SaripoorfsWeehMad aan jpraüiwwumtt x isterii „racr schutte u cL. {Lndrn 3tetf.it BALANS fa ïihv.d. Boogaard Postduivenbericht. Jaarcpering V.C.J.C. werkt te Santpoort Bridgeclub „De Kennemers" R.K. Kerkf Santpoort li ZONDAGSDIENST ARTSEN. TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. Voor een goed verzorgd kapsel Dameskapsalon de Geus-de Wilde Diiüe auanden Electro Technisch Bureau imCOMQ. Voor kleurenfofo- enfhousiasfen het seizoen no 40 31 aan 45 Cornegge 1619 Vrijdag 1 okt. 1959 Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terras weg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 eëindigen van de samen- isenhouwer en Kroetsjef iten een balans op te ma in bereikt is tussen de de twee grootste landen agen stellen dat wij met ep tevreden mogen zijn. nu kunnen aantonen wat r alleen al wat nu be te kunnen worden. :oe zijn de verslagen in van de Pers, die naar- tizijn voortduurde, terug op hun op sensatiebe- iggeving, tijdens de eerste blijkbaar velen niet, dat ■schillende idiologien van belangen wederzijds ge ien samengaan in vrede. :ijn er vele remmende fac- m tot een juiste uitwisse ten te komen, ortgekomen uit een aan- iteitsgevoel, of door een voor de idiologie van de toch wereldwijze pers te t wij op het ogenblik le- erk dat het eerstgenoem- :ft afgedaan en het twee- arbij moet komen te ver ier meer duidelijk dat de volkeren, in hun drang naar wetenschappelijke en technische ver volmaking niet meer de weg terug kun nen bewandelen, zonder hiermede hun eigen bestaan op het spel te zetten. Oorlog zou betekenen ZELFVERNIETI GING, vrede een kans op LEVEN, Het wondere is, dat het juist deze mach ten zijn, die thans aan de idiële gedachte vorm gaan geven en de mensheid in staat zullen gaan moeten stellen, van de zege ningen der techniek profijt te gaan trek ken. Zo bezien lijkt de idiele gedachte op de achtergrond te worden gedrongen, maar in wezen kan haar levensdraad blijken hieraan nauw verbonden te zijn. De waardering zal niet meer aan ons zijn, maar aan onze nageslachten, die nooit zullen kunnen beseffen dat het juist deze middelen zijn geweest, die behulpzaam zijn geweest om het allerhoogste idiaal van de mensheid waar te maken. Dat is naar ik meen de balans die wij op mogen maken na het samenkomen van de twee staatshoofden. De mensheid heeft gegronde reden te herademen, maar zeker niet minder re denen om in haar streven de toenade ringspogingen te helpen bevorderen, door haar geloof en vertrouwen met de grootste intentie te gaan stellen in de kracht van het gesprek, waarvan ook Kroetsjef getuigde toen hij zei, moge God ons kracht geven oplossingen te vinden, niet door geweld, doch door rede. C. SPOOR Ned. Chr. Vrouwenbond jje q JV1.B, Filmdienst in Santpoort )e afdelina Santpoort-Zuid hoopt op i BEVERWIJK DE j Velsen-Beverwijk, zon- lerrein aan de Kwekers- was de stand een klein et einde nog 0-0 en een er over eens, dat deze dig de verhouding weer- ide partijen hadden tot :egen elkaar opgewogen, iet: Terwijl men in Vei lt dat voor buitenspel ge len, liet de scheidsrech- pelen en werd Kaasen- ar gepasseerd. Dit doel- irimerend op de Velse- er de schijn van, dat een al „van de kook" raakte, dat de Beverwijk-verde- keeper Raap aan het middag een solide indruk atie meester bleef. Wel g even in de voorhoede k dat baatte niet. Inte- vrije trap van grote af- iverwijk met een onnoe- )t en volmaakt onhoud- rnbrood nog een tweede n doelpunt kon maken, aanzienlijk deel toege- a aan het feit, dat de alslinie ter linkerzijde, eterman en Schoorl ope- vel vleugellam was. De zoekers kon hierdoor ook an het centrum schenken tot gevolg, dat de bewa- ;ns gevaarlijke rechter- l-Hoogzaad de men- rdbeienstad herinnerden atuurlijk nog heel goed /an de wedstrijd van het Beverwijk extra se- ok het spel van midden- ed natuurlijk onder het i de linkervleugel. Toch il Velsenaren doelman eens op de korrel geno- Beverwijker bleek zijn goed te verstaan. Ook :ft deze middag z'n doel zoals we trouwens over e gehele Velsenverdedi- g tevreden kunnen zijn. was? De scheidsrechter, s vrij zwak en uit be- rernamen we nog, dat hij zou laten hebben. LS VERLIEST competitiewedstrijd heeft ogels geen succes (je) op- 2 werd tenslotte van rloren, hoewel de rust ■1 voorsprong voor onze as ingegaan, stond het spel in deze op een hoog peil. Het bal geschiedde öf der- irig, dat het leder vaak n de tegenpartij terecht- n zeker niet de bedoe- I is öf het geschiedde it de clubgenoot, wie de •eld, er moeilijk iets mee oordat de bal hoog het efde. tkend kan worden, dat -doelman Drost bij één niet vrij uitging en dat aunt der Bloemendalers in „straal" buitenspel-positie werd ge scoord, m.a.w. dat Bloemendaal aan twee doelpunten op een nog al vrij goedkope wijze kwam, mogen we toch de over winning der bezoekers niet onverdiend noemen. Het kwam ons voor, dat hun positie-spel beter verzorgd was, waar door zij zich ook meer kansen wisten te scheppen. Zoals reeds gememoreerd, hadden de blauwwitten met de rust een 21 voor sprong door toedoen van Thoolen en Gardol. Vooral het doelpunt van Thoolen was van uitstekende kwaliteit. Cardol scoorde ook nog een derde doelpunt, doch dit werd terecht wegens buitenspel geannuleerd. Tussen de twee Terrasvogels-doelpunten in hadden de Bloemendalers Drost weten te passeren. Doordat spil Otto aanvan kelijk nog geen vat op het spel van de lastige Bloemendaal-middenvoor kon krij gen, kregen de bezoekers nog wel meer goede schietkansen, doch ze bleken niet bepaald over schutters van formaat te beschikken. Na de rust had Otto zich al beter aan gepast. Toch slaagde Bloemendaal er in gelijk te maken, maar hoe de arbiter dat doelpunt kon toekennen is ons nog een raadsel, daar hier zelfs van een dubbel off-side geval gesproken kon worden. (2—2). Terrasvogels pakte de zaken nu enige tijd vrij lauw aan. Pas toen Bloemendaal de stand op 32 had gebracht, werd er weer wat enthousiaster aangepakt, maar toen was het te laat. DERDE KLAS A. DTS 3-6; CSV 3-4; Alcmaria Vixtrix 3-4; Egmondia 3-4; Beverwijk 3-3; ZAP 3-3; Alkmaarse Boys 3-3; Velsen 3-2; HSV 3-2; Wijk aan Zeer 3-2, Meer- vogels 3-2; ADO 3-1. VIERDE KLAS C. Kinheim 3-5; Zaanlandia 3-5; OFC 3-4; DIO 3-4; RCZ 3-4: Bloemendaal 2-2; WZ 2-2; EHS 3-2; GW 3-2; Terras vogels 2-0; Waterloo 3-0. AFGEKEURD. In de wedstrijd Heracles-Limburgia, die door de Almeloërs met 5-2 werd gewon nen, werden door de arbiter niet minder dan zeven doelpunten wegens buitenspel geannuleerd. Zouden ze geteld hebben, dan was de eindstand 6-8 geweest. VELSEN EN TERRASVOGELS ZIJN VRIJ. In verband met de landenontmoeting Holland-België is voor de komende zon dag maar een klein programma vastge steld. De namen van Velsen en Terras vogels komen op dit programma niet voor. P.V. „SNELLE WIEKEN" Wedvlucht St. Ghislain Hornu op 27 september 1959. Gelost om 8 uur met N.O. wind. Afstand 235 km. In concours 61 duiven. Eerste duif 12.29, laatste duif 13.07 uur. A. Tabernal 1-4-12; v. Reenen 2; B. Jen- ninga 3: M. Janssen 5-7-9-13; R. Roze- meyer 6; H. Miggels 8-10-11. De afdeling Santpoort-Zuid hoopt op maandagavond 5 oktober a.s. om 8 uur haar begroetingsavond te houden in ge- bouw „de Toarts", Duinweg 34, Sant- i poort-Zuid. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. I Nogmaals „De Duivelssteen" Als inwoner van Santpoort-Zuid heb ik met belangstelling de artikeltjes over de zogenaamde Duivelsteen gelezen. Het zal u en wellicht ook anderen inte resseren wat een, inmiddels overleden, goede kenner van de oudheden van Ken- nemerland mij hierover mededeelde. De steen moet reeds sedert de bouw van het Kasteel Brederode, dus ongeveer 1000 jaar geleden, daarbij gestaan heb ben, doch is waarschijnlijk nog veel ouder. Met de duivel heeft hij niets te maken. Hij vertoont ook duidelijk een konij- nenkop, en dit moet verband houden met de Kaninefaten, die hier gewoond moe ten hebben en die hem wellicht ook maakten. -Dit was dus in het begin onzer jaartelling. Na de verwoesting van het Huis Bre derode door de Spanjaarden waren de resten ervan geleidelijk onder het duin zand bedolven. De toenmalige bewoners van deze streek moeten echter vrachten stenen weggehaald hebben om er schu ren en woningen van te bouwen en er staan hier in de omtrek zelfs nog bouw sels, die dezelfde steensoort vertonen als men ook in de Ruïne van Brederode kan vinden. Het is dus in het geheel niet te verwon deren, dat die steen toen ook door een of andere liefhebber is meegenomen. Waar de steen nu staan moet? Zeker niet aan de Wüstelaan, doch daar waar hij m.i. hoort te staan, omdat hij er eeuwen gestaan heeft, namelijk op het terrein van de Ruïne van Brederode. Daar is hij thuis en veilig voor verdere vernieling. Onze geachte Burgemeester Kwint is Slotvoogd van Brederode. Ik hoop dat Zijn Edel Achtbare ervoor kan zorgen, dat de Kaninefatensteen, evenals vroeger daar weer een plaats vindt. Met hoogachting, J. G. P. GOES Duinweg 25A Televisie en Op donderdag 8 oktober a.s. des avonds om 8 uur komt de filmdienst van de Christelijke Bedrijfsbond voor de Me taalnijverheid en Elektrotechnische In dustrie (C.M.B.) weer in Santpoort. Ditmaal komt zij met een film over het leven van de grote componist Ludwig van Beethoven in het Gereformeerde Jeugdhuis, Schipbroekenweg 6, Sant poort. De films sluit aan bij de periode, waarin de grote meester zijn „Eroica" compo neerde. Napoleon was in opkomst en Beethoven, gegrepen door de idealen der Franse revolutie, schreef zijn heldendicht en droeg het op aan de jonge Franse keizer. Later ziet hij, dat Napoleon niet anders is dan een heerszuchtig dictator en wendt zich bitter teleurgesteld van hem af. Als Napoleon Wenen verovert, vlucht hij, ondanks diens verleidelijke aanbie dingen, naar Hongarije. Op het kasteel van Giuletta Guicciardi vat deze jonkvrouwe liefde op voor Beet hoven. Dan grijpt Therese von Bruns wick, een begaafde leerlinge van Beet hoven, in. Zij maakt de meester duide lijk, dat een begenadigd kunstenaar als hij in eenzaamheid moet leven en over tuigt ook Guiletta, dat de meester niet haar, maar de mensheid toebehoort. De grote eenzaamheid voor Beethoven komt pas, als hij tot de tragische ont dekking komt, dat hij bezig is doof te worden. Wanneer bij een uitvoering van de „Fi- delio" alles dreigt mis te lopen wordt Beethoven aangegrepen door een razer nij, die het ergste doet vrezen. In zijn opstand tegen God vraagt hij, waarom Deze hem de gave der muziek heeft ge geven om hem die door zijn doofheid ook weer te ontnemen. Dan leert hij echter te verstaan en er kent hij later, dat God hem doof heeft gemaakt, juist om hem hemelse muziek te doen horen. Hij schrijft zijn onsterfe lijke hymna „An die Freude". De Wiener Philharmoniker, de Wiener Symphoniker en het koor van de Ween- se Staatsopera met de Wiener Sanger- knaben werken er, samen met de pianis ten dr. Viktor Ebenstein en Herman Nordberg toe mee, om deze film ook mu zikaal tot een hoogtepunt te voeren. Vóór de vertoning van de film zal de heer A. J. Molendijk, bondsbestuurder te Haarlem, een korte toespraak houden. Hij zal daarin o.a. uiteenzetten het doel en het streven van de Christelijke Vak beweging. Het slotwoord zal gesproken worden door de weleerwaarde heer ds. G. H. Homans, industriepredikant voor de IJmond te Heemskerk. Kaarten verkrijgbaar bij de onderstaande adressen te Santpoort: K. Boonstra, Kerkerinklaan 6 M. Fernhout, Narcissenstraat 31 J. van Rijswijk, Térrasweg 23 J. van Schomeveld, Bloemendaalsestraat- weg en eventueel 's avonds aan de zaal. de Koorzang Ja daar zitten we midden in het pro bleem, de televisie, de grootste concur rent van alle Zangver. Men zal zeggen hoe is het mogelijk, 6 dagen televisie, maar om één avondje naar de zang te gaan kan er niet af. Als men met iemand spreekt om hem lid te maken van het koor, zegd men niet ik heb televisie dus ik kom niet, neen men bedenkt iets an ders om er maar af te komen. Laten al de verstarde televisiekijkers eens bedenken dat het voor iedereen hard no dig is er eens één avondje uit te gaan, om eens te komen 'in een andere sfeer, eens zelf iets te brengen in de vorm van de mooie koorzang. Vooral de jongeren moeten hier eens goed over nadenken! Ieder koor zorgt er wel voor om de re petitie-avonden zo gezellig en prettig mo gelijk te maken. Een van deze zangver. is de Arb. Zang ver. „De Stem des Volks", Afd. Sant poort. Bij „De Stem" zijn vele leden die televisie hebben, maar deze staan op het standpunt, dat naast televisie er nog wat anders is dat onze volle aandacht ver dient. Bij „De Stem" mogen wij dus niet klagen. Maar dat neemt niet weg dat wij die da mes en heren zowel jong en oud en van welke- godsdienstige overtuiging ook, die eens een avond prettig en goed willen zingen van harte welkom. In het mooie en gezellige repetitielokaal „De Toorts", Duinweg 34, Santpoort Z.garanderen wij u een genotvolle vrijdagavond De Stem des Volks staat onder de be kwame leiding van de heer Henk Kerk hoven uit Haarlem. Het a.s. winterseizoen wordt voor ons weer een drukke tijd, naast ons jaarlijks concert hebben wij van verschillende kanten weer uitnodigen gekregen om onze medewerking te verlenen. H. R. Saager, voorzitter. D. C. „Santpoort" Woensdag 24 september speelde ons tiental tegen BDC Beverwijk, kampioen van verleden jaar. De uitslag was 155 in het voordeel van Santpoort. Nog 6 van zulke wedstrijden damvrienden dan zijn wij kampioen. BeLRnCR!JK€ CZT T€L€fOonnumm€RS) POLITIE BUREAU SANTPOORT; Hoofdstraat 214, TELEF. 8300 bij geen gehoor K 25506444 Bij brand 02550 6400 Bosvolk-Vrije Vogels J.G.-J.B. en J.K. Woensdag 7 oktober a.s. zal er in het jeugdhuis aan de Burg. Enschedelaan 67 alhier de officiële opening van het win terwerk plaats vinden. De jeugd zal deze avond geheel voor haar rekening nemen en noodt u tot het bijwonen van deze avond. De Bosvolkers - Vrije Vogels - Jeugd gemeenschap - Jongerenbond en Jonge Kerk zullen u laten zien, waartoe zij in staat zijn. Het programma? Dit ligt op de stoelen klaar, waar u straks op plaats zult nemen. Wij verwachten u, ouderen, maar ook de jongeren, in grote getale om 8 uur s avonds. De toegang is vrij. Daarom, op naar het jeugdhuis. U zult er geen spijt van hebben. Mogen wij zeg gen: Tot ziens op woensdag 7 oktober?? Hondenparade Evenals vorige jaren organiseert de Ver. voor Dierenbescherming, afd. Velsen een hondenparade op zaterdag 10 oktober a.s. 's middags 2 uur in de garage van de fa. v. Oostin, Vechtstraat, IJmuiden. Vele kinderen zullen daar met hun hon den voor een jury verschijnen, die tot taak heeft, te bepalen, welke hond het best verzorgd is, en hoe de verhouding is tot hun eigenaar (es) Het gaat dus niet om ras, of mooiste hond, maar zuiver om de verzorging, dus het kleinste keffertje kan een prijs ver wachten. Iedere hond ontvangt een ver snapering, terwijl er le, 2e en 3e prijzen beschikbaar zijn gesteld voor de eige naar, terwijl ieder deelnemend kind een troostprijs entrvangt. Men kan zich voor de deelnemerskaart melden bij; Loendersloots Speelgoedhuis, Hoofdstraat 162 of bij het Politiebureau aan de Hoofdstraat alwaar alle inlichtingen gaarne worden verstrekt. De uitslag van de onderlinge wedstrijd op 24 september luidde: AFD. A 1. Mevr. Spruyt-Hr. Paats 62,96%; 2. fam. Witmond 57,41 %;3. Heren Kleef- stra-Bodenees 54,17%; 4. fam. Rietdijk 51 85%; 5. Heren Porck-v. Rij 50,47%; 6. Mevr. Kroone-Hr.Andela Jr. 48,61%; 7. Hr. Steinberg-v. Amerongen 48,15%; 8. Heren Seegers-Weyers 47,70%; 9. Heren Mulder-Andela Sr. 40,47%; 10. Heren v. d. Wall-v. Thiel 37,96%. AFD. B 1. Dames Kühlman-v. Amerongen 65,28%; 2. Mevr. Nieuwenhof-Hr. Vader 56,94%; 3. fam. Muller-Hr. Kuiper 53,47%; 4. fam. v. Gelder 50,69%; 5/6 Dames Seegers-Andela 47,92%; 5/6 Da mes Mulder-Edeling 47,92%; 7. Heren Wierda-de Vries 44,44%; 8. Dames Va- der-Weyers 43,06%; 9. Dames Spreng- Hekker 40,28%. Zondag 4 oktober HH. Missen 7 uur - 815 - 11.30, Hoogmis 9.30 uur. Lof te 7 unr. Maandag 5 oktober half 11 gezongen Huwelijksmis voor het Bruidspaar van Dooren-Nederkoorn Gedurende deze week elke avond te half 8 lof met oktobergebeden. Gereformeerde Kerk 10 en 17 uur ds de Kluis Chr, Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) v.m. 10.30, n.m. 4 uur: ds J. C. Maris Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur dr. A. de Wilde van Nieuwe Niedorp Lutherse Gemeente Kapel „Westerveid" te Driehuis 9.45 uur ds. J. A. Roskam Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" 10.30 uur ds A. H. Swerms. Westzaan Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds. J. C. Remijn H.D. 19 uur ds. W. A. Smit, Amsterdam Musis Sacrum, 10.15 uur ds. G. H. van Willenswaard H.D. Jeugdhuis, 10 uur dhr J. W. F. Korting Ss I mill II r1 Zondag a.s. D. R. MANSHOLT, Vinkenbaan Telefoon 8320 APOTHEKEN ZONDAG A.S.\ Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 25608284 Bloemendaalse Apotheek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal Telefoon K 2500—57903 Wijkzusters ,,Het Witte Kruis" Zondagdienst Zr Lammerts, Curagaostraat 18 b Santpoort, Tel. 8756 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar ook voor ziekenvervoer TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stoqemeijer SurinumesVoot 4 van Dalenlaan 57 Telefoon 8900 en Uw DRANKEN worden U thuisbezorgd SLIJTERIJ H. K0RTK0UWER Hoofdstraat 134 Telefoon 8640 Dan wordt het tijd voor als bij-verwarming! Prijzen vanaf f 12.90 Electrotechn. Installateur Bloemend.straatweg 124 Tel. 8532 Santpoort-zuid Crèmes, Poeders, Parfums Lotions n Bloemend.straatweg 152 Telefoon 8860 Veel beter is D AMES KAP SAEOJSf Bloemendaalsestraalweg 125 Telefoon 8712 (ingang blauwe deur) Verzadigde, weemoedige tinten biedt de natuur nu. Leg deze tinten vast op dia's of kleurenfoto's. Hoofdstraat 148 Tel. 8361

Weekblad Huis aan Huis | 1959 | | pagina 1