SndpotÉWeeMiIad Mtl Zamemuandftee&t Ris het hert de hinde zoekt. Velsen in de eerste bekerronde. 1 op Zaterdag 25 Augustus a.s. Uitstapje Titus Brandsma-scliool Het kopje Koffie. r 1 V n Wenken voor de Keuken. Opbrengst collecte. 27e Jaargang No 35 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaati 45 Uitgave vau Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Vrijdag 17 Aug. 1956 Wanneer U op Zaterdagavond 25 Augustus wederom naar het Burg. Rijkenspark gaat om het Zomeravondfeest bij te wonen, dan weet LI dat U wederom een onvergetelijke avond tegemoet T gaat. Dit kan ook niet anders want kosten noch moeite wor den voor deze avond gespaard en de allerbeste artisten uit Ne- 18 derland worden voor deze avond geëngageerd, terwijl de entourage gevormd door het geboomte van het park elke architectuur ver slaat. Op 25 Augustus zal het een lustrumfeest zijn, het tiende Zomeravondfeest na de bevrijding Een feest waarop U zeker niet moogt ontbreken. Ter ere van dit heugelijke feit treden deze avond voor LI op de Westfriese komiek KEES STET, overbekend bij alle Nederlanders. De man, die de kunst verstaat altijd volle zalen te trekken en jong en oud op de hem bekende wijze weet te amuseren en die voor deze bijzondere gelegenheid een geheel nieuw programma samenstelde. TOB1 RIX, Neerlands beste mu zikale comediant. De grote imitator die menig instrument meesterlijk bespeelt. Enfin, U weet hoe hij „Die malle Vent-ja" in het leven riep. Verder commentaar is over bodig. Hij zal zijn bekende num mers aan U presenteren. Heeft U het KALMAR-TRIO in hun sensationele acrobatiek ge zien Heeft U de MERL1TONS ooit gehoord Kees Stet kent U hem nog NICO AKKERMAN is voor U toch ook zeker geen onbekende En heeft U Neen, laat ik ophouden. Goede wijn behoeft geen krans. Wie eenmaal een Zomeravond feest heeft meegemaakt, slaat er geen meer over, doch evenals in voorgaande jaren, geldt ook nu weervoorziet U tijdig van de toegangskaarten bij de voorver koopadressen tijdens de winkel uren en zorgt dat U om 8 uur des avonds in het park bent om niets van dit programma te. mis sen. Over de bosweide dansen de stralen van de volle maan. Een teer blauw licht spreidt zich temperend over de helling, waar in de diepte het bosvijvertje droomt temidden van de lichting der blanke berkenstammen. Voor het bleke schild der nachtgodin schuift nu en dan als levend beeld een zwarte schaduw, die fladderend vlug verdwijnt; het is een jagende vleermuis. Van de bosrand klinkt schel de kef van het steenuiltje, dat even als de vleermuis op jacht gaat. Over het schaduwvolle pad schiet als een flits een wezeltje, dat vol begeerte naar het warme bloed, het spoor volgt van de haas, die met onbestemde angst naar de bosweide is getrokken om een maaltijd te houden. Dan plots een doodskreet door het woud en voort vliegt het span, de wezel en de haas. Al zwakker en zwakker wordt het klagend geschrei en vol stervens- wee zijgt tenslotte de haas in de hoge heide, waar zich het wezeltje voldrinkt aan het warme bloed dat het zuigt uit het gat 't gedurende de dodenrit achter het oor heeft gebeten. Dan keert de rust weer in het woud en zacht koost het maan licht de gladde stammen van de beuken, kruipt langs de zilver- bemoste bast van de ruwe eik, brengt glans over het donker groene mos en tovert licht- en schaduwval tussen [de stammen der fijnbetwijgde berken. Plotseling kraken takjes, ritselen dorre bladeren en als de twijgen wijken, treedt trots en fier het edelhert te voorschijn en schrijdt omzichtig naar de bosweide. Daar blijft hij even staan en een vreemde, rauwe kreet klinkt uit de half geopende bek. De hals gestrekt, de oren ge spitst tot luisteren, wacht hij een wederwoord en nogmaals schalt zijn geroep door de stilte. Nu buigt hij de kop met het machtige gewei en alsof een dol zinnige woede hem plotseling aangrijpt, boort hij de scherpe punten van de horens in de bodem en werpt woest het zand en mos in het rond. En nogmaals loeit hij zijn hart stochtelijk verlangen uit en heft dan luisterend de intellegente kop op, want het wederwoord is gekomen op zijn uitdaging en even trots, even fier als hij, schrijdt over het hazenpad een mededinger nader. Achter hem, schichtig en weife lend komen drie hinden, nieuws gierig schouwend naar hem, die zijn uitdaging met zo'n harts tocht liet weerklinken. En dan, als gaat het spel haal verder niets aan, beginnen zij te grazen in de lage delling van de bosweide, waar nog voldoende sappig groen aanwezig is. Ook de mededinger heeft zijn tegenstander ontdekt en diep uit zijn strot stoot hij zijn woede uit naar hem, die ook durft din gen naar de liefde der vrouw tjes, die hij verkozen heeft. Nu eens slaan zijn voorpoten in de zandige bodem, dan weer kastij den zijn horens de oude eiken stronk en zich zo opwindend tot een zinloze drift, snelt hij op zijn mededinger toe, die, of schoon enigszins overrompeld door de onverwachte aanval, de hoornstoot nog juist weet af te weren. Nu staan zij tegenover elkander, de geweien in elkaar ^verward, schijnbaar als een standbeeld van brons, doch in werkelijkheid de spieren en pezen tot scheu- renstoe spannend. Wijkt er een dan is hij verloren, dan zullen de sterke stangen van de ander hem op de knieën drukken en zo hij dan niet tij dig weet te vluchten, hem ern stig verwonden of zelfs doden. Nauw merkbaar krommen zich de rechte ruggen, maar kracht staat tegenover kracht, gewicht tegenover gewicht en in beide wonen dezelfde moed en harts tocht. Nu hebben zij zich weer van elkaar losgemaakt en met hij gende flanken, waarop flokkig schuim parelt, rusten zij een ogenblik om dan weer op elkaar in te rennen. Met een onverwachte ophaal van de scherpe hoorn wordt de een bloedend in de zijde ver wond, waardoor hij even wijkt. Deze weifeling is voldoende om de ander nog stormachtiger op hem te doen aandringen en nog maals trekt de scherpe punt van een der stangen een bloedige streep over de huid van de tegenstander. Maar dan worden de rollen om gekeerd, want deze, dol van pijn, werpt zich met zoveel kracht op zijn aanvaller, dat de laatste zich niet zo snel weet te dekken. Diep boort de stang in zijn hals en als zijn achterpoot dan ook nog ongelukkiger wijs in een konijnenhol trapt, slaat hij, zijn evenwicht verliezend, met een harde smak ter aarde. Wel is hij dadelijk weer overeind, maar zijn weerstand is gebroken en vluch tend onttrekt hij zich aan de aanvallen van hem, aan wien hij nu de heerschappij over de drie hinden moet laten. De jongens van deze school zetten het nieuwe schooljaar prettig in met een schooluitstapje op Zaterdag 25 Augustus a.s. Vanaf de nieuwe 2e klas, als ook de jongens van de 6e klas die de school pas verlaten heb ben, kunnen deelnemen aan een tocht door de Kennemerduinen met 's middags een bezoek aan „Circus Elleboog", het bekende Amsterdamse jeugdcircus, welke voorstelling zal worden gegeven in het Openluchttheater te Bloe- mendaal. Gevraagd wordt, dat de kin deren een lunchpakket meenemen plus een drinkbeker. Voor trac- taties en drinken wordt gezorgd. Ook kunnen enkele voetballen meegenomen worden. De kosten per kind zijn minimum f 0.60. Dit bedrag is bedoeld als bijdrage in de belangrijke hogere kosten. Wij verwachten dat alle leerlingen van de Titus Brandsma-school mee kunnen gaan. Opgave van deelname, met storting van bijdrage geschiedt uitsluitend op Vrijdagmorgen 17 Aug. a.s. van 10-12 uur bij de heer Arisz, Huize „Bosbeek". De dag wordt verzorgd door de Oudercommissie der Paroch. Scholen te Santpoort. Het Comité Koffieweek Haarlem 1956 sprak zijn waardering uit over het 'goedgezette kopje koffie door de fa. H. Th. Ver hoeven, „Stations Koffiehuis" te Santpoort-St. -sA C;^k Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 Heeft u wel eens pech met het koken van eieren Een Jepel zout in het water voordat u de eieren gaat koken is een afdoend middel tegen het barsten van de eierschalen. Ook kunt u met een speld voorzichtig een klein gaatje in het ei prikken, om de lucht te laten ontsnappen. Heeft u nog genoegen van een helder glimmende keuken Het onderhoud van de tegels in bad- cel of badkuip is zeer eenvou dig. Doffe tegels worden zeer helder door ze zo nu en dan een sopbeurt te geven. De tegel wanden van uw keuken moet u op gezette tijden eens een witte was beurt geven. U zult versteld staan over het resultaat, vocht en dofheid slaan dan beslist op de vlucht. Ook geschilderd houtwerk kunt u met witte was wrijven, waar door het langer dan gewoonlijk schoon blijft. Indien uw huis of bijv. de keu ken pas geschilderd is kunt u de reuk van de verse verf ver minderen door enkele pannen met heet water neer te zetten. Postduivenvereniging „De Luchtpost" Wedvlucht vanaf St. Quentin, 300 km. De duiven werden om 7 uur gelost met westen wind. De eerste duif werd geklokt om 10.54 uur. J. Struys 1-7-17-20-23, v. d. Wens 2, P. Bersee 3-13-14-22, Wipprecht 4-11, K. Bouwer 5, P. Hoogland 6-8-16, Th. v. Zwieten 9-10, G. Brouwer 12-15-25, N. v. Duyn 1-8, F. Waasdorp 19, W. Dekkers 21, G. Bierman 24. De collecte gehouden ten bate der Kinderbescherming, heeft te Santpoort-dorp en station totaal f 220,opgebracht. De volgende Velsen-ploeg is er in geslaagd in de uitwedstrijd tegen „L. F. C." voor de vierde voorronde van de K.N.V.B.-beker gelijk te spelen, wat betekent, dat Velsen als bezoekende club gerechtigd is in de eerste ronde dezer bekerwedstrijden uit te komen: De Graaf, Nijssen, Boon, Wesselman, Bakkum, Tromp Sr., Wittebrood, Hijnen, van Kaam, Hermans en Wolfs. Ja inderdaad waarde lezer, U ziet het goedDe Graaf, de oude doelman der geelblauwen, stond weer onder de lat. In uiter ste nood had men weer een be roep op hem gedaan en hij was natuurlijk meteen bereid het Velsen-doel te verdedigen. En hij heeft dat op zijn oude beproefde manier gedaan, zodat hij onge twijfeld z'n aandeel heeft gehad in het gelijke spel, dat Velsen in deze bekerwedstrijden weer een stapje verder bracht. L.F.C. heeft de verdere deel name zo maar niet zonder meer uit handen gegeven, niet direct omdat het meende een goede kans te maken de beker te win nen, maar wel omdat het gaarne in de volgende ronde tegen zijn stadgenote U.V.S. had willen uit komen, hetgeen ongetwijfeld wat dubbeltjes in het L. F. C. - laatje had gebracht. Een grote strijd is de ontmoeting tussen L.F.C. en Velsen niet ge worden. In de eerste helft wogen de partijen aardig tegen elkaar op, maar het voorhoedespel was over het algemeen te doorzichtig om tegen de aardig ingespeelde defensies succes te hebben, zo dat de rust met blanco score inging. Na de rust evenwel wist Velsen al vrij spoedig de leiding te ne men Het was Wolfs, die na een voorzet van Wittebrood de Leidse doelman het nakijken wist te geven (0-1). Hierna kwam L. F. C. in de meerderheid, voor een groot deel het gevolg van het feit, dat Vel sen het accent op de verdediging ging leggen, het middenveld prijsgaf en de dekking verwaar loosde. De druk op het heiligdom van De Graaf werd zeer groot en menige scrimmage speelde zich voor het Santpoortse hout werk af. Door de grote opeen hoping van spelers viel het voor de Leidenaren echter niet mee tot een schot te komen. Tenslotte moest er een vrije trap aan te pas komen om hun aan de gelijkmaker te helpen. Onhoudbaar vloog de bal na deze trap in de Velsen-touwen. In deze stand kwam geen ver andering, zodat Velsen na afloop kon juichen. Velsen naar U.V.S. Voor de eigenlijke eerste ronde der K.N.V.B.-bekerwedstrijden speelt Velsen Zondag in Leiden tegen U.V.S. Voor deze vereniging komt o.m. ook uit de ex-Storm- vogelsspeler Van der Steen. Het tournooi om de bevrijdingsbeker. De weergoden waren Zaterdag j.l. niet bepaald mèt de organi satoren van het tournooi om de Bevrijdingsbeker. Toen de eerste ontmoeting n.l. Waterloo-Ymuiden moest aanvangen, regende het al geruime tijd flink. De Waterloërs die hun beste krachten uit de verdediging misten, t.w. Schaap en Buding, voelden niet veel voor spelen, maar Ymuiden stond er op, dat de krachtmeting zou plaatsvinden. Er werd dus afge trapt, maar nog voor er een half uur verstreken was - de stand was toen nog 0-0 - betraden de spelers de kleedkamers weer, om dat het inmiddels pijpestelen was gaan regenen. Het tournooi werd toen meteen „verdaagd", zodat ook Kennemer- land-Terrasvogels geen doorgang vond. Nader vernemen wij nu nog, dat het tournooi Zaterdag a.s. wordt hervat. Het ligt in de bedoeling het programma, dat aanvankelijk over 2 dagen was verdeeld, dan in zijn geheel af te werken. Het aanvangsuur is be paald op half drie.

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1