SaiAiotdsWeehWad LiZ=J Snuif en wrijf 1 3 A Onderlinge wedstrijden van de Christ. Sportvereniging „FIT". Nederlandse Organisatie voor Internationale Bijstand (N.O.V.I.B.) ADO en VELSEN de van Partij Ned. Chr. Vrouwenbond. 28e Jaargang no 50 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Vrijdag 13 dec. 1957 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 Op donderdag 28 november j.l. zijn in de gymnastiekzaal van de School met de bijbel in de avonduren de onderlinge wedstrijden van de Chr. Sportver. „bit" gehouden. Deze wedstrijden, welke zich in de laatste jaren in een groeiende belangstelling van zowel de leden als van de ouders mo gen verheugen, zijn ook dit jaar weer een groot succes geworden. Het feit, dat „Fit" zich niet ten doel stelt het voortbrengen van enige per sonen met topprestaties, maar tracht het gemiddelde peil der leden op te voeren, bleek ook deze avond weer duidelijk. In iedere groep was het mogelijk een eerste, tweede of derde prijs te behalen. De uitslag van de wedstrijden is als volgt: Meisjes 67 jaar 1. Riekje Dekker, 2. Beatrix de Vries, 3. Marga Bakhuis. Meisjes 89 jaar Groep 1: 1. Marianne Keyzer, 2. Beppie Holtkamp, 3. Marianne Brijs. Groep 2: 1. Marijke Heinsbergén. 2. Annelies Eyckhof, 3. Eda Visser. Meisjes 1013 jaar Groep 1: 1. Truus Drost, 2. Tineke Wijnveen, 3. Loeki Gouda. Groep 2: 1. Anneke v. Eyck, 2. Marijke Wijnveen, 3. Sheila Bangma. Groep 3: 1. Roosje Visser, 2. Manneke Klaassen, 3. Gerda ten Wolde. Groep 4: 1. Ilone Meyer, 2. Tineke Hogendoorn, 3. Anneke van Essen. Meisjes 1316 jaar Groep 1: 1. Adna Gevaert, 2. Ankie Klut, 3. Edith Klut. Groep 2: 1. Joke v. Rijswijk, 2. Els Klaassen, 3. Pauli Boda. Groep 3. 1. Gerda de Jong, 2. Marian de Vries, 3. Hennie Groeneveld. Groep 4: 1. Frances v. Rij, 2. Hennie Dijkstra, 3. Jennie v. d. Vlis. Jongens 69 jaar Groep 1: 1. Paul v. Olffen, 2. Hans v. Ee, 3. Willem Pieter Maris. Groep 2. 1. Jan Visser, 2. Theo v. Bennekom, 3. Rob Kooy. Groep 3. 1. Kees Nieuwstraten, 2. Robby v. Bennekom, 3. Johan Boer. Jongens 1013 jaar Groep 1: 1. Johan Punt, 2. Tonny v. Vuren, 3. Jan Offerhaus. Groep 2: 1. Jan Tanja, 2. Taco v. Popta, 3. Henk Offerhaus. Groep 3: 1. Kees Boot, 2. Thijs Witte, 3. Bert Stoop. Jongens 1316 jaar Groep 1: 1. Niels Buizert, 2. Geertjan v. Renssen, 3. Leo v. Olffen. Groep 2: 1. Henk v. d. Werff, 2. Bert Cornegge, 3. Peter Offenberg. Groep 3: 1. Frits Offerhaus, 2. Ate v. d. Werff, 3. Paul Egner. NOVIB heeft tot doel het bevorderen van internationale gerechtigheid en so lidariteit, door het verlenen van tech nische, ekonomische en financiële bij stand waar dit gewenst wordt: zulks in overleg en samenwerking met de des betreffende internationale organisaties. NOVIB tracht haar doel te bereiken in nauwe samenwerking en overleg i i-t de daarvoor in aanmerking komende eder- landse instellingen en organisatie:- voor internationale hulpverlening door: 1. het nederlandse volk in ruime en ob- jektieve zin voor te lichten omtrent de noden van andere volken of volksgroe pen, waar ook ter wereld: 2. volk en regering van Nederland op te wekken tot een rechtvaardige bijdrage ter opheffing van deze noden: 3. het ontwerpen en uitvoeren, bevor deren en koördineren van akties, die op de doelstelling gericht zijn. De grote en elementaire nood, die voor het grootste deel der mensheid een ver schrikkelijke realiteit is, zodanig dat in feite 2 van de 3 mensen op onze wereld niet toekomen aan een menswaardig be staan, vormt een uitdaging aan ieder waarachtig mens en aan elke naar recht vaardigheid strevende gemeenschap. Willen wij - wij mensen de alles beheersende en grote gevaren in zich bergende tegenstelling tussen hoog- en minderontwikkelde gebieden, tussen „rijke" en „arme" volken doorbreken, dan dient dit te geschieden op basis van een solidariteit, waarvan zich het wer- kingsveld uitstrekt over de gehele we reld en die geëffektueerd wordt door al- olken tezamen in een grootscheeps p,-„gramma van daadwerkelijke interna tionale bijstand; een programma als door de U.N. is ontvouwd in het plan tot oprichting van SUNFED (Special Uni ted Nations Fund for Economie Devel opment), een speciaal fonds waarin alle volken een gedeelte van hun nationaal inkomen inbrengen ter gezamenlijke be steding in een programma, waarin alle ter beschikking staande krachten mee werken. SUNFED is helaas nog niet tot stand gekomen. Flet wordt echter voor een groeiend aantal mensen en volken, waar onder ook Nederland, een ideaal, dat het nastreven alleszins waard is, beter nog: een met de dag dringender noodzaak. De Nederlanders die ons land vertegen woordigen bij de Verenigde Naties laten geen gelegenheid voorbijgaan om over deze zaken te spreken. De Nederlands Regering spreekt zich herhaaldelijk en met overtuiging uit voor SUNFED. De Koningin van Nederland wees in een grote, beroemd geworden rede tot de Nederlandse jeugd (18 juni 1955) op het enorme belang van een dergelijke aan pak. Een groot aantal hoogleraren en geestelijken richtte zich in 1955 tot de Regering en pleitte voor intensievere hulpverlening aan de minderontwikkelde gebieden en voor krachtdadige steun aan de plannen tot oprichting van SUNFED. Een 1000 Nederlanders, onder wie po litici, akademici en geestelijken, arbei ders, huismoeders, gepensionneerden en jongeren zijn onlangs overgegaan tot het vrijwillig en regelmatig beschikbaarstel len van 1% van hun inkomen voor de hulp aan de minderontwikkelde gebieden. Met deze daad willen zij volken en re geringen wijzen op hun plicht, eendrach tig tenminste 1% van het nationale in komen af te staan voor hulpverlening. Zij noemen hun aktie „Daadwerkelijke Gerechtigheid". Het was te verwachten, dat dit alles zou uden tot de oprichting van een organi satie, waarin deze verschillende akties ter, bate van de internationale solidari teit, gestalte zouden krijgen. In maart 195" werd dan ook de Nederlandse Or ganisatie voor Internationale Bijstand (NOVIB; opgericht, die zich ten doel stelt' „het oevorderen van internationale gerechdgheid er solidariteit". Deze wer kelijk rationale g inisatie, die gedragen worde door alle stromingen en organisa ties binnen het N de lam volle, staat onder algemeen voorzitterschap van Z.K.H. de Prins der N.Jerlander Het Bureau vaa NOVIB is geve :gd in het voormalige koninklijke paleis Noordeinde 68a te Den Haag (tel. 01700- 111663) en staat onder leiding van de heer Ger van Vlijmen. Sinds april 1957 in NOVIB in de open baarheid werkzaam. Krachtens haar eer ste taakstelling „het nederlandse volk in ruime en objektieve zin voor te lich ten omtrent de noden van andere vol ken of volksgroepen, waar ook ter we reld", is zij allereerst begonnen met de uitvoering van een program van alge mene basisvoorlichting omtrent de pro blematiek der technisch achtergebleven gebieden en omtrent de verantwoorde lijkheden, die daardoor worden opge roepen. NOVIB geeft daartoe brochures en fol ders uit alsmede een populaire maand- krant „Onze Wereld' Bovengenoemde basisvoorlichting is een permanente taax van NOVlB. Daarnaast verzorgt zij ak- tuele voorlichting en publiciteit in zo verre zij een beroep doet op de offer bereidheid van het nederlandse volk om de derde taakstelling van NOVIB tot uitvoering te brengen: „het ontwerpen en uitvoeren, bevorderen en koördineren van akties, die op de doelstelling ge richt zijn". Deze konkrete hulpverle ning houdt in: het entameren en uitvoeren van pro- jekten in minderontwikkelde gebieden; het financieel aanvullen van reeds bestaande projekten, die bij gebrek aan geldelijke middelen dreigen vast te lopen; het financieel steunen van het werk van UNICEF en UNESCO. In feite staat NOVIB derhalve voor de taak van een in onze dagen bijzonder aktueel en belangrijk stuk opvoeding van het nederlandse volk. Zogezien wil zij dan ook langs deze weg van de voor lichting en het uitvoeren van een stuk konkrete hulpverlening komen tot het be vorderen van hetgeen zij als tweede taak stelling in haar statuten heeft vastgelegd: „volk en regering van Nederland opwek ken tot 'n rechtvaardige bijdrage ter op heffing van de noden". T.b.v. Nederlandse projecten in Grieken land en de Soedan voert de NOVIB een grote loten-actie, waaraan waardevolle prijzen verbonden zijn. In Santpoort zijn deze loten tot 25 de cember a.s. verkrijgbaar aan de volgende adressen: A. P. F. Bijtelaar, Terrasweg 53,, r poort-Dorp. Fa. Zuiderduin, Kerkerinklaan poort-Dorp. Mevr. A. A. Jongens-Mo' duinerweg 69, Santp Na anderhalf uur van moeizaam wind- voetbal besloten ADO en VELSEN de punten maar te delen en dit kon niet an ders dan een wijs besluit genoemd wor den, want dit gelijke spel gaf de verhou ding goed weer. Overigens heeft het ge lijke spel voor Velsen nog aan een dun ne draad gehangen, want de gelijkmaker werd pas kort voor het einde gescoorc ener moest zelfs nog een Heems kerks lichaam voor gerequireerd worden Een hoogstaande partij is het overiger niet gewor,den. Op het „open" veld stf de de harde wind zoveel eisen aan technische capaciteiten der spelers, de meesten hunner daaraan niet kon voldoen. Hoog door de lucht plaa' was nu dubbel funest, want in de me gevallen kwam de bal dan weer oj nabij het uitgangspunt terecht. Een c bij dit alles was het nog, dat het te in tegenstelling met het veld, dat vroeger bespeelde, in goed bespe toestand verkeerde. Velsen startte in deze ontmoetin nieuwe junioren, nl. met Wim Sc de linksbackplaats en Hoogzaad denvoor. (Bakkum ontbrak nog het appèl en de voorhoede be uit: Van Schagen, Van Kaam, f Graman en Wittebrood). De had het eerst het voordeel van wind en had dan ook met di 20 voorsprong. Het eerste- werd gescoord na een goed hoekschop, gevolgd door een fout aan Velsenzijde. Wannec sen óf Van Kaam had ingeg,1 had dit doelpunt voorkomen ku den. De tweede goal was een luksdoelpunt. De bal werd door Velsen-verdedigers rijkelijk hard senbrood teruggespeeld. De Veis per kreeg de bal wel te pakkei kwam te vallen en het leder vc in het net. Rust 20. Al vrij spoedig na de rust had met een geweldig schot juist lat A nog een zeer behoorlijke kans op de bovenste plaats. We zien echter ook een lichtpuntje: In hun laatste twee wed strijden boekten de Egmonders evenveel nederlagen, nl. 10 tegen Beverwijk en 05 tegen Vitesse. Wanneer de Vogels van deze inzinking zouden we ten te profiteren, dan Velsen trekt dus naar de club, die juist in dit seizoen zo gaarne kampioen zou willen worden: Het bijna 60-jarige Alc- maria Victrix. De Alkmaarders verloren de vorige zon dag met 10 van C.S.V., doch staan desniettegenstaande toch nog aan de kop hunner afdeling, doordat ook Egmondia verloor. Meer terrein mogen zij echter niet verliezen, want zij worden ernstig bedreigd door de beide Castricumse der de klassers. Velsen kan er dus op re kenen, dat Alcmaria alles op alles zal zetten om beide punten te bemachtigen enom haar ongeslagen thuisrecord te handhaven. Het zou een mooie pres tatie zijn, als de geelblauwen deze Alk- maarse voornemens zouden weten te ver hinderen! Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met Op donderdag uur, houd' J- leder T DERDE KLAS A. Alcmaria Victrix Vitesse C.S.V. Egmondia Wijk aan Zee Velsen Alkmaarse Boys A.D.O. H.S.V. Beverwijk Z.A.P. Terras vogels 11—17 11—16 11—16 11—15 11—14 11— 9 9— 8 10— 8 11— 8 11— 7 10— 6 11— 4 Zoals uit bovenstaande blijkt, kan een uiterst spannende tweede helft der com petitie verwacht worden. Een kopgroep van vijf clubs zal elkaar in de komende wedstrijden het leven zo zuur mogelijk maken. Ook is het natuurlijk niet on waarschijnlijk, dat clubs uit deze kop groep tegen clubs uit de staart die soms geducht kwispelen kan puntjes verspelen. De overige zeven clubs vallen we lwee groepen uiteen, nl. in een van vier, waartoe o.m. Velse- en voor welke teams geen lijk gevaar dreigt en in waarvan de „aandeelhr op hun tellen moeten gels vooral zit lelr' we hopen nu m? terioo-terrein witten zijn kerslaan De afdeling Santpoort-Zuid van d< N.C.V.B. heeft haar maandelijkse lede vergadering vastgesteld op maande december a.s. des avonds 8 uur gebouw „De Toorts", Duinwe Er wordt een Kerstwijding Belangstellenden zijn Jiarte1

Weekblad Huis aan Huis | 1957 | | pagina 1