fa. 111. i „LEGO" [predikbeurten AftBflFKMRJLEN K. Kom binnen goede Bissehoj] R.K. Kerk, Santpoort ZONDAGSDIENST ARTSEN De St. Nicolaas-actie van de Santpoortse Winkeliers. TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. Voor uw zoon Voor Vader Plastic Bouwstenen en Bouwdozen „Lego" is leerzaam Arend Reym de auto- en motorrijschool Kerkweg 67 Tel.8930 ïlut St. Micataaiattdchend heeft dubbel waarde wanneer verpakking en inhoud speciaal verzorgd worden door Kerkerinklaan O Telefoon 7636 no 48 lit* 33 45 e van •ukkerij Cornegge •kfooT» 8619 SanfpoorfcWeehHad Dinsdag 1 dec. 1958 aan Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 i niet veel huiskamers in Ne- ijn, waar het gesprek dezer da- gaat over de goedheilig man e. afantelijkst is zijn entree in de die nog kleine kinderen rijk ir onbedorven harten nog vol ing kloppen en onschuldige ogen ed en ontzag naar de bisschop necht opblikken. Maar ook de ïen willen graag kinderen zijn, vond in het jaar. Wij verrassen n verrast, wij foppen en worden ie vijfde december moet niemand waarwichtige dingen aankomen: n er dood gewoon geen tijd en ngstelling voor. komt zijn beeltenis niet voor an onze bankbiljetten? Zit hier n, wanneer eindelijk de onoog- ertjes van honderd gulden eens culatie worden genomen: de ge- lisschop in statiegewaad, terwijl lprezen baard als een donzen biljetten-vervalsers tot wan- igt? Sinterklaas op een bankbiljet, ïeilige, die boven alle partijstrijd sverdeeldheid uit op een wel- putatie van eeuwen kan bogen, dee is inmiddels octrooi aange- ïs komt zonder strijd, zeker in 1 niet, tot zulk een generale Ook Sinterklaas heeft zijn moei- n gekend. Hij is zelfs officieel geweest in de lage landen, mocht hem vereren, op poene i dat. De grijsaard is rustig zijn lan. Hij heeft er geen tweede oorlog om ontketend, noch is een nieuwe Onoverwinnelijke ir deze streken gekomen. Waar hij geen persona grato was, liet hij zijn schimmel rustig een dak over springen en riep hij Piet kalmpjes van de schoor steen. Hij wist, dat zelfs dweepzucht ten slotte voor goedheid bezwijken moet. En hij had de tijd! Zou hij al zijn betutte laars niet overleven? En warempel, ook in onze verlichte eeuw wordt zijn autoriteit weer aangevochten, nu niet door de geestelijkheid, maar door lieden die eindelijk de geheimen van de kinderziel hebben ontsluierd. Onze ouders en onderwijzers hebben ons in duistere onwetendheid opgevoerd tot stakkers, die vol zitten met complexen. Dat alles gaat nu anders worden. Onze kinderen gaan anders leren lezen en schrijven, ze krijgen stoeltjes in de school inplaats van banken, ze maken wat meer fouten dan vroeger, maar met betere pennen en op groen pa pier - kortom, de eeuw van het kind gaat zich eindelijk doorzetten! En uit die betere opvoeding verdwijnt, met de ooievaar, Sinterklaas. Wilt gij straks complexvrije volwassen (wat zal het dan een vervelende boel worden!), voedt dan uw kinderen in volstrekte waarheid op. Geen sprookjes, geen elfen, geen feeën, geen kabouters en wég met Sinterklaas Ach, laten we op dit „heerlijk avondje" maar geen zware boom gaan opzetten! De oude, wijze bisschop lacht zijn goede, vriendelijke lach op Piet dartelt speels naast de schimmel. „Maak je niet bezorgd, m'n jongen", zegt hij tot zijn knechtje. „Het sprookje is zo oud als de wereld en sterft niet. De men sen in dit goede land vinden telkens iets anders uit. Maar ook deze mode gaat weer voorbij Kom binnen, goede bisschop! colaas in tijdnood ok dat St. Nicolaas uit Spanje en het ook altijd geloofd, maar :1 gerezen, niet over het bestaan aed Heilig Man, maar over zijn eit. ils hij zaterdag j.L de gemeen- „gedaan" heeft was wel typisch is. gepland, hadden we gehoord, - Santpoort-Zuid, was al geen kbaar. de officiële publikatie zou de it om 3.15 arriveren op het erplein, waar de muziek opge staan om hem te ontvangen en et mee zou gaan. ias, de Sint was vóór op zijn en had gezien zijn grote taak og te wachten stond, geen tijd :hten. :>nie kapel stond reeds start- Ie Fa. v. Geldrop, en zou juist bewuste plein vertrekken, toen reeds voorbij kwam, zodat de n geen gelegenheid meer had- ch er voor op te stellen, atuurlijk niet plezierig voor de n, maar nog minder voor de t of zonder ouders, waar dit h voor georganiseerd wordt, i met dit schrijven, nadrukkelijk dat deze St. Nicolaasrondgang janiseerd werd door de Alg. s Ver. Santpoort, die dit vroe- verzorgde. door een Gemeentelijke instan- enige jaren geleden uit handen is, het eerste jaar in samen- iet de winkeliers, doch dit jaar !g overleg met de A.W.S. ge- d werd. Dit als antwoord op de we als winkeliers reeds moch- iren van het teleurgestelde pu- trachten volgend jaar met de ijke instanties tot een compro- ien, zodat de St. Nicolaas rond- r even gezellig wordt, als we r gewend waren, lens het Bestuur v. d. A.W.S. H. STUTVOET. ibileum Loterij „Wilhelmina" ig van de grote jubileumloterij :anfarekorps „Wilhelmina" te heeft j.l. woensdag 26 no- ïats gehad. zijn gevallen op de volgende estel op lot nr. 278; Naaima- >t nr. 1294; Cassette op lot nr. mach. -f- wringer op lot nr. luiger op lot nr. 1122; Pick-up 563; Electr. scheerapp. op lot "ijkbout op lot nr. 2474. kunnen vanaf heden, tegen af- et winnend lot, afgehaald wor- W. Meijer, Duinweg 62 b, Zuid. Zangdienst De voorlopige commissie voor het hou den van zang diensten deelt u mede, dat donderdagavond 11 december een avond- zangdienst wordt gehouden in het kerkge bouw aan de Burg. Enschedelaan hoek Fr. Netscherlaan, aanvang 8 uur precies. Medewerking wordt verleend door Ds. M. W. J. C. de Kluis, meditatie, Ge mengd Zangkoor o.l.v. dhr. P. D. Klut en dhr. A. Verschoor, orgel. Iedereen is van harte welkom. St. Nicolaasfeest K. A. B. Zondag 7 december om 2.30 uur komt Sint Nicolaas in Zomerlust om de kin deren van de K.A.B.-leden te bezoeken. Er wordt een filmprogramma aangebo den en de Sint zal de kinderen ook nog een versnapering aanbieden. Dit feest is toegankelijk voor de kinde ren van 4 tot en met 10 jaar. Toegangsbewijzen worden tijdig thuis bezorgd. Vogeltentoonstelling. De Alg. Bond voor Kanarie- en Vogel bescherming „Ons Genoegen" te Haar lem organiseert ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan op 12, 13 en 14 december een grote tentoonstelling van zangvogels in de zaal van Hotel-Café-Restaurant „De Uilenboom" (ingang Vlugthoven- straat) te Santpoort, van Harzers en Waterslagers terwijl ook een inzending van exotische vogels aanwezig zal zijn. De tentoonstelling wordt vrijdag 12 de cember des avonds 8 uur geopend door de WelEed. Zeergel. Heer Dr. Valk, direkteur van het Prov. Ziekenhuis. Deze tentoonstelling is een unieke gelegenheid voor vogelliefhebbers om eens kennis te komen maken met het doel en streven van de vereniging en zal het bestuur gaarne op deze avond alle inlichtingen verstrekken. Aangezien een groot aan tal inzendingen is te verwachten beloofd het een zeer aantrekkelijke tentoonstelling te worden en zeer zeker een bezoek waard. Zie tevens de advertentie. St. Nicolaas op bezoek bij Witteveen. Ongeveer 400 kinderen met glunderende en sommige met angstige gezichten werden Woensdagmiddag door St. Nico laas ontvangen in de delicatessenzaak van de heer Witteveen, Wüstelaan 38, Santpoort-z. Met gulle hand deelde de Zwarte Pieten hun versnaperingen uit, terwijl de Sint voor ieder kind een ver maning of prijzend woord had. Het was een goede gedachte van de heer Witte veen St. Nicolaas bij hem audiëntie te laten nemen, welke door de ouders der kinderen zeer op prijs zal worden ge steld. Zondag 7 december: H.H. Missen 6.45, 8, 11.30 uur. Hoogmis half 10. Te 7 uur Completen en Adv entsconferen tie. Maandag 8 december. Maria Onbevlekt ontvangen. H.H. Missen 7 en 8 uur. 's Avonds te 8 uur Gezongen Avondmis, waarin ver wacht worden de leden der Maria Con gregaties (I en II). Te 7.15 uur Maria Garde (I). Dinsdag 9 december: Te 7.15 uur. Maria Garde (II). Geen Marie Congregatie (Jong evrouwen Woensdag 10 december: 7.15 uur H. Fa milie (Jeugd afdeling). Donderdag 11 december: 8 uur H. Fa milie (Heren). Zaterdag 13 december: half 8. Broeder schapslof en Mariauur. J. HEKMAN, Hoofdstraat 236 Telefoon 8510 APOTHEKEN De Santpoortse Apotheek Bloemend.straatweg 145, Santpoort-St. Telefoon K 2560—8249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341, Overveen Telefoon K 250016760 DE SINT IS IN AANTOCHT. Wacht niet te lang met borstplaat maken, voordat ge 't weet is Sint al hier. Help hem een handje met wat lekkers en geef uzelf al vast plezier. Een goed recept is 't halve werk. En daar wij u dat geven, bent u dus een flink eind op weg! Recepten Koffie-chocoladeborstplaat. 250 g (2 kopjes) suiker, 1 theelepel kof- fie-extrakt in poedervorm, een halve eet lepel cacao, 5 eetlepels dl) melk. De borsplaatvormen nat maken en uit slaan of invetten en op een stuk vetvrij papier of op een ingevet aanrecht zetten. Koffiepoeder, cacao en suiker dooreen roeren. De melk er bij schenken en op een zacht vuur de massa verwarmen tot dat de suiker gesmolten is. Dan vlug de vloeistof inkoken onder roeren, totdat de laatste druppel, die men van de lepel laat aflopen een dun draadje trekt. De pan van het vuur nemen en de massa kloppen totdat hij dik en ondoorschijnend wordt. De massa snel uitgieten in de borstplaatvormen en laten afkoelen. De borstplaat op de zijkant zetten om te drogen en na enige tijd uit de vormen nemen. Rozijne-nootborstplaat. 250 g (2 kopjes) suiker, 1 pakje vanil lesuiker, 25 g blauwe rozijnen, 25 g ha zelnoten of walnoten, 5 eetlepels melk of water. Van suiker, vanillesuiker en melk borst plaat koken zoals in het vorige recept is aangegeven. De rozijnen op het laatst even meekoken. De kleingehakte noten vlak voor het uitgieten door de suiker massa roeren. Nu nog een aardige verrassing voor de Sinterklaasavond zelf. Hebt u geen tijd door alle drukte om te bakken, koopt u dan ovale, platte cakejes en sla het eerste deel van het volgende resept over. Sinterklaascakejes (16 stuks). Kleine schuitvormige taartvormpjes. Voor het deeg: 125 g (1% kopje) bloem of bakmeel, 125 g (een half pakje) boter of marga rine, 125 g (1 kopje) suiker, 2 eieren, zout, citroensap. Voor de garnering: rode suiker of musketzaadjes, ongeveer 50 g (liefst rodej geconfijte kersjes, wat krenten of blauwe rozijnen, een stukje sukade, 1/3 liter slagroom, 2 eetlepels suiker. De vormpjes invetten en met bloem be strooien. De boter of margarine week en luchtig roeren. De suiker toevoegen en de massa weer een paar minuten flink roeren. Een voor een de eieren toevoegen onder roeren, totdat het beslag schuimig en licht van kleur is. De bloem of het bakmeel zeven met een weinig zout en door de luchtige massa mengen. Deze niet meer kloppen, maar wel zorgen dai het meel er goed door gemengd is. Ci troensap naar smaak erdoor roeren. Het cakebeslag overdoen in de vormpjes, zo dat deze voor 2/3 gevuld zijn. De cakejes in een matig warme oven gaar en licht bruin bakken in ongeveer 20 a 30 minu ten. Het gebak uit de vormpjes nemen en laten afkoelen. Voor de garnering één punt van ieder gebakje met wat zachte boter of marga rine besmeren. Hierop rode suiker strooi en (de muts van Sinterklaas). Twee krenten of rozijnen als ogen in het cakeje drukken daaronder een stukje sukade als neus en een reepje rode geconfijte kers als mond. De slagroom stijf slaan en met suiker op smaak afmaken. Onder en bo ven iedere mond wat slagroom spuiten bij wijze van baard en snor. Voor hen die nog niet weten hoe de gratis koopactie werkt, plaatsen wij nog onderstaande ZEGELS. Tot en met zaterdag 6 december geven de deelnemende winkeliers, kenbaar aan raambiljetten één zegel gratis af voor elke door u bestedde gulden. Tevens ontvangt u één of meerdere speciale enveloppen. Wat moet u doen? U doet de ontvangen zegels in de speciale enveloppen. Hierop staan duidelijk alle aanwijzingen vermeld, dus zeer gemakkelijk in te vullen. Welke waarde heeft de zegel, uitgebracht op de winnende dag? Elk zegel heeft dan een waarde van 25 cent (één kwartje) te besteden voor een gratis aankoop bij één der deelnemende winkeliers, onverschillig welke goederen u wenst te betrekken. Let op de raambiljetten der deelnemende winkeliers, alleen daar ontvangt u deel namebonnen! Gratis kopen Welke dag wint Dit wordt als volgt berekend: direct na afloop der aktie worden alle enveloppen gesorteerd op datum (door u vermeld). Het aantal zegels van iedere dag wordt opgeteld en daarna wordt berekend hoeveel zegels er per dag gemiddeld zijn ingeleverd. Die dag waarop het aantal uitgebrachte bonnen het dichtst onder het gemiddelde ligt, is „De Winnende Dag". De datum van „De Winnende Dag" is dus voordien aan niemand bekend, daar „de grote massa" van overwegende invloed is op de uitslag. Altijd prijs! Het bestuur van de A.W.S. houdt rekening met een groot aantal prijswinnaars, want als u uw zegelbonnen verdeelt over alle 14 koopdagen, dus 14 enveloppen inlevert, dan bent u beslist altijd winnaar. De enveloppen met zegels kunnen gedeponeerd worden in de bussen geplaatst bij Garage Maarschalk, Hoofdstraat 183 en bij de fa Konings, Bloemendaalse- straatweg. Maandag 8 december om 2 uur, laatste gelegenheid tot inlevering van uw enveloppen met zegels. De winnaars ontvangen zo spoedig mogelijk bericht. VELSEN GEEFT DE OVERWIN NING UIT HANDEN. Velsen heeft zondag tegen Always For ward de overwinning inderdaad uit han den gegeven. Tot een kwartier voor het einde hadden onze plaatsgenoten nog een 31 voorsprong, welke zij reeds enige minuten na de thee de rust was met 24 ingegaan hadden bewerkstelligd. Toen meenden de geelblauwen in een overmoedige bui, dat de tijd was aange broken om een show-nummertje weg te geven, inplaats van op de oude, beproef de manier door te gaan. Maar dat is hun duur te staan gekomen; Een kwartier voor het einde n.l. liet men de Hoornse rechtsbuiten ongehinderd op het Velsen- doel afstevenen en werd doelman Kaa senbrood onhoudbaar gepasseerd (32). Toen roken de bezoekers a.h.w., dat er nog een kans op een gelijk spel bestond. Ze gooiden er nog een schepje op, gin gen een tikje steviger spelen, maar toch niet zo, om daarop te reageren, zoals Hijnen zulks kort hierna deed en hetgeen een geheide strafschop ten gevolg had, welke de Hoornse voetballers de gelijk maker opleverde (33). Dat Hijnen meende zo te moeten optreden, is temeer onbegrijpelijk, omdat hij over voldoende capaciteiten beschikt om zich bij een cor recte speelwijze te handhaven. In deze wedstrijd heeft Hoogzaad zich als schutter onderscheiden: evenals Hijnen enkele weken geleden, nam hij niet min der dan drie doelpunten voor zijn reke ning (33). KINHEIM SCHOTVAARDIGER DAN TERRASVOGELS. De Terrasvogels zouden in navolging van een koning uit het verre verleden, die uitriep, dat hij een koninkrijk voor een paard wilde geven, kunnen zeggen: Een koninkrijk voor een schutter, want aan zo'n nuttige speler ontbrak het onze plaatsgenoten in de wedstrijd tegen Kin- heim ontegenzeggelijk. Dat was bij de Kinheimers wel even anders. Vooral linksbuiten van Dijk en linksbinnen van Well aarzelden niet, als zij een schiet kans kregen en dat deden Veldman c.s. in de Terrasvogelsvoorhoede wel. Bo vendien begin men in de blauwwitte aan val de fout, Rijke, die nota-bene nog wel tegenover een zwak spelende links-back stond vrijwel te negeren. Dat Kinheim ondanks het sterke verde digende spel van Goedhart en zij het dan ook in mindere mate van Span jaard tot vier doelpunten kon komen, mag echter niet alleen en uitsluitend op rekening van de schotvaardigheid der Kinheim-aanvallers geschreven worden, Ook enkele minder sterke momenten in de verdediging der Vogels droegen daar toe het hunne bij. Zo was Zaal zo onfortuinlijk al direct na het begin in eigen doel te trappen en ook bij het tweede doelpunt, toen hij te zacht op de doelman terugspeelde, ging hij niet vrij uit. Na deze twee goal heeft J. Veldman de stand nog op 12 gebracht en had men de kansen beter benut, dan had het met de rust zeker gelijk kunnen staan. Nu de blauw-witte aanvallers dit echter ver zuimden, meenden de Kinheimers niet be ter te kunnen doen dan nog twee doel punten te scoren, zodat Terrasvogels met 14 ten onder ging. WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT. Velsen wacht de komende zondag een zware strijd, wand dan moeten de geel blauwen het opnemen en nog wel in een uitwedstrijd tegen ASG uit Wor- merveer en deze Zaankanters schijnen wel zin in de bovenste plaats te hebben. Op eigen terrein leden de ASC-ers tot dusver nog maar één nederlaag en wel op 12 oktober tegen IVV. Toen werden ze met niet minder dan 14 door de Ilpen- dammers óók al liefhebbers voor de bovenste plaats geklopt. Maar ZAP met 41, CSV met 10 en De Meteoor met 61 moesten tegen de Wormerveer- ders het onderspit delven. Hieruit blijkt, dat Hijnen c.s. zondag a.s. inderdaad voor hete vuren zullen komen te staan en dat we uiterst tevreden zul len mogen zijn, als onze plaatsgenoten met een gelijk spel huiswaarts keren. De Terrasvogels krijgen het gemakkelij ker, want zij gaan op bezoek bij Fokke aan de Ouderkerkerdijk en de prestaties, door deze club tot dusver geleverd werd, duiden er nu niet direct op, dat de Fok- kenaren tot de prominente clubs behoren. Ze wonnen tot nu toe nog geen enekele wedstrijd. Thuis waren de resultaten nog het best: 3 gespeeld, 0 gewonnen, 2 gelijk 1 verloren. De blauwwitten moeten echter beseffen, dat het niet de eerste keer zou zijn, als door onderschatting van een te genpartij een wedstrijd verloren ging. En daarom, Terrasvogels: Van stonde af aan de zake serieus aangevat! Dan gaan de punten zeker mee naar Santpoort. Derde klas A IW 10-16; QSC 10-15; Beverwijk 10-14; Wijk aan Zee 10-12; CSV 10-10; Velsen 9-9; Alc. Victrix 10-9; ZAP 9-8; De Meteoor 9-7; Alw. Forward 10-7; Assen delft 9-5; KW 10-4. Vierde klas D Kinheim 9-13; VDO 9-12; DIO 10-12 ETO 10-12; Roda 9-11; Rivalen 10-10 De Eland 10-10; Terrasvogels 10-9 ASV 9-9; ASVA 10-8; St. Pancratius 10-5; Fokke 8-3. (P BeumcRime tfoonnu/nmzRS) POLITIE BUREAU SANTPOORT Hoofdstraat 150, TELEF. 8300 bij geen gehoor K 25506444 Bij brand 02550 6400 ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk 10 en 5 uur Prof. dr. J. Verkuyl Zending Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 9.30 uur ds J. A. Roskam Overige kerken geen opgaaf ontvangen Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar ook voor ziekenvervoer TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. 1. P. Stegemeijer, Surinamestract 4 EEN ELECTRODOOS kleine uitvoering f 5. uitgebreider f 10. FIGUURZAAGDOZEN f 4.60, f 5.10, f 9.15, f 17.85 een grote collectie GEREEDSCHAPPEN Electr. Techn. Inst. Bureau Bloemendaalsestr.weg 120 Tel. 8532 Santpoort-Zuid Hoofdstraat 162 Telefoon 7224 Zie toch zo'n pracht collectie Horloges en Sieraden aan, Daarvoor hoeft men toch heus niet naar elders te gaan. Voor elke beurs is er iets en goede raad kost er niets. Bij Broekmeulen dat staat zo vast als een kerk Koopt U beslist een betrouwbaar Uurwerk. Horloges (2 jaar verzekerd) in prijzen van f 14.75 tot f 250.voorradig. Deelnemer St Nicolaas-actie „FIXOFLEX" e.a. HORLOGEBANDEN PAREL e.a. Kettinkjes Oorclips Ringen Broches Armbanden - Couverts - Lepeltjes Poederdozen Aanstekers t.o. Overbildtweg

Weekblad Huis aan Huis | 1958 | | pagina 1