SarfpoaftWeeHiIad mn predikbeurten Terras vogels wil hoger op. Toneelvereniging „Getosa Huidgenezing Schaken. Vrouwen Wereld-Gebedsdag. Verkiezing Provinciale Staten. Stemmen bij volmacht Terug naar „Gethsemané". R.K. Kerkf Santpoort 'ZONDAGSDIENST ARISEN)! Houdt de winter uit handen en voeten. TAX! Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. 29e Jaargang no 7 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Huis Vrijdag 14 febr. 1958 Hms Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 'jEr heerste zondagnamiddag grote vreug de in het kamp der Terrasvogels en geen wonder: Het eerste elftal had de belangrijke wedstrijd tegen Beverwijk met 31 gewonnen en daarmede niet alleen het ongeslagen thuisrecord (op het Waterloo-terrein) gehandhaafd, maar daardoor tevens de kans, om als nog aan de dans met het degradatie spook te ontkomen, behouden. Het ligt voor de hand, dat de zelf nog in degradatie-gevaar verkerende Bever- wijkers onze plaatsgenoten de overwin ning niet cadeau hebben gedaan, maar tenslotte is de overwinning toch terecht gekomen bij de club, die er qua deze middag geleverde prestaties er de meeste aanspraak op kon maken. De verdediging der blauwwitten heeft wel voor heter vuren gestaan dan deze middag het geval was, want de Bever wijk-voorhoede leek ons zeer tam en at als het ware uit de handen van Goed- hart-c.s. Cöhrs had onder de lat dan ook een vrij rustige middag, maar het weinige, dat hij te doen kreeg, verrichtte hij naar behoren. Toch moest hij eerder de bal uit het net halen dan de Bever wijk-doelman Raap.. Er was nl. een kwartier gespeeld, toen de bal via Goed hart bij de Beverwijkse middenvoor be landde en deze maakte geen fout. Gelukkig echter lieten Van Vuuren-c.s. zich door deze tegenslag niet ontmoedi gen. Integendeel, men gooide er nog een schepje op en het spel verplaatste zich weer naar de andere helft. Toen Rijke een hoekschop kreeg te nemen, maakte hij er een „inswinger" van, Raap stompte de bal nog uit de doelmond, maar Bouwer stond gereed, om de bal „over alles heen" in het net te koppen (11). En nog voor de rust geschiedde het zeker niet door iedereen vewachte. Rijke gaf de bal aan Veldman en deze wist, ondanks het feit, dat hij er zeker niet gunstig voor stond, met een enorm hard schot Raap te passeren (21). Zo hard was het schot, dat de bal door net en al heen vloog. Dat de Vogels in opgewekte stemming gingen thee drinken, laat zich denken! Na de rust is Terrasvogels aanvankelijk het meest in de aanval geweest. Het was vooral Timmer, die bijzonder actief was. Rijke had het tegen de Beverwijkse links-achter niet bijzonder pleizierig, maar toch was het een voorzet van zijn voet, die Bouwer in de gelegenheid stelde Raap voor de derde maal te pas seren (31). Met deze veilige voorsprong legde Ter rasvogels het accent meer op de ver dediging en kwam Beverwijk in de aan val. Het klopte evenwel aardig in de blauwwittedefensie, zodat Cöhrs zich :niet eens zo heel erg druk behoefde te maken. In de stand kwam geen wijziging en zo verlieten elf opgewekte Terras vogels, omstuwd door vrolijk kijkende officials, het strijdperk. VELSEN SPEELT GELIJK. Velsen speelde zondag jl. een vriend schappelijke wedstrijd tegen VVSB in Noordwijkerhout. De ontmoeting, die op een niet al te hoog peil stond, eindigde in een gelijk spel 11Bakkum scoorde het Velsen-doelpunt. DERDE KLAS A. Alcmaria Victrix 1624; CSV 1622; Vitesse 1622; Egmondia 1622; Wijk aan Zee 1719; Alkm. Boys 1513; ZAP 15—13; Velsen 16—13; HSV 17—13; Beverwijk 17—11; ADO 15—10; Terrasvogels 1610. Nog staan de Terasvogejs dus onder aan, maar „het daghet in den Oosten". Verwacht mag worden, dat de blauw- hemden nu de smaak te pakken hebben enze staan er in feite mommenteel beter voor dan Beverwijk. Deze club toch heeft met één wedstrijd meer ge speeld 23 verliespunten tegen onze i plaatsgenoten 22 verliespunten. Er is dus rog van alles mogelijk! n de bovenste regionen is het een ge- rang van wat-ben-je-me. Alcmaria "ictrix heeft een nuttige voorsprong van wee punten, maar één misstap en CSV, •gmondia en Vitesse zijn onmiddellijk ereid het leiderschap van de Alkmaar iers over te nemen. Vlen ziet het: Er staan ons nog tal van reel spanning met zich meebrengende raetbalweken te wachten! LX-TERR AS VOGEL WEER TERUG. Piet Vader, die zijn jeugd-voetbaljaren n Terrasvogels doorbracht, daarna de jelederen van Stormvogels ging ver- iterken om tenslotte enkele jaren geleden laar Australië te emigreren, in welk land 0 lij uitkwam voor de voetbalvereniging „Tricolore", is weer in het vaderland terug. Hij heeft nu toestemming verzocht om voor de semi-profclub VSV te mo gen uitkomen. WAT ONS ZONDAG TE WACHTEN STAAT. Voor Velsen is voor de komende zon dag de thuiswedstrijd tegen ADO vast gesteld. Dit wordt een ontmoeting, waar bij ook Terrasvogels belang heeft, want de Heemskerkers beschikken ook nog maar over 10 winstpunten, zij het dan ook, dat ze één wedstrijd minder ge speeld hebben dan de Vogels. De opmars van de blauwwitten heeft na tuurlijk onrust gezaaid in de onderste regionen. Zo zal Velsen zondag .onder vinden, dat het een fel van zich af bijtend ADO-team tegenover zich krijgt, maar aan de andere kant zullen de Vel- senaren, die zich met hun 13 punten onder de nieuw geschapen omstandig- heren natuurlijk ook nog niet „happy" gevoelen, al evenzeer geladen in het veld komen. We achten Velsen in staat op beide punten beslag te leggen en zo dit het geval inderdaad mocht zijn, dan kun nen de geeltjes zich verzekerd houden van de dank hunner blauw-wite plaats genoten. Terrasvogels zelf gaat naar ZAP en dit wordt voor Goedhart-c.s. daar in het hoge noorden beslist geen „walk over", als u begrijpt, wat we bedoelen. ZAP toch is de laatste tijd aardig op dreef, en zal er in verband met het feit, dat 13 punten nog geen zekerheid bieden, zeker prijs op stellen haar positie te ver stevigen. Daar staat echter weer tegen over, dat de Vogels gezien hebben, dat met een zich volledig geven heel wat valt te bereiken. Blauwwitten, we reke nen in ieder geval op een gelijk spel! Santpoort 1Aalsmeer 2 ging niet door! In de verwachting op 4 februari jl. te mogen spelen tegen Aalsmeer 2 werden onze schakers teleurgesteld. Aalsmeer belde nl. enige uren te voren op, dat men geen tiental had kunnen formeren om de strijd aan te binden. De beslissing van de Bondswedstrijdleider zal nu afge wacht moeten worden of Aalsmeer op een nader te bepalen dinsdag alsnog zal moeten spelen. Door een en ander werd nu de club- competitie normaal voortgezet. De uitslagen waren: Groep I: PelsKroone 01, Tuning Sterk 01, BrugmanWolters 01, BlansjaarLabouchere 10, Schuurman Haanappel 01. Groep II: Oosterlingvan Duin 10, v. DuinVos 01, PieterseKesting 10, KoolhaasBusselman 10. Dit betrof hoofdzakelijk afgebroken partijen: van Duin bracht 't er daarbij slecht af, en moest zijn mooie positie op de ranglijst daardoor prijsgeven. Kesting verzuimde de winst te grijpen, de tijdnood speelde hem parten. Koolhaas liet Busselman zijn eerste nul incasseren, een goede prestatie. In groep III kreeg Winters geen voet aan de grond tegen Put, die de een na de andere pion van zijn tegenstander nam. Baljet verloor zijn afgebroken partij te gen Wulffelé, hetgeen wel in de lijn der verwachting lag. Stelling van W. was inderdaad beter. Kroone, Busselman en Wulffelé hebben nu tamelijk vast de leiding, resp. in groep I, II en III. Op vrijdag 21 februari a.s. zal de jaar lijkse Vrouwen-Wereldgebedsdag wor den gehouden. Over de gehele wereld, dit jaar in 128 landen, zijn vrouwen van allerlei ker ken die zich opmaken om op de eerste vrijdag in de Lijdensweken samen te bidden. Het tekstwoord van de liturgie is dit jaar: „Het Brood des Levens". In Santpoort zal de gebedssamenkomst DV plaats vinden op vrijdag 21 februari 1958, des avonds 8 uur in de Ned. Herv. Kerk (Dorpskerk), Burg. Enschedelaan. Vrouwengroepen in onze Gemeente, be horen tot verschillende kerken, de Ned. Chr. Vrouwenbond en de Zakbijbelbond, hebben samengewerkt aan de voorbe reiding van deze bijeenkomst en hopen dat velen bereid zullen zijn aan deze ge bedsure deel te nemen. Bovengenoemde vereniging gaf op za terdag en zondagavond 1 en 2 februari jl. een opvoering van het toneelspel „Waarom zweeg je zo lang" van H. Turnhout en Bert Peets. Het gegevene geeft het leven weer van de dokter-internist Hans Sluizer en zijn vrouw Regina, en speelt zich af in het doktershuis waar ook de moeder van de dokter en de trouwe huishoudster Bets wonen. De dokter ontmoette in Parijs Regina, waarop kort daarop het huwe lijk met haar werd voltrokken. Hij geeft zich geheel aan zijn werk, is in zijn hu welijk gelukkig, doch voelt na zekere tijd dat er in zijn verhouding met zijn vrouw toch iets onverklaarbaars is gekomen. Dit onverklaarbare wordt voor hem dui delijk als hij als dokter in' het ziekenhuis iemand, na een aan deze overkomen on geval, behandelt en deze herkent als de bandleider, bij wie zijn vrouw in haar jonge jaren als zangeres is opgetreden. De verhouding van zijn vrouw in deze periode met de bandleider, waaruit een zoon is geboren, wordt dan uiteindelijk bekend. Zijn vrouw heeft hem dit nooit durven verklaren, liet zich door de band leider chanteren, en hoort door haar zoon, die zij na zijn eerste levensjaar niet meer heeft gezien, van de dood van zijn vader. Door de dood van de band leider komt alles, al is het ook na di verse verwikkelingen, tot een goed einde. Voor een volle zaal heeft Getosa beide pvonden een zeer goede opvoering van het bovenstaande gegeven. Het gegevene vroeg veel van de spelers en speelsters. Mej. R. Tervoort had als doktersvrouw een zeer moeilijke taak en zij heeft deze, vooral gezien haar korte toneel-ervaring met groot gevoel en zonder enige over drijving tot een zeer goed einde ge bracht. De heer Hoogerwerf gaf een goede uitbeelding van de dokter, al was het jammer dat zijn spel van zijn min dere rolvastheid wat te lijden had. Oma Sluizer, vertolkt door mevr. Stuvel, was een lieve en godvruchtige oma en mevr. v. Noordt was als huishoudster Bets uitstekend. Het samenspel van deze twee spelenden deed werkelijk prettig aan. De rollen van de assistente van dei dok ter (mej. T. v. d. Kolk), vriend Hans (de heer A. Liefting) en Charles Durand de bandleider (de heer J. Post) vonden ook alle een goede vertolking. Een extra woord van hulde aan de jongeman Blom, die als zoon zijn korte rol zeer onge kunsteld weergaf. Al met al een zeer geslaagde opvoering, waarover de regis seur de heer C. Jongejans wel zeer te vreden zal zijn. Getosa heeft na afloop met weemoed afscheid genomen van mej. T. v. d. Kolk, die zich na haar huwelijk elders gaat vestigen. Getosa verliest aan haar niet alleen een goed speelster, doch volgens het bestuur ook een hard werkend lid. De beste wensen werden haar medege geven. L. S. Stemmen in een andere gemeente. De burgemeester van Velsen brengt, in verband met het bepaalde in hoofdstuk J, 1, van de kieswet, ter openbare kennis, dat aan een kiezer op zijn ver zoek wordt toegestaan te zijner kueze aan de stemming deel te nemen, hetzij in de gemeente, in welker kiezersregister hij op de dag van de candidaatstelling is opgenomen, hetzij in een door hem bij het indienen van dat verzoek aan te wijzen andere gemeente. Beide ge meenten moeten echter in een zelfde pro vincie zijn gelegen. Het vorenvermelde geldt niet voor de kiezer, die in het centrale bevolkings register te 's-Gravenhage is opgenomen, noch voor hem, aan wie is toegestaan bij volmacht te stemmen. Voor de kiezer, die van de bovenbe doelde bevoegdheid gebruik wenst te maken, bestaat gelegenheid daarvan uiterlijk op de veertiende dag vóór die van de stemming, in persoon ter secre tarie van een gemeente aan de burge meester of de door deze aangewezen ambtenaar mededeling te doen, onder opgaaf van zijn naam en voornamen, de datum, het jaar en de plaats van zijn geboorte, de gemeente, in welker kie zersregister hij is opgenomen, zijn adres of laatste adres aldaar, de andere ge meente, benevens een adres in die ge meente, alsmede de gemeente en het adres, waar hij de ter zake in drievoud op te maken schriftelijke verklaring wenst te ontvangen. De vorenbedoelde verklaring wordt door de kiezer en door de burgemeester of de door deze aangewezen ambtenaar ondertekend; een exemplaar van de ver klaring wordt aan de kiezer verstrekt. De kiezer, ten aanzien van wie een ver klaring is ontvangen, wordt in de door hem aangewezen gemeente ingedeeld in het stemdistrict, waartoe het door hem opgegeven adres behoort. Bij onzeker heid daaromtrent heeft indeling in het eerste stemdistrict plaats. Naast de oproepingskaart, die de kiezer ontvangt van de burgemeester van de gemeente, in welker kiezersregister hij is opgenomen, ontvangt hij ook van de burgemeester van de door hem aange wezen gemeente aan het door hem in die gemeente opgegeven adres een op roepingskaart. Ongeacht in welke gemeente hij aan de stemming deelneemt, overhandigt de kie zer aan de voorzitter van het stembureau de oproepingskaart, hem verstrekt door de burgemeester van de gemeente, waar hij aan de stemming deelneemt, alsmede de vorenbedoelde verklaring. Velsen, 11 februari 1958. De burgemeester voornoemd, M. M. Kwint. De burgemeester van Velsen brengt in verband met de komende verkiezing van de leden van de Prov. Staten ter open bare kennis, dat uiterlijk op 12 maart 195.8 voor de kiezers gelegenheid be staat tot het indienen van een verzoek schrift om bij volmacht te stemmen. Het stemmen bij volmacht is mogelijk voor de kiezer, die vermoedelijk niet in staat zal zijn in persoon aan de stem ming deel te nemen, doch niet voor de kiezer, die gebruik kan maken van de regeling voor het stemmen in een andere gemeente. Het verzoekschrift wordt ingediend bij burgemeester en wethouders van de ge meente, in welker kiesregister de kiezer op de dag van de kandidaatstelling is opgenomen. Voor het verzoekschrift wordt gebruik gemaakt van een formu lier, dat ter secretarie van elke ge meente kosteloos verkrijgbaar is. De kiezer geeft daarbij op: a. zijn naam en voornamen of voorlet ters; b. de datum, het jaar en de plaats van zijn geboorte; c. de gemeente, in welker kiezersregister hij is opgenomen, alsmede zijn adres of laatste adres aldaar; d. de reden van zijn verzoek; e. de gegevens bedoeld onder a tot en met e, ten aanzien van de kiezer, die bereid is als gemachtigde op te treden. Als gemachtigde kan slechts worden aan gewezen de echtgenoot of echtgenote, een der bloed- of aanverwanten in de eer ste tot en met de derde graad, de echt genoot van een schoonzuster of de echtgenote van een zwager, dan wel een der huisgenoten van de volmachtgever. Een kiezer, wiens werkzaamheden mede brengen, dat hij herhaaldelijk of althans in het gedeelte van het jaar, waarin de stemming valt, werkzaam pleegt te zijn buiten de gemeente, in welker kiezers register hij is opgenomen, behoeft zich bij de aanwijzing van een gemachtigde niet tot een gezinslid, familielid of huis genoot te beperken. Dit geldt eveneens voor zijn echtgenote, voorzover zij met hem in de regel buiten de gemeente ver blijft. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag van de kandidaatstelling zijn op genomen in het kiezersregister, waarin de naam van de verzoeker voorkomt, en bevoegd zijn tot het deelnemen aan de zelfde verkiezing. Hij mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aan nemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Datum: Velsen 11 februari 1958. De burgemeester voornoemd, M. M. Kwint. (P BCL GRIJKG I \^T€L€FOonnummtRS) POLITIE BUREAU SANTPOORT Hoofdstraat 150, TELEF. 8300 bij geen gehoor K 25506444 Bij brand Het wordt een vaste en zeker een goede gewoonte dat in de Sionskerk te Haar lem-Noord met of tegen Pasen een Paasspel wordt opgevoerd. Degenen, die er tot nu toe getuigen van konden zijn, zullen het met ons eens zijn dat het ieder jaar weer een be levenis is, hoe deze jonge mensen met inzet van hun gehele persoon het Paas- evangelie op een zeer bepaalde wijze op hun toehoorders overbrengen. Ook dit jaar wordt een stukje evan gelie gebracht in de vorm van een door Gabriël Smit, fel realistisch geschreven paasspel „Terug naar Gethsemané". Zoals ieder jaar wordt rond dit spel veel werk gemaakt van de voorbereiding en dekoratie, hetgeen thans via de „Open Deur Groep" in Haarlem (N) en de Vereniging Christen Jongeren gebeurt. Wij houden u op de hoogte, doch zorg er voor dat u én van de drie avonden, nl. 1, 2 en 3 april a.s., vrij houdt. Commissie Bijz. Kerkewerk. V.C.J. Haarlem-Noord. Zondag 16 februari: de H.H. Missen zijn te 6.45, 8 uur, 11.15. De Hoogmis te 9.30. Te 7 uur Lof. Maandag 17 februari: te 10 uur gezon gen Huwelijksmis voor het bruidspaar v. d. Ende-Kramer. Woensdag 19 februari: As-woensdag. De H.H. Missen te 7 en 8 uur. 's Av. te 8 uur Gez. Avondmis. Vrijdag 21 februari: te 7 uur Gezongen Requiem. Te half 8 Kruiswegoefening. Zaterdag 22 februari: te half 8 Broeder schapslof. ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk 10.15 uur ds J. A. van Ark el, Haarlem 15 uur ds H. W. Wierda, Haarlem Geref. Kerk Art. 31 (K.O.) Tijdelijk Badhuis Wüstelaan 10 en 3 uur ds Lok, IJmuiden Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) 10.30 en 4 uur ds D. H. Biesma Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10.30 uur ds J. P. Jacobszoon Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur dr. A. de Wilde Nieuwe Niedorp Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 17.15 uur ds J. A. Roskam Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds D. ter Steege 19 uur ds A. A. Wildschut, A'dam-W. Adventskerk (Ziekenhuiskerk) 10 uur ds G. H. van Willenswaard 02500 6400 Huidzuiverheid - Huidgezondheid ZONDAG A.S. J. STOFFEL, Hoofdstraat 165 Telefoon 8310 APOTHEKEN Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 25608284 Bloemendaalse Apotheek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal Telefoon K 2500—22181 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4

Weekblad Huis aan Huis | 1958 | | pagina 1