot de leeftijd van 14 jaar. Jullie vullen op een briefje jullie volledige naam en adres, alsmede de leeftijd in. Verder zetten jullie duidelijk de naam van het paard, dat je denkt dat zal winnen, op dat briefje. Het briefje kan tot Donderdag voormiddag 12 uur worden gedeponeerd in een bus die staat in de slagerij van G. v. d. Kolk aan het Broekbergenplein te Santpoort. Er zijn twee prijzen n.l. een Waardebon van f 10,en een van f 5,Bij meerdere goede oplossers wordt er geloot. Veel geluk bal schreven er o.m. voor in, maar komen vooralsnog niet in actie, omdat in de eerste ronden alleen voor de „lagere goden" wedstrijden zijn vastgesteld. Zondag werd het startschot gelost. Terrasvogels en Velsen hadden beide tegen een vierde klasser geloot, de Vogels tegen Bloemendaal en Velsen tegen Waterloo. De geeltjes wonnen hun wedstrijd met 4-0, maar Terrasvogels kon het tegen Bloe mendaal niet verder dan een ge lijk spel brengen. (1-1) Toch be reikte ook deze plaatsgenoten de volgende ronde, omdat het beker reglement bepaalt, dat bij een gelijk spel de bezoekende club de volgende ronde bereikt. Examen. De heer R. A. Verhagen te Sant- poort-station is geslaagd voor de acte M.O. Lichamelijke Opvoeding Peter Wittebrood deed met goed gevolg aan de R.K. Handels avondschool examen Engelse Handelscorrespondentie. Bridgeclub „De Kennemers" Voor de zomer-competitie werd Donderdagavond de vierde wed strijd gespeeld waarvan het resul taat als volgt luidt: Afdeling A M.P. 1 Hr en Mevr. Spruyt 41.5 2 Hr. Bodewes en Andela 40.5 3 Hr. Mulder en Kruisman 37.5 4/5 Mevr. Breedijk en Hr Paats 37 4/5 Hr. Seegers en v. Munster 37 6 Hr. Bode en Koster 34.5 7 Hr. Andela en Breedijk 33 8 Hr. Kuys en Porok 32 9 Hr. Witmond en Steinberg 31 Afdeling B: M.P. 1 Hr. Kleefstra en Top 48.5 2 Dames Dirven en Muller 45 3 Dames Nieuwenhoff en Kulman 41.5 4 Hr en Mevr. Estié 38 5 Hr. Gerritsen en Muller 34.5 6 Dames Andela en v. Sprang 31.5 7 Dam. Wiggemans en Mulder 31 8 Dames Seegers en v. Munster 30.5 9 Hr en Mevr. Vader 23.5

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1