toe mee aan de grote advertentie-puzzel (zie inlegblad) pwdikböiirtöti (zondagsdienst ARTSEN] Klaproosdag 1956. Katrina bij „Getosa". R.K. Kerk, Santpoort Ned. Chr. Vrouwenbond. K.A.J. Schaakclub Santpoort TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. T uinbou wstudieclub Velsen en Omstreken In het Jeugdhuis vóór een Jeugdhuis Jaargang No 46 dactie Terrasweg 31 Kerkerinklaau 45 :gave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 HUIS SaripcoÈWeehblad Vrijdag 2 nov. 1956 aan HIUS Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 n de 30.000 logsnacht in bezet Nederland, laiend maaien de kille vang en van de zoeklichten langs luweelzwarte avondhemel, ens heeft één van de bundels vliegtuig in zijn schijnsel ge- jen. Met loeiende motor it de piloot weg te duiken, x de lichtstralen omvatten als de armen van de dood. knettert een salvo uit de af- •kanonnen, ver beneden hem. de volgende dag ontvangen vader en een moeder ergens ngeland het bericht, dat hun gedood werd, toen zijn tuig boven Nederland neer- te st 1944. Over het modderige ad in Noordbrabant marte- ze voort. De schimmen der ieerde soldaten glijden voor als spookschaduwen in de Eergisteren regende het en ren. De bodem is een moeras, :in hun voeten blijven ste de mist belemmert het uit- Plots knetters van vlakbij 'n delijke mitrailleur. De man- laten zich in de bagger val- )m dekking te zoeken. Hun [uns blaffen terug. Dan staan eer op en gaan struikelend ;r met wat wij: bevrijding van Nederland" :en. Maar één blijft achter, iffen. En enkele dagen later t er gebeld aan een huisje anada. Een jong vrouwtje open. Twee kinderen hollen na om te zien wie er is. Met ide vingers pakt zij het tele- aan. Haar man zal uit Ne- nd niet meer terugkeren, om- ij daar gesneuveld is. ijn er twee. Maar zo zouden unnen doorgaan. Er zou een oek te vullen zijn met droe- [eschiedenissen der dertig- nd geallieerde militairen, die onze vrijheid vielen en in and op bijna driehonderd be- plaatsen ter aarde werden ld. Want met hun dood be- het pas. Zij lieten ver over mderdduizend nabestaanden r. En in het hart van al deze en neemt Nederland zo'n plaats in, want daar rust efste dat zij bezaten. J hen zou spreken, zou U i, dat al die mensen maar artewens hebben: eens naar rland te kunnen gaan en zijn graf te bezoeken. „Maar", zullen ze eraan toevoegen, „dat kan toch nooit; hoe zouden we dit alles moeten betalen?" En tóch kan het, omdat het Ne derlandse volk zijn Klaproosdag heeft. Met het geld, dat het Ne derlands Oorlogsgraven Comité door de Klaprooscollecte inzamelt konden in de afgelopen tien jaar reeds meer dan 14.000 nabestaan den naar ons land komen. Dit waren allen mensen, die dit zelf nooit hadden kunnen betalen. Maar het Britisch Legion (de Britse organisatie van oud-strij ders en nabestaanden) en het Ne derlands Oorlogsgraven Comité regelden en betaalden ólles voor hen. U had hen moeten zien! U had die dankbare mensen moeten ho ren, toen ze weer naar huis terug gingen. Zeker, de droefheid was niet weggenomen, omdat het ge mis ook na elf jaar nog schrijnt en pijn doet. Maar ze waren zo rijk, omdat ze met eigen ogen hadden gezien waar hun geliefde familielid rust. Straks, op 10 november, is het wéér Klaproosdag. Dan zal op nieuw de collectebus door Neder land rondgaan en gaat het Ne derlandse Volk iets doen voor de vele tienduizenden vrouwen en kinderen, vaders en moeders, die zo verlangend zijn om ook eens te kunnen staan bij het graf van vader, man of zoon. Denkt U zich eens in, hoeveel dit voor die mensen betekent. En realiseert U zich dan, hoe weinig het ons kost: een gift in de col lectebus en een paar van onze vrije uren om te collecteren. Een gift en paar uurvoor dertig duizend mensen, wier laatste ge dachte was bij hen, die achter bleven. 22 Klaprooscollectanten naar Engeland, Deze mensen willen graag iets terug doen. Veel kan dit niet zijn, daartoe ontbreken hun de midde len. Maar gezamenlijk willen zij, via het British Legion, aan 22 collectanten van de Klaprooscol lecte 1956 (door loting aan te wijzen) een gratis reis naar en verblijf in Engeland aanbieden. Uit dankbaarheid en waardering voor hetgeen U op Klaproosdag doet Freek van der Meer. >merlust is zaterdag en zon- zo gelachen, dat eigenaar i nu en dan angstig kwam 1 of de toch stevige muren :1 tegen bestand bleken. De toneelvereniging Getosa er opening van het seizoen lucht in studie genomen van tkere Toon van Vuuren, een t met de wat moeilijke titel: na de hoogste prijs. Regis- H. Jongejans had er zijn han- ol aan, want echt toneelspel er nagenoeg niet aan te lit was een stuk, dat in een tempo en met een perfecte nnis moest worden gespeeld; ïoest het ene lachsalvo na ndere aan het publiek ont- n en aldus het gebrek aan d doen vergeten, lebben Getosa zondagavond iet werk gezien. Het werd ledig duidelijk, dat de regis- zijn mensen inderdaad tot nap tempo en goede rolken- ad weten te brengen. Deze voorstelling had geen hiaten. Ge tosa vloog" het stuk door. Met als resultaat, dat het publiek op getogen was over al dat rumoer, al die misverstanden, al die vro lijkheid, die de zorgen van de dag deden vergeten. Laten we eerlijk zijn: een toneelvereniging moet toneel spelen, maar zo'n enkele keer in het seizoen mag zij wel uitsluitend op de lachlust specu leren Het was een alleszins ge slaagde speculatie. Getosa bewees precies te weten wat het publiek wenste. W. Hoogerwerf had naar onze smaak als butler het lastigste werk te doen. Hij bleef de gehele avond goed geconcentreerd en droeg daardoor heel veel tot het succes bij. A. Liefting was ge knipt voor de rol van Everardus: hij kon doen wat zijn hart hem ingaf en oogstte aldus talrijke lachsalvo's. Mej. Van Bork gaf Katrina, zoals de schrijver haar voor ogen moet hebben gehad j met een lekker, zij het tegenwoor dig zeer gangbaar accent. Mevr. Van Noord was Christina op-en- top. En verder zagen we de da mes v. d. Kolk als zalig-verloof- de, mevr. Derksen als mevr. Jas pers, en mevr. Demmers als „Punt", en de heren A. Huybens als Jaspers, N. Stuvel als een zeer kwieke Kwiek, J. Post als Paal (alleen die namen al verraden de klucht!) en T. Cornelissen als Ge rard Mols. Het zou ons te ver voeren als we nader op stuk en spelers zouden ingaan. Het zij herhaald, dat Ge tosa deze avond uitsluitend de bedoeling had het publiek te la ten lachen en daarin zo is ge slaagd, dat iedereen zich, de storm en regenbuien van de late avond ten spijt, vrolijk huiswaarts spoedde. Zondag H.H. Missen te 6.45, 8 uur en 11.15. De Hoogmis te half 10. Lof 7 uur. Maandag 10 uur, Gezongen Hu welijksmis van het Bruidspaar Duyn-Juliën. 7.15 uur Maria Garde (I). 8 uur Maria Congreg. (Dames). Dinsdag 7.15 uur Maria Garde (II). 8 u. Maria Congr. Jonge Vrouwen. Woensdag 10 uur, Gezongen Hu welijksmis voor het Bruidspaar v. Lieshout-Blesgraaf. 7.15 uur H. Familie (Jeugdafd.), 8 uur H. Familie (Jongemannen). Donderdag 7 uur Gezongen Re quiem. 8 uur H. Familie (Heren). Vrijdag half 8 Lof. Zaterdag Te half 8 Broederschapslof. De afdeling Santpoort-St. van de N.C.V.B. hoopt haar maandelijkse bijeenkomst te houden op woens dag 7 november a.s. des avonds 8 uur in het gebouw ,De Toorts', Duinweg. Spreker: de Heer A. H. Hoefnagel uit Haarlem over het onderwerp „Onze voeding en het toezicht daarop". Belangstellenden zijn hartelijk welkom. Rome-Avond De kajotters van Santpoort organiseren zondagavond 4 no vember in ,Zomerlust', aan de Hoofdstraat een Rome-avond waarop Aalmoezenier W. Suyker een korte inleiding zal houden over het doel en de opzet van de K.A.J. Rome-kruistocht in augustus 1957. Daarna zal o.a, een film worden vertoond over de Kajottersbedevaart naar Lour- des in 1954. Degenen die aan deze bedevaart hebben deelge nomen moeten deze film zeker komen zien. De avond begint om 8 uur precies. Kaarten zijn ver krijgbaar op de bekende adressen en aan de zaal. De vijfde ronde der onderlinge competitie leverde weer interes sante partijen op, welke meestal eerst na een langdurige strijd be slist werden. Alleen de partij Labouchere Brugman maakte daarop een uit zondering. Al spoedig moest L. ervaren, dat het plaatsen van de Dame vóór de Koning funeste gevolgen met zich kan brengen. De loper van Brugman deed in deze situatie zijn plicht en L. kon opgeven. BusselmanVosman werd 01, in het eindspel koos B. niet de goede voortzetting en na enige zetten was het pleit beslist. De partijen PieterseTuning en Wolters—Blansjaar werden af gebroken; Tuning is een Toren voor en Blansjaar twee pionnen, dat ziet er voor hun tegenstan ders dus niet zo best uit! In deze groep zit dus nog volop spanning. In groep 2 zijn de re sultaten: Drukkerv. Duin 10, VosOosterling 10, Kesting Haanappel werd afgebroken, kan remise worden. Voor groep 3 no teerden wij: BaljetHoogzaad 10, Blokker Koolhaas 1—0, de laatste uit slag betekent, dat K. zijn eerste nul kreeg en Blokker met 5 pun ten uit 5 partijen fier aan de kop staat! Om kampioen te worden is nog een zware opgave, er staan nog 13 partijen voor de boeg. Op deze avond stond Dr. A. de Groot uit Assen onverwachts voor onze neus. Zijn belangstel ling voor zijn oude club en het schaakspel is nog onverflauwd. Het spreekt vanzelf, dat zijn aan wezigheid zeer gewaardeerd werd. ZONDAG A.S.' Gereformeerde Kerk 9.30 en 5 uur; Da. M. W. J. C. de Klui» Geref. Kerk Art. 31 (K.O.) 10.30 en 3 uuri dl N. Bruin Chr. Gereformeerde Kerk (Pni.l-Kapel) T.m. 10 uur Da. D. H. Bieima n.m. 4 uur Da. J. C. Maria Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10.30 uur Da. J. P. Jacobazoon, Driehuia Lutherse Gemeente Kapel „WeBterveld" te Driebuis 10.15 uur: Da. J. A. Roskam Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur: de heer J. B. Aasendorp Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" geen opgaaf. Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10.30 uur: Da. Mr. G. A. Alma, Amsterdam-West 19 uur Da. J. R. Wolfenaberger, A'dam De Toorts 9 uur Da. D. ter Steege Jeugdhuis 10.30 uur Jongejeugd Kerk Da. D. ter Steege M. M. C. TROOSTER, Wijn. Daniëla- laan 14, Telefoon 8410 APOTHEKEN De Santpoortse Apotheek Bloemendaalsestraatweg 145 Santpoort-St. Tel. 8249 Elswout Apotheek Bloemendaalaeweg 341 Overveen Telefoon 16760 Speciaal ingericht voor tronwrijden Dag èn nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijar, Surinamastraat 4 Na de zo prettig verlopen zomer- excursie per bus naar de Proef tuin te Boskoop en den Haag heeft de Tuinbouwstudieclub het zomerseizoen besloten met een goed geslaagde Dahlia-show avond in de koffiekamer van Westerveld. De teleurstelling, door het afge lasten, wegens de buitengewone slechte weersomstandigheden de ze zomer van de grote Bloemen tentoonstelling „IJmond Flora II" werd vergoed door 't succes van deze avond. Om geheel over de teleurstelling van de tot het vol gend jaar uitgestelde tentoonstel ling heen te komen, had het be stuur alle inzenders tot prijswin naars uitgeroepen en kregen zij naar gelang het behaalde aantal punten een meer of minder grote fruitmand of schaal, hetgeen bij zonder op prijs is gesteld. De uit reiking van deze prijzen is gelijk geschied met een wedstrijd in Bloemenschikken, op welke avond zeer geanimeerd is gewerkt en men het resultaat van de cursus avonden in praktijk bracht. On getwijfeld hadden vele leden vooruitgang geboekt, aldus was het oordeel van de jury, die ten slotte 3 prijswinnaars aanwees. Ook werden op deze avond de bollenpakketten uitgereikt voor de deze winter te houden huis- broei-wedstrijd. Niet aanwezige leden kunnen alsnog hun pakket in ontvangst nemen bij de Heer Adrichem, Casembroodstraat 54, IJmuiden-O of bestellen bij de overige leden van het bestuur. Reeds werden meer dan 60 pak ketten ter hand gesteld zodat vele narcissen, tulpen en hyacinthen hun geur en kleur zullen tentoon spreiden op de keuringsavond in februari. Het winter-programma is nu als volgt samengesteld: 15 november; Vertoning diverse films waaronder „Langs onge baande klingen" van de Heide Mij. Koffiekamer Westerveld. 13 dec: Jaarlijkse kienavond. Deze keer bijzonder attractief we gens de le lustrum-viering. Kof fiekamer Westerveld. 4 januari: Grote filmavond in het patronaatsgebouw „St. Fidelius" te IJmuiden-O. met Dr. Melchior en zijn film „Amazone, Hel en Paradijs". 17 januari: Algemene jaarverga dering. Koffiehuis Westerveld. Half februari: Bloembollen-show avond en keuring van de bloeien de bollen van de huisbroei-wed- strijd. Koffiekamer Westerveld. Op 6, 7 en 8 november a.s. zal in het Herv. Jeugdhuis aan de Burg. Enschedélaan een bazaar worden gehouden waarvan de opbrengst is bestemd voor een een nieuw te bouwen jeugdhuis voor de Jeugd van de Geref. Kerk alhier. Er bestaat nog steeds grote be hoefte aan geschikte ruimte voor het jeugdwerk en vergaderrimte. Van verre en dichtbij kwamen mooie prijzen om voor dit doel deze avonden te doen slagen. Voorts zijn er allerlei attracties, zoals schiettent, vistent, voetbal spelen, sjoelen, vliegtuigtent e.d. aanwezig, zodat op een grote belangstelling mag j worden gere kend. De woensdagmiddag is voor de jeugd geopend van 26 uur. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie,

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1