a De rijdende Viskeuken. Verkouden SCHAKEN. Predikbeurten Zondagsdienst artsen ft.K. Kerk, Santpoort DAMPO oy-gang no 8 «das weg 31 rkerinklaan 45 5® van akkerij Comegge êfoon 8619 Huis SmripraftWeebblad aan Vrijdag 26 febr. 1960 Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 nnr telef. 7029 "it" I f 4 tlC i960. Folders en gidsen in de usse... artikels en advertenties in n. weekbladen, affiches in stations- ttmers en -gangen, films en pauze- es in bioscopen waarschuwen nu „B ikt het wel, vacantie 1960 '"Snel! „Voor velen lijkt het zomer- '59 en de daarin genoten va- nog niet zo lang geleden. Zou afgelopen prachtige recordzomer steeds hoger liggende levenstempo driegelijke invloed hebben? Welke d zich ook doet gelden, feit is het eerste vakantiegangers van dit :eds over 10 a 12 weken hun kof- jaan pakken en reeds lang hun n in definitieve vorm hebben laten Feit is ook dat zij die met plan ken wachten tot de echte zoele 'ind hun de wangen streelt dikwijls annen drastisch zullen moeten wij- omdat ervaringrijker anderen de gelegenheden reeds gereserveerd n. vers en prettig de herinnering aan kantie 1959 ook nog moge zijn, nu februari past een variant op een d gezegde waarin over regeren en itzien wordt gewaagd: „Tijdig itzien doet vakantie slagen!" ienen Nederlanders w.o. duizen- bntpoorters - stellen zich jaarlijks aag: „Waarheen met de vakantie?" rschillig of gezinsomstandigheden beurs beperkingen opleggen; schillig ook of geheel Europa tot /erste vakantie-oorden reeds in de der jaren is bezocht, de vraag: t,Waarheen met de vakantie?" keert jaarlijks weer. 't Is opvallend hoe de trek naar vakantie woningen (chalets of bungalows) telken- jare enorm stijgt. Zodanig stijgt zelfs dat de in de tweede helft van april naar vakantiewoningen solliciterenden reeds 90 pCt. volgeboekt vinden. De tijd dat men op avontuur naar de Zuid-Europese landen trok met de we tenschap daar altijd wel ergens een on derdak te zullen vinden is voorbij, lang voorbij. Hotels, chalets, bungalows en zelfs de mooist gelegen kampeerplaatsen zijn in het hoogseizoen vol, tjokvol. Schrijver dezes kan daarover meepraten. In 1957, met zijn gezin op doorreis naar een chalet in Oostenrijk, wilde hij met de zijnen kamperen in Heidelberg. Vol-vol- vol! Dan maar een hotel. Vol-vol-vol! De kinderen in een jeugdherberg. Vol! Eerst op de vierde „camping" aan de Neckar een drassig hoekje voor één tent. De mannen in de tent, de dames in de auto. Als dan daarna de tijdig ge reserveerde chalet volledig beant woordt aan de gestelde wensen is het voorafgaande slapeloze nachtelijke leed weliswaar spoedig vergeten. Maar leer de les van een door scha wijs geworden man: „Reserveert tijdig nu uw zomervakantiewoning en laat u vooraf adviseren en de huur bevestigen door Chalet-Dienst-Europa n.v„ een bureau dat zich op dit gebied heeft gespeciali seerd! Dan slaagt de vakantie in dit jaar! Ouderavond Brederode-Kleuterschool. Maandag jl. werd de eerste ouderavond van dit jaar gehouden. Voor een, on danks de heersende griep, groot aantal ouders en belangstellenden hield Dr. W. K. Gaulhofer een causerie over „Be scherming van kleuters tegen infecties". De heer Gaulhofer vertelde ons op welke wijzen wij de kleuters het best kunnen beschermen tegen verschillende bekende- en enkele weinig voorkomende infectieziekten. in de pauze leidde mej. Dresens ons rond door het schoolgebouw, waarin een bijzonder grote collectie werkstukken van de kleuters was tentoongesteld. Heel grappig was het gebouwencomplex van scholen, station en huizen met de entourage van bomen, hekjes, lantaarn palen en een echte trein, alles van ge kleurd papier en karton. Ook een boer derij met toebehoren was door een aan tal kleuters gemaakt. Door het grote enthousiasme, waarmee de kinderen en hun leidsters gewerkt heb ben, is deze tentoonstelling een succes geworden. Na de pauze vertoonde de heer Hoyer een filmpje, waarin een beeld gegeven werd van een werkdag op een kleuter school in Overveen. Op onderhoudende wijze vertelde hij daarbij over de moeilijkheden en onver wachte situaties, die optreden bij het fil men van kleuters in hun klas. Hiermee eindigde een zeer geslaagde ouderavond. De Oudercommissie. Biljarten. In het nederlaagtoernooi, georganiseerd door de Beverwijkse biljartvereniging „Scheywijck" heeft dit team een 511 nederlaag geleden tegen „Duvelshoek" uit Santpoort. Uitslag Klaverjasavond. Ie prijs: de heer Sneek 4971 pnt.; 2e prijs de heer A. v. Veen 4844 pnt.; 3e prijs mevr. Böhm 4705 pnt.; 4e prijs mevr. Schipperein 4674; 5e prijs de heer Nijman 4604; 6e prijs mevr. Molenkamp 4600; 7e prijs: de heer J. Spanjaard 4554 pnt.; de zweef-prijzen werd gewonnen door de heer J. Koedijk en mevr. Gomes. SPORTIEF. Het gebeurde in de wedstrijd Robur et VelocitasEendracht, dat plotseling de scheidsrechter de fluit aan de mond bracht en met zijn vinger naar de bij de voetballer zo bekende beruchte stip wees: Penalty! Bij informatie bleek, dat de scheidsrechter een geval van „hands" had geconstateerd binnen de beruchte lijnen, alzo: strafschop voor Robur. De aanvals leider der Apeldoorners was het in zo verre met de scheidrechter eens, dat ook hij gezien had, dat één der Eendracht- spelers de bal met de hand had ge speeld, maar dat zulksgedaan was door iemand die daartoe gerechtigd was, nl. de doelman. Hij deelde dit de arbiter mede, waarna deze zijn beslissing herriep. We aarzelen niet een en ander een mooi staaltje van sportiviteit te noemen, te meer daar op dat ogenblik de stand nog 11 en de wedstrijd van belang was voor de bezetting van de onderste plaats. Tenslotte won Robur met 4-2. STANDEN. 3de Klas A:: Alc. Victrix 18—27; Eg- mondia 1824; Velsen 1923; Alkm. Boys 19—23; DTS 18—22; CSV 19— 20; Beverwijk 1818; Wijk aan Zee 1816; Meervogels 1915; ADO 19 12; ZAP 17—11; HSV 18—9. 4de Klas C.: Kinheim 18—25; RCZ 17— 23; Bloemendaal 1622; Zaanlandia 16—21; Terrasvogels 1616; WZ 18 16; OFC 13—15; EHS 18—15; DIO 17—14; GVO 17—12; Waterloo 16—3. Zoals uit deze stand blijkt, is het (degra- datiej-vonnis van Waterloo getekend. De IJmuidenaren toch kunnen het hoog stens tot 11 punten brengen en daar GVO er reeds 12 heeft, betekent dit, dat de IJmuidenaren het volgend seizoen hun geluk in de afd. Haarlem moeten proberen. GEEN COMPETITIE-VOETBAL. Voor zondag a.s. is er én voor Velsen èn voor Terrasvogels geen competitie wedstrijd vastgesteld. VELSEN VERSUS VSV 2. Velsen benut de komen competitie-vrije zondag door het spelen van een vriend schappelijke wedstrijd tegen VSV 2. Dit elftal komt uit in de Reserve 2de divisie van het betaalde voetbabi. wem. Toneelvereniging „Getosa" .1. zaterdag 13 en zondagavond 14 ari voor goed bezette zalen een lente uitvoering van het blijspel „De van Toinne van Bergen. 't nhoud van dit blijspel mag ik i naar de aankondiging van dit in Let vorig nummer van dit blad. OSA heeft met dit blijspel een ge- ge greep gedaan, want het werd een rena succes. Een van de hoofdrollen glansrol voor dhr. N. Stuvel, Z!)n medekampeerder (en broer) Stuvel tot een prima vertolking 'JJjk de beide meisjes (kampeer- - huursters van de bungalow) de Tervoort en J. Wessels speel- rollen met veel verve en gaven j spel. Mevr. G. van Noort als --r A. Liefting als oom van een or zs, maakten met de heren J. j Bol en C. Jongejans resp. als /-bezitter, postbode en veld- ItoC door hun spel het geheel :en volmaakt succes. De aankleding et décor waren bovendien prima ver- P* leuke en vlotte scènes volgen in dit elkaar aan de lopende band op, )m deze alle te beschrijven is niet pljjk. Voor het publiek was het een vol genot, en uit het spontane zus bleek wel, dat goed amateurto- och wel gewaardeerd wordt. _er Jongejans, de regisseur, ziet het an zijn gezelschap steeds in stij- .1 lijn en kan uitermate tevreden Jn het succes van deze uitvoering hij grotelijks mee. ti- L. S. anjevereniging Santpoort. 'i vacatures ontstaan door het uit- van enige bestuursleden is inmid- •oorzien. Bestuur is thans als volgt samenge- rd: R. Madiol, le voorzitter, Molen- In 34; J. Winters, le secretaris, Cremerlaan 52; A. Schutte, le Bmeester, Hoofdstraat 148; J. v. d. 1. 2e voorzitter, Molenstraat 17; Jschut, 2e secretaris, Hoofdstraat v. Dam, 2e penningmeester, genlaan 48; N. A. Groeneveld, ■k.. nris, Surinamestraat 3; J. Post, Pp; aris, Hagelingerweg 173a. - óp 22 dezer gehouden bestuurs- f-ring is besloten op de a.s. Ko- uedag in de morgenuren een ver- T kinderoptocht te houden, waar- •Hizen beschikbaar gesteld worden, g*" ddags zullen de kinderen kun- ;u-rten van een gezellig kinderpro- mma. Voor de ouderen zal des nds een amusante voorstelling ge en worden. Beide voorstellingen zul- plaats vinden in de grote zaal van nerlust. De Rijdende Viskeuken is een demonstra- j tiewagen, waarin (gratis) voorlichting wordt gegeven op het gebied van het bereiden van graatloze vis teneinde de huisvrouwen in Nederland in de gele genheid te stellen hun kennis op dit gebied te vergroten. Deze wagen bestaat uit een truck met oplegger welke een zodanige afmeting heeft, dat ook via z.g. B-wegen de klein ste dorpen bereikt kunnen worden. In de oplegger is een zeer moderne keukeneenheid met een roestvrij stalen gootsteen opgesteld. De kook-, bak- en stoofdemonstraties worden verzorgd op een flessengasfornuis; een flessengas- geyser behoort eveneens tot de inventa ris. Een ventilator zorgt voor afvoer van de baklucht. Een twintigtal dames kan tegelijkertijd op de amphitheatersgewijze aangebrachte zeer comfortabele banken de verrichtin gen van de demonstratrice gadeslaan. Echter niet alleen gadeslaan: de dames wordt uiteraard ook een proefje van de visgerechten aangeboden. Achter het demonstratiegedeelte is het „werkgedeelte" van de wagen. Hier staat o.m. een koel-diepvrieskast, waarin de verse en diepgevroren vis, welke voor de demonstraties wordt gebruikt, kan worden bewaard. Tevens bevindt zich er een grammofoon installatie, welke zorgt voor enige muziek voor de aanvang van de demonstraties. Een speciale apparatuur zorgt des win ters voor aangename warmte en verschaft des zomers de nodige koelte. Een bezoek aan de Rijdende Viskeuken welke op 9 en 10 mrt in Santpoort komt is door de aantrekkelijke demonstraties die er in worden gegeven, beslist de moeite waard. Plaats waar de wagen staat wordt in het volgend nummer bekend gemaakt. Moge het devies van de wagen: „vis 2 maal per week een zee van gezondheid" ook het uwe worden! VELSEN KLOPT OOK EGMONDIA. j Velsen houdt opruiming onder kam- i pioensillusies. Werd de vorige week i D.T.S. in eigen home met 13 door de geelblauwe geklopt, ditmaal moest Eg- mondia er met 42 aan geloven, waar door de kampioensillusies van de Eg- monders een geduchte knak hebben ge kregen. De overwinning voor onze plaatsgenoten was ongetwijfeld ver diend. En vooral ten aanzien van het spel, dat zij in de tweede helft demon streerde, zouden we willen zeggen: „Wat is het toch jammer, dat zij in de loop van deze competitie meer dan eens zo onnodig kostbare punten verspeeld hebben!" Vóór de rust was het een vrij tamme vertoning óók aan Egmondia-zijde en dit laatste baarde vooral verwondering, omdat voor Egmondia toch grote be langen op het spel stonden. Het feit, dat de bezoekers tegen de wind inspeelden, mag daarvoor geen verontschuldiging heten, zoals Velsen na de rust duidelijk zou aantonen. Kaasenbrood kreeg in deze eerste helft dan ook weinig te doen en dat ondanks het feit, dat de geel blauwe middenlinie niet op haar sterkst, speelde. Zijn beide backs Schoorl en Boon waren echter in prima vorm, zodat Zwaan-c.s. weinig gelegenheid gegeven werd Kaasenbrood onder vuur te nemen en kregen zij daartoe als eens de ge legenheid, dan trad de onmacht en de geringe stootkracht van de badplaats- voorwaartsen aan het licht. Toen er een half uur gespeeld was, pas seerde Hoogzaad met een geweldig schot de „Derper" doelman (10). En met deze stand brak de rust aan. Al vrij spoedig na de hervatting maakte Zwaan gelijk (11), daarbij profiterend van een kostbaar foutje van Kaasen brood. En nu ontwikkelde zich het beste deel van de wedstrijd. De Velsen-mid- denlinie herstelde zich volkomen en stuwde de voorhoede, waarin nieuweling Weber zich steeds beter op zijn plaats gaat gevoelen, krachtig op. Na één dezer goed opgezette aanvallen, gaf Graman Velsen opnieuw de leiding (21). De thuisclub behield het initiatief nog enige tijd. Met een geweldig schot passeerde Bakkum de Egmondse doelman ten derde male (3-1). Nadat Wittebrood de bal uit een voorzet van Weber net over de lat had gekopt, wist Zwart een kwartier voor het einde de achterstand te verklei nen (32). De spanning keerde nu weer volledig terug. Beide doelen kwamen meermalen onder hoge druk te staan. Kort voor het einde moest Hijnen zich laten vervangen door Molenaar. Deson danks hield de Velsen-verdediging onder leiding van Boon en Schoorl stand en toen vlak voor tijd Hoogzaad profiteerde van een ontactisch terugspelen van een Egmondia-verdediger op zijn doelman, zat de Velsen-overwinning (42) defini tief in de tas. SCHAAKCLUB „SANTPOORT". In de laatst gespeelde ronde van de on derlinge competitie maakten de koplopers van de eerste groep een goede beurt. Zowel Kroone als Pels en Wolters kon den daarin een vol punt aan hun totaal score toevoegen. In groep 2 gaat het er wel naar uitzien, dat Kievit de beste kansen voor promo tie heeft. Door twee overwinningen werd zijn eerste plaats weer wat steviger. In verband met de wedstrijd DOS Santpoort 2, waarover hieronder meer, kon in groep 2 slechts een beperkt aan tal partijen gespeeld worden. In onderling overleg is de voorlopige uit slag van de wedstrijd VHS tegen Sant poort 4b£4^2 geworden. Eén partij zal nu arbitrair beslist wor den. Indien deze remise wordt verklaard, krijgt de strijd in de Overgangsklasse nog een staartje, daar er dan 3 clubs gelijk onderaan komen te staan. Het spreekt vanzelf, dat de uitslag met spanning wordt tegemoet gezien. LEDEN-MUTATIES. In dit opzicht gaat het goed. Twee nieuwe leden traden weer toe (senioren), terwijl ook twee jeugdige schakers zich bij ons aansloten. Toch is er nog genoeg plaats in de ge zellige speelzaal in „Badhuis Spaarn- berg". Wat de inrichting en stoffering betreft zal men ver moeten zoeken om er eleders zo één te vinden, 't Is kijk-af! Er zijn nog altijd enige oud-leden, die destijds door drukke bezigheden node moesten bedanken. We verwachten, dat we hen zeker nog eens weer in ons midden terug zullen zien. Liefst nog vóór september a.s. BONDSCOMPETITIE. Kesting speelde een prachtige partij, waardoor de vijfde overwinning van ons tweede tiental een voldongen feit werd. „DOS" I werd met 3>Y2^Y verslagen. Hieronder de persoonlijke resultaten: 1. Mazereeuw (D.)Stolvoort (S) 01; 2. Burgertv. d. Bronk 10; 3. We- zopPieterse 10; 4. C. KooyKool haas 01; 5. SmithKruyff Yi6. RuikerSterk Jr. 10; 7. H. Kooy Leysma ]/2-Y2\ 8. ErkensVos YiY'< 9.v. d. PolKesting 01; 10. Toren vlietBaljet 01. Deze zege is des te fraaier omdat hier aan zes spelers van ons derde tiental (de nrs. 5 t/m 10) meewerkten. Kesting ver dient een etxra-pluim voor de manier, waarop hij zijn tegenstander de winst afdwong. De laatste een Ambonees had van de Oost-indische verdediging door K toegepast, niet terug. Baljet haalde het stoute stukje uit om niettegen staande verlies van Loper tegen pion, door uitstekend eind-spel een vrij-pion te creëren, die prompt tot Dame bevorderd werd. Stand toen 3/4J^. Met de 2 remisese van Kruijff en Lesma, plus voormelde winst van Kesting was de buit binnen. Dat we verheugd huis waarts keerden, spreekt vanzelf. Damclub Santpoort. Eerste groep: Hoek 13 gespeeld 18 pnt. E. Zuiderduyn 1318; Buren 1117; Bakhuys 1115; Koster 1616; de Kotr 1314; Ipenburg 1514; Wouda 15 12; de Groot 1510; Oosterling 105; v. Kan 115. Tweede groep: G. Zuiderdun 15 gespeeld 22 punten; Makges 1621; Mensen 15 20; Vlasveld 1517; v. Rijswijk 1012; Boonstra 1112; Pais 129; Post 10 8; Ipenburg 13—8; R. Kramer 34; T. Kramer 134; P. Klut 22; Kok 2—1. Nieuwe leden kunnen direkt meespelen daar zijn de zomerwedstrijden voor. Burgerlijke Stand. Bevallen: W. J. Ruijter-Vink, d., Es doornstraat 12, IJm.-o.; J. Doesburg-van der Sluis, z., De Weerdstr. 19, IJm.-O.; G. Zeilmaker-Zeeuw, z., Maasstr. 107, IJm.; A. J. Looij-Walker, z„ Planciusstr. 52, IJm.o.; J. Scherpenhuyzen-Hartman, d„ Timorstr. 127, Haarlem; H. Demmers- Ketting, z„ S. P. Kuijperstr. 9, IJm.; W. Chr. M. Coesel-de Goede, z., Jagtlustlaan 10, Santpoort; C. A. Meinema-van der Valk, d„ Havenkade 35, IJm.; J. Hark- man-Van Dalen, Meeuwenlaan 5, IJm.; G. M. W. Dijksman-de Bie, z„ Kwe kerslaan 13, Santpoort; R. Kuipers-Vis- scher, z., Hagelingerweg 179, Santpoort; C. G. Krab-Plokker, z., Saturnustraatt 33, IJm.; W. E. Rademakers-Koelma, z„ Frogerstr. no. 6a, IJm. Overleden: J. P. van den Bosch, 70 j„ echtgenoot van D. Kool, W. Barendsz- str. 18, IJm. G. A. W. Visser, 69 j„ weduwe van K. Hollander, Driehuizer- kerkweg 98, Driehuis; D. Steenvoorden, 38 j„ echtgenote van W. de Reus, Wa- tervlietstraat47, Velsen-N.; F. "^an der Sluis, 89 j„ wed. van J. Tijl, Lagerstr. 52, IJm.-O.; M. Filz, 80 j„ wed. van J. Bauer, Godfried van Bouillonstr. 31 rd„ Haarlem; J. H. van der Wel, 68 j., echt genoot van A. Zwart, Grote Beerstr. 3, IJm.; F. A. de Haan, 3 dg., zoon van W. M, de Haan en M. de Paus, Kalver- straat 7,IJm.-0. Ondertrouwd: A. Beusberg, Van Leeu- wenstr. 62, IJm. en A. A. van Embden, Woonwagenkamp, Velsen-z.; J. C. de Roos, Trompstraat 203, IJm.-O. en T. Berghuis, Van Langeveldstr. 2, Velsen- nrd.; A. van der Linden, Wilhelmina- park 38, Oegstgeest en J. Levison, Pla- netenweg 177, IJm.; t.a.: Oegstgeest, Wilhelminapark 38; H. G. van der Ham, Ged. Raamgracht 26, Haarlem en A. van Dorp, Planetenweg 112, IJm.; K. A. van der Zee, IJsselstr. 73, IJm. en L. C. Buis, De Roemerstr. 19, IJm.; t.a. IJm., IJsselstr. 73. Gehuwd: P. Singels en A. van der Leek, IJm.-O., Eksterlaan 12; H. J. Holshuijsen en J. C. Warners, IJm., Alexander Bell- str. 83; J. Dieffenbach en M. E. van der Meij, Krommenie, Eikenlaan 76; P. F. Hartendorf en M. E. Michel, Sant poort, Zinneveldtlaan 35; C. W. Oster- mann en C. van der Kroft, IJm., Bloem- str. 23; H. Hom en S. M. van Eijk,' Velsen-N. Ir. Krijgerstr. 32; L. La Pierre en C. Gomer, IJm., Kennemerlaan 147; W. Wagner en R. J. W. Westra, Eg- mond a. Z„ Watertorenweg 6; R. J. van der Meulen en A. W. Kion, IJm. Roerstraat 47. Gereformeerde Kerk 10 en 17 uur ds de Kluis Chr. Gereformeerde Kerk (Piiiel-Kapel) v.m. 10 uur ds J. J. Rebel n.m. 4 uur ds J. C. Maris Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10 uur ds P. J. van Schayck Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 9.35 uur ds. J. A. Roskam Ver. Vrijz. Herv, IJmuiden 4belenstraat 1 te IJmniden, 10.30 uur ds J. H. Marwitz, Bussum Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds J. C. Remijn 19 uur ds. H. J. Langman, Amsterdam Adventskerk 10 uur ds G. H. v. Willenswaard, Jehova Getuigen Wachttoren Studie Diensten zondags van 78 uur in het Cultureel Gebouw, IJmuiden Dinsdags van 89 uur Hagelingerweg 190 en Rijksweg 331 Gem. Gods Cultureel Gebouw, IJmuiden Elke zondag 10 uur Zondag a.s. J. HEKMAN, Hoofdstraat 236 Telefoon 8510 APOTHEKEN Zondag a.s. De Santpoortse Apotheek Bloemend.straatweg 145, Santpoort- Z Telefoon K 2560—8249 Wijkzusters „Het Witte Kruis" Zondagdienst Zr Lammerts, Curagaostraat 18 b Santpoort, Tel. 8756 Gezonde warmte in huis. Prikkelhoest, hoofd- en keelpijn, adem halingsmoeilijkheden en hardnekkige dorst, het gevoel langzaam uit te drogen dat zijn zo in één zin de klachten, die men veelal hoort in huizen, waar men centrale verwarming heeft, maar ook in vertrekken met kolen-, gas- of olie-ver warming komt het euvel van een onpret tige, té droge lucht veelvuldig voor. Al heel lang zijn in binnen- en buitenland pogingen in het werk gesteld om hier voor een oplossing te vinden. Er is thans een luchtbevochtiger in de handel gebracht, ontwikkeld volgens een Zwitserse vinding, die door de lucht het nodige vocht toevoert. Daardoor wordt het mogelijk ook 's winters binnenshuis, met weinig kosten, in een gezonde en prettige atmosfeer te leven. Dit, aan de binnenzijde met plastic be werkte, ivoorkleurige apparaat is zowel voor de ribben- als voor de platenradia- tor te gebruiken; het heeft bovendien be scheiden afmetingen. Ook op de inge bouwde vloerradiator kan het dienst doen. Deze airsafer ontleent zijn werking aan geperforeerde, dubbelzijdige filters, die het bevochtigings- en filtreeroppervlak vermenigvuldig en. De gebruiksduur van deze filters is, bij regelmatig gebruik 6 a 8 weken. Ned. Ver. van Huisvrouwen. Afdeling Santpoort Op dinsdag 1 maart a.s. komt uit den Haag, om 2 uur, voor deze vereniging in het Jengdgebouw aan de Schip- broekenweg de EMKA SHOWdit is een modeshow met voorlichting over bekende Nederlandse merkproducten, waarbij de collectie zal worden ge toond door 4 mannequins: n.l. 3 dames en één heer. Introductie is toegestaan. Zondag 28 februari: H.H. Missen te 7 uur, 8.15, 930 Hoogmis, 11.30 uur. Te 7 uur Lof. Maandag 29 februari: te half 10 Gez. Huw. Mis voor het bruidspaar Veenings- v. d. Veldt; te half 11 gez. Huw. Mis voor het bruidspaar Heeremans-Reniers. Dinsdag 1 maart: te 10 uur: Gez. Huw. Mis voor het bruidspaar Dam-Kwaak. Woensdag 2 maart: Aswoensdag. Te 7 uur Gez. H. Mis. Te 8 uur Kindermis; 's avonds 8 uur Stille Avondmis. Vrijdag 4 maart: Eerste vrijdag v. d. maand. De H. Mis te 7 uur (gezongen); 8 uur9 uur 's avonds half 8 Kruisweg oefening. Zaterdag 5 Maart: Biechthoren van 6- 9 uur. Te half 8 Broederschapslof. Personalia. Mevr. C. van Bensichem-Hop heeft met goed gevolg de Pas-Tunettecursus vakbekwaamheid en algeme verkoop- kunde doorlopen en is voor de daarbij opgedragen werkproeven geslaagd. Let er morgen eens op hoe automobilisten met onverminderde snelheid en zonder „reserve" een autobus voorbijrijden die stilstaat bij een halte. Ook dat is onvoorzichtig rijden, want tien tegen één dat de uit gestapte passagiers de rijweg zullen oversteken. Maar U zult ook tot de ontdekking komen dat niet iedere automobilist zo onvoorzichtig rijdt.

Weekblad Huis aan Huis | 1960 | | pagina 1