Blijf meester Arend Reym George en Margaret" in Santpoort Dames Leiding geven in deze tijd. Jehova Getuigen. 10 November Klaprozendag. Ingezonden voor ALLE RIJBEWIJZEN Hagelingerweg 1 34 Tel. 8930 BABV-c/v KRAAMPAKKETTEN.. „Jan van Dommelen" begmt dit seizoen met opvoeringen van „George en Margaret een blij spel van Gerald Savory. Lit is een stuk, dat zowel bij het be roeps- ais het amateur-toneel ai tal van opvoeringen beleefde; op voeringen die evenzoveel succes sen waren. Waar schuilt dan toen het geheim van dit stuk? Wereld schokkende gebeurtenissen vin den er niet plaats, overdonderen de décors zijn niet nodig, sensa tie ontbreekt. Integendeel, de toe schouwer maakt alleen kennis met gewone mensen in hun ge wone dagelijkse leven. En dit is dan waarschijnlijk juist de aantrekkelijkheid van het stuk: de gewone mensen, die gewone gebeurtenissen. Telkens weer ziet de toeschouwer zichzelf of iemand, waarvan hij zegt: „Hè, die heb ik meer gezien!" Zo is het ook met de gebeurtenissen. Al die dagelijkse dingen, de toe schouwer herkent ze onmiddellijk, iflet zijn zijn eigen ondervindin gen. iór wordt nun een spiegel voorgenouüen. En laten we eer lijk zijn, zien we niet allemaal graag eens neimehjk m een spie- geil tien kapspiegel, een scüeer- spiegel, een winxelruit? Alleen, die spiegelser ontbreekt toen iets aan. tiet beeld, dat we zien, het is niet volledig. Het is maar een momentopname. Laat „Jan van Dommelen" U dan een spiegel voornouden, die een vollediger beeld geett. Want dit stuk, het leeft, het tintelt van le ven, van het eerste tot het laat ste moment. Daarom, kijk in de spiegel en zie Uzelf. U gaat een ervaring rijker naar huis! De opvoeringen vinden plaats in „Zomeriust" op 6, 10 en 17 nov. a.s. Op de beide laatste avonden: na afloop bal. Gaarne vestigen wij Uw aan dacht op een serie lezingen, welke vanwege de Remonstrantse Ge meente worden gegeven op wo. 7 en 21 november en donderdag 29 november in de Remonstrantse Kerk aan de Wilhelminastraat te Haarlem, aanvang 20.15 uur. Deze cursus hangt nauw samen met het beeld, dat men van de mens tracht te vormen in deze tijd en de vragen, welke zich daarom groeperen: Kunnen wij leiding geven of worden wij ge dreven, welke invloed kunnen wij als mens uitoefenen? Deze vragen zijn van belang voor hen, die een leidende func tie vervullen in politiek, bedrijf, school e.d. dus voor allen, die zich door de opvoeding van hun kinderen of door het werk dat zij verrichten verantwoordelijk weten voor de toekomst. In deze cursus zullen achtereen volgens op de genoemde avonden spreken een fabrieksdirecteur, 'n medicus en een predikant. Het zijn: Ir. K. Kooy, directeur der Cha- motte Unie N.V., Geldermalsen. Onderwerp: Leiding geven in het werk. H. Voorzanger, bedrijfsarts Kon. Nederl. Hooghovens en Staalfa brieken, IJmuiden. Onderwerp: Vrije tijdsbeste ding. Mej. Dr. J. W. Herfst, Remon strants Predikante, Haarlem. Onderwerp: Leiding geven en geleid worden. Kaarten a 1,voor de gehele cursus of 0,50 per avond ver krijgbaar bij de koster, Oranje kade 1 (telef. 10204) en 's avonds aan de kerk. De Kerkeraad. Het hoogtepunt van de driedaag se vergadering van Jehova's ge tuigen in het Kennemer Theater te Beverwijk was de openbare toespraak „Wat zal Armageddon voor u betekenen?" uitgesproken door de heer Engelkamp, dis- tricstopziener van Nederland. De grote zaal van het Kennemer Theater, die door een speciale geluidskabel was verbonden met een grote tent waar ruimte was gemaakt voor 500 personen, was volledig bezet en in totaal luis terden 1193 personen naar de toe spraak. Dat deze getuigen vergadering bezoekers van de eerste orde zijn bleek uit een film welke zater dagmiddag werd gedraaid met als titel „Het geluk van de Nieuwe- Wereldmaatschappij". Deze gaf een beeld van een serie interna tionale congressen van de west kust van Amerika af tot in Neu renberg, Rome en Stockholm toe, waar verleden jaar 400.000 men sen bij elkaar kwamen. De zondagmorgen begon reeds met een hoogtepunt. Toen de hr R. Engelkamp zijn lezing over de doop had beëindigd, na uiteenge zet te hebben, wat de doop vol gens de Schrift betekende, wer den de 45 doopcandidaten door een stoet van 21 gereedstaande wagens naar het Velser Zwem bad in IJmuiden gebracht. In dit moderne zwambad stelden de vele tientallen toeschouwer» zich aan de rand van iiet bad op. l'oen de dopelingen in het water atdaaiden om zien door vijf daar toe aangestelde dopers te laten onderdompelen, werden zij dooi de toescnouwers op toepasselijke wijze toegezongen, jonge mannen zowel als oude vrouwen lieten zich dopen. De jongste, Eric Waller van eif jaar, zeide dat hij dit deed om Jehovah te dienen: een bewijs van zijn bewustneid omtrent deze daad. Een aangrijpend gezicht was het toen een oude vrouw van een en tachtig jaar, ondersteund door haar dochters en enkele dopers de trappen naar het water af daalde ten einde zich te laten do pen. Uit haar woorden ,,lk dank God dat ik dit heb kunnen doen", wordt de vreugde van al deze dopelingen weerspiegeld. In de openbare toespraak, die de aandacht vestigde op de ko mende strijd van Armageddon, die de gehele politieke wereld en Satan en zijn demonen zal ver nietigen, riep de heer Engelkamp uit: „Het is niet de tijd om te zoeken naar de beste religie, het is een tijd om te zoeken naar de waarheid". De verwarde valse manieren van aanbidding welke door de mensen worden beoefend, zijn verantwoordelijk voor de te genwoordige toestand, waarin de mensheid zich bevindt. De slottoespraken van de laatste congresdag, uitgesproken door de districts- en kringopziener wa ren gewijd aan de jeugd en de mannen en vrouwen in de Nieuwe Wereldmaatschappij, waarin de raad werd gegeven dicht bij el kaar te blijven in het geloof en alle mensen te blijven inlichten over de oprichting van Gods nieuwe wereld, die thans voor de deur staat. Het is telkens opnieuw weer een ontroerend en aangrijpend bele ven om de van verre komende nabestaanden van de hier ten lan de, voor onze vrijheid, gesneu velde geallieerde militairen, mid dels de zorgen van het Neder landse Oorlogsgraven Comité te mogen ontvangen. Jaren nadat de strijd is gestre den en helaas velen al lang niet meer stilstaan, bij wat is geweest, wordt men door dergelijke bezoe ken steeds weer opnieuw gecon fronteerd met het onnoemelijke leed van de laatste oorlog. Daarbij moet ik dan steeds den ken aan de noodkreet van een Engelsman tijdens diens bezoek aan een kerkhof in Egypte, waar eveneens duizenden jonge levens in de vergetelheid van de onnoe melijke woestijn hun graf von den. In zijn eenvoudige woorden, I hope, this is no more, weer klinken de stervenskreten van hen die vielen, ontelbaar, als de zand korrels in de woestijn. Toen enige tijd geleden een groep Britse na bestaanden van in Nederland be graven geallieerde militairen door Koningin Juliana op het paleis Soestdijk werd ontvangen, maak te een van de oudere deelnemers tegen H.M. de opmerking, hoe bijzonder getroffen hij en zijn landgenoten waren door de gro te gastvrijheid en hartelijkheid, welke zij in ons land ondervon den. Onze Koninklijke Beschermvrou we antwoordde toen zo treffend: „Maar dit spreekt toch vanzelf; dit is wel het minste wat wij kun nen doen." En waarlijk; dit is wel het minste wat wij kunnen doen Door eenmaal per jaar op Klap roosdog ons te bezinnen op het enorme offer wat onze geallieer de vrienden voor onze vurig be geerde vrijheid brachten. Door eenmaal per jaar een Klaproos te kopen en hierdoor duizenden nabestaanden in het buitenland tot troost en steun te zijn, wan neer zij de graven van hun ge liefden in ons land wensen te be zoeken. Dit wetende en beseffende, moge het plaatselijk Comité Velsen van het N.O.C. dan ook verwachten dat onze Gemeente niet achter zal willen blijven in het steunen van dit mooie doel en spreekt het de hoop uit dat een waardige bij drage aan het Nederlands Oor logsgraven Comité dit moge be vestigen. De pl.verv. vertegenwoordiger N.O.C. C. Spoor, Hagelingerweg 85, Santpoort. Telef. 8951. De collecte wordt gehouden in de week van 5 november tot en met 10 november a.s., waarbij op 10 november de straatcollecte. Nog meerdere opgaven voor me dewerking zullen wij op hoge prijs stellen. Santpoort-D: Mevr. de Winter, Cremerlaan 52. Santpoort-S.: M. W. Jonker, Bloemend.str.weg 135. Buiten verantwoordelijkheid van de uitgevers. Wegens plaatsgeor.ek eerst heden gepiaatst. DE MENS EiN zujN TAAK IN DE Wn-RtsLD Het artikel van C. Spoor in Huis aan Huis van enige weken geleden, is me uit net nart gegrepen, wok ik neD naar Ds. öuskes geluisterd en daarnij de wens uugesproKen; waren er nog maar veel meer dommees (en pastoors, want daar noor je nog minuer van zulke ge luiden vanj die zulke woorden spreken. Hoeveel mensen zuilen er niet naar de ze rede van ijs. öuskes geluisterd neb ben. nnnoeveel zuiien tot naden ken zijn geöracnt.' rioogstens praat men er in eigen kring wat over, maar daar blijit net nij en men gaat over tot de verdere dingen van de dag. Maar dan büjrt alles zoals het is! De heer hpoor hesiuit zijn artikel dat het in de data zit van de vredescongres sen die er over de wereld worden ge houden. Z.O lang deze met op een da tum vallen, zoals vader, moeder en die rendag, zal de wapenstaai van de on dergang, in de smidsen blijven smeden aan de tijd dat wij nog gevangene zijn van onszelf. Hierop appelerend, dat wij het zel[ in de hand nebben, om ons te bevrijden van deze gevangenschap. Vredescongressen op een bepaalde dag zijn met voldoende. Gepraat over vrede wordt er genoeg en de kranten staan er vol van. leder mens en ieder land wil de vrede, maar er wordt bitter weinig voor gedaan. Zolang er niet daadwer kelijk wordt opgetreden door ons AL LEN, ieder op zijn eigen plaats, komt de zo begerenswaardige vrede er niet. De machten die de wereld nu regeren, zitten aan allerlei belangen vast. (Ge vangenen niet alleen van hun zelf, maar ook van de belangen van hun land en politiek.) Ze praten wel over vrede, maar DOEN er niets voor. Integendeel het devies van hun is: bewapening op voeren om oorlog te voorkomen. Er is altijd wel een reden te vinden: „Als we aangevallen worden, moeten we de „vrij heid" of „democratie" verdedigen". Dit zijn schone woorden die gebruikt worden om de soldaten en bevolking bereid te maken om event, oorlog te aanvaarden, en er de offers van verlies van man en kinderen voor over te hebben. De mens is in staat ter verdediging van de vrijheid van huis en hof en het vaderland moor denaar te worden, omdat ze van de ver onderstelling uitgaat, voor een goed doel offers te brengen. Maar het is zo jam mer, dat de bevolking en soldaten altijd de offers moeten brengen en de wapen fabrikanten er dik aan verdienen. Toen er bekend werd gemaakt dat een land een deel van zijn soldaten demobiliseer de, kelderden de aandelen op de New Yorkse beurs! We moeten daarom niet alleen maar de woorden van mensen als Ds. Buskes en H.M. Koningin Juliana luisteren, maar het ook BELEVEN en verder uitdragen. Het is een boodschap die ons gegeven wordt. Als we deze werkelijke anti-mi litaristische woorden DOOR ons heen laten gaan er dus door aangeraakt wor den, is het ONZE TAAK, ieder op zijn eigen plaats, te strijden voor de wereld vrede om een betere wereld hierdoor te krijgen. Geen man, geen cent voor het militairisme, maar opbouw: huizen, scho len, ziekenhuizen, parken, speelgelegen- heden voor onze kinderen. Ieder mens heeft recht op een menswaardig bestaan, van welk ras, geloof of huidskleur dan ook. Geen haat, zoals nu nog steeds ge zaaid wordt, maar liefde voor de mede mens. Elke periode in de wereldgeschiedenis heeft haar „Steen des Aanstoots". Voor ons Christenen begon het met Jezus. Hitler had het op de Joden gemunt. Amerika en Europa nu op de commu nisten en negers. Het zijn altijd de re gerende despoten of machten die hun affecties op deze „Stenen des Aanstoots" afreageren. Maar de soldaten en bevol king, en de „Stenen des Aanstoots moe ten ervoor bloeden! Paramaribostraat 32 L. Keja-Jambroes Paramaribostraat 32 TERRASVOGELS IN OPGANG. Dat een goed begin niet altijd het halve werk is, bleek zondag j.l. bij TerrasvogelsZilvermeeu wen. Inderdaad, de Zaankanters liepen vlot van stapel. Door hun snelle start werden de Vogels als het ware overrompeld en vóór dezen zich goed hadden gereali seerd, dat de wedstrijd begonnen was, lag de bal reeds achter But ter. Maar dit goede Zaanse be gin betekende allerminst, dat de Zilvermeeuwen nu de overwin ning ook al in hun zak hadden, want de Terrasvogels toonden zich allerminst gedesillusioneerd. Ze wierpen zich enthousiast in de strijd, maar... konden aanvanke lijk slecht overweg met de vreem de opstelling der Zaanse ploeg: Zes spelers achter, 4 man in de aanvalslinie en één in het mid denveld. Sterker waren de bh- witten echter in ieder geval, maar het maken van doelpunten viel niet meer door vele spelers, vriend en vijand die zich mees tentijds voor het Zaanse doel be vonden. Bovendien stond ook het houtwerk enkele keren de plan nen van Pelleman c.s. in de weg. Tien minuten voor de rust bracht een aardige combinatie tussen Schipper, Van Eden en Span jaard laatstgenoemde alleen voor de doelman en de stand was ge lijk (1-1). In het begin der tweede helft een getrouwe copie van de eerste. Weer traden de Zaankanters overrompelend op en het scheel de maar een haar, of ze hadden met deze taktiek weer succes ge had. Toen kwamen de Vogels weer in de aanval, maar de Meeuwen verdedigden hardnekkig. Vijftien minuten voor tijd echter zette Jaal uit een vrije trap de bal hoog voor het doel, Spanjaard sprong hoog op en de thuisclub had met 2—1 de leiding. Toen veranderden de Zilver meeuwen van taktiek. Ze lieten hun verdedigende houding val len en gingen rijkelijk fors spelen, wat vooral Van Vuuren aan den lijve ondervond. In de stand ech ter kwam geen verandering. VELSEN KON HET NIET BOLWERKEN. De stemming in het Velsen-kamp ten opzichte van een overwinning op K.V.V. was hoopvol. Fakto- ren, die daartoe het hunne bij droegen waren: le. De eigen overwinnig op Wijk aan Zee. 2e. De zware nederlaag van K.V.V. tegen I.V.V. De illusies van de geelblauwen zijn echter geen werkelijkheid ge worden. Met een 43 nederlaag moesten zij na een sportieve wed strijd van het vriendelijke Krom menie afscheid nemen, na reeds met de rust tegen een hopeloze 30 achterstand te hebben opge keken. Er haperde in deze ontmoeting wat aan de verdediging. Er werd onzeker gespeeld en het verband tussen de delen der defensie on derling liet te wensen over. We geloven, dat we de oorzaak van een en ander bij Velsens doelman moeten zoeken: Jansen kan in een en dezelfde wedstrijd opvallend goede dingen doen om kort daar na te verzuimen uit te lopen en het vertrouwen in de defensie een (of) er schoten door te laten, die ernstige schok toebrengen. Hier mede is de 30 achterstand met de rust verklaard. Het pleit voor Velsen, dat het na de rust, ondanks deze achter stand, sterk aanvallend optrad en toen Van Kaam de stand op 31 had gebracht, kwam Velsen nog meer opzetten en kon de K.V.V.- defensie aan de slag. Weer was het Van Kaam, die de Zaanse doelman wist te passeren (3-2). Toen zag K.V.V. de ernst van de toestand in en slaagde er in Jansen opnieuw tot capituleren te brengen (42), Maar nog was de strijd niet gestreden. Velsen kreeg nl. penalty toegewezen en Bakkum doelpuntte onberispelijk. De scheidsrechter meende echter, zij 't ten onrechte, dat de straf schop moest worden overgeno men, maar Bakkum liet zich hier door niet van de wijs brengen. De stand was dus 43, maar ver der bracht Velsen het toch niet. over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten Zij schenken de rust tot herstel wat mijn harpt maakt 15 goed WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT. Ondanks het feit, dat zondag a.s. de internationale voetbalwedstrijd DenemarkenNederland op het programma staat, komen Velsen en Terrasvogels toch voor de competitie in het veld. Voor bei de was een thuiswedstrijd vast gesteld, voor Velsen tegen I.V.V. en voor Terrasvogels tegen QSC. Laatstgenoemde ontmoeting is nu echter omgezet in QSCTerras vogels. Velsen krijgt dus I.V.V. op visi te, de club, die na 4 wedstrijden nog geen enkel verliespunt heeft. Deze wedstrijd vond enige we ken geleden geen doorgang, doordat de scheidsrechter niet was opgekomen. Er werd toen 'n „friendly game" van gemaakt en deze won Velsen met 3—2. Nu er echter voor de competitie ge speeld wordt, zullen de I.V.V.-ers wel uit een .ander vaatje tappen, maar Velsen heeft nog lang niet gewonnen. Als Bakkum c.s. het tot een gelijkspel brengen, zijn we meer dan content. Op 7 oktober werd het terrein aan de Kwekerslaan voor de com petitiewedstrijd Terrasvogels- Q.S.C. afgekeurd. Daarom is voor beide clubs nu een inhaal wedstrijd vastgesteld. Q.S.C. be hoort tot de sterke middengroep, zodat Terrasvogels het zeker niet gemakkelijk zal krijgen. Maar... de blauwwitten zijn de laatste we ken aardig op dreef, zodat een gelijk spel ons zeker niet zou ver wonderen. Het Terrasvogels-elftal: Butter; Disselköter; Zaal; Van Vuuren, Röbken; Van Eden; Schippers, Thoolen, Pellemans, Bouwer, Timmer. Pracht handen HAMEA- GELEI Het is de Hamamelis, die het 'm doet Gediplomeerde Auto- en Motorrijschool Speciale avondlessen Verkeerstheorie en Motortechniek van geheel volledige inhoud zijn een spec al.teit van de SANTPOORTSCHE DROGISTER'J PARFUMERIE Hoofdstraat, hoek Terrasweg - Tel. 8521

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 4