oor het laatst„De Duivelss teen. Lezing Jan P Strijbos Ned. Chr. Vrouwenbond. Chr. Sportveren. „FIT" T.V.S.-nieuws. Concert van twee Santpoortse Koren. Biljart-nieuws. Baslcelball-nieuws. R.K. Kerk, Santpoort [MBAGSMENSTMSffl] APOTHEKEN Wijkzusters „Het Witte Kruis" Predikbeurten TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. DAMPO e Jaargang no 44 :edaktie: Terras weg 31 Kerkerinklaan 45 Iitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 - Huis SanfpoorfeWeehblad Vrijdag 30 okt. 1959 aan Hras Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terras weg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 ;c fv :n. tvers :achte Redactie. de laatste twee nummers van Huis n Huis is de zogenaamde Duiveissteen n de Wiistelaan ter sprake gekomen. heren Niesten en Goes gfeven beiden n mening betreffende de vermoedelijke rkomst van deze steen. Het komt mij .or, dat hiermee toch het laatste woord ;t gesproken is. De heer Niesten legt fband tussen de naam lJuivelssteen en Duin- of Duivelsweg. Hij acht het .begrijpelijk, dat de steen bij de over ig terecht is gekomen. Wanneer we nu nnemen, dat de afbeelding op de steen ierdaad een duivel voorstelt en de am van de steen hiermee in verband n worden gebracht, is het echter even makkelijk verband te teggen tussen de sen en het punt waar deze zich momen- si bevindt. Voordat de spoorlijn werd ingelegd, kwam de Duinweg uit op de, |»n overigens nog niet geheten Wüste- an. Dit was volgens oude kaarten on- •veer tegenover het punt waar nu de iteudaaistraat in de Wiistelaan komt. en zie de bekende kaarten van Nautz Veelwaardj. Deze hoek heette van- de Duiveishoek. Ik moge hier een ;èt iaten volgen uit Jr. W. van .ên's: Unkruid, p. 134, eerste deel. &fij zijn op het smalle pad dat schuins lor het bosch, van het gesticht Meeren- Sjg naar het station ian*oort loopt. It pad is met steenkolengruis gepia- 4 en hard gewandeld door taiiooze jifetgangers: een sombere zwarte streep ''Qr het vriendelijke bosch. Ook de rij- aarop dit pad uitloopt, draagt de Vtr cisse doods. De plaats, waar deze vroeger op de Santpoortschen jdaukcg uitkwam, aan de andere zijde |n het station, bij het toihek, heet van- iÉsde Duiveishoek en is gekenmerkt br een grooten blaauwen steen met het 'ild .van een langoorigen duivel en de Leimzinnige letters B b H". wanneer wij ons aan van Eeden vast- in, staat de steen dus nog niet zo V/at nu de Duin- of Duivelsweg nj. .„na beschouwing van 17de, 18de eve. ^e.euwse kaarten geloof ik te moe- ermen, dat de huidige Duinweg 7EE Vb., einde van de 18de eeuw is ;estoffec. lp de oudere kaarten (17de ko 'uw) vindt men wel een andere cue vanaf de Velserenderlaan tot liep, vlak te noorden van de waar vroeger de Jan Gijzenvaart mendaalse Straatweg kruiste. Dit Thijnlijk dus geweest tussen het -tionskoffiehuis en de huidige in de Duinweg op de Bloe- Isestinatweg. Op de moderne 16 .e; vindt men echter geen spoor van :ze oudere weg terug. Of er in het ter- in nog iets van te zien is, in mij onbe- :nd. De Duin- of Duivelsweg is naar ijn gevoel dus niet zo oud. Het is mo- lijk, dat de genoemde oude en inmid- :ls verdwenen weg deze naam ook reeds oeg en hetzelfde kan mutatis mutan- s voor de Duiveishoek gelden, ervolgens dient gezegd, dat de letters E H met zo geheimzinnig zijn als van eden ons wil doen geloven. De heer jjkstra, archivaris van de gemeente Vel- r>, deelde mij kort geleden mede, dat ermede duidelijk wordt bedoeld Bleek 11 Hove. Deze buitenplaats was indertijd .liegen tussen het buiten Spaarnberg en spoorwegovergang, ongeveer tegen- fer de Clarionlaan. Op de kaarten van aniël Engelman (1806) en van Loosjes 804) vindt men de plaats terug. Is eigenaar van de hofstede in 1805 nd ik bij Loosjes (Hollands Arkadia, 104) opgegeven de Wed. Jan Kops. e naam van de buitenplaats herinnert in vroegere blekersbedrijvigheid. (Zie: oekstra, Bloemendaal, p. 154). Inder- ■ad was Bleek en Hove vroeger een Kd .arvan bekend is dat ze reeds ;4.bestond. De oorspronkelijke tui. - „uidde echter Leek- in- de Bergen pas in 1757 wordt de blekerij Bleeken- >ve genoemd. In 1807 was het een hof- ede geworden. (Regtdoorzee Greup- oldanus, Geschiedenis der Haarlemmer eekerijen, p. 116). Hieruit mag men conclusie trekken, dat als de steen ider is dan 1757, en dat is zeer waar- hijnlijk, de letters jonger zijn dan de een zelf en dat wanneer de steen de nctie heeft gehad van grenssteen van genoemde blekerij, dit oorspronkelijk ch niet het geval is geweest, en andere schrijver die de Duiveishoek emt is Allan in zijn „Geschiedenis en schrijving van Haarlem", 1877, 2de el, p. 108. Op de genoemde bladzijde e we: „Een andere, misschien ietwat inder schoone, maar toch altoos een jht lieve wandeling zouden we kunnen .ken, wanneer we ons van Velserend t door het Neethof of Netelbosch naar Santpoort begaven, om langs Long- ood, Chantilly en den zoogenaamden uivelshoek den straatweg op te wan den, die voorbij het station Santpoort i door de buurt aan de Jan Gijzenvaart, ngs Duinlust, Sinnevelt, A.elbertsberg i Wildhoef naar Bloemendaal leidt", et is niet geheel duidelijk, waar we in t geval de Duiveishoek moeten zoeken, aar het lijkt mij toe, dat ook Allan deze >ek aan het einde van de tegenwoordige fr'stelaan en aan het begin van de Bloe- pöidaalse Straatweg plaatst. is echter beslist niet zeker, dat de juur op de stteen inderdaad een duivel (orstelt. Als de heer Goes er echter een konijnenkop aan meent te herkennen, moet ik zeggen dat ik dat er met de beste wil van de wereld niet in kan zien. Overigens geloof ik, dat de veronderstelling dat de steen door Kaninefaten gemaakt en van het slot Brederode afkomstig is niet te bewijzen valt. De meningen omtrent voorstelling en ouderdom van de steen blijken ook ver der nogal verdeeld te zijn. Zonder com mentaar mijnerzijds, volgen hier nog eni ge andere opvattingen. In het Parool van 17-2-1950 en het Haarlems Dagblad van 16-2 1950 wordt omtrent de steen de mening van een zekere heer Swedes weergegeven. Deze luidt ongeveer als volgt. De steen aan de Wiistelaan stelt de god Pan voor met gietenoren. De steen zou vervaardigd zijn door geroma niseerde Kaninefaten in de eerste of twee de eeuw na Christus. Kennemerland was, volgens de heer Swedes, een religieus centrum en de plaatsen Santpoort (Sanc- tus portus heilige haven) en Velsen (Felisa, Felix Aqua heilbrengend wa ter) waren pelgrimsplaatsen. De beschadigingen die de steen te zien geeft, zijn waarschijnlijk teweeg gebracht door (Christelijke) aanhangers van Wil- librord. Tot zover de heer Swedes. In de „Voorloopige lijst der Nederland- sche monumenten van geschiedenis en kunst" van 1921 treft men op p. 330 o.a. de volgende opgave aan: Grenspalen: een (XVI, d.w.z. 16de eeuw) aan den over weg bij het station Zandpoort. In van Arkel en Weissman's „Noord- Hollandsche Oudheden", 1894, p. 100, tweede stuk, eerste gedeelte, vind ik on der Santpoort: „Aan den tol bevindt zich een zeer oude grenspaal met Herme of Terminus, wellicht uit de 16de eeuw af komstig". Hermes was o.a. de beschermer van stra ten en wegen. Mevrouw Suys-Reitsma laat in „Helleense Mythos", Apollo het volgende tot Hermes zeggen: maar ook zult ge de wegen der mensen bewa ken. Op alle veelsprongen der wegen zul len hermen staan en de mensen zullen bij de stenen zuilen gekroond met uw hoofd offers brengen", (p. 162Terminus was de Romeinse god der grensstenen. Samenvattend zien we dus achtereenvol gens de revue passeren: de duivel, Pan, Hermes en Terminus. Ook de ouderdom van de steen blijkt een groot probleem te vormen. Onder deze omstandigheden durf ik mij niet aan een positief oordeel te wagen. Het plaatsen van grensstenen blijkt ove rigens in het verleden een veelbeoefende bezigheid te zijn geweest. (Hoekstra, Bloemendaal, p. 352). Tenslotte nog: wanneer men de prent „Aan de Jan Gijzenvaart" van de Noor- de bekijkt ontwaart men links van de brug een voorwerp, dat sterk doet denken aan een grote grenssteen. Helaas is de afbeelding hier wat onduidelijk. (Spil man en. van Noorde. Aangenaame ge zichten in de vermakelijke landsdouwen van Haarlem). Zojuist ontving ik het nummer van 9 oktober, waarin de heer N. M. Meijer een gewijzigde verklaring naar voren brengt. De steen zou een afbeelding zijn van de Griekse god Pan en zou zich eenmaal in de gevel van het huis Dui- velstein hebben bevonden om aan te to nen, dat Govard de Duivel zich in het gevecht weerde ,als de duivel". Mijns in-ziens ziet de steen er niet uit als een gevelsteen en voorts worden Pan en de duivel hier volkomen geïdentificeerd. Pan had geen aantrekkelijk uiterlijk en zijn optreden was vaak dwaas en onstuimig. Herhaaldelijk vervolgde hij de nimfen in de bossen van Arcadië en joeg door zijn geschreeuw eenzame reizigers de schrik op het lijf. Maar we mogen hem toch niet zien als de verpersoonlijking van het bo ze. Het is natuurlijk niet onmogelijk, dat de maker van de steen in dit opzicht niet zo goed was ingelicht en te goeder trouw heeft gehandeld. Toch bevredigt ook deze verklaring mij niet geheel, als is het in teressant er kennis van te nemen. Drs. J. van Venetiën Lange Nieuwstraat 313, IJmaiden De Tuinbouw Studieclub Velsen orga niseert een filmavond op donderdag 12 november a.s. in het Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg te IJmuiden-Oost, met toelichtingen door Jan P. Strijbos. Voor de pauze maken wij kennis met enkele der meest belangrijke bezittingen der Vereniging tot Behoud van Natuur monumenten. In 1904 dienden B. en W. van onze hoofdstad een voorstel in om de Naardermeer „een waardeloze plas" te dempen met stedelijk vuil en afval stoffen. Een kleine groep van voortref felijke Nederlanders sloeg de handen in een en wendde pogingen aan de Naar dermeer te redden van de ondergang. Het snode plan werd verijdeld en thans is de Naardermeer een waardevolle pa rel in onze belangwekkende natuurter reinen. Er huizen nog steeds purperrei gers en blanke lepelaars, twee belang rijke figuren van ons moerasgebied, wij zien er de futen en zwarte sterns temid den van dit unieke waterlandschap met zijn witte waterlelies en tal van andere waterplanten. Tegenwoordig nestelen er ook weer aasscholvers, die er in vroe ger jaren te vuur en te zwaard waren verdreven. Tot slot van deze eerste film brengen wij een bezoek aan de Korte- hoefse Plassen en het Hol. De tweede film voert ons naar Texel, waar wij de indrukwekkende vogel- drommen op de Schorren bewonderen, een buitendijks gelegen gebied, waar elk jaar vele duizenden grote sterns, kok meeuwen en visdiefjes en tal van an dere vogels tot broeden komen. In de wintermaanden is het een van onze mooiste reservaten van eenden, ganzen en allerlei waadvogels. Een andere be langrijke streek, gelegen nabij de beken de molen in de polder, het Noorden, wordt gevormd door Drijvers Vogel weide de Bol, een klassiek vogeloord, waar wij kennis maken met kluten, aller lei weidevogels en bergeenden. Na de pauze verplaatst Strijbos ons naar het arctische gebied van het weinig be zochte SPITSBERGEN, waar hij tijdens een verblijf vön twee maanden een kleu renfilm heeft opgenomen. Dit is een wonderlijke wereld van sneeuw en ijs, waar wij getroffen worden door het rijke planten- en dierenleven, hetwelk zich daar in de korte poolzomer ontwikkeln kan. Ook deze films zal dhr. Strijbos, even als de voorgaande, in zijn bekende hu moristische en toch zo boeiende vertel trant toelichten, zodat wij het bezoeken van deze avond tgen zeerst bij u kun nen aanbevelen. De maandelijkse ledenbijeenkomst van de afdeling Santpoort-Zuid is vastgesteld op maandag 2 november a.s., 's avonds om 8 uur in gebouw „de Toorts", Duin weg 4, Santpoort-Z. Hoofdinspecteur W. M. van Andel hoopt dan te spreken over het onderwerp: „Weten wij wat er zich in 't leven af speelt?" Belangstellenden zijn hartelijk welkom. Woensdag 4 november geeft de C.S.V. Fit een contactavond voor leden en de ouders van de adspirantleden. Deze avond wordt gehouden in het jeugdhuis van de Gereformeerde Kerk aan de Schipbroekerweg. De aanvang is 8 uur. Ds. J. C. Remijn zal op deze avond ver tellen op welke wijze de belangen van de Jeugd en van Fit het best kunnen worden behartigd. Deze avond krijgen de aanwezigen ook gelegenheid nieuwe bestuursleden te kie zen. Het bestuur zal het programma van de aktiviteiten in het komend seizoen be kend maken. Het belooft een gezellige avond te wor den. Ieder die het goed meent met de belan gen van zijn kinderen, zal niet verzui men deze avond te bezoeken. In verband met de herfstvacantie van de Adolf van Nassauschool, van 2 t/m 7 november a.s., zal aan de jongste ad- spiranten van de leeftijd tot en met 10 jaar géén les gegeven worden. Voor de oudere adspiranten en leden zullen na 6 uur de lessen wél doorgang vinden. Zaterdag j.l. hebben weer een 30-tal ad- spiranteP aan de vaardigheidsproeven van het KNGV deelgenomen en op 2 na met goed gevolg. De komende zaterdagen zullen deze proeven voor leden gehouden worden. Ook T.V.S. zal met enige dames- en heren juniorleden deelnemen. Op dinsdag 3 november a.s. zullen het Kennemer Vrouwenkoor o.l.v. Annie Schoen en het R.K. Gemengd Koor „Da Pacem" o.l.v. Lou Tervoort, een con cert verzorgen en wel in de Zaal van Zomerlust, aanvang 20.00 uur. Dit belooft een concert te worden, dat werkelijk een unicum voor Santpoort is. Er staan werken op het programma, o.a. van Mozart, Haydn, Gounod, Strategier en Pergolesi, die het beluisteren zeer ze ker waard zullen zijn. De beide koren hebben dan ook vele maanden ijverig gestudeerd om u een prachtige avond te geven. Vooral het werk „Laudate Pueri" van G. Pergolesi, is een primeur voor ons dorp. In de bewerking van Frans van Amelsfoort is dit stuk in den lande met enorm veel sukses uitgevoerd en ook Santpoort zal hiervan kunnen genieten op bovengenoemde datum. Naast de beide koren staat een uitgele zen Strijkensemble met het „Kennemer Trio" borg voor een geslaagde avond. Annie Schoen, u allen welbekend, zal de Sopraansoli zingen, begeleid door het Strijkensemble. Het geheel staat onder leiding van Lou Tervoort. Zoals u ziet, zal het zeker de moeite waard zijn, voor deze uitvoering een kaart te bemachtigen. Wij spreken van „bemachtigen", want er bestaat ook buiten Santpoort! veel belangstelling voor het concert. van de Biljartvereniging „Krijt op Tijd", café Zomerlust, Na het afsluiten van de Onderlinge Competitie '58-'59 op 27 mei '59 met als uitslag: 1. A. Broekmeulen 34 punten, 2. D. v. d. Lucht, 32 punten, 3. H. Handgraaf 32 p., 4. D. Böhm 27 punten, 5. L. Alkemade 26 punten, 6. P. Schoo ne 26 punten, 7. C. Warre 25 punten, 8. v. d. Syde 25 punten, 9. S. Witte brood 21 punten, 10. A. de Waard 20 punten, 11. A. Schoorl 16 punten, 12. J. Böhm 15 punten, 13. B. Böhm met 13 punten; en enige tijd rust, startte „Krijt op tijd" op 16 sept. '59 met de Onderlinge Competitie '59'60. Deze Comp. werd 23 okt. j.l. onderbro ken voor het spelen van een wedstrijd tegen „Bellevue" Wilhelminakade 16 in IJmuiden. De eerste 4 van de 26 partijen zijn in middels in IJmuiden gespeeld. Nadat de voorzitter van „Bellevue", de heer Basten, met de wens dat de par tijen prettig en sportief zullen verlopen, (welke wens op de eerste avond al wer kelijkheid werd), had geopend, kon de eerste partij, v. d. Lugt (K.O.T.)v. Hattum, een aanvang nemen. Beide spe lers moesten elk 51 caramboles maken. Door deze partij te winnen, in 29 beur ten, bracht v. d. Lugt de stand op 20 voor „Krijt op Tijd". In de tweede partij, GravemakerWit tebrood (K.O.T.) moest Wittebrood, on danks dat hij knap boven zijn gemiddel de speelde, de winstpunten aan Graven maker laten omdat deze het „nog beter wist". Beiden in 20 beurten 63 caram boles wat voor Wittebrood 24 caramb. te kort waren. Stand 22. Henning Jr. (46 caramb.) tegen L. Al kemade (K.O.T. 42 caramb.) hebben zich manmoedig door deze poedelpartij heengeworsteld. Tot aan de 27ste beurt stond Henning Jr. met 38 caramb. tegen Alkemade 17 caramb. ver voor maar hier begon voor Alkemade de victorie en begon Henning te poedelen en maak te in de volgende 14 beurten nog slechts 3 caramb. Met een serie van 9, keurig „uitgemol ken" in het hoekje, bracht Alkemade, in 41 beurten, de stand op 42 voor K.O.T, Het „vreemde" biljart speelde C. Warre (K.O.T.) kennelijk parten want hij kwam met moeite in 42 beurten aan 101 caramb. dus 15 te kort om van Keirs- gieter te winnen. Grote waardering hebben wij voor de wijze waarop Keirsgieter zijn beurt op gaf nadat een trouw supportster van „Bellevue" per ongeluk tegen zijn keu opliep waardoor touché ontstond. Geen klacht, geen lelijk gezicht maar heel een voudig „uw beurt". Alle lof. Dit spreekt des te meer voor degeen die Warre ken nen en dus weten dat hij, onverschillig welke achterstand, nog niet verslagen is voor de laatste carambole gemaakt is. De winnende Keirsgieter bracht de stand voor deze avond op 44, waar beide clubs content mee zijn. Deze wedstrijd zal verder worden gespeeld op 28 okt. en 11 nov. en 25 nov. in Santpoort en 6 nov. en 20 nov. in IJmuiden. Het Santpoortse ZBVS heeft j.l. don derdag in het Krelagehuis te Haarlem zijn eerste 2 punten veroverd in een spannende strijd tegen het Amsterdam se Thor. In een onzeker begin, waarin de bal slecht werd afgegeven, ging het score verloop gelijk op. Hoewel de Thorspe- lers tamelijk groot waren, lieten de klei nere ZBVSers zich daardoor niet impo neren. Na enkele goede pivotschoten van Hennis kregen de ZBVS spelers de smaak te pakken, zodat de rust inging met een voorsprong van tien punten (39—29). Na het hervatten van de strijd bestook ten Knapp, die deze keer in topvorm was, met Pol en Regenboog de vijande lijke basket. Al gauw liep ZBVS flink uit op Thor, waarin oudinternational Van der Ven vooral opviel. Vier minuten voor het eind was de stand reeds 76-58. Toen deed ZBVS, die de punten zo goed als zeker binnen had, het rustiger aan. Zo eindigde deze zeer goed gespeelde wedstrijd in een voor zich zelf spreken de 8665 eindstand. Voor zondag a.s. staat er een zeer zware ontmoeting op het programma tegen het Amsterdamse AGON, dat de vorige competitie op een hoge plaats is geëindigd. Het damesteam echter bracht het er vrij dag j.l. minder goed af. Zij verloren n.l. in een felle strijd van White Stars II, die de kampioenstitel reeds drie jaar in hun bezit hebben. Ieder oprecht Santpoorter zal zich nu afvragen: „Hoe is dit mogelijk?" De reden is echter dat meer dan de helft van de dames nog nimmer in een wed strijd zijn uitgekomen. Maar onder de leiding van de dames Slot, Pommerel en Melis die reeds vorig jaar de competitie hebben meegespeeld werd er in de twee de helft heel wat beter spel vertoond, hoewel de nederlaag niet meer te voor komen was, en het einde kwam met een stand van 3213. Wij zijn er haast zeker van dat het de volgende keer veel beter zal gaan, en zien vol verwachting de volgende wed strijd tegemoet. VELSEN VERLOOR VAN EGMONDIA. Met de rust was men in het Velser kamp uitermate optimistisch gestemd, want tegen de sterke wind in spelend hadden Bakkum c.s. niet alleen een 21 voorsprong weten te bewerkstelligen, maar had de geelblauwe ploeg ook der mate goed gespeeld, dat zelfs de fana tiekste Egmondia-supporter had moeten toegeven, dat Velsen verreweg het beste van het spel had gehad en dat de 21 voorsprong dik en dik verdiend was... En na de rust wie twijfelde er aan? met de wind in de rug zou er voor Velsen geen vuiltje aan de lucht zijn. En toen heeft het noodlot zich voltrok ken... Er zal ongeveer een kleine tien minuten gespeeld zijn, toen Boon de rechtsbuiten van Egmondia moest laten gaan. Deze loste een mogelijk als voor zet bedoeld schot, van den Pieterman stak er geen hand of been naar uit en tot verbazing van vriend en vijand ver dween de bal in het net. Tien minuten later een vrij getrouwe herhaling van bovenstaande. Weer bleef de Velsen- doelman, die anders toch zo'n snelle reactie heeft, als aan de grond genageld staan en was de stand 32. Wat reeds bij de gelijkmaker te consta teren viel, was nu in nog veel sterker mate het geval: Velsens spel ging zien der ogen achteruit, omdat men mentaal niet sterk genoeg was deze tegenslagen te verwerken. Bovendien ging Egmondia met man en macht de voorsprong ver dedigen, zodat er voor de verslapte Vel- senaanval geen doorkomen aan was. Ook het naar voren gaan van Jan Bak kum baatte niet: De jonge ploeg van Egmondia, die, ondanks het feit, dat men in de linksbuiten vooral een speler van formaat had, desondanks niet geleverd heeft, wat Velsen vóór de rust ten toon spreidde, behield haar voorsprong. Het was een triest einde voor Velsen van een zo goed begonnen wedstrijd. Reeds in de eerste minuut toch had Hoogzaad zijn club de leiding gegeven. Weliswaar had Egmondia in de vijftien de minuut gelijk weten te maken, maar daarna was het wederom Hoogzaad, die het veelvuldig prima veldwerk van Vel sen met een tweede doelpunt bekroon de. Rust 21. En toen kwam die trieste tweede helft... FLINKE ZEGE VAN TERRASVOGELS. Het begint er nu toch op te gelijken, dat de Terrasvogels de juiste opstelling van hun ploeg gevonden hebben, want na de verrassende zege van de vorige week op VVZ moest zondag j.l. DIO uit Haarlem er aan geloven. En de cijfers, Waarmede dit geschiedde, spraken een duidelijke taal ten opzichte of de zege al of niet verdiend was, want met 41 konden de DIO-ers naar de bloemenstad terugkeren. Met de rust hadden de Vogels een 10 voorsprong. Dit doelpunt had rechtsbui ten Spanjaard voor zijn rekening geno men, toen hij een uiterst moeilijke kans kreeg. Feitelijk hebben de Vogels in deze eerste helft makkelijker kansen om tot een doelpunt te komen gehad, maar deze gingen óf door slecht schieten óf door goed ingrijpen van de Haarlemse doelman verloren. Ongetwijfeld heeft ook DIO kansen op een doelpunt gehad. Het was vooral de Haarlemse midvoor, die het Van Gelder c.s. lastig maakte. Hij beging echter de fout om, als hij zich een goede kans geschept had, tegenover een Terrasvo gels-verdediger, die hem het schieten wil de beletten, een soort obstructie te ple gen, en dit bleef niet ongestraft. De voorsprong van de eerste helft ging 10 minuten na de rust reeds verloren. Van Gelder treuzelde toen wat met weg werken hij had ook kunnen terug spelen op doelman Boeser, maar ver zuimde zulks en hiervan profiteerde meergenoemde DIO-middenvoor: onhoud baar werd Boeser gepasseerd 11 Het scheelde niet veel, of DIO had zelfs bijna de leiding genomen. Weer was het de Haarlemse aanvalsleider, die zich een kans wist te scheppen, maar onver vaard wierp Boeser zich voor de voe ten van de Haarlemmer. Toen besloot Terrasvogels tot daden over te gaan. Vader waagde van zeker 25 meter afstand een schot op het doel en had daarmee zowaar succes (21). DIO gaf echter de moed niet op, maar de Terrasvogels waren vastbesloten de zege niet meer uit handen te geven Hein Röbken maakte, na de bal handig vrij gemaakt te hebben, een juweel van een doelpunt met een schot in de uiterste bovenhoek (31). Even later was het de jeugdige Bos, die zich handig vrij wist te spelen, waardoor hij zelf een lastige kans kreeg. Hij was echter zo verstandig de bal van de achterlijn „terug te trekken", waarna Röbken voor de rest zorgde (41). Toen vonden beide partijen het welletjes. Zij tenslotte nog vermeld, dat Dissel- köter zich moest laten vervangen door Van der Scheur en Cardol niet van de partij kon zijn. WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT. De Velsenaren krijgen zondag a.s. ZAP op bezoek en krijgen o.i. daardoor gelegenheid hun punten-aantal met twee te vermeerderen, want ZAP behoort tot de zwakke zusjes uit de afdeling, wat de drie winstpunten uit 5 wedstrijden duidelijk aantonen. Het merkwaardige is echter, dat de ZAP-ers hun drie winst punten behaalden in de door hen tot dusver twee gespeelde uitwedstrijden Meervogels 22 en HSV 24 en dit moet de geelblauwen tot voorzichtigheid aansporen, m.a.w. ze moeten niet de fout begaan hun tegenpartij te onderschatten, want dit is reeds menige club duur te staan gekomen. Pakken ze dus voor de volle honderd procent aan, dan blijven de punten aan de Kwekerslaan. De Terrasvogels gaan in Oostzaan tegen OFC een moeilijke wedstrijd tegemoet, vooral wanneer het terrein een echt Zaans tintje zou hebben: modderig en vet en hoog gras. Maar hier staat weer tegenover, dat Röbken en zijn mannen na de successen van de laatste twee wed strijden gesterkt en met zelfvertrouwen de strijd tegen de Oostzaners zullen aan binden. De vorige twee thuiswedstrijden van de Oostzaners eindigden in een ge lijk spel, n.l. OFCGVO (11) en OFC—Zaanlandia (22). Ons dunkt, wat GVO heeft weten te bereiken, moe ten de Terrasvogels ook kunnen. ZONDAG I NOVEMBER. Allerheiligen. De H.H. Missen zijn te 7 uur, 8.15 (Ge meenschapsmis 11.30. Te half 10 plechtige Hoogmis, s Avonds te 7 uur btille Avondmis met Allerzielen preek. MAANDAG 2 NOVEMBER. Gedachtenis van Allerzielen. Te half 7 eerste drietal H,H. Missen. Te 8 uur tweede drietal H.H. Missen. Te 9 uur Plechtige Gezongen Requiem, 's Avonds half 8 derde drietal I LH. Mis sen. VRIJDAG 6 NOVEMBER. Eerste Vrijdag van de maand. Te 7 uur Gezongen H, Mis. Te 8 en 9 uur Stille H.H. Missen. Te half 8 Lof. ZATERDAG 7 NOVEMBER. Te half 8 Broederschapslof. Personalia. Zondag 1 november viert Mej. P. M. A. van der Sloot haar zilveren ambtsjubilé op de pastorie. 's Morgens te half 10 plechtige Hoog mis. 's Namiddags van half 3half 4 gelegenheid tot gelukwensen op de pasto rie, KERKPINKENVEILING. Zaterdag 7 november 's morgens te 10 uur zullen op de Kerkwerf te Santpoort a.d. Frans Netscherlaan ten overstaan van Notaris Anten te Velsen in het openbaar worden verkocht 7 beste vaar zen, waarvan enkele hoogdrachti, t.b.c. vrij. Betaling om contant geld. Zondag a.s. M. M. C. TROOSTER, Wijn. Daniël?, laan 14, Telefoon 8410 Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 2560—8284 Bloemendaalse Apotheek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal Telefoon K 2500—57903 Zondagdienst Zr. Langejan, Brederoodseweg 106 Santpoort, tel, 7477 Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. H. Moolhuizen, Leiden. Chr. Geref. Kerk: 10 uur ds. J. J. Rebel, 4 uur ds. J. C. Maris Lutherse Gemeente: 9.45 uur ds. J. A. Roskam Doopsgez. Gem. IJmuiden 10 uur Intrede nieuwe voorgan ger dhr. P. J. van Schaik Herv. Kerk 10 uur ds J. C. Re- mijn, 18.45 uur ds. J. Monteban Driebergen, Musis Sacrum 10.15 uur ds G. H. v. Willenswaard Jeugdhuis 10 uur de heer W. Doevendans. Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar ook voor ziekenvervoer TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer Surinamestraat 4 Kou en pijn weg- wrijven met

Weekblad Huis aan Huis | 1959 | | pagina 1