Terras vogels start slecht. Bij Velsen liet de scheids rechter verstek gaan. Wat ons zondag staat te wachten. P.O.F. Loterij. Klaver jas wedstrij d R.K. Kerk, Santpoort gj)redikbeurt«n IzombagspmstarisinJ TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. T.V.S.-nieuws. Jeugdappel. Bridgeclub De Kennemers" Schaakclub Santpoort Tafelvoetbal. Bekroning Flor alia-wedstrijd. 27e Jaargang No 41 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 SanfoocrkWeeliHad Vrijdag 28 sept. 1956 aan Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 De Terrasvogels hebben de competitie al bijzonder slecht ingezet: Met niet minder dan 51 werd te Wormer van WSV verloren. In ons overzicht van de vorige week wezen we er op, dat het terrein in Wormerveer voor bezoekende clubs nogal eens een handicap kan zijn. Door het goede weer van de laatste dagen evenwel ver keerde het terrein van de WSVers in een zeer behoor lijke staat, zodat hierin zeker niet de oorzaak van de neder laag kan worden gezocht. Het ontbreken van Thoolen, Röbken en Pellemans was na tuurlijk een handicap, doch ook hierin ligt niet voor hon derd procent de oorzaak van de nederlaag. Veeleer zoeken we haar voor het grootste deel in het ver beneden hun ge wone vorm spelen door een aantal spelers uit de verdedi ging. Het verband in dit deel van de blauwwitte ploeg was veelal zoek. Spanjaard was door het ontbreken van Pelle- Het gebeurt gelukkig niet vaak in de voetbalwereld, maar zondag j.l. was het bij Velsen- IVV toch wel het geval de scheidsrechter was niet opge komen. Wat daarvan de oor zaak was weten we niet, maar een feit is het, dat om half 3 tween-en-twintig van ongeduld trappelende voetballers ge reed stonden om de strijd tegen elkaar aan te binden en dat de man, zonder wie geen enkele officiële wedstrijd kan doorgaan, op het appèl ont brak. Er werd nog gekeken, of zich onder het publiek ook soms een KNVB-scheidsrechter be vond, maar dit bleek niet het geval te zijn. Een ogenblik dacht men nog aan een HVB- rechtspreker te verzoeken de leiding op zich te nemen, doch daarvan wilde IVV niet weten. Toen besloot men maar er een vriendschappelijke ont moeting van te maken. Deze werd door Velsen met 42 gewonnen en aan de hand van wat we zo al te zien kre gen, geloven we vast dat Velsen eventueel ook de com petitie-wedstrijd zou gewonnen hebben. Bij Velsen bleek Bertus Tromp zijn voetbalschoenen weer uit de bekende wilgen gehaald mans van de rechtsbackplaats naar de voorhoede gedirigeerd en daar Disselköter in het centrum der defensie niet zijn gewone spel speelde, trof in valler Grimmé het niet onder deze omstandigheden te moe ten debuteren. De voorhoede van WSV, die een week daar voor tegen Kinheim toch wer kelijk geen opvallende pro ductiviteit had vertoond, kon nu rustig en lustig keeper Butter onder vuur nemen. Deze hield, ^wat te houden was, maar kón toch niet ver hinderen dat de rust met 41 inging. Bouwer zorgde ervoor dat de Terrasvogels eer gered werd. Na de rust werd, mede door het feit, dat Schipper moest uitvallen, de opstelling gewij zigd. Dit had tot gevolg, dat de Wormers in ieder geval niet meer zo gemakkelijk aan doelpunten kwamen. Pas toen ze zich een penalty zagen toege wezen moest Butter nogmaals de bal uit het net halen zodat WSV verdiend met 51 won. te hebben. Zijn medespelers verleenden aan de voorhoede weer de nodige stootkracht. Hij maakt één doelpunt. De andere drie nam de jonge Van Kaam voor zijn rekening. Op het terrein aan de Kwe- kerslaan wordt zondag a.s. de wedstrijd Terrasvogels-E.H.S. gespeeld. Na hun slechte start in de competitie zal er de Vogels o.i. alles aan gelegen zijn in deze ontmoeting beter voor de dag te komen. Maar dan zal er toch ,,even" beter gespeeld moeten worden dan in de wedstrijd tegen WSV, toen de verdediging vrijwel nergens was. En de voorhoe de zal ongetwijfeld wat meer schotvaardigheid aan de dag moeten leggen. Velsen trekt naar Wormerveer om daar QSC te bestrijden. In de ontmoeting tegen IVV al ging het hier dan ook maar om des keizers baard en niet om de punten is duidelijk gebleken, dat de voorhoede door de opname van Bakkum als middenvoor en van Tromp als rechtsbinnen, de voorhoede aan stootkracht heeft gewon nen. Dit geeft ons hoop, dat de Velsenaren in ieder geval minstens met een gelijk spel huiswaarts zullen keren. Gaat u zondag 30 september niet naar de kerk zonder f 1.extra bij u te steken! Waarom zult u vragen. Nu voor die ene gulden kunt U dezelfde dag een televisietoestel of goe deren naar eigen keuze winnen, ter waarde van, ja heus, f 900.-. Bij de ingang van de kerk wor den de loten aangeboden en alle parochianen willen wij een kans geven op één van de mooie prijzen. Is u reeds in het bezit van enkele loten! Dit geeft [niet, als u allen a.s. zondag nog een of meerdere loten koopt, dan zal dezelfde dag, direct na de H. Mis van 11.15 uur, dus on geveer kwart over 12, de trek king van serie C van de P.O.F.- loterij plaats hebben. Bij goed weer op de speelplaats van de kleuterschool, bij minder goed weer in het Jeugdhuis (Dinkgre- velaan). Wilt u niet het risico lopen dat a.s. zondag de loten uitverkocht zijn, dan kunt u de loten nu reeds kopen bij de bekende adressen of bij de penningmees ter, de heer H. W. de Vries, Wulverderlaan 14, Santpoort-d. Koop deze week of a.s. zondag nog een P.O.F.-lot, 's middags heeft u dan kans op een prach tige prijs. Het feestcomité. Zaterdag a.s. vindt voor de vijfde maal de klaverjaswedstrijd plaats om het Uilenboomtrophee en vele luxe prijzen. De wedstrijd wordt gehouden onder auspiciën van de klaver- jasclub „Samen Sterk" en is alleen toegangkelijk voor genodigden. Zondag 30 september H.H. Missen zijn te 6.45, 8 uur, 11.15. Hoogmis te half 10. Te 7 uur lof. Maandag half 8 Lof Dinsdag half 8 Lof Woensdag half 8 Lof Donderdag half 8 Lof Vrijdag, Eerste Dag van het Veertiguren-gebed. H.H. Missen 7-8-9 uur. 's Avonds te 8 uur Avondmis met preek door de WelEerw. Pater Loosdrecht S.J. Zaterdag, Tweede Dag van het Veertiguren-gebed. H.H. Missen 7-8-9 uur. 's Avonds te 8 uur Avondmis met preek. Vrijdag en Zaterdag 4 uur Octobergebedenjvoor de kinderen. ZONDAG A.S.^ Gereformeerde Kerk 9.15 en 5 uur; da M. W. J. C. de Kluis Geref. Kerk Art. 31 (K.O.) 10.30 en. 3 uur: ds N. Bruin Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) v.m. 9 en n.m. 4 uur ds D. H. Biesma Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10.30 uur Ds. A. J. v. d. Sluis. Alkmaar Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 17.15 uur Ds. Evelein van Enkhuizen Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden. 10.30 uur heer J. B. Schouwink van Schiedam Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" 10.30 uur Drs. J. A. Schreuder. Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10.30 uur: Ds D. ter Steege 19 uur Ds. A. A. Wildschut, A'dam-W. De Toorts 9 uur Ds. D. ter Steege M. M. C. TROOSTER, Wijn. Daniëls- laan 14, Telefoon 8410 APOTHEKEN Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 2560—8284 Bloemendaalse Apotheek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal Telefoon K 2500—22181 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 PERSONALIA. Onze plaatsgenote, mevr. R. Nieland, Hoofdstraat 202, slaagde te Amsteraam voor het examen coupeuse dames- en kinderkleding Onze dames van de rythmische afdeling doen mede aan de wed strijden, welke de Wormerveerse gymnastiekveren. Hercules Hebe' a.s. zaterdagavond 29 september ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan organiseert. De deelnemende dames worden verwezen naar de hen verstrekte instructies, terwijl ten gerieve van supporters nog wordt medege deeld, dat om 18.58 van Santpoort en om 19.02 uur van Driehuis- Westerveld per trein wordt vertrokken. Tot de jaarlijks terugkerende hoogtepunten in het verenigings leven van Het Bos volk, de Vrije Vogels, Jeugdgemeenschap, Vrijz. Christ. Jongeren Bond en Jonge Kerk, jeugdgroepen ressorterende onder het jeugdwerk der Ned. Herv. Gemeente te Santpoort, behoort de jaaropening, d.w.z. de samenkomst van alle jongens en meisjes van genoemde groepen, waarop het startsein wordt ge geven voor het nieuw te beginnen verenigingsjaar 1956-1957. Er zal een appèl op de jeugd worden gedaan om zich met enthousiasme te geven aan het werk van de groep, waaraan men zich als lid verbonden heeft. Zaterdag 29 september zal om half acht in het jeugdhuis aan de Burg. Enschedélaan dit jeugd- appèl worden gehouden. Jongeren van genoemde groepen zullen o.a. het lekenspel „Wie zijn leven zal willen verliezen om mijnentwil, zal het behouden." opvoeren. Ouders van leden zijn hartelijk welkom. Zondagschool De Zondagschool van kinderen uit Vrijzinnige gezinnen (6-12 j.) wordt weer om de 14 dagen gehouden in de Kleuterschool aan de Wüstelaan en begint op 30 september a.s. om 9.15 uur. Inlichtingen en aanmelden van nieuwe leerlingen bij Mevrouw Wessels, Overbildtweg 24, Sant poort-dorp. De uitslag van de gehouden per centage wedstrijden luidt: Afdeling A: 1. Hr. en Mevr. Spruyt 64J^ 2. Heren Mulder en Kruisman 59 3. Heren Schildwacht en Andela 4. Heren Bode en Koster 57 5. Heren Kost en Bodewee 56J^ 6. Hr. en Mevr. Kroone 53% 7. Heren Porck en Andela 53 8. Heren Seegers en v. Munster 52 9. Hr. en Mevr. Estié 49^2 10. Dames Wiggemans en Mulder 36% Afdeling B: 1. Mevr. Breeddijk en Hr. Paats 49J/2 2. Heren Witmond en Steinberg ^%i 3/4. Dames Nieuwenhoff en Kulman 43% 3/4. Heren Gerritsen en Muller 43% 5. Hr. en Mevr. Ophoff 42% 6. Dames Seegers en v. Munster 39% 7. Heren Kleefstra en Top 36% 8. Dames Andela en v. Sprang 33 vergaderde en zet nieuw speelseizoen in! Onder grote belangstelling der leden hield S.C. Santpoort haar 19e algemene jaarvergadering. Zowel op organisatorisch- als cp financieel gebied konden prettige mededelingen aan de leden ge daan worden. Groeiend ledental en aankoop van nieuw speelmate riaal. De diverse agenda-punten werden vlot afgewerkt. Door het aftreden van de Hr. Labouchere als penningmeester moest in deze vacature voorzien worden. In zijn plaats werd de Hr. Tuning ge kozen. Voorzitter bracht L. dank voor zijn prima financieel beleid, hetwelk hij gedurende de laatste jaren op zo uitmuntende wijze had gevoerd. De begroting 1956/1957 werd met algemene stemmen goedgekeurd. In verband met de viering van het 20-jarig bestaan in septem ber 1957 werd een f eest-commis sie benoemd, welke ter zijner tijd de plannen hiervoor nader zal uitwerken. Evenals het vorig jaar zal Santpoort wederom met twee tientallen in de competitie van de Noord-Holl. Schaak Bond uit komen, terwijl voor de onderlinge wedstrijden 3 tientallen gefor meerd zijn. Deze week gaan de schakers de strijd om de punten beginnen. Huisschakers, er is nog gelegenheid tot aanmelding! He laas werden nog geen reacties ontvangen ter zake corresp. par tijen! Komt eens kennismaken in Badhuis Wüstelaan op dinsdag avond. Van harte welkom! Op zondag 30 september a.s., van 14 tot 16.30 uur, worden in het Paviljoeri van Sportpark Water vliet te Velsen-Noord TAFELVOETBAL wedstrijden gespeeld, welke bedoeld zijn als selectiewedstrijden voor de op za terdag 27 oktober a.s. (14.30 tot 16.30 uur) in Hotel De Leeuwe rik, Kruisstraat 30 te Haarlem, te spelen internationale wedstrij den NederlandEngeland en Nederland BEngeland B. Op 30 september wordt een hal ve competitie gespeeld tussen FORTUNA '54 (W. Brunger, Amsterdam) HAARLEM (J. H. Wempe, Santpoort) EXCELSIOR '54 (R. Oversluizen, Rotterdam) S.G.S. (P. Frijlink, Voorschoten) Onderstaande leerlingen der ver schillende scholen ontvingen een diploma SINT LIDUINASCHOOL. L. van Maarschalkerwaard, An Zonneveld, Tini Laurent, Marthe Floris, Elsje Koks, Gusta Meesters Joke Donkers, Annelies Konings, M. Hoenderdos, R. Bastiaanse, L. Floris, J. Poncin, Tr. Dijkman. TITUS BRANDSMASGHOOL. K. Molenaar, R. Duineveld, J. Dijkman, H. v. Veen. H. Welagen Th. de Reus, W. Tromp, extra, H. Heeremans, P. Jansen, extra, P. Bok, J. Smakman, L. Molen kamp, G. Hartog, H. v. d. Hijden H. Dijkman, Fr. v. d. Putte, Th. Nijssen, extra, W. v. Veen. SCHOOL MET DE BIJBEL S. Cornelissen, M. Mijnders, J.v. d. Plas, J. Schouten, M. v. Dijk, T. Bok, extra, R. Hagen K. de Wit, J. Kamerbeek, N. Vlasveld, Fr. v. Norden, H. Brugman, H. Gerrits, extra, G. Boerman, T. Gevaert, extra, B. Holtkamp, J. v. Rongen, H. Spann, D. Bouman H. de Groot, extra, H. Riedijk, G. Bakker, B. Gerrits, H. Koorn- neef, J. Offerhaus, P. de Quartel extra, T. de Vries, C. v. d. Vlis, I. Willijns, A. Boer, IJ. Buizert, J. v. d. Heide, J. Meijer, T. v.d. Plas, extra, J. v. d. Vlis, Fr. Smits N. Boerman, A. van Eijk, H. Dijk stra, P. Koppenaal, extra, Br. Krol Joke Morren, extra, Roosje Visser ADOLF v. NASSAUSCHOOL Y. Taverne, extra, W. Klein, M. Jansen, W. Creyghton, K. Eter man, T. Bakker, E. Mica, extra F. v. Geen, A. Vis, C. Creyghton D. Groeneveld, R. Mica, P. van Dongen, extra, G. v. d. Kolk, R. Bijkerk, T. Groot, I. Mulder, extra R. v. d. Tuin, C. v. Woerkom, G. ten Cate, extra, Fr. v. Dongen R. Lampers. Fr. Wolters, W. Zei- linga, L. Korting, E. Kok, D. Rin- genoldus, H. Smit, R. Nossin, extra

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1