SaripodsWeehblad E.S.T.O. De Boys verpletterde de Vogels. Velsen verliest onverdiend van Z.A.P. Schaakclub „Santpoort" Pracht handen AmEAV - Partij van de Arbeid Ned. Ver. van Huisvrouwen Turnvereniging (Santpoort' NIC. ARIS 60 JAAR ZANGER. u.v.v. Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers. Wielersport. Concert „Soli Deo Gloria" Algem. Bond Ouden van Dag en. Uitslag Klaverjaswedstrijd K.A.B. „Waarom zweeg je zolang" R.K. Kerk, Santpoort predikbeurten [ZflKtAfiSDIE.V'SI IRfSUl j TAXI Het voordeligste adres TAXI 29e Jaargang no 4 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaau 45 Uitgave van Drukkerij Coruegge Telefoon 8619 HUIS Vrijdag 24 januari 1958 Huis Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinkiaan 45 na 6 uur tel. 7029 De Boys uit Alkmaar hebben zondag jl. tegen de Vogels uit Santpoort geen hal ve maatregelen genomen, of om het nóg duidelijker te zeggen: Ze hebben onze plaatsgenoten finaal onder de voet ge lopen. Ze wonnen niet alleen verdiend, maar men kan de cijfers, waarmede ze dit deden zelfs niet eens geflatteerd noe men. De Alkmaarders speelden over alle linies stukken beter dan onze plaatsge noten, die naar onze smaak bovendien zonder enige overtuiging partij gaven. De Boys bouwden van de achterhoede uit hun aanvallen keurig op, terwijl de blauwhemden meer de leuze ,,weg is weg en we zullen wel kijken, wat er van te recht komt" huldigden. Bovendien bleek de voorhoede der Santpoorters matado- ren te tellen in het missen van doelrijpe kansen. Vooral middenvoor Veldman viel hierbij op. Ter verontschuldiging van de grote ne derlaag moeten we echter aanvoeren, dat doelman Cöhrs reeds na een half uur spelen werd geblesseerd en na de rust zelfs gedwongen was zijn plaats af te staan aanrechtbuiten Rijke, omdat de aangewezen reserve-doelman verstek had laten gaan. De nieuwe doelman voel de zich onder de lat thuis als de bekende kat in het dito pakhuis en zijn (begrij pelijk) onzeker optreden verhoogde na tuurlijk de rust en het zelfvertrouwen bij de overige verdedigers niet. Na Rijke's „promotie" tot doelman kwam Brijs het elftal completeren. Reeds vóór de rust constateerden de aan wezigen, dat er een klasse verschil in het spel van beide ploegen bestond en de 30 stand was dan ook alleszins accep tabel. Nadat na de thee de stand op 40 was gebracht, kon Bouwer de eer voor de Vogels redden, zo daar al bij een 71 eindstand sprake van kan zijn. Terrasvogels, er moet zeer spoedig uit een beter vaatje worden getapt. Na de overwinning op de Alkm. Boys viel het de Velsen-supporters even koud op hun dak, dat hun favorieten zondag j.l. tegen Z.A.P. verloren. Maar we wil len er direct aan toevoegen, dat de ne derlaag absoluut niet verdiend was. Onze plaatsgenoten zijn verreweg het grootste deel van de speeltijd in de meerderheid geweest en ze hebben in het veld vaak uitstekend werk laten zien, zo zelfs, dat een tot oordelen bevoegd „iemanddie beide wedstrijden had bijgewoond, meen de, dat Velsen tegen Z.A.P. nóg beter gespeeld had dan tegen de Boys. Alleen het benutten van de doelrijpe kansen, die zich ongetwijfeld hebben voorgedaan, liet ie wensen over, deels doordat men te lang draalde met schieten, deels doordat de Z.A.P.-defensie, zij het meermalen met kunst en vliegwerk, erger wist te voor komen. Ware dit niet het geval geweest, dan hadden onze plaatsgenoten met de WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT. Wie dezer dagen twee mannelijke inge zetenen met bezorgde gezichten door on- :e plaats heeft zien lopen, kan er met tan zekerheid grenzende waarschijnlijk- teid van op aan, dat hij (zij) voorzitter Disselköter en secretaris Munnikes van Terrasvogels heeft aanschouwd. En in derdaad, we kunnen ons de bezorgdheid dezer heren indenken, want de positie tan hun eerste elftal in het derde klas /oetbalmilieu geeft allerminst aanleiding :ot jubelen, zo zelfs, dat er al zeer spoe dig een andere koers gevaren zal moeten worden, wil het Terrasvogels-scheepje >traks niet stranden. bondag a.s. staat voor de blauwwitten le thuiswedstrijd tegen A.D.O. op het jrogramma. De Heemskerkers staan er >ngetwijfeld beter voor dan onze plaats jenoten, maar toch lijkt A.D.O. ons een egenpartij, ten opzichte van welke Ter- ■asvogels zich niet reeds bij voorbaat le mindere behoeft te achten. Wanneer ie elf uitverkorenen dan ook met de taste wil in het veld komen om zich zoor 100% te geven, dan achten we een winstkans aanwezig. En deze (eventue- e) overwinning zal dan niet alleen de /ogels twee kostbare punten opleveren, naar tevens het geschokte zelfvertrou wen herstellen, wat nuttig zal zijn voor le komende wedstrijden. Dver Velsen behoeven we ons gelukkig liet ongerust te maken. Wel konden onze ilaatsgenoten het de vorige zondag te- jen ZAP niet tot een overwinning bren- len zulks echter slechts voor een dein deel als gevolg van het feit, dat le Noordhollanders aardig bezig zijn zich e herstellen maar tenslotte is hun luntenaantal van die aard, dat er zeker leen sprake van is, dat ook Velsen aan •nderste plaats moet denken. Dit neemt chter niet weg, dat de Velsenaren er latuurlijk nog graag een paar punten ij zouden willen hebben. En met dit loei voor ogen trekken de geelblauwen ondag a.s. naar Egmond om daar Eg- tondia partij te geven. )e Egmonders zijn enige tijd de kluts dijk kwijt geweest, als gevolg waarvan ij de aanvankelijk door hen bezette bo- enste plaats aan andere gegadigden toesten overgeven. De laatste weken oen zij echter weer van zich spreken, zei het meest de vorige zondag, toen ij de koplopers van de afdeling, C.S.V., i Castricum nog wel een 03 nederlaag Debrachten. Het zal onze plaatsgenoten an ook niet meevallen om zonder kleer- theuren de badplaats te verlaten. Laten ze het op een gelijk spel houden! rust zeker al met 31 vóór gestaan. Nu echter moesten zij met 11 genoegen nemen. Wel had de actieve Hoogzaad al vrij spoedig na het begin met een gewel dig schot keeper Kuys weten te passe ren, maar een minuut of tien vóór de rust trad de Noordhollandse middenvoor gelijk weten te maken. Na de hervatting heeft het er weer geruime tijd op geleken, dat de punten in Santpoort zouden blij ven, ondanks het feit, dat Hoogzaad door de Z.A.P.-spil geducht bewaakt werd. Het alleszins verdiende doelpunt bleef echter uit, hoewel ook nu de ge legenheid tot het scoren ervan zich voor deed. Tot overmaat van ramp wist ZAP te profiteren van het te gemakkelijk op nemen van een situatie voor het doel door de Velsen-defensie. De toen verkre gen 12 voorsprong stonden de ZAP- ers door taai verdedigen niet meer af. DERDE KLASSE A. C.S.V. 15—22; Vitesse 14—21; Alc. Vic- trix 1420; Egmondia 1520; Wijk aan Zee 1517; Velsen 1513; Alkm. Boys 14—12; Z.A.P. 13—11; H.S.V, 15—11; Beverwijk 1510; A.D.O. 139; Ter rasvogels 146. Het Terrasvogels-elftal: Terrasvogels ontvangt A.D.O. met: Cöhrs, Goedhart en Van Gelder; Lok kers, Van Vuuren en Van Eden; Rijke, Thoolen, Veldman, Timmer en Bouwer. Na de ontspannings-avond snel-schaak werd het dinsdag j.l. weer ernst, 't Ging weer om de zo begeerde punten, resp. om een eervolle plaats op de ranglijst. In Groep I vochten Kroone en Wolters met hun sterkste wapens uit hun schaak arsenaal, geen van beiden kon echter voordeel behalen, 't Werd remise. Tuning moest de zege aan Labouchere laten, Haanappel Schuurman werd af gebroken. Verder won Steijn van Sterk en Pels van Blansjaar. In Groep II werd 't: BlokkerVermeer 01, RestingLeijsma 10, Pieterse v. d. Bronk 01. De partijen Duin- Vos en KoolhaasBusselman werden af gebroken, waarbij Vos zowel als Kool haas er iets beter voor staan. Voor Pieterse gaat 't er nu wel wat som ber uitzien, hij is echter zeker in staat om zijn positie op de ranglijst te ver beteren. In de Bonds-competitie speelde hij veel beter. (Aspiraties op de Schweitzer-Beker?) In Groep III was 't een slechte dag voor Put, zowel zijn afgebroken partij tegen Roos als een nieuwe, eveneens tegen laatstgenoemde, gingen voor hem ver loren. Wulffelé ging op 't pad der over winningen voort. Hoogzaad moest de nul noteren, hoewel hij in het middenspel er veel beter voor stond, (volle kwali teit vóór), maar zwakke zetten kostten hem later tóch de partij. De competitie is nu ongeveer voor de helft achter de rug, er kunnen zich dus nog genoeg ver anderingen in de stand der spelers voor doen. B. Uen nimmer ruw of schraal^ n Het is de Hamamelis die Het 'm doet Afgelopen vrijdag hield de P. v. d. A- afdeling Santpoort haar jaarwisselings bijeenkomst en zoals langzamerhand gelukkig gebruikelijk, was de opkomst zeer goed. Omlijst door enkele zang nummers van de Stem des Volks, hield de burgemeester van Enschede, M. van Veen, een korte toespraak, waarin hij het verschil schetste tussen de socialis tische strijd vroeger en nu. Aan het slot sprak hij zijn vertrouwen uit, dat ook in de komende verkiezingsstrijd de vele trouwe werkers in de P. v. d. A. weer gereed zullen staan. De heer Bremerkamp, geassisteerd dooi de heer Meijer, gaf een boeiend over zicht van Santpoort, zoals het is ge weest. Aan de hand van goedgeslaagde projectie deed hij het hele oude dorp weer herleven en zijn vaak humoristisch praatje, waarin toch ook duidelijk droefe nis doorklonk over het vele verloren gegane, „pakte" zijn toehoorders zó, dat men eigenlijk nog wel een poosje had willen doorgaan. Aan het eind van het programma gaf wethouder Verbeek ook weer met de projectie geassisteerd door de heer Meijer een vlot over zicht van de grote en ingrijpende ver anderingen, die ons in de toekomst te wachten staan in Santpoort en omgeving. In het begin van de bijeenkomst had voorzitter Th. W. van Veen nog eens de afgetreden voorzitter de Groot, die in oktober j.l. na een tiental jaren de tijd gekomen achtte deze functie over te dragen, in het zonnetje gezet. Ook be steedde Dr. van Veen even aandacht aan een gebeurtenis in het politieke leven van Santpoort. Hij sprak zijn verbazing er over uit, dat in Huis aan Huis zo n uit voerig artikel was verschenen over een oprichtingsvergadering van de P.S.P., dat toch meer de vorm had van een pro- pagandastukje dan van een verslag. Ook verbaasde het hem, dat de oprichters van deze P.S.P., die voorzover hem be kend, nooit enige daadwerkelijke belang stelling hadden getoond voor de socia listische beweging in Santpoort, nu maar begonnen met de socialisten van de P. v. d. A. te bekladden en zich- opwierpen als de ware socialisten. De heer van Veen herinnerde voorts nog even aan een rede van prof. de Graaff, één der voor mannen van de P.S.P., in Den Haag, waarbij deze op een vraag antwoordde, dat hij zelfs bij een Russische bezetting alle consequenties daarvan zou aanvaar den, wist wat de gevolgen daarvan kon den zijn, maar zelfs dan zijn pacifisme niet zou laten varen. Van Veen wees er op, dat dit tenminste duidelijk gezegd was. Hij had gehoopt en ook verwacht, dat de leden van de P.S.P.-groep, waar van hij wist dat zij het met hun geweten nauw namen, wat meer aandacht aan hun doeleinden hadden besteed en rond uit hadden gepraat over de mogelijke consequenties daarvan en niet alleen maar de P. v. d. A. waren gaan dis kwalificeren. Afd. Santpoort. Maandagmiddag was er in de zaal van het badhuis de eerste bijeenkomst van het nieuwe jaar, waar mej. dra. S. G. Steltman uit Wassenaar een lezing hield over; „Oude Meesters uit het Rijksmu seum". De dames hebben genoten van de lezing en de lichtbeelden. Op 11 febr. volgt een excursie naar het Rijksmuseum; Juffrouw Steltman zal dan leiding geven, zodat we alle schilderijen in werkelijkheid kunnen zien en alle details kunnen be wonderen. Op 17 februari wordt de Jaarvergadering in de zaal van het badhuis „De Spaarn- berg" gehouden. T.V.S. heeft het voornemen om op zater dag 1 februari a.s. een Instuifavond te organiseren in de zaal van Café-Restau rant „de Weyman" te Santpoort. De verzorging van deze avond is in middels opgedragen aan het Dans- en Stemmingsorkest „The Moonliners" uit Beverwijk onder leiding van Willy Kos. Deze avond zal toegankelijk zijn voor onze leden, donateurs en genodigden. Leden, welke deze avond wensen bij te wonen, kunnen zich voor toegangskaar ten wenden tot Mej. T. Hop, Hoofdstraat 187 te Santpoort. Voorts is besloten om aan het 31ste Bondsfeest van het K.N.G.V., hetwelk tijdens de a.s. Pinksterdagen te Arnhem gehouden zal worden, deel te nemen. Met de instudering van de oefenstof voor dit feest is inmiddels een aanvang ge maakt. De leden worden dan ook drin gend verzocht de oefenavonden trouw te bezoeken, opdat T.V.S. op dit feest een goed figuur zal slaan. Nu reeds kan worden gezegd, dat hier voor bij onze leden een grote belang stelling bestaat. Dinsdag 28 januari a.s. geeft de Gem. zangvereniging „Vox Humana", alhier, een feestconcert in de zaal van „Zo- merlust". Dit concert zal staan in het teken van de 60-jarige zangersloopbaan van het lid de heer Nic. Arisz. Deze bekende zanger is niet alleen al die jaren koorzanger geweest, doch heeft ook vele koren en kwartetten gedirigeerd. Op het gebied van Kerkzang heeft de heer Arisz ook zijn sporen verdiend. Onder zijn leiding werd het Kerkkoor der Paterskerk te IJmuiden tot stand ge bracht en ook de Kerkkoren te Santpoort en Driehuis mocht hij leiden. Vele jaren zong hij in het bekende Haar lemse Mannenkoor „Caecilia", waarin tevens onderlinge kwartetwedstrijden werden georganiseerd, en kwam Nic. Arisz uit met z'n kwartet „De Hagelin- gertjes", waarmede hij de 1ste prijs, de ere-prijs en de directeursprijs verwierf, plus het hoogste door het publiek toe gekende aantal punten behaalde. Regelmatig trad hij op als solist, vooral bij „Vox Humana" was hij een geziene medewerker in samenwerking met het Solo-kwartet „Kinheim". Reeds in de mobilisatietijd 1914'18 trad hij voor de soldaten als zanger op en kreeg contact met Louis Davicjs en Pi- suise, welke grote plannen met hem had den, doch door zijn afzwaaien als soldaat niet doorgingen en zo vergat hij be roepszanger te worden. Dat dit concert voor de zangkunst min nende Velsenaren een goede gelegenheid is Nic. Arisz nog eens te horen zingen, nl. enige van zijn bekendste liederen en opera-aria's, behoeft geen nader betoog. Deze 68-zarige zanger is het waard, dat vele liefhebbers van de zang dinsdag 28 januari hem een volle zaal bezorgen. De V.V.V. organiseert op vrijdag 31 jan.: (Prinses BBeatrix haar verjaardag) 'n oliebollenverkoop, ter versterking van haar kas. De standplaats zal zijn op het Broek- bergerplein. KOMT, KOOPT EN EET!! Zaterdag 25 januari a.s. organiseert de Haarlemse Wielersportvereniging „De Kampioen" in „Zomerlust" een wedstrijd op de home-trainer, waaraan verschil lende rijders zullen deelnemen, o.a. onze plaatsgenoten Coen Visser en Koos Geu sebroek. De aanvang is om 8 uur, terwijl na afloop een gezellig bal tot 2 uur met dansmuziek van de Hometrainrollers de danslustigen nog meer ontspanning biedt. De R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria" geeft een concert op de zaterdagen 8 en 15 februari in „Zomerlust". Na het uit voeren der muzieknummers treedt het Duo Double White op; na afloop een gezellig samenzijn onder leiding van de Ij mond Boys. Woensdag 5 februari a.s. heeft in „de Weyman" voor de leden de grote toneel voorstelling plaats, verzorgd door de K.A.J., afd. Santpoort. Opgevoerd zal worden „Kinderen van ons Volk" van Anton Coolen. De aan vang is gesteld op half 8, terwijl de deuren reeds om 7 uur open gaan. Leden hebben uitsluitend toegang op ver toon van hun ledenkaart, waarop de ze gel van de maand januari. De uitslag van de door de K.A.B. ge organiseerde klaverjaswedstrijd luidt als volgt: le Prijs: Mevr. Dam, 4833 p.; 2e prijs: Mevr. Gomes, 4716 p.; 3e prijs: de heer G. Alders, 4684 p.; 4e prijs: de heer B. Duin sr., 4650 p.; 5e prijs: Mevr. Klein, 4538 punten. De zweefprijs werd gewon nen door de heer Lammers. De R.K. Gern. Toneelvereniging „Ge- tosa" geeft op zaterdag 1 en zondag 2 februari in de zaal van „Zomerlust" een opvoering van het Toneelstuk in 3 be drijven. „Waarom zweeg je zolang". Zondag is er na afloop gezellig samen zijn. Aanvang 8 uur. Zondag 26 januari 1957. H.H. Missen te 6.45 8.00 11.15 uur. Hoogmis te half 10. Te 7 uur Lof. Woensdag 29 januari. Te 7 uur Gezins Mis voor het wel slagen van de H. Missie. Donderdag 30 januari. Te 10 uur plechtige Gezongen Huwe lijks Mis van het Bruidspaar Jansen- Heeremans. Vrijdag 31 januari. Te half 8 Lof. Zaterdag 1 februari. Te half 8 Broederschapslof. ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk 10.15 uur ds J. v. Leeuwen, IJmuiden 5 uur ds W. Diepersloot, IJmuiden Geref. Kerk Art. 31 (K.O.) 10.30 en 3 uur ds N. Bruin Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) 10 en 4 uur ds J. C. Maris Heilig Avondmaal en Dankzegging Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 19,30 uur Avonddienst ds J. P. Jacobszoon Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur ds J. van Beek, Uitgeest Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 10 uur Engelmunduskerk dorp Velsen Conxususdienst waarin het Avondmaal bediend wordt door ds L. Brink, Herv. en J. A. Roskam, Evang. Luth. Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" 10.30 uur ds J. P. Jacobszoon Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds D. ter Steege Bevestiging Ambtsdragers 19 uur G. L. van Duykeren, Amsterdam-West Adventskerk (Ziekeubuiskerk) 10 uur ds G. H. van Willenswaard Bevestiging Ambtsdragers B€Lf)nCRUK€ T6L€foonnu/nm€RS) POLITIE BUREAU SANTPOORT Hoofdstraat 150, TELEF. 8300 bij geen gehoor K 2550—6444 BRANDWEER 8220 ZONDAG A.S. D. R. MANSHOLT, Vinkenbaan 23 Telefoon 8320 APOTHEKEN De Santpoortse Apotheek Bloemend.straatweg 145, Sautpoort-St. Telefoon K 25608249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341, Overveen Telefoon K 250016760 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4

Weekblad Huis aan Huis | 1958 | | pagina 1