SanbocrisWeehblad aan Gewijzigd Velsen-team speelt gelijk. C.S.V. en Terrasvogels delen de punten. Schaken. Tafelvoetbal. Uitslag Eierwedstriid K.A.B. Ontspanningswerk voor bejaarden. Chr. Vrouwenbond. Kath. Trekkerskring. Velser Kunstkring. Partij van de Arbeid. „Volksonderwijs". R.K. Kerkf Santpoort predikbeurten (P BeLf)ncRiJK€ TAXI TAXIf E.S.T.O. '.ZONDAGSDIENST ARISEN]) Chr. Sportver. „Fit" R.K. Jeugdzorgwerk. 29e Jaargang no 15 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 HlIIS HUIS Vrijdag 11 april 1958 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 Nu de nood aan de man kwam, had men zich in Velsen-kringen ernstig beraden over de opstelling van het eltcai. Zoals uit de nu volgende opstelling blijkt, wa ren er ingrijpende veranderingen aange bracht: Kaasenbrood; Nyssen en Boon; Spanjaard, Hynen en Reyerse; Witte brood, Van Schagen, Bakkum, Schoorl en Graman. Veteraan Jan Bakkum was dus weer tot aanvalsleider geprocla meerd en Hynen tot spil, Wittebrood en Reyerse waren weer van stal gehaald, de jeugdige Schoorl werd van verdediger aanvaller en ten opzichte van Leo Boon was het juist omgekeerd. Deze nieuwe opstelling heeft zeker niet slecht voldaan. Wittebrood deed het als rechtsbuiten heel wat beter dan voor heen als linksbuiten, Reyerse speelde een heel goede partij, Schoorl stelde op de voor hem vreemde plaats zeker niet te leur, Hynen was een geweldig struikel blok voor Valk-c.s. en Boon voelde zich op de backplaats al weer aardig thuis. De proef met Graman als linksbuiten moet echter als een mislukking be schouwd worden. (In gedachten zagen we in de goede oude tijd Ninaber op deze plaats staan: wat een verschil!) Reeds in de eerste helft was Velsen ze ker niet de mindere. De spelers hadden gepresteerd, wat ze konden, maar voor het doel was de Vitesse-defensie steeds de baas geweest. In de tweede helft maakte Jan Bakkum een fantastisch mooi doelpunt en met wat meer geluk had de Velsen-crack de ze voorsprong kunnen vergroten. (En ook als Van Schagen beter op dreef was geweest, was Vitesse er met dit ene doelpunt niet afgekomen.) Acht minuten voor het einde scoorde Vitesse de ge lijkmaker en daarna beleefde het Vel- sen-doel nog enige benauwde ogenblik ken, maarkreeg Graman ook een prachtkans om Velsen «ie leiding te ge ven. Hij faalde echter! De Terrasvogels hielden zich de vorige zondag zeker niet slecht door in Castri- cum tegen C.S.V. gelijk te spelen en toch was het niet nodig geweest, dat de blauwhemden „slechts" met een gelijk spel genoegen moesten nemen, want de kansen zijn legio geweest vooral in de tweede helft -om op beide punten be slag te leggen. De oorzaak van een en ander? Nog steeds onvoldoende schot- vaardigheid van de Terrasvogels-voor- hoede enerzijds en uitstekend doelmans- werk van De Heer anderzijds. Met de rust had C.S.V. met 10 de lei ding. De Castricummers waren vrij goed koop aan dit doelpunt gekomen. Op een gegeven ogenblik botsten Cardol en Cöhrs' plaatsvervanger Drost tegen el kaar en toen was het maken van een doelpunt een koud kunstje. Na de rust waren de Vogels vrij geregeld in de meerderheid en het was Hein Röbken, die met een fantastische kopbal gelijk maakte. Toen waren de blauwhemden niet meer te houden en kon de C.S.V.- defensie vrij geregeld in actie komen. Het was tenslotte Thoolen, die de uit stekende C.S.V.-doelman ten tweede male passeerde (12). Hierna verslapten onze plaatsgenoten wat en kon C.S.V. de gelijkmaker scoren (22). DERDE KLAS A. Alcmaria Victrix 1930; Egmondia 20 29; Vitesse 20—27; C.S.V. 19—23; Wijk aan Zee 1921; Z.A.P. 1916; Alkm. Boys 18—15; Beverwijk 20—15; H.S.V. 20—15; Velsen 19—14; A.D.O. 19—14; Terrasvogels 2013. In tegenstelling met ons vorige overzicht is er nu wel verandering in de ranglijst gekomen. Wat alleen niet gewijzigd is, dat is Alcmaria's mooie positie aan de kop en de benarde situatie van Terras vogels onder aan de ranglijst. De afge lopen zondag heeft de staart in deze af deling lustig gekwispeld. Onze beide derde klassers deden het tegen de hoger geklasseerde Castricummer tegenstan ders zeker niet slecht, maar H.S.V., dat met 21 van A.D.O. won, en Bever wijk, dat liefst met 04 Z.A.P. op eigen terrein „kraakte", deden het nog beter, zodat de positie onzer plaatsgenoten en in het bijzonder die van Terrasvogels er niet beter op werd. WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT. Nog een korte ruk en het zit er weer op voor onze beide derde klassers. Maar hoe klein het nog af te werken program ma ook mag zijn, belangrijk is het wel, want èn Velsen èn Terrasvogels kunnen de punten opperbest gebruiken. Zondag a.s. komen de spelers van beide clubs in het veld. Velsen speelt thuis tegen Wijk aan Zee. In voorafgaande ontmoetingen tussen beide clubs is steeds gebleken, dat men elkaar elke duimbreed grond met enthousiasme betwistte. Het zal Velsen dan ook niet meevallen om op beide punten beslag te leggen, maar in ieder geval rekenen we op een gelijk spel. Moet Terrasvogels, dat bij het op het kampioenschap beluste Alcmaria Victrix op bezoek gaat, zich al bij voorbaat ge slagen rekenen? We zijn zo vrij om deze vraag ontkennend te beantwoorden. Na tuurlijk zullen de blauwhemden het zwaar te verantwoorden krijgen, maar mogen we even wijzen op een uitslag van zondag j.L: Geel WitN.A.S., hek kensluiters tegen leiders, 21. Laten de Vogels hieraan een voorbeeld nemen. SCHOOLVOETBAL. Van de Santpoortse schoolelftallen 5 in getal welke ook dit jaar weer deel nemen aan het jaarlijkse Paasvoetbal- toernooi op „Schoonenberg" heeft er één de eerste poule-omloop overleefd, n.l. de Titus Brandsma-school. Het hadden er twee kunnen zijn, want het 2de elftal der Brederodeschool was in een andere poule ingedeeld. Deze jeugdige Brederoders wisten echter slechts één winstpunt te behalen. Hieronder volgen de resultaten van de eerste omloop: Poule Cj Titus Brandsmaschool 3 gesp. 5 punten Adolf v. Nassauschool 3 gesp. 4 punten School m. d. Bijbel 3 gesp. 3 punten Brederodeschool 3 gesp. 0 punten Toen de Adolf v. Nassauschool en de Titus Brandsmaschool tegenover elkaar kwamen te staan, stonden de kansen van de Nassauers het hoogst genoteerd, im mers zij hadden aan een gelijk spel ge noeg, om zich poule-winnaar te mogen noemen. Het kwam ons voor, dat zij hun laatste wedstrijd echter wat te licht op namen en dit kwam hun duur te staan. Met 30 werden zij door de Brandsmaërs geklopt. Poule Gr Julianaschool 2 3 gesp. 5 punten Theo Thijssenschool 2 3 gesp. 3 punten Insingerschool 2 3 gesp. 3 punten Brederodeschool 2 3 gesp. 1 punt Na deze eerste omloop werd de Titus Brandsmaschool met de Jan Camperts- school, de Insingerschool en de St.-Fran- ciscusschool tot één groep verenigd. Za terdag 5 april werden de eerste wed strijden gespeeld. De resultaten waren: Insingerschool-St.-Franciscusschool 12 Titus Brandsmasch.-J. Campertsch. 11 Dinsdag 8 april werden de wedstrijden voortgezet. Elke school kwam toen nog tweemaal in actie. De Brandsma-jongens deden hun uiterste best, wisten tegen de Insingerschool een verdienstelijk gelijk spel (11) te behalen, maar waren te gen het sterke elftal van de St.-Francis- cusschool toch niet opgewassen. Ze ver loren met 20. De eindstand was: St.-Franciscusschool 6 p.; Insingerschool 3 p.; Titus Brandsmaschool 2 p.; Jan Campertschool 1 p. „S.C. Santpoort" deed 't prima. De reeds aangekondigde promotie-wedstrijd voor de le klasse tegen Zandvoort I werd met óJ/J3J^ gewonnen! Inderdaad een goed begin. Geen ogenblik is deze overwinning in gevaar geweest. Van meet af aan had den onze schakers het heft behoudens een enkele uitzondering stevig in handen, waardoor betrekkelijk al spoe dig een voorsprong van 4J41 Yi werd bereikt, welke bij het einde der wedstrijd tot 6]/2y/ opliep. Totaal werden 5 overwinningen en 3 remises behaald, ter wijl 2 partijen verloren gingen. Op 10 april a.s. moet de uit-wedstrijd gespeeld worden. Indien onze spelers wederom zo goed van leer trekken, be hoort een kleine overwinning zeker tot de mogelijkheden. Een 55 uitslag garandeert reeds pro motie naar de le klasse. Dat „Santpoort" haar uiterste best zal doen om deze pro motie tot een feit te maken spreekt van zelf. Wat de onderlinge competitie aangaat, werden de volgende partijen gespeeld: Groep II: Leysma-Vos 01; v. d. Bronk Blokker 10; van Duin-Oosterling 0-1 Resting-Vermeer en Pieterse-Busselman werden afgebroken, waarbij Vermeer en Busselman er beter voorstaan. Groep III: Put-Winters 10; Wulffelé- Roos 10. Wulffelé is nu definitief kampioen van deze groep met de mooie score 19^2 punt uit 21 partijen. Hij zal in groep II met tertijd zeker een goed figuur slaan. De competitie loopt voor de afdeling Velsen van de Nederlandse Tafelvoetbal Bond (N.T.V.B.) ten einde. Met nog twee wedstrijden te spelen is de stand nu: Haarlem (J. Wempe) 12-11-0-1-22 134- 55 Santpoort (Th. Baars) 12- 9-1-2-19 104- 55 Santp. Sport (J. Schaank) 11- 7-1-3-15 60- 77 Velsen (W. Arisz) 11- 5-0-6-10 74-105 Bloemendaal (J. Bolleman) 11-3-0-8- 6 68- 85 K.B.V. (J. v. Nimwegen) 12- 1-2-9- 4 60- 98 Stormvogels (J. de Ruijter) 11-2-0-9- 4 38- 72 „Haarlem" zal op 13 april a.s. te Den Haag om het kampioenschap van Ne derland de strijd aanbinden met de kam pioenen van de afdelingen Amsterdam (Fortuna '54), Haarlem (nog niet be kend), Den Haag (Partizan), Dordrecht (Rapid JC), Rotterdam (Albatros) en Voorschoten (Fortuna '55). De NTVB- afdelingen Groningen, Leeuwarden, Mun tendam, Hoogvliet, Zaanstreek kunnen nog geen kampioen afvaardigen. Het ligt in de bedoeling, dat de afd. Velsen van de NTVB binnen afzienbare tijd in een zaal een openbare demonstra tie-avond zal organiseren, teneinde een ieder in de gelegenheid te stellen nader kennis te maken met dit „echt-voetbal- op-de-tafel", dat inmiddels weer enkele malen op het televisiescherm te zien is geweest. Inlichtingen betreffende de NTVB: J. H. Wempe, Irissenstraat 3, Santpoort, tel. 7703. 64 Klaverjassers waren vrijdag naar Café Zomerlust gekomen om te strijden om de 300 eieren die de prijzen uitmaak ten voor deze wedstrijd. De uitslag luidt als volgt: le pr. C. Dam 4968; 2e pr. P. Heeremans 4855; 3e pr. S. Molen kamp 4853; 4e pr. C. Dam 4801; 5e pr. J. v. Kessel 4771; 6e pr. A. Bol 4746; 7e pr. Castenmiller 4710; 8e pr. van Putte 4694; 9e pr. Liefting 4963; 10e pr. P. v. Veen 4687; lie pr. G. Alders 4616; 12e pr. mevr. Welagen 4613; l-3e pr. W. Uitendaal 4590; 4e pr. H. Dingerdis 4580. De zweefprijs werd gewonnen door F. Heeremans met 3469 punten. Het bekende gezelschap „Musicorda" uit Haarlem, dat reeds vele malen met succes voor de bejaarden is opgetreden, zal ook nu weer een aantal voorstellingen ver zorgen met een geheel nieuw program ma, met onder andere de show DAS WIENER CAFÉ, gezellige muziek en zang en prachtige costuums, en wel op 14 april, des avonds om 8 uur aanwezig te willen zijn in restaurant „De Weij- man" aan de Hoofdstraat. Zoals gebruikelijk zal in de pauze koffie worden aangeboden. De maandelijkse ledenbijeenkomst van de afd. Santpoort-Station, N.C.V.B. is vast gesteld op maandag 14 april a.s. des avonds om 8 uur in gebouw „de Toorts" Duinweg 34, Santpoort-Station. De Weledelgel. Heer C. Eenhoorn, arts te Bloemendaal, hoopt dan te spreken over het onderwerp: „De verhouding tussen jongens en meis jes". Belangstellenden zijn welkom. Zondag 13 april viert de „Trekkerskring Haarlem" haar 3-jarig bestaan voor le den en belangstellenden. 's Morgens beginnen we met 'n H. Mis om 8.30 uur in de kapel van de Zusters, Koningstraat 20, met daarna 'n gezame- lijk ontbijt van onze meegebrachte boter hammen. 's Avonds om 8 uur gaan we gezellig dansen met medewerking van een band o.l.v. J. Schoonebeek. Ongemerkt gaat de tijd verder en zo na dert en voor de kunstkring en voor u het einde van het seizoen 19571958, waarvan wij mogen aannemen, dat de gewekte verwachtingen zijn beantwoord. Tot besluit van onze voorstellingenseries j treedt op 15 april a.s. voor de abonne- i menthouders A en op 22 april a.s. voor de abonnementhouders B op, het Rotter dams Toneel, dat voor u zal opvoeren: „DE BOLLE" (La Patate) komedie in drie bedrijven van Marcel Achard. Regie: Fons Rademakers. Ver taling: Gerard Rekers. Décors: Harry Wich. „De Bolle" is een blijspel, dat door de zeer goede bezetting en door de inhoud alle aanbeveling verdient. Het is een stuk met menselijke gevoelens, een aan vaardbaar konflikt, een verantwoorde ontwikkeling en een goed slot. Een stuk dus, dat wij u zeker niet mogen onthou den. Het behoeft o.i. geen nadere toelichting, dat de abonnementskaarten geheel vol geplakt moeten zijn. De opvoering vindt plaats in het Rex-theater, Groeneweg IJmuiden-Oost en vangt om 20 uur pre cies aan. Voor deze laatste voorstellin gen zijn nog een beperkt aantal kaarten beschikbaar. U dient uw eigen en ons belang, door hierop in uw familie- en kennissenkring de aandacht te vestigen. Laat hen op deze manier eens kennis maken met het werk van onze kunstkring. In de garderobe, die dit seizoen in eigen beheer is, staan wij vroegtijdig gereed u te helpen. Maakt u hier gebruik van door zo vroeg mogelijk te komen. Mogen wij u tot slot een prettige avond toewensen en u hierbij dank zeggen voor het vertrouwen, dat u in onze of liever in uw kunstkring heeft gehad. Het is het bestuur onmogelijk u bij het verlaten van de zaal de hand te drukken. Mogen wij dit daarom op deze manier doen en daar bij tot u zeggen: „tot ziens in het nieuwe seizoen", waarover zodra mogelijk u nadere mede delingen zullen worden gedaan. Op zaterdagmiddag 12 april a.s. belegt het gewest Noord-Holland Zuid in hotel Krasnapolsky te Amsterdam een kader bijeenkomst, waar minister-president W. Drees zal spreken. Toegang tot deze om 14.30 uur beginnende bijeenkomst op ver toon van lidmaatschap. In verband met de komende gemeente raadsverkiezingen belegt de afdeling Santpoort op woensdag 16 april ten hui ze van Th. W. van Veen, Middendui- nerweg 28 een vergadering voor het be stuur, buurtleiders e.d. De uitgenodigden wordt nog even gewezen op het belang van deze vergadering, waar de verkie- zingsaktie zal worden voorbereid. Binnenkort zullen de deelnemers aan de Ideeënbus-aktie een brochure aangebo den krijgen, waarin de resultaten van de ze enquête zijn verwerkt. Helaas kan de ze brochure niet kosteloos worden ver strekt, zoals de deelnemers reeds bericht kregen, i.v.m. het grote aantal. De bro chure kan ook telefonisch worden be steld bij L. Mannikes, Arabastraat 25, telefoon 7248. Op 1 mei zal weer samen met Bloemen daal een kinderfeest worden georgani seerd in het Jeugdhuis Donkerelaan. Na dere mededelingen volgen binnenkort. Wellicht hebt u uit de pers of op andere wijze reeds kennis gekregen van het be sluit om op zaterdagmiddag 19 april 1958 in de Beatrixhal (Jaarbeursgebouw), Vreeburg, Utrecht, een grote Bijeen komst te houden. (Aanvang 3 uur; zaal open 2.30 uur; sluiting ca. 5.15 uur). Gedreven door grote ongerustheid over de nood, waarin het Nederlandse Onder wijs verkeert, hebben de hoofdbesturen van de volgende zeven organisaties be sloten gezamenlijk te getuigen, teneinde het Nederlandse Volk door een massale bijeenkomst attent te maken op de ge varen, die het onderwijs en de toekomst van Nederland bedreigen. De samenwerkende verenigingen zijn: de Alg. Ver. van Leraren bij het Mid delbaar en Voorbereidend Hoger On derwijs; de Kweekschoolbond; de Bond van Leerkrachten bij het Nij verheids Onderwijs; de Bond van Onderwijzeressen bij het Voorbereidend Onderwijs; de Ned. Ouderraad bij het Openbaar Onderwijs; de Vereniging „Volksonderwijs". Op deze vergadering zullen spreken: Drs. P. van Houte (Voorz. A.V.M.O.), J. Roorda, P. van Thuyl, Mr. D. Schui temaker, Prof. Dr. Ph. J. Idenburg. Het geheel staat onder leiding van Mr. A. de Roos. Zij die mee willen gaan naar Utrecht kunnen zich opgeven bij mevr. Horbeek, Hyacintenstraat 66. Vertrek uit Sant poort ca. 13.15 uur. Zondag 13 april. Beloken Pasen. H.H. Missen te 6.45, 8 en 11.15 uur. De Hoogmis te 9.30 uur. Te 7 uur Lof. Maandag 14 april. St.-Liduina. Te 7 uur Gezongen H. Mis. Te 8 uur Kindermis. Te 8 uur Gezamelijke Con gregaties (Dames en Jonge Vrouwen), Woensdag 16 april. Te 10 uur Gezon gen Huwelijksmis voor het bruidspaar Does-Heeremans. Te 7.15 uur H. Familie (Jeugdafd.). Donderdag 17 april. Te 10 uur Gezongen Huwelijksmis voor het bruidspaar Buren- Wesselman. Te 8 uur H. Familie Heren. Vrijdag 18 april. Te 7.30 Lof. Zaterdag 19 april. Te 9.30 uur Gezon gen Huwelijksmis voor het bruidspaar Eichhorn-van Eerden. Te 7.30 uur Broe derschapslof. ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk 10 en 5 uur ds M. W. J. C. de Kluis Geref. Kerk Art. 31 (K.O.) Tijdelijk Badhuis Wüslelaan 10.15 en 3.15 uur ds Lok, IJuiuiden Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapei) 10.30 uur ds D. H. Biesma 4 uur ds D. H. Biesma Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10 uur ds B. K. Homan, Blokzijl Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur ds W. J. Hubeek, Leiden Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 17.15 uur ds J. A. Roskam Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds J. Heidinga te Haarlem 19 uur Ds Ter Steege Adventskerk (Ziekeuhuiskerk) 10 uur ds G. H. van Willenswaard Jeugdkerk 10 uur de heer J. G. Kwakkel, IJmuiden T€L€foonnumm€RS) POLITIE BUREAU SANTPOORT Hoofdstraat 150, TELEF. 8300 bij geen gehoor K 25506444 Bij brand 02550 6400 Het voordeligste adres Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 ZONDAG A.S. J. STOFFEL, Hoofdstraat 165 Telefoon 8310 APOTHEKEN Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341, Overveen Telefoon K 2500—16760 De Santpoortse Apotheek Bloemend.straatweg 145, Santpoort-St. Telefoon K 2560—8249 De lessen van „Fit", welke wegens de Paasvakantie stilstonden, znllen donder dag 17 april weer op de gewone tijden beginnen. Paasaktie. Zij die in het bezit zijn van de hieronder vermelde nummers stellen zich in verbinding met de hr. D. Dam Wüstelaan 103. Nummers 1689, 1665, 1602, 1556, 1513, 1344, 1262, 1239, 455 150/ 134 en 85.

Weekblad Huis aan Huis | 1958 | | pagina 1