SfflboafcWeefölad 29e Jaargang no 46 Vrijdag 21 nov. 1958 üdü na f, tt tf CHR. KLEUTERSCHOOL SANTPOORT-ZUID podikbourten Chr. Gereformeerde Kerk Doopsgez. Gemeente IJmuiden Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Lutherse Gemeente Ned. Herv. Kerk 'zondagsdienst artsm J APOTHEKEN TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 Vanaf vrijdag 21 november tot en met zaterdag 6 december geven de deelnemende winkeliers, kenbaar aan raambiljetten één zegel gratis af voor elke door u bestedde gulden. Tevens ontvangt u één of meerdere speciale enveloppen. Wat moet u doen? U doet de ontvangen zegels in de speciale enveloppen. Hierop staan duidelijk alle aanwijzingen vermeld, dus zeer gemakkelijk in te vullen. Welke waarde heeft de zegel, uitgebracht op de „winnende dag"? Elk zegel heeft dan een waarde van 25 cent (één kwartje) te besteden voor een gratis aankoop bij één der deelnemende winkeliers, onverschillig welke goederen u wenst te betrekken. Let op de raambiljetten der deelnemende winkeliers, alleen daar ontvangt u deel namebonnen! Gratis kopen! Welke dag wint? Dit wordt als volgt berekend: direct na afloop der aktie worden alle enveloppen gesorteerd op datum (door u vermeld). Het aantal zegels van iedere dag wordt opgeteld en daarna wordt berekend hoeveel zegels er per dag gemiddeld zijn ingeleverd. Die dag waarop het aantal uitgebrachte bonnen het dichtst onder het gemiddelde ligt, is „De Winnende Dag". De datum van „De Winnende Dag" is dus voordien aan niemand bekend, daar „de grote massa" van overwegende invloed is op de uitslag. Altijd prijs! Het bestuur van de A.W.S. houdt rekening met een groot aantal prijswinnaars, want als u uw zegelbonnen verdeelt over alle 14 koopdagen, dus 14 enveloppen inlevert, dan bent u beslist altijd winnaar. EXTRA RECLAME. In een drietal raambiljetten is een fout geslopen, een taalfout die beslist moet opvallen. Waar hangt dat raambiljet? Welke fout staat er op? Het bestuur der A.W.S. stelt er prijs op dat deze raambiljetten direct worden vervangen door goede en looft een waardebon van 15,uit voor de eerste melding; 10,voor de tweede en 5,voor degene die als derde melding doet aan fa. H. Stutvoet, Hoofdstraat 146 of firma Konings, Bloemendaalsestraat- weg 149. Persoonlijk melden, niet per telefoon, vanaf zaterdag 10 uur even vlug naar de deelnemende zaken, er is geld te verdienen. LIJST DEELNEMERS SINT NICOLAAS-ACTIE SANTPOORT-NOORD A. Broekmeulen Uurwerken - Sieraden Hoofdstraat 37 F. W. Dortmundt Herenkapper - tabaksart. 119 H. Eling Verf en behang tt 129 A. H. Bol Groenten - fruit ft 132 P. Sterk Schoenenmagazijn ft 136 J. J. Bonarius Sanitair ft 140 J. Langeveld Groenten - fruit i t 153 Maison Marguerite Dameskapsalon - parfumeriën 155 R. Wildschut Spec, sigarenmagazijn 157 H. Stutvoet Uurwerken - sieraden - optiek 146 Foto Schutte Fotohandel - atelier ft 148 S. Vlasveld Herenkapper - tabaksartikelen ft 163 J. A. Andriesma Manufacturen tt 156 A. v. Meurs Drogisterij - parfumeriën 158 F. J. Stuurman Elektr. - Radio - Televisie 160 Fa. Zonneveld Spec. Sigarenmagazijn tt 164 C. Peereboom Stoffeerderij - behanger ft 177 W. Loendersloot Speelgoedmagazijn 162 Jac. Nol Levensmiddelen 172 Fa. Gebr. Hop Levensmiddelen 187 Fa. Gebr. Hop Manufacturen ft 187 W. Loendersloot Warenhuis 194 J. Seegers Herenkapper - tabaksartikelen ft 196 1 „Erasmus" Boekhandel t* 200 Fa. Wezelman Electr. Radio Televisie Rijksweg 306 J. Bijl Lederen jassen enz. St. Martinstraat 16 K. Boonstra Spec, sigarenmagazijn Kerkerinklaan 6 J. C. Koot Zuivelhandel Hagelingerweg 151 H. Martens Groenten en fruit 92 v. Rijswijk Schoenhersteller ft 82 Vastenhoven Drogisterij en parfumeriën ft 80 W. Obbes W oninginrichting ft 77 Reehorst Herenkapper en tabaksartikelen 58 T abernal Huish. art. - gereedschappen ft 75 J. Koornneef Groenten en fruit ff 67 S. Wagner Groenten en fruit ft 63 H. Knol Slijperij en Amefa Cass. ff 57 Rutte Spec, sigarenmagazijn ff 51 A. Maarschalk Levensmiddelen ft 36 T abernal Tuingereedschap en zaden ff 28 T. v. Geldorp Verf en glas ft 21 H. J. Handgraaf Schoonmaakartikelen 12 j Maas Feith Tassen en tabaksartikelen ft 1 P. v. Dam Groente en fruit Broekbergenlaan 48 M. Smit Levensmiddelen Beekvlietstraat 17 H. Abbas Levensmiddelen Terrasweg 20 J. v. Rijswijk Levensmiddelen 23 C. Nol Zuivelhandel Anemonenstraat 9 M. Saager W oninginrichting Bloemend.straatweg 57 I J. v. Doorn Levensmiddelen 59 P. Dekker Groente en fruit 61 H. Bakker Groente en fruit 69 J. Wansink Fotohandel - atelier 86 Th. v. d. Boogaard Elektr. Techn. Bureau 120 G. Handgraaf Warenhuis 126 C. Nijhof Bloemenmagazijn 127 Fa. Broeze Boekhandel 129 D. v. Schoneveld Elektr. Techn. Bureau 132 M. W. Jonker Bloemenmagazijn 135 C. Gras Zn. Vishandel 142 J. de Lange Groente en fruit 146 Th. Konings Manufacturen 149 „Brederode" Drogisterij - parfumeriën 152 H. Lammerse Warenhuis Zinneveltlaan 1 Gebr. Maarschalk Levensmiddelen 2 P. Hoogland Groente en fruit Wüstelaan 10 Witteveen Levensmiddelen 38 P. en L. Wassenaar Manufacturen 40 PARTIJ VAN DE ARBEID. Op de op 10 november 1.1. gehouden goed bezochte ledenvergadering van de afdeling Santpoort werd het gehele be stuur herkozen. Ook het dagelijks be zegel gratis af voor elke door u bestede winkeliers, kenbaar aan raambiljetten één j stuur: Th. W. van Veen, voorzitter; L. Munnikes, secretaris en A. P. van K Vuuren, penningmeester, bleef ongewij- zigd. De tweede gespreksbijeenkomst in Sant poort-Noord wordt gehouden op don derdag 27 november a.s., des avonds 8 uur, bij D. v. d. Haak, Kieftendellaan 36. Ook raden wij onze leden nu reeds aan, de 6e januari 1959 's avonds vrij te hou den. Dan wordt onze jaarwisselingsbij eenkomst gehouden en we kunnen nu reeds zeggen, dat het programma zeer bij zonder en rijk gevarieerd zal zijn. ZONDAGAVONDZANG. Zondagavond 23 november wordt een avondzangdienst gehouden in het kerk gebouw aan de Burg. Enschedelaan hoek Fr. Netscherlaan, aanvang 8 uur precies. Medewerking wordt verleend door Ds. J. van Leeuwen van IJmuiden met als meditatie „Zangers gevraagd" en een gezelschap uit Zaandam, bestaande uit: mej. Ans Molevelt, sopraan en 't zang kwartet „Spirito" o.l.v. de heer A. Joos, die tevens de samenzang leidt. Een ieder is hartelijk welkom. „JAN VAN DOMMELEN" ZORGT VOOR EEN FEESTELIJKE DAG. Op 22, 25 en 29 november a.s. geeft de Toneelvereniging „Jan van Dommelen" haar eerste voorstellingen van dit sei zoen. Opgevoerd wordt het toneelspel „Een Feestelijke Dag" van Andrew Rosenthal onder regie van Peter Brands- ma. Van dit stuk vond vorig jaar een televi sie-uitzending plaats, die bij tallozen bij zonder in de smaak is gevallen. Het stuk heeft dan ook alle eigenschap pen, die voor succes noodzakelijk zijn. Zoals gewoonlijk is bij de voorbereiding van de opvoeringen weer met de nodige zorgvuldigheid te werk gegaan en het is te hopen, dat vele plaatsgenoten van de gelegenheid gebruik zullen maken, dit moderne Amerikaanse spel met eigen ogen te zien. De opvoeringen vinden plaats in de zaal van „Zomerlust", welke zaal de afgelo pen zomer weer tal van verbeteringen heeft ondergaan. Voor verdere bijzonder heden verwijzen wij naar de elders in dit blad opgenomen advertentie. TREKKING JUBILEUMLOTERIJ „WILHELMINA". De trekking van de loterij van het fan farekorps Wilhelmina is vastgesteld op woensdag 26 november a.s. des avonds in „De Weyman". Aanvang 8 uur. Toe gang vrij. NEUTRALE VERENIGING VAN OUDEN VAN DAGEN. De ouden van dagen kunnen een ge zellige avond mede maken op vrijdag 28 november a.s., des avonds om 8 uur in het gebouw van de H.J.M.V., Lange Margarethastraat 13 te Haarlem. Het cabaretgezelschap onder leiding van Wim Theewis uit Zaandam zal haar medewerking verlenen. Terwijl de heer van Tol uit Haarlem enige liederen zal zingen. Het beloofd een onvergetelijke avond te worden. Kaarten kan men nog aan de zaal bekomen. CHR. SPORT VER. „FIT". Zaterdag 8 november organiseerde „Fit" voor de Kring Amsterdam en Omstreken een jeugdkaderavond. De zaal van de Weyman was geheel gevuld met jongens en meisjes van 1417 jaar. Het programma werd geheel verzorgd door de jeugd, hetgeen zeer goed in de smaak viel van de aanwezigen. Muziek, zang, toneel en ballet wisselde elkaar af. Het hoofddoel van de avond was de jeugd iets te leren over de organisatie van het Ned. Chr. Gymnas tiek Verbond en de organisatie van een vereniging. Dat de jeugd hier nog veel van moet leren bleek uit een vragenspel, waar meerdere vragen onbeantwoord bleven. De vaardigheidsproeven turnen van het N.C.V.G. werden op donderdag 13 no vember afgenomen. Hiervoor was op de oefenavonden hard gewerkt. Het resultaat was dan ook boven verwachting. Van de 43 meisjes behaalde er 37 het diploma en van de 31 jongens behaalde er 26 het diploma. „Fit" kan met dit behaalde sukses onder de eminente leiding van de heer E. van Heyningen, met vertrouwen de toe komst tegemoet gaan. Nieuwe leden zijn hartelijk welkom. NED. VER. VAN HUISVROUWEN. De afd. Santpoort hield haar maandelijk se bijeenkomst in de zaal van „De Spaarneberg", waar de heer A. Schoorl een causerie hield over „het vervaardi gen van zilverwerken". Nadat de heer Schoorl eerst in 't kort had verteld waar zilver wordt gevonden, ging hij over op het mengen (volgens rijksvoorschrift) en daarna op het maken van zilveren gebruiksvoorwerpen en sieraden. Voor een aandachtig gehoor toonde hij vervol gens de ruwe edelstenen, die in vele sie raden verwerkt worden en als eindpro- dukt het schone geheel vormen. De dames bewonderden de collectie van de heer Schoorl en menig voorwerp ver anderde van eigenaar. De huisvrouwen werden nog opgewekt om enkele uren van hun tijd beschik baar te stellen voor de verkoop van Kinderpostzegels en om de St. Nico- laasactie voor „Brederodeduin" te steu nen hetzij met geld of met een eigen baksel of een handwerkje. Inlichtingen bij mevr. van der Slikke, W. de Zwij gerlaan 36, tel. 8977. De Kerstwijding van de Huisvrouwen wordt gehouden op maandag 22 dec. 's avonds om 8 uur in „De Weyman". JUBILEUM. Donderdag 27 november a.s. herdenkt de heer J. Koer, Renonkelstraat 8, de dag dat hij 25 jaar geleden als brood bezorger bij de Coöperatie Haarlem in dienst kwam. OPBRENGST KLAPROOS COLLECTE. Plus minus 70 collectanten trices) die zich voor deze collecte hebben ingezet, kunnen bogen op een mooi resultaat, na melijk een opbrengst van 1.342,87. Het is mij dan ook een prettige taak u allen mede namens het hoofdbestuur har telijk dank te mogen zeggen voor Uw gewaardeerde medewerking. Weer een bijzonder woord van dank aan de heer en mevrouw de Meza voor hun gezellige gastvrijheid in hun kantoren voor de afwikkeling van deze collecte, die het mogelijk maakt dat dit alles op dezelfde dag, met een paar uren van de nacht erop volgende achter de rug is. Voor dit alles hartelijk dank en tot het volgend jaar. Namens het Ned. Oorlogsgraven Comité de pl. voorzitter C. Spoor, NIEUWS VAN „VOLKSONDER WIJS". Vrijdag 14 november hield de vereniging „Volksonderwijs" haar Jaarlijkse Con tactavond in het Jeugdhuis van de Ned. Herv. Gemeente te Santpoort. De op komst was niet groot te noemen ofschoon de avond voor leden vrij toegankelijk was. De heer Jack Chandu, die deze avond met een lezing met experimenten zou vullen, heeft de aanwezigen echter het volle pond gegeven, zodat iedereen bij het weggaan zei: wat jammer, dat die anderen er niet waren!" T.V.S.-NIEUWS. Zondag j.l. heeft een driekamp plaats gevonden tussen V.O.L.O. uit Haarlem, Heracles uit Amsterdam en T.V.S. onze plaatselijke turnvereniging. De wedstrijd heeft tot het eind toe een zeer spannend verloop gehad en al kan niet gezegd worden, dat hier keurpres- taties geleverd werden er is toch prettig en hard gewerkt. Buitengewoon verheugend is het, dat onze jeugd zich zo goed geweerd heeft, waardoor zowel de jongens als de meis jes als tweede met zeer geringe achter stand bij Heracles (een zeer grote ver eniging) eindigden. Ook de damesploegen ontliepen elkaar niets. Voor de heren was de uitslag enigszins teleurstellend, hoewel dit, gezien het jammer genoeg erg kleine herenledental, voorzien was: ze eindigden hier op de laatste plaats. Door de junioren zowel van Volo als van Heracles werd goed werk te zien gege ven, waarbij vooral het turnen van en kele Volo-meisjes op hoog peil stond. Al met al was het een leerzame en pret tige dag, die jammer genoeg aan het slot een dissonant had, doordat het door de programmaleiding beloofde spel voor de Jeugd, waaraan zowel door T.V.S. als door V.O.L.O. zeer grote waarde gehecht wordt, door het een bin dend element bevat, wegens tijdgebrek geen doorgang kon vinden. Dat die binding een realiteit is bleek wel aan het slot van de middag toen de jongelui van Volo en TVS, die samen een week in Arnhem gekampeerd hebben en elkaar daar hebben leren kennen, nog een rondedans hielden. Het was dezer dagen 10 jaar geleden dat de eerste Chr. Kleuterschool in Santpoort-Zuid werd geopend. Dit heuglijke feit werd door het school bestuur met de ouders in een feestelijke bijeenkomst herdacht. In een kort wei gebeurtenissen van deze 10 jaar en uitte komstwoord releveerde de voorzitter de de grote dankbaarheid voor het bereikte resultaat. Immers begin van dit jaar werd een eigen nieuwe school geopend, terwijl voordien het onderwijs in een plaatselijk vergaderlokaaltje werd gege ven. Deze nieuwe school is volledig aan gepast aan de laatste eisen op het gebied van modern kleuteronderwijs. Tevens waren wij in staat belangrijk meer kleu ters te ontvangen en zelfs momenteel is er nog voor een tiental kleuters plaats, zoals spreker mededeelde. Nadat een film over de openingsplech tigheid van de nieuwe school vertoond was, besprak de hoofdleidster, mejuffr. Louisse het onderwerp „Kleuteronder wijs, vroeger en nu" en werd namens de ouders een prachtige voorzittershamer aangeboden. In de pauze leverde het kopje koffie de energie voor het tweede gedeelte van deze avond, waarin de ouders gelegenheid kregen het werk van de kleuters te doen. Met veel animo werd er geknut seld en vormde dit een aardig slot van een gezellige avond. BEZOEK VAN SINT NICOLAAS AAN VELSEN 1958. Wij vernemen van het Hoofdkwartier van Sint Nicolaas, dat hij ook dit jaar weer graag een bezoek aan Velsen zal brengen, om daarmee aan het jonge volkje te tonen, dat hij in het land is en dat Velsen ook in zijn boek genoteerd staat. Dat hij trouwens zeker niet van plan is om de kinderen in Velsen dit jaar over te slaan, voor wat betreft de tradi tionele cadeautjes op zijn verjaardag en de strooierij vóór die datum, bewijst wel het feit, dat hij alleen al voor onze ge meente een gemotoriseerd detachement van zijn Zwarte Pieten-corps, bestaande uit 24 zwarte knechten op scooters, heeft ingezet. De Sint zal dit jaar geen officiële toespra ken aanhoren en uitspreken gezien het feit, dat dit veel oponthoud geeft en hij toch graag in alle delen van de gemeente zijn gezicht wil laten zien. Hij beperkt zich dus tot zijn traditionele aankomst aan de aanlegsteigers van Wijsmuller, de firma, die de Sint met een van zijn boten uit zee zal halen, daarna zal hij gelijk zijn rijtoeren aanvangen, eerst in Velsen- Noord, daarna in Santpoort en vervol gens in IJmuiden. Uiteraard zal ook dit jaar de stoet weer in alle gemeentedelen vooraf worden gegaan door paatselijke muziekverenigingen. De feestelijke gebeurtenis zal plaats vin den op zaterdagmiddag 29 november a.s. Eerder ziet de Sint geen kans om met zijn 24 zwarte knechten te komen, ook al omdat hij op zaterdagmiddag 22 nov. zijn officiële intocht in Amsterdam houdt, die wel weer door de televisie zal wor den uitgezonden. Het is inmiddels bekend, dat hij op die zaterdagmiddag de 29ste om 2 uur met de boot zal aankomen nabij de sluizen. Om circa 10 voor half drie zal hij dan in Velsen-Noord aankomen, ongeveer kwart over drie denkt hij dan in Sant poort te zijn en even voor half vijf verwacht hij aan zijn rijtoer door IJmui den te kunnen beginnen. De juiste route en de preciese tijden zul len in ieder geval binnenkort worden bekend gemaakt, zo gauw door de plaat selijke overheid en de politie toestem ming voor een en ander is gegeven. Sint Nicolaas hoopt, dat vele kinderen straks langs de weg zullen staan om hem te zien en om een van de vele zwarte Pieten de hand te kunnen schud den. Wie weet, misschien legt Zwarte Piet dan stiekum nog wel wat in dat handje. Velser Jeugd Centrale. ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk 10 en 5 uur ds M. W. J. C. de Kluis (Pniel-Kapel) 10 uur ds J. C. Maris 4 uur ds H. Visser Helmstraat, IJmuiden 10 uur Ds J. P. Jacobszoon Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10 uur de heer B. Assendorp Kapel „Westerveld" te Driehuis 9.30 uur ds J. A. Roskam Dorpskerk 10 uur, Ds. G. H. van Willenswaard 19 uur ds F. L. van Duyckeren Adventskerk (Ziekenhuiskerk) 10 uur, Ds ter Steege, ZONDAG A.S. J. STOFFEL, Hoofdstraat 165 Telefoon 8310 De Santpoortse Apotheek Bloemend.straatweg 145, Santpoort-St. Telefoon K 2560—8249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341, Overveen Telefoon K 250016760 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar ook voor ziekenvervoer TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4

Weekblad Huis aan Huis | 1958 | | pagina 1