SanfootrisWeehblad mn gjPredikbeurtoa C. u rrr*T*i Koninklijke woorden. >,Bal des Voleurs" Huidgenezing Autotocht voor invaliden. „Judo Schaken. Israel-avond. Doden-herdenking Christelij k VHMO aan de IJ mond. Personalia. bij „Jan van Dommelen" Postzegelvereniging. Wijziging Buslichting. zokdaüsdmstmséJ R.K. Kerk, Santpoort T.V.S.-nieuws. IC. V. P. TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. 9e Jaargang no 18 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Vrijdag 2 mei 1958 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 u 5 mei over enige dagen zal. worden ■rdacht en wij dit in gepaste eenvoud zelfbezinning moeten doen, daar de ederlandse regering het Nederlandse jlk een werkelijke feestdag onthoudt, il ik de werkelijk koninklijke woorden m onze vorstin gaarne onder de aan- icht brengen van onze lezers. Zij hield :ze redevoering in Amerika en heeft et deze toespraak de prikkeling opge- ekt van bepaalde zijde in Amerika en lfs bij enige onzer ministers. Het is en wonder dat dit gebeurde, want onze orstin bezit de gave om waarheden te ggen die een goed verstaander minder t,.genaam vindt. Ze zijn alleen voor be- tffenden voelbaar, maar wie de schoen ist trekt hem wel aan. Haar verwach- ïgen, uitgesproken in deze reden, zijn ■laas niet uitgekomen, want Amerika eft ook niet het goede voorbeeld ge ven. Integendeel, oorlogsdreiging staat chter bij de deur dan ooit. Maar zo ng wij het geluk mogen beleven om een erkelijk VORSTIN tot Hoofd van onze aat te hebben, is het beleid bij haar ker het allerveiligste. En in deze geest innen wij dan ook onze Bevrijding met eugde herdenken want deze gaf ons ize Vorstin terug L. Keja-Jambroes. OESPRAAK TIJDENS HET OP 8 PRIL DOOR DE KONINGIN EN DE UNS DER NEDERLANDEN AAN- EBODEN DINER AAN DE VEILIG- EIDSRAAD TE NEW YORK. ijn man en ik zijn zeer verheugd U navond bij ons te zien, omdat wij in de Verenigde Naties begroeten, en wij rwelkomen in Uw persoon de groot- Dedige en vertwijfelde poging der jnsheid tot vrede en veiligheid, sv taak is een van levensbelang voor de ede van de wereld, hoe enorm moeilijk ook moge zijn. Waar wij leven in een iperk, zo vol van ernstig misverstand ernstige onenigheden, hebben we alle Jen om dankbaar te zijn voor het be- lan in onze moeilijke tijd van een in- •nationaal lichaam voor het waarbor- n van de veiligheid, de korte, maar veelbewogen geschie- nis van deze Raad, heeft Nederland v pad gekruist. Wij waren het niet eds ten volle eens over de wegen en ddelen, maar wij waren het niet oneens :t U, waar het ons gemeenschappelijk el, een toestand van vrede, gerechtig- id en vrijheid te vestigen betrof, principe is er in ons land niemand, die i ander zijn vrijheid en onafhankelijk- id misgunt. /eral waar de Engelse taal wordt ge roken, zijn vele aardige toespelingen sport en spel in gebruik: zij verwijzen loops naar sommige gedragsregels voor mens, die van vitaal belang zijn. lande uitdrukkingen als ,,fair play :am spiriten ,,good sport kunnen ■t in enige andere taal worden vertaald, lar zij zijn iedereen duidelijk. Zij komen t voor in het Handvest der Verenigde ities, maar zij zijn niettemin funda- nteel. Het is soms een deel van Uw dracht, alleen maar op tijd te spelen i sterke gevoeligheden te laten bekoe- i en hartstochten te laten bedaren, aar ik geloof, dat uw belangrijkste ik is Uw „spel" voor veiligheid te spe- met het in practijk brengen van de igd der voorzichtigheid, aangezien ge internationale orde op aarde moet larborgen kortom het „handhaven n vrede en veiligheid", age Uw Raad in staat zijn zijn hoge chten na te komen, de volkeren lerend in de woorden van het Handvest „verdraagzaamheid te beoefenen en amen in vrede met elkander te leven goede buren". handhaving van vrede en veiligheid :ngt hoogachting voor de bestaande le en wet met zich mee, zorgzaamheid, ar gevestigde instellingen en eerbied ar die verhoudingen in de menselijke nenleving, die hun waarde hebben be zen. Aan de andere kant gebeurt het ns, dat nieuw leven groeit achter de le orde, dat nieuwe gezichten om de ïk kijkenen dat nieuwe staten vragen zitting te krijgen aan onze tafels, aan- aak op vol respect voor hun rechten kend en voor hun nieuwe waardigheid, eds weer maakt het oude en beproef- plaats voor het nieuwe en onbeken- Sommigen zullen het oude prijzen, in mening dat er vele redenen zijn om ts op te zijn. deren zullen het nieuwe verwelkomen, het vaste geloof, dat de oude orde niet ger indentiek is met gerechtigheid, de Verenigde Naties laten zowel het ie als het nieuwe, de regels van het 'estigde recht en het ontwikkelingspro- zich gelden. De Veiligheidsraad zal 1 wijze voorzichtigheid moeten be- :hten terwijl zij zowel met het oude als het nieuwe rekening houdt, en onder- eidt wat waarde heeft en wat niet, in bijzonder in een tijd, waarin propa- ide de feiten verwart, en de uitkom- vervalst die het daglicht niet mag en de Veiligheidsraad ook niet! Ge- kig zijn Uw ogen scherper dan som- e mensen hopen jenwoordig overschaduwt de vrees ir een nieuwe oorlog alles in de har en geesten der mensheid. Waarom is mensdom in de greep van zulk een te angst? Is het dat het natuurlijke tnsbeginsel, dat de mens de meester 'an zijn instrumenten, zijn werktuigen, wapens, nu het gevaar loopt omge- rd te worden: dat het instrument de ister van de mens wordt, de dreigen- robot, het monster dat wij zelf hebben taakt? Agressie is zijn naam! t van de methoden waardoor wij trachten het mensdom te redden is de organisatie der Verenigde Naties en haar Veiligheidsraad. Wanneer er ergens op de wereld brand dreigt, moeten zij deze voorkomen en wanneer hij werkelijk uit breekt moeten zij hem zo spoedig moge lijk blussen. Waar het op aankomt, is dat de Ver enigde Naties resoluter worden in hun houding tegenover agressie. Dit versterkt het vertrouwen in de Verenigde Naties. De Volkenbond is aan zwakheid bezwe ken. Maar de werkelijke bereidheid van tegenwoordig, handelend op te treden ter wille van een doel, dat in overeenstem ming is met de idee der Verenigde Na ties, koste wat het koste: dat is het wat telt en vertrouwen geeft ook voor de toekomst. Het mensdom te redden dit is de le vensdrang naar de instandhouding van de soort, het is de levensdrang zoveel uit het leven te halen als we maar kunnen; of, ik zou wel willen, dat we het allen zo zouden stellen: zoveel van het leven te maken als we maar kunnen. En wij hebben hier zeer zeker recht op. Het le ven is is immers de mens geschonken Agressie betekent elkander de dood te bieden, als noodzaak om voor zichzelf het leven op te eisen. Want als wij agressie plegen, draaien wij een handvat om dat maakt dat het mon ster zich in beweging zet, onherroepelijk chaos en vernietiging veroorzakend. Dan zal het ons dit als een feit voor de voe ten werpen. Staande tegenover dit fatale feit is de enige manier die wij hebben om de we reld te redden, het leven veilig te maken voor de mens, en tenslotte zullen de wa pens voor oorlog en dood uit zichzelf verroesten. In de loop van deze jaren, waarin wij leven, gaan we öf naar onze ondergang, óf wij komen tot vrede. Wij komen dan nog niet in een paradijs, maar tenminste tot vrede. Ik geloof, dat hier inderdaad een grote opdracht voor U te vervullen is door Uw streven naar veiligheid voor de gemeen schap der volkeren, voor al die mensen, of zij nu in de Verenigde Naties verte genwoordigd zijn of nog niet. Deze twee miljard gewone normale men sen, zoals U en ik, moeten ter wille van hun veiligheid het doen met een volke renorganisatie, die per slot van rekening nog hard worstelt om vervolmaking. Zij zien verlangend uit naar goede en be moedigende resultaten. Het is nu juist veiligheid die zij nodig hebben, om te kunnen leven en zich te ontwikkelen. Al wat zij willen is van hun vrees voor elkaar af te zijn, die wederkerige vrees aan beide kanten van de wereld. Al wat zij willen is vrede, vrijheid, gerechtigheid, democratie, een behoorlijk leven, wat gelukEn zij willen dit allen. Zij willen het voor zichzelf, maar zij gunnen het ook van harte aan ieder ander. Wij zijn het er allen over eens, dat wij allen deze dingen voor een ieder willen. Deze en andere dingen kunnen nooit op gedrongen worden door tyrannie, maar ik geloof, dat zij alleen bereikt kunnen worden door de vrije samenwerking van de mensen. Maar eens zal de boze droom van deze tijd voorbij zijn. Zolang er nog leven is is er nog hoop. Tot besluit wil ik U nog een bijdrage geven op het thema van Uw mandaat, en dat is de woorden van mijn voorvader, de voorvechter der vrijheid in Nederland. „Point n'est besoin d'espérer pour en- treprendre, ni de réussir pour persévérer". Zo zou hij volgens zijn vriend de dichter, in een gedeelte van ons volkslied, gezegd hebben: Mijn schild ende betrouwen Zijt gij, o God mijn Heer Op U zo wil ik bouwen, Verlaat mij nimmer meer, Dat ik toch vroom mag blijven, Uw dienaar t'aller stond De tyrannie verdrijven, Die mij het hert doorwondt. Mijnheer de Voorzitter, Leden van de Veiligheidsraad, geeerde Gasten, ik hef mijn glas ter ere van alle mensen, en hun veiligheid. Met toestemming van de uitgever: Wereldbibliotheek, Amsterdam, overge nomen uit „KONINKLIJKE WOOR DEN" van H.M. Koningin Juliana tijdens haar reis door de V.S. van Amerika en Canada. 1952. Prijs: 1,inqenaaid 0,75. De tocht van '57 was een dusdanig suc ces zowel voor de invaliden als de auto rijders en de organisatoren dat besloten is voortaan elk jaar een dergelijke tocht te houden. In 1958 zal deze tocht worden gehouden op vrijdag 30 mei a.s. Het doel is de om geving van Noordwijk. Het comité vraagt nu: Automobilisten die hun auto met of zon der chauffeur voor die dag gratis willen beschikbaar stellen. Opgaven aan de heer Jaarsveld, G.G.D. Stationsweg 80, Velsen (voor schrifte lijke opgave). Tel. 4796 G.G.D. (9—17 uur). Tel. 5577 Jaarsveld (na 17 uur). Giro nr. 410350 ten name van penning meester Autotocht Invaliden te IJmuiden wordt bekend gemaakt aan hen die een geldelijke bijdrage voor deze tocht willen geven. Aanmelding van de patiënten vóór He melvaartsdag 15 mei a.s. Invulformulieren voor aanmelding van patiënten kunnen door belanghebbenden afgehaald worden op de navolgende adressen: Santpoort-station: bij de heer J. de Meza, Bloemendaalsestraatweg 136, Santpoort. Santpoort-dorp: bij de heer C. de Vries, Broekbergerlaan 15, Santpoort. Santpoortse Judovereniging „Dschen- Dui", gebouw speeltuin vereniging „Jong Santpoort", Wüstelaan, trainings avonden maandagdonderdagvrijdag. De vorige keer heb ik enkele voorbeelden aangehaald over het doel en de betekenis van „Judo" in het leven van elke dag. Om dit doel te bereiken is training nodig. Bij de training nemen de voorbereidende lichaamsoefeningen een belangrijke plaats in Men moet immers eerst soepel worden en leren lopen. In ons dagelijks leven speelt het even wicht een belangrijke rol. We denken er nooit over na, hoewel toch iedere be weging een zeker evenwicht vereist. Eén van de belangrijkste dingen in het Judo is, dat we in evenwicht (balans) blijven. De beginneling denkt helemaal niet na over het belang van het evenwicht. Hij kan immers staan, lopen en zelfs hard lopen zonder daarbij het evenwicht te verliezen. Tijdens de training wordt de leerling bij gebracht om te handelen volgens de grondbeginselen van het Judo. Eén ervan is: „door mee te geven overwint men". Dit is, met zo weinig mogelijk kracht een zo groot mogelijk resultaat trachten te bereiken zal men tenslotte overwinnen. De oefeningen sterken niet alleen de wil van van de leerling om iets te bereiken, maar geven hem ook kalmte. Door de zekerheid, dat er maar weinig voor nodig is om iemand uit zijn even wicht te brengen en dus een gevoelige klap zowel lichamelijk als geestelijk te doen incasseren, zal de Judoër zich niet gemakkelijk laten overbluffen door bui tenstaanders en zichzelf proberen te be heersen. Iedereen zal toegeven, dat een belangrijke methode van zelfverbetering is om naar de gebreken en het succes van anderen te kijken en zichzelf daardoor te bekwamen op elk willekeurig gebied. Doordat de „Judoka" zichzelf steeds pro beert te verbeteren en bij voortdurend met een andere partner traint zal hij vor deringen maken, dit is een feit dat vast staat. De wedstrijden, die hiervan een onver mijdelijk gevolg van zijn, zullen de „Ju doka" steeds nieuwe middelen doen be denken om de tegenstander te verslaan. Hiervoor zijn beslist verbeelding en ge zond verstand nodig. De snelle reacties zijn een gevolg van een uiterst snelle wijze van denken. Hierover zou nog veel meer gezegd kun nen worden, maar dit zou het toch al moeilijk te volgen verhaal alleen maar ingewikkelder maken. Hopelijk zullen veel mensen, na dit ge lezen te hebben enigszins anders over deze tak van sport gaan spreken en den ken. J. V. SCHAAKCLUB „SANTPOORT NAAR DE le KLASSE Met het winnen van de derde beslissings wedstrijd tegen „Zandvoort" I hebben de Santpoortse schakers bewezen inderdaad de sterksten te zijn. Deze ontmoeting, wel ke in het clublokaal van H.S.G. in Haar lem werd gespeeld eindigde nl. in een TVl—l-Vi zege! Op een gegeven moment had Santpoort een voorsprong van 50 bereikt en zijn de overige partijen na onderling sportief overleg remise gegeven, dat werd dus iy2-iy2 Achtereenvolgens boekten Labouchere, Sterk, Tuning, Kroone en Stet winst, en zoals gezegd de overigen vijf borden na men met remise genoegen. „Santpoort" gaat dus het volgend seizoen naar haar vertrouwde omgeving terug, waarin zij zovele jaren tevoren reeds een goed fi guur sloeg. Zij zal 't dan o.m. moeten op nemen tegen Weenink I, H.S.G. 2, Haar lem 2, Bloemendaal I, allemaal clubs, waarmede voorheen ook dikwijls de schaakdegens werden gekruist! Men weet dus met wie men te doen krijgt, en dat is heel wat waard. „Santpoort" had geen mooier cadeau bij het 20-jarig bestaan kunnen verlangen. Hulde daarvoor aan onze mannen van het eerste is daarvoor zeker op de plaats „Santpoort" won dus resp.: met 6Jó3J4 en 7J42Jó> en verloor éénmaal met 64 (in Zandvoort). Schaakliefhebbers sluit U bij ons aan! Er valt wat te leren! De persoonlijke uitslagen volgen hier nog: 1. G. Kroone (Spt)Roetemeyer 10 2. J. StetLindeman 10 3. J. WoltersTermes YlYl 4. C. PelsGiskes YlYi 5. Blansjaar-Janssen y2Yl 6. TuningKappelhof 1-0 7. SchuurmanBrom J/jYl 8. LabouchereBruggen 10 9. BrugmanVastenhouwer YlYl 10. P. SterkBais 1—0 De staat Israel herdenkt haar 10-jarlg bestaan. Door verschillende Couranten en Radio is dit feit onder de aandacht ge bracht. Daar in het oude land, waaruit voor bijna 2000 jaren Israel verdreven is, en sindsdien woest heeft gelegen, wordt weer een groot werk gedaan. Is rael heeft het land der vaderen weer te rug gekregen, trots tegen kanting van zijn vijanden. Van de woeste vlakten maken zij vruchtbare landouwen, ja zelfs begint daar de woestijn te bloeien als een roos. Dit werk geschiedt door de joden, maar niet op een voor hen gemakkelijke manier. Er moet door hen gewerkt worden met het geweer aan de voet, vanwege de vijanden die hen tegenstaan. Evenals in de 5e Eeuw voor Christus, toen Nehemia stad en tempel ging her bouwen met de wapens in de hand, zo gaat het thans ook nog in Israel. Steeds is men in gevaar van vijandelijke aan vallen. Donderdag 8 mei, 's avonds 8 uur, heeft in de Kapel aan de Pastorieweg een Is- raelavond plaats. Deze bijeenkomst gaat uit van het Leger des Heils. Daar zal dan Ds. A. A. Leenhouts, Geref. predikant, spreken over: „De geestelijke achtergrond van het hedendaagse gebeuren in Israel". Verder spreekt de Christen Israëliet Fr. Slagter over „Israels' toekomst" en de redacteur van „de Joodse Hope", Daniel Gutter, eveneens een bekeerde Issaeliet zal enige dia's laten zien van de werk zaamheden in Israel. De toegang is vrij. In verband met de tussen- vallende Zondag zal de Doden-herdenking te Drie- huis-Westerveld dit jaar zaterdag 3 mei worden ge houden. Vertrekplaatsen IJmuiden, Plein 1945 om 19 uur. Driehuis, R.K. Kerk, 19.25 u. Santpoort-d., Fr. Netscher- laan 18.45 uur. Santpoort-St., Stationsplein, 18.45 uur. Verzamelenongeveer een kwartier vóór vertrektijd. Enige tijd geleden moest de onlangs op gerichte vereniging voor Chr. V.H.M.O. in de IJmond berichten dat het er voor het Chr. middelbaar onderwijs in de IJmond droevig uitzag. Wegens de be stedingsbeperking was subsidie voor een zelfstandige school geweigerd, terwijl an dere pogingen tot dat moment geen suc ces hadden opgeleverd. Dit bestuur kan ons tot zij vreugde thans berichten dat het departement toestem ming heeft gegeven voor een dependance aan de IJmond van de Haarlemse ver. voor Chr. middelbaar onderwijs. Deze voorlopige oplossing kan reeds per 1 september a.s. in werking treden. Het ligt in de bedoeling om deze dependance daarna zo spoedig mogelijk in een zelf standige school om te zetten. Zolang het zover nog niet is, zal dus dependance on der leiding staan van de rector van het Marnix van St. Aldegonde Lyceum in Haarlem-Noord, Dr. A. la Fleur. Leerlingen voor de in september begin nende cursus voor deze dependance kun nen dan ook bij de heer La Fleur wor den aangemeld, Planetenlaan 5 te Haar lem-Noord. Het toelatingsexamen zal plaatsvinden gelijk met het toelatingsexamen voor het Haarlemse lyceum, nl. op 17 en 18 juni a.s. Hoewel alle daarop betrekking hebbende officiële besluiten nog niet zijn genomen, kan reeds worden medegedeeld dat het in de bedoeling ligt deze IJmondschool voorlopig te vestigen in de onlangs vrij gekoben Hervormde school in Velsen- Noord aan de Van Langenveldstraat, welke tot dat doel zal worden gerestau reerd. Door de goede samenwerking tussen het bestuur van de vereniging uit de IJmond en de leiding van de school te Haarlem is tevens verzekerd, dat leerlingen die een gymnasiale opleiding willen volgen het le leerjaar ook aan de Velsense de pendance kunnen doorbrengen, waarna zij volledige aansluiting hebben aan het 2e gymnasium leerjaar aan de school in Haarlem. Onze plaatsgenote, de violiste Lida Vo- renkamp-Langerveld is uitgenodigd om in samenwerking met Miep van Luin, piano en Frans Vester, fluit, te spelen op de zondagmiddagconcerten (aanvang half 3) in het „Stedelijk Musum" te Amster dam op 4 mei a.s. Uitgevoerd worden de sonates van Gibbs en Zbindèu voor viool en piano, sonate voor fluit en piano van Roussel en de trio's van Francais en Mondonville. Mogen er ook al amateurstoneelvereni gingen zijn, die zeer eenzijdig steeds een zelfde genre stukken spelen, dit kan men geenszins zeggen van de Toneelvereni ging „Jan van Dommelen". De leden hiervan brengen, aangevuurd door de kennelijk enthousiaste regisseur Jeter Brandsma, enige malen per seizoen met grote geestdrift een toneelstuk, dat iedere keer weer hemelsbreed verschilt van het laatst gespeelde. Speelden zij in het begin van het seizoen een Engels blijspel, nu hadden zij het in Frankrijk gezocht, en wel bij de auteur Jean Annouil. Ook een blijspel, maar zeer verschillend van het vorige. Bij Annouil kan men niet al door onbekommerd gezellig zitten lachen, vaak is zijn humor wel heel wrang, om dan soms plotseling weer om te slaan tot bijna in het kluchtige. Uiterst moeilijk te spelen door deze overgangen; extra moei lijk te spelen voor Hollanders dan de lichte, sprankelende wijze van spelen, die dit soort stukken vraagt. Daarin zijn de Fransen ons nu eenmaal de baas, die schijnen deze lichte toets spelenderwijs aan te brengen, waar wij noorderlingen er op moeten zwoegen. Dat de leden van „Jan van Dommelen" er hard op gewerkt hadden was duidelijk merkbaar; dat niet iedereen er volledig in geslaagd was de juiste toon te treffen is niet verwonderlijk. Maar dat een in teressante, onderhoudende voorstelling gebracht werd, is wel zeker. Een amusant dieven-trio werd dus ge bracht door de heren A. Ruiter en F. en J. Dortmund, de twee eersten maar al te gaarne bereid om hun diefachtige prak tijken niet uit te stellen en genoeglijk het goede der aarde te genieten; de derde, gegrepen door de liefde, door geen com promis te vinden. Zeer charmant en zeer intelligent speelde mevrouw Tabernal Lady Huif, die alle wil doen om de grenzeloze verveling van haar bestaan wat op te heffen. Uitste kend partij gaf haar de heer Vening als Lord Edger. Twee charmante nichtjes werden gespeeld door mevrouw Dormundt en mevrouw Ruiter, de eerste al gedesillusionneerd en niet meer tot onbevangen geluk in staat; de tweede, door allen benijd, omdat zij nog onvoorwaardelijk lief kan hebben, en als het nodig is, om die liefde te redden, zeer radicale maatregelen kan nemen. Rest ons nog een kluchtige vader en zoon te vermelden door de heren Westerterp en Heere ten tonele gebracht. Als enige bedenking mogen we wel aanvoeren, dat de vader nog wel een buitengewoon jeug dig uiterlijk had. Willy Dortmundt speel de een allerliefst klein meisje. Bijzonder knap was gewoekerd met de kleine toneelruimte, met zeer eenvoudige middelen werden alleraardigste décors vervaardigd. De postzegelvereniging Santpoort belegd haar vergadering op vrijdag 9 mei a.s. om 8 uur in het Jeugdhuis der Herv. Ge meente aan de Burg. Enschedélaan. Naast de gewone agenda is er een onderlinge ruuilhandel en veiling van het geen wordt aangeboden. Tevens een Kien om post zegels. Dinsdag 27 mei vindt er wederom een bijeenkomst plaats. „Wie goede boeken leest, verrijkt de geest". le lichting 06.00 uur (maandags en daags na een feestdag niet) 2e lichting 11.00 uur 3e lichting 15.00 uur 4e lichting 18.00 uur 5e lichting 19.15 uur (alleen bus bijkan toor aan de Vinkenbaan) 1). J) 's-zaterdags niet. De 4e en 5e lichting geeft aansluiting op de nachtposttreinen. Op zon- en feestdagen worden alle brie venbussen alleen om 23.15 uur gelicht. ZONDAG A.S. M. M. C. TROOSTER, Wijn. Daniëls- laan 14, Telefoon 8410 APOTHEKEN Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 25608284 Bloemendaalse Apotheek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal Telefoon K 2500—22181 ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk 10 en 5 uur ds. L. Hoorweg, Haarlem Geref. Kerk Art. 31 (K.O.) 10 dienst en 3 uur ds Lok, IJmuiden Chr. Gereformeerde Kerk Pniel Kapel) 10 uur ds D. H. Biesma 4 uur ds J. C. Maris Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden Geen dienst Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden tbelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur de heer J. B. Assendorp Lutherse Gemeente Kapel ,,Westerveld" te Driehuis 10.15 uur ds J. A. Roskam Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" dr W. F. Golterman, Amsterdam Ned Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur Ds Ter Steege 19 uur ds. mr. G. A. Alma, Amsterdam Adventskerk (Ziekenhuiskerk) 10 uur ds G. H. van Willenswaard Jonge Jeugdkerk de heer W. Doevendans Zaterdag 3 mei. Te half 8 Dodenher denking in de Parochiekerk. Zondag 4 mei. Jaarlijkse Maria-zondag De H.H. Missen zijn te 6.45, 8 uur en 11.15. De Hoogmis te half 10. Te 7 unr Plechtig Marialof, waaronder preek en Smeekprocessie. Maandag 5 mei. Te 7 unr Maria Garde (Gr. 1). Te half 8 Meilof. Te 8 uur Maria Congregatie (II Dames) Dinsdag 6 mei. Te 7 nar Maria Garde (II) Te half 8 Meilof. Te 8 uur Maria Con gregatie (I Jongevrouwen). Woensdag 7 mei. Te 10 uur Gezongen Huwelijksmis v. h. Bruidspaar Ouden dijk-Molenkamp. Te 7 nar H. Familie (Jeugdafd). Te half 8 Meilof. Donderdag 8 mei. Te half 8 Meilof, te 8 uur H. Familie (Heren). Vrijdag 9 mei. Te half 8 Meilof. Zaterdag 10 mei. Werelddag der H. Kindsheid. Te 7.45 u. H. Mis voor alle kinderen der parochie. Te 10 uur Gezongen Huwelijksmis voor het Bruidspaar Voorhout-v. d. Meij. Te half 8 Broedersch.lof en Meimaand oefening. In aansluiting op onze mededeling van voorgaande week kan nog worden ver meld dat de heer G. Hop het voor zitterschap zolang zal waarnemen tot dat voor deze functie een geschikte candidaat is gevonden. Voorts kan nog worden medegedeeld dat op de laatst gehouden jaarvergade ring tot bestuurslid is gekozen mejuffr. Tiny Hop. In verband met de Bevrijdingsdag op maandag 5 mei is de school voor alle afdelingen gesloten. De verkiezingen voor de gemeenteraad zullen de 28e mei plaats hebben. Er zullen onverschilligen zijn, die aan hun recht om te stemmen geen waarde hechten en thuis blijven. Zij zijn ver geten hoe ons voorgeslacht gestreden heeft om algemeen kiesrecht te ver krijgen. Zij, die doorziekte of afwezig heid niet zelf hun stem kunnen uit brengen, zijn in de gelegenheid bij volmacht te stemmen. Formulieren hier voor kunt U verkrijgen bij G. Bart, Uitendaalstraat 22 en bij F. M. Ko- nincks, secr. K.V.P. afd. Santpoort, Berglaan 2. B6LftnCRUK€ T€L€Foonnu/nm€RS) POLITIE BUREAU SANTPOORT Hoofdstraat 150, TELEF. 8300 bij geen gehoor K 25506444 Bij brand 02550 6400 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraot 4 Huidzuiverheid - Huidgezondheid Puistjes verdrogen door Purol-poeder V 't

Weekblad Huis aan Huis | 1958 | | pagina 1