SaripoafeWeehMad 200-jarig bestaan Harddraverij-Ver. „Santpoort Omstreken Een Chalet uitgangspunt van uw vacantie. OLIEBOLLENDAG. NUTSSPAARBANK. Vrouwen- Wereld-Gebedsdag Reisvereniging T.O.P. GEMEENTE VELSEN. Partij van de Arbeid. WEET U „HET SMEULENDE VUUR" Voor faet tere Baby-huidje BABYDERM-POEDER 30e Jaargang no 5 Vrijdag 6 febr. 1959 Redaktie Terras weg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 Tijdens de jaarlijkse feestavond in „Zo- merlust" welke vorige week gehouden is kon de voorzitter namens het bestuur enige belangrijke mededelingen deen. Om hieraan vooraf te gaan willen wij niet vergeten te vermelden dat weder om de feestavond een in alle opzichten geslaagd feest mag heten. De bekende radio-artist Herm. Theunis- sen met Joop Boeree, conferancier en het Rivers Trio waren daar debet aan. Tot diep in de nacht werd er gedanst o.l.v. ,,De Witte Kraaien", welk orkest de gezelligheid er in hield. Doch terzake. Dit jaar bestaat de ver eniging 200 jaren en al hoewel het huidige bestuur niet tot de oprichters behoorde is men voornemens op vrijdag 31 juli een officiële receptie te houden. De feestweek zal dit jaar beginnen op zaterdag 1 augustus met de opening van het Lunapark. Speciaal vanwege dit jubileum is er een reserve-fonds gevormd om iets heel bij zonders naar Santpoort te brengen, nl. een groot nationaal CONCOURS HIPPIQUE. Een terrein heeft men kun nen bemachtigen, dank zij de medewer king van de Witte Paters van het La- vigerie College aan de Wüstelaan. Hier worden twee grote sportvelden om geven door het bos beschikbaar gesteld. De traditionele Kortebaandraverij wordt een grote jubileumdraverij. De Bond van'^Kortebaandraverij en in Nederland heeft tijdens de najaaarsvergadering be sloten Santpoort voor te dragen om dit paar het KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND te laten verrijden, wat niet alleen de sterkste rijders naar Sant poort brengt, doch ook een extra-pre mie van 1000,voorwaar geen snoep- geld. De RINGRIJDERIJ krijgt ook een spe ciaal tintje. De deelnemers worden ge stoken in costuums uit de 18e eeuw, zo dat al uw voorvaderen onder de schaats door zullen gaan. De sluiting zal plaatsvinden met mede werking van de plaatselijke muziekkorp sen en zo mogelijk met een andere grote attractie. Doch de meeste zorgen heeft het bestuur gehad over het al of niet voortbestaan van het LUNAPARK. Door de aanleg van een nieuwe verkeersweg en/of ver betering is het ou.de terrein niet meer beschikbaar. Men moest dus zoeken naar een gelegenheid welke ook in het cen trum zou liggen. Niet zonder trots kon de voorzitter me dedelen dat men ook hierin geslaagd was. Men heeft namelijk voor de duur van vijf jaar beslag kunnen leggen op een terrein aan de Burg. Enschedelaan hoek Middenduinerweg. Dus hiermede is voor de komende vijf jaar het Luna park veilig gesteld. De jubilerende vereniging zal dit jaar nog meer zeilen bijzetten om Santpoort een daverende feestweek te bezorgen, en het 200-jarig bestaan op waardige wijze te vieren. TERRASVOGELS LEVERT KRANIG WERK. De Terrasvogels hadden zondag j.l. het Haarlemse DIO op bezoek. De Haar- nmers, die door hun supporters „rood- :te leeuwen" werden genoemd en aan- yemoedigd werden met de kreet „hup kampioenen" hebben al hun best ge daan op beide punten beslag te leggen, maar zijn daarin niet geslaagd. Ze heb ben tot 12 minuten voor het einde zelfs tegen een 20 achterstand moeten op komen, zodat tenslotte het gelijke spel (22) voor hen nog een meevallertje was. We willen niet boudweg beweren, dat de Haarlemmers dit gelijke spel niet toekwam, maar toch, als we denken aan d tflrie dotjes van kansen, welke Thoo- en Veldman kregen, toen de \og 20 was om deze voor- te vergroten, dan zouden we toch geneigd zijn neer te schrijven, dat asvogels deze wedstrijd niet had oeven gelijk te spelen. - spelen heel wat beter dan tegen -i Haarlem, die Terrasvogels," hoor- we een paar DIO-supporters tegen rr zeggen en inderdaad, vooral in de eerste helft hebben we heel goede dingen van de blauwhemden gezien, zo wel aanvallend als verdedigend. De Vogels slaagden er in het eerste kwar tier in de Haarlemmers in de verdedi ging te drukken en alleen slap schieten /as oorzaak, dat reeds toen niet het eerste Terrasvogels-doelpunt tot stand kwam. dierna ging het spel meer gelijk op. ioedhart hield de gevaarlijke Haarlemse 1 -~:ddenvoor Verkerk goed in bedwang en ook Van Gelder greep resoluut in. Toch moest keeper Drost er een paar maal aan te pas komen en hij deed dit uitstekend. Passes van Röbken en grote activiteit van linksbuiten Veldman zorgden er voor, dat Siem Thoolen er een paar maal tussen door kon glippen ,en het deze linksbinnen der Vogels was, die doelman Keur wist te passeren (10). En toen rechtsbinnen Timmer, alweer na goed voorbereidend werk van Röb ken op tijd de spurt er in zette, kon Keur wederom de bal uit het net halen. Alzo ging de rust in met een 20 voor sprong voor de thuisclub. In de tweede helft ging de strijd aan vankelijk weer gelijk op. Toen brachten de Haarlemmers echter wijziging in hun ploeg, omdat men zag, dat Verkerk tegen Goedhart geen schijn van kans kreeg, liet men hem van plaats verwis- den met spil Hendriks. Van nu af aan wam DIO steeds sterker in de aanval, maar werden de uitvallen van Terras vogels des te gevaarlijker. Siem Thoolen kreeg twee opgelegde kansen, hield zijn hoofd er toch werkelijk goed bij, doch werkte de bal toch nog naast de paal. Ook J. Veldman kreeg een prachtkans, doch ook hij maakte er geen gebruik van. Inmiddels werd de druk op het Terras- vogels-doel steeds sterker. Toch kreeg Drost het niet eens zo heel erg druk. Hij bofte echter, toen de bal na een kopbal van Hendriks buiten zijn bereik tegen de lat kwam. Twaalf minuten voor het eind moest Drost echter bezwijken voor een schot van De Nieuwe en toen deze zelfde DIO-er zeven minuten later met het hoofd de bal even van richting veran derde, was Drost ten tweede male on houdbaar gepasseerd, zodat de wedstrijd nog onverwacht in een 22 gelijk spel eindigde. ASSENDELFT—VELSEN. Wegens afkeuring van het Assendelft- terrein ging zondag jl. de wedstrijd tus sen Assendelft enVelsen niet door. We vermoeden, dat de Velsen-spelers er niet „rouwig" om zullen zijn geweest! RÖBKENS AFSCHEID. Zondag jl. heeft Hein Röbken afscheid van het eerste elftal van Terrasvogels genomen. Te midden van zijn clubge noten en de Haarlemse DIO-spelers heeft voorzitter Disselköter hem toege sproken, er de nadruk op leggend, dat Röbken een voorbeeld van clubtrouw is geweest, zulks ondanks het feit, dat hij, zo hij zulks gewild had, ongetwijfeld tot het hogere voetbal zou zijn toege laten. Als blijk van waardering voor al les wat „Hein" in de loop der jaren voor Terrasvogels geweest was, bood de heer Disselköter hem een vulpen aan. Terrasvogels' spil, Kees Goedhart, voerde namens de spelers van het eerste elftal het woord. Hij bood de scheidende clubmakker, die naar uit Goedharts woorden viel op te maken nog al last van koude voeten schijnt te hebben, een infraphil-lamp aan. Röbken bedankte de beide spekers en zeide, dat Terrasvogels èn wat de lagere elftallen betreft èn achter de groene ta fel op hem zou kunnen blijven rekenen. WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT. Voor de komende zondag is er voor de verschillende clubs slechts een klein programma vastgesteld. Een der clubs, die wèl voor de competitie in achtie komt, is Velsen. De geelblauwen gaan n.l. op bezoek bij IVV, bij een der liefhebbers voor de bovenste plaats dus. Het zal geen gemakkelijke opgave voor Bakkum-c.s. zijn hier beide punten in de wacht te slepen, want de IVV-ers zijn de laatste tijd enigszins achterop geraakt bij hun concurrenten Beverwijk en QSC en zullen dus zeker wel besef fen, dat er gewonnen möèt worden. Toch achten we Velsen zeker niet geheel en als kansloos, want IVV is het IVV niet meer van het vorige seizoen en haar resultaten zijn dan ook niet zo dende rend. En daarom durven we er aan te denken, dat Velsen één punt rijker naar Santpoort terugkeert. Terrasvogels is voor de competitie vrij. DERDE KLAS A: QSC 13-21; Beverwijk 13-20; IVV 13-19, Wijk aan Zee 14-16; Alc. Victrix 13-13; Alw. Forward 14-13; ZAP 14-12; CSV 14-11, Velsen 12-10, De Meteoor 12-10; Assendelft 11-6; KW 13-5. VIERDE KLAS D: ETO 13-19; DIO 13-16; Roda 11-15; VDO 12-15; Kinheim 11-13; Rivalen 14-13; Terrasvogels 13-12; ASVA 11-10; De Eland 12-10; St. Pancratius 13-10; ASV/Arsenal 11-8; Fokke 10-3. In 3a zijn er voldoende tekenen aan wezig, die er op wijzen, dat de strijd om de kampioenstitel uitgevochten zal ii m iiii iihiiiii iikiiiin u w imiiiMi Mini worden tussen QSC (Wormerveer), Beverwijk en IVV (Ilpendam). We vermoeden, dat tenslotte öf QSC öf Beverwijk tenslotte met de begeerde titel schoot zal gaan. Zoals uit het ranglijstje blijkt, kan Vel sen ongetwijfeld nog best een paar punten gebruiken en die zullen er wel komen ook maar behoeven onze plaatsgenoten overigens niet al te zeer bevreesd te zijn voor de onderste plaats. De strijd om deze te ontkomen zal wel gaai- tussen Assendelft en KW. In de vierde klasse D worden Kinheims papieren er niet beter op. Terrasvogels huist in de middenmoot en we geloven niet ver mis te zijn als we veronder stellen, dat de blauwhemden daar aan het einde van het seizoen nog wel „acte de présence" zullen geven. Het lot van Fokke degradatie naar de afdeling lijkt nu wel reeds bezegeld te zijn. Oliebollendag woensdag 18 februari a.s. Op de verjaardag van H.K.H. Prinses Marijke organiseren de dames van de U.V.V. ter versterking van de kas weder een oliebollendag. Bestellingen zullen in de komende dagen gaarne bij u aan huis genoteerd worden. Ook kunt u ze telefonisch bestellen bij de dames Werre, tel. 8589, Harddra verslaan 15; Sanders, tel. 8742, Kerkweg 122; Snoek, tel. 8316, Kerkweg 54; Boekei, tel. 8262, Wüstelaan 85; Vonk, tel. 7437, Hoofdstraat 73; Pastoor, tel. 7119, Rijksweg 323. Overzicht per 31 januari 1959. Inleg januari 1959: Hoofdkantoor 323.395,32; IJmuiden-O. 119.407,34; Santpoort ƒ47.631,27; Velsen-Nrd. ƒ28.144,35. Totaal ƒ518.578,28. Terug; Hoofdkantoor ƒ264.511,31; IJm.- Oost ƒ94.716,88; Santpoort ƒ31.870,82; Velsen-Nrd. 49.842,98. Totaal 440.941,99. Tegoed aan inlegg. 31-12 3.864.861,20; rente 1958 resp. 1957 ƒ236.610,70; Inleggerstegoed 1-1 ƒ9.101.471,90; In leg januari 1959 resp. 1958 518.578,28. Totaal ƒ9.620.050,18. Terug jan. 1959 resp. 1958 440.941,99. Inleggers tegoed 1 febr. ƒ9.179.108,19. Posten: Inleg T erug Hoofdkantoor 1358 1059 IJmuiden-Oost 504 415 Santpoort 150 104 Velsen-Noord 132 99 Totaal: 2144 1677 Rekeningen: Nieuw Afbet. Hoofdkantoor 90 25 IJmuiden-Oost 23 6 Santpoort 23 4 Velsen-Noord 12 8 Totaal: 1481 43 1) inclusief 25 Jeugdspaarrekeningen. Op vrijdag 13 februari a.s. zal de jaar lijkse Vrouwen-Wereldgebedsdag wor den gehouden. Over de gehele wereld, dit jaar in 134 landen, zijn vrouwen van allerlei kerken die zich opmaken om de eerste vrijdag in de Lijdensweken samen te bidden. Het tekstwoord van de liturgie is: „Heer, ik geloof". In Santpoort zal de gebedssamenkomst DV plaats vinden op vrijdag 13 februari a.s., des avonds 8 uur in de Pniël Ka pel, Pastorie weg 1. Vrouwengroepen in onze Gemeente, be horende tot verschillende Kerken, de Ned. Chr. Vrouwenbond en de Zak- bijbelbond, hebben samengewerkt aan de voorbereiding van deze bijeenkomst en hopen dat velen bereid zullen zijn aan deze gebedsuré deel te nemen. Mogen wij even uw aandacht vragen voor bovengenoemde vereniging? Het is onder deze naam nog een jonge vereniging, maar we hebben reeds en kele jaren reisjes georganiseerd in meer kleiner verband. De laatste tijd is er een groeiende belangstelling voor reizen. Het doel is, reisjes te organiseren waar bij de deelnemers volop genieten en uit zijn zonder zorgen, voor een zo laag mogelijke prijs. Wij zijn n.l. niet geba seerd op winst. Bij de deelnemersprijzen komt niets bij, zodat de reizen geheel verzorgd zijn. In de prijs is inbegrepen: bus- en e.v.t. ho telkosten, diner, lunch, 3 cons, per dag, bezienswaardigheden, fooien, alle ver zekeringen zoals o.a. ongevallen-, ziekte-, bagage- en reis, enz. Ook geven wij gezellige contactavon den met attracties. Elke reis gaat slechts met 1 luxe touringcar, dat is veel ge zelliger. Bij elke trip is tevens een gratis fotowedstrijd. Voor elke reis gelegen heid tot sparen. U kunt lid worden door slechts eenmaal een gering bedrag aan inleggeld te be talen. Heeft u interesse, vraag nadere gegevens enz. bij C. H. Koomen, Sekr. Reisver. T.O.P., Eikenstraat 28, Haar lem-noord of voor Santpoort bij T. Reym Burg. Enschedélaan 16. Zie ad vertentie. VERKIEZING TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. Stemmen in een andere gemeente. De burgemeester van Velsen brengt ter openbare kennis, dat aan een kiezer op zijn verzoek wordt toegestaan te zijner keuze aan de stemming deel te nemen, hetzij in de gemeente, in welker kie- zersregister hij op de dag van de kan didaatstelling is opgenomen, hetzij in een door hem bij het indienen van dat ver zoek aan te wijzen andere gemeente. Het vorenvermelde geldt echter niet voor de kiezer, die in het centrale bevolkings register te 's-Gravenhage is opgenomen, noch voor hem, aan wie is toegestaan bij volmacht te stemmen. Voor de kiezer, die van bovenbedoelde, bevoegdheid gebruik wenst te maken, bestaat gelegenheid daarvan uiterlijk op de veertiende dag vóór die van de stem ming, in persoon ter secretarie 'van een gemeente aan de burgemeester of de door deze aangewezen ambtenaar mede deling te doen. Velsen 29 januari 1959. De burgemeester voornoemd, Mr. M. M. Kwint. STEMMEN BIJ VOLMACHT. De burgemeester van Velsen brengt in verband met de komende verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal ter openbare kennis, dat uiterlijk op 26 februari 1959 voor de kie zers gelegenheid bestaat tot het indienen van een verzoekschrift om bij volmacht te stemmen. Het stemmen bij volmacht is mogelijk voor de kiezer, die vermoedelijk niet in staat zijn in persoon aan de stemming deel te nemen, doch niet voor de kiezer, die gebruik kan maken van de regeling voor het stemmen in een andere ge meente. Het verzoekschrift wordt ingediend bij burgemeester en wethouders van de ge meente, in welker kiezersregister de kie zer op de dag van de kandidaatstelling is opgenomen. Voor het verzoekschrift wordt gebruik gemaakt van een formu lier, dat ter secretarie van elke ge meente kosteloos verkrijgbaar is. Als gemachtigde kan slechts worden aangewezen de echtgenoot of echtge note, een der bloed- of aanverwanten in de eerste tot en met de derde graad, de echtgenoot van een schoonzuster of de echtgenote van een zwager, dan wel een der huisgenoten van de volmachtgever. Een kiezer, wiens werkzaamheden mede brengen, dat hij herhaaldelijk of althans in het gedeelte van het jaar, waarin de stemming valt, werkzaam pleegt te zijn buiten de gemeente, in welker kiezers- register hij is opgenomen, behoeft zich bij de aanwijzing van een gemachtigde niet tot een gezinslid, familielid of huis genoot te beperken. Dit geldt eveneens voor zijn echtgenote, voorzover zij met hem in de regel buiten de gemeente ver blijft. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag van de kandidaatstelling zijn opge nomen in het kiezersregister, waarin de naam van de verzoeker voorkomt, en bevoegd zijn tot het deelnemen aan de zelfde verkiezing. Hij mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aan nemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Velsen, 29 januari 1959. De burgemeester voornoemd, Mr. M. M. Kwint. Let op de tijd! Vóór 26 februari a.s. moeten de machtigingsformulieren voor de tweedekamerverkiezingen van 12 maart worden ingeleverd bij het ge meentehuis. Inlichtingen en machtigingen zijn te verkrijgen bij onze buurtleiders voor de verkiezingsaktie in Santpoort. L. Munnikes, Arubastraat 25, tel. 7248; A. P. van Vuuren, Cremerlaan 17, tel. 7773; J. Kant, Kluiskenslaan 24; J. de Groot, Duinweg 44; J. Fontijn, Hoofd straat 170; W. Post, Hyacinthenstr. 23; J. H. Porck, Kerkerinklaan 57; L. J. van Overmeeren, Bonairestraat 17 be neden. De inzamelingsaktie voor het verkie zingsfonds gaat prima. Binnenkort zullen wij de totaalcijfers bekendmaken. Bijdra gen kunnen ook worden gestort op giro 615486 t.n.v. penningmeester P. v. d. A. Santpoort, Cremerlaan 17. a. dat het veelvuldig voorkomt dat koplichten van rijwielen en bromfietsen bij donker verblindend zijn voor tege moetkomend rij- en voetgangersverkeer, vooral op vrij donkere wegen? b. dat dit veelal zijn oorzaak vindt in de onjuiste stand van de koplampen? c. dat, ter voorkoming van verblinding de koplampen zodanig voorover moeten zijn gericht, dat het verst uitgestraalde licht naar voren niet meer dan 10 meter voor het voertuig de weg raakt? De veiligheid van het verkeer is er mede gediend. Is het te verwonderen dat de vraag naar goede chalets en vakantiewoningen in het buitenland elk jaar met sprongen stijgt? Neen immers: steeds meer Ne derlanders zoeken in hun vakantie de charme van een bergdorp of de weelde van een kust waar het altijd zomer is. En hoe zou een Nederlander met zijn aangeboren zucht naar vrijheid èn hui selijkheid beter al de bekoringen van een vakantie in het buitenland kunnen ondergaan dan in en vanuit een goede vakantiewoning? Hij is eruit en tochthuis! Het palet waarop voor u de vakantie- „kleuren" voor het grijpen liggen is rijk geschakeerd: er is de rustige kleur van een bergdorpje -Tirol en de Dolo mieten; de mondaine kleur van een Ita liaanse badplaats-met-zon-gegarandeerd -Rivièra dei Fiori; de charmante kleu ren waarmee cypressen, de omliggende bergen en de zon zich in meren weer spiegelen Gardameer en de meren van Karinthië; de gegarandeerde succes- kleur van Bretagnes kust; de populaire kleur van Luxemburgs heuvels en de nieuwe modekleur van een in bloemen getooid land omspoeld door het diep blauwe water van de Middellandse Zee Ibiza. Maar de hoofdkleuren voor het geslaag de vakantieschilderij blijven die waar mee u de ongebondenheid, huiselijkheid en avontuurlijke mogelijkheden van een CHALET VAKANTIE wilt uitbeelden. Want hoe kunt u beter al de bekoringen van een vakantie in het buitenland on dergaan dan in en vanuit die goede vakantiewoning. U bent eruit en toch thuis. Ongetwijfeld zult u zich afvragen: hoe kom ik aan zo'n chalet in het buiten land? U heeft ze niet gezien en zou mid dels correspondentie met plaatselijke V.V.V. het risico lopen dat de woning niet voldoet aan de gestelde eisen. Wel nu dat is niet nodig. U kunt zich in Ne derland wenden tot CHALET-DIENST- EUROPA N.V., die overal vakantie woningen voor u heeft gezocht en gecontroleerd. En welke keur u dan ook maakt, het feit dat alle huizen zijn gecontroleerd en getoetst op hun bruikbaarheid voor een Hollandse familie, staat er borg voor dat u altijd een goede vakantiewoning uitkiest. Bovendien zal men u daar kun nen adviseren over reductie die op trein en vliegpassages kunt genieten en tips kunnen geven over die dingen die u mee moet nemen of beter thuis kunt laten. Een CHALETGIDS wijst u de weg naar alle bestemmingen en hierin vindt u de huizen gedetailleerd beschreven en de prijzen vermeld. Deze gaan vanaf 15 gulden per persoon per week, terwijl het gemiddelde ongeveer op 25 gulden per persoon per week ligt. De reserveringen voor deze huizen be ginnen al in de winter en het zeer vroege voorjaar, want de geijkte vakantieweken zijn altijd zeer vroeg bezet en indien u voor deze populaire vorm van vakan tiebesteding interesse heeft dan verdient het aanbeveling vroegtijdig de eerste stappen te ondernemen. Een volgende maal hopen wij u iets meer te vertellen over de verschillende vakantiegebieden voor CHALETS in EUROPA. (Zie advertentie) Zaterdag- en zondagavond j.l. gaf de R.K. Toneelver. „Getosa" in de zaal van Zomerlust een uitvoering van bo vengenoemd stuk, geschreven door Wim Dupont; een stuk vol intriges. Het speelt zich af in Engeland, ten huize van een planter, Bill Spencer genaamd. Deze Spencer tracht zich, na vele jaren in de tropen te hebben doorgebracht, door smokkel een kapitaal te vergaren, geholpen door zijn knecht, „Sir" Joe (een mismaakte) die zijn meester trouw dient, doch in wezen slechts wacht op een kans om wraak op hem te kunnen nemen. Spencer heeft een dochter, Jane, die in Londen studeert, doch de toelage, welke zij iedere maand behoort te krijgen, wordt weer achtergehouden door Spen cers huishoudster, Grace Donald, een even duister figuur als de mismaakte knecht. Voorts hangt om het huis de spanning, vanwege het feit, dat de po litie in de omtrek speurt naar een ont vluchte gevangene, die vele jaren voor een moord heeft vast gezeten. Bij al deze verwikkelingen wordt nog een oude kaartlegster binnengehaald, die haar enkel heeft verstuikt, en in huis wordt opgenomen. Deze kaartlegster weet allen te imponeren door hetgeen zij weet en voorspelt. Wanneer Jane thuis komt met haar ver loofde, wordt deze jongeman het huis uitgezet door zijn a.s. schoonvader, om dat het niet in goede aarde valt, dat zijn dochter nu al verloofd is, zonder zijn medeweten. Als hij buiten is, wordt hij per abuis neergeschoten door de huishoudster, doch aangezien ook Bill Spencer buiten een schot loste, meent deze dat hij de moordenaar is van de verloofde van zijn dochter. De huihoudster wordt, als zij tracht bui- ten haar sporen uit te wissen, door de politie, die meent de ontvluchte misda diger voor te hebben, neergeschoten. En tenslotte nog wordt Bill Spencer vergiftigd door zijn knecht, „Sir" Joe, met een borrel, die in wezen bestemd was voor de oude kaartlegster, welke niets meer en minder dan de ontsnapte gevangene blijkt te zijn, die terug kwam om wraak te nemen, voor de moord waar Bill Spencer hem negentien jaar voor heeft laten opdraaien. Al met al dus een stuk waar spanning niet ontbrak en door Getosa met heel goed spel ten tonele gebracht. Van de spelenden noemen wij in de eer ste plaats de heer N. Stuvel, die van de waarzegster een superieure vertol king gaf. Voorts de heer A. Huybers als de mismaakte knecht, wiens spel ook tot grote hoogte kwam. De rollen van Sir Spencer (de heer Lieftink), de huishoudster (mevr. v. d. Noort) en de schoonzuster van Spencer" (mej. R. Tervoort) vonden ook allen een prima vertolking. Jane (mevr. Vrijhoeff) speelde eveneens zeer sterk en tenslotte toonden de twee nieuwelingen, de heer H. Koks als agent en de heer H. Stuvel als verloofde van Jane, weinig planken vrees, en hun eerste optreden was zeer behoorlijk. De schaduwzijde van deze uitvoeringen was echter de opkomst van het publiek op zaterdagavond, maar met de vol gende uitvoering hopen allen dat dan het zonnetje schijnt en alle twee de avonden de zaal tot de nok toe gevuld zal zijn. De thuisblijvenden hebben echt iets ge mist dit week-end! L. S. luis

Weekblad Huis aan Huis | 1959 | | pagina 1