gaan naar Bethlehem? predikbeurten Huidgenezing J 1 R Vrede op aarde. R.K. Kerkr Santpoort Verhoging Spaarrente bij Boerenleenbank Sanpoort Kerstsamenkomsten Houdt de winter uit handen en voeten. SÖMMSPilNSTMSffl] TAXI Het voordeligste «er». E.STO 7e Jaargang No 5Z .weg 31 verinklaan 45 r ID T -ij Cornegge oven *11 8619 wacht O» Vader Vrijdag 21 dec. 1956 aan Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 in de t D S^- te Si het lieve en t' Ma Sam o 'liens onzer dagen gaat Bloem Bethlehem. Hij trekt ad en bos en veld om ie is op het doek met Ppensegl weer te geven. Hij de pen om in schoon f warme poëzie u te n het heiligdom zijns me met zijn kunstge- zijn stad. Maar Beth- Voor c geeft het? Een oude deelnemen smakeloze stal, scha- ers, een kindje in doe lden. mens onzer dagen doet niet aan. Hij trekt op naar ii der wijzen, die zeggen - dat heengegaan is en die gevlucht is, terug betuigen ^even Hij grijpt naar dank. _cn, vol filosofie of fanta- zijn boeken, waarin hij de lij- zal vinden, waarlangs zijn 'zal gaan ten licht en ter Om. 7 i-hene is zijn stad, de .m.. haar wijsgeren van gpeger. Maar Bethlehem is niet :eld. Wat vindt ge er? Dwaas- "n ëïgernis! .mot-mens onzer dagen er evenmin aan. Hij gaat ir u<_ luxe bioscoop of de weel- ige schouwburg. Een kring levenslustige vrienden, mo- ize toiletten, fijne diners heb- de liefde van zijn hart. Parijs ijn stad, waar de nacht een is'-is geworden. Maar Bethle- het is er zo triest. Wat vindt 1 Niets om te eten en te v'.1 vrolijk te zijn. .cs-mens onzer dagen ,.n ook de moeite. Hij be- lert Augustus, die een gebod f~r: uitgaan, dat de gehele we- frr beschreven zou worden. p boeit Napoleon. Hij vindt de willende, de kunnende, che is zijn man, met de De wil tot macht verheven. Bethlehem, het is zo klein, •ing. Wat vindt ge er? On- en hulpeloosheid. Een - in doeken gewonden en (':1e in een kribbe, ge, wie naar Bethlehem Mensen, die overal eerst heenge trokken zijn om het leven en het geluk en de vrede te vinden, maar overal vonden de dood en de on rust, de teleurstelling en het ver driet. Reizigers, die de steden der we reld bezochten, maar ondanks al het schone geen bevrediging von den voor hun arm hart, dat nog maar iets anders en iets hogers vroeg dan naar schoonheid al leen. Mensen die de wijsheid der we reld zochten, maar die ingezien hebben dat al die wijsheid geen licht verspreidt op het mysterie van eigen hart, van graf en van eeuwigheid. Mensen, die wilden genieten van vrolijkheid en spel, van dans en muziek, maar die inzagen, dat dat alles het arme hart geen ware vreugde gaf, die blijvend was. Wie naar Bethlehhem gaat, wordt allereerst gekend aan zijn hart, niet aan zijn kleed. Wie tot de kribbe nadert, heeft het knielen geleerd. Wie de stal binnentreedt, komt zoals hij is: vol verdriet en smart, vol wonden en zonden. Bij dat kindeke Jezus wordt ge leerd: leef, leer te leven van wat u door Hem gegeven wordt: ge nade. Laat ons geen Kerstfeest vieren zonder het Kindeke, gewonden in doeken en liggende in de kribbe. Hulsttak en kerstboom zonder dit Kindeke baren teleurstelling en donkerheid. Straks gaan de licht jes uit, ook uw licht. Laat ons Kerstfeest vieren met 't Kindeke, de Zone Gods, ons vlees geworden. Laat achter, wat vergeten moet worden. Scheidt van wat niet verenigd kan worden. Voor wat we achterlaten, is een duizendvoudige vergoeding bij Jezus te vinden. Zijn naam is: Zaligmaker, Heiland. Komt, gaat ge met me mee naar Bethlehem? Kn. 'n ons in de komende Kerst- 'eilig weten opgenomen in lige en behagelijke sfeer mp^Lize huiselijke omgeving, ist door de intensiteit van IpIP te voorrecht soms een - 9 door ons heen kunnen «wij met onze gedachten fan zijn nedemens vertoeven die lende zullen zijn, ook in .acht, als de klokken van ihuizen de Kerstgedach- vrede op Aarde zullen en. ht zullen schuifelende n in barre omstandig- hr de vrijheid op weg trt Achterlating van alles ef en dierbaar was. Kaarsen 'yüc|e> door sneeuw en »n die of elders ter wereld in blKEN eken zullen dan ver- medemensen op de Bloeiueut* om hun leven te red- SW®®®*kreten klinken om er- schoten die een einde 1 het leven van een in de stilte van die- 'nacht die wij beleven, ons niet direct zullen 'aar ons daarom niet en beroeren. :de op aarde op zal j {j£'nzc Godshuizen, zul- I li I {J misschien in vertwij- n afvragen of wij de aid van dit woord :n leren begrijpen, niet zelf in de duis- ikken van de bezet- licht ontdekt, de in benauwenissen tens soms niet dich- jare begrip van dit Imens die de vervol een voorrecht? TELEïlCt 9een strild meer maar van de geest die deze beïnvloeden, ten goede zowel als ten kwade. In de stilte van de Kerstnacht mo gen wij onszelf de vraag stellen tot welke wij liever wilden be horen, tot de vervolgden of tot de vervolgers. Als wij dan uit de juiste bron putten, dan zullen wij liever be horen tot de vervolgden. Want ondanks de diepe duister nis die hen die vervolgden zijn, omringen, zal het licht van de Kerstnacht hen weten te vinden, ondanks de verschrikkingen van het ogenblik. Nog dagelijks wordt het bewe zen dat de geestkracht van de mens verre uitsteekt boven de macht van het wapengeweld. Daarom is hun strijd onze strijd, waar het gaat om het behoud van de Goddelijke en menselijke waarden van het mensdom. Daarom zullen onze gebeden en gedachten bij hen zijn die het licht van de Kerstnacht niet be schamen. En mogen wij daarbij dan beden ken dat de roepstem van het, Vrede op Aarde zal uitgaan naar vriend en vijand. C. Spoor, Velsen. R. K. JEUGDZORGWERK. Dinsdagavond zijn de volgende nummers uitgetrokken 4, 28, 87, 568 en 966. Men kan zich melden bij D. Dam, Wüste- laan 103. T.V.S.-NIEUWS, Op maandag 24, vrijdag 28 en maandag 31 december a.s. worden er voor „alle" groepen van T.V.S., met het oog op de Kerstdagen en de jaarwisseling, GEEN gym nastieklessen gegeven. Op vrijdag 4 januari a.s. beginnen alle groepen weer met frisse moed. f ZONDAG 23 DECEMBER H.H. Missen te 6.45, 8 uur en 11.15. De Hoogmis te half 10. Jaarlijkse Kerstcollecte voor onze hulpbeh. medeparochianen. Te 7 uur Completen en Advents Conferentie. DINSDAG 25 DECEMBER Eerste Kerstdag Te 12 uur Solemnele Midder- nachtmis, daarna twee Stille H.H. Missen. Te 5 uur Gezongen Nachtmis daarna twee Stille H. H. Missen. Te half 9 en 9 uur Stille H.H. Missen. Te half 10 plechtige Hoogmis. Te 5 uur Plechtige Vespers van Kerstmis met preek. WOENSDAG 26 DECEMBER Tweede Kerstdag H.H. Missen te 6.45, 8 uur en 11.15. Hoogmis te half 10. Te 7 uur Lof. DONDERDAG 27 DECEMBER Te 10 uur Gezongen Huwelijks mis voor het Bruidspaar Wessels- Commandeur. VRIJDAG 28 DECEMBER Te half 8 Lof. ZATERDAG 29 DECEMBER Te half 8 Broederschapslof en Mariauur. ZONDAG 30 DECEMBER H.H. Missen te 6.45, 8 uur en 11.15. Hoogmis te half 10. ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk 10 uur: Ds. J. A. van Arkel, van Haarlem(N) 17 uur: Ds. M. W. J. C. de Kluis le Kerstdag 10 uur: Ds. M. W. J. C. de Kluis 3 uurEvangelisatie-samenkomst, spreker Ds. G. van Duinen, Wassenaar 2e Kerstdag 10 uur Ds. M. W. J. C. de Kluis Geref. Kerk Art. 31 (K.O.) 10.30 en 3 uur: ds N. Bruin Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) v.m. 10 uur Ds. D. H. Biesma n.m. 4 uur Ds. J. C. Maris le Kerstdag: v.m. 10 uur Ds. J. C. Maris n.m. 4 uur Ds. D. H. Biesma 2e Kerstdag v.m. 10 uur: Gemeenschappelijke dienst in Haarlem-n. Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10.30 uur Ds. J. P. Jacobszoon, Driehuis le Kerstdag 10.30 uur Ds. J. P. Jacobszoon 2e Kerstdag 4.30 uur Kerstviering Zondagschool Zondag 30 December geen dienst. Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 10.15 uur: Ds. J. A. Roskam Maandag 24 December, 8.15 uur Ds. J. A. Roskam, Kerstnachtdienst 2e Kerstdag 10.15 uur Ds. J. A. Roskam Zondag 30 December 10.15 uur Ds. H. J. A. Haan, Leiden Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp le Kerstdag: 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp Zondag 30 December 10.30 uur: Ds. J. M. de Jong, Driebergen Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" Geen opgaaf Ned. Herv. Kerk De Toorts 9 uur Ds. J. O. Norel, Beverwijk Dorpskerk 10.30 uur: Ds. A. G. van Wijk, Alkmaar 7 uur ds. D. ter Steege, Kerstzangdienst Maandag 24 December: Dorpskerk, 23 uur: Kerstspel in de nacht le Kerstdag: De Toorts 9 uur geen dienst Dorpskerk 9 uur Ds. D. ter Steege, medewerking Kapelkoor Dorpskerk 10.45 uur Ds. D. ter Steege, medewerking Kwartet Melodia Dorpskerk 19 uur geen dienst 2e Kerstdag De Toorts 9 uur geen dienst Dorpskerk 10.30 uur: Ds. Mr. G. A. Alma, Amsterdam-West Zondag 30 December De Toorts 9 uur Ds. Mr. G. A. Alma, Amsterdam-West Dorpskerk 10.30 uur: Ds. D. ter Steege Dorpskerk 19 uur Ds. M. Groenenberg. Het Bestuur van Boerenleenbank Santpoort heeft besloten de spaar rente voor dadelijk opvraagbare spaartegoeden met ingang van 1 januari '57 te verhogen tot 3%. Deze verhoging van de spaarrente is in de tegenwoordige tijd wel zeer belangrijk, omdat hierdoor ongetwijfeld het sparen zal worden aangemoedigd; op deze wijze wordt het vormen van eigen bezit in de hand gewerkt. Mede wordt hierdoor bereikt, dat de kapitalen, die dringend noodzakelijk zijn voor de finan ciering van land-, tuinbouw en andere objecten ter beschikking komen. Voor de Boerenleenbank hebben, gezien ook haar sociale taak, de hierboven uiteengezette motieven gegolden bij het besluit de spaar rente te verhogen tot 3%. De Evangelisatie-Commissie van de Gereformeerde Kerk vestigt gaarne de aandacht op de adver tentie in dit blad betreffende de bijzondere samenkomst op de Eerste Kerstdag, des n.m. 3 uur in de Geref. Kerk aan de Burg. Enschedélaan, waar gesproken zal worden door ds. G. v. Duinen van Wassenaar. Voorts zal er koorzang zijn van het Evangeli satie-zangkoor, solozang van mevr. C.Heldoorn-Slings, terwijl de heer Adriaan Verschoor het kerkorgel zal bespelen en de samenzang zal begeleiden. De kleuters der Chr. Kleuter- schoolschool aan de Irissenstraat hopen het Kerstfeest te vieren vrijdag 21 december om uur in de Kapel aan de Pastorieweg. Mooie kerstliederen zijn ingestu deerd en er zal een kerstverhaal worden verteld. Ouders der kinderen zijn hartelijk welkom. De jongens en meisjes der Hand werk- en figuurzaagclub vieren het Kerstfeest met hun ouders vrijdag 21 december a.s. in de Geref. Kerk aan de Burgem. En schedélaan. Vrijdag, 21 december a.s. zal 's avonds om 8 uur in de Ned. Herv. Kerk een Adventsviering plaatsvinden, uitgaande van de jeugdverenigingen „Het Bosvolk" de „Vrije VogelsBehalve sa menzang en kerstvertelling, zal door leden van genoemde vereni gingen het Kerstspel „Haast U naar de stak' worden opgevoerd. De bijeenkomst is voor iedereen toegankelijk. Maandag, 24 dec. zal 's avonds om 11 uur in de Ned. Herv. Kerk een dienst worden gehouden ter inleiding op het te vieren Kerst feest. Zoals reeds vele jaren geschiedde, zullen ook nu weer jongeren een Kerstspel opvoeren terwijl Albert de Groot het orgel zal bespelen. Een ieder is van harte welkom! MOEDERCURSUS. Het Witte Kruis, afd. Velsen, houdt met ingang van vrijdag 4 januari a.s. een Moedercursus in een der zalen van de Gemeente lijke Badinrichting aan de Wüste- laan. Deze cursus wordt gegeven voor dames boven de 18 jaar. Vooral voor a.s. moeders is deze cursus van zeer groot belang. Acht lessen zullen handelen over de verzorging van de a.s. moeder en baby en zes lessen over de lichamelijke en geestelijke ont wikkeling van de kleuters. Aanmelding kan geschieden bij de bekende Witte Kruis-adres- sen. Huidzuiverheid - Huidgezondheid VELSEN WEERDE ZICH IN ZAANDAM'. Met gemengde gevoelens trok ken de spelers van Velsen zon dag j.l. naar Zaandam om daar aan de Westzanerdijk Z.V.V. te bekampen. Er stond nog al een stijve bries en de kans, dat op een „vet" terrein gespeeld moest worden, was zeker niet gering. Dat Velsen er desniettegenstaan de toch in geslaagd is de thuis club een sprekende 25 neder laag toe te brengen, pleit zeker voor de geelblauwen, vooral wanneer we nog even memore ren, dat ze de eerste helft op een gegeven ogenblik tegen een 20 achterstand moesten op kijken, hetgeen z'n oorzaak ten dele vond in het feit, dat de Zaankanters vóór de thee met de wind in de rug speelden. Maar de geelblauwen versaagden niet en gesteund door goede passes uit de middenlinie kwam de Velsen-voorhoede meermalen ge vaarlijk dicht bij het Zaanse doel. En toen Bakkum de achterstand verkleind had tot 21, was er weer alle hoop. In de tweede helft hebben onze plaatsgenoten de Z.V.V.-ers finaal overspeeld. Het was we derom Bakkum, die de partijen op gelijke voet bracht en toen dit eenmaal een feit was, was er geen houden meer aan. Het samen spel lukte wonderwel en de Zaanse defensie had de grootste moeite om zich staande te hou den. 't Mocht een geluk voor de Z.V.V.-ers heten, dat niet elk schot een eendvogel was, want dan zou er gevoegelijk van „het drama aan de Westzanerdijk" gesproken kunnen worden. Nu bleef het aantal Velsen-doelpun- ten beperkt tot drie, waartoe Bak kum met (nog één en Tromp Jr. met twee doelpunten het hunne bijdroegen (25). TERRASVOGELS SPEELDE NIET. De wedstrijd Terrasvogels K.V.V. vond wegens terrein- afkeuring geen doorgang. TERRASVOGELS—Q.S.C. Voor Terrasvogels is op Twee de Kerstdag op het trrein aan de Kwekerslaan de competitie wedstrijd tegen Q.S.C. vastge steld. Jammer, dat de competitieleider het niet over zijn hart heeft kun nen verkrijgen op die dag de plaatselijke ontmoeting Velsen Terrasvogels vast te stellen. DE STAND IN 3 B. I.V.V. 9—16; K.V.V. 9—14; Q.S.C. 8—12; W.S.V. 9—11; Velsen 99; Z.V.V. 119; Zilvermeeuwen 98; Assendelft 98; Wijk aan Zee 118; E.H.S. 86; Terrasvogels 84; Kinheim 83. WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT. Voor zondag a.s. is opnieuw voor Terrasvogels een thuis wedstrijd en voor Velsen een uit wedstrijd vastgesteld. Beide clubs beginnen aan de tweede helft van de competitie. Op 23 september speelde Ter rasvogels in Wormerveer tegen W.S.V. en onze plaatsgenoten verloren met niet minder dan 5-1. Dat ziet er niet hoopvol uit voor de blauwitten, vooral wanneer we er nog aan toevoegen, dat de Wormers op hun eigen terrein tot dusver lang niet altijd het best voor de dag kwamen. Men oordele: Hun 5 thuiswedstrijden leverden hun 4 punten, hun 4 uit wedstrijden daarentegen 7. De enige troost, die we voor de Vogels zouden willen aanvoeren is deze: Kinheim wist op eigen terrein met 00 gelijk te spelen. Velsen trekt naar de lip en het staat als een paal boven water, dat daar in het Noordhollandse dorpje Bakkum en zijn manhen een warme ontvangst te wachten staat, niet alleen omdat de Ilbers op eigen terrein vrijwel onge- naakbaar zijn, maar ook en vooral omdat naar aanleiding van een gebeurtenis op 4 no vember j.l.: Toen was het Velsen, dat de I.V.V.-ers hun eerste en tot dusver ook hun enige ne derlaag toebracht. En men moet de op het kampioenschap be luste I.V.V.-ers kennen, om te begrijpen, dat zij deze „euvel daad" van Velsen niet maar zonder meer „nemen". De geel tjes zullen dan ook bijzonder goed voor de dag moeten komen zo als b.v. in de tweede helf tegen Z.V.V. willen zij niet geheel met lege handen Santpoort- waarts trekken! ZONDAG A.S. J. STOFFEL, Hoofdstraat 165 Telefoon 8310 le Kerstdag J. HEKMAN, Hoofdstraat 236 Telefoon 8510 2e Kerstdag PIL HASELAGER, Hoofdstraat 135 Telefoon 8570 Zondag 30 December a.s. M. M. C. TROOSTER, Wijn. Daniëls- laan 14, Telefoon 8410 APOTHEKEN Van 23 Decemb. tot 24 Decemb. 18 uur Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 25608284 Bloemendaalse Apotheek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal Telefoon K 2500—22181 Vanaf 24 Dec. 18 uur tot 29 Dec. v.m. 8 uur De Santpoortse Apotheek Bloemendaalsestraatweg 145 Santpoort-St. Tel. 8249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341 Overveen Teleh Zondag 30 December APOTHEEK DE WI BLOEMENDAALSE Speciaal ingericht -s oor trouwrijden Dug èn nach ber ïkbaar TELEFOON 825G - SANTPOORT A. J. P. 5tegemeïj«.-f Surinomoatroat 4 NIEUWE HUISVESTING BREDERODE KLEUTERSCHOOL. Door de zeer gewaardeerde medewerking van B. en W. te Velsen is het thans mogelijk ge worden de Brederode Kleuter school per 1 januari a.s. onder te brengen in de noodlokalen op het terrein van de Brederode- school aan de Vinkenbaan. Hierdoor is een einde gekomen aan de zeer moeilijke omstan digheden, waarmede de Brede rode Kleuterschool gedurende de afgelopen jaren heeft te kampen gehad. Deze overbrugging, die zal du ren tot aa<i het gereedkomen van de nieuw, '»uterschool, zal zeker door vele ou, den toegejuicht. wor-

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1