STUTVOET GEBR. HOP O 17 II £DH. 11 Hl predikbeurten Aed Avonturen van Duimelot Arend rleym Sola Inruilactie R.K. Kerkr Santpoort [zohbammstam] TAXI E.S.T.O. TAXI Drogisterij Brederode EEN GOED UURWERK koopt U bij A PiPfIFKMFLLEN Uitslag Roode Kruis- prijsvraag Kerst 1957 In antwoord op uw advertentie. ft cL. fLvicLon Voor al uw Rijbewijzen Volgt nu een cursus motortechniek met geheel gedemonteerde en draaiende automotoren Hagelingerweg 134 Tel. 8930 NEVEDA BARYWOL v.a. 2.10 p.knot NYLON ONDERJURKEN I 4.50 DAMES BLOUSES non-iron f 6.95 Parochie Missie van 23 februari tof en met 9 maart. Zondag 23 februari: H.H. Missen 6.45, 8 uur, 11.15. Hoogmis 9.30 uur. Te 7 uur Passieoefening. Deze week is de Schoolmissie voor de 4e, 5e, 6e klas. 2728 Februari: Jeugdmissie 's avonds te 7 uur voor alle meisjes van 12 tot en met 14 jaar in de kerk. 's Avonds te 7.45 uur voor alle jon gens van 12 tot en met 14 jaar in de kerk. Zaterdagavond te half 8 plechtig Ope ningslof van de Missie voor de ouderen. ZONDAG A.S. D. R. MANSHOLT, Vinkenbaan 23 Telefoon 8320 APOTHEKEN Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 2560—8284 Bloemendaalse Apotheek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal Telefoon K 2500—22181 Het voordeligste adres Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 (P B€LfMGRIJK€ czr T€L€foonnumm€RS) POLITIE BUREAU SANTPOORT Hoofdstraat 150, TELEF. 8300 bij geen gehoor K 25506444 Bij brand 02550 6400 ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk 10.15 uur de J. A. Tiemens, IJmuiden 5 uur da J. v. Leeuwen, IJmuiden Geref. Kerk Art. 31 (K.O.) Tijdelijk Badhuis Wüstelaan 10 en 3 uur ds Lok, IJmuiden Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) 10 uur ds D. H. Biesma 4uur d9 J. C. Maris Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 19.30 uur ds J. P. Jacobszoon Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur de heer J. B. Assendorp Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 10.15 uur ds J. A. Roskam Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" 10.30 uur ds J. P. Jacobszoon Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds H. J. KleinWassink, Alkmaar 19 uur ds G. H. van Willenswaard Adventskerk (Ziekenhuiskerk) 10 uur ds D. ter Steege CVlöVt Nagellakken - Lipsticks - Crèmes Bloemendaalsestraatweg 152 Telefoon 8860 t.o. Overbildtweg Geef'help („Maak zelf uw kruiswoordpuzzle") De jury heeft beslist, dat 22 inzenders uit Groep I allen met een goede op lossing van 338 punten in aanmerking kunnen komen voor een prijs. Gezien deze beslissing wordt derhalve aan 22 inzenders, in plaats van 20 zoals in de voorwaarden genoemd, een prijs toegekend. De prijzen werden toegekend aan: Groep I: a 0,50 per punt. 1 R. Berger, Gilze Rijen; 2 D. de Boer, Bussum; 3 G. J. Breijer, Bussum; 4 mej. W. B. Daalder, Amsterdam; 5 G. Kraut- wurst, Tilburg; 6 A. RR. Langeveld, Amsterdam; 7 C. H. v. d. Linden, Am- sterdam-Z.; 8 H. M. Loos, Zaandam; 9. H. Moers, Breda; 10 J. A. Momber, Amsterdam-W.; 11. H. A. Oosterveld, Purmerend; 12 W. van Oostveen, Breda; 13 M. van Opzeeland-van Dalfsen, Hil versum; 14 B. C. Palland, Maarn (U); 15 W. Scholten, Almelo; 16 F. H. Sin- nema, Blaricum; 17. J. J. Smulders, Gilze Rijen; 18 mej. J. Stuurman, Den Haag; 19 H. Tesol, Amsterdam; 20 M. de Vente, Weesp; 21 H. P. Vermeulen, Den Haag; 22 G. Vuurens, Naarden. Groep II: a 0,25 per punt. 1 D. Aarts, Tilburg; 2 H. N. H. de Haan, Haarlem; 3 W. Scholte, Almelo; 4 H. U. Stuiver, Aalsmeer; 5 B. Th. Utermöhlen, Breda; 6 D. J. v. d. Wal, Den Haag; 7 C. Wijnhamer, Gilze Rijen, allen 338 punten. 8 wed. de Blok, Amsterdam-C.; 9 S. v. Houten, Zaan dam; 10 Elly Koning, Amsterdam; 11 A. v. d. Riet, Amsterdam; 12 J. Spij kerman, Wolvega; 13 mej. J. Stuur man, Den Haag; 14 C. Syl, Amsterdam; 15 W. A. Verdonk, Eindhoven, allen 336 punten; 16 F. A. Borstlap, Biltho- ven; 17 P. A. J. Broeders, Raamsdonks- veer; 18 H. Cannegieter, Scheveningen; 19 Zr. Y. Claproth, Apeldoorn; 20 B. E. Dekkers-Koning, Eindhoven; 21 J. Kerkmeester, Huizen N.H.; 22 M. Koert Den Haag; 23 W. G. Koster, Amers foort; 24 H. Moers, Breda; 25 J. G. Slegt, Voorburg; 26 Werner Spruit, Al melo; 27 J. v. Tiel, Den Haag; 28 P. Uljee, Den Haag; 29 C. J. A. Westra- Hoekzema, Scherpenzeel; 30 H. A. de Zwart, Gilze Rijen, allen 334 punten. Het Nederlandse Roode Kruis is de dui zenden inzenders van oplossingen zeer erkentelijk voor hun extra bijdragen in de vorm van over-frankering. Dat de genen, die geen prijs hebben gewonnen, op deze wijze toch een goed doel heb ben gesteund, moge hun voldoening schenken. De volgende kruiswoord-puzzle zal ver moedelijk omstreeks Kerstmis van dit jaar worden gepubliceerd. Uw Rode Kruis dankt U! Onlangs heb ik een advertentie ge plaatst: secretaresse gevraagd. Een ne gental Mulomeisjes heeft er op gereflec teerd, ofschoon ik middelbare schoolop leiding als vereiste gesteld had. Geen van die meisjes heeft uitleg gegeven waarom ze desondanks in aanmerking meende te komen. Van de negen brieven waren er zes, die een of meer taal-, stijl- of tikfouten be vatten. Eén sprak van haar solicitatie, ofschoon ze elders sollicitatie schreef. Een ander had enige tijd in Engeland „vertoeft". Ze „vertoefte" daar blijkbaar lang genoeg om haar Nederlands te ver geten. Een derde was een nicht van tante Betje „en kwam zij" dus ook niet in aan merking. Nummer vier was in het bezit van een diploma machineschrijven ze „had had" het blijkbaar niet nodig ge acht haar sollicitatiebrief over te lezen voor zij die verzond, hoewel zij wist dat ik van haar verwachtte dat zij zelfstan dig kon corresponderen. Het totale aantal sollicitanten bedroeg tien. Negen begonnen met: „Naar aan leiding van Uw advertentie inneem ik de vrijheid enz." Zes eindigden met: „In afwachting Uwer berichten teken ik mij" en dan volgde geen portret, maar haar handtekening. Wat ongeacht haar uiterlijke kwaliteiten, een teleur stelling was, want als iemand je schrif telijk toezegt zich te zullen tekenen, dan reken ik daarop. Alle negen hadden ze de Mulo met goed gevolg doorlopen. Mij kwam het resul taat maar mager voor. Van het uitge breid lager onderwijs dat de grondslag bieden moet voor vele kantoorfuncties mag men mijns inziens verwachten, dat het zijn leerlingen hun moedertaal bij brengt. Voorts ook, dat het zoveel aan sluiting geeft op de eisen, die hun later leven stelt, dat het zijn leerlingen leert een eenvoudige sollicitatiebrief op te stellen. Bovendien is het de taak van alle onderwijs, de persoonlijkheid van elke leerling tot ontwikkeling te brengen, zo dat de leerling zich ook met beperkte middelen op eigen wijze kan en wil uit drukken. Deze mening is natuurlijk niet op bo venstaande sollicitaties alleen gebaseerd. Zij dienen slechts tot voorbeeld. Ik heb er meer gezien. En ook van middelbare scholieren. Deze waren wel beter van taal, maar weinig beter van stijl en toonden eenzelfde gebrek aan oorspron kelijkheid. Is het niet belangrijk jonge mensen iets van de techniek en taktiek van het sol liciteren bij te brengen? Is het niet be langrijker te weten hoe men zich pre senteren moet, dan dat in 1600 de slag bij Nieuwpoort werd gestreden? Veel beter is DAJIESKAPSAL03T Bloemendaalsestraativeg 125 Telefoon 8712 (ingang blauwe deur) Gediplomeerde Auto- en Motorrijschool om uw® oude tafelgerei te vernieuwen door de met 20% korting tot ZATERDAG 22 FEBR. HOOFDSTRAAT 146 Telefoon 8592 Eet nu goedkope EIEREN 10 drietjes 1.24 Lunchham 150 g 70 ct. Magere Gelderse Ham 150 g 80 ct De Enkabé Lunchschotel Pork, gelardeerde Lever en Kinbaksham 150 gr. 69 ct. en 10 spaarzegels Boerenmetworst 150 gram 79 ct. Cervelaatworst 150 gram 71 ct. Bruidssuikers 250 g. 52 ct. Drop- en vanilletoffees 250 g. 49 ct. Hoofdstraat 187 etGèfse Voor tip-top service: Salon voor Haarverzorging Terrasweg 63, h. Berglaan Telefoon 8057 Makelaarskantoor W. »E GROOT Brederoodseweg 92 Telefoon 8539 BIEDT TE KOOP AAN: Villa's in April gereed Diverse Middenst.woningen Santpoort-N. Villa Middenduinerweg Villa Laurillardlaan Middenst.w. van Dalenlaan Zeer mooi huis Haarlem-N. Gratis de nieuwste patronen wit en creme 3-4 mouw alle maten MANUFACTURENHANDEL HOOFDSTRAAT 189 19. „Wacht eens even", riep Likkepot, toen Duimelot de schoen al van Lange Jaap aannam. „Die schoen kun je zo niet wegbrengen hoor, hij zit vol met zand en zo, alle glans is er af". Dat moest Dui melot toegeven. Zijn vader zou nooit een schoen afleveren zonder hem gepoetst te hebben tot ie glom als een spiegel. Likke pot pakte de schoen en begon hem ijverig langs zijn broek te wrijven. Er kwamen vuile plekken in zijn broek, maar daar had hij geen erg in. Het voornaamste was, dat de schoen weer ging glimmen. En hij had succes, na een paar minuten glansde de schoen weer aan alle kanten. 20. „Zo, nu ga ik voor de tweede maal naar Baas Timmer", lachte Duimelot. „Jongens, jongens, wat ben ik blij, dat die schoen weer terecht is". „Loop maar hard", zei Lange Jaap. „We zullen hier op je blijven wachten. En dan gaan we gauw allemaal naar huis, want het zal wel bijna etenstijd zijn". Weg stoof Dui melot. Onderweg probeerde hij te beden ken hoe de schoen toch onder het zand gekomen kon zijn, maar veel kon het hem eigenlijk niet meer schelen, de schoen was er weer, en dat was de hoofdzaak! Baas Timmer was blij, toen hij de schoe nen op tijd kreeg, en hij stopte Duimelot een dubbeltje in zijn hand. 21. Duimelot schaamde zich een beetje, dat hij een dubbeltje had gekregen wat hij eigenlijk niet verdiende. „Als mijn broertjes er niet waren geweest", dacht hij, „dan had ik de schoen nooit terug gevonden". En hij besloot het dubbeltje samen te delen. Hierna voelde hij zich niet meer zo bezwaard. Hij rende door het bos, het dubbeltje in zijn hand ge klemd, en was blij toen hij zijn broers zag staan. Ze hadden trouw op hem ge wacht. Toen Duimelot vertelde van het dubbeltje zei Likkepot: „Dan ga ik een grote zuurbal kopen". En hij likte zijn lippen al af. 22. Gevieren togen ze nu weer naar huis. Ze stapten flink door, want dat schoenenavontuur had heel wat tijd ge kost en vader en moeder Hand waren altijd erg boos, wanneer hun jongens niet zorgden op tijd weer thuis te zijn. Maar de zon was nog niet onder en Lange Jaap verzekerde zijn broers, dat ze voor etenstijd thuis zouden komen. Plotseling riep Ringeling: „Vader staat op ons te wachten met zijn stok! Zijn wij dan toch te laat?" „Ik begrijp er niets van", zei Lange Jaap, ongerust. Het voorspelde niet veel goeds, wanneer vader Hand naar zijn stok greep. 23. Het gebeurde wel niet vaak, dat hij er mee sloeg, maar als hij er mee sloeg, tjonge, tjonge, wat deed dat pijn! „Vader kan toch niets weten van de verloren schoen", zei Duimelot zachtjes, „Wel nee", stelde Likkepot hem gerust", hoe kan hij dat nu weten!". Geen van allen dacht aan 't Kleine Ding, die het verhaal van Duimelot had gehoord en het arge loos aan zijn Vader en Moeder had ver teld. Oei, wat keek vader boos! „Zo, zijn jullie daar eindelijk?", bromde hij. „Ver tel maar eens vlug, wat jullie hebt uitge- kuurd met de schoenen van Baas T'im- 24. Vader weet toch van de schoen, dacht Duimelot verschrikt. Hoe kan dat nu toch? „Kom jij maar eens met me mee, Lange Jaap", beval Vader. „Jij bent de oudste, dus jij moet me toch kunnen ver tellen hoe alles in elkaar zit". Lange Jaap volgde zijn vader naar de huiska mer, maar hij wilde Duimelot niet ver klappen. „Duimelot heeft alle vier de schoenen naar Baas Timmer gebracht", zei hij, „en alles is in orde". Hij voelde de stok van zijn vader op zijn schouders, maar hij dacht bij zich zelf: „Wat ik ge zegd heb is waarheid". En vader Hand kreeg niets meer van hem los,

Weekblad Huis aan Huis | 1958 | | pagina 2