Grote Voorjaar-Meibelshiw van de la. van Step Het Gouden „Soli Deo Gloria" vierde leest Ie Hoofddor PUROL in huis! Spit, Spierpijn EzöSa6sdiéstmism;| 30e Jaargang no 10 Vrijdag 13 maart 1959 IN DE ZAAL VAN „ZOMERLUST" Drie jubilarissen gehuldigd KENNEMERGAARDE RIJSCHOOL Harddraverij-Vereniging K. A. I. NIEUWS. Damclub „Santpoort" Stille Omgang voor Vrouwen Opbrengst Rheuma-collecte. BILJARTEN. Nationale inzameling Leger des Heils Ned- Chr. Vrouwenbond De Huishoudbeurs in Amsterdam R.K. Kerk, Santpoort APOTHEKEN Wijkzusters „Het Witte Kruis" TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. KERKDIENSTEN Gereformeerde Kerk Chr. Gereformeerde Kerk Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Ned. Herv. Kerk Redaktie: Terras weg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 SanlpcorisWeeliHad aan Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 My Home is my Castle" zegt de Engelsman. Ook de Nederlanders willen van hun huis graag een kasteel maken. Een woning waar gezelligheid en sfeer hoogtij vieren, aangepast bij de moderne begrippen van deze tijd. Welnu, U kunt op woensdag 18, don derdag 19 en vrijdag 20 maart in Zomer- lust, Hoofdstraat Santpoort, een groots opgezette show bewonderen, die op het gebied van moderne interrieur verzor ging aan al uw verlangen zal voldoen. De initiatief nemer de heer van Steyn die slechts pas de woningrichting van de heer Obes heeft overgenomen, wil het Santpoortse publiek laten zien wat zijn zaak kan leveren op het gebied van moderne meubelen, gordijnen, vloerbedekking enz. Daar hij meende dat het niet alleen bij kijken moest blijven, maar ook de bezoekers volledig op des kundige wijze van advies te moeten die nen, zal op donderdagavond een binnen huis architect een korte lezing houden en U op de juiste wijze adviseren wat er te bereiken is met moderne meubilering en stoffering. Alle avonden zal er des kundige voorlichting worden gegeven over moderne vloerbedekkingen. Geen huiskamer kan compleet zijn zonder elektrische instalaties. Deze heeft Techn. Bureau Wezelman n.v. in handen, die op deze avonden zal demonstreren met Was machines-centrifuges-stofzuigers strijk ijzers enz. En zouden wij het gezellige klokje willen missen? Hiervoor zorgt de fa. Stutvoet Horloger-Opticien, die het geheel com pleteert met moderne klokken, terwijl de tafels met tafelzilver van diverse fabri katen U direct willen doen aanvallen aan de dis. Een uitgebreide sortering horloges sieraden en moderne brillen zullen niet ontbreken. Om dit alles nog aantrekkelijker te maken heeft Bloemenmagazijn Huyboom voor de nodige kamerplanten en fleurige bloemen gezorgd. U ziet, er is veel te genieten die avonden, en de aardige attractie bij Uw bezoek aan deze show verbonden, is zeker een gang naar Zomerlust waard. Houdt deze avonden vrij, U mag dit be slist niet missen. Op waardige en feestelijke wijze is zon dag j.l. het 50-jarig bestaan van onze plaatselijke Harmonie „Soli Deo Gloria" gevierd. Allereerst werd des 's morgens .;en H. Mis opgedragen in het Missie huis te Driehuis, waarna een gezamen lijk ontbijt. Tijdens dit ontbijt werd Pa ter P. de Bruin m.s.c. geïnstalleerd als geestelijk adviseur der vereniging. Ver volgens werden de heren F. Heeremans, F. Wesselman en P. Gozeling in het zon netje gezet in verband met het feit, dat zij vanaf de oprichting lid waren van „Soli". Alle drie deze ere-leden ontvin gen een plaquette, terwijl de heer Wes selman, voor de buitengewone diensten aande vereniging verricht (o.a. 46 jaar penningmeester) een prachtige klok met inscriptie in ontvangst mocht nemen! Ook alle léden ontvingen een aandenken aan dit jubileum in de vorm van een in signe. Namens de dames van de leden overhandigde mevr. L. Heeremans- Heeremans een geschenk onder couvert. In Zomerlust werd 's middags een re ceptie gehouden in de zaal die door ver schillende leden was omgetoverd in een echte feestzaal. Behalve de fraaie ver sieringen ih^He zaal zelf, was het po dium een er. al schittering. Het instrumen tarium stond in zeer mooie stijl opge steld en de vele bloemstukken die „Soli" ontving verhoogde de aanblik van de tentoongestelde instrumenten der mate, dat we door verschillend muzikanten /an andere verenigingen de zucht hoor de slaken: „Het is om te watertanden, wat een pracht". Wanneer men dan te vens bedenkt, dat op het a.s. jubileum- Concert ook de leden nog in uniform voor het voetlicht zullen treden, dan zal het helemaal een juweeltje van een ver eniging zijn. In zijn kwaliteit als voorzitter, heette de heer Th. G. van Geldorp in zijn ope- ningsspeeche alle aanwezige hartelijk welkom en liet daarna nog even enige belangrijke feiten uit de geschiedenis van „Soli" de revue passeren. Met zeer sym pathieke woorden werd door hem de heer C. Oudendijk, die zo ontzettend veel voor de vereniging heeft betekend, herdacht, waarna bij de wens uitsprak, dat het de nog jeugdige dirigent Joop Heeremans gegeven zal zijn „Soli" terug te brengen naar de oude glorie. Onder de aanwezige die „Soli" kwa men geluk wensen waren o.a. Pastoor A. F. J. Goossens en Burgemeester M. M. Kwint. Namens het gemeente-bestuur bracht wethouder H. de Boer, naast de felicitaties, eveneens hulde aan de nage dachtenis van de heer C. Oudendijk en noemde ook de leden, die voor „Soli" in het verleden zich verdienstelijk hebben gemaakt. Hij wenste de harmonie een goede toekomst toe, hetgeen dan voor de pioniers een zeer grote voldoening zal zijn. Een lange rij van receptiebezoekers na men hier na nog het woord o.a. de heer J. van Os v. d. Abeelen namens de Vel- ser Gemeenschap en de Velser jeugd cen trale; de heer F. H. van der Linden, na mens de R.K. Bond van Harmonie- en Fanfare gezelschappen; vele vertegen woordigers van zusterverenigingen; de vorzitter van de Kath. Middenstands bond M. G. Kuipers; de voorzitter van de Harddraverij vereniging J. W. A. Westerhoven; de heer J. Boos namens de K.V.P. afd-Santpoort; de voorzitter van de oranje verenigingen Santpoort en Driehuis, welke verenigingen ieder jaar opnieuw de feestvreugde verhoogd zagen door medewerking van „Soli" tot slot werden nog herinneringen opgehaald door enige oud-leden. Bij het sluiten van de receptie dankte de heer Th. van Gel dorp alle aanwezige voor de vele ge schenken en bloemstukken, maar vooral ook voor de overgrote belangstelling die voor heel „Soli" een grote voldoending was. Des avonds waren de leden met hun da mes bijeen om dit jubileum in intieme kring te vieren. Medewerking verleen den: de drie Musketiers, de Two high Seeds en een goochelaar, de heer Sijmons uit Santpoort. Dat er gefeest is laat zich begrijpen! Op initiatief van de heer L. M. A. Wij- ler van de Kennemer Gaarde Rijschool, heeft zaterdag j.l. de Ritmeester b.d. Tref fers als vervolg op zijn theoretische les van 2 februari, een demonstratieles gege ven in de grondslagen van de Italiaanse methode. Talrijke belangstellende verzamelden zich hiertoe in de overdekte Manege van de landelijke rijvereniging „Kap v. d. Wri" te Hoofddorp, om na een korte i.r oretische uiteenzetting, de practische uemonstratie van deze methode door de Ritmeester Treffers te aanschouwen. Hierop werd een Parijs' Springconcours gehouden, waaraan amazones en ruiters ran de Rijschool Kennemer Gaarde, en Je l andelijke Rijverenigingen Kapitein "ti der Walen de Venneper Ruiters lnamen. ."'eerst reed iedere deelnemer het par- afzonderlijk, daarbij gewezen op iele fouten door de Ritmeester ffers. De hindernissen werden ver as iets verhoogd voor het eigenlijke ••ncours waarbij zich een prettige ri- it openbaarde tussen de burger- rs Enerzijds en de landelijke ruiters ijds. Na de eerste ronde welke :or 12 van de 16 ruiters foutloos werd gereden, was de heer Stradmeijer op la Huarde in de 2e ronde de enige die het maximum van 14 punten wist te behalen op de voet gevolgd door de heer A. Mul ler op Talpa, eveneens van de Rijschool Kennemer Gaarde uit Santpoort. Als nummers 3 en 4 werden ex aequo ge klasseerd mej. A. Kistenmaker op Chico (Kap. v. d. Wal) en de heer D. Bos op Vrijbuiter (Venneper Ruiters). Nummer 5 werd de heer A. v. Wijk op Harry (Kap. v. d. Wal) terwijl een eervolle vermelding verkregen werd door de heer J. C. Petri op Bianco (Kap v. d. Wal). De voorzitter van de landelijke Rij-ver- eniging „Kap. v. d. Wal" de heer Petri, sprak hierop een kort dankwoord tot de ritmeester Treffers, waarbij hij de nadruk legde op het belang van dergelijke de monstraties en de lering die de paarde- sportliefhebbers hieruit kunnen trekken. Speciaal bedankte hij de heer Wijier voor het baanbrekend initiatief. In zijn antwoord prees de ritmeester Treffers de bijzonder goede conditie, waarin de paarden van de Rijschool Kennemer Gaarde en de landelijke Rijvereniging verkeren. Door een hartelijke applaus gaven de aanwezigen tenslotte blijk van hun bijzondere Waardering. De jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Harddraverij Vereniging „Sant poort en Omstreken" zal gehouden wor den op vrijdag 20 maart a.s. des avonds 8 uur in Café „De Uilenboom", Hoofd straat 174, te Santpoort. Zondag 15 maart a.s. houdt de k.a.j. in samenwerking met de v.k.a.j. en de j.k.a.j. een open avond. Deze avond zal worden verzorgd door de Hr. v. Doorn, die deze avond de prach tige Rome-film zal vertonen. Deze avond is toegankelijk voor iedereen van 1524 jaar. De film zal vertoont worden in de K.A.J.-zaal in het jeugdhuis aan de Dinkgreverlaan. Toegang gratis. De jeugdbijeenkomst gaat op zaterdag avond gewoon door. Ook de avond voor de Stille omgang. De kajotters vertrek ken om half elf vanaf het jeugdhuis te voet naar Amsterdam. Op de laatst gehouden clubavond werd aan de heer Wouda de wisselbeker sei zoen 1957 58 uitgereikt en aan de heren F, Hoek, E. Zuiderduin en J. Buren de topcormedaille's 1958'59. Voor het club kampioenschap werden ge speeld RijswijkHoek 20. Een goede prestatie tegen een van de koplopers. GrootSpenburg 02 en J. Oosterling E, Zuiderduin 20. Als er nog huisdammers zijn laten zij dan woensdagavond om 8 uur in het bad huis Wüstelaan komen. Afdeling Haarlem van het Kath. Vrou wengilde zorgt er ook dit jaar weer voor dat haar leden de Stille Omgang in Am sterdam kunnen maken. Daar het de bedoeling is dat zoveel mo gelijk zich hierbij aansluiten, worden alle dames uit Driehuis en Santpoort tot deze bedetocht uitgenodigd. De bussen vertrekken vanaf het Stations plein in Haarlem op dinsdag 17 maart 's middags om half twee. Om half zes is men weer terug. Vóór maandag 16 maart gaarne telefo nisch bericht K 250020853 aan mej. Meesters Oranjeplein 2, Haarlem of bij mevr v. Warmerdam-Weeren, Hage- lingerweg 171, Santpoort. Dit met het oog op de plaatsen in de bus. De kosten zijn 1.35 retour. De opbrengst van de Rheuma-collecte in onze gemeente gehouden van 24 februari 1 maart 1959 en georganiseerd door de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, n.l. 1.739.32, te verdelen in: IJmuiden 786,75 IJmuiden-O 56,75 Driehuis 354,16 Velsen-Z 285,52 Santport-N 256,14 1739,32 Uit het „Fonds voor Individuele Hulp aan Rheumapatiënten" kunnen zonodig bijdragen worden verstrekt ten behoeve van rheumapatiënten, b.v. voor verpleeg- kosten en kosten van poliklinische be handeling, van medicijnen, van transport (ook voor bezoekende familieleden), van huishoudelijke hulp e.d.; vast moet staan, dat deze kosten niet zelf betaald kunnen worden of gedekt zijn door zie kenfonds, verzekering of andere instan ties. Aanvragen kunnen uitsluitend worden in gediend door de behandelende huisarts, de behandelende specialist of sociale in stanties, dus niet door de patiënt zelf, zijn familie e.d. Het bureau der Vereniging is gevestigd: J. P. Coenstraat 31, Den Haag. (telefoon 858825). De vijf op vrijdag 27 febr. 1959 gespeel de partijen in de wedstrijd „KRIJT OP TIJD"-„CENTRAAL" in IJmuiden zijn geëindigd in een glorieuse overwinning (10—0) voor „CENTRAAL". Veltman 64 64 31 9 2,06 Wittebrood 94 86 31 11 2,77 A. Mantje 79 79 32 14 2,47 Warre 115 81 32 11 2,53 A. Schoorl 121 107 32 14 3,34 A. Schorl 212 107 32 14 3,34 Balm 35 35 36 5 0,97 v. d. Syde 38 29 36 4 0,81 Job. Jonker 48 48 32 5 1,50 Broekmeulen 44 27 32 5 0,84 Wilt u commentaar? Nou, vooruit, een gezellige biljartavond. Over de laatste 4 partijen van de eerste helft, op 4 maart in Santpoort gespeeld, valt niet veel mèèr te vertellen. Resultaat 44. De moyënnes waren even beter, vooral in de partij de Waard-Ooms die beiden ruim 4 speelden. Alkemade 45 -45 34 7 1,32 Duineveld 46 34 34 5 1,- J. Böhm 54 35 30 12 1,17 Verduin 72 72 30 14 2,40 de Waard 111 88 20 13 4,40 Ooms 82 82 20 19 4,10 B. Böhm 135 135 30 26 4,50 Zwanenburg 145 103 30 15 3,43 Tot hiertoe is de stand: „CENTRAAL" 21 punten en „KRIJT OP TIJD" 7 pun ten. Voor K.O.T. wel een moeilijke maar geen onmogelijke taak om in de 2de helft de stand wat meer te flatteren. Bij brand- en snijwonden, Pijnlijke kloven, Ruwe handen, Schrale huid. Het Leger Des Heils houdt éénmaal per jaar een collecte, n.l. de jaarlijkse Na tionale inzameling. Hier over wordt vrij dagavond, over de zender Hilversum I, gesproken door Mr. M. Tjeenk-Willink, algemeen-secretaris van de Nat. raad voor Maatsch. Werk. Het Leger des Heils, dat sinds 1886 in ons land geves tigd en werkzaam is, heeft in die jaren het vertrouwen zich weten waardig te maken. Niet alleen dat het Leger het Evangelie van Christus brengt, maar het strekt ook in de naam van Christus de helpende hand uit naar de eenzame, de vergeten en verdoolden. Het Leger strekt de hand uit naar ouden van dagen en hulpbehoevenden. Denk maar eens aan de te huizen voor oude dames en voor heren. Dan de kinder- en industriële-tehuizen. Dit werk geschiedt niet alleen in ons land. De Heilsoldaten vindt U met hun vredeswerk op IJsland en in Labrador. Maar ook in het ver zengende Afrika, Japan en Pakistan, overal vindt U de heilsoldaat. Overal is het Leger bezig leed en lijden te verzachten en te helpen waar dit no dig is. Dit alles kost veel, zeer veel geld en opoffering. De heilsoldaat geeft hier voor zijn gehele persoon en tijd. Wilt U hem hierbij helpen opdat het zegenrijke werk goed kan voortgaan! Geef dan met royale hand als de heilsoldaat met de collectelijst bij U aan de deur komt. De maandelijkse ledenbijeenkomst van de N.C.V.B. afd. Santpoort-dorp is vast gesteld op maandag 16 maart a.s., des avonds 8 uur in de Pniel Kapel, Pastorie- weg 1. Spreekster: mevrouw J. van Vliet-de Lange uit Amsterdam, over het onder werp: De waarde van de enkeling. Leden en belangstellenden zijn hartelijk welkom. Vele nieuwtjes wachten de huisvrouw die tussen 16 en 25 maart a.s. een bezoek zal brengen aan de 14e Internationale Huishoudbeurs in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam. Zo zal zij er kennis maken met het nieuwe reinigingsmiddel RIE, dat door een team van demonstratrices op grootscheepse wijze bij het publiek zal worden geïntroduceerd. Niet minder plezierige perspectieven biedt de ROTEL-keukenmachine, een Zwit sers precisieapparaat, waarmee de huis vrouw schier alles bereiden kan. In het witte cocoshuis, een ontwerp van archi tect Edo Spier, kan de bezoekster zien dat het in ons land toch reeds zo popu laire cocos nog veel meer mogelijkheden biedt, vooral t.a.v. het toepassen van verschillende kleuren. De door vele mil joenen Engelse huisvrouwen reeds ge bruikte Supermaid, een zelfwringer, zal voortaan ook voor de Nederlandse vrouw een einde maken aan het bukken en het met de hand uitwringen bij het en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met dweilen. De gloednieuwe Inka kosmeti- sche preparaten op kruidenbasis verdie nen de aandacht van iedere bezoekster die haar huid jeugdig en gezond wil hou- den. li !i| De modeshows worden ook dit jaar ver zorgd door VOSS; in de Rivièra-Cam- ping kan men bovendien driemaal per dag een show van bad-, strand- en sportieve kleding zien. Wie al aan vakantie denkt, kan inlichtingen krijgen omtrent alle mogelijke vakantiebestemmingen in de af deling Verkeer en Toerisme. Daarnaast verdient het aanbeveling eens een be zoek te brengen aan de inzending van het Reisbureau CTI, dat bijzonder at tractieve, geheel verzorgde vliegvakan ties organiseert tegen alleszins aanvaard bare prijzen. Wie zijn vakantie op de film wil vastleggen, kan ook daarvoor op de Huishoudbeurs terecht: men vindt er de uitstekende en tevens goedkope AK 8-camera's, waarvan er elke dag één als prijs voor het publiek wordt uitgereikt. Diverse evenementen zullen de Huis houdbeurs tot een gezellige tentoonstel ling maken. Wij noemen de inhuldiging van een bruidspaar, de verkiezing van de poppemoeder van Amsterdam en de Mo delechtgenoot 1959. De Stichting „Oog en Bril", die wil aantonen dat iedere vrouw er met een bril beslist charmant kan uitzien, zal op de Beurs Miss Bril 1959 aan het publiek voorstellen. De Huishoudbeurs, die bereikbaar is met de tramlijnen 3, 24 en 25 alsmede met bus E. is geopend van 10 tot 17 en van 19 tot 23 uur. Op bijna alle stations der N.S. kan men biljetten kopen, waarop men naar Amsterdam kan reizen, in Am sterdam de gehele dag kan trammen en toegang heeft tot de Huishoudbeurs. VELSEN SPEELT GELIJK Velsen had zeer verstandig geen wijziging gebracht in het elftal, dat een week tevoren tegen Alcmaria Victrix zo gefaald had, zodat dezelfde spelers de gelegenheid werd geboden zich te re vancheren en te rehabiliteren. En daar van hebben zij volledig gebruik gemaakt! Bakkum was weer volledig de centrale figuur, die het middenveld beheerste en dit had mede tot gevolg, dat ook de an dere verdedigers tot veel betere prestaties kwamen dan op die fatale Alkmaarse zondag. Velsen miste in de wedstrijd tegen Wijk aan Zee Ton Hijnen en van Bugnum, voor wie resp. Pasmans en Dijkman in vielen. Eerstgenoemde kwam nu op de linksbuitenplaats en Van Schagen werd rechtsbinnen. Beiden kwamen in deze ontmoeting slechts tot matige prestaties. Zoals altijd droeg de ontmoeting tussen beide rivalen weer een spannend karak ter. Jammer was het echter, dat tegen het einde de sfeer bepaald onvriendelijk werd en Boon, die door rechtsbuiten Seijsener onprettig behandeld was ge worden de rappe Wijk aan Zeeër kon het blijkbaar niet verkroppen, dat Boon hem zo goed bewaakte zelfs door zijn aanvoerder tot de orde moest worden geroepen. Om beurten waren de partijen in de aanval en moesten beide keepers, De Blok van Wijk aan Zee en Kaasenbrood van Velsen in actie komen en dat ging hun goed af. Wijk aan Zee slaagde er in de leiding te nemen en deze tot zeven minuten voor het einde te behouden, dank zij ook eenmaal de medewerking van de paal. Voor het overige droeg daartoe ook het zijne bij het niet op dreef zijn van Van Schagen, het onvol doende spel van Pasmans op de vleugel en het veel te forse optrede van de Wijk aan Zeeër linksachter tegen Wit tebrood. Toen steeds meer en meer bewaarheid scheen te worden, dat de gelijkmaker tot de vrome wensen zou blijven behoren, ging Bakkum naar voren en deze slaagde er in hoewel op de grond liggend, De Blok te passeren (11). Toen werd, zoals reeds gezegd, de sfeer bepaald onvriendelijk. Kort voor het einde ontging Velsen een geheide penal ty, toen Hoogzand minder fair behandeld werd door De Blok, welke overtreding de arbiter echter opgestraft liet. TERRASVOGELS IS EN BLIJFT UIT VORM. Een zeer enthousiast, maar vaak ook te fors spelend St. Pancrasius is er in ge slaagd revanche te nemen voor de des tijds tegen Terrasvogels in de hoofdstad geleden nederlaag. En we kunnen er di rect aan toevoegen, dat de Amsterdam mers deze overwinning volkomen ver diende, als is hun speelwijze er dan ook niet één, die navolging verdiend. Moge lijk zouden zij zelfs met sprekender cij fers gewonnen hebben, als zij niet zo vaak in de beruchte buitenspelval van Goedhart c.s. gelopen waren. De Terrasvogels hadden een invaller voor doelman Drost, n.l. Cöhrs. Aan deze kan de nederlaag echter moeilijk ge weten worden. Ditzelfde geldt ook voor vrijwel alle andere verdedigers, die ge daan hebben, wat ze konden om zich de Amsterdamse aanvallen van het lijf te houden. Dit bleek niet altijd een even gemakkelijke taak, want dit vijftal werd goed gesteund door de vaak ver naar voren oprukkende kanthalfs. De voorhoede der Vogels was ook deze middag niet bijster gevaarlijk. Rijke had een zeer onpleizierig spelende linksback tegenover zich en Thoolen kon zich al spoedig door een blessure slechts gedeel telijk geven. Een twintigtal minuten voor het einde ging Goedhart trachten het Brys op de middenvoorplaats te verbe teren linksbuiten Vader kwam toen op de spilplaats terecht doch ook de nieuwe aanvalsleider slaagde er niet in, mede dank zij het goede bewakingswerk van zijn tegenstander, het gelijkmakende doelpunt de stand was toen nog 21 te scoren. Deze 21 stand was reeds met de rust bereikt. Na 20 minuten spelen had St. Pancratius de leiding genomen, maar Va der had na een door Goedhart genomen vrije trap de gelijkmaker gescoord 11 Nog vóór de rust leidde St. Pancratius echter opnieuw. Er vond toen een hevige scrimmage voor het Terrasvogels-doel plaats, Goedhart trapte de bal tegen de midvoor waarna deze Cöhrs passeerde. Toen in de tweede helft de 21 stand geruime tijd gehandhaafd bleef en de Terrasvogels-aanval onmachtig bleek de gelijkmaker te scoren, besloot men tot bovenenoemde wijze wijziging in het elf tal. Dit had echter alleen tot gevolg, dat St. Pancratius in staat werd gesteld de stand op 13 te brengen. WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT Velsen aanvaardt zondag de reis naar Hoorn, om daar tegen Always Forward te spelen. De laatste zondag van novem ber waren deze Hoornse voetballers bij Velsen op bezoek en toen besloten beide partijen de punten maar broederlijk te delen: Het werd 33. Als Bakkum c.s. het wederom tot een gelijk weten te houden, zouden we zeker niet ontevreden zijn, al zou het alleen maar wezen om het feit, dat tot dusver alleen Q.S.C. en Beverwijk er nog maar in geslaagd de spelers uit de Coenstad op eigen terrein een nederlaag toe te brengen. Maar zelfs Alcmaria Victrix moest er op 22 februari j.l. met 41 aan geloven. Voor Terrasvogels staat de uitwedstrijd tegen Kinheim op het programma. Dan komen dus de twee een jaar na elkaar gedegradeerde Velsense derde klassers tegenover elkaar te staan. Wat Kinheim betreft had het er lange tijd de schijn van, dat deze Velsenaren een woordje zouden meespelen in de strijd om de bovenste plaats, maar nu ze zondag j.l. met 53 van koploper ETO verloren hebben, kunnen ze naar onze mening hun kampioensmatten wel oprollen. De eerste ontmoeting werd destijds door Kinheim met 14 gewonnen. Het zou al moeten zijn, dat de Kinheimers, nu hun zondag j.l. duidelijk is gemaakt, dat de kampioenstitel voor een ander is bestemd, wat gedeprimeerd zijn, maar anders ver wachten we, dat ze ook ditmaal weer aan het langste eind zullen trekken, maar de blauwwitten zijn de laatste tijd lelijk de kluts kwijt Zondag 15 maart. Bid en Vastedag voor de vervolgde Kerk in China en de Kerk van de Stilte. H.H. Missen 7, 8.15, 11.30 uur. Hoogmis 9.30 uur. Te 7 uur Lof, waaronder vijfde Vasten meditatie door de WelEerw. Heer H. Dürr, Aalmoezenier van het Bedrijfs Apostolaat in de IJmond. Donderdag 19 maart. St. Jozef. H.H. Missen 7 en 8 uur. Te half 9 Gezongen Avondmis met preek. Vrijdag 20 maart. Te half 8 Oefening van de H. Kruisweg. Zaterdag 21 maart. Te half 8 Broeder schapslof ter ere van Maria van Altijd durende Bijstand. Stille Omgang Zaterdag 14 maart. Half 8 Avondwake voor de deelnemers aan de voettocht naar Amsterdam. In de nacht van 1415 maart te 1 uur Lof voor degenen, die per autobus naar Amsterdam gaan. Kaartjes verkrijgbaar zaterdagmiddag van 25 uur bij de Heer H. de Jong, Kerkweg 134 en G. Bart, van Dalenlaan 159, Sant poort-Zuid. Zondag a.s. J. STOFFEL, Hoofdstraat 165 Telefoon 8310 De Santpoortse Apotheek Bloemend.straatweg 145, Santpoort-St. Telefoon K 2560—8249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341, Overveen Telefoon K 2500—57903 Zondagdienst Zr. Langejan, Driehuizerkerkweg 102 Driehuis, Tel. 2550 5288 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar ook voor ziekenvervoer TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 10 en 17 uur ds de Kluis (Pniel-Kapel) v.m. 9 uur student P. van Zonneveld n.m. 3 uur ds C. den Hertog, IJmuiden Gebouw „Spaarnberg" 10.30 uur dr. J. W. Vinke-Herfst Dorpskerk 10 uur ds M. A. van Rbijn, Oudorp 19 uur ds S. de Roest Adventskerk (Ziekenhuiskerk) 10 uur ds G. H. van Willenswaard Bevestiging nieuwe lidmaatschap

Weekblad Huis aan Huis | 1959 | | pagina 1