SanipocrfcWeeftblad ddll mm lijke verlichting van i de Hoofdstraat. IJsbaan „Santpoort" R.K. Kerkf Santpoort Een feestelijke dag. Bezoek van Sf. Nicolaas aan de gemeente Velsen. Zaterdag om kwart over 3 Broekbergenplein. -gang no 47 f rasweg 31 (kerinklaaD 45 van ikkerij Cornegge tfoom 8619 Huis Vrijdag 28 nov. 1958 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 O» 6 »ur tel. 7029 gedurende de St. Nicolaas door oortse zakenmensen georgani- ,at reeds in de voile belang- veld, Overbildtweg 13, die een bon van 10.mocht ontvangen. De laatste, om één uur veertig, was de heer J. Diede- rich, Stuyvesantstraat 11met een bon van 5. De bonnen kunnen besteed worden bij de deelnemende zaken. De foutieve biljetten hingen bij de fa. Nijhof te Santpoort-Zuid en fa. Taber- nal en fa. Loendersloot te Santpoort- Noord. Voor hen, die nog niet weten hoe de gratis koopaktie werkt, plaatsen wij nog eens onderstaande. raambiljetten vrijdagmiddag pgehangen, togen verschillende aan het werk om de fouten, in ten voorkomende, op te zoeken, norgen om kwart over tien uur ch reeds de eerste „spoorster" ut gevonden had. Het was mej. rich, Stuy vesantstraat 11, die lebon van 15.ontving, uur twintig meldde zich de utenzoeker, het was mej. Duine- Tot en met zaterdag 6 december geven de deelnemende kenbaar aan raambiljetten één zegel gratis af voor elke door u bestedde evens ontvangt u één of meerdere speciale enveloppen, t u doen? i ontvangen zegels in de speciale enveloppen. Hierop staan duidelijk alle gen vermeld, dus zeer gemakkelijk in te vullen, aarde heeft de zegel, uitgebracht op de „winnende dag"? heeft dan een waarde van 25 cent (één kwartje) te besteden voor een koop bij één der deelnemende winkeliers, onverschillig welke goederen u betrekken. raambiljetten der deelnemende winkeliers, alleen daar ontvangt u deel- len! pen! Welke dag wint? als volgt berekend: direct na afloop der aktie worden alle enveloppen I op datum (door u vermeld). 1 zegels van iedere dag wordt opgeteld en daarna wordt berekend hoeveel per dag gemiddeld zijn ingeleverd. yaarop het aantal uitgebrachte bonnen het dichtst onder het gemiddelde 3e Winnende Dag". i van „De Winnende Dag" is dus voordien aan niemand bekend, daar massa" van overwegende invloed is op de uitslag, s! ur van de A.W.S. houdt rekening met een groot aantal prijswinnaars, u uw zegelbonnen verdeelt over alle 14 koopdagen, dus 14 enveloppen lan bent u beslist altijd winnaar. lelnemerslijst, vorige week ge- itbreekt mej. Tammen, kruide- f, Bloemend.straatweg 140, -Zuid. oppen met zegels kunnen ge worden in de bussen geplaatst Maarschalk, Hoofdstraat 183, en bij de firma Konings, Bloemendaalse- straatweg. De deelnemende zaken zijn kenbaar aan de raambiljetten, let dus goed op!, daar ontvangt u „Gratis Koopzegels". De aandacht wordt er op gevestigd, dat u om de zegels moet vragen, u heeft bij aankoop recht op zegels. istraat-winkeliers, die ook in sortse feestweek in de maand j^ctief zijn met versiering en van de Hoofdstraat, hebben gevels met honderden lampjes erd. Het geheel geeft een fees zien en getuigt dat de Sant- 'inkelier al het mogelijke doet lend publiek tot hun zaken te s Avonds om 5 uur gaat de aan, en daar de winkels ge le St. Nicolaasweek 's avonds opend zijn, zal menigeen nog :n „winkelen", hetgeen door de aantrekkelijker wordt. TATIEBUREAU 1TTE KRUIS" lenden worden er nog eens op dat het consultatiebureau lelingen, gevestigd in gebouw :rg" aan de Wüstelaan, iedere geopend is van 33.30 uur. ÏTSEN max. snelheid voor een brom- 3 km per uur is en dat op een jad uw snelheid slechts zodanig ijn, dat bij het voorbij rijden nder zich voortbewegend ver- >p dat pad, voor deze geen wordt veroorzaakt? r bromfiets van na 1 juli 1958 •ehoren tot een door de Minis- edgekeurde soort en voorzien :ijn van een door de Minister steld merk? als bromfietser max, één per- lag meevoeren en dat de mee- de persoon dan op een doel- zitplaats moet zijn gezeten, voeten aan weerszijden van bertuig, steunende op voet- 1? als bromfietser niet een ander ig of een daarop gezeten be- :r mag voorttrekken of doen ■ekken? afgewerkte gassen van een ets niet anders mogen worden erd dan via een geluiddempen- ichting, welke over de gehele gasdicht is? anaf 1 oktober 1958 op uw ets het gele rechthoekige plaatje fgeronde hoeken (16 cm lang cm hoog) gevoerd moet wor- ingebracht aan het voorgedeelte de lengterichting van het voer- Het bestuur van de Ijsbaan „Santpoort" is verheugd te kunnen mededelen dat de terreinen aan de Delft voor het aan staande ijsseizoen weer in gereedheid zijn gebracht. Dit is o.a. mogelijk gemaakt door de vele inspanningen en het deskundig be leid van de Technische Kommissie, waar bij in het bijzonder aan de heren v. d. Heijde en Kuijt veel dank is verschuldigd. De gelegenheid wordt opengesteld tot het verkrijgen van seizoenkaarten 1958/59, zulks tot 13 december a.s., of tot de dag van de opening van de baan, zo deze valt voor 13 dec. a.s., voor volwassenen ad 3,50 en voor kinderen tot 15 jaar ad 2,per kaart. Na genoemde datum worden deze prij zen verhoogd met 1,50 per kaart. De seizoenkaarten zijn verkrijgbaar, te Santpoort, bij de heren: Jonker, Bloemendaalsweg 135; Kuijt, Brederoodseweg 33; Seegers, Hoofdstraat 196; Drenth, Wüstelaan 18; en Haarlem-Noord: Sigarenmagazijn „De Torenflat", Gen. Spoorlaan 28, Delftwijk. NEDERLANDSE TAFELVOETBAL BOND Uitslagen en stand afdeling Velsen le klasse Santpoort SportBloemendaal 108; VelsenHaarlem 717; Santpoort Santpoort Sport 35; HaarlemSpc. Heemstede 120; BloemendaalVelsen 105; Santpoort SportHaarlem 48. Haarlem 5 4 0 1 8 5525 Santpoort Sport 4 3 0 1 6 2522 Bloemendaal 5 3 0 2 6 4132 Santpoort 4 2 0 2 4 2725 Velsen 3 0 0 3 0 15—33 Spc. Heemstede 3 0 0 3 0 329 „WILHELMINA" NAAR CONCOURS Zaterdag 29 november gaat ons plaatse lijk fanfarecorps „Wilhelmina" naar het muziekconcours, uitgeschreven door de Algem Ned. Unie van Muziekver- verenigingen. Het concours vindt plaats te Heiloo. Uitgekomen wordt in de ere-afdeling met als vrij nummer „A Foster Ouverture", en als verplicht nummer „Victory". Aan dit concours zijn geen prijzen ver bonden, men kan slechts de Uniewimpel winnen. SANTPOORTS WEEKBLAD verschijnt nog vóór de St. Nicolaas en wel dinsdag 2 december a.s. Copie en advertenties moeten uiterlijk maandagmorgen ter drukkerij zijn. CHR. SPORT VER. FIT Het was woensdag 19 november gezellig en spannend op de feestmiddag voor de adspirantleden van Fit. Het gezelschap Haarlems Kleinkunst Theater bracht een programma waarvan meerdere nummers met veel spanning en enthousiasme door de jeugd werden ont vangen. De jongens en meisjes, die een nieuw lid aangebracht hadden, ontvingen op deze middag een beloning en in de pauze kre gen allen een tractatie. Het was een echt gezellige feestmiddag. Nu komt de tijd van werken voor de jaarlijkse uitvoering, welke op 26 febr. 1959 zal worden gehouden. De Velser Sportstichting organiseert voor de leden van aangesloten vereni gingen een filmmiddag en -avond op 2 januari in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost. Voor adspirantleden zijn de voorstellin gen om 13.45 en 16.15 uur, entree 25 et, voor leden aanvang 20.uur, entree 75 ct. Vertoond wordt de film Wereld voetbalkampioenschappen 1958 en een film over atletiek en zwemmen. Kaarten bestellen t/m 4 december op de oefenavonden. BRIDGECLUB „DE KENNEMERS" Ter afwisseling werd j.l. donderdag door zestien paren een „Mitchell" gespeeld. Na een zeer geanimeerd verloop bleken de volgende resultaten te zijn behaald: 1. Fem. Soomers 116,5 2/3. Dames Seegers-v. Munster 116 2/3. Mevr. Edeling-Hr. Bouman 116 4. Fam. Sprayt 114,5 5. Fam. Dekker 109 6. Fam. Weyers 107,5 7. Mevr. Smit en partner 104 8. Heren Kruisman-v. Munster 99,5 9. Fam. Witmond 99 10. Dames Muller-Smakman 97,5 11. Heren Steinberg-Andela Sr. 88 12. Mevr. Nieuwenhof-Hr. Wierda 86,5 13. Mevr. Kroone-Hr. Andela Jr. 80,5 14. Fam. Dirven 79,5 15. Mevr. Mulder-Hr. Kleefstra 78,5 16. Dames Andela-Sprang 75,5 Het gemiddelde bedroeg in deze wed strijd 98 matchpunten. De resterende paren speelden een drie- hoeks-viertallenwedstrijd. SCHAKEN „Santpoort" I deed 't weer goed. De tweede wedstrijd in de le klasse werd ook gewonnen, en wel van „Weenink I met 6J43Yi. Lange tijd boden onze gasten hardnekkig tegenstand, hetgeen voorlopig resulteerde in 3 remises en 1 gewonnen partij. Kleijn won en Wolters, Blansjaar en Haanappel deelden de eer. De overige 6 partijen waren echter toen nog in volle gang, maar geleidelijk aan ging 't er naar uit zien, dat „Weenink" aan 't kortste eind zou trekken en zeker aan borden 6, 7 en 10. Al naar gelang de tijd verder schreed, werd zulks een feit. V. d. Bergh, Tuning en Busselman voegden 3 punten aan de score toe. Kort daarop boden Kroone en Pels remise aan, hetgeen vlot geaccep teerd werd. Schuurman, die ongeveer ge lijk stond, gunde zijn tegenstander aan bord 9 daarna sportief de overwinning. Zodoende bleef de zege safe: 6Y3J/J. „Weenink" liet zich van de beste zijde kennen en nam de nederlaag sportief in ontvangst. Onderstaand volgen nog de namen der schakers en persoonlijke score: Kroone (S.)Stet (W.) YlH, Kleijn Slings 10, PelsKoomen YlYz, WoltersMuijen YzY< Blansjaar 't Hoff YzYi, v. d. BerghWortel 10, Tuningde Koter 10, Haanappel Nijkamp YlYzSchuurmanBurger hout 01, BusselmanDuinmeier 10. De onderlinge competitie ging inmiddels rustig door voor de 2e groepen. Vete raan Roos bestond 't om de tot nu toe ongeslagen Wulffelé in moeilijkheden te brengen, de afgebroken partij biedt hem winstkansen. Hoogzaad deed 't al niet minder en bracht Koolhaas één der leiders een fikse nederlaag toe. Res ting blunderde helaas in een gelijke stand in zijn partij tegen Brugman, no. 1 van groep 2a, wat hem een Toren kostte. Opgeven was toen 't enige wat hem te doen stond. PieterseWagner werd 1-0. In 2b versloeg de jonge Kraijff de secure Duin. Een mooie prestatie! De overige uitslagen waren: Seysmav. d. Bronk 01, LeijsmaVos YzYSterk Jr. v. d. Pol 01, VosWinters 10, WaiszBaljet 01. Vos gaat nog steeds ongeslagen aan de kop, v. d. Bronk volgt als goede tweede. Zondag 30 november: H.H. Missen 6.45 8 uur - 11.30. Hoogmis 9.30. Te 7 uur: Completen met Advents Con ferentie, Vrijdag 5 december: H.H. Missen half 7 7 uur 8 uur Gezongen H. Mis. Zaterdag 6 december: Te half 8 Broeder- schapslof. „DE STEM DES VOLKS" De trekking van de loterij ten bate van het 40-jarig jubileum van „De Stem des Volks" te Santpoort, welke zou worden gehouden op 1 december 1958, is uitge steld tot 31 januari 1959. De trekking zal plaats vinden in Gebouw „De Toorts", Duinweg, Santpoort (Z.). Zaterdag 22 november werd met „Een Feestelijke Dag", een comedie van de Amerikaan Andrew Rosenthal, het nieuwe seizoen van de toneelvereniging „Jan van Dommelen" geopend. Comedie houdt het midden tussen klucht en drama. De schrijver probeert er de bedoeling van zijn verhaal in uit te laten komen door steeds weer en onverwachts de ernst te verbreken. Door nadrukkelijk de grap op de voorgrond te plaatsen weet hij de toeschouwer van het probleem, dat hij in zijn stuk naar voren brengt, af te leiden, maar hij doet het hem niet vergeten. Zo'n vage probleemstelling in een geheel van vrolijkheid is er ook in een stuk als dat van Rosenthal. Het verhaal speelt zich af in het huis van een Amerikaanse familie in New York, de Sutherlands. Wij zien hen tijdens een feestdag, de vijftigste verjaardag van Lora, de moe der. Zij is de figuur waar alles om draait. Ze is nog knap en heeft een impulsieve en gevoelige aard. De ouder dom vreest zij en daarom wil zij zich jong blijven voelen. Haar man, Ned, heeft echter behoefte aan een vrouw, die, nu hij wat ouder is, hem steunt en die hij niet steeds weer, als een verliefde jongeling, het hof hoeft te maken. Hij is al een tijd niet thuis geweest, omdat hij zijn werk in Washington heeft en daar vond hij de vrouw, die in zijn leven past. De harmonie in het huwelijk van Ned en Lora blijkt verstoord te zijn. Maar er zijn nog meer storingen. De oudste zoon, Tim, komt met zijn vrouw Carol onverwachts op zijn moeders ver jaardag op bezoek. Hij is pas getrouwd an Lora kan maar moeilijk inzien dat ze riiet meer de eerste in het leven van Tim is. Ook haar dochter Alice en de jongste, Toby, die nog thuis zijn, worden zelfstandiger. Lora ziet haar kinderen groeien en is bang voor de dag dat zij allen weg zijn, zodat zij vereenzaamd overbodig en oud zal achterblijven. Jane Cooper is zo'n voorbeeld van een vrouw die zich alleen en onnodig voelt: zij scheidde van haar man en wist daar na dat ze dom had gedaan. Ze waar schuwt Lora dan ook geen scène te ma ken als die een vermoeden krijgt van Neds leven. Lora verdenkt Helen Con rad, want deze Helen, die men kan zien als een tegenpool van Jane, is wat men noemt een „mannenverslijtster". Impulsief van aard, besluit Lora een verhouding met Manuel Del Vega, een vriend des huizes, aan te gaan. De talloze, door onbegrip en wantrou wen veroorzaakte echtscheidingen in de Verenigde Staten zullen Rosenthal tot het schrijven van „Een Feestelijke Dag" gebracht hebben, maar dat wil niet zeg gen dat in Nederland dit stuk niet van belang is. Daarom was een dieper in gaan op de karakters van Lora en de anderen wel noodzakelijk. Want door een bezoek te brengen aan „Jan van Dommelen" zullen de opvattingen van de schrijver niet als in een drama voor de toeschouwers overduidelijk naar voren komen, het blijft immers een comedie. Iedereen zal er onbezorgd, zonder diepe gedachten, „een feestelijk avondje" vol kunnen lachen. Het was de taak van regisseur Peter Bransma de lichtvoetige toon van dit toneelstuk te behouden en gelukkig deed hij dat, want gemakkelijk had hij het geheel dramatischer kunnen maken. Hij zou dan i.p.v. een comedie een probleem stuk gecreëerd hebben. Het gevolg was een melodrama geweest. Het vinden van een evenwicht tussen ernst en lach is de zwaarste opdracht voor een regisseur die een blijspel brengt. Bij een amateur toneelvereniging is het altijd moeilijk een oordeel over de spelers te vellen, want waarop moet men het baseren? Er zijn er, die menen hun toevlucht te moeten zoeken in de woorden „met inachtne ming van" en dan volgen er enige uit drukkingen als gebrek aan techniek of talent. Bij de première van „Een Feestelijke Dag" zat de toneeljury van de Velser Gemeenschap in de zaal. Zij maakt een verslag en o.a. zal dan iedere speler weten waar hij faalde, maar die techniek en alles wat beroepsspelers voor hebben op amateurs is niet het belangrijkste. De overtuiging en het enthousiasme maken of breken de opvoering van een stuk, en die beide dingen waren bij de eerste voor stelling van „Een FFeestelijke Dag" aanwezig. Want er was een domme en een wijze tante, een schuchtere maar dappere Braziliaan, een dolle „zoon", een lieve dochter en een mannelijke zoon, getrouwd met een lieve schoondochter; er was een vader zoals men weet dat vaders zijn en ze speelden allen overtuigeng en goed. Tenslotte was er Lora en zij was overalMaar u hebt het allemaal al gezien of gaat het misschien nog zien. W. Hirs jr. 2,00 uur: Aankomst van Sint Nicolaas met 2 zwarte knechten per sleepboot N.V. Wijsmuller aan de steiger nabij de sluizen. (Op de kade zijn reeds aan wezig geluidswagen voor muziek en 22 Zwarte Pieten op 15 scooters.) 2.10 uur: Vertrek van daar in snel tempo via Sluisweg naar Velsen-Noord. 2.20 uur: Aankomst Dijckmanstraat, Velsen-Naord. Staat muziekcorps gereed. Rijtoer. Route: Stratingplantsoen, 2e L. Wardenaerstraat le R. Melklaan, 4e R. Wijkerstraatweg, 2e L. Meerweidenlaan, 2e L. Geelvinckstraat, 3e R. Ladderbeek straat, L. Wijkeroogstraat. 3.00 uur: Ontbinding stoet. Vertrek in snel tempo via tunnel naar Santpoort. 3.15 uur; Aankomst Velserbroekstraat Santpoort, staat muziekcorps gereed. Rijtoer. Route: Hoofdstraat, R. Wüste laan, R. Burg. Enschedelaan, L. Kerk- weg, 3e R. Kruidbergerweg, Suriname- straat, 3e L. Bonairestraat, 2e L. An- tillenstraat. 4.10 uur; Ontbinding stoet. Vertrek in snel tempo via Vondellaan naar P. J. Troelstraweg te IJmuiden-Oost. 4.20 uur: Aankomst Troelstraweg IJmui den-Oost. Staat muziekcorps gereed. Rijtoer. Route: Troelstraweg, P. Ver- Groeneweg, Cederstraat, Velserduinweg, meulenstraat, de Noostraat, Zeeweg, Rijnstraat, Gijzenveltplantsoen, Kompas straat, Snelliusstraat, Kennemerlaan, Marktplein, Lange Nieuwstraat, Plein 1945, de Noostraat, P. Vermeulenstraat, Troelstraweg. 5.20 uur: Definitieve ontbinding. UITSLAG VAN DE VERLOTING gehouden op 14 november 1958, ten behoeve van de Dierenbescherming te Velsen e. o. 1. platenspeler lot no. 2054; 2. elektr. koffiemolen 123; 3. foto-toestel 3360; 4. bureaulampje 505; 5. vulpen 3102; 6. hon- denmand 1153; 7. kattenmand 3282; 8. schalenwarmer 951; 9. fialsband 2182; 10. idem 316; 11. idem 4445; 12. idem 3850; 13. plafondlamp 2924; 14. voeder bak 2796; 15. idem 407; 16. idem 788; 17 idem 1930; 18. boek 1456; 19. boek 4885; 20. boek 1106; 21. boek 4144; 22. foto-album 3729; 23. pop 2142; 24. sierstuk (maanvissen) 1270; 25. tas (rose) 2573; 26. postpapier 2984; 27. badmintonspel 251; 28. poederdoos en stift 3402; 29. rood lopertje 3614; 30. bon voor ƒ5.fruit (Borst) 3426; 31. chin, schaal 4784; 32. corsage 976; 33. hondje 26; 34, kop en schotel 1083; 35. spaarpot 784; 36. bonbonschaal 1496; 37. flesje lotion 198; 38. lepeltje (Bever wijk) 3144; 39. lepeltje (Dierenbesch.) 3119; 40. idem 2048; 41. idem 3026; 42. grote bal 4613. De prijzen kunnen worden afgehaald „Kerbut-asyl". WIJK AAN ZEE GEKLOPT We kunnen ons zo indenken, dat de Velsenaren de reis naar Wijk aan Zee, - om daar de club van die naam te ontmoeten nu juist niet direct met een laaiend optimisme aanvaardden, immers de wedstrijden tegen deze badmensen „lagen" tot dusver onze blauw-gele plaatsgenoten niet bijzonder, vooral wan neer ze in Wijk aan Zee gespeeld wer den, en voorts ontbrak behalve Jan Bakkum ook Graman nog op het appèl. Het toch al gewijzigde elftal moest nu weer opnieuw verandering ondergaan en daar men het tweede elftal niet wilde verzwakken met het oog op de goede kampioenskansen van dit team, rees de vraag: „Wat nu?" Men zocht en laten we er maar direct aan toevoegen en vond de oplossing in de opstelling van de junior-speler Arnold Dekker als links half, waardoor van Schagen weer naar voren kon worden gedirigeerd. Dekker heeft zich met Boon tegen de rappe rech tervleugel der gastheren uitstekend ge weerd, hetgeen een vingerwijzing is voor de toekomst en een bewijs, dat Velsen goed in zijn verdedigers zit. Op Bakkums spilplaats stond nu Hijnen. Deze heeft hier ontzettend veel en nut tig werk verricht, maar werd in de voor hoede erg gemist, want de jeugdige Schoorl, die we hiervoor al hebben zien optrede nals back, halfback en links buiten, kon hem Hijnen natuurlijk niet op de aanvalsleidersplaats doen ver geten. Ondanks dus het feit, dat de vooruitzich ten niet gunstig waren, hebben onze plaatsgenoten het toch gepresteerd op beide punten beslag te leggen. Voor de rust vlotte het niet zo erg. Door de hier boven geschetste omstandigheden speelde Velsen in deze eerste 45 minuten onder een zekere druk. Bovendien had Boon, die zich later echter volledig her stelde in de aanvang nogal moeite om de snelle rechtsbuiten Seysener de baas te blijven. Toen Velsen echter in de tweede helft na ongeveer een kwartier spelen de leiding had genomen van Schagen kopte toen de bal na een door van Bugnum tactisch genomen vrije trap keurig in trad er ontspanning in het spel onzer plaatsgenoten in en toonden ze op veel meer overtuigende wijze dan daarvoor, wat ze waard wa ren. Toen op een gegexen mof ent de Wijk aan Zee-defensie dacht, dat Hoog zaad de bal wel zou afgeven, ging deze er met het leder vandoor, passeerde twee tegenstanders en gaf daarna de uitstekende Wijkaan Zee-doelman ten tweede -> ale het nakijken (02) en toen was de :ak bekeken. Het was een stevige partij voetbal, maar er werd over het geheel fair gespeeld. Daarom was het o.i. van de scheids rechter niet juist gezien de wedstrijd zo „dood" te fluiten. TERRASVOGELS ZEGEVIERT Eindelijk valt er weer eens een over winning van het Terrasvogels-front te melden: In de hoofdstad slaagden Goed hart en de zijnen er n.l. in met 30 van St. Pancratius te winnen, ondanks het feit, dat Nieuweweg en Rijke op het appèl ontbraken. Ze werden resp. ver vangen door Disselkoter Jr. en van Ma nen, een speler van het derde elftal. Zoals uit de cijfers, waarmede de blauw- hemden de wedstrijd wonnen, geconclu deerd kan worden, was de overwinning verdiend, maar een en ander houdt nog niet in, dat, uit een speltechnisch oog punt bekeken, de Vogels ook beter voor de dag kwamen dan hun tegenstanders. Integendeel, we zouden haast geneigd zijnj te zeggen, dat het betere spel aan de zijde van de thuisclub te vinden was. Maar onmiddellijk moeten we er dan aan toe voegen, dat de St. Pancratiusmensen het spel te veel in de breedte speelden en hun heil zochten in kort spel. En nu kunnen we ons voorstellen, dat je in deze speelwijze blijft volharden, als je be merkt, dat je er succes mee hebt, maar wanneer herhaaldelijk blijkt, dat de ver dediging van de tegenpartij in casu het trio Spanjaard Goedhart van Gelder - over de juiste afweermiddelen beschikt, dan kunnen we ons niet begrij pen, dat een club niet van taktiek ver andert. Dit gebrek aan inzicht heeft ten slotte een flinke bijdrage geleverd tot de nederlaag van de Amsterdammers. Met de rust hadden de Vogels een 10 voorsprong, maar wanneer men in de voorhoede beter van de geboden kansen had geprofiteerd, dan zou de score on getwijfeld hoger zijn geweest. Reeds in het eerste kwartier van de strijd deden zich doelrijpe kansen voor, meer dan eens een gevolg van het feit, dat de Amster dammers zelfs in hun verdediging een (gewaagd) tik-tak-spelletje speelden. Het eerste en voor de rust enige - doelpunt werd gescoord door Tholen uit een strafschop. De eerste keer schoot deze Terrasvogel recht op de keeper af, doch hij mocht de trap overnemen, om dat één der Amsterdammers te vroeg was ingelopen, en toen richtte hij zuiver der. Ook de thuisclub kreeg een straf schop te nemen, doch keeper Drost bleek zelfs hiervoor niet bang te zijn. Na de rust kon St. Pancratius op een lichte veldmeerderheid bogen. Deze was o.m. een gevolg van het feit, dat Terras vogels meer het accent legde op de ver dediging en de laat-ze-maar-komen-tak- tiek toepaste, om dan te trachten door lange passes en snelle uitvallen tot doel punten te komen. Tot tweemaal toe slaagde deze opzet. De eerste keer doel puntte Timmer met een mooi ver schot en daarna volgde Thoolen het voorbeeld van zijn clubgenoot, zodat de Vogels tenslotte met 30 wonnen, hetgeen de burger weer moed geeft. WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT Voor de komende zondag is voor onze beide plaatselijke verenigingen een thuis wedstrijd uitgeschreven: Velsen ontvangt Always Forward en Terrasvogels nie mand minder dan de leider der afdeling, Kinheim. De voetballers uit de Coenstad kunnen aan de Kwekerslaan op een warme ont vangst rekenen, want Velsen is aardig op weg om zich tot een geduchte tegen stander te ontwikkelen, hetgeen de over winning in de altijd toch lastige uitwed strijd tegen Wijk aan Zee o.m. bewijst. We geloven dan ook niet, dat de For- ward-mensen zelfs ook maar één puntje aan hun uistapje naar Santpoort zullen overhouden. Kinheim komt dus naar het Waterloo- terrein, om daar de strijd aan te binden tegen de aloude tegenstander Terras- vogels. Beide clubs kennen elkaar al jarenlang van de derde klas en proberen hun geluk nu eens een afdeling lager, Kinheim zelfs nu al voor de tweede keer. Het heeft er de schijn van, dat de Vel senaren dit jaar een rol van betekenis zullen gaan vervullen in de strijd om de bovenste plaats en daar Terrasvogels altijd op zijn best voor de dag komt, als de tegenpartij wat in de melk te brok ken heeft, maken we ons sterk, dat daar op het Waterloo-terrein een spannende partij voetbal op de grasmat zal gelegd worden. Dat onze plaatsgenoten daarbij zeker zullen zegevieren, willen we niet beweren, maar dat we toch in ieder ge val op een gelijk spel rekenen, is een feit.

Weekblad Huis aan Huis | 1958 | | pagina 1