SaripoorlsWeehHad aan Grote collecte voor loipije Oplossing Advertentie-Puzzel. Concert door ,,Soli Deo Gloria COLLECTANTEN (TRICES). Velsen valt tegen. Wat ons zondag a.s. te wachten staat. Terrasvogels liet ZVV de punten. Uitslag K.A.B.- kla ver jas wedstrijd Vrijdag en zaterdag a.s. Wij doen een dringend beroep op U kunf zich melden voor Sanfpoorf-Sfafion bij Mevr. J. Roodenberg, Bloemendaalsesfraafweg 147 A Sonfpoorf-Dorp bij: Mevr. G. Sanders, Kerkweg 122 Mevr. E. Winters, Cremerlaan 52 Doe het nu Het Hongaarse Volk wacht op U Geef met milde hand Chr. Sportver. „Fit". Bindingsavond B.B. Toneelavond. Bazar Gerei. Jeugdhuis Filmvoorstelling. 27e Jaargang No 48 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Hnis HUIS Vrijdag 16 nov. 1956 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 Wat is er gepuzzeld! Honderden inzendingen mochten we ont vangen en was er geen slagzin aan verbonden geweest dan waren er zeer zeker nog meer Inzendingen gekomen. Ja, die slagzin. Was die zin nu luist wel nodig, de puzzel was reeds zwaar genoeg. Ja puzze laars, door het alleen inzenden van de puzzel-oplossing kwamen wij in strijd met de loterijwet, en door het mede inzenden van een slagzin, kwamen wij hiervan vrij. Naast het oplossen der puzzel, waar wel enige uren voor nodig was, is er flink gerijmd. Men liet ze thuis vechten, Men liet ze thuis donderdags naar de brievenbus hollen, geen beter blad on te adverteren dan Huis aan Huis, enz. enz. Ja, die slagzin. Gaf deze aan de inzenders hoofdbrekens, niet minder was dit het geval met de jury, die de slagzinnen moest beoordelen. De jury, bestaande uit mevr. E. A. van Vliet-Broeze, en de heren G. J. Bremerkamp, A. A. Cornegge, A. Schutte en J. Tanger, hadden het lang niet gemakkelijk. Het eindresultaat was dat de volgende prijzen werden toegekend f 50.in waardebonnen Mevr. Klaver-Budding Broekbergenlaan 13 f 25.in waardebonnen Frans van Rijswijk, Terrasweg 61 f 15.in waardebonnen P. Booda, Middenduinerweg 16 f 10.in waardebonnen J. van Deurzen „Velserend" een doos luxe Post idem idem idem idem idem E. v. d. Tuin-Meijer, Voorplaats 35 J. G. Schulte, Blokpost Willem de Zwijgerlaan M. S. Kramer, Hagelingerweg 145 C. L. Hendrikussen, Passtoorsstr. 8 Mej. C. Alders, Westlaan 10 J. Wildschut-Krigee, Hoofdstr. 157 2e waardebonnen en prijzen kunnen worden afgehaald aan de zaak Terrasweg 31, zaterdagmorgen tussen 9 en 12 uur De uitslag is bindend en kan men hierover niet reclameren. DE BEKROONDE SLAGZINNEN ZIJN 3ij ieder gezin, gaat Huis aan Huis er in. \1 is Huis aan Huis ook klein, zijn inhoud mag er zijn. Een advertentie, hoe ook gesteld, Wordt door de lezers van Huis aan Huis gespeld, duis aan Huis verstevigt de band, tussen winkelier en klant. Tuis aan Huis de krant, voor zakenman en klant. Het beste voel ik mij nog thuis, Bij de zaken die adverteren in Huis aan Huis. Vat IJmuiden is zonder sluis, is Santpoort zonder Huis aan Huis duis aan Huis geeft wenken, die ons veel voldoening schenken. 9f je zestien bent of tachtig, je vindt Huis aan Huis reusachtig duis aan Huis' advertentierubriek, schakel tussen winkelier en publiek. da de 31 everwinning, welke /eisen een week daarvoor op W behaalde, waren de ver zachtingen zondag j.l., toen de eelblauwen op eigen terrein egen WSV moesten aantreden, oog gespannen. Wel was bekend at de club uit Wormer niet irect „een zacht eitje" voor akkum en de zijnen zou zijn, laar een club die IVV wist te loppen nietwaarWat is de wedstrijd tegen de Wormers op en teleurstelling van de Velse- aren uitgelopen! Ze verloren het uel nl. met niet minder dan 1. Deze cijfers spreken klare ial: De overwinning kwam de Zorrners ten volle toe, omdat eze Zaankanters nu eenmaal de erschillende onderdelen van het jel beter onder de knie bleken hebben dan de Velsenaren. >it was met de rust voor de leeste bezoekers al zonneklaar i toen leidden de WSV'ers ich nog maar met 10. la de rust hebben de bezoekers un meerdere capaciteiten op pvallender wijze aangetoond en itgebuit. Herhaaldelijk stichtten Ij verwarring in de gelederen an de Velser defensie, waarin len wel hard ploeterde, doch toch meermalen geen vat kon krijgen op het handige spel van dat kleine Wormer aanvallertje, dat met de bal goochelde dat het een lust was er naar te kij ken. Door dien hoofdzakelijk was het, dat doelman de Graaf na de rust nog viermaal de ba uit het net moest halen. Inmiddels had de Velser-voor- hoede niet bepaald stil gezeten, maar het liep toch niet zo ge smeerd als de vorige keer tegen IVV. Bovendien was Bakkum met z'n schoten niet gelukkig. De eer zou dan ook niet gered zijn als Wesselman, de linkshalf het niet plotseling „op z'n heupen" gekregen had en de doelman het nakijken had gegeven. Maar dit ene „kooltje" kon de uitslag niet draaglijker maken. De komende zondag maakt IVV zijn tweede Santpoortse reis. Ditmaal komen de Ilpers bij Terrasvogels op bezoek. Aan hun eerste bezoek aan het Kwe kerslaan terrein bewaren de IVV ers nu niet direct prettige her inneringen, immers ten aanschou- we van tientallen trouwe sup porters uit De lip verloren zij van Velsen met 3 1. Wat zullen de Terrasvogels nu zondag doen Het mag bekend heten, dat de blauw-witte vaak hun beste spel vertonen tegen sterke tegenpartijen. De Ilpers kunnen zich er dan ook van overtuigd houden, dat ze, even als tegen Velsen, hevige tegen stand zullen ondervinden en dat ze de strijd zeker niet reeds bij voorbaat gewonnen hebben. Velsen speelt de uitwedstrijd tegen E.H.S. De Haarlemmers speelden tot dusver met afwis selend succes, wat hun vier winstpunten uit vijf wedstrijden aantonen. Zondag jl. verloren zij van WSV met 52, een spre kende nederlaag dus. We menen er dan ook in ieder geval op te mogen rekenen, dat Bakkum cs. op één winstpunt beslag zullen weten te leggen. De Vogels trokken zondag jl. met een aardig elftal naar ZVV. Van Vuuren stond op de spil- plaats, Schippers rechtshalf en in de voorhoede speelde de oud Terrasvogel en VSV Thoolen op de rechtsbinnenplaats. Toch zijn de blauwwitten met de kous op de kop huiswaarts gekeerd, hoe wel het spelverloop eerste helft zulks zeker niet had doen ver wachten. In de eerste 45 minuten toch zaten de Vogels pittig op de bal en wogen zij zeker tegen de ZVVers op. De verdediging der Zaankanters weerde zich echter naar behoren en vooral de Zaanse doelman stond menig maal een doelpunt in de weg, terwijl toch niet gezegd kon worden, dat er door Pellemans c.s. slecht geschoten werd. Door het goede werk van bovenge noemde doelman, hadden de blauwwitten met de rust nog maar 10 voorsprong. Dit doel punt had Spanjaard voor zijn rekening genomen- In de tweede helft tapten de ZVV'ers uit een ander vaatje. Ze zaten feller op de bal en hun spel werd harder. Een en ander scheen op de Terrasvogelsploeg indruk te maken en van een Santpoortse meerderheid was dan ook geen sprake meer. Door een foutje in de achterhoede slaagde ZVV er in gelijk te maken en toen direct daarop de niet al te zeker optredende blauwwitte doelman opnieuw werd gepas seerd, was Terrasvogels een ge slagen ploeg. De voor rust zo uitstekend spelende vleugel Rijke -Thoolen trad nu ook niet meer op de voorgrond en linksbuiten Timmer was bepaald zwak. Kort voor het einde maakte ZVV op nieuw een doelpunt - wederom een gevolg van het feit, dat de dekking werd verwaarloosd en toen was het pleit definitief beslecht 31. Een groot aantal liefhebbers namen aan deze wedstrijd deel. De uitslag luidt als volgt 1 de heer Commandeur 4985 2 Lammers 4870 3 v. d. Heide 4682 4 Molenkamp sr 4611 5 Graas 4609 De zweef prijs werd gewonnen door de heer G. Alders 4048 p. De volgende wedstrijd vindt plaats op 18 december. 59 Zondagavond vond de eerste uitvoering van de twee najaars concerten plaats, georganiseerd door onze zo populaire harmonie vereniging „Soli Deo Gloria". In zijn Openingswoord wijdde de voorzitter de heer F. Heeremans enige woorden ter nagedachtenis aan de onlangs overleden dirigent C. Oudendijk en verzocht alle aanwezigen een minuut stilte in acht te nemen. Hierna zei spreker dat „Soli" momenteel nogal moei lijkheden had met het dirigenten vraagstuk, doordat de huidige dirigent, wegens militaire dienst de dirigeerstok voor het leiden van repetities moest overgeven aan een tweede dirigent. Een zeer mooie geste was wel de mededeling dat de baten van deze avond geheel ten goede zullen komen aan de slachtoffers van Hongarije, hetgeen dan ook met een donderend applaus werd begroet. Doordat wij ons niet bevoegd gevoelen een kritisch verslag over de muziek te schrijven, beperken wij ons tot enige opmerkingen. Wij kregen n.l. de indruk, dat de uitgevoerde nummers wel te zwaar waren voor deze vereniging en waarom werd de uitgehouden noot in de Ouverture van Rossini niet door één clarinet gespeeld De stemming was bepaald hinder lijk en de techniek werd niet beheerst. Het was daarom goed gezien van dirigent Heeremans om het tempo te drukken. Wij nemen althans aan dat het veel te langzame uitvoeren van de tempi opzettelijk is geschied. Het zelfde geldt voor de Sinfonia van Bach. Eén goede solo-clarinet had veel meer kunnen bereiken. Een compliment aan de zeer jeugdige trombonist Molenaar, die technisch zeer goede dingen deed, maar wat geluid betreft onder de maat bleef, over het algemeen te ruw. Deze jongeman wordt beslist een goede muzikant. De B.B. and C.F.-mars viel in de smaak. Na de pauze trad een toneel clubje voor het voetlicht waarom weer flink gelachen is. Een gezellig samenzijn was het slot van deze avond. T. Voor de adspirantleden van 6 tot en met 9 jaar worden op donderdag 22 november onder linge wedstrijden gehouden in het gymnastieklokaal van de School met den Bijbel. Voor de meisjes zijn de wed strijden van half vijf tot half zes en voor de jongens van half zes tot half zeven. Alle jongens en meisjes worden verwacht in costuum. Ouders die belangstelling heb ben deze wedstrijden bij te wonen zijn hartelijk welkom. We herinneren nog even aan de Bindingsavond van de B.B. op zaterdag 17 november a.s. waar Kees Stet optreedt. De avond vindt plaats in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-O De laatste opvoering van het blijspel „George en Margaret" door de toneelvereniging „Jan van Dommelen" vindt plaats op Zaterdag 17 november a.s. Deze avond is er bal na. De bazar ten bate van het Geref. Jeugdhuis te Santpoort heeft een vlot verloop gehad. Mede dank zij de verleende medewer king van de Santpoortse Winke liers is menig prijsje in de wacht gesleept. Nog niet afgehaald zijn de vol gend: prijzen: Groene loten: No. 557 een fles wijn No. 457 een doos sigaren. Deze prijzen kunnen tot 1 de cember a.s. worden afgehaald bij de heer D. Feenstra, Bonairestr. 27boven. De commissie dankt allen die aan het welslagen van deze bazar hebben medegewerkt. De Cefa (Christelijke Filmactie) organiseert in Santpoort 2 film voorstellingen op woensdag 21 november a.s. in de Geref. Kerk aan de Burg. Enschedélaan 28. 's Middags om half vijf heeft er een vertoning voor de jeugd plaats van de komische film „Tom Brown's kostschooljaren". Om acht uur 's avonds wordt voor ouderen op het doek ge bracht „De Pastorie van Hinton".

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1