7. a predikbeurten PUROL Ook Spierpijn Uifsldtj verdwijnt door Clir. Sportver. „Fit Brederode - Tournooi. Recht door op dezelfde weg. V olksonder wij s 15 November KLAPROOSDAG Klaverjasavond K.A.B. R.K. Kerkf Santpoort ÏMmAGSPMSTrnSffllI TAXS Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. 29e Jaargang no 44 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 SanfoouÈWeelsblad Vrijdag 7 nov. 1958 aan Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 unr tel. 7029 EUGDVOETBAL, VROEGER ÏN NU. k kijk ze altijd weer met genoegen na, lie kleine welpen- en adspiranten-voet- >allertjes, die, nauwelijks boven hun voetbal-broek uitkomend, des woens- lag- of zaterdagmiddags naar de voet- lalterreinen lopen of fietsen, de voet- alkoffer of de actetas, waarin de „spul- ui" zitten in de hand. Ik schreef, dat ik e „met genoegen" nakeek, omdat een en nder me aan mijn eigen jeugd herinnerde n ik me zo goed kan voorstellen, wat r in die jochies omgaat, als zij daar iraks onder leiding van grote mensen un „metsie" gaan spelen, tan de andere kant zo overpeins ik an ook wel eens - is er toch ook wel en groot verschil met mijn jeugdjaren n met die van oud-voetballers, die nog en jaartje of zes tot acht ouder zijn dan c en die over nóg een andere periode unnen meepraten. Zij speelden hun artijtje op een aardappelveldje in het os met een opgelapte bal. c zelf zette de eerste voetbalschreden op het landje, van Kees v. d. Berg" (de ïolenstraat loopt er nu gedeeltelijk over een). Met een echt voetbalterrein had et niets gemeen, geen lijnen, geen oalpalen en tot overmaat van ramp ?as de oostelijke helft veel en veel nailer dan de westelijke. Maar dacht u, at we er minder om genoten? Geen orake van! ater mochten we van boer Meyer ook 'el eens voetballen op zijn weiland, dat elegen was, waar nu Middenduinerweg i Duin en Kruidberg tezamen komen ti waarop door Sport Vereent momen- :el de korfbalsport wordt beoefend. Er 'as echter één voorwaarde aan verbon en, n.l. deze: Meyers zoon moest mede delen. U ziet het, aan deze voorwaarde 'as gemakkelijk te voldoen. We kregen an bovendien nog een hoeveelheid lompenwit, om er kalklijnen mee te ■ekken. Toen op een keer H.F.C. V op it terrein een wedstrijd tegen ons zou delen, hadden we van aan elkaar ge- mmerde latten goal-palen gefabriceerd: moest je gasten toch netjes ontvangen! Dat ze 7.32 m bij 2.44 m waren, zou niet graag durven beweren). En laten ie H.F.C.-ers nu verstek laten gaan! jnfin, we troostten ons met de toen- .alige opvatting: Als je niet opkomt ■int de tegenpartij met 50! he naam H.F.C. roept onder het :hrijven nog andere herinneringen akker. Voordat de Haarlemmers bij ons p bezoek zouden komen, hadden wij aan Spanjaardslaan tegen hen gespeeld. En ii komt het verschil met tegenwoordig: r reed toen een stoomtram van Sant- oort naar Haarlem en door de stad een aardetram. Maar zo gemakkelijk zou- en we er niet komen: Onze ouders eenden, dat we best naar de Span- ardslaan (achter in De Hout) van de ïnenwagen gebruik konden maken, dus ppelden we heen en terug. De meeste jelers van ons team waren van de eftijd tussen elf en dertien jaar, maar in was er, die „al" zestien jaar telde, 'at was dus al een hele kerel/ Hij werkte j een timmerman, die vlak bij de open- ire lagere school (tegenwoordig de P. v. d. Leyschool) te Schoten (Hrl.-N.) oonde. Én nu schaamde hij zich oor zijn baas, als hij met die kleine chies diens huis zou passeren. Daarom :i hij tegen ons: „Blijven jullie nu wat rhter en dan loop ik veór. We zien el- aar dan bij de Schoterbrug!" En nu wilt natuurlijk weten, of wij toen ook al iffers, acte-tassen, voetbalschoenen en at dies meer zij, hadden. Geen sprake an. Een enkeling -maar dat was ge- oonweg een rijkaard in onze ogen :zat een paar „kicksies", maar het gros an de ploeg maaide de bal weg met een aar oude, soms veel te grote schoenen, n je attributen pakte je maar in een ide krant en bond daar een touw om. og weer later speelden we ons jon- mspartijtje op „Terras" bij „de eerste i tweede hoge berg", nze eerste match tegen „de Vaart" iet tegenwoordige Santpoort-stat.) :gon met ruzie. We waren het er n.l. et over eens met wie (wijlen) Nekkie oning zou meespelen. Deze later zo apulaire voetballer woonde n.l. op „de aart', maar werkte op de drukkerij van ornegge en Eikelenboom te Santpoort- irp. Beide partijen meenden dus recht a hem te hebben. Het slot was, dat Nek, jewel hij mij beloofd had met ons te dien meespelen, de gelederen van „de aart" ging versterken, laar een doelpunt heeft hij die middag et gemaakt: daarvoor klopte ons „dek- ngsysteem" (hm-hm) te goed! /AT ONS ZONDAG A.S. E WACHTEN STAAT. e geelblauwe Velsenaren trekken de imende zondag naar KW. Wanneer er alles „volgens plan en verwachtin- :n" verloopt, dan moet Velsen twee intjes rijker uit de Zaanstreek huis aarts keren, want de Krommenieërs heb- :n tot dusver nog absoluut niet de in- uk gevestigd over een sterke ploeg te eschikken. Dit mag echter geenszins be tekenen, dat Velsen de Krommeniese tegenpartij nu maar mag onderschatten. Is dit altijd al gevaarlijk, nu is het zulks nog temeer, omdat de KVV-ers na de grote overwinning van Velsen op Assen delft extra op hun qui-vive zullen zijn en zich met man en macht zullen verzetten tegen eventuele nieuwe plannen van Gra- man-c.s. om ook nu weer een record score te bereiken. Spelen de mannen van Bakkum echter voor wat ze waard zijn, dan leggen ze we zeiden het reeds beslag op de volle buit. Dat Terrasvogels tegen Roda een ge makkelijke wedstrijd tegemoet gaat, daarvan zijn we nog lang niet overtuigd. Het is dan ook te hopen, dat de blauw- witten nu eindelijk eens ernst met de zaak maken en hun wisselvallige spel vorm tot het verleden laten gaan be horen, willen zij tenminste niet binnen afzienbare tijd al kansloos genoemd worden. Het vervelende is, dat getuige de wedstrijd tegen DIO nu ook de verdediging haar zwakke zijde is gaan tonen. Laten we echter hopen, dat de week rust het blauwwitte team goed ge daan heeft en dat het daardoor zondag a.s. althans één punt rijker huiswaarts keert. NAKLANKEN VAN HOLLAND—ZWITSERLAND. Ondanks het feit, dat het Nederlands elf tal zondag j.l. met 20 van Zwitserland won, keerden de bezoekers onvoldaan huiswaarts, ja, waren er honderden toe schouwers, die het eind-signaal maar niet eens hebben afgewacht (En dat voor je dure centen!) Ook uit het radio-verslag van Dick van Rijn en uit de verslagen in de verschillende sportbladen en sport- rubrieken viel duidelijk op te maken, dat de wedstrijd op een verre van hoog peil had gestaan en dat met name de voor hoede maar uiterst zwak gespeeld had, vooral Lenstra, Van der Linden en Van der Kuyl. Voorts was het oordeel van spelkenners als oud-scheidsrechter Dirk Nijs en oud-international Kees Pijl tegen „vernietigend" aan. Daarom verwonder de het ons ten zeerste in één der vele sportverslagen, die ons onder ogen kwa men, te lezen, dat bondscoach Schwartz niet alleen zijn tevredenheid over de overwinning te kennen had gegeven hetgeen we ons kunnen begrijpen maar ook gezegd had, dat wij het met een redelijke kans op succes tegen iedere Europese voetbalnatie zouden kunnen opnemen. Toen we dit lazen, hebben we eerst even met de ogen geknipperd we lazen het toch wel goed? en daar na hebben we ze gesloten om nog even de prestaties van de teams van Engeland, Frankrijk, Rusland en Zweden de revue te laten passeren. Het komt ons voor, dat het Oranje-team, dat „zelfs" met 20 van Zwitserland won, niet aan het spel van genoemde landen kan tippen. Optimisme kan een goede eigenschap zijn, maar wanneer het sterk overdreven wordt en aan de hand van de feiten elke grond mist, kan het ook tot een desillusie leiden. Daarom houden we het liever met de sportredacteur van_ n Haarlems blad, die schreef, dat ons Oranje-team zich zo langzamerhand de sterkste onder de zwakken had getoond. Maar dt s dan ook heel wat anders, dan wat de bonds coach beweerde. Bridgeclub ,,De Kecnemers" Over twee weken beginnen de viertallen- wedstrijden van het district Haarlem en de Kennemers hebben ingeschreven met vier viertallen, waarbij het eerste in de hoofdklasse uitkomt en de andere drie in de tweede klasse. Speciaal de laatste drie staan voor een moeilijke taak, omdat zij er voor moeten zorgen, dat naast een hoofdklasse-team, minstens één van de andere volgend jaar in de eerste kasse zal kunnen uitkomen. Op de laatste clubavond werden ter voor bereiding van de komende competitie, wedstrijden gespeeld tussen de door de T.C. opgestelde teams, die het volgende resultaat opleverden: Kennemers 1Kennemers 2 4651 Kennemers 3Kennemers 4 4742 Een viertallen-wedstrijd, gespeeld tussen mevrouw KrooneHeer Andela Jr./Heer v. d. WalHr. v. Thiel en Mevr. Ede- lingHr. Bouman/Dames KuhlmanSmit werd door eerstgenoemden met 5534 gewonnen. De overige paren speelden een Howell, waarvan de uitslag luidde: 1. Fam. Witmond 62,50% 2. Dames Seegers-v. Munster 57,64 3. Heren Kleefstra-Bodewes 54,17% 4. Heren Gerritsen-Muller 52,78 5. Fam. Weyers 50,00% 6. Dames Muller-Smakman 46,53 7. Fam. Vader 43,75% 8. Fam. Dekker 42,36 9. Dames Nieuwenhof-Sprang 40,28 SCHAKEN. DE SCHAAKCLUB „SANTPOORT" kan tevreden zijn over haar eerste tiental, dat zich in de wedstrijd tegen VHS 3, Haarlem, van de beste zijde liet kennen. Het werd een fikse overwinning. De persoonlijke resultaten waren: Meu- Jenbeld (VHS)Kroone (S.) 01, BloemSteijn 01, FrisPels Yi JorissenWolters 01, BauerBlans- jaar 01, MarinisSterk, KrimpTu ning; v. d. OuwHaanappel, allen re mise, SaeysBusselman 0—1, Haan Schuurman 01. Totaal 28. De onderlinge club-competitie gaat re gelmatig door. De zevende ronde is bijna achter de rug. Er wordt met élan ge streden om een zo goed mogelijke plaats op de ranglijst in te kunnen nemen. Wat toetreden van leden betreft, gaat het ook prima. Dinsdag j.l. meldden zich weer 2 schaakliefhebbers aan in ons club lokaal „Spaarnberg". Moge dit nog meerdere schakers stimu leren om eens kennis met „Santpoort" te maken! Postzegelvereniging. De postzegelvereniging belegt een leden vergadering op dinsdag 11 november a.s. om 8 uur in het Jeugdhuis der Herv. Kerk. Er is een onderlinge ruilhandel en veiling van hetgeen wordt aangeboden. Om half 7 is er een jeugdbijeenkomst onder leiding van de heer D. Schut Jr. •)1 Op zaterdag 8 november a.s. wordt er in restaurant „De Weyman' een jeugd- kaderavond gehouden voor de jeugd van 1316 jaar. Deze avond wordt ge organiseerd door de „Kring Amsterdam en Omstreken" van het Nederlands Chr. Gymnastiekverbond. Deze avond begint om 19.30 uur. Donderdag 13 november a.s. worden in de gymnastiekzaal van de „School met de Bijbel" de jaarlijkse vaardigheidsproe- ven afgenomen voor de leden van 10 16 jaar. De tijden zijn als volgt samen gesteld: Jongens 1013 jaar van 18.3019.00 u. meisjes 1013 jaar van 19.0019.30 u. meisjes 1416 jaar van 19.3020.00 u. jongens 1416 jaar van 20.0020.30 u. Tevens zijn er nog enige veranderingen in de oefenuren gekomen. Met ingang van 12 november a.s. zijn de oefenuren van de kleuters en van de ritmische afdeling verzet op woensdagmiddag en wel de kleuters van 13.4514.30 uur en de ritmische afdeling voor meisjes van 10 jaar en ouder van 14.3015.30 uur. Op 13 november a.s. vindt de prijsuit reiking plaats van het Brederode-tour- nooi, hetgeen op uitnodiging van de Biljartvereniging „Duvelshoek" de afge lopen maanden gehouden is in het Café Restaurant J. C. Dekker. Aan dit sportieve tournooi namen 9 ver enigingen deel, ieder met 2 teams, welke met elkaar op dinsdag- en donderdag avond in een zeer prettige sfeer de strijd hebben aangebonden. De uitnodigende vereniging „Duvels hoek' kreeg van vier vereniging een ne derlaag te incasseren. Als winnaar kwam uit dit tournooi naar voren de B.V. „SW" met een eind stand van 12 tegen 4. Op de tweede plaats eindigde de B.V. „Bloemendaal"; op de derde plaats eindigde de B.V. „Suisse", terwijl de 4e plaats ingenomen werd door de B.V. „Frans Hals". Aangezien de nummers 2, 3 en 4 alle een eindstand hadden van 10 tegen 6, moest hier de partij winst de doorslag geven, hetgeen tevens een beeld geeft van de felheid waarmede gestreden is. Weet U, dat U, indien U als bestuurder van een voertuig, welk voertuig dan ook, op de weg rijdt en U wilt afbuigen naar een andere weg, vrije doorgang moet geven aan andere voertuigen, rij- en trekdieren en vee op dezelfde weg die rechtdoor rijden of gaan en dat het geen verschil maakt of die anderen tegemoet komen, dan wel in de zelfde richting van U gaan, ook al is dat op een naast de rijbaan gelegen rijwielpad? Het is van belang voor de veiligheid van U en van anderen. Vrijdag 14 november 's avonds om 8 uur hoopt voor „Volksonderwijs" in het Ned. Herv. Jeugdhuis op te treden: Jack Chandu met een lezing met experimenten. Inlichtingen bij mevr. Horbeek, Hyacin tenstraat 66, telefoon 7056. Daar Chandu voor Santpoort geen on bekende is, wordt een grote opkomst verwacht. 5? Als dit jaar de klaprooscollecte uw aan dacht zal trekken en dat hopen wij in het bijzonder, zal het voor de 10e maal zijn dat deze in Velsen wordt gehouden. Bij deze gelegenheid moge ik nog eens nader de taak omschrijven van genoemd Comité. Deze heeft het als een eretaak gezien de graven van de geallieerde gevallenen blijvend te verzorgen en tevens om de nabestaanden van hen die hier rusten in de gelegenheid te stellen de rustplaatsen van hun geliefden te bezoeken, zo deze zelf hiertoe niet in staat zijn. Met dit gebaar mogen wij misschien een klein stukje bijdragen om het leed van de velen iets te helpen verzachten. De taak die het N.O.C. dus op zich ge nomen heeft is dus wel een zeer bijzon dere als wij die vergelijken met andere jaarlijks terugkomende collectes, waarbij ik bijvoorbeeld denk aan de T.B.C. en Kankerbestrijding. Deze toch dragen duidelijk het stempel om iets te helpen voorkomen voor de mensheid. Toch mogen wij er diep van bewust zijn dat ook de klaprooscollecte aan diezelfde mensheid voor de toekomst iets te zeggen heeft, als wij bedenken dat wij naast het nakomen van deze eretaak ook de plicht hebben de toekomstige generaties te be waren voor de verschrikkingen van een oorlog. Laat op klaproosdag uw gedachten uit gaan naar hen die rusten op de ontelbare kerkhoven over geheel de wereld, om niet opnieuw te falen en nieuwe, nog verschrikkelijker smarten over de mens. heid te laten komen. Huis aan huis-collecte van 10/11 t/m 14/11 en op 15/11 straatcollecte. Voor het slagen van deze collecte hebben wij nog vele collectanten (trices) nodig en doen een beroep op een ieder en vooral op de rijpere jeugd. Hieronder volgen de adressen, doet u dan even de moeite een afspraak te maken. IJmuiden en IJmuiden-Oost: P. v. Kooten, Feithlaan 12, tel. 4784. Driehuis: Mevr. C. P. J. Anten Butzelaar, de Ge- nestetlaan 11, tel. 4937. Velsen: Mevr. T. Boosman van Delft, Stations weg 7, telefoon 4340. Velsen-N.: M. Andrea, Ladderbeekstraat 122. Santpoort-St.: M. W. Jonker, Bloemendaalsestraatweg 135, telefoon 8512. Santpoort-Dorp: Mevrouw Winters, J. T. Cremerlaan 52. C. Spoor, Hagelingerweg 85, tel. 8951. Voorzitter Afd. Velsen. 500 miljoen kopjes Thee per dag. Wij Nederlanders dachten misschien een aardig figuur te slaan onder de thee drinkende volkeren met ons kopje thee 's-morgens bij 't ontbijt, 's-middags en in sommige kringen 's avonds, omstreeks acht uur. Maar van de 800 miljoen kop jes thee die er per dag over de hele wereld worden gedronken, schenken wij er slechts een bescheiden aantal uit. Engeland neemt bijna de helft van al die miljoenen koppen thee voor zijn rekening 1800 per jaar per persoon, ofwel ruim vier kopjes per dag voor iedere Britse man, vrouw, kind en zuigeling op de Britse eilanden. Natuurlijk zijn de Chinezen en Japanners de traditie getrouw nog goede thee drinkers, terwijl ook de Russen hun eigen Kaukasische thee alle eer aan doen, maar de landen van het Britse Gemenebest blij ven toch de beste theeklanten: 65 van de hele thee-produktie nemen zij voor hun rekening. Trouwens: 80% van de thee-produktie komt ook van de landen uit dat gemenebest als Ceylon en India, zodat de thee voor het merendeel „in de familie" blijft. Dit wetende, kan een zinsnede als „Dank God voor de thee; wat zou de wereld zonder haar?" niet anders dan uit een Britse penn zijn gevloeid, t Was Sydney Smith, die 't vijftig jaar geleden op schreef. Sindsdien is het theeverbruik in Engeland nog met de helft toegenomen. Die liefde voor de thee blijkt ook uit hetgeen men in Engeland altijd en overal hoort zeggen, in oorlog en vrede, bij vreugde en verdriet: „Let's put the kettle on and have a nice cup of tea". De K.A.B. organiseert op dinsdag 11 november weer een Klaverjaswedstrijd om fraaie prijzen. De wedstrijd vindt plaats in de zaal van café „Zomerlust". Ook niet-leden zijn welkom. en rheurnatlsche pijnen wrijft U weg met ZIJN BESTRIJDINGSMIDDELEN IN LAND- EN TUINBOUW SCHADE- LIJK VOOR DE CONSUMENT? Het gebruik van bestrijdingsmiddelen in de land- en tuinbouw is in deze tijd een noodzakelijkheid. Wie voor zijn levens onderhoud op deze takken van bedrijf is aangewezen, kan niet het risico lopen, dat een meer of minder groot deel van oogst verloren gaat door vraat van scha delijk gedierte, woekeringen van schim mels, plantenziekten enz. enz. Het toe passen van deze middelen maakt het mo gelijk om grote oogsten te verkrijgen, het geen voor de voedselvoorziening van de weredbevolking van bijzonder belang is. Vooral de laatste jaren is het aantal be strijdingsmiddelen enorm toegenomen en worden zij vrijwel algemeen toegepast. Het is dan ook niet verwonderlijk, dat men af en toe hoort over ongelukken met deze vergiften, die bijna uitsluitend te wijten zijn aan verkeerd gebruik van het onverdunde preparaat. Bij onoordeel kundige toepassing zijn de meeste van deze pesticiden inderdaad zeker niet on gevaarlijk voor degenen, die ermee wer ken. Als men bedenkt, dat zij voor vele dieren een sterk vergift moeten zijn, is dit begrijpelijk. De bestrijdingsmiddelen mogen niet afgeleverd worden zonder gebruiksaanwijzing en zonder aanduiding dat men met een vergift te doen heeft. Houden landbouwer en tuinder zich aan de voorschriften en zorgen zij, dat de bestrijdingsmiddelen niet in handen van onbevoegden komen, dan behoeft men voor acute vergiftigingen niet te vrezen. Hoe is het nu met de schadelijkheid van gewassen, die behandeld zijn? Wordt de gezondheid van de consument bedreigd door het gebruik van pesticiden? In ons land worden alleen de pesticiden voor gebruik in de land- en tuinbouw goedgekeurd, die zo toegepast kunnen worden, dat geen voor de mens schade lijke resten op of in de gewassen achter blijven. Het is verboden om gebruik te maken van andere bestrijdingsmiddelen dan die van overheidswege zijn toegelaten (Bestrijdingsmiddelenbesluit 1948). Een middel, dat zeer goed werkt, maar dat resten in het gewas achterlaat, die voor de mens schadelijk zijn, zou niet goed gekeurd worden. Stoffen, waarvan men weet of sterk vermoedt, dat zij resten op de gewassen achterlaten, die niet bij eenmalig gebruik, maar wel bij geregeld gebruik schadelijk kunnen zijn, mogen evenmin toegepast worden. Óm te be oordelen of de middelen schadelijk zijn, worden proeven genomen op diverse soorten proefdieren. Dit gebeurt door het Rijks Instituut voor de Volksgezondheid te Utrecht. Met de Plantenziektenkundi- gen Dienst te Wageningen, de Keurings diensten van Waren en enkele andere diensten is dit Instituut vertegenwoordigd in de Commissie voor Phytopharmacie. In deze commissie worden de voorschrif ten voor het toepassen vastgesteld, o.a. hoeveel van het middel nodig is om aan tasting van het gewas te voorkomen; in welk stadium van de groei de plant er mee behandeld mag en/of moet worden; hoe lang vóór de oogst het middel voor het laatst gespoten mag worden, opdat niet of slechts zeer weinig ervan op het gewas achterblijft; welke tolerantie-gren zen voor de residus aangenomen moeten worden e.a. Omdat de pesticiden zeer verschillend van samenstelling en eigenschappen zijn, moet men de voorschriften voor ieder middel apart opstellen. Het zal bij voor beeld verschil maken of het middel zijn werkzaamheid binnen enkele dagen al kwijt is, of het door regen of door ver damping van het gewas verdwijnt, of het slechts langzaam zijn werking ontplooit en vrij bestendig is, of het op de opper vlakte van het gewas blijft, dan wel door de gehele plant wordt opgenomen. In ieder geval is het de landbouwer verbo den kort voor de oogst zijn gewassen te bespuiten of te bestuiven. De hier voor gekozen termijn heeft een zodanige veiligheidsmarge, dat indien de land bouwer zijn produkten wat vroeger dan verwacht werd op de markt wil bren gen hiervan in het algemeen toch geen schadelijke gevolgen te verwachten zijn. Voorschriften van de Plantenziekten- kundige Dienst worden geregeld via de radio en de vakbladen verspreid. Ook de land- en tuinbouwvoorlichtingsdiensten werken mee ter verspreiding van kennis omtrent het gebruik van de pesticiden. Controle op de aanwezigheid van residu's van pesticiden op groenten en fruit, ver handeld op markten en in winkels, wordt door de Keuringsdiensten van Waren op verschillende plaatsen, in toenemende mate, uitgeoefend. Uit onderzoeken op parathion-residu, verricht door de Keuringsdiensten in Am sterdam en 's-Gravenhage over de jaren 1954 en '55, bleek, dat verreweg de meeste der gekeurde monsters (1000 in totaal) geen residu bevatten en dat van de geconstateerde residu's maar 3 groter waren dan toelaatbaar. Ook andere onderzoeken wezen uit, dat de gevarengrens slechts bij hoge uitzon dering, en dan nog weinig, werd over schreden. In vele gevallen zullen door wassen of schillen van de produkten nog residu's worden verwijderd. Evenals dit het geval is bij de andere producenten en bewerkers van levensmiddelen werkt hier het optreden van de Keuringsambtenaren preventief. Zowel de voorlichting als de controle lei den ertoe, dat geen ongewenste hoeveel heden van bestrijdingsmiddelen geconsu meerd worden. Literatuur: Reith, J. F.: Wat eten wij, J. van Tuyl N.V., Zaltbommel, 1956. van Genderen, H.: Pesticides as a source of food-contamination, Voeding 16 (1955), 742—53. Hardon, H. J. en Bruninke H.: Pesiciden in Groente en Fruit, Voeding 17 (1956), 548—56. Reith, J. F. en Hardon, H. J.: Het derde symposium over „chemische hulpstof fen in levensmiddelen", georganiseerd door de Commission International des Industries Agricoles in mei 1957 te Como, Voeding 18 (1957), 6547. Reith, J. F.: Residues of toxic elements derived from pesticides on and in vegetables and fruit Toxities, tole rances and safety factors, Voeding 19 (1958), 297—313. Koninginnegracht 42 Tel. 180024 - Giro 130667 No. 1048. 's-Gravenhage, 3 november 1958. Zondag 9 nov.: H.H. Missen te 6.45, 8 en 11.30 uur Hoogmis 9.30 uur. Te 7 uur Lof. Maandag 7.15 uur Maria Garde I; 8 uur Maria Congregatie II. Dinsdag 7.15 uur Maria Garde II; 8 uur Mariacongregatie I. Woensdag 7.15 uur H. Familie (Jeugd). Donderdag 8 uur H. Familie (Heren). Vrijdag 8 uur Gezongen Requiem. Zaterdag half 8: Broederschapslof. ZONDAG A.S. PH. HASELAGER, Hoofdstraat 153 Telefoon 8570 APOTHEKEN De Santpoortse Apotheek Bloemend.straatweg 145, Santpoort-St. Telefoon K 25608249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341, Overveen Telefoon K 2500—16760 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar ook voor ziekenvervoer TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. 1. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk 10 en 5 uur ds M. W. J. C. de Kluis Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) 10 uur ds J. C. Maris 4 uur ds D. H. Biesma Afscheidspredicatie Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 19.30 uur Ds J. P. Jacobszoon Avonddienst Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10 uur de heer B. Assendorp Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 9.30 uur ds J. A. Roskam Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur, Ds ter SteegeJ 19 uur ds S. de Roest Adventskerk (Ziekenhuiskerk) 10 uur, Ds. G, H. van Willenswaard

Weekblad Huis aan Huis | 1958 | | pagina 1