SanipoafeWeehHad mn AHOJ wamm (Allen Helpen Onze Jeugd) PRISMA Nieuw orgel „Katrina" de hoogste prijs. Wat ons zondag staat te wachten. Jaarvergadering niet doorgegaan. B.B. Klaverjasclub. Prestatie -Concert S. C. Santpoort schaakte verder. R.K. Kerk, Santpoort Kerkpinkenveiling Personalia. predikbourton TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. Filmavond voor bejaarden. Ned. Chr. Vrouwenbond 27e Jaargang No 44 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Huis Vrijdag 19 okt. 1956 Huis Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Tereasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 ca 6 uur tel. 7029 De grote Fancy-Fair die ten bate van het jeugdwerk dit weekeinde in het jeugdhuis aan de Dink- grevelaan wordt gehouden belooft iets zeer bizonders te worden. Niettegenstaande zeer drukke werkzaamheden was de heer van Geldorp wederom bereid de op bouw van de verschillende stands voor zijn rekening te nemen, de aankleding was in handen van leidsters en leiders, het schilder werk nam de heer Hoogvorst voor zijn rekening. En nu de verschillende attracties: Rad van Avontuur met zeer mooie prijzen, enveloppenstand, (op iedere twee enveloppen een prijs), in de speciale enveloppen- stand voor de kinderen wordt indien geen prijs wordt gewonnen een z.g. troostprijs gegeven, was knijpersstand met de speciale attractie dat reeds voor 1 cent een mooie prijs kan worden ge wonnen, schiettent, ballenwerp- tent, grabbelton en bommen werperstand. Verder kan de naam worden ge raden van een zeer mooie pop (deze naam is slechts bekend aan de dame die deze naam heeft bedacht), indien deze naam niet wordt geraden zal de pop wor den verloot onder de deelnemers aan deze prijsvraag, hetzelfde gebeurt met de pop, waarvan de geboortedatum moet worden ge raden. Het tamboerkorps van het be kende muziekgezelschap „Soli Deo Gloria" zal door een rond gang door ons dorp een bezoek aan de Fancy-Fair aanmoedigen. En dan de loterij Een liefdadigheidsloterij is ver antwoord als de prijzen 1/i deel bedragen van de ontvangsten. Bij de loterij die ter gelegenheid van de Fancy-Fair wordt gehou den bedraagt de waarde van de prijzen de helft van de ontvangsten hetgeen kon worden bereikt doordat verschillende Santpoortse winkeliers fraaie prijzen beschik baar hebben gesteld, ook buiten Santpoort was hiervoor belang stelling. We noemen slechts op: Een schilderstuk van onze be kende plaatsgenoot Jan Makkes, een herenarmbandhorloge, merk winkelwaarde f 59.Junghans- wekker waarde f 12.50, electr. strijkbout waarde f 14.en verder nog vele andere prijzen w.o. een grote fietspomp, soedan- kleedje, sigarettenkokers, pakjes sigaretten etc. etc. De officiële opening is vrijdag avond 8.30 uur en zal geschieden door de Zeer Eerw. Heer Pastoor. Zaterdag en zondag is de Fancy- Fair zowel ;s middags als 's avonds geopend, zondagmiddag reeds vanaf 12.30 uur. Toont door uw bezoek belang stelling voor het jeugdwerk, U zult hiervan geen spijt hebben. (Zie verder de advertentie aan de achterzijde van dit blad,) in de Gereformeerde Kerk aan de Burg. Ensehedélaan. „Verhuizen kost bedstro", wordt beweerd in een oud gezegde. Al is het dan geen verhuizing dan is het toch de grote verbouwing van 1940 die in feite de oorzaak ervan is, dat het oude orgel niet meer voldeed. De oorlogsjaren gaven geen kans om aan een nieuw orgel te denken. Na de oorlog werd dit anders. Steeds meerdere stemmen lieten zich horen om aan de onbevredigende toestand een einde te maken. Nu is het er dan eindelijk van gekomen. Op 10 oktober werd het nieuwe orgel officieel in ge bruik genomen. Na het welkomstwoord van ds. M. W. J. C. de Kluis en gemeen tezang, vond de overdracht plaats door de commissie van beheer aan de kerkeraad. De voorzitter van eerstgenoemd college gaf een uitvoerig overzicht van het verloop van de besprekingen en de keuze van het aangeschafte instrument. Hierbij speelden uit 'e aard der zaak de beide or ganisten, de heren W. Heidoorn en Adr. Verschoor en de tech nici van de Gereformeerde Or ganistenvereniging een grote rol. Bouwer van het orgel is de firma Fonteyn en Gaal te Rotterdam. Bij monde van ds. de Kluis aan- 9 vaardde de Kerkeraad het nieuwe instrument. Hij bracht voorts dank aan allen die hun mede werking verleend hadden bij de arbeid die nodig was geweest om tot dit ogenblik te komen. In het bijzonder memoreerde hij •hierbij de orgelbouwers, de or ganisten, de heer Houtman uit Schiedam van de Gereformeerde Organistenvereniging, de fa. Drost en Timmers, Santpoort, die de nodige verbouwing had verzorgd, en de heren van Heusden en Pais, waarvan de eerste als archi tect het technische gedeelte ver zorgde en de tweede het finan- cieele gedeelte behartigde. Daarop volgde gemeentezang van Psalm 150 waarvan het eerste couplet onder begeleiding van het hulporgel plaats vond met spel van de organist Ver schoor, terwijl het nieuwe orgel met aan de speeltafel de organist Heidoorn het 2e en 3e couplet begeleidde. Verder begeleidde deze de alt, mevr. C. Heidoorn in „Bitten" van L. v. Beethoven en Psalm 98 van Dvorak. Daarna bracht de organist Verschoor enige stukken ten gehore van Handel, Bach, Jacob Bijster, Cor Kee en Jan Zwart. De uitvoering hiervan liet bij allen niet na bewondering te wekken over de gedegen weergave en het technisch kun nen van de organist. De moge lijkheden van het nieuwe orgel kwamen dan ook ten volle naar voren. De Gereformeerde Kerk van Santpoort kan zich dan ook ge lukkig prijzen met dit instrument. Onze plaatselijke R.K. Gemengde Toneelvereniging „Getosa" zal op zaterdag 27 en zondag 28 okto ber a.s. in de zaal van „Zomer- lust" alhier, opvoeren de klucht in drie bedrijven „Katrina" de hoogste prijs. Bij het zien van deze klucht zult u ongetwijfeld genieten en uw zorgen vergeten. Zaterdag is de aanvang op 8 uur gesteld en zondagavond op half 9, terwijl dan de avond met een gezellig samenzijn besloten wordt HET TERRASVOGELS-ELFTAL Terrasvogels komt in de volgen de opstelling uit: Butter, Disselköter en v. Gelder, Zaal, Röbken, van Eden, Rijke, Spanjaard, Pellemans, Timmer, Bouwer, Zondag a.s. komen onze beide plaatselijke clubs weer in actie en hetzij maar direct gezegd: Het kunnen een paar spannende ontmoetingen worden. Velsen speelt op eigen terrein tegen Wijk aan Zee, een wed strijd, waarin men tot dusver elkaar steeds elke duimbreed gronds fel betwistte. En we zijn er van overtuigd, dat de komen de ontmoeting tussen beide riva len daarop geen uitzondering zal maken. Beide clubs toch ver speelden, hoe jong het seizoen nog maar is, reeds menig puntje Velsen 3 in 2 wedstrijden en kampioen Wijk aan Zee 4 in 3 wedstrijden zodat men wel eens van koers zal willen ver anderen. We verwachten, zoals we reeds zeiden, veel spanning en hebben zo'n idee dat bij het eindsignaal geen van beide clubs op de volle buit beslag zal heb ben gelegd, m.a.w. het wordt een gelijk spel. Wat we over bovengenoemde ontmoeting zeiden, geldt ook voor Kinheim-Terrasvogels: ook in deze ontmoeting zal men el kaar de punten niet bepaald cadeau doen, want zowel de vogels als de Velsenaren zullen naar aanleiding van de tot dus verre behaalde resultaten moge lijk de conclusie getrokken heb ben, dat ze een zwaar seizoen tegemoet gaan. In de competitie van het vorig jaar legen Röbken c.s. beslag op 3 van de 4 punten nl. uit op 2 punten (01) en thuis op 1 punt (22). In haar twee wedstrijden aan dit seizoen slaagde de Kinheimvoor- hoede er nog niet in te scoren. Mogelijk zit hierin een aanwij zing, dat Terrasvogels, hoewel ook niet bepaald beschikkend over een productieve voorhoede evenals op 23 oktober van het vorig jaar met de kleinst moge lijke cijfers op de beide punten beslag legt. Voor de jaarvergadering van Terrasvogels, welke maandag j.l. gehouden zou worden, bestond dermate belangstelling, dat zij geen doorgang vond. Men zou uit deze geringe opkomst kun nen concluderen, dat het bestuur het volle vertrouwen der leden heeft, maar aan de andere kant getuigt het van een tekort aan medeleven met het verenigings- wel-en-wee envan een tekort aan wellevendheid ten opzichte van het bestuur, Dinsdag 9 oktober hield de B.B. Klaverjasclub van Wijk VI een klaverjasavond in de serre van café-restaurant „de Weijman". De voorzitter, de heer Das, sprak een openingswoord en deelde mede dat elke BB'er iedere dins dagavond om 8 uur, in de Wey- man kan komen klaverjassen en sprak de wens uit dat hiervan een druk gebruik zal worden gemaakt. Tevens opperde hij het plan deze winter wedstrijden te organiseren tegen de klaverjas- clubs uit andere BB-wijken. De Heer Dam kwam deze avond met het hoogst aantal punten, n.l. 4644, uit de bus. Na de prijsuitreiking sloot de voorzitter met een opwekkend woord, deze zeer geanimeerde wedstrijd. in het Concertgebouw, Haarlem Om het peil der blaasmuziek op te voeren, wordt onder auspiciën van de Haarlemse Bond van muziekverenigingen een concert georganiseerd op woensdag 24 oktober a.s. des avonds te half acht in het Gem. Concertgebouw te Haarlem. Hieraan nemen zes verenigingen deel, die elk twee nummers ten gehore zullen bren gen. Deze corpsen worden be oordeeld door een zeer bekwame jury, (Jos de Klerk, Rokus van Yperen en Gijsbert Nieuwland). Iedere vereniging kan het predi- caat zeer goed, goed, voldoende of onvoldoende verwerven en worden beloond naar prestatie met een geldelijke bijdrage. Lief hebbers van harmonie en fanfare muziek kunnen hun hart ophalen, o.a. zal worden uitgevoerd „Fin- landia" van Sibelius, Engelse suite en Sinfonie Concertante van Gerard Boedijn. De derde ronde van de onder linge competitie zit er weer op. In groep I waren Brugman, Blans- jaar en Pels de overwinnaars in hun partij resp. tegen Vosman, Busselman en Tuning. Brugman wist met een paar vooruitge schoven pionnen in samenwerking met de Dame zijn tegenstander in een mat-stelling te brengen. Busselman en Tuning weerden zich lange tijd, maar moesten tenslotte toch het onderspit del ven. In groep II boekte in 't Velt zijn eerste winst tegen Drukker,beiden raakten in hevige tijdnood, in 't Velt sloeg zich er het best door heen en won dus. De overige uitslagen waren: Haanappel-Vos 0-1, Oosterling-Vermeer l-0.Twee partijen werden afgebroken n.l. Schuurman-Schweitzer en van Duin-Kesting. Bij voortzetting staan de kansen voor Schuurman en Kesting er het best voor. ïn groep III kwamen alle partijen tot een einde. De uitslagen waren Koolhaas - Hoogzaad 10 de Jong - Blokker 01 Leijsma - Put 10 Winters - Wennis x/21ji Baljet - Kruijff 01 Koolhaas en Leijsma hebben nu de leiding in deze groep en bleven nog ongeslagen. 30 October a.s. vindt de eerste Bondswedstrijd plaats en wel in ons clublokaal; Santpoort 1-Zaandam 5. Dat kan een zege worden. Zondag 21 oktober Jaarlijkse Missiezondag H.H. Missen te 6.45, 8 'uur en 11.15. De Hoogmis te half 10. Te 7 uur lof. Gedurende deze week elke avond te half 8 oktoberlof. Dinsdag 23 oktober te 11 uur plechtige Gezongen Huwelijks mis voor het Bruidspaar Groen- Plug. Zaterdag 27 oktober 's morgens te 10 uur op de kerkwerf aan de Frans Netscherlaan zal de jaarlijkse veiling der kerkpinken weer gehouden worden. Onze plaatsgenoot, de heer J. J. Reyenga, welke gedurende tien jaren als candidaat-notaris werk zaam was ten kantore van notaris Dolleman, alhier is bij Kon. Besl. met ingang van 31 augustus j.l. benoemd als notaris te Haarlem, als opvolger van de eervol ont slagen notaris B. M. Serneé, aldaar. ZONDAG A.S.] Gereformeerde Kerk 9.30 en 5 uur ds A. M. Boeijinga, Heiloo Geref. Kerk Art. 31 (K.O.) 10.30 en 3 uurds N. Bruin Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) v.in. 10 uur Ds. D. H. Biesma n.m. 4 uur Ds. J. C. Maris Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10.30 uur Ds. W. Veen, Driehuis Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis Geen opgaaf Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden. 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" Geen opgaaf Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10.30 uur: Ds. D. ter Steege 19 uur Dr. H. van der Loos, Haarlem De Toorts 9 uur Ds. D. ter Steege J. STOFFEL, Hoofdstraat 165 Telefoon 8310 APOTHEKEN De Santpoortse Apotheek Bloemendaalsestraatweg 145 Santpoort-St. Tel. 8249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341 Overveen Telefoon 16760 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestrcat 4 Door de sub-commissie voor het Sociaal Cultureel Ontspan ningswerk voor bejaarden wordt een filmavond belegd op 25 okt. a.s. des middags 2 uur in het Jeugdhuis der Ned. Herv. Kerk aan de Burg. Ensehedélaan. De bekende cineast S. de Waard die vorig jaar een boeiende lezing met film gaf over Zweden en Lapland, zal nu voor U vertonen zijn film „Portugal tuin van Eu ropa". De film geeft indrukken van landschappen, steden, dorpen en mensentypen in dat mooie, maar bij ons weinig bekende land. Wij bezoeken de wijnkelders in Oporto, maken de Studenten feesten mee in Coimbra en zien een stierengevecht in Lissabon, dat hier niet zo wreed is als in Spanje, want in Portugal wordt de stier niet gedood. Wat er wel gebeurt hoopt de heer de Waard U te vertellen en, met vele an dere interessante dingen, ook te laten zien. Gezien het grote succes van vorig jaar verwacht de commissie weer een groot aantal belang stellenden. De afd. Santpoort-dorp van de NCVB hoopt haar maandelijkse bijeenkomst te houden op maan dag 22 oktober a.s., des avonds 8 uur in de Kapel, Pastorieweg 1 Spreekster is Mevr. G. Gilhuis- Smitskamp uit Amsterdam over het onderwerp: Gebrek aan stilte. Belangstellenden zijn hartelijk welkom.

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1