SaripoaftWeehblad aan öceflikbeurtoo PASEN. Emmabloem-collecte. R.K. Kerk, Santpoort ^ZONDAGSDIENST ARTSEN J 38 m 39 40 Am I 39 A§ 40*1! 376 38 s 39S 4CÈ 37 B 38B 39B 4<W Ie Jaargang no 15 Redaktie: Terras weg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Vrijdag 15 april 1960 Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 „3ïaa>c gaat een 3tee% aaavfrif" In Bazel heb ik telkens weer verbaasd gestaan: Je komt er nooit een begrafenis tegen! Vrienden zeiden: o, maar dat is heel eenvoudig. Daar zijn wij in onze stad veel te hygiënisch voor en ook te veel mensen van goede smaak. Een begrafenis is immers een wanklank in de straten, het bederft het beeld van de mens die gezond is en leven wil; aan de dood wordt niemand graag herinnert. Wij doen het zo: we laten de mensen zoveel mogelijk in ziekenhuizen sterven en als ze dan toch vervoerd moe ten worden naar de kerkhoven, dan doen wij dat met auto's die zoveel mogelijk lijken op de wagens waarmee een gewoon mens rijdt. Het is goed ons zo iets met Pasen te herinneren. Wij lopen, dacht ik, allen graag een straatje om, als wij herinnerd worden aan de stille tegenwoordigheid van de dood. Hij is een vijand, zegt de bijbel. Gelukkig de enige, die wij niet behoeven lief te hebben In die heimelijke verbleoming, waarbij wij onze nederlaag niet bekennen willen, schuilt natuurlijk een oneerlijkheid. In de vissersdorpen, waar de dood soms on verwachts slachtoffers maakte, leefde in de oude tijd iets van respect voor deze metgezel. Als een predikant, gewapend met een hoge hoed, door de straten ging om in een gezin het bericht door te ge ven, dat op de rederij was binnengeko men, dan wist het kleinste kind er over mee te praten. „Daar gaat een dominee voorbijDe stilte viel. Die uitdruk king kennen wij nog. Alleen: wij lachen er om, wij weten niet meer waarom wij stil zouden zijn, waarom wij onze metge zel op de straten zouden respecteren. Dood - - wat een wansmaak! Begrafenis houdt uw straten liever schoon! Een hoed, die even gelicht wordt ru ja! Maar het bloed kruipt waar -.et niet gaan kan. De genegeerde metgezel neemt wraak. Hij kan het niet zetten zo mis kend te worden. Hij gluurt langs de weg. Langs diezelfde weg, waarvan wij de begrafenisstoeten zouden willen wegzui veren Pasen zegt: Christus is opgestaan. Pasen zegt: Christus overwint onze sinistere metgezel. Daar gaat een dominee, nee, daar gaat een Heer voorbijWij wor den stil. Wij mogen zelfs lachen, want daarin onthult zich onze verlegenheid om de aanwezigheid van die ander, die door onze straten gaat. De laatste vijand, die vernietigd wordt, is de dood. De af mars is begonnen. Wie de boodschap van Pasen hoort, weet van schone stra ten. Want ook waar een groot verdriet heerst daar gaat een Heer voorbij! „Mijn Heer en mijn God!" „Niemand ontspringt de dans". Zo luidt de titel van een boek van Kirst, waarin hij een afschuwelijke fantasie geeft over de ondergang van Europa als een atoomoorlog ontbrandt. Alles voltrekt zich in zes dagen. De schrijver moet dat dieper bedoeld hebben, als hij zegt: de zevende dag overleeft Europa niet. De uren der mensheid waren geteld. Er is een wereld denkbaar, waar geen begrafenissen meer zijn, omdat mensen verzengen zonder een spoor achter te la ten, waar geen dominees meer voorbij gaan en geen Paasklokken meer luiden. Waarin de boodschap voorbij zou zijn, omdat wij niet de dood, maar deze Heer hadden laten afmarcheren, omdat zijn geschenk van Pasen voor ons niet bruik baar was. Iedere Paasoverdenking moet, dacht ik, in deze onrust uitlopen. Wat doet u er mee? Wat doen wij er samen mee? Waartoe beweegt het de kerken? En de staten? En de machten? Dat is de vraag van de zevende dag. Die God tot Paasdag heeft gemaakt! J. C REMIJN. Vereniging tot het houden van Nationale Dagen Santpoort-Zuid Bloemendaal-Noord Aan alle meisjes en ionoen sl Op Koninginnedag a.s. organiseert onze vereniging voor jullie drie belangrijke evene menten en wel: le een kinderoptocht 4.359.30 uur 2e filmvoorstelling voor de kleuters 10.0012.00 uur 3e behendigheidswedstrijden 10.0012.00 uur Voor de kinderoptocht is het de bedoeling dat jullie alleen of samen met je zusje(s), broertje(s), vriendje(s) of vriendinnetje(s) iets uitbeeld of, en dat kan ook heel leuk zijn een mooi versierde autoped of fiets mee doet. Om nu te zien wat wij be doelen gaan jullie maar eens kijken bij de drie winkels hier in Santpoort waar een plaat met 5 foto's hangt van een optocht welke vorig jaar werd gehouden in een andere plaats. Er ligggen prachtige prijzen voor jullie klaar, terwijl voor de kinderen die niet met een prijs naar huis kunnen gaan, een troostprijsje aanwezig is. Natuurlijk gaat deze optocht niet zonder muziek door de straten. Het fanfarekorps „Wilheimina" zal voorop lopen. Er wordt gestart om kwart voor negen vanaf het parkeerterrein Bloemendaalse Straatweg. Een deskundige Jury bestaande uit: Mej. Els Buitendijk (hoorspelactrice) en de Heer Klein (kunstschilder) zal alles beoordelen en om 9.30 uur zullen dan de prijzen worden uitgereikt In gebouw „de Toorts" begint om 10.00 uur de eerste van de twee filmvoorstellingen voor de kleuters. Iedere voorstelling duurt bijna een uur. Eveneens om 10.00 uur beginnen op de van Dalenlaan (tussen de flats) de behen digheidswedstrijden. Hieraan kunnen alle meisjes en jongens van 6 t/m 14 jaar deel nemen. Welke wedstrijden het zullen zijn en voor welke leeftijdsgroepen zullen wij jullie nog laten weten. Voor de optocht en voor de wedstrijden (jullie mogen natuurlijk aan beide mee doen) kunnen jullie je aanmelden op de volgende adressen: Zr. Damsma, Duinlust- parkweg 64; v. Schoneveld, Bloemendaalsestraatweg 132; de Vos, Zinneveldlaan 33. Maar uiterlijk woensdag 27 april. Liever nog eerder. We rekenen er op dat jullie allen meedoen, dus tot ziens op Koninginnedag. HET BESTUUR. AAN DE OUDERS VAN DE KINDEREN. Bovenomschreven delen van het programma voor Koninginnedag, is speciaal voor Uw kinderen ontworpen. Op het avondprogramma komen wij later terug. Dit alles echter wordt ons mogelijk gemaakt door de leden van onze vereniging. Toont Uw gemeenschapszin. Meldt U aan als lid van: de Vereniging tot het houden van Nationale Dagen bij één der bovenstaande adressen. Min. contrib. 1.50 p. jaar. Voo' dit luttele bedrag vieren Uw kinderen echt Koninginnedag! In de week van 18 tot 24 april zal we derom de jaarlijkse Emmabloem-collecte worden gehouden, ten bate der T.B.C.- bestrijding. De T.B.C.-bestrijding is de laatste jaren door Kanker- en Rheuma-collektes wat op de achtergrond gekomen. Het is ech ter dringend noodzakelijk de Emma- bloem-collekte te steunen; nog lang niet is de gevreesde T.B.C. bestreden en nog dagelijks moeten patiënten worden op genomen. Door Uw hulp is het mogelijk dat deze mensen in sanatoria een goede verzorging krijgen. Geef dus met milde hand. Collektanten kunnen zich melden bij Mevr. Winters-van Vliet, Cremerlaan 52 en Mevr. Roodenberg, Bloemendaalse straatweg 87. OranjcVereniging Noord Let U vooral op het volgende nummer van dit blad waarin onze volledige pro gramma's worden gepubliceerd. Heeft U onze ledenwerf-actie reeds ge steund door U op te geven als lid? Telefoonnummer 7654. Gironummer 252492. J. R. Madiol, Molenveltlaan 34, met vermelding: Contributie 1960 Oran jevereniging. Minimumcontributie 3,per jaar per gezin. Burgerlijke Stand. BEVALLEN: G. D. van Wetering Schoon, d., Strengholtstraat 6, IJmuiden- Oost; L. van KetelHospes, d., Vrou- wehekstraat 48, Haarlem; J. Oldenburg- Hoekstra, d., Eenhoornstraat 48, IJmui den; J. C. H. WeversHendriks, d., Spaarnestraat 105, IJmuiden; H. W. Ja cobsDe Weers, d„ Sparrenstraat 6; IJmuiden-Oost; M. P. Morees-Van Ber kelaar, d., Tulpenstraat 13, Santpoort; M. de BrouwerMeinders, z., Curagao- straat 40, Santpoort; E. P. van Muis winkelVerbeek, z., Schulpweg 29, Velsen-Noord. OVERLEDEN: J. Meijer, 64 j., echtge noot van C. Dazert, Valeriuslaan 21, Driehuis; P. Zoon, 68 j., echtgenoot van F. A. Lubbers, Van Rijswijkstraat 6, Velsen-Noord; T. Remmers, 67 j„ echt genoot van D. de Waard, Piet Hein- straat 72, IJmuiden-Oost. ONDERTROUWD: C. Klaver, Jacob van Heemskerkstraat 26, IJmuiden, en N. P. Kwak, Van Speykstraat 38, IJmuiden- oost; J. J. Grannetia, Lekstraat 4, Haar lem, en G. G. van Waard, Hagelinger- weg no. 48, Santpoort; R. G. Landwehr Johann, Hof van Egmond 31, Haarlem, en J. Nat, Roggeveenstraat 2, IJmuiden- Oost, t.a.: IJmuiden-Oost, Roggeveenstr. 2; C. N. Rosman, Teijlerstr. 46, Haar lem, en E. C. Ernens, Tuinderstraat 79, IJmuiden-Oost, t.a.: IJmuiden-Oost, Tuin- dersstr. 79; H. C. Martens, Napierstraat 20, IJmuiden, en W. C. Snoek, Fazan tenlaan 32, IJmuiden-Oost; J. J. Vuur- boom, Valeriuslaan 9, Driehuis, en H. Kras, Lorentzstraat 22, IJmuiden-Oost, t.a.: Heemskerk, A. H. Ingen Housz- straat 9. GEHUWD: P. J, van Croonenberg en A. E. W. C. van Gent, IJmuiden-Öost, Wijk aan Zeeërweg 86; J. H. Branden burg en L. Zwart, IJmuiden, Siriusstraat 3; A. Dijkstra en K. Dijkstra, Santpoort, Gladiolenstraat 22; P. Duvalois en A. A. Gorter, Santpoort, Kerkerinklaan 8; M. A. Binsbergen en H. Mol, Haarlem, Van 't Hoffstraat 1. Koorzang verhoogt de saamhorigheid. Saamhorigheid is een belangrijke factor voor de bevolking van een land, dus ook voor kleinere bevolkingsgroepen en dan denken wij in het bijzonder aan de Ge meente Velsen. De culturele opbouw in onze gemeente is na de laatste wereld oorlog dan ook in urgentie gezien en de aanpak getuigt daarvan. De Gemeente heeft zijn Culturele Centrum en zijn kan toor waar dagelijks enige ambtenaren, door de Gemeente aangesteld, die werk zaamheden doen, welke nodig zijn om het culturele leven op peil te houden en uit te bouwen. Wanneer dan ook de mare over ons land gaat en ook in onze Gemeente: „Koor zang in nood", in het Vrije Volk heeft hierover enige tijd geleden een belang rijk artikel gestaan, en verder uit ons land belangrijke documentatie ons ter hand wordt gesteld en wij daarnaast zelf in onze sectie Zang van de Velser Ge meenschap de moeilijkheden moeten mee maken, dan moet er iets gebeuren om dit een halt toe te roepen en verdere moge lijkheden te bedenken die tot herstel kun nen leiden. Het Gemengde Koor Vox Humana uit Santpoort, dat vijftig jaar bestaat, dat zich landelijk superieur heeft kunnen noemen, heeft een periode van ontbin ding meegemaakt, welke met moeite en door tusseenkomst van de Sectie zang der Velser Gemeenschap ongedaan is gemaakt. Dit gemengde koor gaat nu moeizaam met zijn repetitie s door, maar zonder mannelijke versterking zal het niet die plaats behouden waar het gezien zijn superieure verleden aanspraak op maakt. Het IJmond-mannenkoor zou in deze in dustrie-gemeente een belangrijk koor worden, een jong koor dat in kwaliteit hoorbare vorderingen maakte. Het is ech ter ook in ontbinding geweest, wegens terugloop van leden, heeft zich nu weer hersteld en gaat ook moeizaam verder als mannenkoor Vriendschap. We zouden nog meerdere koren kunnen noemen, want de terugloop van leden is groot in alle koren en juist de mannen zijn het die het eerst weggaan. Door dit weggaan is de stemverhouding van het gemengde koor dikwijls zo slecht gewor den, dat daarna ook de dames volgen. Een kleine kern tracht toch door te gaan, financieel dikwijls onmogelijk, en hetgeen ze geven is beneden normaal. Ja, als het jaarlijkse concert in uitvoering komt heeft het publiek critiek, de recensie is onvol doende, en het culturele peil gezakt, ergo we zijn tercht gekomen op het terrein van culturele afbraak. En toch, Koorzang verhoogt de saam horigheid. Zullen we doorgaan in deze mineur stem ming en dan tegelijkertijd menen dat we bezig zijn de afbraak om te werken tot herstel en uitbouw? Zeer zeker niet, er zijn gelukkig ook nog honderden koor leden in onze Sectie-gemeenschap die hun zangavond niet willen missen, want ze maken immers reeds deel uit van de gebondenheid om te samen iets te doen, de saamhorigheid is voor hen reeds een deel van hun leven. Want ook dat zin gen brengt geluk, zo klinkt een loflied voor natuur en stad, voor historie van het land waar we wonen, och en wat niet meer. blij die componeerde werd de kunstenaar voor alle tijden. Wat is de Kerk zonder zang en laten we eerlijk zijn, wat ontroerde ons toen een eigen kind zijn eerste liedje ging zingen. Ja, wat is een huisgezin waar niet gezon gen wordt, Neen, honderdmaal neen, geen mineur stemming maar een oproep tot onze be volking; maak één avond vrij en zing. Zing met ons mee, want we willen niet afbreken, maar blijven bouwen aan de koorzang. Dus mannen neem het besluit en kom, dan komen de dames vanzelf. Versterkt de cultuur van onze Gemeen te, stelt er prijs op goede zangkoren in die gemeenschap te hebben en zegt met ons in ernst Koorzang verhoogt de saamhorigheid. Voor de Sectie Zang Stichting der Velsergemeenschap A. T. 5e Jeugd-muziekconcours voor Kennemerland. 14, 21 en 28 MEI a.s. Inschrijving heden geopend. Traditiegetrouw zal ook dit jaar weer een Jeugd-Muziek Concours voor Ken nemerland worden gehouden, en wel op de zaterdagavonden 14, 21 en 28 mei a.s. De organisatie hiervan zal weer in han den zijn van de afdeling Kennemerland van de Vereniging Jeugd Muziek, die dit reeds enige jaren achtereen met veel succes en tot volle tevredenheid van alle uitvoerenden heeft gedaan. Het concours zal worden gehouden in de grote zaal van het Hervormd Verenigingsgebouw aan de Schans te Beverwijk. De inschrijving staat open voor alle jeugdige muziekbeoefenaars in Kennemer land, binnen de begrenzing Santpoort, Uitgeest en Castricum met alle hiertus sen gelegen plaatsen. De groepen waar voor kan worden ingeschreven zijn, pia no, zang, viool en alle overige strijk- en blaasinstrumenten. De klassen bestaan uit de volgende leef tijdsgroepen: Klasse A 6 en 7 jaar; Klasse B 8 t/m 12 jaar; Klasse C 13 t/m 16 jaar; Klasse D 17 t/m 20 jaar; Klasse E 21 t/m 25 jaar. Voorheen was de inschrijving alleen mo gelijk tot en met 18 jaar. Daar evenwel de leeftijdsgrens voor het lidmaatschap van Jeugd Muziek op 25 jaar is ge steld, heeft het Bestuur de leeftijdsgrens voor deelneming aan dit concours, billijk heidshalve, eveneens op 25 jaar gesteld. De beoordeling door de jury zal echter klassikaal geschieden, zodat de kansen voor iedere leeftijdsgroep gelijk zijn, ter wijl ook het aantal lesjaren in aanmer king zal worden genomen. De jury, waarin voor iedere groep een specialist zitting heeft, is samengesteld uit de volgende musici: P. J. Vincent voorzitter, spec, piano; M. Adam spec, strijkinstrumenten; W. Steyn spec, blaasinstrumenten. Inschrijfformulieren kunnen worden aan gevraagd bij de muziekleraren en lerares sen, hoofden van scholen en bij het Se cretariaat van Jeugd Muziek: Baljuws laan 14, tel. 3699, De inschrijving sluit op 30 april a.s. Wij twijfelen er niet aan, of de deelne ming zal, evenals vorige jaren, weer zeer belangrijk worden en aldus een goed beeld geven van het peil van de muziek beoefening van de jeugd in Kennemer land. Het is wel zeer wenselijk de opgave tot deelneming zo spoedig mogelijk in te zen den, daar de mogelijkheid bestaat, dat bij grote deelneming de inschrijving eerder moet worden afgesloten, indien het aan tal te beoordelen deelnemers tè groot mocht worden. Jeugd van Kennemerland, de daad is thans aan UI Jeugd en muziek wacht gaarne Uw ant woord! GOEDE VRIJDAG: Herdenking van het lijden en sterven van Onze Heer. Te 3 uur plechtige Kruiswegoefening. 's Avonds half 9 plechtige Avondviering van de Passie des Heren. PAASZATERDAG: De plechtige Paasnachtwake begint des avonds half 11 en eindigt met de Paas- vigilie Mis te middernacht. ZONDAG 17 APRIL EERSTE PAASDAG. H.H. Missen te 7 uur, 8.15, 11.30. De So lemnele Hoogmis te half 10. 's Avonds te 7 uur plechtige Paas-Ves- per met preek. MAANDAG 18 APRIL TWEEDE PAASDAG. De H.H. Missen te 7 uur, 8.15, 11.30. De Hoogmis te 9.30. DINSDAG 19 APRIL. Te 10 uur huwelijkssluiting van het Bruidspaar Dreffenbachv. d. Mey. Daarna de gezongen Huwelijksmis. ZATERDAG 23 APRIL. Te half 8 Broederschapslof ter ere van Maria van Altijddurende Bijstand. Ned. Herv. Kerk Goede Vrijdag, Dorpskerk 10.30 en 19.30 uur ds J. C. Remijn H.A. Goede Vrijdag, Adventskerk 19.30 u. ds G. H. v. WillenswaarJ, H.A. le Paasdag Dorpskerk 9 en 10.45 uur ds J. C. Remijn Adventskerk 10.30 uur ds G. H. van Willenswaard Gereformeerde Kerk 10 en 17 uur ds de Kluis Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) Goede Vrijdag 20 uur gecombineerde dienst in Haarlem-nrd le Paasdag v.m. 10 uur ds J. C. Maris u.m. 4 uur ds J. J. Rebel 2e Paasdag 10 uur gecomb. dienst in Haarlem-nrd Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 9.35 u. ds. J. A. Roskam, Gezinsdienst Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur ds G. Nijenhuis Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10 uur ds P. J. van Schayck Jehova Getuigen Wachttoren Studie Diensten zondags van 78 uur in het Cultureel Gebouw, IJmuiden Dinsdags van 89 uur Hagelingerweg 190 en Rijksweg 331 Gem. Gods Cultureel Gebouw, IJmuiden Elke zondag 10 uur le Paasdag M. M. C. TROOSTER, Wijn. Daniëls- laan 14, Telefoon 8410 2e Paasdag PH. HASELAGER, Hoofdstraat 136 Telefoon 8570 APOTHEKEN le en 2e Paasdag Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 25608284 Wijkzusters ,,Het Witte Kruis" Zondagdienst geen opgaaf ontvangen Anti-Hongercampagne van Nederlandse Bakkers Laatste Bonkaart nog éénmaal verkrijgbaar. Geïnspireerd door de gedachte dat de komende Bakkerijtentoonstelling „Neba- to", van 1020 mei in het RAI-gebouw te Amsterdam, gewijd zal zijn aan het daaglijks brood in de wereld, besloten de Nederlandse bakkers tot het voeren van een grootscheepse charitatieve actie. Een nationaal comité, waarvan Prins Bern- hard het Beschermheerschap aanvaardde, gaf opdracht tot het herdrukken van de laatste landelijke broodbonkaart in een oplage van niet minder dan 3 millioen exemplaren. Deze kaarten zullen tussen 9 en 15 mei door de bakkers en hun be zorgers worden verkocht voor 25 ct. per stuk. Noch voor de verkopende bakkers, noch voor het publiek is met deze actie iets te winnen. Achter op de kaart is een tekst gedrukt, waarin o.m. gezegd wordt: „Deze kaart verstrekte U een broodrant soen van 1800 gram per week. Vandaag leven er op onze aarde millioenen men sen voor wie een dergelijk rantsoen ook nu nog een nooit gekende weelde is. Mensen die NU veel minder hebben dan wij TOEN. Uw bakker vraagt U in deze dagen van bevrijdingsherdenking een steentje te willen bijdragen aan de bevrij ding van medemensen, die nog altijd zuchten onder het juk van honger en on dervoeding". De baten van deze actie, naar men hoopt een paar honderd duizend gulden, komen via de Nederl. Org. v. Intern. Bijstand (NOVIB) ten goede aan de anti-hongercampagne die de F.A.O., de Landbouw- en Voedselorganisatie der Ver. Naties, de eerste 5 jaar gaat voeren. De uitvoering van de actie is organisa torisch en financieel mogelijk gemaakt door de belangeloze medewerking der Kon. Ned. Gist- en Spiritusfabriek, de Stichting Import Bloembureau, de Be- drijfsver. voor het Bakkersbedrijf en de Stichting „Nebato". VOEDINGSMIDDELEN 10e PERIODE 1944 (3 SEPTEMBER-30 SEPTEMBER) VOOS HOUDERS VAN INLEGyF.LDEN GA 401 8 OHK&4KÏ KA-410 BAND BRO« 37 A# BÏJ OW" SlluUl) BROOb SSO«ê »RO«||§ I 40 m X BKOifU BilOoB BROifSfe 37A« 38A3QAa- 40A*r 6 leo^. BÏIO op, »RO(pï BRO#, SROÖjB, BRÖOJB BROt*# BROtp; De aktie Brood in de wereld' In 1955 werd ter gelegenheid van de of ficiële herdenking van Nederlands bevrij ding door de Nederlandse Bakkerij een manifestatie gehouden door de zeer ge slaagde Zweeds wittebroodsaktie ten be hoeve van het Roode Kruis en de Stich ting 19401945. De totale geldopbrengst van deze aktie was een kwart millioen gulden. Geïnspireerd door de gedachte dat de komende internationale bakkerijtentoon stelling (van 1020 mei in de k.A.I. te Amsterdam) gewijd zal zijn aan het daaglijks brood in de wereld, zijn vanuit de bakkerij plannen gerezen om opnieuw een grootscheepse charitatieve aktie te voeren. Te dien einde is in het leven geroepen een groot nationaal aanbevelingscomité, waarvan het beschermheerschap is aan vaard door Z.K.H. de Prins der Neder landen. Tevens is een uitvoerend werkcomité be noemd dat nadere uitvoering heeft gege ven aan de gedachte meer brood te bren gen in een wereld waar nog zovelen het eenvoudige daaglijkse brood niet kennen. Het uitvoerend comité is samengesteld uit personen, die de gehele bakkerij zo wel werkgevers als werknemers uit de sector groot-, midden - en kleinbedrijf alsmede de coöperaties, vertegenwoordi gen. Het is dus een actie van de gehele ne- derlandse bakkerij, evenals dit het geval was in 1955. De aktie. De broodbonkaart in de laatste oorlog was voor alle nederlanders symbool van leven. Deze gedachte bracht het comité er toe 3 millioen broodbonkaarten te la ten drukken. Uitgekozen werd Bonkaart KA-410 uit de 10e periode 1944 van 330 september, de laatste kaart die voor geheel Nederland gegolden heeft. In de week van 9 t/m 14 mei zullen de bakkers en hun personeelsleden zowel in de winkels als bij de bezorging deze bon kaart aan het publiek verkopen voor een kwartje. De tekst van deze bonkaart luidt: BROOD IN DE WERELD „Deze bonkaart over de periode, waarin „Dolle Dinsdag" viel, is een herinnering Vervolg pag. 2

Weekblad Huis aan Huis | 1960 | | pagina 1