)verweldigende gastvrijheid voor „Wilhelmina" te Bergisch-Gladbach. iet vervulde (voetbal) verwachtingen. Postduivenberichten. Afsluiting Wiistelaon. Chr. Sportvereniging „FIT" Ver. van Vrijz. Hervormden Programma GEVAARLIJK RIJDEN. Ned. Olympisch Comité. R.K. Kerkf Santpoort APOTHEKEN Wijkzusters „Het Witte Kruis" TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. Jaargang no 15 laktie iTerrasweg 31 rkerinklaan 45 ve van rukkerij Cornegge Telefoon 8619 Huis SanfpotrisWeehblad Vrijdag 26 juni 1959 aan Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 nar telef. 7029 Weekeinde in Duitsland verstevigt muzikale band met Santpoort larmonie „Paffrath" - Bergisch ach heeft vorige week het fanfare- „Wilhelmina", met een gastvrij- die verlegen maakte, ontvangen. jaar heeft harmonie „Paffrath" in oort deel genomen aan het Inter nal muziekconcours ter gelegen- 'an het 60-jarig bestaan. Zaterdag- g j.l. bracht „Wilhelmina" een iezoek aan zijn Duitse vrienden. Op [arktplein, voor het raadhuis vond tvangst plaats. Hier bevonden zich 'ethouder C. P. J. Maas en de ge- :secretaris, de heer J. Veenstra, die jn dames al een dag eerder in Ber- Gladbach waren aangekomen. Zij zaterdagmorgen al door burge- t Wachendorff en diens secretaris dhuize ontvangen, waar hun ge in werden aangeboden. Er volgde :zoek aan het stedelijke gymnasium technische school. de Santpoortenaren door hun ■uders waren ondergebracht, wer- j zaterdagavond feestelijk ontvan- de, met bloemen versierde, stads paal. irmonie „Paffrath", o.l.v. dirigent ïertz, opende de avond met het Imus, waarna de voorzitter, Franz fe, herinneringen ophaalde aan het aan Santpoort vorig jaar, een bij- hartelijke en menselijke ontmoe- neester Wachendorff nam daarna lord, en besteedde vooral aandacht ;t nut van dergelijke internationale elingen. „Bergisch-Gladbach zet et alle krachten in om een steentje verbroedering der volkeren te i bijdragen", zo zei hij. De Hollan- ormen de eerste grote groep bui- Iers, die in dit kader een bezoek n aan Bergisch-Gladbach. Hierna ie rede van burgemeester Wachen- rertaald door de heer J. Veenstra, itesecretaris van Velsen. (rzitter van het fanfarekorps „Wil- a", de heer G. Wiedijk, bood daar- 3er enorm gejuich van de honder- nwezigen, aan burgemeester Wa- rff een vaatje groene haring aan. oonde zich zeer enthousiast over ichenk. Aan zijn collega van de lie „Paffrath" overhandigde de /iedijk een partituur van „Tableau igezen". bracht de harmonie „Paffrath" mers ten beste o.a. Hongaarse an E. T. A. Hoffmann, die zeer en gehore werden gebracht. Er volgde een korte pauze en toen het doek weer opging, barstte een geweldig applaus los waarmee „Wilhelmina" be groet werd, en tevens uiting werd gege ven aan en bewondering voor de prach tige uniformen. Het concert werd begonnen met het Duitse volkslied. Vervolgens werden ten gehore gebracht: Spearmint, Rossiniana, The return, trombone solo, Spirit of Youth, Dorpsdansen, Louise die Mont- foort, sax sopraan solo, Der lustige Land- mann. Dit concert werd hogelijk gewaar deerd en alvorens te besluiten met het Wilhelmus, bracht burgemeester Wa chendorff dank voor deze mooie muzi kale avond en bood aan de voorzitter van „Wilhelmina" een gouden plaquette van de stad Bergisch-Gladbach aan voor op het vaandel. De dirigent, de heer J. Groot, werd na ieder nummer luide toegejuicht en aan het slot werd hij in de bloemetjes gezet. „Wilhelmina" werd bij dit bezoek ver gezeld door de voorzitter van de sectie muziek der Velser Gemeenschap, de heer H. v. Schadewijk. 's Zondagsmorgens maakte „Wilhel mina" onder zeer grote belangstelling een mars door de stad, voorafgegaan door het tamboerkorps. In een prachtig mooi gelegen plantsoen werden daarna nog enige marsen gespeeld, afwisselend door het tamboerkorps en met muziek korps, ten aanschouwe van duizenden in woners van Bergisch-Gladbach. 's Middags werd de leden van het fan farecorps „Wilhelmina" met hun dames en pleegouders een rijtour door de prach tige omgeving aangeboden, besloten met een gezellig samenzijn dat opgeluisterd werd met muziek, verzorgd door enige leden van de harmonie „Paffrath". 's Maandagsmorgens waren de leden weer vroeg uit de veren. Alvorens te vertrekken, werd nog als blijk van grote dankbaarheid voor de ondervonden gast vrijheid en gulheid, een mars door de stad gemaakt, welke werd besloten met enkele marsen, uitgevoerd voor het raad- huls, wederom afgewisseld met het tam boerkorps. Van dit jeugdige tamboer korps zijn een viertal foto's verschenen in de Bergische Heimat. Het stond dan ook in het middelpunt van de belangstelling. Daarna werd hartelijk afscheid genomen van de pleegouders, op het Marktplein. Om 10 uur vertrokken de twee bussen om met een grote omweg tenslotte des avonds tegen elven in Santpoort terug te keren. 1 is nu eenmaal een kijksport ge- i en al sinds jaren is het „huis der meeste clubs mede geba- p inkomsten verkregen uit entree- Het ligt dus voor de hand, dat betrokken voetbalautoriteiten en turen alles aan gelegen is het ge- aantrekkelijk te houden, resp. te Slaagt men daarin niet, men be- echts naar de belangstelling bij de jden van clubs als Haarlem, VSV I te kijken om te constateren, dat ergeleken bij vroeger, zienderogen achteruitgegaan, estijds in menige wedstrijd de ver gen te sterk bleken voor de aan- es en als gevolg daarvan om balterminologie te spreken de iten schrikbarend duur waren, zon i middelen om hierin verandering gen, want het is nu eenmaal een t het publiek waar voor zijn geld Dben, m.a.w. dat het doelpunten i, al moet deze uitspraak natuur- er niet zo uitgelegd worden, dat ïlpunten-aan-de-lopende-band wil len vond een oplossing in deze e buitenspelregel te wijzigen: In ran drie spelers behoefden de aan- van de tegenpartij slechts twee gers vóór zich te hebben, om in ;val buitenspel te staan. Men zal :n, dat deze buitenspelregel-wijzi- e productiviteit der voorhoede ten goede kwam, want voordien enig doelpunt geannuleerd, omdat puntenmaker slechts twee inplaats :e spelers der tegenpartij dichter chterlijn had staan. Het ligt echter hand, dat hierna weer getracht :n middel te vinden, dat ten doel aanvalskracht te verminderen en ende dit te vinden in de toepas- in het stopperspilsysteem en in- lie al enige tientallen jaren in de wereld meelopen, zullen zich mèt inneren, hoe zekere clubs dit sys- et succes toepasten. Maar het voetbalpubliek is nu eenmaal veeleisend en toen het duidelijk te kennen gaf, dat het de daling van het attractieve in het voetbalspel slechts matig of liever in het geheel niet wist te appreciëren, wist men nog maar één oplossing, nl. de invoering van het betaalde voetbal. Dit kennen we nu reeds enige jaren en het is dus wel eens interessant de loep ter hand te nemen en te kijken, of dit be taalde voetbal nu reeds heeft gebracht, wat men er van heeft verwacht, nl. beter voetbal als gevolg van intensiever (be taalde) training en van de prikkel daar toe, die de hogere premie bij een over winning, naar men hoopte, ongetwijfeld met zich zou brengen. Het is onze mening, dat over het alge meen genomen bovengenoemde verwach tingen niet in vervulling zijn gegaan. Zeker, er zijn ongetwijfeld clubs aan te wijzen, van wie getuigd kan worden, dat hun spel er op vooruit is gegaan, maar men behoeft er de sportbladen van maan dag slechts op na te slaan, om tot de overtuiging te komen, dat het aantal wedstrijden, dat het praedicaat „goed" tot „uitmuntend" verdient, verre in de minderheid is. Speciaal in het rayon Haarlem is de ver wachte resp. gehoopte spelverbetering uitgebleven. Er is een tijd geweest, dat bij wedstrijden tussen een Haarlems en een IJmuidens elftal bleek, dat dit rayon zeker twee elftallen op de been kon bren gen, die de toets der critiek ten opzichte van andere grote-steden-rayons zeker kon weerstaan, ja, waaruit zeker één team gevormd zou kunnen worden, dat het met succes tegen het toenmalige Nederl elftal zou kunnen opnemen. Thans echter is de situatie heel wat minder rooskleurig Haarlem, de eenmaal zo populaire rood- broeken-club, met een aanhang om trots op te wezen, is afgezakt tot wat we vroe- ger zouden genoemd hebben een middel matige tweede klasser, op EDO was reeds een jaar daarvoor één en ander van toepassing, en RCH en VSV hand haafden zich dit seizoen weliswaar in de eerste divisie, maar hun prestaties waren toch zeker niet van dien aard om daar over uitvoerig naar huis te schrijven. Al leen de IJmuider Stormvogels wisten zich op een vrij hoog niveau te handhaven, al dient erkend, dat ook hun prestaties meer dan één wedstrijd tegenvielen. En als we dan nog bedenken, dat de Bonds coach de spelers, geschikt voor het Nederl. elftal, met een lantaarntje moet zoeken en ze dan nog niet eens altijd vindt dan valt het te begrijpen, dat menigeen reeds nu concludeert, dat we er met de invoering van het semi-profvoet- bal nog lang niet zijn en maar moesten overgaan tot de invoering van volledig beroepsvoetbal. VELSENSIWELPENTOERNOOI Zondag j.l. had Velsen haar welpen- toernooi. Ondanks de warmte werd er door de 10 elftallen, die alle onder lei ding van een senior-lid stonden, hetgeen de orde en het vlotte verloop ten goede kwamen, verwoed gestreden. Velsens be stuur toonde zich deze dag zeker niet krenterig en had op diverse wijzen voor de inwendige en dorstige mens gezorgd, zodat allen èn de spelertjes èn de bestuurs- en commissieleden èn de aan wezige ouders voldaan huiswaarts keerden. P.V. SNELLE WIEKEN Uitslag wedvlucht Chateauroux op 19 juni 1959. Gelost om 6.15 uur met N.O. wind. In concours 58 duiven. Eerste duif 's zaterdags te 21.05 uur. Laatste duif 's zondags te 15.10 uur. M. Janssen 1, 8; J. A. Andriesma 2, 4, 12 en 13; J. Heeremans 3; C. Korthouwer 5, 11, 15; P. Rozemeyer 6, 10; Jac. Hoog- zaad 7, 9; C. Koks 14. POSTDUIVENVERENIGING „DE LUCHTPOST" Uitslag van de j.l. zaterdag gehouden wedvlucht vanaf Chateauroux. Afstand 660 km. De duiven werden om 6.15 uur gelost met kalme N.O. wind. De vlucht had een traag verloop met vele achter blijvers. Eerste duif zondag 7.08 uur; laatste duif 12.05 uur. Totale uitslag: P. Bersee 1, 5; R. Ratte 2, 6; N. van Duijn 3, 8; P. Koning 4; G. Bierman 7, W. Dekkers 9, 11; K. Bouwer 10; Th. v. Zwieten 12; G. Brouwer 13. Het gedeelte van de Wüstelaan te Sant poort, vanaf de Wijnoldi Daniëlslaan tot de spoorwegovergang zal met ingang van 24 juni tot 9 juli 1959 in verband met de aansluiting van de nieuwe spoor wegovergang voor al het doorgaand ver keer afgesloten zijn. Op zaterdagmiddag 27 juni a.s. worden er voor de Kring Amsterdam en Om streken van het Nederlands Christelijk Gymnastiekverbond weer de jaarlijkse adspirant-wedstrijden gehouden. De wedstrijden worden dit jaar georga niseerd door de vereniging Kracht en Vriendschap uit Haarlem. Zij zullen plaatsvinden op de hockeyvelden in Bloemendaal nabij het Openluchttheater. Ruim 2000 adspiranten in de leeftijd van 9-16 jaar zullen hieraan deelnemen. Ook „Fit" komt uit met een groep van 80 deelnemers. Na de wedstrijden wordt er een spel voor de jeugd opgevoerd in het Openlucht theater. Wanneer het weer meewerkt zal het zeker weer een bijzonder prettige dag worden voor de leden van „Fit". Vertrek uiterlijk half twee vanaf de Dinkgrevelaan. Boterhammen voor des avonds moeten meegenomen worden want om ongeveer half tien zijn we pas weer thuis. Ds. J. B. Assendorp, die gedurende bijna 8 jaar in IJmuiden, Velsen en Driehuis werkzaam is geweest als voorganger van de Vereniging van Vrijzinnige Hervorm den, zal in verband met zijn vertrek naar Zierikzee, alwaar hij tot predikant bij de Nederl. Hervormde Gemeente is be- noemd, op zondag 28 juni in het gebouw Abelenstraat 1 te IJmuiden zijn afscheids preek houden. Na deze dienst blijft men nog enige tijd bijeen om persoonlijk af scheid van de vertrekkende voorganger en zijn echtgenote te nemen. De Vereniging wil in overleg met de Centrale Kerkeraad IJmond van de Her vormde Gemeente zo spoedig mogelijk trachten een predikant voor het werk onder de vrijzinnigen aan te stellen. Zo lang echter nog niet in deze plaats is voorzien, zal Ds. G. Nijenhuis, thans werkzaam als vicaris bij de Hervormde Kerk te Amsterdam, tijdelijk het werk voor de Ver. van Vrijzinnige Hervorm den in deze gemeente waarnemen. Ds Nijenhuis zal bij het samenzijn na de dienst van zondag 28 juni ter begroeting eveneens aanwezig zijn, terwijl hij op zijn nieuwe post voor de eerste maal op zon dag 12 juli, ook in het gebouw Abelen straat 1 te IJmuiden, in de dienst zal voorgaan. Aanvang van de diensten op 28 juni en op 12 juli om half elf v.m. „STICHTING DE VELSER GEMEENSCHAP" Sectie muziek van het openluchtconcert door het fan farecorps „Wilhelmina Santpoort op maandag 29 juni 1959 in het Burg. Rij- kenspark te Santpoort. Aanvang 19.30 u. 1. Spearmint (mars), V. Turine; 2. Ros siniana, G. Boudijn; 3. Return (trombone solo), Hartmann, arr. Mol; 4. Victory (symfonisch gedicht), Jenkinds, arr. Mo lenaar; 5. Spirit of Youth (mars), Carl J. Gilbert; 6. Arendsnest (mars), P. B. Bisselink; 7. Louise di Montfoort (saxo foon sopraan solo), Bergson, arr. K. Veenendaal; 8. Night fall in Camp (me ditatie), D. A. Pope; 9. Dorpsdansen (vijf delen), A. E. M. Gretry, arr. Jos Moe renhout; 10. Le Joyeux Laboureur (mars), J. Chaillet. Het publiek wordt verzocht tijdens het concert stilte in acht te nemen. Weet II, a. dat het aan bestuurders van motor rijtuigen, rijwielen enz., verboden is te rijden, zonder het stuur met tenminste één hand vast te houden? b. dat wielrijders gedurende het rijden de voeten niet van de trappers mogen hebben? c. dat het aan wielrijders verboden is een wagen of een kruiwagen, kinder wagen of dergelijk klein voertuig voort te bewegen? d. dat het aan wielrijders slechts is toe gestaan een zij- of achterspanwagen tje te bezigen, als dit goed ingericht en aan het rijwiel vast verbonden is? Met de Olympische winterspelen te Squaw Valley en de Olympische Spelen te Rome thans in zicht 18/28 februari 1960 en 25 augustus/11 september 1960 komt het Nederlandsch Olympisch Comité andermaal een beroep doen op uw welwillende medewerking. Alleen reeds voor de uitzending van een bescheiden Nederlandse afvaardiging er wordt streng geselecteerd opdat slechts sportlieden en ploegen, waarvan een be hoorlijke prestatie op Olympisch niveau mag worden verwacht, ons land ver tegenwoordigen is een bedrag van omstreeks 330.000,nodig. Eén van de middelen om dit geld bijeen te krijgen is de NOC-loterij 1959, een loterij, welke bij welslagen 180.000,- kan opleveren. Het prijzenpakket van deze loterij be draagt rond 30.000, de hoofdprijzen zijn drie dadelijk lever bare DAF-personenauto's; één van deze DAF's kan 31 juli a.s. uw eigendom zijn! Voorts 94 waardebonnen, variërende van 1000,—. 750,—, f 500—, f 250,— tot 50,en bovendien: Een reis naar de Olympische Spelen te Rome voor twee personen met toegangs kaarten voor belangrijke evenementen. Indien u vijftig of meer loten bestelt, wordt u aangemerkt als wederverkoper en wij mogen u als zodanig een commis sie verlenen van 10 der door u ver kochte loten; voorts dingt u dan per vijf tig verkochte loten mede naar één der medewerkerspremies, zijnde 'n toegangs biljet le rang voor de voetbalwedstrijd Nederland-België op 4 october a.s. De trekking der loterij vindt plaats op 31 juli 1959. Loten kunt U bestellen door storting op giro 2516 ten name van 't Nederlandsch Olympisch Comité, Den Haag, telefoon 184240. veel voedsel is opgenomen. Of dit teveel zijn oorzaak vindt in een gelijke voedsel- opneming bij een verminderde voedsel- behoefte (b.v. door minder lichaams beweging of lichter werk) dan wel in een grotere voedselopneming bij gelijkblij vende behoefte, doet er in feite niets toe: de calorieopneming is te hoog. Men gaat er steeds meer toe over om dit niet als eigenlijke oorzaak van de over voeding te zien, maar deze oorzaak die per te zoeken en na te pluizen hoe de be treffende persoon tot „veeleterij" is ge komen. Soms zal een behandeling van de gehele persoon nodig zijn, niet van de vetzucht alleen. Het is vrij eenvoudig, wanneer de betrokkene slechts te dik is geworden doordat hij niet besefte, dat hij minder voedsel nodig had dan vroeger en best met minder zou kunnen volstaan. Veelal echter ligt de oorzaak ergens an ders: men meent, dat „veel eten" syno niem is met „goed eten", dus nodig voor de gezondheid; het beroep kan met zich meebrengen, dat men aan veel overvloe dige maaltijden en/of tussenmaaltijden moet aanzitten of juist dat men geregelde maaltijden mist en voornamelijk op brood, andere meelkost en zoetigheid leeft. Veel-eterij kan ook in de hand gewerkt worden, doordat men weinig omhanden heeft en de tijd breekt door vaak te eten en te drinken. Dit komt b.v. veel voor bij oudere personen. Tot de moeilijkst te behandelen personen behoren diegenen, die te veel eten om een al of niet erkend gevoel van onveiligheid of gemis aan be grip en waardering door de omgeving te I compenseren. Vermageren is niet gemakkelijk Omdat de oorzaken van de veel-eterij nogal verschillend kunnen zijn, evenals de instelling van de betrokkene tegenover het vermageren, geeft het persoonlijk, herhaald contact met de arts in het al gemeen de grootste kans op succes. De een zal men verstandelijk kunnen aanpak ken, bij de ander zal men meer op het gevoel moeten werken. Een vereiste is dat, om welk motief ook, degene, die een vermageringskuur wil volgen, inziet, dat deze noodzakelijk is en dat hij er iets liever gezegd veel voor over heeft. Is dit niet mogelijk, dan is de kuur vrij wel van het begin af gedoemd tot mis lukking. Het dieet zal dan niet voldoende opgevolgd worden en/of men zal vol goede moed beginnen, maar verslappen zodra geen controle meer op de samen stelling van de maaltijden wordt uitge oefend. Vooral wanneer de overtollige kilo's lichaamsgewicht niet binnen korte tijd verdwenen zijn, is een begrijpende hou ding van de omgeving en de arts ge wenst. Het is nu eenmaal zo, dat de ene mens gemakkelijker vet aanzet dan een ander en het ook gemakkelijker weer kwijt raakt. Wanneer iemand niet of slechts weinig afvalt op een laag-calo- risch dieet, behoeft dit geen teken te zijn, dat hij zich niet aan het dieet houdt. VOORLICHTINGSBUREAU VAN DEN VOEDINGSRAAD PROBLEMEN ROND VERMAGEREN Overvoeding is in ons land, in sommige andere west- en noord-europese landen en in de Verenigde Staten een groter probleem dan ondervoeding. Vetzucht is een probleem, omdat deze afwijking van het normale veel voor komt, moeilijk te behandelen is en pre disponeert tot bepaalde ziekten, die eveneens moeilijk te genezen zijn. Het mag als bekend worden verondersteld, dat vetzucht vrijwel altijd veroorzaakt wordt doordat gedurende lange tijd te Het vermageringsdieet De aangewezen weg om te vermageren is het houden van een meer of minder streng dieet, al of niet gecombineerd met meer lichaamsbeweging en indien de arts dit nodig acht een gecontroleerd gebruik van preparaten. Het dieet moet minder calorieën bevatten dan men ge wend was te gebruiken; volwaardig zijn wat betreft eiwitten, mineralen en vitamines; vrij sterk verzadigen; aangepast zijn aan de financiële en andere omstandigheden van de betrokkene, dus b.v. ook kooktechnisch uitvoerbaar; al of niet, al naar de aard van degene, die het dieet zal moeten gebruiken, sterk afwijken van de gebruikte voeding. Ook hieruit blijkt, dat het 't beste is het ver mageringsdieet geval voor geval op te stellen. In vele gevallen is dit niet moge lijk en dan moeten wel algemene regels worden gegeven. In het algemeen zal men adviseren de calorieën te beperken door het gebruik van vetten en koolhydraten (vooral sui ker en zoetigheid) te verminderen. Heeft men de tijd om een dieet uit te rekenen, dan zal het niet moeilijk zijn een menu samen te stellen, dat laag-calorisch is en toch b.v. voldoende boter bevat om aardappelen te bakken of een of meer boterhammen met jam inhoudt. Per slot zijn vetten en suiker niet persé verboden. Er bestaan diverse vermageringsdiëten: laag vet, hoog vet, laag koolhydraat, hoog koolhydraat, maar zij hebben alle gemeen, dat zij minder calorieën leveren dan het tevoren gebruikte menu. Het doet er niets toe in welke combinaties men de levensmiddelen gebruikt. Ook het vermageringsdieet, dat momenteel in de populaire pers zoveel aandacht trekt, be rust op een vermindering van calorieën. Door de meeste deskundigen wordt op gegeven, dat tenminste de normale hoe veelheid eiwit (60 a 70 gram) in het dieet dient voor te komen. Aangezien door de beperking van de hoeveelheid brood, aardappelen e.d., plantaardig ei wit minder vertegenwoordigd zal zijn komt het er dus op neer, dat wat meer vlees, karnemelk enz, in het menu wordt opgenomen. Hieraan tegengesteld is o.a. het zgn Rockefeller dieet, waarin minder dan de normale hoeveelheid eiwit voorkomt, niet zozeer om de calorische waarde van de eiwitten, dan wel omdat men meent, dat de eetlust door een laag-eiwit-dieet vermindert en men daardoor zonder zeer veel moeite minder vetten en koolhydra ten gaat opnemen. Behalve in de opname van eiwitrijk voedsel wordt men vrijge laten in zijn voedselkeuze. Dit en andere eiwitarme diëten zullen op den duur zeker niet onschadelijk zijn. Over de noodzaak om voldoende mineralen- en vitaminerijke levensmiddelen op te nemen is men het wel eens. Het volgen van een dieet, waarin slechts een zeer beperkt aantal levensmiddelen is toegestaan, ver dient dan ook zeker geen aanbeveling. Om de verzadigingswaarde van het voedsel te verhogen kan men het best bruin brood gebruiken in plaats van wit brood, een deel van de groente rauw eten en tussendoor zo nodig rauw fruit gebruiken. Terwille van het verzadi- gingsgevoel wordt wel aangeraden de maaltijd te beginnen met rauw fruit of een rauw groenteslaatje. Overigens zal het in sommige gevallen nodig zijn erop te wijzen, dat fruit niet onbeperkt gebruikt kan worden. Per sonen, die a kg appelen per dag verorberen, weten vermoedelijk niet dat deze hoeveelheid in calorische waarde overeenkomt met ongeveer 50 a 75 g suiker of ongeveer 250 a 350 g aard appelen. Velen vinden het interessant wanneer in het dieet bijzondere gerechten voor komen en wanneer zij enkele gebruike lijke levensmiddelen uit de voeding moe ten weglaten. Anderen daarentegen heb ben liever, dat hun voeding zo weinig mogelijk afwijkt van die van de overige gezinsleden. In het algemeen wordt het dieet in het eerste geval minder goed volgehouden. Veelal wordt het gewaardeerd en als een steuntje gezien wanneer precies opgege ven wordt wat aan iedere maaltijd ge bruikt mag worden. In vrijwel alle gevallen is een factor van betekenis dat degene, die de kuur leidt, persoonlijk belangstelling heeft voor de „patiënt" en met diens vorderingen, wel en wee, meeleeft. Het nadeel van vooral de strenge diëten is, dat men gemakkelijk terugvalt in de vroegere eetgewoonten. In de V.S. is ge bleken, dat verreweg de meeste perso nen, die een vermageringsdieet gevolgd hebben, na enkele jaren weer op hun aanvangsgewicht waren. Degenen, die om emotionele of andere psychische rede nen gewend waren om veel te eten, zullen eerder geneigd zijn weer in hun oude ge woonte te vervallen dan zij, die door het vermageren hun doel hebben bereikt (vermindering van bepaalde klachten, goed figuur e.d.). Voorkomen is beter dan genezen Juist omdat vermageren en slank-blijven zo moeilijk zijn, wordt het van groot be- ^ang geacht vetzucht te voorkomen. Het is dan niet nodig om zich veel te ont zeggen, maar men moet zich realiseren dat bij het klimmen der jaren en/of bij vermindering van arbeid en lichaams beweging wat minder gegeten moet wor den, al is het maar een boterham of een kleine hoeveelheid vet of zoetigheid per dag. Zondag 28 juni: sluitingsdag van de Mariale gebedsweek. H.H. Missen: te 7 uur, 8.15, 11.30, te half 10 solemnele hoogmis, te 4 uur rozenhoedje, te 7 uur plechtig sluitingslof, processie en Te Deum. Maandag 7 uur gez. H. Mis. Donderdag 8 uur H. Familie (heren). Vrijdag H.H. Missen 7 uur (gezongen), 8 uur en 9 uur. Te half 8 lof. Zaterdag half 8 broederschapslof. Zondag a.s. D. R. MANSHOLT, Vinkenbaan Telefoon 8320 ZONDAG A.S. Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 25608284 Bloemendaalse Apotheek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal Telefoon K 2500—57903 Zondagdienst Zr. Gomers, Leeuweriklaan 39 IJmuiden-oost Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar ook voor zieken vervoer TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraot 4

Weekblad Huis aan Huis | 1959 | | pagina 1