SaiAtocrlsWeehblad mm Don"* Moeder Over de muziek en haar betekenis voor de mens. Naar een Vrijgezellenbond in Haarlem. Sint Nicolaas komt 21 november. Ned. Ver. von Huisvrouwen Boekhandel „Broeze" gemoderniseerd. Algemene Militaire Pensioenbond. *BABYDERMKRz^ Bridgeclub De Kennemers. Ger Wijnbergen triom feerde in Wageningen. SCHAKEN. R.K. Kerk, Santpoort handen HAMEA-GELEII Tube 95^ctj rgang no 45 e: ■asweg 31 terinklaan 45 t van kkerij Cornegge ifoon 8619 Vrijdag 6 nov. 1959 BWS fl 4 IKS Administratie en advertenties: Drukkerij Cornégge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 erkent uit zelfbehoud e gegevens: ige: het goud iblik: het zout versregels van A. Roland Holst artikel openen omdat de muziek iend)-vliedende ogenblik is dat i ons leven betekent. In tijden roost en beschutting nodig heeft, c de haven. Immers, hoevelen ).v. in de bezettingsjaren niet nerken hoe groot de betekenis e muziek voor hen was. Uitgaan :erten deed men minder. De on- s bracht gramofoonmuziek uit- let voerde ze in een wereld onze dichter Gerrit Achterberg ie naald zet op het eboniet, stof in steile drift te schallen. 1, die geen adem hoeft te halen, het zwarte landschap van het niet". vrede werd, kon men ook be- lat er zich een vernieuwing in ekleven begon te ontwikkelen. >- en pick-up kreeg daardoor mgstelling bij de leek. De inuzi- ;t is daardoor meer op de voor treden. Behoefte aan goede mu- i toe. Dit wordt ook bewezen aantal boeken dat de laatste ja de muziek en componisten wor- legeven. Vooral voor smalle kwamen er voortreffelijke zit. Om er wat te noemen: de piekwijzer van Han Bos (Uit- t Bakker/Daamen, Den Haag koop zijn deze handige boekjes *>i ;ziekgenot zo belangrijk kun- verdiepen. In de Prisma-Reeks i de twee-delige Prisma Ency- der Muziek. Het omvat het ge- ed der toonkunst. Behandelt bio- tschiedenis, theorie en praktijk ek. Een buitengewone informa- Men kan vlug en overzichtelijk ngrijkste aanwijzingen vinden levensloop, de werken, de stijl loeling van de scheppende toon- irs. e loven valt het, dat ook aan rlandse muziekleven zoveel aan- jeschonken. Vervolgens kwamen lekenmarkten de Pictura Reeks, over de meest bekende com ponisten. Ook de Gottmer Muziek Pockets een reeks die reeds vroeger in de bekende Componisten-Serie was verschenen zijn zeer vermeldenswaar dig. Deze pockets zijn bijgewerkt met de nieuwste gegevens. Musicologen van naam schreven een tekst die voor elke geïnteresseerde leek ook begrijpelijk is. Foto's en muziekvoorbeelden maken het geheel nog duidelijker. Met deze voor de muziekontwikkeling zo belangrijke en goedkope aanwinsten kan de liefhebber een waardevolle muziek bibliotheek vormen die steeds van waarde blijft. Voor de liefhebber die meer geld aan boeken kan besteden, moet de Else vier Encyclopaedic van de Muziek ge noemd worden. Verder de uitgaven van de Uitg. Mij. Bruna 6 Zoon te Utrecht over Haydn en Mozart. Vervolgens de serie Muziek-monografieën „Achter de Noten" (uitgave Gaade, Delft). Het le deel uit deze reeks behandelt Beethoven vanuit zijn muziek. Het 2e deel gaat over Schubert. Het is toe te juichen dat de schrijvers deze werken zo op de leek heb ben ingesteld. Daardoor kan de muziek liefhebber zonder scholing toch alles be vatten en ook het muziekgenot intensi veren. De ontwikkeling van radio en gramofoon gaf ook wijziging in de sociale structuur van de muziekwereld. Klassieke muziek en lichter genre komen meer naar el kaar toe. Dit is een tijdsbeeld en ook sociologisch van belang. Vooral ook voor de hedendaagse scheppende toonkunste naar die door de vooruitgang van muziek en techniek, elektronische muziek zal gaan componeren. De kleine muziektem pel van Corbusier, uitgevoerd door de Philips-staf voor de Expo te Brussel, is al een voorbeeld naar welke wereld wij gaan: klank-kleur-beeld. Alles wat er verder toe kan bijdragen om de leek meer muziekgenot te ver schaffen, kan dan ook niet genoeg wor den gestimuleerd. Want de opgejaagde mens van heden, met zijn dagelijkse span ningen, zal aan de muziek een houvast en toeverlaat hebben, die hem ook de innerlijke rijkdom zal geven welke wij zo dringend nodig hebben om, in de muziek der sferen, ons boven het dagelijkse ge doe te verheffen en hierdoor gesterkt, het leven weer beter aan te kunnen. EVA ADAMS Loenen a.d. Vecht lem bestaan plannen tot op- van een afdeling van de Ne- Vrijgezellenbond (N.V.B.). 1953 in het leven geroepen g geniet webswaar grote be- maar toch staat men er vaak t onwennig tegenover. Het .vrijgezel" duidt volgens de meen heersende opvatting een 1 status aan, die voorbestemd 3ver te gaan in een huwelijk. zou men dan een bond gaan m zich zorgen maken over be- omstandigheden. die vanzelf :n als men trouwt? re beschouwing ligt het pro- :hter anders. Ongeveer 13 Nederlandse mannen en vrou- en 25 jaar is vrijgezel, d.w.z. iwd of gehuwd geweest. Vol- volkstelling 1957 waren er nl. 2.985.000 mannen boven 25 .000 ongehuwd en van de vrouwen boven 25 jaar ongehuwd. De redenen voor us zijn ten dele gelegen in tal oonlijke omstandigheden, waar iet beroep een niet onbelangrijke ten dele ook in de zware lasten j groep opgelegd, waardoor spa- i belangrijk vereiste voor een jt huwelijk, zo goed als onmoge- .Uingen. lin ons land dus honderdduizen- ^zellen, die zo goed als allen een bpelijke functie vervullen. Zij ven hard voor de gemeenschap ahuwden; zij betalen mee aan schappelijke instellingen zoals ziekenhuizen, bestuursorganen rvan zij echter relatief minder dan gezinnen. n de zorg voor de opvoeding ;ren. Maar evenzeer missen zij le daarvan. is door de Duitse bezetter de voor de ongehuwden aanmer- ;waard. De Nederlandse Wet- t na de bevrijding deze „vrij- •lasting" nog verhoogd. Nu, 14 e oorlog, is de vrijgezellen een van Tarief I der Loon- en ^belasting in uitzicht gesteld, ■iaging moet echter worden be- als een eerste stap in de goe de richting. Immers, de vooroorlogse verhoudingen tot de overige tarieven zijn hiermede nog lang niet bereikt. Daarbij komen dan nog de inmiddels in gevoerde verplichte sociale premiën, waartegenover voor de ongehuwden geen of een naar evenredigheid slechts geringe compensatie wordt gesteld. Het door deze lasten reeds belangrijk gereduceerde inkomen van de vrijgezel wordt verder nog belast door de hoge kamerhuren. Op een eigen woning, een eigen sfeer, heeft hij geen recht. Bij de heersende woningnood komt het gezin uiteraard eerder voor een woning in aan merking. Maar nu, 14 jaar na de oor log, is deze toestand over het algemeen nog weinig verbeterd. De vrijgezel heeft aanvankelijk al deze achterstellingen aanvaard en is nooit voor zijn rechten opgekomen, met het gevolg dat zijn belangen wel zeer in de verdrukking zijn geraakt. Doch langza merhand groeide bij hen de verontwaar diging over de vele misstanden en zo hebben zij zich in 1953 aaneengesloten in een bond, de Nederlandse Vrijgezel lenbond. De N.V.B. stelt zich ten doel beharti ging van de belangen der vrijgezellen ten aanzien van de belastingen, de ver plichte sociale voorzieningen, die geen of een naar verhouding zeer geringe compesatie inhouden, alsmede de wo ningtoewijzing. In de korte tijd van zijn bestaan heeft de bond een grote activi teit ontplooid, met als resultaat, dat: de vrijgezellenbelasting binnenkort verlaagd zal worden; een begin is gemaakt met bouw en toewijzing van woningen aan alleenstaanden, terwijl de bijdragerege ling op voet van de Woningwet ook van toepassing is verklaard op te bou wen woningen voor alleenstaanden; uit de Rijkswachtgeldregeling de achterstel lingen t.a.v. ongehuwden zullen verdwij nen. Een eerste begin met de opheffing van de discriminatie der ongehuwden is dus als gevolg van de strijd van de N.V.B., reeds gemaakt, doch het is dui delijk, dat deze strijd voor de rechten van de ongehuwden ook in de toekomst nog onverminderd gevoerd zal moeten worden. Maar er is meer: de vrijgezellen staan dikwijls alleen. Het steeds omgaan met echtparen heeft hoe goed de ver houdingen ook zijn bezwaren. Voor de individuele vrijgezel zijn de andere vrijgezellen vaak niet bereikbaar, om dat hij ze niet kent. Een niet minder be langrijke taak die de N.V.B. zich stelt, is dan ook de leden uit hun eenzaam heid te halen en een beter begrip voor elkaar te kweken. Het oprichtingscomité Haarlem is er van overtuigd, dat hier aan ter plaatse behoefte bestaat en dat door het organiseren van o.a. culturele en gezellige bijeenkomsten, excursies, clubs enz. veel bereikt kan worden. De vrijgezellen hebben ook lang niet al len iemand die boodschappen voor hen doet als ze ziek zijn. In verschillende afdelingen van de bond heeft men daar om een „contactcommissie" ingesteld, waarop ieder lid dat ziek is een beroep kan doen. Leden helpen hen dan met boodschappen, huishoudelijk werk of met een opbeurend gesprek. De N.V.B. voert geen enkele propagan da voor de ongehuwde staat, maar heeft ook zeer zeker niet de bedoeling huwe- lijkscondidaten tot elkaar te brengen. Op zaterdag 14 november a.s. zal in Haarlem Gebouw St. Bavo, Smede- straat 23 een grote propaganda- avond worden gehouden, met het doel een afdeling van de N.V.B. op te rich ten. Op het programma voor deze avond die gratis toegankelijk is voor alle on gehuwde dames en heren van 25 jaar en ouder, komen als sprekers voor de Bonds voorzitter, Mr. A. C. van den Brand, de belastingdeskundige van het Hoofd bestuur, de heer F. van Heulen en de Voorzitter van Afd. Den Haag, de heer C. van As. Deze voordrachten zullen worden afgewisseld door muziek en een tombola, waarna de avond met een dansje zal worden besloten. Tenslotte kan nog worden medege deeld, dat leden en belangstellenden zich voor nadere inlichtingen kunnen wen den tot het contactadres: Tempeliers straat 36 Rood te Haarlem. afd. Santpoort Donderdag 12 november om 2 nnr houdt deze vereniging ter stijving van van de kas een „spekmiddag" in de zaal van het badhuis aan de Wüstelaan. Moge het goed weer zijn die dag, zo dat vele leden met kennissen en buren komen. Er is van alles te koop, geschikt voor Sinterklaas. Voor de kinderen, die na half vier verwacht worden, is er een grabbelton. Verloting met fraaie prijzen Het spreekt vanzelf, dat er ook thee en verversingen verkrijgbaar zijn. Ook voor niet-leden vrij entree. Iedereen is hartelijk welkom- De plannen die boekhandel „Broeze" reeds enige tijd koesterde, zijn woensdag 29 oktober verwezenlijkt geworden. Met de heropening van de geheel gemoderni seerde boekhandel, is na weken van hard werken een wens vervuld, die menige sla peloze nacht heeft veroorzaakt. Mede door de medewerking van Archi tect Zeegers, het aannemingsbedrijf Gel drop 6 Zonen, schildersbedrijf Bas en loodgietersbedrijf Ermshaus, firma's die wonderen hebben verricht, is alles tijdig klaar gekomen. En men kan trots zijn op het resultaat. De fraaie voorgevel valt direct op en door de etalage krijgt men een ruime blik in het gehele interieur. Practisch opgestelde stellages met pockets boeken laten U direct een keuze maken voor hetgeen van Uw gading is. Een apart hoekje voor de kinderen zal voor al in „de kinderboekenweek" wel aftrek hebben gehad. Niets dan roem over de fraaie verlichting, op de juiste wijze aan gebracht en met zorg gekozen. De lees bibliotheek is nu op de eerste etage on dergebracht, welke men door een trap kan bereiken en rustig kan snuffelen naar Uw lievelings lectuur. De receptie op dinsdagmiddag heeft wel bewezen, dat boekhandel „Broeze" deze dag in de be langstelling heeft gestaan van vele cliën ten en relaties. De vele bloemstukken gaven het geheel een fleurig aanzien. Voor Santpoort Zuid is deze nieuwe mo derne boekhandel een aanwinst waar men met recht trots op mag wezen. De afdeling Velsen e.o. van bovenge noemde Bond, belegt op zaterdag 7 no vember om 15 uur een ledenvergadering in de grote zaal van het café „De Uilen boom", aan de Hoofdstraat in Santpoort, waar o.a. het H.B.-lid J. P. Swiebel, zal spreken over: „Kortingswetten en Waar devastpensioen". Twee onderwerpen die bij de gepensio neerde ambtenaren, zowel militaire als burger, in de grote belangstelling staan. Het Bestuur van de Velser Jeugd Centra le heeft van St. Nicolaas het bericht ont vangen dat hij het op prijs zal stellen ook dit jaar weer zijn traditionele intocht in de Gemeente te mogen houden. Hij heeft hierbij de medewerking weer in geroepen van de Velser Jeugd Centrale en te kennen gegeven zaterdag 21 no vember graag weer van uit zee in IJmui- den te willen binnenvaren. Hij stelt daarbij verder voor om weer uitgebreide rijtoeren te maken met zijn zwarte Pieten, zodat alle kinderen hem kunnen zien en begroeten, waarbij de zwarte Pieten zich niet onbetuigd zullen laten en rijkelijk zullen strooien. Sint Ni colaas, die veel gehoord heeft over de uitbreiding van onze gemeente, schreef, dat hij tijdens zijn rijtoeren ook graag de nieuwe wijken zou willen doorgaan en dat hij er dit jaar vooral op wilde toe zien, dat alle gemeentedelen met zijn be zoek worden vereerd. Hij denkt hierbij aan IJmuiden, Driehuis, Santpoort-Dorp en Santpoort-Station en zeker niet te ver geten Velsen-Noord. Het bestuur van de Velser Jeugd Cen trale heeft inmiddels een telegram aan het Hoofdkwartier van Sint Nicolaas ver zonden met de volgende inhoud: „Zijn erg verheugd met Uw voorne men om naar onze gemeente te ko men. Stop. Kinderen wachten op U, Stop. Zullen graag onze medewer king verlenen. Stop. Nemen direct contact op met politie, gemeentebe stuur en muziek. Stop. Tot ziens." Bestuur Velser Jeugd Centrale. Direct als in overleg met Sint Nicolaas de tijd van aankomst, de tijdstippen van de rijtoeren en uiteraard de af te leggen routes gereed zijn gekomen, zullen wij de lezers hiervan in kennis stellen. GEHANDICAPT VELSEN SPEELT GELIJK. Velsen speelde zondag j.l. tegen ZAP wel een zeer onfortuinlijke wedstrijd. Om te beginnen kon men niet in de opstel ling, zoals de elftalcommissie die gemaakt had, uitkomen, omdat Van Bugnum (rechtsachter) en Hoogzaad (midden voor) niet van de partij konden zijn. Ze werden resp. vervangen door Blum en Schoorl. Laatstgenoemde stond als links half opgesteld en nu kwam Dekker op deze plaats. Maar deze zou de wedstrijd niet uitspelen, want hij moest geblesseerd het veld verlaten. Rechtsbinnen Hijnen die, tussen twee haakjes, aardig gang in de voorhoede wist te brengen trok zich nu op de linksmidden-plaats terug en Weber een vinnig spelertje, dat het lang niet slecht deed kwam de voor hoede completeren. En alsof dit alles nog niet genoeg was, moest ook Wittebrood nog uitvallen om vervangen te worden door Böhm. Vooral het niet medespelen van Van Bugnum en het uitvallen van Witte brood en, niet te vergeten, het ont breken van schutter Hoogzaad hebben er toe bijgedragen, dat Velsen zich met een gelijk spel heeft moeten tevreden stellen. Wat Van Bugnum aangaat, deze had ongetwijfeld de gevaarlijke linksbui ten van ZAP veel beter „schaakmat" ge zet dan Blum. Het gevolg van een en ander was, dat Bakkum die een pri ma partij speelde, later ook als midden voor de rechterhelft van zijn verde diging te vaak moest bijspringen en dit had weer tot gevolg, dat het centrum zo nu en dan openingen vertoonde en dit was juist daarom zo funest, omdat de ZAP-middenvoor Van Oosten ook al een gevaarlijke speler was. Zo kon het gebeuren, dat Velsen al vrij spoedig tegen een 20 achterstand op keek en het mag een goede prestatie he ten, dat de geelblauwen die achterstand met de rust reeds hadden weggewerkt, vooral wanneer men bedenkt, dat Omber- gen op de linksbuitenplaats zeer onwen nig deed en de Velsenvoorhoede aan die zijde vrijwel vleugellam was. Op de an dere vleugel ging het echter dubbel goed, want Wittebrood was handiger dan ooit en Hijnen toonde zich een grote stuw kracht. Door doelpunten van Graman en Schoorl bracht Velsen de stand in evenwicht (22). Na de rust namen de geelblauwen zelfs de leiding door Graman, maar toen pro fiteerde ZAP tot tweemaal toe van ga ten in de Velsen-defensie. En wanneer Kaasenbrood zijn doel niet zo knap ver dedigd had, dan hadden de bezoekers ze ker een nog groter voorsprong genomen. Toen Velsen dan met 43 achter stond, ging Bakkum naar voren, hetgeen direct betekende, dat er een leider in de voor hoede aanwezig was. ZAP probeerde en móest zulks ook wel, want Velsen zat geducht op de bal haar voorsprong met de rug tegen de muur te verdedigen, maar de Noord-Hollanders slaagden hier in niet. Op waarlijk fraaie wijze scoorde Jan Bakkum de gelijkmaker (44). En als Velsens crack vlak voor het einde niet zo lelijk „genomen" was, de scheidsrechter had hiervoor o.i. een pe nalty moeten geven dan had hij ook nog voor het winnende punt gezorgd. OFC—TERRASVOGELS GING NIET DOOR. Doordat het terrein van OFC in Oost- zaan werd afgekeurd, ging de wedstrijd OFCTerrasvogels niet door. WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT. Voor de komende zondag staat voor Vel sen de uitwedstrijd tegen het gepromo veerde Meervogels in Akersloot op het programma. Deze nieuwe derde klassers hebben enerzijds tot dusver nog geen da verende prestaties geleverd - hun 5 winstpunten uit 7 wedstrijden wijzen wel enigszins in deze richting maar aan de andere kant dient toch ook erkend, dat de Akersloters helemaal geen mislukte derde klassers kunnen genoemd worden, want driemaal wisten zij gelijk te spelen en de drie nederlagen, welke zij leden kunnen allerminst „verpletterend" ge- noemd worden, n.l. Alcmaria Vixtrix 2—0, CSV 2—1 en DTS 2—0. Wat vooral voor Velsen van belang is, is het feit, dat al deze nederlagen op-< vreemde terreinen werden geleden, waaruit weer volgt, dat Meervogels op eigen terrein nog niet geklopt is. Het zal dan ook voor Velsen een hele toer zijn op beide punten beslag te leggen. Laten we het daarom voorlopig maar op een gelijk spel houden. De Terrasvogels spelen thuis tegen één der vele in HC uitkomende Zaanse clubs, n.l. RCZ. Deze Zaankanters hadden na hun eerste vijf wedstrijden nog maar 2 verliespunten, n.l. door gelijke spelen te gen Kinheim en GVO. Zondag j.l. ech ter leden ze op eigen terrein nog wel hun eerste nederlaag: Het was toen Bloemen- daal, dat met het enige doelpunt van de wedstrijd beslag op beide punten legde. En hoewel Terrasvogels tot dusver nog niet die prestaties geleverd heeft, waar mede Bloemendaal in haar eerste zes wedstrijden voor de dag is gekomen (ze ven punten), zouden we in verband met het feit, dat de Vogels de laatste tijd hun leven aardig gebeterd hebben, haast zeg gen: „Wat Bloemendaal kan, kan Ter rasvogels ook." Maar laten we niet al te optimistisch zijn en het daarom net als bij Velsen voorlopig houden op een gelijk spel. STANDEN. Derde klas A» DTS 712; Alcm. Victrix 7—11; Egmondia 7—11; CSV 7—9; Vel sen 77; Beverwijk 77; Meervogels 7—5; HSV 7—5; ADO 7—5; ZAP 6—4; Alkm. Boys 63; Wijk aan Zee 73. Vierde klas C. Kinheim 711; Zaanlan- dia 7—11; RCZ 6—8; EHS 7—8: Bloe mendaal 6—7; WZ 7—7; OFC 5—5; DIO 65; Terrasvogels 54; GVO 6 2; Waterloo 82. Ook gedurende dit winterseizoen zullen een aantal zg. percentagewedstrijden wor den verspeeld. Daar hierbij de paren door loting in de drie afdelingen worden geplaatst, wordt een indeling verkregen die onafhankelijk is van de speelsterkte. Hierdoor krijgen de zwakke koppels dus de gelegenheid, zich met de sterkere te meten. Als compensatie werd door de TC een bonificatie toegekend van 7 voor de paren uit de afd. C en 3 voor paren uit de afd. B van de winter competitie. De stand na de eerste van deze serie wedstrijden, met inbegrip van de bonifi catie, luidt: 1. Dames VaderWeyers 67,46%; 2. Fam. Dekker 63,25 3. Mevr. Kroone- Hr. Andela Jr. 59,38 4. Fam. Rietdijk 59,25%; 5. Dames SprangSmit 58,04 6. Heren v. d. Wallv. Thiel 55,21 7. Fam. v. Gelder 55,08%; 8. Mevr. NieuwenhofHr. Vader 55,08 9. Fam. Muller 54,92%; 10. Heren Kleef- straBodewes 54,04%; 11. Mevr. Ede- lingHr. Bouman 54,04 12. Fam. Witmond 53,13%; 13. Mevr. Spruyt Hr. Paats 53,13%; 14. Dames Kuhl- manv. Amerongen 53,00%; 15. Heren AndelaBode 52,08 16. Heren Stein bergv. Amerongen 46,88%; 17. Heren SeegersWeyers 46,88%; 18. Heren Top-Dirven 46,75%; 19. Heren Wier- da—de Vries 43,46%; 20. Dames See gers-Andela 42,42%; 21. Heren Porck v. Rij 41,54%. Ger Wijnbergen, sopraan saxophonist van het fanfarecorps „Wilhelmina" be haalde op het solistenconcours te Wa geningen een eerste prijs en lof van de jury; 203 punten. De jury bestaande uit de heren P. F. de Kort, A. v. Leest en L. van Leeder was enthousiast over zijn solistische prestatie. Het muzikale rapport vermeldt o.m.: „verbazende techniek, een zeldzaam so praan saxophonist; U demonstreert wat met studie te bereiken is; bravo! een bij zonder mooie prestatie, artistiek hoog peil enz.". Wijnbergen speelde het bekende hobo concert van Haydn in een bewerking voor sopraan saxophoon van Alb. Meyns, een werk dat zelfs voor vakmensen een uiterst moeilijke opgave is. Deze prachtige muzikale prestatie vormt jammer genoeg tevens het sluitstuk van zijn musiceervreugde bij het Fanfarecorps „Wilhelmina", aangezien Wijnbergen zich, door een benoeming in een hogere gemeentelijke functie, spoedig in Fries land gaat vestigen. In een feestelijke bijeenkomst heeft Wil helmina bij monde van voorzitter Wie- dijk afscheid genomen van zijn werkelijk voortreffelijke sopranist. Wijnbergen, die reeds als 11-jarig broekje bij „Wilhelmi na" kwam, heeft in de loop der jaren bijzondere successen behaald en is, zoals men dat in de wandeling pleegt te noe men, „een sieraad van de Vereniging". Onder leiding van zijn leraar, dirigent Jan Groot, behaalde Wijnbergen vlot en vaak met de aantekening „lof" de diplo ma's A, B, C en D, terwijl hij zich als 2e dirigent bijzonder verdienstelijk maak te met het bewerken van orkestwerken en saxophoonkwartetten. Jarenlang was hij leider van de saxophoon kwartetten, terwijl hij als dirigent van het jeugden- semble belangrijk werk verrichtte. Al vertrekt Wijnbergen dan naar Fries land, zeer zeker zal hij nog wel eens op de concerten van „Wilhelmina" als so list optreden. Er werd in de onderlinge competitie van onze plaatselijke schaakclub „Santpoort" in de vijfde ronde daarvan, weer hevig om de zo begeerde winst-punten gestre den. Van groep I waren er 12 schakers in ac tie. Kroone, Pels en v. d. Bergh allen de kop vormend behaalden tegen hun respectievelijke tegenstanders weer de volle winst. Wolters moest met remise volstaan tegen Blansjaar. De stand der bovensten is nu: Pels 4 uit 5, Kroone 3J^ uit 4, v. d. Bergh 3Yi uit -5, Wolters 3 uit 4 en Blansjaar 2Yl uit 4. Brugman moest een nul incasseren van de Geus. Een goede prestatie van de Geus, die voor 't eerst in groep I uitkwam. In groep II blijft Tuning winnen. Nu Pieterse zijn eerste nederlaag leed is de stand als volgt: Tuning 5 uit 5, Pieterse 4 uit 5, Stolvoort 3 uit 4, v. d. Bronk 3l/2 uit 5 en Resting 2)^ uit 4. In groep III hebben Sterk Jr. en van Duin elkander de eer om de eerste plaats be twist. Het ziet er naar uit, dat Sterk aan 't langste eind gaat trekken. In de afge broken stelling staat Duin de kwaliteit achter. Kopgroep is nu zo: Sterk Jr. 4 uit 4 met 2 gunstig staande afgebroken par tijen, van Duin 4 uit 4, Kip 2 uit 4, Lub- ken 2 uit 2. Put doet 't heel wat beter als 't vorig jaar: 2 remises, 1 gewonnen, 1 verloren. Bondscompetitiet Op 't programma staan 3 thuis-wedstrijden. 3 nov. komt Pat Mat I op bezoek, 10 nov. Weenink II en 17 nov. V.V.V. 4 uit Alkmaar. Al onze tien tallen kunnen dan tonen wat ze waard zijn. UITSLAG KLAVERJASWEDSTRIJD K.A.B. 1: de heer L. v. d. Linden, 4995 2; de heer J. Spanjaart 4889 3: de heer Pabbruwé 4837 4; Mevr. Duivenvoorden 4770 5: de heer F. Heremans 4751. De zweefprijs werd gewonnen door de heer N. Zonneveld, 3235 punten. Na de tweede avond heeft de heer A. Bol Jr. de leiding van mevr. Zonneveld overgenomen met 9416 punten. VRIJDAG 5 November, Eerste Vrijdag H.H. Missen 7 uur, 8 unr en 9 uur ZONDAG 8 November H.H. Missen 7 uur, 8.15, 11.30 uur. Hoogmis 9.30 Te 7 uur Lof. Deze week zijn de bijeenkomsten van de godsdienstige verenigingen. WOENSDAG 11 November te 10 uur Gezongen Huwelijksmis voor het bruids paar van Schooten-van Geldorp. DONDERDAG 12 November Te 7 uur Gezongen Requiem ZATERDAG 14 November Te half 8 Broederschapslof 14 A MC A C ruw of schraal

Weekblad Huis aan Huis | 1959 | | pagina 1