SanfporfsWeeHiIad aan predikbeurten IA ZENUWRUST koninginnedag te Santpoort-Station. Elk uur kunt u lmt zijn Ook Spierpijn E R.K. Jeugdzorgwerk. T.V.S.-nieuws. Clir. Vrouwenbond. Stemmen bij volmaeht Ver. van Huisvrouwen Dievenbal' in Santpoort. Tafelvoetbal. Oranjevereniging „Santpoort-dorp" Kath. Speeltuinveren. R.K. Kerkf Santpoort Schaken. Bridgeclub „De Kennemers" 'ZONDAfiSDlENST ARTSENJ TAXI jjet voordeligste adres TAXI E.S.T.O. e Jaargang no 16 tedaotie Terras weg 31 Kerkerinklaan 45 Jitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 HUIS Vrijdag 18 april 1958 HUIS Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 iLSEN BIJNA IN VEILIGE HAVEN 2;lsen deed zondag j.l. bijzonder ver- inüige dingen: het won nl. met 20 *n Wijk aan Zee, nam daarmee re- ^nche voor de t0 nederlaag en in- sseerde twee kostbare punten. i0 stand was met de rust reeds be kt. Deze voorsprong kwam de thuis- ib ongetwijfeld toe, want Bakkum c.s. dden in die eerste helft ongetwijfeld beste partij voetbal vertolkt. De voor rong zou zelfs nog groter zijn geweest, "VBaKkum met schieten fortuinlijker was jweest en vooral Draman wat doortas- _ider. Bovendien had de Wijk aan Zee- elman zich volkomen zijn plaats waard toond. Bakkum, hoewel niet altijd even jg meer, had in beide doelpunten de nd. Eén er van scoorde hij zelf en bij t andere bracht hij één der Wijk aan :e-verdedigers zo in het nauw, dat deze eigen doel schoot. a de rust vlotte het minder goed bij ïlsen, waaraan de veranderde opstelling noodzakelijk door het uitvallen van lanjaard niet vreemd was. Schoorl V. voldeed als rechtshalf lang niet zo ied als linksbinnen en linkshalf Reyerse ag ook al van de weeromstuit minder -ed spelen. Wijk aan Zee kwam daar- ior in het bezit van het middenveld en heerste het spel. Maar Ton Hijnen en xan stonden hun mannetje en al deed >oral de gevaarlijke Wijk aan Zeese Ichtsbuiten nog zo zijn best, het was en lef 2—0. ïANIG GELIJK SPEL VAN ÏRRASVOGELS genen, die de uitwedstrijd van Terras- igels tegen de aanstaande kampioen Icmaria Victrix al bij voorbaat verge- ken hadden met het befaamde treffen jssen David en Goliath en aan deze ïrgelijking de conclusie verbonden had- dat ditmaal Goliath zich wel niet als in het bekende Bijbelverhaal maals zou laten verslaan, hebben n gelijk gekregen. Onze blauwwitte jaatsgenoten hebben zich tegen de Alk- harders dermate verzet, dat de toch zo -1 op het kampioenschap beluste Kaas edelingen met hun gelijke spel (33) nslotte dik tevreden mochten zijn. En een nog beter licht komen de presta- ïs der blauwwitten te staan, wanneer e er nog bij vermelden, dat de Alk- faarders vooral voor de rust vaak de 'ootste moeite hadden zich staande te L>uden, waarvoor de twee doelpunten, fcspectievelijk gescoord door Nieuwe- jeg en Röbken, het beste bewijs zijn. n dat de verdediging van Terrasvogels "ch in de eerste helft ook goed geweerd eeft, moge blijken uit het feit, dat de Jcmariavoorhoede geen kans gezien ad de doelman der Vogels te passeren, adat de Alkmaarders met de rust tegen jn 20 achterstand aan keken, lelaas kreeg de verdediging onzer plaats enoten in de tweede helft al vrij spoedig en inzinking, terwijl Alcmaria er juist og een schepje op gooide. In betrekkelijk korte tijd hadden nu de Alkmaarders nu niet alleen hun achterstand ingehaald, maar zelfs een voorsprong genomen (3—2). Het pleit echter voor het moreel der Vogels, dat zij, na een aanvankelijke verslagenheid, de kracht konden opbren gen om weer terug te slaan en werkelijk, Thoolen slaagde er in de gelijkmaker te scoren (33). WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT. Voor de komende zondag staat er niets meer of minder op het programma dan de „big match" VelsenTerrasvogels. Is dit altijd al een gebeuren voor onze plaat selijke voetballers en derzelver aanhan gers, nu is dit des te meer het geval, om dat de ontmoeting onder voor beide clubs zulke bijzondere omstandigheden gespeeld wordt: Terrasvogels met nog één wed strijd voor de boeg nog steeds op de on derste plaats - maar met een kansje om deze nog aan een ander over te doen Velsen met nog twee te spelen wedstrij den en twee winstpunten meer dan de Vogels, maar nog niet helemaal zeker, of haar puntenaantal van 16 al voldoende waarborg biedt voor het behoud van het derde klasse-schap. Hoe de uitslag zal zijn, is moeilijk te voorspellen, maar wat als een paal bo ven water staat, is het feit, dat er door beide ploegen werkelijk „strijd" geleverd zal worden en - naar wij hopen en ver trouwen in sportieve geest. We ver wachten dan ook, dat heel wat belang stellenden zich langs de krijtlijnen zullen scharen om hun favorieten aan te moe digen. Scheidsrechter is de heer W. Pos- thuma. De elftallen zijn: Velsen: Kaasenbrood; Nijssen en Boon; Spanjaard, Hijnen en Reyerse; Witte brood, Graman, Bakkum, Schoorl en Wilms Floet. Terrasvogels: Cöhrs; Cardol en Van Gel der; Nieuwenweg, Van Vuuren en Van Eden; Timmer, Thoolen, Spanjaard, Röbken en Wijnen. DERDE KLASSE A Alm. Victrix 2031; Egmosdia 2029; Vitesse 20—27; CSV 20—24; Wijk aan Zee 2021; Alkm. Boys 1917; Velsen 20—16; ZAP 20—16; Beverwijk 21—16; HSV 2015, ADO 1914; Terrasvogels 21—14. Zoals uit bovenstaande cijfers blijkt, kun nen de Terrasvogels het hoogstens tot 16 punten brengen, een aantal, dat alleen nog niet door HSV en ADO is bereikt. De kans om alsnog aan de fatalen on derste plaats te ontkomen bestaat dus nog steeds voor de Vogels. Alleen wan neer ze zondag van Velsen zouden ver liezen en ADÖ zou maar één puntje te gen CSV in de wacht slepen, dan is het pleit beslecht. In de hogere regionen wacht Egmondia op een misstap van Alcmaria Victrix. Of die zal komen? ivenals voorgaande jaren organiseert de hereniging tot het houden van Nationale lagen te Santpoort-St. en Bloemendaal- frd enige feestiviteiten voor de jeugd op koninginnedag 30 april a.s. hoor de kleuters zal de heer Jansen wel ekend van vorige jaren in de Toorts aan e Duinweg enige films draaien. Ook e traditionele tractatie zal daar niet ont reken. De toegangsbewijzen waarop het anvangsuur van één der beide voorstel- .ngen staat vermeld, zullen op de school .itgereikt worden. Kinderen welke niet In van beide kleuterscholen in Sant- ,ioort-St. bezoeken, kunnen een gratis pegangsbewijs halen bij de fa. D. v. 'ichoneveld, Bl'daalsestraatweg 132, van- f zaterdag 26 april, gedurende de win teluren. voor de jongens en meisjes van de la- ere scholen begint om 9.30 uur op het ilein van de Brederode school een voor telling door: Ger Montagne's Jeugd- ®riét.". Het beloofd een aantrekkelijk irogramma te worden, met als extra at tractie en hersengymnastiek, waarin twee doegen jongens en meisjes elkaar zullen bestrijden in het geven van de juiste intwoorden. Voor bijde partijen, zowel vinnaars als verliezers zijn prachtige prij- ;en beschikbaar. n tegenstelling tot vorige jaren behoeven le jeugdige toeschouwers niet gedurende le voorstelling te blijven staan; doch er vordt voor zitplaatsen gezorgd. Over bodig te vermelden dat ook voor deze ónderen een tractatie klaar staat. Onderen die niet op de Brederodeschool ;choo!gaan kunnen een toegangsbewijs bii de fa. v. Schoneveld halen, op boven genoemde dagen en tijden, foor de avonduren wil het bestuur het weer eens proberen met een echte ouder wetse maar gezellige lampionoptocht. Een ampionoptocht voorafgegaan door het :anfare en tamboerkorps „Wilhelmina" lat in verband met het a.s. 60-jarige ju bileum haar beste krachten zal geven aan leze ongetwijfeld feestelijke optocht. Aan de jeugdige deelnemertjes(sters) wel- ce zelf niet in het bezit van een lampion ajn zal voor het begin van de optocht jratis een lampion, kompleet met kaarsje ?n stokje worden uitgereikt. Aan deze ampionoptocht is een leuke attractie ver bonden. Op iedere lampion welke wordt neegebracht of uitgereikt wordt een num mer bevestigd, dat na afloop van de op tocht dienst doet als lot. Op het eindpunt aangekomen zullen uit deze, op de lam pions bevestigde nummers er 10 getrok ken worden, waarvoor dan 10 bijzonder aardige surprises beschikbaar zijn. Al met al beloofd dit programma van bo vengenoemde Vereniging veel goeds en met bedewerking van het Oranjezonnetje wensen wij de jeugd een vreugdevolle viering van de verjaardag van onze Ko ningin. T oneel: A.s. zondag komen onze jongens met een leuk stuk voor het voetlicht, n.l. „Mijnheer Klaproos", klucht in drie be drijven. Evenals andere jaren, moet deze avond gezien worden als een feestavond van de jongens voor de ouders. De jeugdleiding verwacht dan ook dat vele ouders, zoniet allen, gehoor zullen ge ven aan de uitnodiging. Het zal voor de jongens en de leiding een stimulans zijn, wanneer zij zien en ervaren dat de ouders het werk, wat zovele uren kost, waarderen en op prijs stellen. De jon gens zullen die avond ongetwijfeld hun best doen en er voor zorgen dat u we derom een genoegelijke avond zult be leven. Zij nog vermeldt, dat de plaatsen die nog vrij zijn, verkocht zullen worden tegen de prijs die is aangegeven op de raambiljetten. Wacht echter niet te lang om teleurstelling te voorkomen! Jeugdi ge personen beneden de 14 jaar hebben géén toegang, hetzij onder geleide van hun ouders. Na het toneel van de jon gens is er nog gezellig samenzijn o.l.v. The Rythm Abanjo's. D. D. Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. De jaarvergadering van de T urnvereni ging „santpoort wordt gehouden op uonaerüag 1/ april 5o, des avonds uur in c-aré „de Viersprong' L»e agenda bestaat uit een zestiental pun ten; behalve de traditionele Jaarversla gen bevat punt onuer öestuursverKie- zing z atcreoende bestuursleden, de heer A. W. V olma en mevr. D. v. Dillewijn en verKiezing van l nieuwe bestuursieuen, w.o. de voorzitter. Under punt y, TU en Regelingscommissie zijn l dames en 4 heremeuen altredend, die echter herkiesbaar zijn. Verder wordt er onder punt 13 een voor stel ingediend tot contributieverhoging van de adspirantleden. Belangrijke mededelingen zullen verder worden gedaan in verband TC pro gramma 1938, zolat het een belangrijke vergadering beloofd te worden. Dc maandelijkse ledenbijeenkomst van de afd. Santpoort-dorp ivluVB is vastgesteld op maandag 21 april a.s., des avunus 8 uur in de Pniei-Kapel, Pastorie weg 1. Mevrouw Kalf-Kruyer van Bennebroek hoopt dan te spreken over: „De nieuwe staat in het oude land: Israel Leden en belangstellenden zijn hartelijk welkom. De burgemeester van Velsen brengt in verband met de komende verkiezing van de leden van de Gemeenteraad ter open bare kennis, dat uiterlijk op 14 mei 1958 voor de kiezers gelegenheid bestaat tot het indienen van een verzoekschrift om bij volmacht te stemmen. Het stemmen bij volmacht is mogelijk voor de kiezer, die vermoedelijk niet in staat zal zijn in persoon aan de stemming deel te nemen, doch niet voor de kiezer, die gebruik kan maken van de regeling voor het stemmen in een andere ge meente. Het verzoekschrift wordt ingediend bij burgemeester en wethouders van de ge- meent, in welker kiezersregister de kiezer op de dag van de kandidaatstelling is op genomen. Voor het verzoekschrift wordt gebruik gemaakt van een formulier, dat ter secretarie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar is. De kiezer geeft daarbij op: a. zijn naam en voornamen of voorlet ters; b. de datum, het jaar en de plaats van zijn geboorte; c. de gemeente, in welker kiezersregister hij is opgenomen, alsmede zijn adres of laatste adres aldaar; d. de redenen van zijn verzoek; e. de gegevens bedoeld onder a tot en met e, ten aanzien van de kiezer, die bereid is als gemachtigde op te tre den. Als gemachtigde kan slechts worden aan- gewezen de echtgenoot of echtgenote, een der bloed- of aanverwante in de eerste tot en met de derde graad, de echtgenoot van een schoonzuster of de echtgenote van een zwager, dan wel een der huisge noten van de volmachtgever. Een kiezer, wiens werkzaamheden mede brengen, dat hij herhaaldelijk of althans in het gedeelte van het jaar, waarin de stemming valt, werkzaam pleegt te zijn buiten de gemeente, in welker kiezersre gister hij is opgenomen, behoeft zich bij de aanwijzing van een gemachtigde niet tot een gezinslid, familielid of huisgenoot te beperken. Dit geldt eveneens voor zijn echtgenote, voorzover zij met hem in de regel buiten de gemeente verblijft. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag van de kandidaatstelling zijn opgenomen in het kiezersregister, waarin de naam van de verzoeker voorkomt, en bevoegd zijn tot het deelnemen aan dezelfde ver kiezing. Hij mag niet meer dan twee aan wijzingen als gemachtigde aannemen. De volmachtgever is niet bevoegd de vol macht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Datum: 15 april 1958 De burgemeester voornoemd, M. M. Kwint. Voor de maand april heeft deze ver eniging twee middagen georganiseerd. Het bleek een goed idee, in de Paasva- cantie nu eens iets voor de jeugd te doen. Daarom was er met groot succes verleden vrijdag in de „Weyman" een middag met goochelen, sneltekenen en niet te ver geten de poppenkast, verzorgd door „Pe- rikles" uit Driehuis. Deze proefneming mag zeker geslaagd heten! Voor de leden zelf was er maandag j.l. een bijeenkomst in „Spaarnberg. Drs. J. W. Wichers uit Bloemendaal hield een uitstekende causerie over „hormonen", na de pauze liet hij op geestige wijze lichtbeelden zien die 't vóór de pauze vertelde, illustreerden. Jammer, dat nog niet meer dames van deze zeer interes sante lezing hebben genoten. Op 12 mei hoopt de vereniging wanneer mevr. N. Vos-Brand uit Ommeren komt om over haar reis naar Ceylon te ver tellen, een grote opkomst te hebben! Voor de tocht naar Leeuwarden kun nen zich nog enige dames opgeven. In troductie is toegestaan. Om 7 uur is 't vertrek half 8 thuis. Tot zaterdag 12 uur opgave bij mevr. Busseling, Wüs- telaan 17 of mevr. v. Dijk, Enschedelaan 55, (ook telefonisch). V) Op 19, 22 en 26 april hoopt „Jan van Dommelen" het toneelseizoen '57'58 te besluiten met opvoeringen van het Franse blijspel „Dievenbal" van Jean Anouilh. Dit stuk wijkt nog al sterk af van het geen „Jan van Dommelen" de laatste ja ren gebracht heeft en het is zeker meer dan enig ander stuk geschikt om aan de verlangens van een publiek met verschil lende smaken tegemoet te komen. Costuums, muziek en dans maken, dat diegenen die graag eens wat lichtere en flecrige kost op het toneel zien volledig aan hun trek komen. De naam Anouilh is ons er echter borg voor, dat er in het stuk „voldoende zit" om ook de meer se rieuze toneelliefhebber volop te laten ge nieten van de vele bijzonder raak gete kende tonelen. Jean Anouilh is niet voor niets één van de meest gespeelde auteurs van deze tijd en het is dan ook te hopen, dat onze plaatsgenoten zich niet de kans zullen la ten ontgaan én van zijn mooiste stukken te kunnen zien. Zij die deze kans waar nemen hebben dan tevens een unieke ge legenheid de vrijwel voltallige spelers groep van „Jan van Dommelen" (onge veer 20 mensen) aan het werk te zien. Dat het stuk wordt gespeeld onder regie van Peter Bransma is wel geen nieuws meer. Het is de waarborg, dat aan de voorbereiding alle zorgen zijn besteed die naar wij hopen straks tot een geslaagde opvoering zullen leiden. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. Zondag 13 april werden door de N.T.V.B. te Den Haag de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland ge houden. Na zes wedstrijden was de eind stand: Partizan 15 pt; H.F.C. 9 pt; Albatros 7 pt; Hermes DVS 7 pt; Haarlem 5 pt; Fortuna '54 4 pt; Rapid J.C. 2 pt. De grote teleurstelling was wel het vol komen falen van Haarlem (Santpoort) en Fortuna '54 (Amsterdam; de vorige landskampioen). Na 3 wedstrijden stond Haarlem met 1 punt onderaan, doch maakt na twee, overigens weinig over tuigende overwinningen op Albatros (43) en Fortuna '54 (76) nog een redelijke kans op de tweede plaats. De laatste wedstrijd werd echter tegen Her mes DVS onnodig met 43 verloren. In begin mei zullen te Voorschoten de revanchewedstrijden worden gehouden. De Koninginnedag zal in Santpoort-dorp beginnen met gramofoonmuziek middels enige luidsprekers in het winkelgedeelte van de Hoofdstraat van 8 tot 10 uur. Voorts zal om 10 uur de traditionele ver sierde kinderoptocht met muziek door ons dorp trekken. De te volgen route moet nog in overleg met de politie vast gesteld worden. Ook nu zullen weer vele prijzen, die ten opzichte van verleden jaar verhoogd zijn, voor het mooiste ver sierde voorwerp of groep, beschikbaar worden gesteld. Er zullen 3 groepen zijn, n.l.: de individuelen (1 of 2 kinderen) verzamelen zich op het schoolplein van de Adolf van Nassauschool; de midden groepen (tot 5 kinderen) komen op het schoolplein van de School met de Bijbel; en de grote groepen stellen zich op op het schoolplein van de R.K. Jongens school aan de Wulverderlaan. Wanneer de groepen om half tien op de resp. schoolpleinen aanwezig zijn, kan een vlotte keuring door de jury plaats hebben, opdat om 10 uur gestart kan worden voor de rondwandeling. De trac tatie op de lagere- en kleuterscholen zal ditmaal uit 3 versnaperingen bestaan. Zoals bekend zijn de kaarten voor de kinder- en avondprogramma af te ha len bij de fa. Seegers en Wildschut tot a.s. zaterdag 19 april. U hebt het aan u zelf te wijten, dat u niet tijdig genoeg de kaarten hebt afgehaald, waardoor u dus niet de voorstellingen kunt bijwonen, daar de plaatsen beperkt zijn. Eindelijk zijn we dan zover dat van ge meentewege ons een nieuw terein is toe gewezen aan de Kruidbergerweg. Zeer binnenkort zal met het ontbossen een be gin gemaakt worden en ook voor een afrastering worden gezorgd. Wij hopen nog voor de a.s. zomerva kantie onze nieuwe speeltuin in gebruik te kunnen nemen. Wij rekenen op uw aller medewerking en steun en hopen uw kinderen spoedig in onze nieuwe speeltuin te zien. Zondag 20 April. H.H. Missen 6.45, 8 uur, 11.15. Hoogmis half 10. Te 7 uur Lof. Dinsdag 22 April. Te 7 uur maande lijkse Requem. Vrijdag 26 April te half 8 Lof. Zaterdag 27 April te half 8 Broederschapslof. Onze medische zorg is ver gevorderd en onze aandacht voor al hetgeen de knap perds uitdenken, om de wereld zo ge zond mogelijk te maken, wordt verdeeld over een macht projecten, die van fram- boesia tot reuma lopen en tussen polio en kanker een ontzaglijke inspanning ver gen om al die kwalen der mensheid onder de duim te houden. Zou ik willen zeggen, wat ik over het geld dacht, dat hiervoor beschikbaar komt, dan zouden wij van avond nog samen in gesprek zijn een feit is het evenwel, dat zowel de me dische hulp als de strijd om die medische hulp overbodig te maken, sloten met geld kost en dat er een nimmer aflatende hoe veelheid centjes in de pot van de ge zondheidszorg gestopt moet worden, wil len wij allen onze gemiddelde zeventig jaren halen. En... willen zij, die het min der troffen met de hygiëne in andere wereldstreken, hun dertig levensjaren be reiken. Tussen kankerbestrijding en reuma-acties, bij „Goed zo" voor de poliobestrijding en die stroom van andere initiatieven ter bescherming van de zieke mens, komt de tuberculosebestrijding naar mijn smaak wel eens lichtelijk in het gedrang. In mijn prille jaren was er één jaarlijkse collecte en dat was die met de beroemde Emma- bloem, die alle anderen in de schaduw stelde, maar sinds deze eertijds zo ge vreesde" ziekte niet meer zo verdervend om zich heen grijpt als in de jaren van krotten en werkloosheid, lijkt de belang stelling ervoor te verflauwen. Hetgeen een compliment is voor de knap perds voornoemd, maar wat dan toch ook weer niet wegneemt, dat er elk uur een nieuwe patiënt aan deze vreeswek kende bacil wordt geconstateerd. Elk uur, zeg ik u. Er wie weet, welk een ontzaglijk leed door deze onder de microscoop nogal rustige gediertes wordt teweeggebracht, zal tussen 8 en 15 april met. grage hand een gift in de collectebus van het Em- mabloemcomité stoppen, dat in die week IJmuiden gaat „bezetten". Want niet al leen voor de bestrijding is dit geld hard nodig, maar ook voor de vaak onnoeme lijk moeizame nazorg, voor de revalidatie van de patiënten en voor de zware taak, die op de schouders van hen rust, die proberen oud-patiënt en maatschappij weer met elkaar vertrouwd te maken. Wat hier overigens een misverstanden over bestaan... Nog onlangs merkte ik, hoe een allang volledig genezen lijder aan deze ziekte werd geschuwd en gemeden, zodat de man zich volstrekt ongelukkig door het leven ging bewegen. En dat al leen maar vanwege een foutief vooroor deel van hen, die soms zo gezellig so ciaal kunnen doen... Maar ter zake. Er zijn nog enkele collec tanten nodig. Vooral voor de flatblokken zoekt het Velsense comité naar jonge en rappe benen, die de bussen willen dragen. Het lijkt mij niet zo moeilijk, gezien het enthousiasme, waarmee bijvoorbeeld Die renbescherming door de schooljeugd is geholpen de jeugd heeft tenslotte veel voor de wereld over als het er op aan komt. En ik verwacht dan ook heel wat spontane aanmeldingen op de volgende adressen: Mevr. E. Winters-van Vliet, Cremer- laan 52, Mevr. v. d. Slikke, Willem de Zwijgerlaan 36. De tweede promotie-wedstrijd tegen Zandvoort I heeft niet het resultaat op geleverd, hetwelk verwacht werd. Na een hevige strijd, waarin de Zand- voorters flink van zich afbeten, werd de voorlopige uitslag: 4-1 voor de gast heren! Er moeten nu nog 5 partijen uitgespeeld worden. Hierin staat Santpoort op één partij na gunstiger en als 't een beetje mee wil lopen is er nog een kansje op een 55 uitslag. Maar als 't 5J^4% voor Zandvoort wordt, (wat zeker niet tot de onmogelijkheden behoort) zal er j nog een derde wedstrijd op neutraal ge bied moeten volgen. Wie dan aan 't langste eind trekt pro moveert naar de eerste klasse. Er is dus nog volop spanning! We hebben echter tóch wel zoveel ver trouwen in ons eerste tiental, dat 't ten slotte toch wel lukken zal om het zo be geerde doel te bereiken. Er zal echter terdege om gevochten moeten worden! Het is nu bewezen, dat Zandvoort ook heel wat in de schaakmars heeft. Jammer was, dat „Santpoort" in de voormelde ontmoeting door ziekte en verhindering 2 sterke schakers (Kroone en Haanappel) moest missen en reserves daarvoor moest opstellen. Dit heeft de uitslag natuurlijk wel beïnvloed. Maar we houden goede moed „Santpoort" is nog niet verloren! Hopelijk kunnen we op 29 april a.s. bij de viering van het 20- jarig bestaan de feestklok laten luiden! De laatste uitslagen der onderlinge com petitie waren: Groep I: LabouchereTuning 01; BlansjaarKroone 01; WoltersPels Vi—Vl- Groep II: v. Duin-Vermeer 01 en 10; PieterseLeijsma 10; Ooster lingv. d. Bronk 10; Busselman Resting 10. Groep III: HoogzaadRoos 10 en 01; WintersBaljet 10. Het winterprogram welk door wedstrij den voor de Ned. Bridge Bond enige stagnatie ondervond nadert thans het einde en zien wij al enige tekening in de stand met nog twee wedstrijden te spe len is deze: Afdeling A: 1. Fam. Sprayt 531,53 2. Heren Seegers-v. Munster 510,59 3. Fam. Soomers 502,31 4. Heren Steinberg-Witmond 498,26 5. Fam. Rietdyk 497,26 6. Heer Andela Jr. en partner 496,36 7. Heren Kost-Bodewes 472,33 8. Fam. Kroone 471,05 9. Heren Kruisman-Andelaar 470,78 Afdeling B: 1. Heren Paats-Bode 564,26 2. Heer Porck en partner 548,13 3. Mevr. Mulder-Heer Kleefstra 539,76 4. Heren Top-v. Rij 502,22 5. Dames Nieuwenhof-Kuhlman 462,59 6. Fam. Vader 428,55 7. Dames Seegers-v. Munster 423,86 Afdeling C: 1. Fam. Ebeling 535,58 2. Heren Gerritsen-Muller 491,33 3. Fam. Weyers 489,13 4. Fam. Dirven 476,34 5. Dames Andela-Sprang 452,05 6. Dames Muller-Smakman 429,05 Volgende maand zullen de wedstrijden om de Kennemer Bokaal weer een aan vang nemen en zal de beker welke vorig seizoen in hun bezit kwam verdedigd moeten worden en zal de Bridgeclub tel Velserend trachten revanche te ne- Oegstgeest met een tegenbezoek in Ho- men op de nederlaag in januari. ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk 10 en 5 uur ds M. W. J. C. de Kluis Geref. Kerk Art. 31 (K.O.) 10 dienst en 3 uur ds Lok, IJmuiden Chr. Gereformeerde Kerk- (Puiel-Kapel) 9 uur ds D. H. Biesma 3 uur ds A. H. Schippers, Hillegom Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10 uur ds J. P. Jacobszoon Leden vertoevin g Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur de heer J. B. Assendorp Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 10.15 uur ds J. A. Boskam Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" 10.30 uur ds J. W. Wery Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur Ds Ter Steege 19 uur ds G. H. van Willenswaard Adventskerk (Ziekenhuiskerk) 10 uur ds Klein Wassink, Bergen ZONDAG A.S. J. HEKMAN, Hoofdstraat 236 Telefoon 8510 APOTHEKEN Apotheek de Wilde Broekbergeulaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 2560—8284 Bloemendaalse Apotheek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal Telefoon K 2500—22181 B€LnnCR/JK€ T€L€FOonnummsRS) POLITIE BUREAU SANTPOORT Hoofdstraat 150, TELEF. 8300 bij geen gehoor K 25506444 Bij brand 02550 6400 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 en rheumatische pijnen wrijft U weg met

Weekblad Huis aan Huis | 1958 | | pagina 1