SanfpoerfsWeeliblad dun torodikbourton 21 JUNI VADERDAG 50 Jaar „Soli Deo Gloria TïanipsTere 1- Stichting Velser Gemeenschap. Damclub Santpoort Postduivenberichten. Bridgeclub „De Kennemers" Dagboek van een Spastisch Meisje. Rythmische Gymnastiekgroep. Verbond voor Veilig Verkeer. Babyderm.zeep Eieren gekookt en gebakken. BemncRUKG T€L efo on n um/neRS R.K. Kerkf Santpoort ,'ZOHDAGSDIINST MSfflJ TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. Raadpleeg bij uw inkopen de advertenties in Huis aan Huis i 3e Jaargang no 23 P edaktie :l Terras weg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Vrijdag 12 juni 1959 Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terras weg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 nar telef. 7029 9? 'er gelegenheid van het 50-jarig bestaan an de R.K. harmoniekapel „Soli Deo iloria" organiseert deze vereniging a.s. ondag 14 juni mars- en tamboerwed- u-ijden. leze zullen gehouden worden in de Lrubastraat-Sabastraat-Surinamestraat onairestraat en Paramaribostraat. Aan- ang van de wedstrijden is om 13.00 ur. 6 korpsen zullen aan de wedstrijden eelnemen, waaronder bijzonder goede orpsen. [et ziet er dan ook naar uit dat het en bijzonder aantrekkelijke en spannen- e strijd wordt. losten nog moeite zijn gespaard om eze wedstrijden zo goed mogelijk te iten slagen, zodat er gerekend wordt p een grote publieke belangstelling. Ie beoordeling is in handen van drie eskundigen op het gebied van mars- n tamboerwedstrijden, welke een strikt erlijke beoordeling garanderen. Voorafgaande aan deze marswedstrijden al op zaterdagavond 13 juni een rond- ang door Santpoort (dorp) gemaakt morden, met aan het eind van de rond- ang een taptoe op het plein in de Ter- asweg, tussen de Burg. Enschedelaan n de Wulverdelaan. fanvang van de taptoe is om 20.15 Lr. Aan deze taptoe werken mede de orga niserende vereniging „Soli Deo Gloria' met tamboers en het tamboerkorps van de Hoogovensharmonie. De route van de rondgang is als volgt: 19.30 uur start van Hoofdstraat, Suri- namestraat, Curagoustraat, Antillenstraat Cremerlaan, Kerkweg, Kruidbergerweg, Hagelingerweg, Anemonestraat, Gladi- olenstraat, Voorplaats, Narcissenstraat, Terrasweg, Hoofdstraat, Burg. Ensche delaan, Schipbroekenweg, Molenvelt- laan, Wulverdelaan, Terrasplein. Woensdag 17 juni zal door „Soli Deo Gloria" een openluchtconcert gegeven worden als sluitstuk van het 50-jarig bestaan. Hier staan o.a. op het pro gramma: Avanti-mars, Divertimento, Sinfonie Concertante, Auarelles, Images de France en Lynwood-mars. Voor al deze festiviteiten zal geen entree ge vraagd worden, om een ieder in de ge legenheid te stellen deze festiviteiten mee te maken. Wel zal u in de gelegenheid worden gesteld om tegen een kleine vergoeding een programmaboekje aan te schaffen. Hierin kunt u alle gegevens betreffende de marswedstrijden vinden. Voor zondag is bij het parcours een fietsenstalling aanwezig en wel Over- bildweg 21, Firma Witteman. IET JEUGDTOERNOOI VAN .VELSEN". "iield „Velsen" voorheen haar jeugd- oernooi op „Schoonenberg dit jaar lesloot men het in de oude, vertrouwde imgeving van de Kwekerslaan te hou- len. De junioren-commissie, bestaande lit de heren Th. Blum, P. v. Ewijk, de Jong, A. v. d. Linden, A. Nyman, 3. de Rooy en P. Wilms Floet, alsmede le adspiranten-commissie bestaande uit 2. Graman, T. Hijnen, B. Molenaar, kV. Post, W. Smit en B. Spanjaard toog lan het werk en zette, zoals ons zaterdag :n zondag j.l. bleek, de zaak perfect m :lkaar. Men formeerde bij de adspiran- :en 2 poules van 5 elftallen en bij de junioren 2 afdelingen van 4 clubs, ruurde een grote (kleed-)tent, zorgde toor lafenis van de dorstige en verhitte hens, charterde scheidsrechters en ver- tocht de deelnemende ploegen voor een oede sfeer te zorgen. Welnu, aan dit 'erzoek is in alle opzichten voldaan jeen wanklank werd gehoord en daar sok het weer zijn onmisbare medewer king verleende, was het prettig toeven ap het Velsen-terrein, óók voor „de fiers", die het door de commissie-leden In alle opzichten gemakkelijk werd ge maakt. Zelfs het noteren van de uit- plagen in het daarvoor bestemde pro grammaboekje werd door een der com missie-leden verzorgd! Wat de commissie dwars zat, was het eit, dat „Volendam", dat zovele jaren le gast van Velsen was geweest, dit- naal niet had ingeschreven „omdat men laar heen ging, waar men het best „ge- akteerd" werd." Je uitslagen van het adspiranten-toer- looi waren: Pelsen-Terras vogels 01; AMSC-ADO 2—0; OG-DEM 0—1; Vitesse-OG 1—2; Pelsen-Alliance 10; TYBB-DSS 01; FYBB-ADO 4—0; Vitesse-DSS 2—1; 3SS-DEM 0—1; TYBB-OG 0—2; Terrasvogels-Alliance 01; Terrasvo- gels-ADO 52; Vitesse-DEM 21; Velse-AMSC 2—0; AMSC-AUiance 0—5; OG-DSS 4—1; Vitesse-TYBB 3—0. Het resultaat van deze uitslagen was, dat Velsen en DEM voor de eerste of tweede prijs in aanmerking kwamen en Alliance en Onze Gezellen voor de derde of vierde prijs De uitslagen waren: |Velsen-DEM 0—1; Alliance-Onze Ge zellen 10. Bij de junioren waren de uitslagen als volgt Stormvogels-DHL 20; Vredenburg- Velsen 0—1; RCD-DEM 2—0; OG- Be verwijk 01; DHL-Velsen 01; Stormvogels-Vredenburg 20; DEM- OG 10; Beverwijk-RCD 20; Vel- sen-Stormvogels 10; DHL-Vreden- burg 1—1; RCD-OG 2—0; DEM-Be- verwijk 10. De strijd tussen de twee rivalen Storm vogels en Velsen had een spannend ver loop. Door een fout van doelman Egner kon Velsen de leiding nemen. In de laatste seconden schoten de IJmuidenaren buiten bereik van de Velsen-doelman tegen de lat. De terugspringende bal werd daarna -en thans met succes ingeschoten, maar een onderdeel van een seconde daarvóór had de scheids rechter het eindsignaal gegeven. Het resultaat van de eerste omloop was: Poule A: Velsen 6 p; Stormvogels 4 p; DHL 1 p; Vredenburg 1 p. Poule B: Beverwijk 4 p; RCD 4 p; 'DEM 4 p; Onze Gezellen 0 p. Beverwijk kwam door een beter doelge- middelde in de finale tegen Velsen. (Beverwijk nam in deze finale de leiding en wist deze voorsprong tot vlak voor het einde te behouden. Toen gelukte het de „sjouwendeHoogzaad gelijk te ma ken (11). Strafschoppen moesten toen de beslissing brengen en deze kunst verstonden de Velsenaren het best, zodat zij met de eerste prijs gingen strijken. Direct na afloop ging voorzitter P. B. C. Maas tot de prijsuitreiking over. Hij releveerde met trots het prettige, vlotte verloop van het toernooi en bracht in verband hiermede dank aan de scheids rechters, de junioren- en adspiranten- commissie van Velsen en aan de deel nemers. Voorts betrok de heer Maas ook de EHBO in zijn dankwoord. Toen reikte hij de prijzen over aan de aan voerders van de volgende verenigingen: Eerste prijs: Velsen (1); tweede prijs: Beverwij (1); derde prijs: Stormvogels 1vierde prijs: RCD (0)vijfde prijs: Vredenburg (6); zesde prijs: DEM (2); zevende prijs: DHL (2); achtste prijs: Onze Gezellen (0). En hiermede was het jaarlijkse jeugd- toernooi van Velsen weer ten einde. Het mag in ale opzichten geslaagd heten, de Beverwijk-secretaris, de heer Hoe ben, benadrukte dit in zijn dankwoord aan de heer Maas zodat de organi satoren er met genoegen en voldoening op kunnen terugzien. „EDELACHTBAAR" VOETBAL. De zaterdag jl. tussen de vroede vaderen van Beverwijk en Velsen gespeelde voetbalwedstrijd is geëindigd in een 3-1 zege voor de vertegenwoordigers van de aardbeienstad. Onze plaatsge noot, de heer Nuyens, redde voor Vel sen de eer. DE VELSER SPORTWEEK. In het kader der Velser Sportweek zouden maandag j.l. op het terrein van „Velsen" aan de Kwekerslaan gymnas tiek- en judodemonstraties gegeven wor den. In verband met de minder gunstige weersomstandigheiden kon echter aan dit voornemen geen gevolg worden ge geven. VELSEN-AMSTERDAM. Een elftal junioren uit de hoofdstad komt vrijdag 12 juni a.s. op „Schoonen berg" zijn krachten meten met het Vel ser Jeugdelftal. Onze gemeentenaren komen uit met: Egner (Stormv.), Dis- selköter (Terrasv.) en Kloosterman (Stormv.), Plug (Stormv.), Verburg (IJmuiden) en Homburg ,IJmuiden; Nie- meyer (VSV), Hoogzaad (Velsen). van den Pieterman (Velsen), Brijs (Ter rasv.) en Nat (Sto'rmv.). JAARVERGADERING „VELSEN". Onder voorzitterschap van de heer P. B. C. Maas kwam de voetbalafdeling van de RKSV „Velsen" in „Zomerlust" bijeen. De vergadering had een vlot en geanimeerd verloop en uit de jaarver slagen bleek, dat de vereniging „goed op poten staat", zodat men met ver trouwen het komende seizoen ingaat. Bij de bestuursverkiezing werden de heren P. B. C. Maas (voorzitter), K. C. Sneekes (secretaris), J. de Graaf en J. de Jong bij acclamatie herkozen. De drie aftredende leden van de elftalcom missie, de heren A. Schoorl, C. Tromp en P. de Ruyter, zagen eveneens hun mandaat vernieuwd. Op voorstel van het bestuur werd deze commissie met twee leden uitgebreid. Het bestuur be val hiervoor aan de heren A. v. d. Linden en J. Meyer en de vergadering kon zich hiermede verenigen. Tot leden van de kascommissie werden aangewezen de heren J. Meyer, G. Uitendaal en P. Wittebrood. Programma openlucht concerten. Woensdag 17 juni. Burgemeester Rijkenspark: Concert door de R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria". Aanvang 19.30 uur. Vrijdag 19 juni Binnenplaats W. F. Visserhuis: Concert door de Accordeonvereniging „IJmui- dens Roem". Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 20 juni Burgemeester Rijkenspark: Muziekfesti val voor de Harmonie- en Fanfare corpsen. Aanvang 19.00 uur. Woensdag 1 juli Binnenplaats W. F. Visserhuis: Concert door de IJmuider Harmonie. Aanvang 19.30 uur. Maandag 13 juli van Saelenplantsoen Velsen-Noord: Con cert door de R.K. Harmonie St. Caeci- lia. Aanvang 19.30 uur. Dinsdag 1 september Schapenweide bij de van Ostadestraat te IJmuiden: concert door de Velser Accordeonvereniging. Aanvang 19.30 uur. In de onderlinge competitie is de heer Bakhuys als no. 1 geëindigd en dus kampioen. Van deze plaats van harte gefeliciteerd. Wij hopen dat hij in de wintercompetitie bord een met succes zal verdedigen. De volgende heren staan als volgt: Hoek, Buren, E. Zuiderduin en Spenburg. Dit zijn dus de eerste 5 borden. Voor de volgende plaatsen is er nog een hevig gedrang en moeten enkele wedstrijden de beslissing brengen. SNELLE WIEKEN. Wedvlucht Orleans op 7 juni 1959. Afstand 540 km. Gelost om 6.30 uur met Z.W. wind. In concours 113 duiven. Eerste duif 14.23, laatste duif 15.15 uur. C. Koks, 1, 4, 10, 16, 27; C. Korthou- wer 2, 11, 12, 13, 14, 18 20; A. Taber- nal 3, 5, 22, 23; M. Janssen 6, 9, 24, 28; A. F. Baak 7; E. Gorter 8; B. Jenninga 15 19; J. A. Andriesma 17, Jac. Hoog zaad 21, H Miggels 25; J. Heeremans 26: J. Molenkamp 29. P.V. DE „LUCHTPOST". Uitslag wedvlucht van Orléans d.d. 7 juni jl. De duiven werden om 6.10 uur gelost met kalme Z.W. wind In con cours 90 duiven. Afstand 550 km. Eer ste duif 14.30 uur. K. Bouwer 1, 4; G. Bouwer 2, 20; R. Rutte 3; G. Breiman 5, 7, 17; H. Bak ker 6, 11; P. v. Zijl 8, 18, 21; P. Koning 9, 19; A. Hols 10; P. Bersee 12, 16; Th. v. Zwieten 13, 14, 15; N. v. Duijn 22, W Dekkers 23. Onderlinge clubwedstrijd. Afd. A. 1. Mevr. Spruyt-Hr. Paats 63,69%; 2. Heren Andela Sr.-Bode 57,14%; 3. Heren v. d. Wall-v. Thiel 51,19%; 4. Heren Kruisman-Steinberg 50,00%; 5. Mevr. Ebeling-Hr. Bouman 49,40%; 6. Heren Bodewes-Wierda 47,02 7. Mevr. Kroone-Hr. Andela Jr. 44,64%; 8. Heren Seegers-Porck 36,90%. Afd. B. 1. Fam. Vader 58,33%; 2. Dames Kuhl- man-v. Amerongen 56,25%; 3, 4 en 5 Dames v. Sprang-Smit; Mevr Nieuwen- hof-Hr. Muller en Mevr. Dekker-Hr. Rietdijk 50,00%; 6. Dames Seegers- Andela 45,83%; 7. Dames Muller-Smak- man 39,58%. Naar wij vernemen is er onder de titel „OOK IK WIL GRAAG LEVEN" een dagboek van een spastisch meisje ver schenen. Een 21-jarig Noors meisje, Rikke Steenbuch, beschrijft hierin haar levensgeschiedenis. Zij is volkomen ver lamd en kan spreken noch schrijven. Haar boek heeft zij gedicteerd, doordat zij met haar linkerhand, die zij een klein beetje kan bewegen, letter voor letter heeft aangewezen op een groot alfabet, dat voor haar op tafel ligt. Ze spreekt in haar dagboek uit naam van alle zieken tot ons. Haar leven is een voorbeeld, hoe de geest over de stof kan triomferen. Het boek is in alle Scandinavische lan den verschenen en verschijnt nu ook in ons land. Enkele foto's van de schrijf ster verduidelijken de tekst. Ds. E. Pereira-d'Oliveira, arts te Bus- sum, schreef een introductie voor de Nederlandse uitgave. Zaterdag 27 juni zal de Rythmische Gymnastiek-groep van mej. E. Kam steeg haar éénjarig bestaan vieren met een uitvoering en een feest in de zaal van het Geref. Jeugdhuis., Schipbroe kenweg. De 21 jarige Emmy Kamsteeg begon in september 1958 haar lessen met 15 leerlingen. Dit aantal is gestadig uit gegroeid tot 60 leerlingen. Haar enthousiast werken en haar uitgebreide kennis omtrent de rythmische gymnas tiek is duidelijk merkbaar tijdens de les sen en haar leerlingen volgen deze dan ook met veel plezier en enthousiasme. Naast de grondgymnastiek en het wer ken met materiaal zoals knots, bal, stok, enz., wordt er vooral bij de jongeren veel tijd besteed aan het dansen en het zelf improviseren. Ieder, die er belangstelling voor heeft zou ik willen aanraden, gaat eens kijken die zaterdagmiddag. Behalve demonstraties zal er ook aan verscheidene leeftijdsgroepen gewoon les worden gegeven om u te overtuigen hoe belangrijk deze tak van sport kan zijn voor een goede gezondheid en ont spanning. Afdeling Velsen De afdeling Velsen van het Verbond voor Veilig Verkeer zal in het kader van de veilig verkeersactie, die van 15 juni tot 4 juli in Nederland gehouden wordt, affiches en raambiljetten ophan gen, zorgen voor een doeltreffende ver spreiding van de „gulden regel"-folders, meehelpen bij de extra verspreiding van het vakorgaan „Wegwijs", zorgen voor een massale verspreiding van de jeugd- verkeerskrant op de scholen en even tueel er zorg voor dragen dat etalages van winkels in Velsen in het teken komen te staan van de actie. Van 15 tot 20 juni heeft de actie spe ciaal betrekking op de voetgangers, van 22 tot 29 juni op fietsers en brom fietsers en van 29 juni tot 4 juli op het overige gemotoriseerde verkeer. Honorarium In verscheidene gemeenten in Nederland zal door vertegenwoordigers van Veilig Verkeer in samenwerking met de. ver keerspolitie mensen, die aan het ver keer deelnemen een aantal vragen wor den gesteld betreffende het verkeer. Voor de juiste beantwoording van de vragen zullen zij worden gehonoreerd. Velsen behoort ook tot deze door loting uitverkoren gemeenten. Wij raden de Velsenaren aan in bovengenoemd tijd vak ware dames en heren in het ver keer te zijn. Men kan er rijker van worden. Bovendien worden de namen en de antwoorden van de „ondervraag den" genoteerd; later zal worden uit gemaakt welke Nederlander het best uit de bus is gekomen. Hiervoor zijn prijzen van 250,—, 150,— en 50,— be schikbaar gesteld. Ook een Velsenaar kan hier bij zijn! VOORLICHTINGSBUREAU VAN DEN VOEDINGSRAAD De eieren zijn goedkoop! Wie zou er nu niet vaker dan anders van willen ge nieten? Eieren bederven niet gemakkelijk en zijn gauw tot een smakelijke schotel te verwerken, zodat ze 's zomers een uit- komst kunnen zijn. Al zult u er niet toe komen alle bestaande eiergerechten die tientallen bladzijden van een kookboek vullen eens te proberen, wat variatie zal u toch wel welkom zijn. Om met de aankleding van een gekookt ei te beginnen. Voor een warm gerecht kunt u gehal veerde hard gekookte eieren bedekken met een kerrie-, mosterd-, tomaten- of peterseliesaus. Om het oog wat te gun nen kunt u Ze opdienen in een rand van rijst, macaroni of aardappelpuree of wanneer u gewone gekookte aardappelen geeft ze omringen met driehoekjes gebakken brood. Met heel gelaten zacht- of niet geheel hardgekookte eieren en met gepocheerde eieren kunt u dit ook doen. Natuurlijk kunt u hard gekookte eieren in plaats van ze te halveren ook in plakjes gesneden en dakpansgewijs neer, gelegd, met saus opdienen of in partjes gesneden en in een of ander patroon gelegd. Geeft u de voorkeur aan een koud eiergerecht, dan kunt u dat gemakkelijk maken door de hardgekookte eieren in een kapje van een tomaat of in een ge halveerde tomaat te zetten, de ene keer eens met de tomaat naar boven (en wat mayonaise op de hoed), de andere keer eens met de punt van het ei naar boven (en een kappertje, blaadje pe terselie of stukje paprika als garnering). Desgewenst legt u er kropsla omheen of mooie plakken gekookte aardappel, die met olie en azijn op smaak zijn ge maakt. Bedekt u de koude gehalveerde eieren met mayonaise en legt u er nieuwe haring, garnalen en/of vis uit blik bij, dan hebt u een variatie op de Russische eieren, een gerecht dat niet altijd voor af gegeven behoeft te worden, maar uit stekend als hoofdschotel dienst kan doen. Dikwijls wordt het Russische ei uitge breid met een aardappel- of huzaren- slaatje. Ook in combinatie met plakjes worst, opgerolde plakken ham of ander gerookt vlees is van gekookte eieren een smakelijke, pittige schotel te maken. Nog even enkele variaties met gebak ken eieren. De combinatie met gebak ken bacon, spek en ham is welbekend. Probeert u het eens anders en dien de eieren op op apart gebakken plakken kaas of tomaat, met stukjes gesmoorde paddestoelen (b.v. cantarellen) of ge fruite, gesnipperde uien. Bestrooit u na het bakken de eieren eens met wat geraspte kaas en laat het geheel dan nog even zachtjes nabakken in de afgedekte koekepan of in de oven. Kerrie- of paprikapoeder kan de eieren - als u dat wilt -pittiger maken. Ook wanneer u de gebakken eieren zonder toevoeging opdient, staat het ge zellig een kleine garnering aan te bren gen, al zijn het maar wat takjes peter selie, een paar augurkjes, tot waaiertjes gesneden, of wat radijs. POLITIE BUREAU SANTPOORTj Hoofdstraat 150, TELEF. 8300 bij geen gehoor K 25506444 Bij brand 02550 6400 Zondag 14 Juni H.H. Missen 7, 8.15, 11.30 uur Hoogmis 9.30 uur 7 uur Lof Zaterdag 20 Juni Opening van de jaarlijkse Maria Novene. Te half 8 plechtig Openingslof Gereformeerde Kerk half 10 en 17 uur ds de Kluis Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) 10.30 uur en 4 uur ds. J. C. Maris Yoorber. H. Avondmaal Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10 uur ds. J. P. Jacobszoon, Haarlem Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 9.45 uur ds. J. A. Roskam (koor) Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur ds. J. B. Assendorp Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds. J. C. Remijn 19 uur ds J. C. Remijn, H. A. Musis Sacrum, 10.15 uur ds G. H. van Willenswaard, H. A. 4 (Zondag a.s. M. M. C. TROOSTER, Wijn. Daniëls- laan 14, Telefoon 8410 APOTHEKEN ZONDAG A.S., Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 25608284 Bloemendaalse Apotheek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal Telefoon K 2500—57903 Wijkzusters „Het Witte Kruis" Zondagdienst Zr. Gomers, Leeuweriklaan 39 IJmuiden-oost Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar ook voor ziekenvervoer TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4

Weekblad Huis aan Huis | 1959 | | pagina 1