AHOY pmlikbourtou Nieuws van „Volksonderwijs" R.K. Trekkerskring. Opbrengst Collecte R.K. Kerkf Santpoort ;Z0NDAGSDMSTMStN] TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. S.C. Santpoort in de 2e ronde Correspondentie Schaak Huisschakers - „Santpoort" De gelukkige no. 1083 is terecht. Bridge-club „De Kennemers Het Gezin Strenge straffen. Velsen en Terrasvogels speelden niet, Nieuwe scheidsrechters. Velsen-I. V. V. Adspiranten-elftal teruggetrokken Chr. Metaalbew.bond. 27e Jaargang No 43 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 SaripoofcWeeliHad Vrijdag 12 okt. 1956 aan Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 GROTE FANCY-FAIR (ALLEN HELPEN ONZE JEUGD) De parochiële Jeugdcentrale organiseert op 19, 20 en 21 okto ber wederom een grote Fancy- Fair ten bate van het jeugdwerk in het Jeugdhuis aan de Dink- grevelaan. De Fancy-Fair is even als twee jaar geleden groots op gezet. De P.J.C. rekent er dan ook op dat allen deze Fancy- Fair zullen bezoeken, op de eerste plaats om door hun be zoek het werk wat door leid sters en leiders tezamen met het bestuur wordt gedaan, te steunen eu op de tweede plaats om door dat bezoek nader met de jeugd beweging kennis te maken. U zult er zeker geen spijt van hebben, want er zal evenals twee jaar geleden weer echte pret en jolijt zijn en U zult uw zorgen enige tijd vergeten, vooral als U uw kinderen meeneemt. De attracties Schiettent, ballen- werptent, rad van avontuur, vro lijke keuken. Apropos, nu we het over de vrolijke keuken heb ben, hebt U nog wat diggelwerk op te ruimen? Even een telefoon tje aan de leider der Fancy-Fair, Hopman N. Kraetzer, Willem de Zwijgerlaan 21, Tel. 8577 of aan de heer J. In der Rieden, Broek- bergenlaan 10, Tel. 8191. Van de overige attracties alleen nog dit, U kunt reeds voor 1 ct een mooie prijs bemachtigen, de rest moet U zelf komen bekijken. Dus afgesproken, tot de volgen de week in het jeugdhuis. Hiermede brengen wij ter kennis van leden en vrienden van „Volksonderwijs" die loten hebben gekocht, dat er vijf prijzen in Santpoort zijn gevallende prijzen zijn reeds overhandigd. Ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan vanVolksonderwijs' werd een inzameling gehouden ten bate van het Jubileumfonds. Het landelijk Comité had zich voor gesteld om op de Jubileum Al gemene Vergadering een bedrag van f 250.000,te kunnen overhandigen doch dank zij de offervaardigheid der leden en het enthousiasme der huisbezoekers was dat bedrag, door inspecteur Feringa overhandigd aan het hoofdbestuur, in mei 1956 reeds f 312-179,82. Het eindresultaat is nog niet bekend. Zo ziet U wat samenwerking vermag! Ook de afdeling Santpoort heeft zijn steentje bijgedragen in de algemene actie. Het bestuur zegt allen die hieraan hun mede werking verleenden, hartelijk dank Verder deelt het bestuur U nog mede, dat er plannen in voor bereiding zijn voor een filmavond en een toneelvoorstelling. We hopen U daar allen te zien. De R.K. Trekkerskring Haarlem, organiseert in samenwerking met de afd. Amsterdam, een weekend van 2728 oktober, naar de Jeugdherberg „De Mantelmeeuw" te Bakkum. Een cultuur-expert is aanwezig, die een lezing zal houden welke verduidelijkt wordt door^ lichtbeelden enjtdie tevens enige excursies zal leiden. De kosten bedragen plm. f 2.50. Aanmelding voor deelname kan geschieden bij mej. van Schagen, Hoofdstraat 2, Santpoort. De collecte van het Koningin Wilhelmafonds voor de kanker bestrijding heeft het volgende resultaat opgeleverd: Santpoort-Station f 290,35 Santpoort-dorp - 313,56 Driehuis - 406,59 Velsen - 278,57 Velsen-Noord - 802, IJmuiden - 1122,52 Totale opbrengst f 3213,59 De verkoop van de artikelen in de stand van het Koningin Wil- helminafonds op de BIMIJ bracht op f 1322,zodat in totaal een bedrag van ruim f 4500,aan de middelen van het fonds kon worden toegevoegd. Een woord van lof voor al de genen, die aan het bereiken van dit mooie resultaat hebben mee gewerkt, is hier zeker op zijn plaats, Zondag 14 oktober H.H. Missen te 6.45, 8 uur en 11.15. De Hoogmis te half 10. Te 7 uur lof met oktobergebeden. Gedurende deze week elke avond te half 8 oktoberlof. ZONDAG A.&. Gereformeerde Kerkj 9.30 en 5 uur; ds M. W. J. C. de Kluis Geref. Kerk Art. 31 (K.O.) 10.30 en 3 uur: ds N. Bruin Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) v.m. 9.30 uur Ds. J. C. Maris, n.m. 4 uur Ds. D. H. Biesrna Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10.30 uur de Heer R. Bosten, A'dam Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 10.15 uur Ds. J. A. Roskam (H. Avondmaal) Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden. 10.30 uur Dr. H. Faber, Wassenaar Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" 10.30 uur Mej. Dr J. W. Herfst Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10.30 uur: Ds W. B. A. Smits, Rotterdam 18.45 uur Bijzondere Kerkdienst Ds. D. ter Steege „HET GEZIN" van 18.4519 uur zangdienst De Toorts 9 uur Ds A. G. van Wijk, Alkmaar J. HEKMAN, Hoofdstraat 236 Telefoon 8510 APOTHEKEN Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 2560—8284 Bloemendaalse Apotheek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal Telefoon K 2500—22181 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag en nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 Dat er hevig om de punten ge streden wordt, bleek ook weer in de 2e ronde van de onderlinge competitie. Van de 13 gespeelde partijen moesten er vier tegen twaalf uur afgebroken worden. De verwachtingen daarvan zijn, dat Pels, van Duin en Blansjaar, mettertijd wel de volle winst zullen behalen, daar hun stel lingen iets gunstiger zijn dan die van hun hun resp. tegenstanders Pieterse, Vos en Brugman. Partij: Baljet-Put, laatstgenoemde is sterk vooruitgegaan, zal wel op remise uitlopen, eindstand met ongelijke lopers en met nog alle pionnen na 46 zetten op 't bordWel een unicum! Verder won Vosman van Sterk, Labouchere van Tuning in groep I. In groep II maakte Drukker zijn entree met een ge degen partij tegen Vermeer en won, Schuurman, en Oosterling boekten ook de volle winst resp. tegen in 't Veld en Schweitzer. In groep III kon het nieuwe lid Koolhaas zijn eerste partij winnen van Wennis. Leijsma zette zijn overwinningsreeks weer voort en won van Winters, terwijl de Jong en Blokker zich de sterksten be toonden van hun resp. partners de Kruijff en Hoogzaad. Binnenkort wordt deze rubriek in „Huis aan Huis" geopend! Huisschakers gaven reeds blijken van belangstelling om zich met spelers van ons eerste tiental te meten. Een daarvoor in te stellen commissie hoopt spoedig de eerste zetten te publiceren, zo nodig met commentaar Een week van intense spanning ligt achter ons. De gelukkige bezitter van het P.O.F.-lot no. 1083 heeft zich in middels gemeld. Het is de familie H. Rutte, Duin en Kruidbergerweg B 91 te Sant poort. Zij willen nog enkele da gen bedenktijd alvorens te bepa len wat zij zullen gaan aanschaf fen. Wij houden u op de hoogte. De winnaars van de waardebon nen ad 20,zijn: de families W. Speets, Middenduinerweg 36, Jac. Langeveld, Hoofdstraat 153; Jac. Oudendijk Broekbergenlaan 32 en L. Meinders, Pastoorsstraat 20, allen te Santpoort. De geluk kige winnaars onze hartelijke ge lukwensen! De loten van serie D. zijn ver krijgbaar en wij hopen dat de trekking van deze serie nog deze maand kan plaats vinden. Koop P.O.F.-loten en u heeft kans de volgende maal de gelukkige te zijn. De loten zijn verkrijgbaar bij de bekende adressen te Santpoort en bij onze penningmeester de Heer H, W. de Vries, Wulver- derlaan 14, Santpoort. Koop enkele P.O.F.-loten. Het Feest-comité. Donderdag 4 oktober j.l. heeft deze club haar jaarvergadering gehouden. De agenda werd in een vlot tempo afgewerkt. Uit de jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester zomede van de technische commissie bleek dat na 20 jaar nog steeds een gezond clubleven aanwezig is. Reeds nu werden plannen gemaakt voor de viering van het 25-jarig bestaan. Het bestuur en de techn. comm. werd bij acclamatie herkozen. Reeds om 9 uur was de agenda afgewerkt, waarna een scheve- afgewerkt, waarna een Scheve- ningse wedstrijd werd gespeeld waarvan de uitslag luidt: N-Z LIJN. 1. Hr. Mevr. Rietdijk 91J^ 2. Heren Seegers v. Munster 89 J^2 3. Hr. Mevr. Spruyt 83J^ 4. Heren Kleefstra Top 81 5. Mevr. Breedijk Hr. Paats 75J/2 6. Heren Schildwacht Andela 71 7. Heren Mulder Andela 63 8. Heren Bode Koster 44J/^ 9. Heren Kuys Porck 44J^ O-W LIJN. 1. Heren Steinberg Witmond 93J^ 2. Dames Mulder Schildwacht BIJ^ 3. Hr. Mevr. Estié 74 4. Dames Seegers v. Munster 73 5. Mevr. Nieuwenhoff Hr. Ophoff 72 6. Heren Gerritsen Muller 68J/2 7. Hr. Mevr. Vader 66J 8. Dames Muller Smakman 66 9. Dames Andela v. Sprang 53 59 Is het gezin niet de grondslag van de gehele maatschappij Wordt onze samenleving niet bepaald door de gezinnen, die haar vormen? Er is een gezins- week in zicht en gedurende die week zal op verschillende wijze via radio en samenkomsten over de waarde van het gezin voor onze samenleving worden ge sproken. Ook in ons dorp zullen twee samenkomsten worden ge houden, betrekking hebbende op „het gezin". Zondag 14 oktober wordt in de Hervormde Kerk 's avonds om kwart voor zeven een bizondere dienst gehouden, waarin Ds D. ter Steege zal spreken over „Het gezin". In deze dienst verleent het Kapel koor o.l.v. de heer J. H. de Haas medewerking en bespeelt Albert de Groot het orgel. De tweede bijeenkomst wordt gehouden woensdag 17 oktober 's avonds om 8 uur in het Jeugd huis en zal o.a. een lekespelgroep het spel: „Wie zijn leven zal willen verliezen om .mijnentwil die zal het behouden" opvoeren, nadat Ds. ter Steege enige in leidende woorden zal hebben gesproken naar aanleiding van de inhoud van genoemd spel. In deze tijd van vervlakking en de dreiging, dat het gezinsleven in verval raakt door het massale dat onze tijd kenmerkt, is het van betekenis dat men zich rekenschap geeft ten aanzien van de waarde van het gezinsleven voor persoonlijk leven en de samenleving, Voor beide samenkomsten vragen wij niet alleen Uw aandacht, maar ook Uw aanwezigheid. Er schuilen vaak merkwaardige elementen onder voetballers; Ze willen graag een partijtje voet ballen en als het zover is, dan verrichten zij allerlei handelingen die met voetbal en sportiviteit niets te maken hebben. Zo beging een lid van de ver eniging Heksenberg in één en dezelfde wedstrijd de volgende overtredingena. aanmerking maken op de leiding van de scheidsrechter; b. bij herhaling met woorden onwelvoegelijk be jegenen en beledigen van de scheidsrechter tijdens de wed strijd; weigeren het speelveld te verlaten; d. daarna met woorden bedreigen van de scheidsrechter; e. daardoor aanleiding geven dat deze wedstrijd werd gestaakt; f. slaan en trappen van de scheidsrechter na afloop van de wedstrijd. De strafcommissie van de KNVB die naar onze smaak vaak veel te lankmoedig is, greep deze keer tamelijk krachtig in: Zij schorste de Heksenberger tot 1 januari 1959. Ook in de afdeling Haarlem van de KNVB gaat men de zaken krachtig aanpakken. Zo lazen we in de laatste officiële mededelin gen, dat een lid van DCO 3 en een lid van Zandvoort-Meeuwen 5 voor zes wedstrijden, in plaats van voor de traditionele twee of vier wedstrijden, geschorst waren Velsen en Terrasvogels kwamen zondag j.l. niet aan hollen achter het bruine monster toe. Van Velsen lag dit voor de hand, want, zoals we bereids mede deelden, de geeltjes had de competitie-leider rust voorge schreven. Voor Terrasvogels evenwel was de competitie-wed strijd tegen Q.S.C. vastgesteld, maar ook de blauwwitten kwa men niet in het veld, omdat de betrokken consul des morgens reeds bijtijds het terrein aan de Kwekerslaan, wegens de hoge waterstand, had afgekeurd. Later vernamen we, dat dit con sulaire besluit de Vogels niet onwelgevallig was geweest, om dat zij met een behoorlijk aan tal invallers, (militaire dienst) had moeten uitkomen. De afdeling Haarlem van de KNVB heeft twee plaatsgenoten, de heren A. van Leeuwe en J. A. Meulenkamp, waardig gekeurd wedstrijden, onder auspiciën van bovengenoemde afdeling staande, te leiden. De voor zondag a.s. vastgestelde competitie-wedstrijd Velsen-IVV, welke in verband met België- Holland om 12 uur gespeeld zou worden, gaat niet door. Deze ontmoeting wordt nu op vier november gespeeld. Het bestuur van Velsen heeft besloten het adspiranten-elftal F uit de competitie terug te trek ken. Dinsdagavond vond in de zaal van „Zomerlust" een filmavond plaats, georganiseerd door de afdeling Santpoort van de Chr. Metaalbewerkersbond. „Het sprookje van de West" de kleurenfilm van de reis van ons Koninklijk Paar naar de West, was de hoofdfilm, terwijl daarnaast een film over Engelse Tuinaanleg en een tekenfilm werden vertoond. Het propagandistische gedeelte werd verzorgd door de district bestuurder, de heer Molendijk, die een korte beschouwing over doel en streven der chr. metaal bewerkersbond gaf en opwekte zich als lid aan te sluiten. De avond werd door ds. D. ter Steege geopend, terwijl de slui ting geschiedde door ds. M. W. J. C. de Kluis. De afdeling Santpoort kan met genoegen |op deze avond terug zien. Het secretariaat der afd. is Schipbroekenweg 20.

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1