SanfooorfcWeehHad üffil Filmavond ^lederl. Bijbelgenootschap Collecte voor de uitgaans dag voor bejaarden. Operette-Concert. TANDPASTA IVOROL Dierenbescherming V.P,R.O.-avond„ Ned. ver. v. Huisvrouwen Ouderavond Adolf van Nassauschool Filmavond Chr. Metaalbewerkersbond Schaken. Damclub „Santpoort" U. V. V. Oppasdienst Samvro - Buurt-Ziekenhulp Korfbalnieuws „Sport Vereent" Weet VL T.V.S.-Nieuws. Goede nachfru§f door Zenuwrust Mijnhardt's Zenuwtabletten R.K. Kerk, Santpoort flredikbourtan ;Z0NI)A(<SDIENS i AKI SIN J TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. ;Ue Jaargang no 14 Redaktie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Vrijdag 10 april 1959 Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terras weg31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7^29 S99 c-e afdeling Santpoort van het Ned. Bij belgenootschap belegt een filmavond op donderdag 16 april a.s. in de Geref. Kerk aan de Burg. Enschedélaan. Vertoond zal o.a. worden de film: „Waar eens de he mel zong", waarvan we hieronder een korte beschrijving geven. Palestina blijft op de verbeelding werken van allen die de Bijbel van harte liefheb ben. Hoewel de meesten van ons nooit in het Heilige Land geweest zijn, grijpen we elke mogelijkheid aan, die onze ken nis kan verdiepen. Daarom is het ook zo verheugend dat de camera-man Erik Weymeersch er volledig in is geslaagd in Zijn film „Waar eens de hemel zong" het land van de Bijbel dichter bij ons te bren gen. In de opnamen wordt niet verheeld dat wij ons in de 20e eeuw bevinden maar tegelijkertijd wordt op verrassende wijze het nieuwe Israël verweven met het oude; heden en verleden gaan ongemerkt in el kaar over. Zó, dat wij ons er bij betrok ken voelen, zo dat mensen, landschappen en situaties ons telkens doen herinneren aan de dagen van Jezus' omwandeling op aarde. Wij zien een jongen werken in een timmermanswerkplaats in Nazareth, wij maken een moderne bruiloft in Kana mee en in de hedendaagse vissers op het meer van Genesareth herkennen wij de eenvou dige vissers uit wie Jezus de meeste van zijn discipelen recruteerde. Een film die een actualisering geeft van de Bijbel in de wereld van nu. ■ize film zal niet nalaten op de bezoe- fs een onvergetelijke indruk te maken, -n indruk die zal bijdragen tot een op nieuwe wijze verstaan van het Woord van God. Kaarten voor deze filmavond zijn ver krijgbaar bij: F. O. Touber, Duinlust- parkweg 47; N. Hoeflaak, Bloemend, str. weg 5a; J. G. Dercksen, Kluyskenslaan 14; J. Verkruijssen, Fr. Netscherlaan 1; Zr. G. 1VL Dolleman, Kerkweg 55. De Commissie voor Ontspanning Ouden ran Dagen, die jaarlijks een uitgaansdag organiseert t.b.v. de Velsense bejaarden, leeft ook dit jaar weer een plan gereed om een duizendtal bejaarden een onver getelijke dag te bezorgen. Dit plan is echter slechts uitvoerbaar, als ie nodige gelden aanwezig zijn. De Com- nissie zal daarom ook dit jaar een huis- :ollecte organiseren en doet een beroep jp de ingezetenen van Velsen met milde land te geven. '1 tegenstelling met de vorige jaren heeft '^Commissie thans moeten besluiten al- ui die bejaarden een gratis tocht aan te lieden, die financieel niet in staat zijn :eif een dagje uit te bekostigen. Zij heeft laarom aan verschillende instanties in leze gemeente verzocht, opgave te doen an hen, die eventueel voor cL tocht in .nmerking komen. De bejaaraen behoe- en zich dus niet zelf te melden. Degenen, lie in aanmerking komen, krijgen een uit- ïodiging thuis gestuurd. De Commissie ïeeft deze maatregel moeten nemen, om- lat het steeds groter wordende aantal be- aarden het onmogelijk maakt deze alle nee te nemen. 9e collecte zal worden gehouden in de veek van 13 tot en met 18 april 1959. Döllectanten, die aan de collecte willen [eelnemen, kunnen zich opgeven bij de leer J. Hühl, Oosterduinplein 14, telefoon 391; bij de gemenetelijke werkplaats, Pr. Crugerstraat 59, telefoon 7174 of bij de [emeentelijke dienst voor sociale zaken, leidestraat 40, IJmuiden-O., telefoon 344. log slechts enkele dagen en „Da Pacem" al haar grote Operette-concert geven, amelijk op woensdagavond, 15 april 959, des avonds om 20.00 uur in Zaal Zomerlust", Hoofdstraat te Santpoort. Ir wordt een grote belangstelling ver zacht voor dit concert, vooral van de ijde der jongeren, die altijd meer begrip oor lichte, vrolijke muziek tonen dan oor de meer gedragen kerkmuziek. Ir staan werkelijk prachtige werken op et programma en „Da Pacem" hoopt an ook, dat zij voor een uitverkochte aal de met zorg ingestudeerde werken al mogen zingen. Iet koor heeft zich voor dit concert, van e meedewerking verzekerd van Annie choen, die „Da Pacem" aan de vleugel al begeleiden, alsmede van Els Bolke- :ein, Sopraan en Louis Kauling, Tenor, .aarten zijn verkrijgbaar bij de heer W. Hoogzaad, Hoofdstraat 43, mej. L. v. Varmerdam, Hagelingerweg 171, Sant- oort-N„ alsmede bij mevrouw A. Jans- :n, Terburgstraat 19, Santpoort-Z. 'evens zullen, zolang de voorraad strekt, p de avond zelf kaarten aan de zaal ver- rijgbaar zijn. DE BÉSTE an niet duur. Tuba 95-70-45 ct De afd. Velsen van de Ned. Vereen, tot bescherming van dieren heeft toestem ming gekregen tot het houden van haar jaarlijkse huis aan huis collecte in de week van 27 april tot en met 2 mei a.s. Hiermede doen wij een beroep op u om ons werk ten behoeve van het in nood verkerende dier te helpen steunen. Het Kerbert asiel een waar tehuis voor de zwerfdieren vraagt veel van onze fi- nantiën, help ons daarom dit noodzake lijke werk te blijven verrichten door zo ruim mogelijk op de aangeboden lijst te tekenen. Tevens doen wij een beroep op dames en heren te Santpoort, vooral Santpoort-N., om ons gedurende die week langere of kortere tijd behulpzaam te zijn bij het col lecteren. U gelieve zich daarvoor na 15 april op te geven bij de heer A. Kamp man, Brederoodse weg 18, Santpoort-Z., door wie ook gaarne giften voor boven genoemd doel in ontvangst worden ge nomen. Bij voorbaat een trouwe en dankbare blik van het dikwijls getrapte zwerfdier. In samenwerking met het Vrijz. Chr. Co mité voor Sociaal Werk zal de V.P.R.O. een propaganda-avond houden op vrij dagavond 17 april a.s. om 8 uur in het Jeugdhuis der Ned. Herv. Kerk te Sant port. Reeds geruime tijd is het geleden, dat de V.P.R.O. hier geweest is. Toch zijn er vele Santpoortse V.P.R.O.-vrienden, die deze avond niet zullen willen missen. Wanneer de Vrijz. Prot. belangen op sociaal gebied en in de aether u ter harte gaan, wil dan deze avond vrij houden om aanwezig te zijn. Mej. J. M. van Westendorp, adj. direc trice van de Stichting voor Sociaal Werk van de Ned. Prot. Bond te Utrecht en de heer C. L. Galis, van de Propaganda- dienst zulen resp. dia's over het sociale werk en de V.P.R.O.-filmstrook vertonen; met een korte inleiding. De toegang is vrij. afd. Santpoort. Op maandag 13 april, precies om twee uur verwacht het bestuur de leden in „Spaarnberg" aan de Wüstelaan voor een lezing, hoofdzakelijk bestaande uit films, van de Voorlichtingsdienst voor de voeding, afd. Vis, te IJmuiden. De heer Scherpenzeel zal de films toelichten. In troductie toegestaan. De kindermiddag op 31 maart jl. in Zo merlust was een groot succes. De heer C. Hoeben heeft de kinderen op alleraar digste manier met goochelen en spelletjes bezig gehouden. De zaal was uitverkocht. 24 april a.s. gaat de afd. naar een tapijt- fabriek in Moordrecht en daarna naar de Keukenhof. Op de ouderavond, welke zal gehouden worden op woensdag 15 april a.s. des avonds om acht uur, in de gymnastiekzaal van de school, zal als spreker optreden, de heer A. J. Wijnstroom, Inspecteur van Politie te Velsen. Als onderwerp is gekozen „Veilig Ver keer". Alle ouders zijn hartelijk welkom. Op dinsdagavond 14 april a.s. zal D.V. ook in Santpoort gelegenheid zijn de prachtige film „Het lied van Kaprun" te gaan zien. Tijdens een jaarvergadering van de plaat selijke afdeling van de C.M.B. zal n.l. dit werk vertoond worden. Allen die sympathiseren met doel en stre ven van de Christelijke Vakbeweging, zijn op deze avond van harte welkom. Aanvang der voorstelling 8 uur n.m. in de zaal van Restaurant „de Uilenboom", Hoofdstraat 174. De film handelt over de bouw van Euro pa's grootste stuwdam, in het Oostenrijk se dorpje Kaprun en wordt alom zeer ge waardeerd. De laatste uitslagen in de onderlinge competitie waren: Groep I: Sterk-Tuning, afgebr. De stel ling van Tuning is echter zodanig, dat de winst hem niet meer ontgaan kan. Dwang positie witte koning. Oosterling-Kroone 01; Haanappel-van der Berg 01; Busselman-Pels 01; Blansjaar-Schuurman 10. Groep II: Waitz-Pieterse 10; Geus- Kesting 01; v. d. Bronk-Koolhaas, Brug-Seijsma beide remise. Groep III: v. d. Pol-Put 0—1; Baljet- Kruijff 01; Sterk-Lammertsma 1-0. Door deze uitslagen is er weer volop spanning, vooral in groep II en III. De nrs. 2 en 3 van groep II verloren hun partij, terwijl no. 1 met remise genoegen moest nemen. In III gaat Sterk Jr. door zijn zege op Lammertsma ook meetellen voor promotie-kans. BONDSCOMPETITIE y De promotie-wedstrijden voor de hoogste klasse van de Noord-Holl. Schaakbond zijn als volgt vastgesteld: 14 april: Santpoort I-Schaaklust I. 20 april volgt de uitwedstrijd. Op de laatst gehouden clubavond hebben diverse spelers elkander weer bekampt. De twee koplopers, Bakhuis en Hoek, speelden tegen elkaar, laatst genoemde won deze wedstrijd. In de wedstrijd Oos- teling-Zuyderduyn werden de punten ge deeld, evenals door de heren Kort en Ipenburg, Koster won na lang spelen van G. Zuyderduyn. Een nieuw lid werd genoteerd. Damlief hebbers kunnen steeds iedere woensdag avond in het badhuis aan de Wüstelaan een kijkje komen nemen. Wilt u een avondje met uw vrouw ge nieten van een theater? De oppasdienst der U.V.V. zorgt voor een verantwoordelijke oppas. De leiding van deze oppasdienst berust bij mevr. Boekei-Mommes, Wüstelaan 85. Zij heeft verschillende meisjes waar men de kinderen ten volle aan kan toever trouwen. U kunt zich telefonisch in verbinding stel len voor 12 uur met mevr. Boekei, tel. 8262. Ook in Santpoort-Zuid kan men bij ziek te der huisvrouw, wanneer niet direct hulp der Kruisverenigingen verkregen kan worden, Buurt-ziekenhulp aanvragen. Zij die zich voor dit mooie werk beschik baar willen stellen, kunnen zich melden bij de dames Dam-de Vries, van Dalen laan 7 en Roodenberg, Bloemendaalse- straatweg 147 a. Sport-Vereent I heeft jl. zondag de wed strijd tegen nr. 2 van de ranglijst „De Tovers" met 41 verloren. In het begin van de strijd zag het er niet naar uit dat beide punten naar Zeist zou den gaan. S.V. nam n.l. de leiding via een afstandschot van W. Sterk. Maar „de raven" wisten echter voor rust deze achterstand weg te werken en om te zet ten in een 31 voorsprong. Kort na de rust verhoogden zij de stand tot 41, waarna de ploegen weer tegen elkaar op wogen. Schoten van J. Ausma en J. Schin kel konden de mand niet meer doorboren en vele aanvallen liepen stuk op de zeer stugge verdediging van de gasten. Door deze nederlaag moeten de S.V.-ers nog zeer op hun tellen passen om niet op de onderste plaats terecht te komen, te meer daar O.B.Z.B. wederom twee punten Wist binnen te halen. Ook Sport-Vereent II kwam binnen de lijnen in de uitwedstrijd tegen Haarlem 3. Ook dit werd een nederlaag voor de Santpoorters. Zij verloren met maar liefst 83. Deze uitslag is wel enigszins ge flatteerd, maar drukt toch wel de grotere schotvaardigheid van de Haarlemmers uit. Ook hier nam S.V. de leiding door N. Geijsendorpher die met een schitteren de „doorloopbal" de score opende. Maar Haarlem maakte alras gelijk. (11). Zij verhoogde de stand tot 21, waarna S.V. weer gelijk kon komen door H. de Graaf, die van een verdedigingsfout pro fiteerde. (22). Voor de thee kon Haar lem echter uitlopen tot 52 en na de rust zetten zij hun offensief door met het resultaat dat het tot 82 opliep. Hierna kon D. v. d. Werf nogmaals voor S.V. doelpunten, oindstand 83 voor Haar lem. De adspiranten b ploeg kwam zaterdag middag eveneens in het veld en moest evenals hun oudere spelers(sters) een ne derlaag incasseren. Hier werd het echter maar 10 voor O.K.W.b, hetgeen een zeer goed resultaat genoemd mag worden. Al met al geen goed resultaat voor de korfballers. a. dat het aantal verkeersongevallen op wegkruisingen en splitsingen nog al tijd vaak een gevolg is van het niet of niet tijdig en duidelijk aangeven van de voorgenomen richtingverandering? b. dat het niet of niet tijdig en duidelijk aangeven tot richtingverandering het meest voor komt onder wielrijders en bromfietsers, vooral als men het plan heeft naar rechts af te slaan? c. dat de verplichting hiertoe is gesteld, zowel bij het naar links als naar rechts afslaan? Bedenk dat het een veiligheidsmaatregel is voor u en voor anderen. JUBILEUMWEDSTRIJDEN De afd. Haarlem van de K.N.V.B. bij de ouderen beter bekend onder de naam van Haarlemse Voetbal Bond (H.V.B.) bestaat 60 jaar. Het bestuur heeft ge meend dit heugelijke feit niet ongemerkt te moeten laten voorbij gaan en heeft o.m. jubileumwedstrijden uitgeschreven, welke zo mogelijk op Koninginnedag zul len worden gespeeld. Ook onze Sant poortse clubs nemen daaraan deel en voor hen zijn de volgende wedstrijden uitgeschreven: Velsen-VSV 3; Onze Ge zellen-Terrasvogels. De loting voor de junioren-wedstrijden had het volgende re sultaat; EDO a-Velsen a. GROTE BELANGSTELLING Met een variatie op een bekende adver tentie-slagzin zouden we dit bericht over grote belangstelling voor een wedstrijd van het lagere voetbal willen inleiden met: „Heus, het voetbalpubliek heeft een fijnen neus". Zaterdag jl. werd in Den Haag een competitie-wedstrijd gespeeld tussen de tweede elftallen van ADO en Feijenoord, uitkomend in de Reserve le Divisie B. Deze ontmoeting werd bijge woond door ruim 10.000 toeschouwers. Als we nu bedenken, dat er clubs van het hogere betaalde voetbal zijn, die dit aan tal nog nimmer op hun veld aanwezig ge zien hebben, ja, dat er bij dit laatste voet bal ongetwijfeld clubs gevonden worden, die, over het gehele seizoen gerekend, •nauwelijks het gemiddelde van 2000 toe schouwers per wedstrijd zullen halen, dan is de conclusie zeker niet gewaagd, dat het publiek waar voor zijn geld wil heb ben en in dit opzicht wordt het vaak bij het hogere voetbal teleurgesteld. Dit was de vorige zondag onder andere in hoge mate het geval bij de ontmoeting Blauw- Wit-Elinkwijk. Het Amsterdamse publiek wordt in de regel door Ajax, Blauw Wit en DWS nu juist niet direct vergast op super-voetbal, maar in de ontmoeting tus sen Blauw Wit en Elinkwijk scheen wel een soort diepte-punt te zijn bereikt. Het was zelfs zo erg, dat het publiek op dui delijke wijze door hoongelach en gejoel zijn misnoegen te kennen gaf. En al valt deze houding van de toeschouwers zeker niet goed te praten, ze is begrijpelijk voor hen, die weten, welke hoge entree-prijzen het betaalde voetbal durft te vragen, om van de prijzen, die de KNVB voor inter nationale ontmoetingen vaststelt, maar te zwijgen! COMPETITIE-STANDEN Derde klas A: Beverwijk 1828; QSC 18—28; IVV 17—25; Wijk aan Zee 1922; Always Forward 1818; Alcm. Victrix 1816; Assendelft 1715; Vel sen 17—14; De Meteoor 17—13; ZAP 18—13; CSV 17—12; KW 16—6. Zoals uit deze stand blijkt, duurt de span ning in de kopgroep met nog slechts 4 wedstrijden voor de boeg onverminderd voort. Feitelijk is ze na zondag jl. nog vergroot, doordat QSC vrij onverwacht tegen het toch wel zeer onberekenbare De Meteoor een kostbaar punt verspeel de (22). IVV omzeilde in Alkmaar een lastige klip door met 10 van Alc- maria Victrix te winnen. De Ilpers wach ten nu op een misstap van Beverwijk en QSC. KW verloor met 32 van Assendelft en, al is er bij voetbal veel mogelijk, we geloven toch niet, dat er voor de Krom- menieërs nog redding verwacht mag wor den. Vierde klas D: Roda 1727; ETO 17—25; VDO 16—23; Kinheim 17—19; DIO 15—18; AS VA 15—14; De Eland 1614; Rivalen 1814; Sint Pancratius 1814; Terrasvogels 1812; ASV-AR- senal 1710; Fokke 148; Ook in deze afdeling heerst in de kop groep nog steeds de nodige spanning. Ro da heeft ongetwijfeld de beste kansen, maar de concurrenten, ETO en VDO, hebben natuurlijk al hun hoop gevestigd op de ontmoetingen, welke zij nog tegen de Roda-ers moeten spelen. Fokke staat nog steeds op de onderste plaats, maar de positie van deze club is o.i. niet zo précair als die van KW in 3 A. WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT Na de resp. één en twee weken gedwon gen competitie-rust van Velsen en Ter rasvogels, komen onze beide plaatselijke clubs zondag a.s. weer in het veld, Vel sen uit tegen ZAP en Terrasvogels thuis tegen ASVA. Met hun 13 punten uit 18 wedstrijden maken de ZAP-ers geen ster ke indruk. Het - spelen op eigen terrein maakt hun niet veel uit, want hun 10 thuiswedstrijden behaalden de Breezan- ders 7 winstpunten, tegen 6 in hun 8 uitwedstrijden. Relatief speelden zij dus feitelijk op vreemden terreinen nog iets succesvoller dan op eigen grond. Als Velsen op bezoek komt, betekent dit voor de ZAP-ers de laatste thuiswed strijd. Het lijkt ons alleszins waarschijn lijk, dat zij zullen trachten op eigen ter rein met een overw'inning afscheid te ne men van het seizoen 19581959. Dat Velsen in alle opzichten sympathiek zal staan tegenover dit eventuele voornemen van de Breezanders, geloven we inmid dels niet. En in dat geval moet de thuis club er op rekenen, dat zij in ieder geval één punt aan de geelblauwen zal moeten afstaan. Ditzelfde geschiedde ook op 28 december, toen de uitslag 22 was. De Vogels spelen thuis - we zeiden het reeds -tegen ASVA, de club, die niet op de bovenste plaats behoeft te rekenen, noch voor de onderste plaats in aanmer king zal komen met haar 14 punten uit 15 wedstrijden. Destijds om precies te zijn op 12 oktober behaalden de Vo gels een 24 overwinning, maar er zijn thans twee redenen aanwezig, om maar niet zo voetsstoots aan te nemen, dat de blauwhemden wederom aan het langste eind zullen trekken. Daar is in de eerste plaats het feit, dat onze plaatsgenoten de laatste tijd bepaald uit vorm zijn en daar komt dan nog bij, dat de ASVA-ers in uitwedstrijden op betere resultaten kun nen bogen dan in wedstrijden op eigen terrein. Op meer dan een gelijk spel dur ven we dan ook zeker niet te hopen. En zelfs het bewerkstellingen van dit gelijke spel zal o.i. voor de Vogels een hele toer zijn. NIET MEER PROTESTEREN? Onlangs deelden wij in een artikel over „Protesteren of niet" als onze mening mee, dat wij onder het motto van de En gelsen ,,It is all in the game" de protesten zeker niet zouden willen missen. Zondag jl. vi?l er in de wedstrijd Quick-Hengelo (le klas B, amateurs) weer iets voor, waarvan Hengelo de dupe zou zijn ge worden, als protesteren niet mogelijk zou zijn. Wat toch was het geval? Bij de stand 10 voor Hengelo kreeg Quick een penalty toegewezen. Deze werd in een doelpunt omgezet. De Hengelo-doel man vond, dat de elfmeter-schop van ver dacht korte afstand werd ingeschoten en ging aan het „af passen". Hij kwam ter nauwernood aan 10 passen van ongeveer een meter. Na afloop werd een en ander oficiëel nagemeten en toen bleek de af stand 9,75 meter te bedragen. Hengelo protesteerde nu zeer terecht en de straf schop moest worden overgenomen. De Nijmeegse strafschopnemer schoot nu te gen de paal, zodat de stand 11 nu wel door de protestcommissie zal veranderd worden in 10 voor Hengelo. Dit bete kent een kostbaar puntje winst voor de Hengeloërs, want zij hebben nog kam pioenskansen. En als protesteren nu eens niet meer mogelijk zou zijn geweest? VELSEN GAF NAALDWIJK EEN LESJE Velsen speelde zondag jl. in Naaldwijk een vriendschapelijke wedstrijd tegen de club van die naam. Velsen wilde deze ontmoeting als een werkelijke oefenpartij beschouwd zien en experimenteerde daar om voor en na de rust met een verschil lende voorhoede. In de eerste helft zag het Velsen-aanvalsquintet er van links naar rechts als volgt uit: Heilig, Hoog zaad, van den Pieterman, van Schagen en Wittebrood en na de rust: van der Kolk, Graman, van den Pieterman, Hoogzaad en Heilig. Met de rust was de stand 32 voor Velsen. Na de thee maakten de geel blauwen aanvallers er a.h.w. een „schiet tent" van en voerden toen de score op tot 102. De jeugdige middenvoor van den Pieter man nam niet minder dan zes goals voor zijn rekening. Op de onlangs gehouden jaarvergadering is op bijzonder hartelijke wijze afscheid genomen van de nestor en secretaris van deze vereniging Dhr. A. W. Volmer. Zoals ook terecht door de voorzitter in zijn aardige toespraak gezegd werd, dit is slechts een afscheid uit het bestuur en niet uit het hart van T.V.S. Dhr. Hop liep met de aanwezigen nog even de geschiedenis van T.V.S. en Vol mer door. In deze ruim 33-jarige periode is mede door het werk van deze ijverige secretaris het ledental gegroeid van 6 tot ruim over de 300. Het secretariaat is nu overgenomen door Dhr. J. Vogel. Op deze vergadering bleek voorts, dat de vereniging op een gezonde basis staat (ook finantieel). Tevens dat er wel weer het een en ander „te doen" is de komende maanden, nl.: De jongelui hebben zelf weer een gezel lige avond in de „Toorts" georganiseerd op 11 april, waarop ze het bestuur uitge nodigd hebben. Vervolgens op 20 april in de Weijman een filmavond voor de gehele vereniging. Op de oefenavonden zal hier binnenkort het een en ander over bekend gemaakt worden. Deze vertoning wordt verzorgd door de Pers- en Propa- gandacommissie van het K.N.G.V. en van het gebodene wordt door lieden die het gezien hebben hoog opgegeven! Waarschijnlijk zullen voorts op 25 en 26 april enige kaderleden naar Aalsmeer trekken naar een aldaar georganiseerde kadercursus. De jaarlijkse uitvoering zal dit jaar weer gehouden worden op zaterdag 23 mei, hiervoor wordt tussen haakjes al hard ge oefend, uw verslaggever heeft al enkele heren in reuzenzwaai om het rek zien draaien. Daarna zal T.V.S. weer zijn medewer king verlenen aan de Velser Sportweek met enige groepen in samenwerking met de andere twee plaatselijke gymnastiek verenigingen. Tussen haakjes vergeet u vooral niet om op 2 mei a.s. naar het Concertgebouw in Haarlem te gaan. Daar zal een van de be roemdste gymnastiekverenigingen ter we reld nl. Orebrö uit Zweden demonstreren evenals een groep dames van Simson uit Amsterdam en het Nederlandse Dames keurcorps, dat uitgezonden zal worden naar de Wereldkampioenschappen in Krakau. Zondag 12 april: H. H. Missen te 7.00, 8.15 en 11.30 uur. De Hoogmis te 9.30 uur. Te 7 uur Lof. Dinsdag 14 april: Te 7 uur Gezonge* H. Mis. Vrijdag 17 april: Te 7 uur Gezongen H. Mis. Zaterdag 18 april: Te 7.30 uur Broeder schapslof. Gereformeerde Kerk 10 en 17 uur ds de Kluis Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) 10,30 en 4 uur ds W, A, Zijlema H. Avondmaal en dankzegging Dinsdag 14 april Gemeenseh. dienst in Haarlem-noord n.m. 8 uur ds S. van Zwoll Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 3 uur ds J. P. Jacobszoon (afscheid) Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 9.15 uur ds J. A. Roskam Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur ds J. B. Assendorp Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds C. E. Voorthuysen, Breda Bevestiging 3 uur Intrede van ds J. C. Remijn Adventskerk 10 uur ds M. Groenenberg, Amsterdam Zondag a.s. PH. HASELAGER, Hoofdstraat 136 Telefoon 8570 APOTHEKEN ZONDAG A.S. De Santpoortse Apotheek Bloemend.straatweg 145, Santpoort-St. Telefoon K 25608249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341, Overveen Telefoon K 2500—16760 Wijkzusters „Het Witte Kruis" Zondagdienst Zr. Langejan, Driehuizerkerkweg 102 Driehuis, Tel. 2550 5288 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar ook voor ziekenvervoer TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraot 4 BeLnncRUKG m n T€L€foonnum/n€RS) POLITIE BUREAU SANTPOORT Hoofdstraat 150, TELEF. 8300 bij geen gehoor K 25506444 Bij bzand 02550 6400

Weekblad Huis aan Huis | 1959 | | pagina 1