SonlpotrisWeeHiIad voor liet 10e Zomeravondleest jprediWwurtön De Nationale Reclasseringsdag '56 Clir. Sport Ver. FIT. R.K.S.V. VELSEN afd. turnen. Korfbalnieuws. Kajotters-weekend op het Lavigerie-college. Postduivenvereniging „De Luchtpost". Reserveer 3 Oct. a.s. R.K. Jeugdzorgwerk WÊ'Êh'QOdT uw OMZET b ZONDAGSDIENST ARTSEN TAXS Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. R.K. Kerk, Santpoort T.V.S.-Nieuws 27e Jaargang No 36 Redactiei Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 HUIS Vrijdag 24 Aug. 1956 mm Huis Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 Ter gelegenheid van de Nationale Reclasseringsdag zal wederom een beroep worden gedaan op het Nederlandse volk om door een geldelijke bijdrage het reclasse- ringswerk te steunen. Naar Nederlandse traditie is de be moeienis met de misdadige mens niet uitsluitend staatszaak, maar mede het terrein van talrijke particuliere instellingenvereni gingen zowel als inrichtingen. Een groot leger van vrijwilligers, gevangenisbezoekers en toezicht houders, tracht de gevallen even mens hulp en steun te bieden. Men kan daar enigszins sceptisch tegenoverstaan. Een houding van hardheid kan soms rieëler schijnen. In die geest leest men met vol doening een fel requisitoir van een officier van justitie en ziet men met geruststelling de mis dadiger voor jaren in de gevangenis verdwijnen. Maar door het beeld van de misdadiger te generaliseren doet men de werkelijkheid onrecht aan. De categorie onverbeterlijken en beroepsmisdadigers vormt slechts een klein percentage van de duizenden die de gevangenissen bevolken. De meerderheid van hen wekt bij nadere kennismaking meer medelijden dan verontwaar diging op. Het zijn dikwijls de minstbedeelden onder ons. Zij zijn veelal gebrekkig toegerust, voor de strijd om het bestaan, óf door een lage intelligentie óf door een gevoelsarmoede, waar door zij het vermogen missen in volwaardige menselijke relatie met hun omgeving te staan. Door hun aanleg reeds gehandicapt, groeiden zij meestal op in milieus nawaar aan hun meest essentiële Hf liefdesbehoeften niet werd voldaan of waar elke normerende op voeding ontbrak. Wie zal hun subjectieve schuld voor de misstappen, die zij be gingen, durven uitmeten De marge, aan hun vrije wil gelaten, was soms uiterst smal. Men moet dan ook het geheel van de cri minaliteit zien als pathologisch verschijnsel, infecties op het lichaam der maatschappij, waar aan talrijke generaties het hunne bijdroegen. Maar deze erkenning sluit ook in, dat men aan de criminele mens niet louter afkeurend of hem negerend kan voorbijgaan, zoals de Leviet de gewonde en beroofde Jood op de weg naar Jericho. Zelfs in de psychopaath zal men dan de medemens moeten her kennen, die door het feit van zijn menszijn ons uitdaagd zijn weder aanpassing te beproeven, hoe hopeloos de poging daartoe ook moge schijnen. Dit reclasseringswerk kan van onschatbare betekenis zijn voor de geestelijke gezondheid van ons volk. Niet iedereen is daartoe geroepen, maar wel wordt op allen een beroep gedaan dit werk te steunen. Het reclasseringswerk is nog lang niet volmaakt en was dikwijls terecht aan kritiek onder hevig, maar het toont de laatste jaren door bezinning op zijn methoden en door scholing van zijn medewerkers een steeds ver dergaande intensivering, waardoor aan veel kritiek de grond zal kunnen worden ontnomen. J. A. Voor een ieder die zijn stijve spieren lenig wil maken is het een prettig nieuws dat de lessen van Fit weer aanvangen op maan dag 27 augustus in het gymnas tiek lokaal van de school met de Bijbel op de volgende uren Maandag Kleuters 4-6 jaar 4.30-5.30 uur Meisjes 8-9 jaar 5.30-6.30 uur Jongens 10-13 jaar 6.30-7.30 uur Meisjes 13-16 jaar 7.30-8.30 uur Dames senioren of de afdeling voor de huisvrouwen van 8.30-9.30 uur. Donderdag: Meisjes 6-7 jaar 4.30-5.30 uur jongens 6-9 jaar 5.30-6.30 uur Meisjes 10-13 jaar 6.30-7.30 uur Jongens 13-16 jaar 7.30-8.30 uur Dames 8.30-9.30 uur Alle leden als ook nieuwe leden hartelijk welkom. Nu de vacanties achter de rug zijn, gaan wij natuurlijk weer met frisse moed aan de slag. De lessen nemen weer een aan vang op woensdag 28 augustus om half 2 te beginnen bij de kleuters 4-6 jaar. Nieuwe leden kunnen zich dan melden aan de zaal Adolf van Nassauschool. De meisjes, die nu naar de eerste klas gaan komen nu om half 3. De jongens die naar de eerste klas gaan half vier. De lesuren zijn als voorheen. Wij hopen, dat alle leden in dit volgend seizoen weer even trouw de lessen zullen volgen. Ook dit jaar zal onze plaatselijke korfbalvereniging „Sport Vereent" seriewedstrijden voor senioren en adspiranten organiseren, welke resp. zondag 26 aug. en zondag 2 sept. gespeeld zullen worden op het schitterend gelegen ter rein aan de Middenduinerweg. Aan deze wedstrijden wordt door 40 senioren- en 30 adspi- ranten-twaalftallen deelgenomen. De toernooien dragen dit jaar een extra feestelijk tintje door het onlangs beleefde 35-jarige bestaan van de vereniging. Er mag dus verwacht worden, dat bij redelijk weer het geheel een groot succes wordt. De Kajotters van Haarlem-Noord en Santpoort gaan gezamenlijk een weekend houden, waarvoor ze de beschikking hebben ge kregen over het Lavigerie-College van de Witte Paters te Santpoort. Zij komen er vrijdagavond, 24 augustus om half acht bijeen en blijven er tot zondag 12 uur. Daar komen Cor Kleisterlee, diocesaan voorzitter van de KAJ met Chris van Eerden en aal moezenier Hogervorst een praatje met hen maken, terwijl de alge hele leiding bij Johan van Doorn zal berusten, die ook voor de nodige sportafwisseling zal zorgen. Wedvlucht vanaf St Maxence, afstand ong. 375 km. De duiven werden om 10 uur gelost met Z.W. windde eerste werd ge klokt om 14.10 uur. v. Duijn 1-2-4-6, v. d. Wensch 3, Bouwer 4, Struys 7-8, v. Zwieten 9-10-11-12, Bersee 13. Om uit te knippen en mede te nemen KEES STET en TOBI RIX presenteren U op 25 AUGUSTUS 1956 om 8 uur in het Burgemeester Rijkenspark: 1. Nico Akkerman maakt een gezellig praatje 2. De Merlitons brengen een show van muziek en zang 3. Kees Stet en Nico Akkerman in een dubbelconference 4. Truus Schot neemt U mee naar Wenen 5. Tobi Rix, musical-comedian, international artist 6. Kalmar Trio brengt acrobatiek en sensatie „de grote drie" 7. Kees Stet en Nico Akkerman in de sketch „De specialist" PAUZE 8. De Merlitons brengen stemming in het park 9. Wikkel Bros met komische acrobatiek 10. Truus Schot neemt U wederom mee naar Wenen 11. Tobi Rix zingt zijn succesnummers 12. Kees Stet, Nico Akkerman en Truus Schot in de sketch „Het deftige Restaurant". 13. De Merlitons brengen U met muziek en zang naar de „FINALE" Aanvang 8 uur precies. Kaartverkoop op Zaterdagavond vanaf 7 uur aan de kassa's in het park en gedurende de winkeluren bij de verkoopadressenzitplaatsen verzekerd. Dit programma gaat onder alle omstandigheden door! Ver. Nationale Dagen Santpoort-Stat. Oranje Vereniging Santpoort-Dorp voor een gezellige ontspannings avond in de grote Gem. Con certzaal te Haarlem, waar majooor der Mariniers Gijsbert Nieuwland, dirigent van de Marinierskapel der Kon. Marine, zijn befaamde orkest presenteert en een geheel nieuw programma ten gehore zal brengen. Toen het traditionele najaars concert in oktober 1955 niet kon doorgaan vanwege het ver trek van de kapel naar de Ned. Antillen, was dit geen kwestie van afstel, maar slechts van uit stel tot 1 februari j.l. Als vanzelfsprekend zal traditie getrouw het a.s. concert weder om in oktober a.s. worden ge geven en wel op de 3 de. Bij het onderhoud met Majoor Nieuwland, kort voor zijn ver trek met het orkest naar Leningrad kon hij nog geen samenstelling van het programma opgeven, daar hij vanuit Amerika nieuwe werken verwacht. Echter werd mij wel toegezegd dat, zoals ge woonlijk een stevig „Voor elk wat wils" programma zal worden gepresenteerd. (Let op de vol gende publicaties".) De baten komen geheel ten goede aan het Marine Sanatorium Fonds. Daar de vorige concerten reeds dagen te voren waren uitver kocht en velen wegens plaats gebrek werden teleurgesteld, is het aan te raden zich tijdig te voorzien van plaatskaarten, ver krijgbaar en te bespreken vanaf 17 september bij concertbureau Alphenaar, Kruisweg 49, Haarlem. Ook voorverkoop bij de organi satrice van het concert, mevr. L. v. d. Jagt-Bakker, Jan Gijzen- kade 215, Haarlem-N. Op Dinsdag 18 Sept. worden onze wekelijkse bijeenkomsten weer in het clubhuis gehouden, de start dus van het nieuwe sei zoen. Bij de Don Boscogroep kunnen nog enkele jongens ge plaatst worden, maar dan niet te lang wachten met opgeven s.v.p. Het is ook de bedoeling om naast de reeds bestaande groep een nieuwe groep op te zetten, voor jongens die thans de lagere school hebben verlaten. Opgave tot 1 September! Voordat het echter 18 September is gaat er nog heel wat gebeuren. Het club huis krijgt een goede beurt, het spelmateriaal moet hersteld of vernieuwd worden, de bibliotheek wordt nagezien en nieuwe boekjes aangeschaft. Kortom, het gaat weer een boel geld kosten. De jeugdbeweging kan niet blijven draaien van het kwartje contri butie van de jongens. En daarom weer een grote fancy-fair, begin OctoberReeds enkele mensen met een hobby zijn hun vrije tijd nuttig aan het doorbrengen met het maken van aardige prijzen voor de fancy-fair. Een huis moeder heeft al een aardig kleedje gehaakt. Weer ander mensen zijn oud-porcelein aan het verzamelen voor de „Vrolijke Keuken". Dit zijn nog maar enkele uit het grote parochie-gezin die zich inspannen voor de jeugd, het is redelijk en nodig dat ook de andere in beroering komen en actief worden. Regelmatig komen er midreiza- en hoboca - reisbonnen binnen voor de Rome-kruistocht. Har telijk dank! Blijft echter volhouden want we zijn er nog lang niet. Vele kilometers zijn er nog nodig maar ze^zullen er komen! D. D. ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk Geen opgaaf. Geref. Kerk Art. 31 (K.O.) 10.30 en 3 uur: ds N. Bruin Chr. Gereformeerde Kerk 3.30 uur ds D. H. Biesma Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10.30 uur ds J. Wieringa, Westzaan Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 9.15 uur: ds J. A. Roskam Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abeleustraat 1 te IJmuiden. 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10.30 uur: ds J. van Dok, Ens (N.O.P.) 19 uur ds D. ter Steege De Toorts 9 uur ds K. M. J. W. Zevenboom, Heereveen ZONDAG A.S. D. R. MANSHOLT, Vinkenbaan 23 Telefoon 8320 APOTHEKEN De Santpoortse Apotheek Bloemendaalsestraatweg 145 Santpoort-St. Tel. 8249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341 Overveen Telefoon 16760 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 Zondag 26 Augustus H.H. Missen zijn te 6.45, 8 uur, 11.15. Hoogmis te half 10. Te 7 uur lof. Woensdag 29 Augustus Te 10 uur Gezongen Huwelijks mis tot intentie van het Bruids paar DaniëlsLieshout. Donderdag 30 Augustus Te 10 uur Veni Creator en Ge zongen Huwelijksmis voor het Bruidspaar Weber-Smit. Vrijdag 31 Augustus Te half 8 lof. Zaterdag 1 September Te half 8 Broederschapslof Nu de schoolvacanties, althans die der lagere scholen, in de gemeente Velsen, wederom tot het verleden behoren, gaat T.V.S. haar turnlessen hervatten en wel Vrijdag 24 Augustus a.s. Er wordt des Maandags en Vrijdags gewerkt in de gymnastiekzaal van de Adolf van Nassauschool, als volgt Maandag 16.15-17 u. Jongens t.m. 8 jaar. 17-17.45 u. Jongens 9 t.m 11 j. 17.45-18.45 u. Jongens v.a. 12 j. 18.45-19.45 Meisjes vanaf 14 jaar 19.45-20.45 Dames (rythm. gym.) 20.45-22.15 Dames (huisvrouwen gymnastiek). Vrijdag 16,30-17.30 u. Meisjes t.m. 7 jaar. 17.30-18.30 u. Meisjes 8 t.m. 10 j. 18.30-19.30 u. Meisjes 11 t.m. 13 j. 19.30-21 uur Dames 21-22.30 uur Heren

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1