SanfooorftWeehMad aan VnJ - mje-Vereniging Santpoort-Noord Programma der feestelijkheden op Koninginnedag. Vereniging tot het houden van Nationale dagen te Santpoort-Zuid en Bloemendaal-Noord. Bevrijdingsdag 1960. Ja, 'k geloof en daarom zing ik. Vergadering van de C.M.B. te Santpoort. Concert in de Dorpskerk. BURGELIJKE STAND. Bridgeclub De Kennemers Reigers uit vrije natuur sloten vriendschap met Mantel-Bavianen. Beu BeL/mcRime rei Geo on n umm crs R.K. Kerkf Santpoort Ötödikböurten [zONDAfiSDMSTMSBNj Bevrijdingsplaat voor Kerkrestauratie. 31e Jaargang no 16 'edaktie: Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Lgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 HUIS Vrijdag 22 april 1960 HUIS Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 -sierde kinderoptocht. aan kunnen deelnemen alle kinderen der lagere scholen. Het is de bedoeling dat de kinderen hun autoped, fiets of een ander vervoermiddel hiertoe versieren. Ook het uitbeelden of voorstellen van een bepaald onderwerp hetzij individueel of in groeps verband komt hiervoor in aanmerking. Voor de mooist versierde autoped, fiets, enz., alsmede voor de individuelen en de groepen, stellen wij mooie prijzen ter beschikking. 9.209.50 uur. Keuring door de Jury op de schoolpleinen der lagere scholen. J.5010.00 uur. Vertrek der kinderen van de schoolpleinen met muziekkorpsen naar de Terrasweg, waarna opstelling aldaar. 10.00 uur. Vlaggenparade. Na het vlaghijsen wordt door alle kinderen het eerste couplet van het Wilhelmus medegezongen. 10.10 uur. Vertrek van de versierde kinderoptocht met 1400 kinderen door het dorp. Muzikale medewerking verlenen de muziekkorpsen „Wilhelmina", ,,Soli Deo Gloria" en het jeugdtamboerkorps „Soli Deo Gloria". Route van de optocht: Terrasweg, Berglaan, Molenveltlaan, Schip- broekenweg, Westerhoevelaan, Biallosterskilaan, Cremerlaan, An- tillenstraat, Curagaostraat, Arubastraat, Bonairestraat, Suriname- straat, Hoofdstraat, Terrasweg, alwaar tevens ontbinding van de optocht. Hierna prijsuitreiking op het schoolplein van de School met de Bijbel, alleen voor hen, die een prijs hebben. Op de scholen zal nader bekend gemaakt worden waar de afge- kopte bloemen afgehaald kunnen worden. Kindervoorstelling. Voor de kinderen van de leden wordt een kindervoorstelling gehouden in de grote zaal van „Zomerlust". Hierin treedt op de zeer populaire kindervriend „Santos" met o.a. goochelen, buikspreken, spelletjes, poppenkast enz. Opening der zaal 14.15 uur. Aanvang der voorstelling 14.30 uur precies, einde onge veer 16.30 uur. Avondvoorstelling. Voor de leden wordt een avondvoorstelling gehouden in de grote zaal van „Zomer lust" met een Cabaret Revue getiteld „Anoviteiten", waarin o.a. optreden: Peter Piekos, The Broytons, Rob van Reyn en vele anderen. Zij brengen U de meest populaire nummers, acrobatiek, manipulaties, pantomimes enz. Muzikale omlijsting door: Anton Dijkman. Op het toegangsbewijs vindt U tevens het volledige programma vermeldt. De leden kunnen hun gratis toegangskaarten voor de middag- en avondvoorstelling afhalen vanaf maandag 25 april tot en met vrijdag 29 april a.s., uiteraard tijdens de winkeluren, bij: Foto Schutte, Hoofdstraat 148 en Sigarenmagazijn Seegers, Hoofdstraat 196. Op bon A van het diploma 1960 worden toegangsbewijzen verstrekt voor de kinder voorstelling, op de bonnen B en C elk één toegangsbewijs, tevens programma, voor de avondvoorstelling. U kunt zich nog opgeven als lid door Uw contributie te storten op ons gironummer 252492 t.n.v. J. R. Madiol, Molenveltlaan 34, met vermelding contributie Oranjever eniging 1960, of telefonisch via ons nummer 7654 aan te melden. De minimumcontri butie bedraagt 3.per jaar per gezin. U steunt hiermede het doel van de Oranjevereniging „Santpoort-Noord". Helpt allen mede Koninginnedag op waardige wijze te vieren en verzuim niet Uw vlag uit te steken. TERRASVOGELS-WEL EN WEE. Zoals bekend mag heten, heeft het eer ste elftal der Vogels zich dit seizoen op royale wijze in de vierde klas KNVB weten te handhaven. Het 2de elftal heeft weliswaar in levens gevaar verkeerd, doch heeft nog juist bijtijds het vege lijf ten koste van Kin- heim 2 weten te bergen. Het vierde elf tal der blauwwitten is daarin echter niet geslaagd: Het degradeerde Lest best: Het derde elftal, waarin de „oudjes" waren ondergebracht, bracht zondag j.l. Vogelenzang 2, dank zij twee doelpunten van de voet van ja, u raadt het natuurlijk al van Hein Rob ben, een 20 nederlaag toe en promo veerde daardoor naar de tweede klas. We bieden het elftal, gevormd door Schrader, Bus en Akkerman, Schoon, Dordtmunt en Cardol (47 jaar, stil going strong), Wijnen (Timmer), Zaal, Röb- ken, Gobben en Godhart, gaarne onze gelukwensen aan. OM HET KAMPIOENSCHAP ".'AN VELSEN. Onder auspiciën van de Velser Sport stichting zullen 10 amateur-elftallen uit onze gemeente deelnemen aan de strijd om het kampioenschap van Velsen. Zij zijn in 2 poules ondergebracht, nl. VSV, Waterloo, Kinheim, VVB en IEV in de ene poule en Stormvogels, Terrasvogels, Velsen, IJmuiden en SVIJ in de andere. Zaterdag a.s. worden reeds gespeeld VelsenStormvogels en VSVWater loo. TERR 3VOGELS VERLIEST VAN RENv 'A. Terrasvogels had zondag Renova op be zoek, dtclub, die onder leiding van on ze plaatsgenoot A. Mynett dit seizoen beslag gelegd heeft op het kampioen schap van de afdeling Haarlem van de KNVB en daarmede het recht verkreeg het volgende seizoen uit te komen in de 4de klas van de KNVB. En de kans, dat de Haarlemmers zich in hun nieuwe om- V-ving zullen thuis gevoelen, is o.i. zeer groot, want zij wonnen van ortze plaats genoten die weliswaar Rijke misten, doch zich de medewerking hadden verzekerd van Kramer en Zwanenburg (beiden ex- VSV) met 4—2. TERRASVOGELS IN SELECTIE- ELFTALLEN. Zaterdag j.l. werd op het Waterloo-ter- rein een selectie-wedstrijd gehouden tus sen twee elftallen, teneinde te komen tot de samenstelling van een Velser Jeugd- elftal. De blauwe ploeg, waarvan o.m. de Terrasvogels-spelers Bos, Disselköter en Postma deel uitmaakten, zegevierde over het oranjeteam met 51. HET VOORLOPIG VELSER JEUGDELFTAL. Zaterdag om half 3 (Koninginnedag) speelt het voorlopig Velser Jeugdelftal op het Waterloo-terrein een oefenwed strijd tegen het zaterdagmiddag-elftal van de afdeling Haarlem. OVER „OUDJES" GESPROKEN. In ons vorige nummer schreven we, dat we Bakkum en Robben in staat achtten het record van de 57-jarige speler uit Wijchen te verbeteren. Men maakt ons er op attent, dat onze plaats nog een voetballer telt, die daartoe in staat ge acht moet worden en wel de 47-jarige Terrasvogels-speler Cardol. Waarvan gaarne nota SCHOOLVOETBAL. Evenals vorige jaren werden ook dit jaar in de paasvacantie weer schoolvoetbal- wedstrijden gehouden, waaraan o.m. ook werd deelgenomen door de Adolf van Nassauschool, de Titus Brandsmaschool en de School met de Bijbel. Deze scholen waren resp. ingedeeld in poule C (met de H. Hartschool, de Insingerschool en de Pieter Vermeulenschool), poule F (met de Comité-school, de Jan Ligthart- school en de Ing. Krygerschool) en poule E (met de St. Franciscusschool, de Jan Campertschool en de Moerbergschool). Geen van onze drie plaatselijke scholen kon het in haar poule tot de bovenste plaats brengen. De Adolf van Nassau school behaalde in 3 wedstrijden even zoveel punten maar de Insingerschool bracht het tot 6 punten. In poule F moest de Titus Brandsma school het aan zien, dat de Comitéschool op de boven ste plaats beslag legde en de School met de Bijbel (3 punten) kon het tegen de St. Franciscusschool (6 punten) niet bol werken, hoewel dient erkend, dat onze jeugdige plaatsgenoten slechts met 21 van de kampioenen hunner poule verlo ren, zelf een penalty niet benut hebben envoor de twee goals van de tegen partij hebben gezorgd. Aan alle meisjes en jongens. Wij hebben jullie de vorige week beloofd dit keer wat meer te vertellen over de wedstrijden welke op Koninginnedag om 10.00 uur beginnen. Maar eerst nog even iets over de op tocht. Er stond in het vorige blad dat de op tocht zou worden gehouden van 4.35 9.30 u. Je zult wel begrepen hebben dat dit 8.459.30 u. moet zijn, kwart voor negen dus. Er zijn voor deze optocht 4 prijzen beschikbaar in de vorm van waardebonnen, ter waarde van: 20. 15.10.en 5.gulden. Wel de moeite waard om mee te doen, vindt je niet. De drie winkels waar de foto's als voor beelden hangen zijn: fa. Konings, fa. v. Schoneveld, en „Het kleine warenhuis". En dan nu de behendigheidswedstrijden, waarvoor jullie je natuurlijk allen gaan opgeven. 6 en 7 jaar Aardappelrace 8 en 9 jaar Bloklopen 10 en 11 jaarBlaastrappen 12 t/m 14 jaarBalletje slaan op de fiets Bij de eerste drie groepen strijden jon gens tegen jongens en meisjes tegen meis jes en zijn voor iedere groep zowel voor de meisjes als voor de jongens een eer ste en een tweede prijs beschikbaar. Bij het „Balletje slaan op de fiets" strij den meisjes en jongens gelijk op. Het spel lijkt op ringsteken en er zijn 3 mooie prijzen te winnen. Tot ziens op Koninginnedag. Het Bestuur. Evenals voorgaande jaren, zal ter her denking van de gevallenen in de tweede wereldoorlog, bij het Monument op het Plein 1945 te IJmuiden-Oost een plechti ge bloemlegging plaats vinden. Dit jaar zal deze herdenking geschieden op woensdag 4 mei a.s. des middags om 15.45 uur. De commissie „Herdenking 4de mei" zal het op hoge prijs stellen, wanneer, even als voorgaande jaren, vele deputaties uit het bedrijfs- en verenigingsleven aan de bloemlegging zullen deelnemen. De depu taties worden verzocht uiterlijk 15.30 uur in het Patronaatsgebouw aan de Wil- lemsbeekweg te IJmuiden-Oost aanwezig te zijn. Eventuele bloemstukken kunnen vanaf 14.30 uur in het Patronaatsgebouw wor den afgegeven. Om 15.45 uur zal de stoet bij het Patro naatsgebouw worden opgesteld en ver trekken naar het Monument. Het programma voor de bloemlegging luidt: 1Koraalmuziek, 2. Bloemlegging, 3. Het eerste en zesde couplet van „Het Wilhelmus" te zingen door alle aan wezigen, 5- Ontvangst Patronaatsgebouw, waar thee wordt aangeboden. Vertrouwende op Uw aanwezigheid te mogen rekenen, Hoogachtend, Namens de Commissie, W, Bunte, secretaris. U zult wel eens geluisterd hebben naar een radio-uitzending van massale koor zang. En U vond het mooi! Nu kunt U zelf zo'n avond meemaken in de Gereformeerde Kerk te Santpoort, Burg. Enschedelaan hoek Fr. Netscher- laan. Komt U meeluisteren en meezingen op: 28 april a.s. om 8 uur? Kees Deenik leidt de samenzang en zingt zelf enkele soli, terwijl het Santpoorts Hervormd Koor o.l.v. de heer J. T. H. Westerdaal, zal zingen. De trompettist de heer Jan Baard zal spelen. De organist de heer Adriaan Ver schoor begeleid. De Predikant Ds. J. J. Rebel zal medewerken. Dit is een avond die U niet missen mag! Komt en zingt mee! Overal waar deze bijeenkomsten gehou. den worden zijn de kerken goed bezet. Blijft niet thuis! U zult het zeker een zegenrijke avond vinden. Op 27 april a.s. hoopt de Christelijke Metaalbedrijfsbond, afdeling Santpoort, in het jeugdgebouw „De Haven" aan de Schipbroekenweg een vergadering te hou den. De vergadering zal min of meer het sluitstuk vormen van de gedurende de wintercampagne gevoerde activiteiten. De districtsbestuurder, de heer A. Molen dijk, is verzocht een woord te spreken over de taak, het doel, de werkwijze enz. van de Christelijke Vakbeweging. De aanwezigheid van andere Christelijke werknemers op die vergadering wordt zeer op prijs gesteld. In het bijzonder wordt hierbij gedacht aan werknemers, die de protestantse levensovertuiging zijn toegedaan en lid zijn van andere, bij het Christelijk Nationaal Vakverbond aan gesloten bonden. Getracht zal worden aan het tweede ge deelte van de avond een meer recreatief karakter te geven. Om dit te verkrijgen, zal een spel gespeeld worden, dat in on ze omgeving vrij veelvuldig gespeeld wordt, n.l. het kienspel. Voor de win naars zullen prijzen en prijsjes beschik baar worden gesteld. De opbrengst van het spel zal worden overgedragen aan het fonds „Draagt Elkanders Lasten". Dit fonds stelt zich o.a. ten doel allerlei soorten van hulp te verlenen aan leden van bij het Christelijk Nationaal Vakver bond aangesloten vakbonden. Deze soorten van hulpverlening kunnen o.a. zijn: a. het verlenen van hulp, welke dienen kan tot het voorkomen van volksziek ten of tot de verpleging en verzorging van hen, die reeds lijdende zijn aan volksziekten als tuberculose, reuma, astma en kanker; b. het uitzenden en het bevorderen van de uitzending van daarvoor in aan merking komende kinderen naar her stellingsoorden; c. het verlenen van hulp in gevallen waarin rusthuisverpleging nodig is; d. het bevorderen van de stichting en instandhouding hetzij door derden, hetzij in samenwerking met derden, hetzij zelfstandig van verplegings-, herstellings- en rustoorden; e. het verlenen van hulp bij de aan schaffing van dure prothesen, inva lidewagens, gehoorapparaten, ortho pedisch schoeisel en dergelijke; f. het verlenen van hulp in overige ge vallen van nood, welke direct of in direct de volksgezondheid kunnen schaden; g. het verlenen van maatschappelijke zorg ten behoeve van personen en gezinnen waarmede het fonds bij zijn arbeid in aanraking komt. Onnodig te zeggen, dat het Bestuur van de C.M.B. gezien het karakter van de avond hoopt, dat velen door hun aan wezigheid zullen medewerken tot het wel slagen van de avond. Gaarne vragen wij Uw aandacht voor het concert dat op maandag 24 april a.s., des avonds 8 uur in de Dorpskerk gege ven wordt door Santpoorts Chr. Vrou wenkoor (opgericht 15 januari 1954), in samenwerking met het Vrouwenkoor Vox Jubilant uit IJmuiden. Dirigente is Mevrouw Jo de Koeijer. Een aantrekkelijk programma is samen gesteld. Ook voor liefhebbers van instrumentale muziek zal er veel te genieten zijn. Onze plaatsgenoot de toonkunstenaar Albert de Groot zal als solist optreden. Voor de pauze speelt hij op het gerestaureerde kerkorgel enkele werken van J. S. Bach; na de pauze speelt hij pianomuziek van Fernando Sorfy. Verzuimt U niet dit concert te bezoeken. Bevallen: C. Akkerman-Van der Vlerk, z., Clovisstraat 59, Haarlem; A. E. Kromhout van der Meer-Prins, z., Bloem- straat 32, IJmuiden; N. L. Plant-Visser, z., Geleenstraat 28, IJmuiden; J. F. de Jong-Harkes, z., Planetenweg 234, IJmui den; D. H. Laurent-Van Balen, d., Hof dijklaan 48, Driehuis; M. H. A. Walt- haus-Wolfs, d., Rijksweg 448, Santpoort. Overleden: J. W. M. Schellekens, 39 j„ echtg. van M. M. J. Pieters, Waterloo- laan 2, Driehuis; C. van Leeuwen, 73 j., wedn. van N. Ceelen, Kanaalstraat 236, IJmuiden; R. van der Goot, 71 j., wedn. van Tj. Grimm, Ahornstraat 23, IJmui den-Oost. Gehuwd: V. H, Metten-H. E. Ruijg- voom, Santpoort, Hoofdstraat 92; J. Punt-J. M. M. van den Bosch, Amster dam, Slotermeerlaan 1; G. Oldenburg-A. H. Schweitzer, Heemskerk, Ir. A. H. In- gen Houszstraat 3; H. van Gool-C. M. van Amersfoort, Velsén-Noord, Wijker- straatweg 193; A. Munnik-H. A. van Beusekom, IJmuiden-Oost, Cederstr. 13; S. M. Timmers-S. Lijldema, Gorinchem, Weverstraat 14a. Ondertrouwd: J. A. Kamsma, Karei du Jardinstraat 161, Amsterdam en H. H. A. M. Raspoort, Tussenbeeksweg 5, IJmuiden-Oost; A. Visser, Lange Nieuw- straat 156, IJmuiden, en J. de Wijer, Lan ge Nieuwstraat 648, IJmuiden-Oost, t.a. Driehuis, Nicolaas Beetslaan 14; H. N. W. Komen, Grote Houtweg 243, Bever wijk, en C. van der Schalk, Zandersstr, 2, IJmuiden-Oost; P. C. Nicolai, Meer- vlietstraat 71, Velsen-Zuid, en M. Bruy- nes, Kruidbergerweg 23, Santpoort, t.a. Driehuis, Druihuizerkerkweg 25 bv.; T. H. Punt, Wijk aan Zeeërweg 77, IJmui den-Oost en A. Spoelstra, Koningin Wil- helminakade 55, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Konigin Wilhelminakade 55; H. Bus, Tasmanstraat 22, IJmuiden, en J. W. Tuinzaad, Sluisplein 20, IJmuiden, t.a. Heemskerk, Diepenbrockstraat 104. Donderdag had de T.C. de paasdrive ge organiseerd en onze feestcommissie had weer alle moeite gedaan om deze volle dig te laten slagen. Er werd dan ook met groot enthousiasme gestreden om de eieren met het volgende resultaat; Afd. A: (max. 84 MP): 1, Heren Porck- v. Rij 48H MP, 57,74%; 2. Mevr. Spruyt-Hr. Paats 46J/j MP, 55,36 3. Heren Seegers-Weyers 44J4 MP, 52,98 4. Fam. Witmond 43y2 MP, 51,79%; 5. Fam. Soomers 42^2 MP, 50,60%; 6/7. Fam. Rietdyk 40J4 MP, 48,21 6/7. Heren v. Amerongen-Vink 40MP, 48,21; 8. Dames Kuhlman-v. Amerongen 29^2 MP, 35,12%. Afd. B; (max. 84 MP); 1. Mevr. Kroo- ne-Hr. Amdela Jr. 48 MP, 57,14%; 2. Heren Andela-Bode 46)4 MP, 55,36 3. Mevr. Edeling-Hr. Bouman 46 MP, 54,76%; 4. Heren v. d. Wall-v. Thiel 42J4 MP, 50,60%; 5. Heren Top-Dir- ven 40)/; MP, 48,21 6. Mevr. Nieu- wenhof-Hr. Vader 39 MP, 46,43 7. Fam. v. Gelder 37J4 MP, 43,45 8. Heren Kleefstra-Bodewes 36 MP, 42,86 o/ /o- Afd. C; (max. 50 MP). Tevens Winter competitie No. 10: 1. Mevr. Sprang-Hr. Steinberg 28 MP, 56,00 2. Heren Wierda-de Vries 25J4 MP, 51.00%; 3. Heren Holm-Fortgens 25 MP, 50.00%; 4. Fam. Muller 2^/2 MP, 49.00%; 5/6. Dames Seegers-Andela 23J4 MP, 47,00 5/6. Dames Vader-Weyers 23]/2 MP, 47,00 Daar deze wedstrijden voor de afd. C tevens voor de wintercompetitie telde is in deze groep nu de totaalstand: Stand; 1. Fam. Muller 515,92; 2. Fam. Dekker 598,75; 3. Heren Wierda-de Vries 491,87; 4. Dames Vader-Weyers 489,96; 5. Dames Seegers-Andela 481,26; 6. Da mes Sprang-Smit 475,30; 7. Heren Vink- v. Geen 452,01. Namens de Technische Commissie, J. A. Bode. Reeds jaren lang komen er op de grote vogelweide in Ouwehands Dierenpark vele bezoekers vanuit de vrije natuur. Zij strijken daar neer bij hun soortgenoten en spelen en paren er naar hartelust. Het zijn vogels van zeer verschillend pluimage. Al enkele jaren komt er op de vogelwei de ook een reiger, daar kunnen de op passers de klok op gelijk zetten. En nu heeft die reiger ook nog een vriendje meegebracht. Maar eigenlijk is dat niet zo'n buitengewoon nieuwtje. Een veel grotere bijzonderheid is het, dat die beide reigers plotseling zijn neerge streken op het terras van de enorme mantelbavianen, die grote vrijheid ge nieten en slechts door een gracht geschei den zijn van de bezoekers. De bavianen vonden het maar zo zo dat vreemde bezoek aan hun domein en zij besloten dan ook de „indringers" met alle machtsmiddelen waarover zij be schikten te lijf te gaan. Maar zij hielden daarbij geen rekening met de gevaarlijk dreigende lange en spits gepunte snavels van de ongenode gasten. De reigers we ken geen duimbreed voor de aanvallen van de bavianen. Integendeel, zij namen een stoere vechthouding aan. En wat is er nu gebeurd? Sinds enkele dagen leven apen en vogels in de beste harmonie daar op het bavianenterras. Parmantig stappen de gevederde vrien den midden tussen de viervoeters, terwijl men ze ook vaak rustig op één poot in de gracht kan zien staan. Wanneer zij uitgekeken zijn op de apen streken stijgen zij op om in de wijde ver ten te verdwijnen. Maar regelmatig keren zijn terug naar hun vrienden, die het nu al héél gewoon tjes vinden de wiekende vogels om zich heen te hebben. Bavianen en reigers staan soms broederlijk naast elkaar. Een wel héél bijzondere speling der na tuur, die men slechts zelden zal kunnen aanschouwen, en waarop de bezoekers van het park op de Grebbeberg dan ook niet uitgekeken raken. POLITIE BUREAU SANTPOORT» Hoofdstraat 214, TELEF. 8300 bij geen gehoor K 25506444 Bij brand 025506400 Zondag 24 April H.H. Missen te 7 uur, 8.15, 11.30 Hoogmis te 9.30 Te 7 uur Lof Maandag H. Marcus. Gebed voor de vruchten der aarde. Dinsdag H. Liduina, te 7 uur Gezongen H. Mis Zaterdag geen Broederschapslof Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds A. G. van Wijk, Alkmaar 19 uur Jr H. van der Loos, Haarlem Adventskerk 10 uur ds G. H. van Willenswaard Gereformeerde Kerk 10 en 17 uur ds G. H. Homans, industriepredikant voor de IJmond Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) v.m. 10 uur ds J. J. Rebel u.m. 4 uur ds S. Wijnsma Lutherse Gemeente Beverwijk 19.30 uur Jeugddienst ds J. A. Roskam Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur ds L. Doorn, Heiloo (doopd.) Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" 10.30 uur ds P. J. van Schayck Jehova Getuigen Wachttoren Studie Diensten zondags van 78 uur in bet Cultureel Gebouw, IJmuiden Dinsdags van 89 uur Hagelingerweg 190 en Rijksweg 331 Gem. Gods Cultureel Gebouw, IJmuiden Elke zondag 10 uur Zondag a.s. D. R. MANSHOLT, Vinkenbaan Telefoon 8320 APOTHEKEN Zondag a.s. De Santpoortse Apotheek Bloemend.straatweg 145, Santpoort Telefoon K 2560—8249 Wijkzusters ,,Het Witte Kruis" Zondagdienst Zr. Langejan, Brederoodseweg 106 Santpoort, tel, 7477 Omstreeks half april a.s. wordt een bij zondere langspeelplaat in omloop ge bracht die gewijd is aan de achter ons liggende oorlogsjaren. De plaat bevat 30 minuten vaderlandse liederen en gewijde muziek, afgewisseld met enkele gedich ten. Door middel van deze plaat zingen de kerkkoren van de Amsterdamse Funen-, Nassau- en Waalkerk geld bijeen voor de restauratie van hun kerkgebouwen. Belangloze medewerking wordt verleend door een organist, een trompettist en twee declamatrices. Het geheel staat on der leiding van J. van Ingen Schenau. Na het succes dat een soortgelijke gram mofoonplaat met kerstliederen in decem ber j.l. had, komen deze koren thans met bovengenoemde gedenkplaat, getiteld „De Tyrannie verdreven". Tot nog toe bestond er ook in de échte grammofoonplatenhandel geen plaat die speciaal aan onderdrukking en verzet was gewijd. De organisatoren van de actie voor kerk restauratie rekenen daarom en om de goede kwaliteit van de langspeelplaat op een groot succes.

Weekblad Huis aan Huis | 1960 | | pagina 1