Moeder N.V. Nederlandse Steenwolfabriek - IJmuiden I PROEFJE ZOMER Vlaggetjesdag - Buisjesdag - Jagerij Oecumenische kerkdag Operette De witte Wolf Instuif K.A.J. Voor he!1 tere Baby-huidje TBABYDERMSfM De vraag naar Steenwolproducten wordt steeds groter. Hierdoor moeten wij onze personeelsbezetting verder uitbreiden. Bij ons kunnen worden geplaatst: 1. ongeschoolde fabrieksarbeiders 2. ongeschoolde fabrieksarbeiders reserve-chauffeur corveeër, monstermaker, enz. Jaargang no 19 edaktie: Terras weg 31 Kerkerinklaan 45 irgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 SanfooaisWeehblad Vrijdag 13 mei 1960 non Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terras weg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 mk zij de opening van Natuurbad „V eiser end" kunnen ,H. Doktoren van Santpoort en Omgeving gaan uitrusten van een vermoeiende wintertaak. J T- 3L~ de eerste mildheid door de luchten ?t en vader eens naar de boot gaat en, moeder de zomerkleren uit de t gaat peuteren en er in kleurige kjes naar een tent-om-te-kamperen •dt gezocht, gaan er allerlei lieden he vige dingen doen om de duizenden ïsen, die géén boot, géén tent en geen galow op Majorca bezitten, maar hts wat samengevoegde snipperda- en een hoop zin in de zomer, gast- te kunnen ontvangen. Of misschien ben de luitjes, die deze zomer rond betonnen vijvers van het natuurbad dserend" gaan liggen zonnen of lopen en, wél een boot en een tent, maar ten zij alleen maar naar het asfalt- jje van de ruïne van Brederode, om- zij een dagje uit willen en een je water met wat milde zon. In elk al heeft de jonge directie van „Vel- :nd" daar niets op tegen en zij maakt i al uitgebreid klaar voor de zonnige ler, die dit jaar dan maar eens niet en op een woensdagmiddag tussen e en drie moet vallen, gaan dit kleine aartsparadijsje open n op de 11e mei, wanneer de zon elijk verleid kan worden tot een acte présence. Dan zullen op die eerste msdagmiddag zeer witte kleine en te mensjes langs de vijvers staan, die lar huiverend aanduwen en er ten- te hijgend inspringen, erdagmiddag de 14e mei zal dan weer eerste traditionele kindermiddag itsvinden: nl. het schatgraven op sei- nabonnementen en andere dingen ir je kinderen nog gelukkig mee kunt ten. daarna zal het in het hoogseizoen zonnige middag feest zijn waarin goochel-popenkast en clownerie pro- mma's wel het meest in de kinder- smaak zullen vallen. Verder zijn er nog de sportmiddagen. Waarschijnlijk ook nog een coup d'elegance voor kinderen. Kemphaangevechten in het diepe bad: waarbij een echte kemphaan als hoofd prijs aan de winnaar uitgereikt zal wor den. Natuurlijk komt Santpoort ook niet onder het traditionele kunstmatige on weer uit: hét vuurwerk van „Velserend", dat dit jaar wat erg vroeg misschien, op 28 mei zal worden afgestoken. Met een badpakkenshow van het sporthuis „Haarlem" als voorgerecht en de manne quinnetjes in hun badtoiletjes op een ver lichte vlonder over het middenbad heen. Echt een vurig avondje zo te zien. Er is inmiddels 'n heleboel opgeknapt ge durende de winterrust van „Velserend": een muur in het kinderbad, zodat de kleintjes niet meer kunnen verdwalen naar diepere gedeelten. Op deze muur speciale waterwippen. Een afwatering naar de sloot, zodat ook dit bad beter schoongemaakt kan worden een nieuwe strandtent is in aanbouw waarbij ook aan de toiletten gedacht is zodat er spe ciaal voor de oudere een ietwat rustiger situatie is geschapen. Ook heeft alles weer een fleurig verfje gehad, zodat het geheel een lust voor het oog genoemd mag worden. Verder heeft het water de grootste zorg van de directie en staat alszodanig onder voortdurende controle van het Laboratorium Hartog uit Bus- sum. Ik wil maar zeggen, dat Majorca, een vergrote BM of een huis van een kam- peertent niet volstrekt nodig zijn om ge lukkig te worden. Voor een paar centen minder gaat het middenin de randstand Holland óók ge lukkig nog. UKTE AAN DE HARINGHAVENS. eerste maatjes op 27 mei? oogstfeest van de haringvisserij is aanstaande. De vloot wordt klaargemaakt. de boetzolders, op de erven, in de kuiperijen, overal is het druk. De netten :ten visklaar, duizenden tonnen worden opnieuw verbonden. Er wordt geschilderd, het een lieve lust is. De vloot moet in zee. De jacht op de Hollandse Nieuwe tt weer beginnen. Maar vooraf is er feest aan de kant. In IJmuiden, waar ook de :wijkse vloot ligt, in Scheveningen en in Vlaardingen. 21 en 22 mei wapperen de vlaggen op de fraai geschilderde schepen. Vlaggetjes- -« zaterdag, 21 mei, is er feest. Zondag, 22 mei, is het kijkdag. Vroeger noemde .1 dit „wandeldag". Van oudsher gaan duizenden kijken naar de vloot gereed tot ing vang en. or zaterdag, 21 mei, zijn aantrekkelijke programma's vastgesteld. IJmuiden, op welke plaats dit jaar het accent van de viering valt, zal de voor- er van het Produktschap voor Vis en Visprodukten, Drs. D. J. van Dijk, de iduktschapswimpel voor de best verzorgde haring hijsen op de KW 163, het ip, dat verleden jaar de best verzorgde haring van de Katwijkse vloot aanvoerde, or de plaats zal een grote optocht trekken onder de titel „Van vleet tot eet", arna ontmoeten op het Stationsplein „binnenzee" en „buitenzee" elkaar. Folkloris- he groepen van rond het IJselmeer zullen een gevarieerd programma brengen: ,g, muziek, volksdans, 's Avonds heeft er een grote demonstratie op het Sta- ïsplein plaats. Opgevoerd zal o.a. worden „De boetsters op het wantveld", voorts nnastiek, zang, deklamatie, muziek. Het rijk gevarieerde programma wordt be ien met een taptoe. n .Scheveningen uit wordt een vlootrevue van loggers gehouden voor de kust. ïjd een imponerend schouwspel. Daarna zal in een speciaal programma muziek, g, deklamatie, gymnastiek de Produktschapswimpel voor de best verzorgde ing van de Scheveningse vloot worden gehesen op de SCH 21. 's Avonds wordt gevarieerd programma aan de haven gegeven met o.a. muziek en film. lardingen brengt een historisch spel: een reconstructie van het bezoek van stad- ider Willem V met zijn gemalin op Vlaggetjesdag in 1778 aan Vlaardingen. ;t welweesen der stede Vlaardingen" is de titel. De stadhouder en zijn gemalin gevolg arriveren per sloep bij de Visbank en worden daarna op het stadhuis vangen. Vervolgens vertrekt het gezelschap de stadhouder en zijn gemalin te ird naar de Koningin Wilhelminahaven, waar burgemeester Heusdens de ktschapswimpel zal hijsen op de VL. 97. Ook 's avonds zijn er tal van feeste- heden. ''minden en Vlaardingen ligt de vlaggende vloot des avonds onder het licht der ..„pers. andag, 23 mei, vaart de vloot uit. Dan is het Buisjesdag, zo genoemd naar het eger gelijktijdig uitzeilen van de haringbuizen. De jagerij begint! De combinaties gevormd, de snelste lopers werden als jagers aangewezen. Onvoorziene om- i-üqbeden voorbehouden gaat de vloot woensdagmiddag „aan schot" (netten uit- - ,h staan er 240.000 meter netten in zee. „Op hoop van zegen", zoals ,^,-t-per zegt, wanneer het want wordt geschoten. In de nacht van woensdag op ".ierdag wordt gehaald. Als er dan gevangen is, geeft men direkt de haring aan jagers over die er mee naar het vaderland snellen. Als deze berekening klopt verwacht worden, dat vrijdag, 27 mei, de winnende jager met de eerste maatjes Let vaderland arriveert. Ze komen: de malse maatjes! Op initiatief van de Oecumenische Raad Velsen wordt op zaterdag 14 en zondag 15 mei een Oecumenische Kerkdag ge houden met het thema „Wie oren heeft hore". Zaterdagmiddag om half vier worden Hervormde, Lutherse, Doopsgezinde, Remonstrantse en Oud-katholieke ge meenteleden uit de IJmond en Santpoort verwacht in het Wijkgebouw van de Bethlehemkerk (Gijzenveltplantsoen) te IJmuiden. 's Middags zullen zij in groepen discussiëren over practische vragen rondom het kerkdag-thema, die worden ingeleid door Ds. S. de Roest, Herv. Pred. te IJmuiden-Oost. 's Avonds wordt de film „The next voice you hear" vertoond en de dag besloten met het Avondgebed onder leiding van Ds. J. A. Roskam, Evang. Luth. pred. te Be verwijk. Zondagmorgen wordt in de kerkdiensten van de bij de Oec. Raad aangesloten kerken het thema opnieuw aan de orde gesteld. In alle diensten worden dan de zelfde schriftlezingen gehouden. De tekst voor de prediking is in alle diensten de zelfde. Ook in de Dorpskerk en de Adventskerk te Santpoort wordt de li turgie gevolgd, die de Oecumenische Raad heeft aangeboden. Ned. Chr. Vrouwenbond. De maandelijkse ledenbijeenkomst is vastgesteld op woensdag 18 mei a.s., des avonds 8 uur in het Gereformeerd Jeugd huis, Schipbroekenweg 6. Mej. Zr. G. M. Dolleman zal spreken over „Zieken verplegen thuis", Mevr. v. Heemskerk geeft voorlichting in het kader van de individuele zelfbescherming,, en na de pauze krijgen we een voor' proefje van de vakantie door de kleu rendia's van Zwitserland, die de Heer R. van den Berg zal vertonen en toe lichten. Een leerzame en gezellige avond ter af sluiting van het vergaderseizoen. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. Vrijdagavond, 20 mei, zaterdagmiddag en -avond 21 mei a.s. zullen de jongens en meisjes van de jeugdgroepen „Het Bosvolk-Vrije Vogels" in het jeugdhuis der Ned. Herv. Gemeente aan de Burg. Enschedelaan 67 te Santpoort opvoeren de kinderoperette „De Witte Wolf' in drie bedrijven. Het is een goede gewoonte van deze jeugdgroepen om jaarlijks een operette te brengen voor ouders en donateurs, maar ook voor hen, die belang stellen in het doen en laten van de opgroeiende jeugd. De jeugd zal het daarom op hoge prijs stellen, indien u één van deze uitvoe ringen zult bijwonen. De toegangsprijzen zijn zodanig gesteld, dat het eigenlijk voor niemand een bezwaar zal zijn, om samen met deze jeugd eens een avond of middag gezellig uit te zijn. Bovendien maakt u een kans deze avond geheel kosteloos te kunnen meebeleven. Op welke wijze?? Daarvoor is het nodig dat u zich haast om u van kaarten te voorzien, opdat u op é.én der uitvoerin gen kunt vernemen, hoe dit mogelijk is. Daarom, komt in gesloten gelid naar het jeugdhuis. Het belooft weer een zeer gezellige avond te worden. Voor nadere bizonderheden zie de ad vertentie in dit blad en de raambiljetten. 1 mei jl. hield de K.A.J. zijn eerste in- stuifavond in het jeugdhuis aan de Dinkgrevelaan. We mogen zeggen, het was die avond zeer gezellig en daarom organiseert de K.A.J. zijn tweede in- tuifavond en wel op zondagavond 15 mei a.s. om 8 uur. Wij houden deze avonden om te kijken of het in Sant poort zal gaan om een keer in de maand te gaan dansen. Wij sluiten deze proef- avonden op zondag 29 mei en dan zal er besloten worden of we in oktober een keer in de maand gaan dansen. Wij hopen dat we op alle jongelui kunnen rekenen. Het Bestuur. Santpoort deed het best. Zondag jl. zijn er in het van Nispenhuis in Amsterdam wedstrijden gehouden van de Speelzelf aktie van de K.A.J. Hier werd gekeken wie de beste van Noord- Holland waren bij biljarten, tennis, mu ziek en zang. De K.A.J., afd. Santpoort heeft hiervoor al wedstrijden gespeeld in Haarlem, waar de jongelui maar liefst 15 van de 24 prijzen in de wacht sleepten. Op zang en muziek was Santpoort no. 1. Zodoende kon Santpoort in Amsterdam uitkomen met „De Eliniès", „The Two Highseeds" en „The four Tio's'. Als solo-zangeres ging mee Paula Hoogzaad en als solo-zanger Jaap Rijssen. Deze hebben in Amsterdam allemaal fantastisch hun best gedaan. Santpoort trof het goed, want Paula Hoogzaad moest het eerst op de planken. Daarna trad Jaap Nijssen op de plan ken, die een imitatie gaf van „Paul Anka' met de songs: I love you baby en Lonely Boy, wat aardig in de smaak viel. Een uurtje later waren „De Elinie's" aan bod. Deze dames hebben het er zo fan tastisch afgebracht met hun zang, dat zij in Amsterdam de eerste prijs behaal den, dus kampioene van Noord-Holland. Mischien kunt u dit duo nog niet, maar Santpoort heeft heus nog wel jong ta lent. Wij wensen „De Elinie's" veel ge luk in hun verdere loopbaan. Daarna kwamen „The Two Highseeds" ook uit Santpoort. Die het er ook zeer goed van afgebracht hebben en daarna kwamen „The Four Hio's" ook uit Santpoort. Voor deklamatie deed mee: Roel Zant- bergen; voor biljarten: Jan Bol; en voor tennis: Joop Beliën. Als u dit nu gelezen hebt, denkt u mis schien ik zou dit heus wel eens willen zien en daarom organiseert de K.A.J. binnenkort een revue, waaraan mede werken: 1. „De Elinie's" zang-duo-kam pioene Noord-Holland; 2. „The Two Highseeds", zang-duo; 3. „The Likely Lads, zang duo; 4. „The Four Hio's" ensemble; 5. „The Harland Brother's muziek; 6. „Solo-zangeres Paula Hoog zaad; 7. „Solo-zanger Jaap Nijssen met imitaties van Paul Anka. Verder nog diverse toneelspelers, hu moristen enz. enz. Wij hopen deze revue zo gauw mogelijk te geven. Pro. X. Terrasvogels bestaat 25 jaar Op 17 april jl. was het 20 jaar geleden, dat Terrasvogels werd opgericht. In verband met dit heugelijke feit ko men de Vogels en hun aanhangers za terdag a.s. in „De Weyman" in een feestelijke stemming bijeen. in 3 ploegendienst (zondags vrij) voor pro- duktie-afdelingen. Aanvangsloon voor 23 jaar en ouder bruto ca. f 96.per week (incl, huuitoeslag). in dagdiensten, voor de afdelingen zagerij - expeditie - enz. Aanvangsloon voor 23 jaar en ouder bruto ca. f 88.— per week (incl. huurtoeslag). Nadere inlichtingen worden door de personeelschef, zonder enige verplichting, verstrekt op de volgende plaatsen: in dagdienst, genegen expeditiewerk te ver richten. electrisch en autogenisch, in dagdienst. in dagdiensten. Na gebleken geschiktheid volgt aanstelling in vaste dienst. Dinsdag 17 mei a.s. van 19.00— 20.30 uur. Jeugdgebouw, Rem- brandtlaan te IJmuiden-Oost Dinsdag 17 mei a.s. van 19.00 20.30 uur. K.S.A.-gebouw, Peper straat 15, Beverwijk. Op ons fabriekskantoor - terrein Hoogovens - tussen 8.3017.00 uur, afd. personeelszaken, Tele foon 7436 - toestel 8.

Weekblad Huis aan Huis | 1960 | | pagina 1