SanfoocrisWeehNad mn SPrcdiKbeurtea Buitengewoon Concert ICZOHDACSDffiNSTMsri van de Marinierskapel Jubilea R.K. Kerkf Santpoort bsl en gruk€ TAX! Het voordeligste a dres TAXI E.SJ.O. Velsen kon het niet bolwerken 29e Jaargang no 38 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Huis Vrijdag 26 Sept 1958 HUI S Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 De Marinierskapel der Kon. Marine o.l.v. de kapitein-directeur H. C. van Lijn- schooten heeft het genoegen, op woens dag 1 oktober a.s., als eerste, met haar traditionele concert, het komende muziek- seizoen te Haarlem in te luiden, met een belangwekkend en gevarieerd programma ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van het Marine Sanatorium Fonds Het traditionele najaarsconcert te Haar lem, dat telkenjare t.b.v. het Marine Sa natoriumfonds door de Marinierskapel o.l.v. de kapitein der mariniers H. C. van Lijnschooten wordt gegeven, zal dit jaar plaats vinden op woensdag 1 oktober a.s., zoals gewoonlijk in de Gem. concert zaal (Lange Begijnestraat, achter de Gro te Markt). Aanvang 8 uur precies. Dit 11e concert te Haarlem zal evenals het 2e lustrumconcert van het vorige jaar een bijzonder aantrekkelijk karakter dra gen, omdat het in oktober van dit jaar 40 jaar geleden is, dat het M.S.F. werd gesticht. Om dit feit met de trouwe bezoekers van deze concerten op gepaste wijze te her denken, heeft de dirigent t.g.v. dit jubi leum vóór de pauze een belangrijk werk op het programma geplaatst n.l. het zeer bekende en geliefde le pianoconcert van Tsjaikofsky. Men heeft zich bij de keuze van de pianosolist in dit werk, de mede werking verzekerd van de bekende musi cus en radiomedewerker Harry Holtman. Ook uit het orkest zullen solisten mede werken, o.a. drums trompet trio. Uiteraard behelst het programma nog an dere werken van bekende componisten, o.a. Fr. Liszt, H. M. King, Norodon, Morton Gould e.a. Het volledige programma met een be schrijving van de te spelen werken zult u in het programmablad aantreffen, dat u op de avond van het concert aan de zaal kunt verkrijgen en dan zal zeker blijken, dat het, zoals gewoonlijk, weer een pro gramma is, dat er zijn mag, dat de ge zellige sfeer, die deze avonden eigen is geworden ten top zal doen stijgen. Ver zuimt u dus niet dit evenement bij te wonen. Haarlem is in deze in een uitzonderings positie, want in geen enkele andere plaats in Nederland wordt een soortgelijk con cert gegeven. Ieder jaar werd de belangstelling groter en bij de voorlaatste concerten moesten zelfs stoelen op het podium worden ge plaatst, om de vele vrienden van de ka pel een plaatsje te kunnen geven. Binnen enkele dagen zijn deze concerten uitverkocht en zeer velen moesten we gens plaatsgebrek worden teleurgesteld. Het is dus aan te raden zich tijdig van plaatskaarten te voorzien. De baten komen geheel ten goede aan het M.S.F. De 10 voorafgaande concerten werden door 13000 personen bezocht, die een netto opbrengst van 16417 aan het MSF ten goede deden komen. Aan dit succes hebben velen medegewerkt. De uitgaven voor sanatoriumverpleging en de voor- en nazorg zijn uiteraard zeer hoog, maar daarom is het M.S.F. des te dankbaarder, dat Haarlem en omgeving in die kosten op zo ruime schaal bij draagt. Het concert is traditie geworden. De Marinierskapel en het Haarlemse con certpubliek zijn een begrip geworden en de verwachtingen ten aanzien van de be langstelling zijn dus voor het komende concert weer hoog gespannen. Zo zijn er verschillende verenigingen, ook van ver buiten Haarlem, die telken jare ,,en bloc" deze concerten bezoeken en die beslist na afloop van het concert, in het besef een op hoog peil staande ontspanningsavond te hebben beleefd, in de meest prettige stemming huiswaarts keren. Reserveer dus de avond van 1 oktober voor dit evenement onder het motto: ,,De Sterken voor de Zwakken". U geniet niet alleen van goede muziek, doch steunt tevens een sympathiek doel, de bestrijding der T.B.C. Moedigt ook vrienden en bekenden aan, maar zorgt in ieder geval, dat u er bij is. P.S. De voorverkoop van plaatskaarten is reeds begonnen te Santpoort bij: Erasmus, Boek- en Kant.b.h., Hoofdstr. 200, Santpoort (dorp). J. de Ruiter, Sig. Mag. Driehuizerkerk- weg 75, Driehuis. Binnen afzienbare tijd, n.l. in mei 1960, hoopt het Gemengd Koor „VOX HU MANA", te Santpoort haar 50-jarig be staan te herdenken. Alhoewel dit koor niet tot de grootste kan worden gerekend, geniet het toch grote bekendheid in de zangerswereld. Het koor dat thans onder de eminente leiding van dirigent A. de Beer staat, heeft in de loop der jaren prachtige resul- :aten bereikt, en wanneer het uitkomt op tangwedstrijden zingt het in de superieu re afdeling. De herdenking en viering van dit jubi- eum vraagt reeds nu de aandacht. Dedacht wordt aan het geven van drie roncerten in het jubileumjaar. Ten eerste, een groot Gala-concert, waar vermoedelijk zullen worden uitgevoerd: i. Een compositie van de Haarlemse :oonkunstenaar, Gé Michels, voor: Ge- nengd koor, kamerorkest, orgel en drie xompetten. Dit werk is speciaal voor Vox Humana jecomponeerd en zal de eerste uitvoering Hjn. 3. Missa Brevis van W. A. Mozart. voor: gemengd koor en orkest. Ten tweede: een concert waar uitsluitend a capella koorzang ten gehore zal wor den gebracht. Enige gerenommeerde gemengde koren zullen worden uitgenodigd hieraan hun medewerking te willen verlenen. Ten derde: een concert voor mannen- koorwerken, hiervoor zal contact worden opgenomen met één der Haarlemse man nenkoren. Om dit alles te kunnen verwezenlijken zal het noodzakelijk zijn dat naarstig wordt gerepeteerd; daarnaast zal het be stuur van V.H. het toejuichen wanneer het ledental enige uitbreiding ondergaat. Zij verzoekt dan ook allen die over een goede stem beschikken en de koorzang een goed hart toedragen, eens een repe titie-avond bij te wonen; onder leiding van de heer A. de Beer is het prettig zingen. De repetities worden gehouden woens dagsavonds van 8 tot 10 uur in gebouw het badhuis, Wustelaan te Santpoort. Voor het a.s. concert hetwelk in de maand februari 1959 zal worden gegeven is o.m. in studie, 18 Liebes lieder Wal- zer voor gemengd koor en piano a qua- tre-mains van Brahms. Handboogschietvereniging V.Z.O.S. Jondag heeft onder gunstige weersom- tandigheden de vijfde districtscompetitie ;an de Ned. B.N.H.S. plaats gehad. 7.Z.O.S. moest als thuisclub het con- ours openen. Dit geschiedde door aan le Heer A. Voogt hulde te brengen voor ijn 30-jarig lidmaatschap van V.Z.O.S. /oorzitter C. Roskam overhandigde de deer Voogt namens de leden een pols- lorloge, en Mevr. Voogt kreeg een tuil iloemen. Dit als vergoeding voor de vele lagen dat zij haar man aan V.Z.O.S. leeft moeten afstaan. )e wedstrijd had een geregeld verloop n er werden prachtige prestaties gele- rerd. Het ging hier alleen om persoon- Ijke prijzen. iet leeuwenaandeel bij het prijs-halen is [egaan naar leden van de Kon. H.B.S. Concordia" Amsterdam. In de eerste afd. werd de Heer H. Hagendoorn kam pioen van de dag met maar liefst 148 punten! Dit zal wel dè wedstrijdprestatie van zijn leven zijn. De Heer W. van Droffelaar eveneens van Concordia legde met 116 punten beslag op de kampioens- prijs voor schutters boven de 65 jaar. De overige prijzen zijn allen met een goed aantal punten gewonnen. De topschutters van alle verenigingen hebben het er behoorlijk afgebracht. Cij fers: 135, 135, 130, 128 per 16 pijlen zijn goed te noemen. Keizer J. de Jonge kon het (zo uit de nachtdienst) niet verder brengen dan 115. Een bijzondere beurt maakte J. Voorting met 120 punten, waardoor hij de hoogste van V.Z.O.S. is geworden: Bravo, Jan! F. J. V. IRIDGE. )e Technische Commissie van de B.C. de Kennemers" heeft voor het a.s. win- :rseizoen, aanvangende begin oktober, en zeer aantrekkelijk programma samen- esteld. Speciaal de thuisbridgers wordt erzocht eens te komen kennis maken iet het bridgen in clubverband en zij uilen tot de ontdekking komen, dat dit oor hen een nog ongekende attractie ïhoudt. roor nadere bizonderheden zie adver- :ntie in ditzelfde nummer. Postduivenvereniging „De Luchtpost" Zondag 14 sept. werd de wedvlucht voor jonge en oude duiven gehouden vanaf Vilvoorde (B.) 167 km. De duiven werden om 8 uur gelost met z.-o. wind, De eerste duif werd om 10.17 uur ge klokt.. Totale uitslag: G. Brouwer 1, 2, 8, 13, 20. P. v. Zijl 3. G. Bierman 4, 7, 9, 10, 14. H. Bakker 5, 6, 15, 16, 17, 18, 21. W. Dekkers 19, 22. N. v. Duin 23. A. Hols 11. Th. v. Zwieten 12. Zondag 21 September De H.H. Missen zijn te 6.45, 8 en 11.30 uur. De plechtige Hoogmis te 9.80 uur. Te 7 nar Lof Zaterdag 27 September Te 10.15 unr plechtige Huwelijksmis Te half 8 Broederschapslof OPENING CONSULTATIEBUREAU Maandag 22 september a.s. zal het Wit Gele Kruis te Velsen een afdeling openen van het Consultatiebureau voor zuigelingen en kleuters te Santpoort. Het bureau wordt gevestigd in het St. Patrickshuis, Dinkgrevelaan 15. Dinsdag 23 september te 8 uur Moedercursus op de parochiezaal. ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk 9.30 en 5 uur ds M. W. J. C. de Kluis Geref. Kerk Art. 31 (K.O.) Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) 10.30 uur en 4 uur Ds D. Biesma Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10 uur ds J. P. Jacobszoon Wereldomroep-uitzending Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur ds W. J. Hubeek van Leiden Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 9.30 uur ds J. A. Roskam Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" 10.30 uur Mevr. Dr J. W. Vinke-Herfsl Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds D. ter Steege 19 uur Ds Ter Steege H.A. Adventskerk (Ziekenhuiskerk) v.m. 10 uur ds Van Willenswaard H.A. üir.^—- .1... j 'l ZONDAG A.S. J. STOFFEL, Hoofdstraat 165 Telefoon 8310 APOTHEKEN Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 25608284 Bloemendaalse Apotheek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal Telefoon K 2500—22181 T€L €fOonnurnm€RS) POLITIE BUREAU SANTPOORT Hoofdstraat 150, TELEF. 8300 bij geen gehoor K 25506444 Bij brand 02550 6400 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar ook voor zieken vervoer TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Sieqemeijer, Surinamestraot 4 IJMOND-LOTERIJ. Voor de noodzakelijke bouw van de nieuwe parochiekerk in IJmuiden-West is een grootse loterij opgezet. 800 schitte rende prijzen, waaronder een huis, een auto, televisie, scooter, koelkast, wasma chines, rijwielen, stofzuigers, tot een be drag van 50000 gulden. Zelfs de laatste prijs is nog de moeite waard. De loten kosten slechts 50 cent per stuk, en zijn verkrijgbaar bij enkele winkeliers, en zullen op zondag 21 september a.s. verkocht worden aan de deur van de R.K. Kerk alhier. Laat u deze kans niet voorbijgaan. En u stelt zeker een goede daad door uw bij drage aan de nieuwe kerk van IJmuiden- West. De trekking zal plaats hebben op 31 december a.s., en wordt beslist niet uitgesteld. Terrasvogels klopt A.S.V. Hoewel de Velsenaren van de kracht van De Meteoor weinig of niets bekend was, aanvaardden zij toch met een gematigd optimisme de reis naar de hoofdstad, ge steund als zij zich gevoelden door hun successen in de bekerwedstrijden. Des ondanks keerden onze plaatsgenoten met een 30 nederlaag huiswaarts, een illu sie armer dus, maar desniettegenstaande m' edvol om in de komende wedstrijden een beter figuur te slaan. Het begin was echt „Velsens". Zoals dat in de bekerwedstrijden o.a. in die tegen Terrasvogels ook reeds het ge val was geweest, keken de geelblauwen al reeds in de eerste minuten tegen een achterstand op. Dam had zijn linksbuiten even los gelaten en De Meteoor had met 10 de leiding. Hierna is Velsen tot aan de rust toe vrij wel voortdurend in de aanval geweest De druk op de Meteoor-veste was soms bijzonder zwaar, maar hoe Hoogzaad c.s. zich ook weerden alleen linksbuiten Koelemey bleef beneden de maat de alleszins verdiende gelijkmaker bleef uit. Steeds weer stond er een been of lichaam van een Amsterdamse verdediger in de weg, of stond het houtwerk de overigens niet slechte hoofdstedelijke invaller-doel man bij, zodat met de rust de stand nog steeds 10 was, hetgeen echter ook niet het geval zou geweest zijn, als de Vel- ser linksbuiten van de twee hem op een presenteerblaadje geboden kansen had gebruik gemaakt. In de tweede helft was het met de over macht van Velsen gedaan en moest zelfs getuigd worden, dat de aanvallen van De Meteoor het gevaarlijkst waren. Toch kwamen de Amsterdammers op betrekke lijk goedkope wijze aan hun tweede goal. Toen Hijnen zeer ten onrechte over igens voor vermeend buitenspel bleef staan, had een der Meteoor-aanvallers weinig moeite om Kaasenbrood, die ook in deze wedstrijd weer uiterst betrouw baar was, te passeren (20). Bij Velsen ging Bakkum toen de aanval leiden, maar dit bracht niet de gewenste verbetering en toen al betrekkelijk spde- dig na het tweede doelpunt de Amster dammers de stand op 30 brachten, speelde Velsen een verloren wedstrijd. We hebben echter zo'n idee, dat er nog wel meer clubs tegen de stugge ploeg van De Meteoor zullen struikelen. Met een geheel ander elftal dan dat te gen Velsen zo'n zware nederlaag leed, speelde Terrasvogels haar eerste wed strijd voor de competitie tegen A.S.V.- Arsenal. De achterhoede had men voor twee derde intact gelaten dit deel van de ploeg bestond uit Cöhrs, Cardol, Van Gelder, maar middenlinie en voorhoede waren aanzienlijk gewijzigd. Zo stonden in de middenlinie o.a. Röbken en Goed hart opgesteld, terwijl linkshalf Van Eden de Santpoortse aanval leidde, zij het dan met nog niet dusdanig succes, dat er reden zou zijn om over zijn op treden lyrische beschouwingen te hou den, wat overigens ook niet te verwon deren is, want middenvoor spelen is nu eenmaal een heel ander „vak" dan dat van linkshalf. We maken ons sterk, dat Van Eden o.m. tot de conclusie zal ge komen zijn, dat je als aanvalsleider veel minder de tijd gelaten wordt om eens te overdenken, wat je nu met de bal zult be ginnen dan wanneer je in de middenlinie speelt, m.a.w. dat je, na het ontvangen van de bal, veel sneller moet reageren. Op de linkervleugel opereerde H. Span jaard, een broer van Terrasvogels' voor malige middenvoor, die thans rechtshalf speelde. De nieuwe linksbuiten deed het met kwaad voor de eerste keer. Jammer was het, dat de Vogels de andere vleu gelman, Breys, te weinig in het spel be trokken. Met de rust was de stand nog 00. Over het geheel waren onze plaatsgeno ten in deze eerste speelhelft meer in de aanval geweest en in ieder geval hadden zij de beste kansen gehad. Van Eden was echter niet tegen de uitstekende Amster damse spil opgewassen en Thoolen, de beste man in de Terrasvogels-aanval, was met schieten niet bijster fortuinlijk. Na de rust waren de doelpunten aanzien lijk minder duur. Van Eden opende de score, toen hem een vrijwel niet te missen kans werd geboden en toen kwam Thoo len een paar maal in volle actie. Hij tip pelde tot tweemaal toe door de hoofd stedelijke defensie, alsof deze er niet was en stelde met twee doelpunten de Terras vogels-zege veilig. Goedhart voegde er nog voor zekerheid een vierde punt aan toe (40) In de verdediging der blauwhemden klopte het als een bus en daardoor kwam het, dat de Amsterdammers er pas vlak voor het einde in slaagden Cöhrs te pas seren (41). Een goed begin is nog steeds het halve werk geweest. We zijn nieuwsgierig naar de verdere verrichtingen der Vogels! WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT. Onze Santpoortse clubs hebben het sei zoen met een overwinning en een neder laag ingezet. Eerlijk gezegd, hadden we min of meer op twee overwinningen ge rekend, hadden het desnoods ook met een overwinning en een gelijk spel willen doen, maar de nederlaag van het in de bekerwedstrijden zo succesvol gestarte Velsen viel ons wel wat koud op het dak. Voorzitter Maas verzekerde ons echter, dat het zelfvertrouwen van en de geest in de ploeg absoluut niet hadden geleden, zodat hij met vertrouwen de prestaties van zijn geelblauwen bleef tegemoet zien. Velsen gaat zondag a.s. op bezoek bij I.V.V. Dat wordt daar in Ilpendam ze ker geen walkover voor Bakkum en de zijnen, want op eigen terrein, gesteund door hun enthoesiaste supporters, zijn de I.V.V.ers heel wat mans, hetgeen zondag j.l. door Always Forward aan den lijve ondervonden werd: De Hoornse voetbal lers verloren n.l. met 5*2. Onze plaats genoten moeten zich op stevige tegen stand voorbereiden en vooral in het eerste kwartier dat hun dit seizoen al zo vaak parten heeft gespeeld op hun qui-vive zijn: De motor moet direct op volle toeren draaien. De Terrasvogels trekken naar het ons onbekende V.D.O. De Vogels zijn goed gestart en dat zal hun het nodige zelf vertrouwen hebben gegeven. Het komt ons voor, dat onder deze omstandigheden er gegronde hoop bestaat, dat ook zon dag a.s. de blauwhemden weer op beide punten beslag weten te leggen, temeer daar V.D.O. de vorige zondag in de uitwedstrijd tegen E.T.O. een dusdanige nederlaag leed, n.l. 82, dat aangeno men mag worden, dat de V.D.O.ers op voetbalgebied nog wel een en ander te leren hebben. We rekenen dan ook op een overwinning van Thoolen c.s. FELISON opent winterseizoen. Zaterdag j.l. werd om 4 uur door de voorzitter van de vereniging FELISON de tentoonstelling geopend van beeldend werk uit Kennemerland. In zijn openings rede sprak deze er zijn vreugde over uit, dat het gehalte van de inzendingen op zulk goed artistiek peil stond. Er was wel ingezonden werk door de keuze commissie niet geaccepteerd, maar hij hoopte van harte, dat de teleurgestelden zich hierdoor niet zouden laten ontmoe digen om verder te gaan. Dan wekte hij de leden en belangstellenden op, om deel te nemen aan een model-tekenavond. Mochten er velen zich opgeven, dan kon deze avond de hele winter door, voort gezet worden. Wij willen de lezers van ons blad gaar ne het advies geven deze tentoonstelling te bezoeken van werk door onze gemeen tenaren gemaakt. Niet alleen schilderijen, ook beeldhouwwerk, glas in lood, teke ningen en aquarellen zijn door onze inge zetenen hier geëxposeerd. De meesten zijn „dilletanten" die in hun vrije tijd naar penseel, potlood en boetseer-klei grepen, maar het tentoongestelde is van „vak werk" vaak niet te onderscheiden. Zaterdags en zondags van 1417 uur en van maandagavond tot en met vrijdag avond van 1921 uur, is de tentoonstel ling te bezichtigen in het gebouw van de Openbare Leeszaal te IJmuiden, Heide- straat 40. De tentoonstelling sluit op 29 september. TWEE PREEKSTOELENWEEK. Santpoort kan met een voor Nederland geheel nieuwe preekmethode kennis ma ken. Zondag 28 sept. en vijf daarop vol gende dagen zullen twee paters Francis canen, fr. Runduif Renirie en fr. Alber- tinus Krouwels tegelijk op twee preek stoelen vijf onderwerpen behandelen, le. Goddelijke liefde en menselijk lijden. 2e. Ergernissen en de Kerk. 3e. Moderne verkeersproblemen en 4e. en 5e. Moderne huwelijksproblemen. De reële moeilijkheden worden door één der paters ronduit vanaf de preekstoel naar voren gebracht en in gesprek met de andere pater behandeld en zo moge lijk opgelost. De toegang tot de kerk is gratis. Ook niet-katholieken worden gaarne verwacht. Speeltuinveren. „JONG SANTPOORT" De gehouden ballonwedstrijd op zater dag 13 september heeft in een enorme belangstelling gestaan niet alleen kinde ren maar ook vele ouders waren naar de tuin gekomen. Om 3.30 uur waren ruim 475 ballonnen startklaar en daarna in groepjes van 10 'opgelaten. Eenmaal bo ven de bomen uitgekomen verdwenen ze snel richting IJmuiden nagestaart door groot en klein. Van de gehouden wed strijd op 6 september zijn al meldingen binnengekomen. Op 27 sept. zal het Be stuur de namen en plaatsen bekend ma ken van de prijswinnaars. Dus kinderen nog even in spanning zitten, hoor. Het Bestuur.

Weekblad Huis aan Huis | 1958 | | pagina 1