SarfpocifeWeeliblad aan 5 Programma van de Feestweek. 4L E- Pk Honkbal. De Ronde van Santpoort. Naklanken van het muziekconcours. CZONDAfisitiMSTMSlsl ZDstduivenberichten Jaargang no 30 •J a gjactif* Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 it ;ive van Drukkerij Cornegge Telefoop 8619 /e HUIS Vrijdag 1 Aug. 1958 Bins Administratie eti advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 in -DDRAVERIJ VERENIGING „SANTPOORT 6 OMSTREKEN". '1 idag 4 augustus des avonds 8 uur inschrijving voor de Ringrijderij en gekostu- de Boerenpaardenrace in Restaurant „De Weyman". tv 5 augustus: 9.00 uur Ringrijderij per rijwiel om mooie luxe prijzen; 10.30 uur 5j lcsse paarden om geldprijzen van 25,15,10,en 5,13.30 uur paren met paard en tilbury om mooie luxe prijzen. floop Muzikale Rondgang. j" (èei'nemers met paard en tilbury worden verzocht ook hieraan mede te werken, ij ïdtreiking in Rest. „De Weyman". rijzen zijn uitgestald in de etalage van Loendersloot's Warenhuis. asdag 6 augustus: RONDE VAN SANTPOORT. erwedstrijd voor Amateurs waaraan ruim zestig renners deelnemen. etto-opbrengst zal wederom worden afgedragen aan het Ned. Roode Kruis en —on. Wilhelmina Fonds, ang 18.30 uur precies. parcours: Uitsluitend Terrasweg en Burg. Enschedélaan. j^dtreiking in „De Uilenboom". perdag 7 augustus: GROTE KORTEBAANDRAVERIJ grasbaan aan de Westlaan. Totalisator op de baan aanwezig 1375, geldprijzen. Shitreiking in „De Uilenboom". 'ag 8 augustus: BOERENPAARDENRACE op de grasbaan aan de Westlaan. n 50,—, 25—, 10,— en 5— it* de mooiste costumering extra prijzen van 15,10,en 5, deelname worden uitgesloten specifieke rijpaarden en paarden die kennelijk S%fsbloed bezitten. |fccfagr 9 augustus: MUZIKALE RONDGANG van 20.00 tot 21.30 uur door de plaatselijke muziekkorpsen. Vanaf, dinsdag tot en met zaterdag Lunapark met j^/ele attracties. TOUIVENVER. „SNELLE (EN". -ndag werden er twee wedvluchten den. Een vanaf Orleans (Fr.) m voor oude duiven en één vanaf orde (B.) 160 km voor jonge UDrleans kwam de eerste duif om 7 :n over 1 thuis. Deze duiven wer- n 6 uur gelost. „.tale uitslag is: A. Tabernal; 2-12-13 M. Janssen; Korthouwer; 4-8-15 C. Koks; 5 J. HSïsina; 6 A. Tervoort; 7-9-11 H. J. 10-16 E. Gorter. as de laatste vlucht voor oude dui- ilvoorde kwam de eerste duif om uur op haar hok. Ze werden om voor acht gelost. Van deze vlucht otale uitslag: 14-19-40 M. Janssen; 2 C. Koks; 13-17-32-34 J. Molenkamp; 5-11-16- 35 P. Rozemeyer; 7-15-38 J. An- ta; 9-31-33 A. Tervoort; 10-29 E. 18 Dekker; 20-24-27-36-37-39 A. nal; 21-28 H. Handgraaf; 22 A. 23-26 J. Hoogzaad. e duif 9.57.48 uur. Een zeer snel p dus. rVDUIVENVERENIGING JeLUCHTPOST" te Santpoort. 27 juli werd de wedvlucht ge- i vanaf Orleans (Fr. 550 km. iven werden om 6 uur met sterke iw-wind gelost. De eerste duif be- JEom 13.05 uur haar hok. uitslag: P. v. Zijl 1, 3, 9; K. Bou- 1 11; N. v. Duyn 4; R. Rutte 65, ogland 6, 12; H. Bakker 7; T. H. "^creeten 8, 15; G. Bierman 10, 16, nfekkers 13; G. Brouwer 14. >or werd Th. v. Zweeten kampioen Juiven. Tevens werd de wedvlucht gehouden vanaf Vilvoorde (jonge duiven). De eer ste duif bereikte om 9.48 uur haar hok. Totale uitslag: G. Bierman 1, 27; H. Hols 2, 9, 12, 17, 20, 28; P. v. Zijl 3, 26; R. Rutte 4, 15, 19, 31; W. Dekkers 5, 24; H. Bakker 6, 8, 14, 23, 30; G. Brouwer 7, 10, 11, 16, 25; M. Visser 13, 21; P, Koning 29. Terrasvogels 1R.C.H. 3. Een goed spelende Terrasvogelsploeg heeft R.C.H. in deze wedstrijd volkomen zijn wil opgelegd. Tot en met de derde inning ging de strijd nog wel gelijk op, 43 was de stand toen, maar in de volgende 5 innings scoorden onze plaatsgenoten nog 15 pun ten tegen de Heemstedenaren slechts één punt zodat het einde kwam met een 194 zege voor aanvoerder Wedemeijer en z'n mannen. Tekenend voor het krachtverschil was ook het door beide partijen geplaatste aantal honkslagen: de Terrasvogels lieten er 13 voor zich aantekenen terwijl hun tegenstanders het niet verder wisten te brengen dan 3. Uitblinkers hierbij waren1 Hans Clarenburg en Siem Thoolen met elk drie honkslagen. De junioren wisten hun kampioenskansen te behouden door met 109 van T.H.B. a te winnen. Programma: Zaterdag 2 augustus (4 uur) Terrasvo gels 2—T.H.B. 2. Zondag 3 augustus (10 uur) Schoten 3 Terrasvogels 1 Opbrengst collecte. De collecte ten bate van het „Zonne huis" heeft te Santpoort en Driehuis f 361.57 opgebracht. Voor de achtste achtereenvolgende maal wordt tijdens de Santpoortse kermisweek de „Ronde van Santpoort" verreden. Op woensdag 6 augustus, aanvang half ze ven precies, gaan meer dan 60 amateurs van start voor een wielerwedstrijd over 90 ronden op het bekende parcours met start en finish aan de Verlengde Terras weg. De technische leiding voor deze wedstrijd is ook ditmaal weer door de Harddraverijvereniging „Santpoort en Omstreken" opgedragen aan de Haar lemse sportvereniging „De Kampioen". Een prachtig rennersveld is bijeenge bracht. Diverse uitstekende amateurs zul len in deze kermiskoers hun beste krach ten geven om elkaar de zege te betwis ten. Wie van hen de overwinning zal gaan behalen? Dit is natuurlijk onmoge lijk te voorspellenMaar zeker is het dat de plaatselijke favoriet Coen Visser er erg gebrand op is om tot een daverende verrichting te komen. Ofschoon ietwat gehandicapt door de militaire dienst kan hij in dit seizoen reeds op fraaie successen bogen, die hem inderdaad tot één der grote kanshebbers stempelen. Negende in het totaalklasse ment van de „Toer door Nederland" en eerste met de militaire ploeg onder lei ding van Gerrit Schulte in het algemeen ploegenklassement; negende in het kam pioenschap van Nederland; een prachtige overwinning in Uitgeest en voorts nog talrijke andere ereplaatsen. Hans van Duyn reeds zes overwinningen dit seizoen en een rasechte kriteriumrijder de sterke Henk van Weeren; Toon Rutte, die het liefst de Belgische kasseien zoekt maar hier een snel parcours zonder hobbelige klinkers zal vinden, de snelle Loek Vaars zullen hem in een ongetwij feld felle, maar sportieve strijd de over winning allerminst cadeau doen. Want ook zij doen een goede gooi naar de eind zege, gezien hun prestaties van dit sei zoen. Henk Buis zal weer indruk maken door zijn aanvallend en gedurfd rijden wat hem al menig succes ook op de baan heeft opgeleverd. Deze afgevaar digde naar het Wereldkampioenschap voor amateurs achter grote motoren pro beert steeds immers een sprintbeslissing te ontlopen en met deelnemers als Leen Vink (derde in het kampioenschap van Nederland); Ab Sluis (indrukwekkend winnaar van onder meer de Ronde van Hoorn)Wim Klebach (deelnemer War schauBerlijnPraag); de Amsterdamse comingman Johnie de Vries; Joop Wuur- I man: de rappe en simme Wim Bogers; Mik Snijders; de Zaankanter Fred Tel en de verrassende André Reekers (bijna allemaal snelle mannen wanneer de eind streep in zicht komt) zal dit beslist ook nodig zijn. Van de deelnemers noemen wij u boven dien nog twee renners uit de naaste om geving, Henk Kuitwaard (dit jaar maar moeilijk in vorm komend) en de Bever- wijker Tonny Hofland, die na enige ja ren non-aktiviteit in de Ronde van Sant poort z'n heroptreden in de amateurrijen viert. Eveneens komt in de Ronde van Santpoort aan de start Hennie Marinus, de vinnige „Olympiaan", die vorig jaar in de clubontmoeting „De Kaïnpioen" „Olympia" in een nietsontziende en veel besproken eindsprint de gebroeders Voor- ting zo geweldig tegenstand bood. Ook dus het optreden van deze all-round- renner (o.a. 2e in het kampioenschap van Nederland op de weg en op de baan) wordt met heel veel belangstelling tege- moetgezien. De kermiskoers van Santpoort, bekend en gewild bij de bewoners niet alleen maar ook ver daarbuiten, heeft een zeer be kende klank gekregen in wielersport kringen en zal daarom in de kermisweek weer de belangstelling trekken, die de renners verdienen. Niet in het minst door de deelname van twee Deense wielren ners enige weken met vakantie in Santpoort zal de wedstrijd zeer aan trekkelijk worden. De strijd om de ere plaatsen zal zwaar zijn. Het belooft op nieuw een spectaculair schouwspel te worden. Evenals voorgaande jaren zullen de toeschouwers weer van een summum aan spanning genieten en daarom zal niemand ook deze avond willen ontbre ken. DE RONDE VAN HAARLEM NOORD. Op woensdag 13 augustus wordt op het wielerparcours van het „van der Aart sportpark" aan de Geusevesperstraat (achter het Schoten-terrein) te Haarlem noord de clubontmoeting „De Kampioen- „De Bataaf", Halfweg, gereden. Van beide verenigingen komen alle bekende leden-renners aan de start. De aanvang is zeven uur precies! Entree 50 cent, kin deren half geld. Bergisch-Gladbach en Paffrath enthousiast over de ontvangst van de Harmonie in Santpoort. Dirigent Heinz Effertz en alle leden van de muziekvereniging „Harmonie" Paffrath gem. Bergisch-Gladbach hebben hun en- thousiasma over de ontvangst in Sant poort en de deelname aan het Interna tionaal muziekconcours van het Fanfare corps „Wilhelmina" niet voor zich ge houden. In de plaatselijke dagbladen zijn enige da gen verschillende artikelen verschenen, met tal van foto's die aan het bezoek herinneren. De heer G. Kamkes, con courssecretaris, heeft van de dirigent, krantenknipsels en een enthousiaste brief gekregen met daarin nachinaals de uit nodiging om volgend jaar met het fanfa recorps „Wilhelmina" naar Paffrath Bergisch-Gladbach te komen. Bij het officiële ontvangst ontving de ge meente Velsen van de gemeentebestuur van Bergisch-Gladbach een grote bron- zenschaal met daarin geslagen het stads wapen. Loco-burgemeester C. P. J. Haas en gemeentesecretaris J. Veenstra ont vingen als persoonlijk geschenk de gou den plaquette van Bergisch-Gladbach. Onze voorzitter de heer G. Wiedijk ont ving voor de vereniging eveneens de gouden plaquette van Bergisch-Gladbach en van de „Harmonie" Paffrath een ets, gemaakt door de dirigent Heinz Effertz, voorstellende het dorp Paffrath. De foto's herinneren aan het concours in het Burg. Rijkenspark de „Harmonie" in de muzieknis, het talrijke publiek, handtekeningen geven ter ere van het behaalde succes en het diploma in zijn geheel afgedrukt, waarin vermeld le prijs, 303 punten, afd. Uitmuntendheid. In een ander artikel wordt gewezen op de achterstand van de muziekbeoefening in vergelijking met ons land. Aanbevolen wordt, gebruik makend van dit succes in Santpoort, het ijzer te smeden als het heet is. Waarom organiseren wij in Ber gisch-Gladbach ook niet een concours? Aldus de vraag van de recensent, die van oordeel is dat het niet direkt een Inter nationaal concours zou moeten worden. Een concours zal vooral de aandacht van de jeugd vestigen op muziek beoefe ning, als vrijetijdsbesteding. Ook weet de schrijver wel een goede plaats voor een muzieknis, want die bezit Bergisch-Glad bach nog niet. Tenslotte nog even dit- de dirigent Heinz Effertz beëindigd zijn brief om allen te danken voor de onvergetelijke uren, die zij doorgebracht hebben in Santpoort en Velsen, ZAKBIJBELBOND. De afdeling Santpoort van de Zak- Bijbelbond houdt wegens vacantie in de maand Augustus geen samenkom sten. De eerste bijeenkomst vindt plaats op dinsdag 2 September om half drie in de Pniël Kapel. Ook belangstellenden zijn welkom. Bijzondere attractie bij de Kortebaandraverij op Donderdag 7 Augustus Stal van Tunen geheel compleet aanwezig. Wanneer de datum van de Kortebaan draverij nadert is ieder rechtgeaard paar denliefhebber steeds weer benieuwd, wel bekende „cracks de strijd tegen elkaar zullen aanbinden. De meeste stallen die in Santpoort komen zijn met hun paar den aan een groot deel der coursebezoe- kers bekend. Dat er in Santpoort ook een „draversstal" is gevestigd, is velta bekend, doen de paarden die hiervan deel uitmaken, zullen voor de meeste Santpoorters geheel onbekend zijn. Dat de dravers van v. T unen paarden van formaat zijn is algemeen bekend, vooral als we bezien wat de bekende Tabor reeds aan verrichtingen heeft te zien gegeven. Het Bestuur van de Harddraverij Ver eniging neeft daarom pogingen in het werk gesteld om eigenaar en trainer-pi keur van de Stal v. Tunen te bewegen, om op de middag van de draverij Gon- ny D met haar fokprodukten aan het pu bliek te tonen, door ze voor en tijdens de kortebaandraverij op de baan te brengen. Het bestuur stelt het zeer op prijs dat spontaan aan haar verzoek zal worden voldaan. Zo zal dus op donderdag 7 augustus a.s. tijdens de Kortebaandraverij, behalve een spannende kortebaandraverij, aan het pu bliek als bijzondere attractie de gehele draversstal v. Tunen worden getoond. Onvoorziene omstandigheden voorbehou den zullen aanwezig zijn: a. de bekende Schimmelhengst Tabor, zoon van Premier Mars uit Gonny D. b. de merrie Valeta v. Gonny, dochter van Parisien uit Gonny D. c. de merrie Wanda v. Gonny, dochter van Parisien uit Gonny D. d. de voshengst X. van Gonny, zoon van Messidor" uit Gonny D. En verder nog de befaamde fokmerrie Gonny D. zelf met haar jongste dochter Zus Anna v, Gonny, die als moeder en dochter gezamenlijk een wandelingetje over de baan zullen maken. Ongetwijfeld zullen vele Santpoorters deze dravers-familie, van geheel Sant poortse oorsprong willen zien. EXAMENS. Voor de akte Handenarbeid en de Hoofdakte B slaagde onze plaatsgenoot J. P. v. d. Veldt, Noorderdorpstraat. Bij de te Utrecht gehouden examens Modevak, slaagde voor costumière mej. P. J. Melgerd. Zij werd opgeleid door Mode-Vakschool mej. Roodenburg. Bij de gehouden examens voor boek houden Praktijk Diploma slaagde 28 juli j.l. met goed gevolg de heer A. J. van Leeuwen, Kerkerinklaan 14. Voor het examen Tekenen M.O. akte M. A. slaagde onze plaatsgenote mej. E. F. W. Thöne. ZONDAG A.S. M. M. C. TROOSTER, Wijn. Daniëls- laan 14, Telefoon 8410 APOTHEKEN De Santpoortse Apotheek Hloemeud. straatweg 145, Santpoort-St. Telefoon K 25608249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341, Overveen Telefoon K 2500—16760

Weekblad Huis aan Huis | 1958 | | pagina 1