NU HET ANJERFONDS. ipredikbaurtou Een bijzonder gekozen programma en prachtige uitvoering van het 2e Zomerconcert door het Noordhoilands Phiiharmonisch Orkest te Haarlem. Groot Zangersfeest te Santpoort R.K. Kerkf Santpoort Een geslaagde Velser Sportweek. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Landelijke Zomeraktie 1959 „De Gulden Regels' Postduivennieuws. TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. Drogisterij Brederode 30e Jaargang no 24 Redaktie/ Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 SanfpociÈWeehblad aan Vrijdag 19 juni 1959 Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 w&m san Aan de vooravond van de jaarlijkse An jercollecte, welke in Velsen gehouden zal worden van 22 t/m 29 juni a.s., doen wij gaarne een beroep op alle inwoners om het Anjerfonds dit jaar eens extra te gedenken. Anjerfonds, ja wat is dat eigenlijk voor een fonds? Wel nu dan, laten wij U dit in het kort uiteen mogen zetten. Het Anjerfonds is ontstaan direkt na de bevrijding in 1945, met als doel het Cul turele leven in ons land weer op gang te brengen. Daaraan was en is nog steeds een dringende behoefte. Er waren nodig gebouwen voor de uitoefening van het i culturele werk, instrumenten voor har monie- en fanfarecorpsen, symphonie- orkesten, gebouwen voor jeugdwerk en nog vele andere middelen om dit werk te bevorderen of tot grotere bloei te brengen. Ook nu is hieraan nog steeds een dringende behoefte. In ons dicht bevolkte land is het drin gend nodig ruimte te hebben voor re creatie, voor het verenigingsleven en is stimulering van al deze vormen van cul tureel werk een vereiste. Hieraan nu heeft het Anjerfonds gedu rende haar bestaan, dank zij Uw offer vaardigheid aan de jaarlijkse collecten en vele particuliere giften, vele duizen den guldens geschonken, waardoor veel van dit culturele werk tot stand kon ko men. Maar ook het Velsense verenigingsleven heeft al vaak de grote betekenis van het Anjerfonds mogen ondervinden. Het spreekt misschien wel het meest tot u als wij u mededelen dat sinds 1946 in Velsen ruim 16.000,met de collec ten werd ingezameld en dat daarvan ruim 25 of wel 4.350,werd uit gekeerd aan de Velsense muziek-, zang en jeugdverenigingen. Het Anjerfonds is het enige Cultuur fonds dat ons land bezit. Daarom, in woners van Velsen, helpt mee dit fonds in stand te houden, zodat zij met haar werk kan voort gaan. In de komende week wordt u de collectebus of collecte- lijst aangeboden. Muziekcorpsen zullen met marsen door de straten uw aandacht vragen. Stuurt de collectanten niet zon der uw bijdrage, hoe klein ook, voorbij. Het Anjerfonds vraagt niet alleen, zij geeft u er ook iets voor terug. Tijdens de collecte wordt u n.l., bij een minimum bijdrage van 0,25, een prachtige fami liefoto van het Koninklijk Gezin aange boden. Moge deze collecte bij u allen een warm onthaal vinden en tevens een dui delijk bewijs leveren van uw sympatie voor het Culturele werk. Het Anjerdag-Comité-Velsen. Dit vond op 11 juni plaats. Deze voor treffelijke cyclus van zes concerten (waarvan er nog op 18 juli,25 juli, 20 augustus en 3 september volgen) kosten per uitvoering slechts 90 cent, alles in begrepen! De keuze van solisten, het uitmuntende programma, tonen aan, dat de leiding alles in het werk stelt om bezoekers te krijgen. Maar helaas, „hoe meer men geeft, des te minder men ontvangt", want de zaal was althans op 11 juni nauwe lijks voor de helft gevuld! De vacanties zijn au toch niet zo al begonnen om als excuus te gelden. Daarom zou ik de Velsenaren de goede raad willen geven, ook al zijn het geen concertbezoekers, overwint uw schroom. Wat zegt u? „Heeft u geen verstand van muziek"? Dit is heus niet het allernood zakelijkste als u er maar gevoel voor heeft. Begint u met te gaan als er ook zang bij is. Dit spreekt ons het aller eerst altijd aan. Op school begimien wij daar ook altijd mee. Als u zich er voor openstelt, zult u gaan bemerken dat de rest dan ook wel van zelf komt. Begin dus niet direct met „zware muziek". De avond van 11 juni was wel een bij uitstek mooi programma geweest om dan mee te beginnen. „De onvoltooide" van Schubert; een Balletsuite van Rameau; Concerto Grosso van Handel. Dan de prachtige aria „Che Far" uit de opera Orfeo van Gluck en uit het oratorium Xerxes van Handel de schone aria „Om- bra mai fu". Tot slot werd de Alt-Rhap- sodie van Brahms gegeven, medewerking hiervoor verleende het uitstekende koor van de Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap". Soliste was Marti Kerk- hoff, een jonge zangeres die haar zang studie pas een jaar geleden beëindigde. Zij belooft een groot zangeres te wor den. Ze beschikt over een prachtige warme alt die je wel eens al aan Kath leen Ferrier doet denken. Haar voor dracht en intensie kwam van binnen uit. Men vraagt zich wel eens af of het nu wel nodig is om vaak zulke dure buiten landse krachten te engageren. Het is snobisme, want wij kunnen er ons op be roemen, (met zangeressen zeer zeker), dat wij toonkunstenaars hebben die voor de bekende buitenlandsen heus niet on der hoeven te doen. Waarom toch onze jonge kunstenaars niet eerder de kans geboden? Maar het is waar, profeten worden in eigen land nooit geëerd! Ontdekt het buitenland ze, vieren ze daar triomfen en later op Muziekfesti vals kunnen wij onze eigen landgenoten voor heel hoog honorarium weer naar eigen land lokken! De dirigent Marinus Adam, gaf een prachtige gave uitvoering. Vooral in de zo bekende „Onvoltooide" van Schu bert, was de inzet met de fijne nuances wat trouwens in de gehele symfonie zo'n belangrijk onderdeel is wel op vallend. Maar ook aan het mooie orkest, met de goede strijkers vooral, is het te danken dat het een genotvolle muzikale avond werd. U vindt hieronder nog ter opwekking het programma vermeld van de volgen de 4 concerten. In het concert op 18 juli is Tiny Bres- ser soliste. Zij zal het Pianoconcert KV 491 van Mozart ten gehore brengen. Geopend wordt met de Symfonie con certante voor viool, cello, hobo en fagot van Haydn. Na de pauze worden uit gevoerd Fantaisie pour orchestre van Lekeu en Ma mère l'oye van Ravel. Het concert op 25 juli wordt geopend met La Procession Nocturne van Ra- baud. De concertmeester van het Utr. Stedelijk Orkest, Dick de Reus, is hierna solist in het 3de vioolconcert van Saint Saëis. Na de pauze worden uitgevoerd Valses nobles et sentimentales van Ra- vel en Wienerdreivierteltakt van Wage naar. Juist voor de vakantie van het orkest wordt op 16 juli het volgende concert gegeven. De pianist Gerard Hengeveld is solist in het 5de pianoconcert van Beethoven. Het concert wordt geopend met de Sinfonia in F van J. S. Bach en besloten met de 4e symfonie van Tschai- kowsky. Na de vakantie van het orkest worden op 20 augustus de zomerconcerten her vat met een Mendelssohn-programma. Het concert begint met de Ouverture Midzomernachtdroom en hierna is Jean Louis Stuurop de solist in het Vioolcon cert. Na de pauze volgt de Schotse sym fonie. Op het voorlaatste concert is de Ameri kaanse pianiste Margot Pinter soliste in het Pianoconcert in G van Tschaikow- sky. Het programma vermeldt voorts Psyché van Franck en de 2e symfonie van Svendsen. Het laatste concert op 3 september heeft als solist de violist Nap de Klijn met het Concert KV 219 in A. van Mozart. Hiervoor wordt uit gevoerd de Sinfonia voor dubbelorkest van Joh. Chr. Bach. Dit concert wordt besloten met de 3de symfonie, de Eroica, van Beethoven. EVA ADAMS. De „Ring Aalsmeer" in samenwerking met de Ring „Noord-Holland" van de Kon. Bond van Chr. Zang en Orato riumverenigingen heeft voor donderdag 25 juni a.s. een groot zangersfeest (con cours) georganiseerd in het Burgem. Rij- kenspark alhier, hoofdingang Wüstelaan. Aan dit feest nemen zeventien koren deel, w.i. Kerk en Evangelisatiekoren alsmede Mannen-, Vrouwen en Kinder koor. Aan het concours, wat aanvangt om 11.30 uur, gaat een Ontmoetingssamen komst vooraf; deze vangt aan om 10.30 uur en wordt geleid door Ds. J. C. Be- ineyn Herv. Predikant te Santpoort. Deze dienst wordt gehouden in de Herv. Kerk, alhier. Beide ringbesturen zijn er trots op dat het concours gehouden kan worden in het Burgem. Rijkenspark, welwillend af gestaan door het Gem. Bestuur. Kent u een rustiger en prachtiger omge ving als ons park, met z'n prachtige mu- zieknis? Wij als Santpoorters zijn er trots op. Deze nis wordt een unicum van volmaaktheid genoemd, hetgeen het be luisteren van de zang tot in de verste hoeken van de lommerrijke omgeving mogelijk maakt. Het Santp. Herv. Koor, wat deze dag als gastkoor mag fungeren, alsmede de concourscommissie verwachten vele zan gersvrienden. Zaterdag 20 juni: Eerste dag van de Maria-Novene. 's Avonds te half 8 plech tig openingslof. Zondag 21 juni: De H.H. Missen zijn te 7 uur, 8.15, 11.30. De Hoogmis te 9.30. Te 7 uur Novene Lof met preek. Gedurende deze week elke avond te half 8 Novenelof met preek. Maandag, dinsdag, donderdag en vrij dag te vier uur Rozenhoedje voor de kinderen. Woensdag te 7 uur Gezongen H. Mis. Zaterdag te 7 uur Gezongen H. Mis. De Velser Sportweek is weer achter de rug en laten we er maar direct aan toe voegen; Ons gemeentelijk sportfestijn is uitstekend geslaagd. Dit is natuurüjk voor een aanzienlijk deel te danken aan de medewerking van het weer, want een sportfeest en regen horen nu eenmaal niet bij elkaar. Maar voor een ander, niet minder aanzienlijk deel heeft ook de uitstekende voorbereiding van het be stuur van de Velser Sportstichting en zijn medewerkers hiertoe het hare bijge dragen. Er zijn heel wat sporten gedemonstreerd en het verheugt ons te kunnen mede delen, dat ook tal van Santpoorters aan deze demonstraties hun medewerking hebben verleend. Waarover we minder verheugd waren, was over de niet al te grote belangstelling. Zeker, bij de vriend schappelijke wedstrijd tussen de semi- profclubs Stormvogels en V.S.V. waren zo'n kleine 4000 toeschouwers present en ook de beide andere voetbalwedstrij den werden „aardig" maar meer ook niet bezocht, maar bij de hockey- en honkbal-demonstratie was het bezoek niet groot bij de hockey-demonstratie zou zelfs het praedicaat „gering" beter passen - en ook op de sluitingsdag hadden we, gezien het interessante pro gramma, n.l. het optreden van de lan delijke rijvereniging „Kapitein van der Wal" uit Hoofddorp en van het dames keurkorps van het K.N.G.V., een gro tere belangstelling verwacht. Zoals reeds gezegd, hebben ook plaats genoten aan de Velser Sportweek 1959 medegewerkt. Jammer genoeg konden de gymnastiek- en judo-demonstraties op het Velser-terrein aan de Kwekerslaan we meldden zulks reeds in ons vorige nummer door de weersomstandighe den geen doorgang vinden, maar onze judoërs zijn toch aan hun trek gekomen, want in de pauze van de jeugdvoetbal wedstrijd VelsenAmsterdam gaven zij een welgeslaagde demonstratie. Voorts zagen wij op de sluitingsdag onze al oude handboogschietvereniging „Voor uitgang zij ons Streven" aan het werk. Jammer genoeg woei het die dag nog al en daardoor bleek de ene schutter meer gehandicapt dan de andere. Zo vielen de prestaties van de Vooruitgang-crack Jan de Jonge ons nog al tegen, toonde één der Amsterdamse schutters zich daaren tegen merkwaardig schotvast en vielen ook de prestaties van de jeugdafdeling van V.Z.O.S. ongetwijfeld te loven. Via de microfoon werden de aanwezigen deskundig voorgelicht en dit viel onte genzeglijk te prijzen, maar of het juist gezien was het gesproken woord te doen samenvallen met het schieten door de schutters, zulks met het oog op het con centreren van laatstgenoemden, betwijfe len we. Burgemeester Kwint toonde grote belangstelling voor het schieten op deze aloude wijze, nam zelf een boog (zonder pijl) ter hand en zal toen onge twijfeld tot de conclusie zijn gekomen, dat het uittrekken van de pees „nog al" inspanning eist. Verder kwamen ook nog plaatsgenoten uit in het vertegenwoordigende Velser Amateur Elftal, dat het opnam tegen een Nederlands Zaterdagmiddag Elftal re sultaat 11 en in het Velser Jeugd Elftal, dat tegenover het Amsterdamse Jeugd Elftal kwam te staan. Bij de Vel ser Jeugd stonden in de voorhoede niet minder dan 3 Velsen-spelers opgesteld, n.l. Wilms Floet, van den Pieterman en Hoogzaad. Voorts stonden Brijs en Dis- selköter van Terrasvogels resp. rechts buiten en rechtsback. Aanvankelijk had het er alle schijn van, dat Velsen geen voet aan de grond zou krijgen, want toen onze gemeentelijke voetballers pas hun eerste gevaarlijke aanval onderna men, stonden de Mokumers reeds met 30 voor. Pas tegen de rust begon het er bij Velsen wat op te lijken. Toen was men echter minder gelukkig. Wim Nat van Stormvogels miste een strafschop en Van den Pieterman en Hoogzand wa ren óf met schieten onfortuinlijk öf von den de Amsterdamse doelman op hun weg. Na de rust evenwel hadden de hoofdste delingen zo goed als niets meer in te brengen. Nat (2), Hoogzaad en Brijs zorgden voor 4 doelpunten, zodat Vel sen nog onverwacht met 43 won. Het viel ons op, dat deze ointmoeting door de IJmuider scheidsrechter Van Duy ven bode zo goed geleid werd. Een spannend verloop had ook de honk balwedstrijd tussen Den Haag en Haar lem. In de eerste innings noteerden beide negentallei 2 runs, maar in de volgen de 5 innings scoorden ze geen enkele run meer. Met het oog op de invallende duisternis werd besloten de zevende in ning de laatste te doen zijn. Toen scoorde Den Haag nog 1 run tegen de Haarlemmers 2. Laatstgenoemden wonnen dus met 43. Wat ook buitengewoon in de smaak viel, was het optreden der Hoofddorpse Landelijke Rijvereniging en dat van het dames-keurkorps van het K.N.G.V. Laatstgenoemden hadden vooral op de evenwichtsbalk nog al eens last van de bepaald hinderlijke wind, maar dit neemt niet weg, dat duidelijk viel te constate ren, dat de dames wat in hun (gymna stiek-) mars hadden. De zomeraktie 1959 heeft ten doel de Nederlandse weggebruikers nog eens extra te attenderen op enkele van de voornaamste verkeersregels. Deze „Gul den Regels" zullen op alle mogelijke manieren onder de aandacht van het pu bliek worden gebracht. De opzet is zo danig, dat de weggebruikers kennis moe ten nemen van de algemene verkeers- voorschriften teneinde te kunnen mee dingen naar aantrekkelijke prijzen. Het aksent van de aktie ligt derhalve op het kennen èn toepassen van de verkeersre gels en van het daardoor geven van het goede voorbeeld in het verkeer. Drie weken. De aktie valt uiteen in de navolgende perioden: Maandag 22 juni t/m zaterdag 27 juni: week voor de wielrijders en bromfietsers. Maandag 29 juni t/m zaterdag 4 juli: week voor het gemotoriseerde verkeer. Een gedurende deze twee weken spe ciaal aan veilig verkeer gewijd donder dagavond-radioprogramma „gelijk over steken" zal nog gedurende zes weken, dus tot en met donderdag 20 augustus worden voortgezet. De „Gulden Regels". Het is de bedoeling, dat de 3 x vijf „Gul den Regels" in de betreffende weken zo veel mogelijk onder de aandacht van het publiek komen. De medewerking van de dagbladpers is daarbij van het grootste belang. Afdrukken van de „Gulden Regels" in de betreffende maandagkrant of de daar aan voorafgaande zaterdagkrant, zo mo gelijk met een toelichtende beschouwing, zal zeer op prijs worden gesteld. Ook d.m.v. op grote schaal te versprei den brochures en in radio-tips zullen de „Gulden Regels" onder de aandacht van alle weggebruikers worden gebracht. „Uw goede voorbeeld wordt beloond". Onder dit motto zullen in de desbetref fende weken door geheel Nederland dié weggebruikers worden getest op hun ken nis van de „Gulden Regels", die in het verkeer een opvallend goed voorbeeld geven. Zij, die de twee vragen, betrek king hebbende op de „Gulden Regels" direkt foutloos weten te beantwoorden, worden beloond met een boekenbon ter waarde van 2,50 voor elke vraag. Wordt ook een derde „onvoorbereide" vraag juist beantwoord, dan ontvangt de weggebruiker hiervoor nog eens een boe kenbon ter waarde van 5.Tevens heeft hij gelegenheid zijn verkeerskennis te luchten op een hem ter hand gesteld vragenformulier. Het juist beantwoorden van vijf voor- rangs-vragen doet hem meedingen naar de zgn. aanmoedigingsprijs van resp. 250,—, ƒ150,— en ƒ50,—. Politie werkt mede. De gemeenten, waar de steekproeven ge nomen zullen worden, zijn bij loting vast gesteld maar blijven uiteraard geheim. De ondervragingen zullen plaatsvinden in samenwerking met de Gemeente-politie en de Rijkspolitie. Lokale en regionale persvertegenwoordi gers zullen tijdig van de ondervraging in hun gemeente c.q. gebied op de hoog te worden gesteld, teneinde daaraan eventueel aandacht te kunnen besteden. Aan alle plaatselijke afdelingen van het Verbond voor Veilig Verkeer is ver zocht, de aktie met eigen aktiviteiten en verspreiding van de speciale drukwerken te ondersteunen. Diverse afdelingen zullen in hun gebied nog extra ondervragingen arrangeren, die geheel parallel lopen met de „Gulden Regels"-aktie en op dezelfde wijze zul len worden gehonoreerd. Radioprogramma „gelijk oversteken". Een speciaal radioprogramma op acht achtereenvolgende donderdagavonden zal geheel in het teken staan van Veilig Ver keer en van de ondervraging op kennis van de verkeersregels. De N.C.R.V. zal dit programma verzor gen in het kader van haar zomeravond programma's. Brochures. In het kader van de „Gulden Regel' aktie zijn door het Verbond een drietal nieuwe folders samengesteld, die onder de titel „Bent u dit" de weggebruiker tot het inachtnemen van de „Gulden Regels" in het verkeer aansporen. Deze brochures zullen door gemeentebe sturen en plaatselijke afdelingen van het Verbond bij duizenden worden verspreid. Van elk der kategoriën liggen 300.000 folders voor distributie gereed. „Wegwijs"-vakantienummer: het speciale vakantie-nummer van „Wegwijs", waar van de oplage in het kader van deze ak tie met 10.000 exemplaren is verhoogd tot 75.000 exemplaren, zal o.m. aan alle hotels, restaurants en café's in Neder land worden toegezonden ter deponering op de leestafels. „Gulden Regel"-test. Als afsluiting van de zomercampagne zal op donderdag 20 augustus te Arnhem in de concertzaal van Musis Sacrum een grote Veilig Verkeersquiz worden ge houden, waarbij de landelijke kandidaten van de donderdagavond ondervragingen tegen elkaar zullen uitkomen om met hun verkeerskennis een drietal fraaie prij zen binnen- of buitenlandse vakantie reizen van resp. 10, 10 en 5 dagen te „bevechten". Alle deelnemers ontvangen daarbij de „Gulden Regel '-wimpel van het Ver bond. De avond zal door de Radio-omroep worden uitgezonden. Nadere mededelingen hieromtrent zullen t.z.t. worden verstrekt. Jeugdverkeerskrant. De Jeugdverkeerskrant zal ter gelegen heid van de zomeraktie in een extra grote oplage verschijnen; de normale op lage van 175.000 is verhoogd met 25.000 exemplaren, die zullen worden verspreid op de Nederlandse scholen. UW GOEDE VOORBEELD WORDT BELOOND. II. Zomeraktie van het Verbond voor Veilig Verkeer. Het goede voorbeeld geven in het ver keer betekent óók, dat u net als deze wielrijder altijd tijdig en goed uw arm uitsteekt en over uw linkerschouder kijkt alvorens met uw (brom) fiets links af te slaan. Dat behoort tot de regels van het spel dat „verkeer" heetDie regels moet iedere Nederlander die (brom) fietst en dat doen we bijna allemaal op zijn tijd kennen èn toepassen. FIETSER EN BROMFIETSER OPGELET! Vijf gulden regels die geld waard zijn. (uitknippen en bewaren!) 1. Fiets zoveel mogelijk aan de rechter kant. 2. Rijd met niet meer dan twee naast elkaar; ga zonodig achter elkaar. 3. Geef tijdig een teken van richting verandering en kijk voor het links- afslaan eerst even achterom. 4. Geef op gewone kruispunten óók voorrang aan het snelverkeer van links. 5. Denk in de bebouwde kom aan de maximumsnelheid van 30 km. per uur voor bromfietsers. Bovenstaande gedragsregels zijn voor iedere fietser en bromfietser van groot belang. Deze week let het Verbond voor Veilig Verkeer op alle (brom) fietsers in Neder land. Bestudeer deze regels vandaag nog op dat u niet met een „mond vol tanden" staat, indien u deze week „betrapt" wordt bij het geven van het goede voor beeld en wanneer uw kennis van deze en andere verkeersregels wordt getest. Er wachten fraaie prijzen voor de va kantie, zelfs een 10-daagse vakantiereis in binnen- of buitenland. Vergeet niet donderdagayond af te stemmen op het Veilig Verkeer-N.C.R.V.-radioprogram- ma „Gelijk oversteken" dat aan deze aktie is gewijd en let volgende week op „Bent u dit?" in uw krant. UW GOEDE VOORBEELD WORDT BELOOND. III. Zomeraktie van het Verbond voor Veilig Verkeer. Automobilisten hebben prachtige kansen om het goede voorbeeld te geven in het verkeer. Benut u ze? Laat u bijvoorbeeld óók al tijd zo netjes ruimte vrij voor „lang zaam verkeer" bij het stoppen vóór (en niet óp) stopstreep en oversteekplaats? Dit is een spelregel in het verkeer waar tegen nog maal al te vaak wordt gezon digd. AUTOMOBILIST EN MOTORRIJDER OPGELET! Vijf gulden regels die geld waard zijn. (uitknippen en bewaren!) 1. Geef bij een kruispunt voorrang aan een wielrijder die op de voorrangs- weg rijdt. 2. Parkeer bij een kruispunt minstens 10 meter uit de hoek. 3. Houd bij het wachten voor een ver keersagent of stoplicht de oversteek plaats vrij. 4. Inhalen vóór of óp een kruispunt is verboden, als men daarbij op de lin kerweghelft komt. 5. Bij afslaan naar links of rechts gaat rechtdoor op dezelfde weg vóór. Zorg, dat u bovenstaande gedragsregels in het hoofd heeft. Vandaag, morgen, al tijd. Het Verbond voor Veilig Verkeer geeft u de kans met uw verkeerskennis fraaie prijzen waaronder zelfs een 10-daagse vakantiereis in binnen- of bui tenland te winnen. Hiertoe wordt u „geschaduwd" in het verkeer. Pas deze en andere regels toe en geef het juiste antwoord indien u deze week ergens in Nederland op uw verkeerskennis wordt getest. En luister donderdagavond naar het speciale Véilig-Verkeer-N.C.R.V.- radioprogramma „Gelijk oversteken" dat geheel aan uw en andermans voorbeeld in het verkeer zal zijn gewijd. WEDVLUCHT ST. QUENTIN, AFSTAND 300 K.M. Gelost om 6.15 uur met N.O. wind. Eerste duif 11.27, laatste duif 12.01. M. Janssen 11213 C. Koks 23 P. Rozemeyer 4-19 C. Korsthouwer 59 J. A. Andriesma 610 A. Taberaal 7-1617 H. Miggels 8 Jac. Hoogzaad 1114 B. Jemminga 1518 E. Gorter 20 POSTDUIVENVERENIGING „DE LUCHTPOST". Uitslag van de j.l. zondag gehouden wedvlucht St. Quentin, afstand 300 km. De duiven werden om 6.15 uur gelost met sterke N.W.-wind. In concours 86 duiven; eerste duif: 11.27 uur; laatste duif: 12.11 uur. G. Bierman 13 N. van Duijn 2—10 G. Brouwer 4—18 H. Bakker 5 P. v. Zijl 6 P. Koning 7— 9 R. Rutte 8 Th. v. Zwieten 11—15—16 M. Visser 12 W. Dekkers 13—17 K. Bouwer 14 Gereformeerde Kerk 9.30 en 5 uur ds W. Blanken, Rutten Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) 10 uur en 4 uur ds. J. C. Maris Viering H. Avondmaal Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10 unr ds H. B. Kossen, Berlikum Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 9.45 uur ds. J. A. Roskam Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur ds J. H. Marwitz, Bussum Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds. J. C. Remijn 19 uur ds G. H. van Willenswaard Musis Sacrum, 10.15 uur ds J. Heidinga, Haarlem Zondag a.s. J. STOFFEL, Hoofdstraat 165 Telefoon 8310 APOTHEKEN ZONDAG A.S.) DeSantpoortse Apotheek Bloemend.straatweg 145, Santpoort-Z. Telefoon K 2560—8249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341, Overveen Telefoon K 2500—16760 Wijkzusters „Het Witte Kruis" Zondagdienst Zr. Langejan, Brederoodseweg 106 Santpoort, tel. 7477 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar ook voor ziekenvervoer TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Steqemeijer, Surinamestraat 4 OJmetica ANDERHOOG Bloemendaalsestraatweg 152 Telefoon 8860

Weekblad Huis aan Huis | 1959 | | pagina 1