SarfpoorfsWeehHad Sint Nicolaas komt mredikbeurtatt Aankomst te Santpoort-Station kwart over drie. Openbare Bekendmaking. Kinderpostzegels. Avond voor Hongarije. ,De Pompadours' komen bij ,Fit' Bindingscommissie B.B. Concerten van Wilhelmina' Voor Hongarije. Mevr. E. M. DUDOK - BOURIK Zak-Bijbelbond. IJsclub Santpoort. Schaakclub Santpoort R.K. Kerk, Santpoort 'zosdagsdiemstmsenI TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. Bridgeclub „De Kennemers" Jaargang No 49 edactie Terras weg 31 Kerkerinklaan 45 itgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Vrijdag 23 nov. 1956 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terras weg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 ZATERDAG^24 NOVEMBER komt Sint Nicolaas per boot uit Spanje in IJmuiden aan. Te ongeveer half 3 arriveert hij aan de Wijsmuller steiger en maakt dan eerst een tocht door IJmuiden om vervolgens de trein naar Santpoort te nemen. Na verwelkoming wordt, vooraf gegaan door het fanfarecorps Wilhelmina en vlaggen der verschillende jeugdverenigingen een rondrit door Santpoort-station en dorp gemaakt. De route is als volgt: Duinweg, Bloemendaalsestraatweg^ van Dalenlaan, Rusburglaan, Bloemendaalsestraatweg, Wüste- laan, Hoofdstraat, Broekbergenlaan. Hier wordt de jeugd door Sint Nicolaas toegesproken, waarna onder de pittige muziek van Soli Deo Gloria de volgende route wordt af gelegd: Hoofdstraat, Hagelingerweg, Kerkerinklaan, Kerkweg Burgem. Enschedelaan, Schipbroekenweg, Molenveltlaan, Wulverderlaan, Fr. Netscherlaan, Burg. Enschedélaan, Terras- weg, Hoofdstraat naar de Weijman. -J Sint Nicolaas zal in een open auto rijden en vergezeld zijn van drie knechten. Deze intocht kwam tot stand in samenwerking met .de Velser Gemeenschap en de Velser Middenstands Centrale. GEMEENTE VELSEN iurgemeester en Wethouders ran Velsen maken bekend dat ie winkels in deze gemeente in iet tijdvak 27 november tot en net 4 december 1956 tot 21 uur mor het publiek geopend mogen :ijn en dat op 27 november, 3 :n 4 december 1956 de verplich- ;ing inzake de z.g. halvedag- iluiting niet zal gelden. Velsen, 15 november 1956 Iurgemeester en Wethouders voornoemd le Secretaris, de Burgemeester, VEENSTRA H. DE BOER l.b. Van de totale opbrengst der verkoop van kinderpostzegels, wordt f 100.000.— geschonken aan het fonds voor Hongaarse kinderen. Koop dus kinderzegels. Enige Velsense Amateurs op het gebied van Declamatie, zang en kunstfluiten, enz., organiseren op maandag 24 november a.s. een avond ten bate van de Hon gaarse vluchtelingen en de be strijding der kinderverlamming. De avond wordt gegeven in Café-Restaurant „De Weijman" des avonds 8 uur. De Chr. Sportvereniging „FIT" viert deze maand haar 10-jarig bestaan. Met vreugde deelde het bestuur mede dat „Fit" in deze 10 jaar tot een bloeiende vereni ging is uitgegroeid. Voor de leden en de ouders van adspirantleden en alle belang stellenden wordt op zaterdag 24 november het 10-jarig bestaan gevierd met een feestavond in gebouw „Zomerlust" aan de Hoofdstraat. De avond wordt geheel verzorgd door hetP.W.N. Cabaret ensemble „De Pompadours" met een pro gramma onder de titel „Muggen ziften" aanvang is 8 uur. Kaarten verkrijgbaar aan de zaal en bij Mevr. Cornelissen, Hoofd straat 98. mem Zaterdagmiddag 1 december komt St. Nicolaas in Café-Rest. ,de Weyman', Hoofdstraat. Alle kinderen van de noodwachters van de B B. in de leeftijd van 4 tot 12 jaar worden verwacht. Toegangskaarten te verkrijgen bij de Heer Th. P. Rusman, Curapao- straat 38 I tot uiterlijk zaterdag 24 november. Het feest begint om half drie precies. Eerst zal er een gooche laar kunsten vertonen en om kwart over drie komt St. Nicolaas met Zwarte Piet. De zaterdag 17 november j.l. in „de Weijman" gehouden bin dingsavond is een waar succes geworden. Er is hartelijk ge lachen om de echte Westfriese humor van Kees Stet en zijn gezelschap. De grote, verloting welke werd gehouden, bracht velen in het bezit van een aardige prijs. Na elf uur was er gelegenheid voor een dansje, waarvan door velen werd gebruik gemaakt. De commissie kan met genoegen op deze avond terugzien. Het fanfarecorps Wilhelmina' zal onder leiding van dirigent J. Groot op maandag 3 december een concert geven in Musis Sacrum op het Provinciaal Ziekenhuis. „Wilhelmina" zal voor patiënten en personeel onder meer het be kende karakterstuk ,In de klooster tuin' van Ketelbey uitvoeren, waarbij Carel Roest, lid van „Wilhelmina" als Kunstfluiter zal optreden. Verder zal het mond- accordeon-trio „Camping" o.l.v. Carel Roest medewerken, terwijl de 10-jarige Diana Groot, doch tertje van de dirigent, enige piano-soli van Mozart en Beet hoven ten gehore zal brengen. Op zaterdag 15 december des avonds 8 uur concerteert „Wil helmina" in „de Weyman". Het bestuur van de Algemene Bond van Ouden van Dagen, afdeling Santpoort-Driehuis, op woensdag 14 november j.l. in vergadering bijeen, besloot met algemene stemmen f 25.af te dragen voor Hongarije. IN MEMORIAM Mevrouw Dudok is uit ons midden heengegaan. Dit verschei den heeft zeker velen in Sant poort een ogenblik met weemoed vervuld. Wat was zij een be kende figuur. Op deze plaats haar beeld te tekenen zou on nodige moeite zijn. Welhaast iedereen in Santpoort kende haar, beter zelfs dan schrijver dezes, die slechts gedurende één jaar haar liefde voor haar werk heeft mogen gadeslaan. Haar werkZo mag haar ijverige en nauwgezette arbeid ten bate van mensen, die vaak in grote sociale en geestelijke nood verkeren, wel genoemd worden. Was zij in vroeger jaren leidster van de afdeling Santpoort van de Macht van het Kleine, later, toen haar krachten hiertoe niet meer toereikend waren en zij een stapje terug moest maken, de leiding in andere handen moest geven, kwam het niet in haar op nu ook maar geheel dit werk los te laten, maar bleef zij met voorbeeldige trouw doen wat zij kon en zelfs meer dan dat. In weer en wind, in elk jaargetij, beschenen door een brandende zon of gestriemd door aanhoudende regen of bijtende koude, trok zij er op uit om bij haar leden de contri butie te innen, kerstgaven te verzamelen of kalenders te ver kopen. Vroeger, samen met haar man, later alleen, bracht zij het bijeenvergaarde zelf naar „Meer en Bosch" en het was haar altijd een intense vreugde te kunnen zeggen: „Weer zoveel voor het werk". Van dank wilde zij niet weten, van beloning nog midner. „Haar loon was, dat zij dienen mocht". Onwillekeurig rijst de vraag: „Waarom deed zij dit alles?" en dan is daar maar één antwoord op: Zij had het Bijbelwoord verstaan: Draagt elkanders lasten (St. Vert.) en dat tot haar levens devies gemaakt. Niets liever wilde zij, niets anders deed zij meer dan meehelpen, meetorsen aan het leed van anderen. Daarin -was deze kleine Vrouw groot. Daarvoor danken wij haar, die meer dan dertig jaar meestreed in het leger der eenvoudigen van hart. Haar plaats onder ons is nu open. God haalde haar thuis. Na een onvermoeid, zegenrijk leven moge zij in vrede rusten. In een tijd als de onze, waarin de machten der verderving hun drieste plannen smeden, is het goed te mogen gedenken, al de zorg en liefde van dit gezegend leven. En wij mogen, ziende op de ledige plaats, troost vinden in de wetenschap: God begraaft zijn arbeiders, maar zet zijn werk voort. Zijn troost zij ook met hen die vandaag een geliefde dode graf waarts droegen. Namens de „Macht van het Kleine" afd. Santpoort: !W. Th. Verbeet De Zakbijbelbond belegt op zaterdagavond 24 november een streekvergadering in de Zuider kapel Zuiderstraat te Haarlem-N. De aanvang is gesteld om 8 uur en om half 8 begint de zangdienst. Sprekers zijn ds. v. d. Brink met het onderwerp „Wat doet u met „Het Licht" in uw zak" Br. E. Andriessen, „full-timer" van de zakbijbelbond in Neder land. Mededelingen over zijn ontmoetingen met ZBB's in En geland. Tevens wordt er gespro ken door de correspondenten van Beverwijk, Haarlem en Sant poort. Medewerking verleent het Evangelisatie-zangkoor „Elon" uit IJnuiden. De Z.B.B.'ers en de belangstellenden zijn hartelijk welkom. Bijbel en zangbundel medebrengen. Voor Santpoorter leden vertrekt om kwart over zeven 's avonds de bus van het Broekbergenplein. Zoals U uit de advertentie elders in dit nummer kunt zien, wor den in tegenstelling tot andere jaren de seizoenkaarten niet thuis aangeboden, maar zijn zij verkrijgbaar met ingang van maandag 25 november a.s. bij J Seegers, kapper, Hoofdstraat 196, Santpoort-dorp, J. Drenth, Sigarenmagazijn, Wüstelaan 18, Santpoort-St., M. W. Jonker, Bloemenmagazijn, Bloemendaalse straatweg 135, Santpoort-stat. Wij maken u er op attent, dat de goedkope voorverkoopprijzen slechts gelden tot 10 december. Bespaar uzelf een flink bedrag en voorzie u bijtijds van kaarten. Een beter Sint Nicolaascadeau voor uw kinderen is ondenkbaar. Ongeveer 30 schakers bonden dinsdag jl. de strijd aan voor het kampioenschap in snelschaken! Voor iedere partij werd slechts 15 minuten spelen toegestaan. Het spreekt vanpelf, dat voor velen dit tempo te snel was en door tijdnood verloren werd door het vallen van de vlag op de ■schaakklok. Er werden natuur lijk legio blunders gemaakt en slechts zij, die over de sterkste zenuwen beschikten konden suc ces boeken. Hoe 't ook zij, de zaken werden steeds humoris tisch opgevat en sportiviteit vierde hoogtij. Zo ongeveer om 12 uur kwam 't einde van deze snel-wedstrijd en konden de vol gende 6 spelers hun prijzen in ontvangst nemen met een felici tatie van het bestuur. Kampioen werd J. V/olters, de volgende plaatsen werden ach tereenvolgens bezet door J. Blans- jaar, G. Schuurman, van Heems kerk, D. Kruijff en L in 't Velt. De prijzen bestonden uit zak- schaakétuis, boekwerk, sigaren, sigaretten, asbakje en zak-agen- da. Er was slechts één huisschaker van de partij, die zowaar de 4e prijs veroverde. Het schijnt wel, dat deze categorie thuis op hun stoel vastgeplakt zitten en zeer moeilijk de gang naar ons club lokaal kunnen vinden. Nogmaals het verplicht U tot niets om eens kennis te maken. BONDS-COMPETITIE Het eerste team ging op het goe de pad voort en boekte zijn twee de overwinning tegen Heemstede 3 met 7j/221/2. Wolters, Tu ning, Brugman, Busselman, Pie- terse en Vosman behaalden de volle winst, terwijl Pels, Blans- jaar en Labauchere de eer deel den. Alleen Sterk moest na ver beten strijd een nul accepteren. 11 dec. a.s. komt Het Oosten 2 op bezoek, dat wordt een zwaar dere opgave. Bij volledig opko men kan echter gewonnen wor den. De uitslag van de wedstrijd Sant poort 2Weenink 4, Beverwijk, welke 20 dezer plaats vond, werd 8]/2voor Santpoort. In het volgend nummer volgen nadere details. PERSONALIA. Mej. Aafke de With, deed inge volge de Vestigingswet met goed gevolg examen Brood- en Banket verkoopster. Zondag 25 november H.H. Missen te 6.45, 8 uur en 11.15. De Hoogmis te half 10. Te 7 uur lof. Dinsdag 27 november Te 7 uur Gezongen Requiem voor de overleden leden van de Broederschap O. L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Vrijdag 30 november Te half 8 Lof. Zaterdag 1 december Te half 8 Broederschapslof ter ere van O.L. Vrouw van Altijd durende Bijstand en Maria-uur. ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk 10.00 en 17 uur: Ds. M. W. J. C. de Kluis Geref. Kerk Art. 31 (K.O.) 10.30 en 3 uurds N. Bruin Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel—Kapel) v.m. 10 uur Ds. J. C. Maris n.m. 4 uur Ds. D. H. Biesma Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10.30 uur Ds. J. P. Jacobszoon, Driehuis Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 10.15 uur: Ds. J. A. Roskam Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur: Ds. J. Arth. Mulder, van Naarden Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10.30 uur: i^Prof. Dr. G. C. van Niftrik, A'dam 19 uur Ds. D. ter Steege De Toorts 9 uur Ds. D. Visser, Zaandam lil »1 J. HEKMAN, Hoofdstraat 236 Telefoon 8510 APOTHEKEN Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 2560—8284 Bloemendaalse Apotheek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal Telefoon K 2500—22181 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 Scheveningse wedstrijd. Afdeiing A: 1. Hr. Mevr. Spruyt 124 M.P. 2. Heren Schildwacht Andela 122j/L 3. Heren Andela Rode 112. 4. Hr. Mevr. Kroone 108J/2. 5. Hr. Mevr. Riedijk 107J/2. 6. Heren Kleefstra Top 106. 7. Mevr. Breedijk Hr. Paats 103. 8. Heren Kuys Porck 99. 9. Heren Kost Bodewes 89 M. Afdeling B: 1. Heren Witmond Steinberg 131. 2. Hr. Mevr. Ophoff 125. 3. Dames Andela v. Sprang 119. 4. Hr. Mevr. Seegers 118J/2- 5. Dames Schildwacht Estié 110J/2. 6. Heren Gerritsen Muller 104j/2- 7. Dames Nieu- wenhoff Kulman 93. 8. Hr. Mevr. Vader 90J^. 9. Dames Smakman Muller 80.

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1