gjpredikbeurten T.Y.S.-nieuws. Biljarten. Partij van de Arbeid. Damclub „Santpoort". „Soli Deo Gloria" in het goud. Oost-Priesterhulp. KORTE BERICHTEN. Gouden Jubileum WEET U SCHAKEN inwonertal gemeente Velsen gestegen. R.K. Kerk, Santpoort 'ZONDAGSDIENST ARTSEN J TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. Jaargang no 8 RedaktieJ Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 SanlpocrlsWeeMrfad Vrijdag 27 febr. 1959 aan Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 nar telef. 7029 VELSEN LAAT KW VASTER OP DE ONDERSTE PLAATS STAAN Ondanks het feit, dat Velsen nog niet in haar beste vorm speelde de schaatsen rijdersspieren deden hun invloed nog ge voelen hebben onze plaatsgenoten toch een alleszins verdiende 31 over winning op het op de onderste plaats stagnde KVV behaald. Men trekke hier uit echter niet de conclusie, dat alles zo maar van zelf is gegaan, want de Krom- meniëers hebben, zoals verwacht kon worden, verbeten weerstand geboden en hun huid zo duur mogelijk verkocht. Meermalen speelden ze naar onze smaak rijkelijk hard en konden zich moeilijk be heersen, zodat op een gegeven moment één hunner meende zich te moeten wre ken op Bakkum, hoewel deze niets anders gedaan had dan hem door een handig heidje in de luren te leggen. Aan hun harde spel hadden de KV Vers het te wijten, dat zij voor de rust een strafschop tegen zich kregen. Op een ge geven moment was van Schagen doorge broken en één der Zaanse backs meende toen niets beters te kunnen doen dan hem op hardhandige en ongeoorloofde wijze met moeder aarde kennis te laten maken. Onverbiddelijk wees de arbiter naar de witte stip, waarna Bakkum zich opmaakte om het vonnis feilloos te vol trekken. Met deze magere 10 voor sprong moest Velsen bij het rustsignaal zich tevreden stellen. Na de hervatting deed zich in de Velsen- defensie, waarin o.a. de beide vleugel- halfs Spanjaard en Schoorl, ontzettend veel werk verzetten, een misverstand voor, zo onder het motto „loop jij in of doe ik het" en slaagde de linksbinnen er in doelman Kaasenbrood met een for midabel schot te passeren (11). Hoewel KVV ongetwijfeld in technisch en tactisch opzicht de mindere van Vel sen was, was nu een Velsenzege nog ab soluut niet vaststaand. Het was dan ook voor de blauwgele aanhang een hele ver ademing, toen Hoogzaad na 25 minuten spelen de Zaanse doelman opnieuw pas seerde, echter onder geweldig protest van Jc~- KVV-spelers, die beweerden, dat even voor Wittebrood de bal voorzette, het leder „uit" was geweest. Heftig gin gen 4e Krommeniëers ook te keer tegen hun eigen grensrechter, omdat deze spor tief beweerde, dat „het bruine monster" in derdaad niet „uit" was geweest. De scheidsrechter kende dan ook terecht het doelpunt toe. (21). En toen Hoogzaad er nog een derde doelpunt aan toevoegde, was er voor Bakkum c.s. geen vuiltje meer aan de lucht. Zij nog vermeld, dat van Schagen blijk guf zich op zijn vreemde linksbuiten plaats steeds beter te gaan thuisgevoe- le, en dat Hijnen, waarschijnlijk door een reeds in de eerste helft opgelopen bles sure, minder productief was dan we hem wel eens eerder zagen. RODA KLOPT TERRASVOGELS TEN TWEEDE MALE Evenals destijds in Amsterdam ging ook de tweede wedstrijd tegen Roda voor de Terrasvogels verloren. Hoewel de hoofd stedelijken nu in het veld niet direct op vallend de meerdere waren van onze plaatsgenoten, gingen zij toch met een sprekende 30 overwinning naar de hoofdstad terug en dit dankten zij in hoofdzaak aan het feit, dat zij vooral na de rust pittiger op de bal zaten dan Ter- rasvogels en er in slaagden tot een hoger tempo te komen dan hun tegenstanders. Voor rust ging de strijd vrijwel gelijk op en toen de leider de rust met blanco score aankondigde, gaf dit de verhou ding goed weer. Beide voorhoedes toch hadden in de regel de meerderheid der verdedigingen moeten erkennen en zo zich al eens een schietgelegenheid voor deed, dan was het profiteren daarvan toch weer niet van dien aard, dat de beide keepers daardoor in ernstige moei lijkheden werden gebracht. Na de hervatting duurde het maar kort, of de Roda'ers hadden de leiding geno men. Het doelpunt ontstond na een prachtige omhaal waartegenover Drost volmaakt machteloos stond (10). Het had er de schijn van, of dit doelpunt ve lammend werkte op de prestaties van de Terrasvogels-voorhoede, althans van deze linie ging hierna, hoe meer de tijd verstreek, steeds minder kracht uit. De blauwwitte verdediging kreeg het dan ook steeds zwaarder te verantwoorden. Van Gelder deed op de spilplaats onge twijfeld verdienstelijk werk, zonder nu direct de wegens ziekte afwezige Goed hart geheel te doen vergeten, maar Pre- vost was als rechts-half een zwak punt. ■Door een elkaar in de verdediging niet geheel begrijpen ontstond het tweede Amsterdamse doelpunt en toen Drost de bal na een van dichtbij gelost hard schot niet klemvast kon krijgen, werd het zelfs 3—0. Thoolen, die voor de rust al eens uit een vrije trap tegen de paal had gescho ten en Rijke kregen ieder een kans om voor de Vogels althans de eer te redden, maar zij maakten er geen gebruik van. En toen Timmer de bal na een slechte uittrap van de doelman de bal ineens in schoot, was de inmiddels gestruikelde Roda-keeper zo fortuinlijk, dat het leder precies in zijn armen terecht kwam. Zo was en bleef het 30. DERDE KLAS A Hier is de stand: QSC 14—22; Beverwijk 14—21; IVV 1420; Wijk aan Zee 15'17; Always Forward 1515; Alcmaria Victrix 14 13;; Velsen 13—12; ZAP 14—12; CSV 1411; De Meteoor 1310; Assendelft 12—8; KVV 14—5. De spanning in de kopgroep duurt nog onverminderd voort. Zondag j.l. werden alle drie kampioenspretendenten slechts één puntje rijker. Voor KVV was het een slechte dag: Zelf verloor het met 31 van Velsen en As sendelft zag zowaar kans in de uitwed strijd tegen De Meteoor beslag op beide punten te leggen. Vierde Klas D Hier is de stand: ETO 14—21; DJO 14—18; Roda 12—17; VDO 14—17; Kinheim 12—15; Rivalen 1513; ASVA 1212; Terrasvogels 1412; De Eland 1310; St. Pancratius 14—10; ASV 12—8; Fokke 11—3. Alle vijf clubs, die menen - en naar onze mening terecht dat ze nog een kans (je) op de bovenste plaats hebben, slaagden er zondag j.l. in van hun in de lagere regionen huizende tegenstanders te winnen. Het belooft in deze afdeling, evenals in 3 A, een spannende finish te worden. Onderaan schijnt Fokke nu wel definitief „ter degradatie" opgeschreven. Alleen een wonder zou hier nog redding kunnen brengen. WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT De komende zondag trekt Velsen „de Noord" in, naar de Kaasstad, om daar Alcmaria Victrix partij te geven. Het vorige seizoen kwam Velsen ook in het Alkmaarse Sportpark op bezoek en mede aan dit bezoek had Alcmaria het te „danken", dat het geen kampioen werd. De Alcmarianen spelen dit seizoen nog al wisselvallig en een en ander is oor zaak van het feit, dat ze dit jaar niet voor de bovenste plaats in aanmerking komen. Op eigen terrein wist Velsen op 16 november het tot een gelijk spel te brengen en het komt ons voor, dat Bak kum en zijn mannen het in deze uitwed strijd niet voor minder zullen willen doen. Terrasvogels trekt er eveneens op uit en wel naar de hoofdstad, waar De Eland resideert. Voor beide clubs is de grootste spanning van deze competitie er reeds af, want ze komen naar menselijke bere kening noch voor de bovenste, nóch voor de onderste plaats in aanmerking. Op 16 november van het vorige jaar won De Eland met 01, na een week daarvóór met de merkwaardige cijfers 38 van ETO te hebben verloren. Veel hoop, dat onze plaatsgenoten zich geheel zullen re vancheren hebben we niet. In het guns tigste geval brengen zij het tot een ge lijk spel. GROTE BELANGSTELLING Zondag j.l. werd de wedstrijd voor de 3de Klas B tussen ADO (Heemskerk) en Vitesse (Castricum) bijgewoond door een goede 2000 toeschouwers. Er zijn clubs bij het betaalde voetbal, die bij het lezen van dit getal zullen likkebaarden. Zaterdag jl. werd weer de jaarlijkse feest avond gehouden. Aan de opgewekte stemming, die er op deze avond heerste, het enthousiaste meewerken van alle le den en diverse uitingen is te concluderen, dat deze avond als buitengewoon ge slaagd beschouwd kan worden. Het afwisselende programma werd vlot gebracht en het gebodene kreeg een goed onthaal. De lachspieren hebben deze maal ook eens „een goede beurt" gekre gen en zijn los geworden (of de kaken dit ook zijn?). We wisten niet dat T.V.S. in zijn ge lederen zulke wijsvaste zangers en be hendige ballonvaarders had. Dat de avond geslaagd kan heten is voor 'n niet gering deel te danken aan de voor bereidingen van de heren Dortmundt en Jansen, welke ook een groot aandeel in het programma hadden en Mevr. Dort- mundt-Nol voor de vlotte wijze, waarop zij de conference verzorgde. Het oude gezegde: de afwezigen hebben ongelijk, ging hier volkomen op, hoewel vele trouwe leden door ziekte verhinderd ble ken. Tot deze behoorde ook onze trouwe en bekwame pianist Dolf Brouwer, die plotseling in het ziekenhuis opgenomen moest worden. In de heer Theo van de Bos werd een zeer goede vervanger gevonden. Het suc ces van onze plaatselijke „Zingende Ober" was, evenals dat van de virtuose accordeonist Gerrie Breed duidelijk waar neembaar! Hoewel de avond een intiem en gezellig besloten karakter droeg was het voor de medewerkers jammer, dat er niet iets meer toeschouwers waren. De eerste 5 partijen in de biljartwedstrijd tussen „Krijt op Tijd" en „Centraal" zijn woensdag 18 febr.'59 gespeeld. De 1ste partij, v. d. Lugt (K.O.T)v. Dijk (Centraal), vol overgave gespeeld, eindigde in remise doordat v. Dijk in de nabeurt zijn laatste 5 caramboles maakte. Ondanks een grieperig gevoel won P. Schoone (K.O.T.) met vlag en winmpel van F. de Vilder (Centr.). Schoone speelde met series van 15-27-20 en 25 ver boven zijn gemiddelde wat de Vilder vermoedelijk overblufte waardoor hij niet goed los kon komen. De partij Reijm (K.O.T.)Holtslag (C.) werd door Holtslag royaal gewonnen. Het zal Reijm ook wel erg tegen. Bij de eerste 2 stooten gaf zijn keu een raar geluid en bij de 3 de stoot brak deze prompt door midden. Met een geleende keu heeft hij toch van alles geprobeerd om de eer te redden maar het wilde niet lopen. De rustig spelende D. Böhm (K.O.T.) moest het in de 4 de partij afleggen te gen Slootmans (C.). Slootmans had ken nelijk de lollige broek aan want er is bij deze partij veel en hartelijk om hem ge lachen maar toch zag hij kans een serie van 8 te fabriceren (volgens zijn sup porters de grootste van zijn leven). Een gezellig partijtje. De hoop dat Handgraaf (K.O.T.) de stand gelijk zou maken door zijn partij van A. Burger te winnen, bleek ijdel want Burger nam de winst voor zijn rekening. Hierdoor kwam de stand op 3 punten voor „Krijt op Tijd" en 7 punten voor „Centraal". Deze (handicap)strijd verliep als volgt: D. v. d. Lugt (K.O.T.) 51 51 30 10 1,70 B. v. Dijk (Centr.) 48 48 30 8 1,60 A. Reijm (K.O.T.) 51 14 30 2 0,47 Holtslag (Centr.) 55 55 30 8 1,83 P. Schoone (K.O.T.) 120 120 16 27 7,50 F. de Vilder (Centr.) 84 33 16 7 2,06 D. Böhm (K.O.T.) 38 29 33 5 0,88 F. Slootmans (Centr.) 41 41 33 8 1,24 H. Handgraaf (K.O.T.) 60 52 36 6 1,44 A. Burger (Centr.) 67 67 36 15 1,86 De volgende 5 partijen worden vrijdag avond 27 febr. gespeeld in café „Cen traal" Zeeweg 149 IJmuiden. De inzamelingsaktie voor het verkie zingsfonds heeft totnutoe in Santpoort 816.opgebracht. De aktie wordt echter nog voortgezet. Voor degenen die hebben toegezegd, een bedrag per giro te storten, volgt hier nog ons gironummer: 615486 ten name van de penningmeester der P.v.d.A., Cremerlaan 17, onder ver melding „verkiezingsfonds". Zieken en gebrekkigen kunnen nu reeds opgeven, dat zij op de verkiezingsdag 12 maart per auto naar het stem bureau moeten worden vervoerd. Melden aan één der volgende adressen: Aruba- straat 25 (telefoon 7248), Middenduiner- weg 28 (telefoon 8197), Kerkerinklaan 57, Kluyskenslaan 24, van Dalenlaan 7 (telefoon Duinweg 44, Hoofd straat 170, Hyacinthenstraat 23, Cremer laan 17 (telefoon 7773). Op de j.l. woensdag gehouden clubavond zijn er weer spannende partijen gespeeld, vooral de partij de GrootZuyderduyn was bijzonder interessant. R. Kramer speelde tegen Hoek, één van de Koplopers, remise en P. v. d. Kort, maakte eveneens remise tegen G. Zuyder duyn E. Zuyderduyn verloor deze keer van Wouda. Mochten er nog Damliefhebbers zijn dan kunnen zij iedere woensdagavond om 8 uur de clubavond bezoeken in het Bad huis aan de Wüstelaan. „Soli" gaat haar 50-jarig bestaan vieren en wel op zondag 8 maart a.s., o.a. des morgens met een H. Mis in het Missie huis, des middags van 35 uur een re ceptie in Zomerlust en des avonds een feestavond voor de leden in Zomerlust. Tevens bestaan er plannen tot het hou den van een marswedstrijd deze zomer. Volgende week hopen wij nader op dit jubileum terug te komen. Al jarenlang trekken nu de Nederlandse kapelwagens van Oostpriesterhulp door de vluchtelingengebieden langs het ijzeren gordijn, om troost te brengen aan de mil joenen vluchtelingen en verjaagden, die alles hebben verloren. In deze dagen trok Oostpriesterhulp ook door Kennemerland om er de naastenliefde te prediken. Maandagavond was Oostpriesterhulp aangeland in Santpoort en dinsdag zijn de auto's en helpers uitgezwermd om er geld en goederen, het Santpoortse offer van naastenliefde, in te zamelen. En wie bij toeval niet thuis was, toen ook aan zijn deur werd geklopt, kan zijn geld of goed afgeven bij de heer D. Dam, Wüstelaan 103, Santpoort. Mocht dit be zwaarlijk zijn, laat het ons dan even we ten en wij komen bij U langs. CHR. HIST. UNIE. De C.H.U. vergadert vrijdagavond in De Uilenboom, met als spreker de heer J. C. Asschoff, burgermeester van Rozenburg, onderwerp is: Actuele politieke vraag stukken. JUBILEUM Zondag 1 maart a.s. hoopt onze plaats genoot, de Heer Nico van Schagen het feit te herdenken, dat hij YlVi jaar bij de heer Jac. Dijkman in dienst is. Ter gelegenheid hiervan bestaat er van 23 uur in zijn woning Spekkerwegje 1 ge legenheid tot gelukwensen. NED. VER. VAN HUISVROUWEN In de maandag j.l. gehouden jaarverga dering van bovengenoemde vereniging in gebouw Spaarnberg vond een bestuurs wisseling plaats. Tot presidente werd, daar mevr. Hor- beek-Oltmans deze functie neerlegde, benoemd mevr. N. M. Snoep-Binger en in de plaats van mevr. W. F. Visser-Bun ders, welke om gezondheidsredenen be dankte, werd gekozen mevr. A. J. van Mameren-Koets. BOSVOLK-VRIJE VOGELS SPELEN „REEPELSTEELTJE" van Johanna Veth. Zoals ieder jaar, voeren de jongens en meisjes van de jeugdgroepen Bosvolk- Vrije Vogels te Santpoort, ook dit jaar weer een operette op, getiteld: „Reepel- steeltje". De uitvoeringen zullen plaats vinden op vrijdag 6 en zaterdag 7 maart a.s. aan vang om 8.00 uur 's-avonds in het jeugd huis der Ned. Herv. Gemeente aan de Burg. Enschedelaan 67. Een speciale jeugdvoorstelling wordt ge geven op Zaterdag 7 maart om HALF DRIE. PA WIKT Nog even willen wij herinneren aan de toneelopvoering van het toneelstuk „Pa wikt, Ma beschikt", door de Amateurs toneelvereniging „C.J.V. Reveille", vrij- ühg- en zaterdagavond a.s. om 8 uur in het Geref. Jeugdhuis aan de Schipbroe- kerweg. VERKIEZINGS OPROEPINGSKAAR- TEN De oproepingskaarten voor de a.s. ka merverkiezing zullen komende week bij u in de brievenbus worden gedeponeerd. DS. D. TER STEEGE, spreekt op de Blindenavond op dinsdag 3 maart, in de Ned. Herv. Kerk te Sant poort, waar een ieder van harte welkom is. De VOLKSPARTIJ VOOR VRIJHEID EN DEMOCRATIE belegt een open bare vergadering op donderdag 5 maart a.s. in café Royal" te IJmniden. Spreker is de Heer J. G. H. Cornelissen lid van de Tweede Kamer, met het onderwerp„Wat kunt U van de V.V-D. verwachten?". WONINGINR. A. v. d. WERFF 50 jaar in Noord-Brabant 21 jaar in Haarlem 17 februari was het 50 jaar geleden dat de heer E. J. v. d. Werff op 24-jarige leeftijd te Werkendam een zaak opende in woningtextiel en manufacturen. Door gedegen vakkennis en goed koop manschap is het de heer van der Werff gelukt deze zaak tot de grootste in haar branche in de provinciestad te maken. Drie zoons hebben de heer v. d. Werff hierbij terzijde gestaan. Na het zilveren jubileum van deze zaak zocht de werkzame geest van de heer v. d. Werff reeds naar nieuwe objecten, temeer daar het tot hem doordrong, dat het kleine provinciestadje te klein was om hem en zijn 3 zoons voldoende em plooi te geven. Op 53-jarige leeftijd durfde hij het aan om in Haarlem een nieuwe zaak te ope nen. Deze heeft in de 21 jaar dat zij hier gevestigd is, momenteel Eksterstraat 84, haar bestaan gerechtvaardigd. Tezamen met zijn A. v. d. Werff heeft hij in ons stadsdeel, een pracht zaak opgebouwd, waar alles op het gebied van woningin richting verkrijgbaar is. Dinsdag 17 februari was het groot feest, een gouden jubileum in Noord-Brabant. Ook in Haarlem zal dit jubileum niet on opgemerkt voorbijgaan. De eigenlijke stichter dezer zaken heeft immers nog steeds een werkzaam aandeel in de zaak te Haarlem en daarom zal ook de Haar lemse clientele van dit gouden jubileum kunnen profiteren. Voor nadere bijzonderheden hierover verwijzen wij u naar de annonce elders in dit blad. Heren van der Werff, proficiat en op naar het zilveren jubileum der Haarlem se zaak en het diamanten in het zuiden. EFKA dat voor het kruispunt van wegen „Waterloolaan" en „Van den Von dellaan" met de „Driehuizerkerkweg" van Overheidswege een voorrangs kruising is ingesteld? dat deze regeling bepaalt, dat het (al le) rijverkeer op de hoofdbaan en naast gelegen ventweg van de Wa terloolaan en de hoofdbaan van de Van den Vondellaan voorrang heeft boven het verkeer op de Driehuizer kerkweg? dat dit waarneembaar is op de Wa terloolaan en de Van den Vondellaan aan het waarschuwingsbord, voorzien van de verticale dikke zwarte balk, horizontaal gekruist door een dunne zwarte lijn en dat de verplichting tot het voorrang verlenen op de Drie huizerkerkweg aangeduid is met het bekende driehoekige bord, staande op de punt (nadering voorrangsweg/krui- sing)? dat de Driehuizerkerkweg bovendien nog voorzien is van witte driehoekige tegels in het wegdek, naast elkaar aangepast, ten teken dat men daar eventueel moet stoppen tot het voor rang geven van het verkeer op de dwarsrichting? SCHAAKCLUB „SANTPOORT" Nu de bondscompetitie even onderbroken kon worden, werd „een grote beurt" ge maakt in de onderlinge wedstrijd. Dat er hevig om de begeerde punten gestreden werd, bleek ditmaal wederom doordat na een speeltijd van vier uur nog ver schillende partijen afgebroken moesten worden. Dit was het geval met de partij v. d. BerghOosterling, de GrootWol- ters en KroonePels, (groep I); Kool haasv. Duin, Blokker-Seijsma en Pie- terseKesting, (Groep II) en Lammert- smaRoos, (Groep III). Er is nog van alles mogelijk, alleen ziet 't er wel naar uit, dat Pels 't niet hou den zal tegen Kroone, welke een paard meer bezit. Overigens zullen er nog wel enige remises uit voortkomen. Van de partijen, die uitkwamen waren de uitslagen: Groep I: HaanappelSchuurman Vï' BlansjaarIuning J/jVl< Groep II: BrugmanVos 10; Geus v. d. Bronk 10. Groep III: KipBaljet 01; Hoogzaad Kruijff 01; WagnerPut 01; Sterk Jr.Put 10. In groep II zijn nu Brugman en Geus de finitief leiders van deze groep geworden, d.w.z. tot op dit ogenblik. De toekomst zal moeten uitwijzen of zij zich op de duur als nummer 1 en 2 kunnen hand haven. Als ernstige belagers van hun eer volle positie moeten nog zeker Koolhaas, v. d. Bronk en Pieterse genoemd worden en dit drie-tal zal zeker al hun „schaak- kunde" benutten om nog een woordje in de promotie-kansen mee te kunnen spre ken! In groep III. blijft Kruijff punten vergaren (9 uit 9!). Sterk Jr. won zijn afgebroken partij van Put. Hierdoor blijft hij kansen voor de 2e plaats houden. Veel zal af hangen van het feit hoe Lammertsma 't er afbrengt tegen Roos. De eerste helft der onderlinge competi tie is nu achter de rug. Wat zal de twee de helft opleveren? De spanning is er nog lang niet uit! De gemeente Velsen heeft nu 62.698 in woners, dank zij een stijging in 1958 met 712 personen. De bevolking van de in de IJmond gelegen gemeenten is in 1958 toe genomen met 5170 personen, dat is 4,07 percent. Dit blijkt uit het staatische over zicht over het tweede halfjaar van 1958 van de gemeente Velsen. De groeipercentages van de in de IJmond gelegen gemeenten bedroegen: Velsen: 1956: 3,21, 1957: 3,21, 1958:2,37. Beverwijk: 1956: 3,21, 1957: 2,77, 1958: 2,41. Heemskerk: 1956: 3,70, 1957: 15,07, 1958: 24,82. Het geboortecijfer is in Velsen wat af genomen. Het bedroeg in de drie jaren respectievelijk 22,4, 22,7 en 22,0. Het sterftecijfer vertoonde de volgende ont wikkeling: 6,1, 5,9, 5,9. De woningvoorraad bedroeg per 31 de cember 1958 16.599 tegen 15.822 in het jaar daarvoor. Hierbij zijn 163 nood woningen. De toewijzing van de gereedgekomen woningen geschiedde als volgt: opheffing samenwoningen 31,6 percent, migratie 32,5 percent, toewijzing aan pas gehuw den 16,1 percent, toewijzing in verband met afbraak 5,4 en nog onbewoond 14,4 percent. Per 31 december 1958 waren 1.617 aan vragen om woonruimte ingeschreven. Hierbij waren 1.603 aanvragen van echt paren, aanstaande echtparen, of vrouwen met kinderen. Woningbouw Gedurende het tweede halfjaar van 1958 werd de bouw van 184 woningen in uit voering genomen, terwijl 489 woningen gereedkwamen. In aanbouw waren op 31 december 527 woningen. Voor Bever wijk bedroegen deze cijfers 240242 452 en voor Heemskerk 317--248-361. De woningbouw in de gemeente Velsen vertoonde het volgende beeld: in aan bouw op 1 januari 984, in aanbouw ge nomen 343, voltooid 800, in aanbouw op 31 december 527. Verdeeld naar de op drachtgevers bedroeg het percentage der gereedgekomen woningen: gemeente 38,8 percent, woningbouwverenigingen 31,6 percent en particulieren 29,6 percent. Gedurende 1958 kwamen slechts enkele ruigtebranden voor door het vochtige weer. Gedurende het tweede halfjaar ont stond slechts een schoorsteenbrand, om dat door het zachte weer niet hard be hoefde te worden gestookt. Er waren twee grote en vier kleine uit slaande branden, achttien kleine binnen branden, dertien schoorsteenbranden, tien ruigtebranden en tien buitenbranden, vijf scheepsbranden, een explosie en twee autobranden. In IJmuiden ontstonden 59 branden. In Santpoort 12, in Velsen-Noord 5. De di rect geschatte schade was 155.380. IJm, Crt. Zondag 1 maart. H.H. Missen 7 - 8.15 - 11.30 uur. Hoogmis 9.30 uur. Kerk en Vorm zondag. Te 7 uur Lof met Lijdensoverweging door de weleerw. Heer H. A. J. Dün Aalmoezenier van het Bedrijfsapostolaat in de IJmond. Maandag 7.15 Maria Garde (I) 8 uur Maria Congregatie (Dames). Maria Congregatie (Jongevrouwen) Dinsdag 7.15 Maria Garde (II). 8.15 Woensdag half 8 Lof. 8 uur H. Familie (Jeugdafd.). 8 uur H. Familie (Heren). Vrijdag, Eerste vrijdag van de maand H.H. Missen 7-8-9 uur. Te half 8 Kruiswegoefening. Zaterdag half 8. Broederschapslof ter ere van Maria van Altijddurende Bijstand. ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk 10 en 17 uur ds de Kluis Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) v.m. 9 uur ds J. C. Maris n.m. 3 uur ds L. S. den Boer, van Sassenheim Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 19.30 uur ds J. P. Jacobszoon Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 9.15 uur ds. J. A. Roskam Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden 4belenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur ds J. B. Assendorp Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" 10.30 uur ds J. P. Jacobszoon Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds W. G. IJzerman, Beverwijk 19 uur Prof. Dr. G. C. van Niftrik Adventskerk (Ziekenhuiskerk) 10 uur ds G. H. van Wilienswaard Jeugdhuis 10 uur dhr. W. Doevendans I II Zondag a.s. M. M. C. TROOSTER, Wijn. Daniëls- laan 14, Telefoon 8410 APOTHEKEN Zondag De Santpoortse Apotheek Bloemend.straatweg 145, Santpoort-St. Telefoon K 2560—8249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341, Overveen Telefoon K 2500—57903 Wijkzusters ,,Het Witte Kruis" Zondagdienst Zr. Langejan, Driehuizerkerkweg 102 Driehuis, Tel. 2550 5288 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar ook voor ziekenvervoer TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinameslroot 4

Weekblad Huis aan Huis | 1959 | | pagina 1