aan SarfpcorfeWeehWad t 1 1 1 1 [predikbeurten Op zoek naar 1083. Partij van de Arbeid. Handboogschietvereniging v.z.o.s. Andriesma heropent. E.H.B.O. CURSUS. Bekroning Flor alia-wedstrijd. Bloemendaalse Reddingbrigade. T.V.S.-NIEUWS. KLAVERJASAVOND. Vijfde maal „Uilenboomtrophee". R.K. Kerkf Santpoort ZONDAGSDIENST ARISEN TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. Schaakclub Santpoort aan de borden Velsen laat 20 voorsprong glippen. 27e Jaargang No 42 Redactie Terra-we"; 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Vrijdag 5 okt. 1956 :Q. Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 UITSLAG VAN DE C-SERIE VAN DE P.O.F. LOTERIJ. J.l. zondag heeft onder grote belangstelling de trekking plaats gevonden door notaris J.H.A. M. Anten. Het resultaat luidt: op de no's 1388—1555—32—376 en 829 vielen de waardebonnen van twintig gulden elk en op no. 1083 het televisie-toestel of goederen ter waarde van f 900. Reeds in de loop van de zon dagmiddag meldden zich enkele gelukkigen, die een waardebon ontvingen van f 20.een van de prijswinnaars was die dag juist één jaar getrouwd, dus was er dubbel) feest De eigenaar(es) van lot no. 1083 heeft zich tot op heden niet gemeld. Het lot is door één van de padvinders verkocht. Onze speurdienst is druk aan het werk. Zelfs werd koers gezet naar Italië, want de bewuste padvin der had uit het bewuste boekje een lot verkocht aan een Itali aanse dame, die met vacantie in Santpoort was. Maar deze dame had het lot bij haar familie ach tergelaten, het was lot no. 1081. Laat heel Santpoort mee speuren naar de'gelukkige van dit lot nummer en meldt u dan direct bij onze penningmeester, de heer H. W. de Vries, Wulverderlaan 14, Santpoort-dorp. Vanaf a.s. zaterdag zijn de loten van de nieuwe serie wederom verkrijgbaar op de bekende adressen of bij de Heer H. W. de Vries. Wij hopen nog deze maand de volgende trekking te houden. Het feestcomité PERSONALIA. Onze plaatsgenoot, de heer G. G. Hirs, Rijksweg 416, is ge slaagd voor het propaedeutisch examen in de werktuigbouw kunde. De afd. Santpoort van de P.v.d.A. opent het winterseizoen met een ledenvergadering op donderdag 11 oktober a.s. om 8 uur in- De Toorts. Het bestuur zal een uiteenzetting geven over het winterprogramma en Mr. Th. v. Lier, Tweede-Kamerlid, zal spre ken over de kabinetsformatie. Zondag j.l. werd de returnwed strijd gespeeld tegen DOS in Wassenaar. Spannend is het duel niet geweest want VZOS was over alle linies sterker. Spannend was wel de strijd om de personeel prijzen in de 2e afd. In de le afd. behaalde J. de Jonge de overwinning en stond onbereik baar bovenaan. Hij behaalde met 266 punten de eerste prijs. De 2e en 3e prijs waren voor 2 schutters van DOS. L. Nieuwkomer behaalde 248 p. en daarmee de 2e prijs. Jo Coe- vorden won de 3e prijs met 246 punten. G. Meiereman Sr. behaal de in de 2e afd. de eerste prijs met 219 punten. De 2e prijs was voor J. Voorting met 218 punten en F. J. Verhappen de 3e prijs met 216 punten. De prijs voor de meeste rozen was voor de DOSer Mr. Cinnio Bergman met 4 x 10. P. Kwant van VZOS won de prijs voor de meeste vijven 9 x 5 en L. Vrolijk van 9 x 6 de meeste zessen prijs. De verenigingsprijs een fraaie beker won VZOS met 4221 pnt. tegen DOS 3448 punten. De groei van Santpoort en het steeds meer vestigen van nieuwe bewoners, is voor de fa.Andriesma aanleiding geweest met de tijd mee te gaan en zijn manufactu- renmagazijn aan de Hoofdstraat te vergroten en te moderniseren. Vrijdag j.l. vond onder grote belangstelling de heropening plaats. Afgevaardigden der Alg. Winkeliérsver. Santpoort, de R.K. Middenstandsveren. Velsen, vele winkeliers, clientele, vrienden en bekenden gaven van hun be langstelling blijk en de talrijke bloemstukken gaven een feeste lijk aanzien. Het pand heeft thans ook een ingang en etalages aan de Ter rasweg gekregen. De aannemer, de fa. van Geldorp en Zonen, kan met trots op dit werk zien. Het interieur is verzorgd door de binnenhuis architect Giesens, en is zeer overzichtelijk en rustig gehou den. De moderne verlichting, door de fa. Stuurman aange bracht, maakt dat men ook bij kunstlicht de kleuren goed kan onderscheiden. Daar men zich ook op de ver koop van confectie, (pakjes, trui tjes, rokjes, enz.) gaat toeleggen, zijn een tweetal kamers aange bracht, waar de dames naar hartelust kunnen passen. Rest ons nog te vermelden de keurig verzorgde etalages, welke een ieders bewondering trokken. Santpoort is met deze verbou wing een zaak rijker geworden. De E. H. B. O. cursus begint Woensdagavond om 8 uur in de Adolf van Nassauschool, onder leiding van dr J. Stoffel. Nieuwe cursisten kunnen zich melden des avonds aan de school en Passtoorsstraat 29, Santpoort station. Vervolg bekroonden. ADOLF v. NASSAUSCHOOL J. van Leeuwen, W. Dortmundt, A. Bolder, R. Blauw, N. Hop, H. Verung, J. Rijken, J. v. Pel, Ida Chreyghton, extra, Fr. de Lee, Fr. Liedmeijer, A. v. d. Wel, B. Hoefakker, T. v. Nierop, Fr. van Woerkom, extra, T. Tabernal, H. Jansen, B. Haan, M. v, Dille wijn, R. v. Egmond, K. Schaap. BREDERODESCHOOL. José Goes, extra, Joke Kaan, Barry Kuit, Agnes Scherpenhui- zen; Robert Spoor, Carla de Vries José de Wilde, Anita Kant, Ad v. d. Blom, Mark Hagenzieher, Gitta Vlietstra, Peter Roorda, M. Vos. H. v. d. Tuin, N. Masseus, S. Biersteker, extra, G. Jonker, extra, E. Bierman, G. Bas, F. van Rooyen, Paul Benjamins, Piet Kamminga, Alman Metten, Mar jolein Schagen, Ingrid Voogt. Marjan de Ridder, BenBiallosters- ky, Marg. v. Heel, Hetty Spoor, Tineke Velde, Liesbeth de Wilde extra, Truusje Jansen. Henk v. d. Kolk, Marja Kaan, Robbie Hilgeman, Wim Manet, extra, Marleen Lok, Frits Huyse, extra, Rob Bakker, Joop Daal huizen, Ria Kroon, extra, Carla Sijthof, Loesje Henriet, Tineke Schroder, extra, Carla Handgraaf Peter Goes, Jan Duitser, Marian van Dijk, Gladijs Göbel, Marja de Vries, Hennie Biesheuvel, Margo de Jonker, extra, Sonja Nordsieck, Froukje Meinema, A. Beun, Hans v. d. Plas, Rietje Groenendijk, Loes Apon, Else Kant, Marja de Jong, Ina Zwier- sen, Janni Hessels, Yvonne Vo gelenzang. Het komende winterseizoen van de Bloemendaalse Redding Brigade geeft weer volop gelegenheid aan Bloemendalers en Overveners, maar ook aan Haarlemmers en Santpoorters, om hun drang tot hulpverlening aan medemensen in nood op geschoolde leest te schoeien. Het zwemmend redden gaat be ginnen op zondag 7 oktober in Stoops Bad, om 12 uur. Hier wordt praktisch geoefend voor de opleiding ter verkrijging van een diploma zwemmend redden, uitgegeven door de Kon. Ned. Bond tot het Redden van Dren kelingen. Deze mogelijkheid staat open voor de jeugd van 10 jaar en ouder! De benodigde theorie wordt gegeven op vrijdagavond in de Bornwaterschool, Ign. Bis- pincklaan te Bloemendaal, van 7 tot 8 uur. De eerste les op 12 oktober. Aansluitend hieraan zal van 8 tot 10 uur de brigadearts dokter C. Eenhoorn, de cursus ter verkrijging van het Eenheids diploma voor EHBO geven. De cursus zwemmend redden zal zijn bekroning vinden in het examen, dat op 23 december ge houden wordt; de EHBO-cursus is tweejarig. Om tegemoet te komen aan de wens van velen om precies te weten wat een bepaalde cursus werkelijk zal gaan kosten, zijn cursuskaarten ingesteld. Deze kaart voor bij voorbeeld zwemmend redden omvat alle uitgaven, inclusief de badprijs. Evenals voor de twee jarige EHBO-cursus zijn voor geschreven boekwerken bij de prijs begrepen. Voor hen die het zwemmen niet machtig zijn biedt de B.R.B ge legenheid om onder gediplomeer de leiding gedurende de winter maanden het zwemmen aan te leren. Inlichtichtingen en aanmeldingen: Sterreboslaan 3, Bloemendaal of Roerdompstraat 40, Haarlem. Vorige week Zaterdagavond heeft T.V.S. tijdens de vereni gingswedstrijden van „Hercules Hebe" te Wormerveer, een derde prijs met een gereedschapsoefe ning weten te bemachtigen. A.s. zaterdag trekken we weder om naar Wormerveer, waar dan de prijswinnaars elkaar onderling zullen ontmoeten. Zaterdag 13 oktober organiseert de Kennemer Turnkring in ver band met haar 40-jarig jubileum een z.g.n. Turnersbal. TVS-leden boven 16 jaar hebben daar toe gang. Een deelnemerskaart tegen gereduceerde prijs, kan tot en met 6 oktober bij mevr. van Dillewijn, Hoofdstraat 192 wor den afgehaald. Dinsdag 9 oktober a.s. des avonds 8 uur, vindt in de serre van café-rest. De Weijman, voor de leden der B.B. een klaverjas- wedstrijd plaats om fraaie prij zen. Elk lid der B.B. kan zich voor deelname opgeven en lid worden der klaverjasclub. Zaterdag j.l. vond in hotel-cafe- rest. „De Uilenboom" voor Jde vijfde maal de jaarlijkse wedstrijd plaats om het Uilemboomtrophee. De opkomst der spelers was goed en er heerste een prettige sportieve geest. Als houder der wisselprijs 1956 kwam de heer J. J. Slinger met 5054 punten uit de bus. Tweede was mevr. Pabruwee met 5028 punten en derde de heerJL. Bodt meQ4725 punten. De marsenprijs werd ge wonnen door mevr. Pabruwee, terwijl mevr. Kauffman de zwe vende prijs ten deel viel. Tevens was er voor iedere serie een koppelprijs beschikbaar, welke door de volgende koppels wer den veroverd le serie C- Bouman en L. Bodt 2e serie mevr. Pabruwee en J. J. Slinger 3e serie mevr. Welage en N. v. d. Veldt Sr. Zaterdag 6 oktober Tweede dag van het Veertig uren gebed. H.H. Missen 7-8-9 uur (gezongen). Te 8 uur Avondmis met preek. Zondag 7 oktober Laatste dag van Veertig uren gebed. H.H. Missen 6.45-8-11.15. De plechtige Hoogmis te half 10. Te 7 uur plechtig Lof, preek, processie, Te Deum. Gedurende deze week elke avond te half 8 oktoberlof. Maandag 7 uur Maria Garde (I). 8 uur Maria Congregatie (dames) Dinsdag 10 uur Gez. Huwelijks mis voor het bruidspaar Dijkman -van Schooten. 7 uur Maria Garde II 8 uur H. Familie Jonge vrouwen Woensdag 7 unr H. Familie Jeugdafdeling 8 uur H. Familie Jonge mannen Donderdag 8 uur H. Familie Heren. Vrijdag half 8 Lof Zaterdag half 8 Broederschapslof ZONDAG A.S. Gereformeerde KerlL 9.30 en 5 uur; ds M. W. J. C. de Kluis Geref. Kerk Art. 31 (K.O.) 10.30 en 3 uur; ds N. Bruin Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) v.m. 10 uur Ds. D, H. Biesma n.m. 4 uur Ds. J. C. Maris. Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10.30 uur Ds. W. T. Golterman, A'dam Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 10.15 uur Ds. J. A. Roskam (Gezins- dienst). Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden. Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10.30 uur: Ds D. ter Steege H. Doop 19 uur Ds Mr G. A. Alma, A'dam-W. De Toorts 9 uur Ds. D. ter Steege Jeugdhuis 10.30 uur. Jongejeugd Kerk dhr. A. Kool, IJmuiden D. R. MANSHOLT, Vinkenbaan 23 Telefoon 8320 APOTHEKEN De Santpoortse Apotheek Bloemendaalsestraatweg 145 Santpoort-St. Tel. 8249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341 Overveen Telefoon 16760 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 De eerste ronde der onderlinge club-competitie is achter de rug en de goede strijdlust zat er met een in. Er werd met volle aandacht om de punten gestreden. In groep I deelden Busselman en Tuning de eer, terwijl Labouchere en Tels hun partij tot winst brachten resp, tegen Pieterse en Sterk. In groep II boekten Kesting, Schuur man de volle winst tegen hun resp. tegenstanders in 't Velt en Oosterling, terwijl Haanappel- Schweitzer en v. Duin en Ver meer met remise genoegen moesten nemen; wel een bewijs, dat de krachtsverschillen niet groot wa ren. In groep III, ook 2 remise-partijen n.l.de Jong-Put (voor Put een heel goed resultaat) en Baljet- Winters. Tenslotte moest Wennis het onderspit delven tegen Leijsma en verloor Hoogzaad van de jonge Kruijff, welke korte metten met zijn tegenstander maakte. Door bijzondere omstandigheden konden deze eerste avond ver schillende leden helaas niet aan wezig zijn, dit was ook de reden dat het aangekondigde Snel schaak tournooi voorlopig naar later verschoven moest worden. Er meldde zich wederom een nieuw lid aanMoge meerdere Schakers dit goede voorbeeld volgen. Dinsdags-avond welkom in Badhuis „Wüstelaan"! Doordat de oorspronkelijk aan gewezen linksbuiten niet van de partij kon zijn, was Velsen ge noodzaakt in de uitwedstrijd tegen QSC wijzigingen in de voorhoede aan te brengen, waar door o.m. rechtsbuiten Witte brood op de linkervleugel terecht kwam. Het gevolg van deze manipulatie was, dat Velsen vrij wel zonder vleugelspelers de Wormerveerders 'partij moest geven en dat bleek tenslotte niet mee te vallen. En toch wa ren de geelblauwen in de rust hoopvol gestemd. En geen won der, want ze hadden toen on danks bovengenoemde handicap een 2—0 voorsprong, welke ze te danken hadden aan Jan Bak- kum een ouderwetse goal van de Velsen-crack en aan Bertus Tromp, die dus in de 2 wedstrijden, waarin hij tot dus ver uitkwam, evenveel doelpun ten voor zijn rekening nam. Mogelijk was deze stand van zaken ietwat geflatteerd, want een paar maal had Janssens heiligdom „a narrow escupe" ge had, doch je kunt de voorsprong verdiend of niet verdiend maar hebben. Na de rust heeft Velsen het niet kunnen houden. QSC kwam in de meerderheid, de geeltjes moesten het middenveld prijs geven en lieten zich door QSC het tempo opleggen. Het gevolg was dat de Wormerveerders niet alleen de achterstand verkleinden, maar zelfs de gelijkmaker achter Jansen deponeerden, zij het dan in het laatste geval met mede werking van de Velserdoelman, die overigens deze middag knap werk leverde en o.m. na het tweede doelpunt der QSCers een zeker schijnende,ggoaQ wist te voorkomen. Tenslotte mochten de Velsenaren met_dei2—2,nietJ.ontevreden zijn,

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1