gMBi voor - in licht,luchtig werk ook voor de meisjes die er werken r Goed gekleed gaan begint bij 9 licht werk in een moderne, frisse omgeving 9 schoon werk tussen gezellige vriendinnen atelierwerk, dus geen fabriekswerk goed betaald werk met goede sociale voorzieningen CAMERA INRUIL ACTIE Voor de meisjes, die er iets voor voelen bij ons te werken betekent dit: ^egbeeld zonder oorkleppen. Bloemenexpresse stelt Bloemencheque in. Week van de Fotografie. Fotokring Velsen. In memoriam G. Boersma. Topconferentie. Burgelijke stand. Kansen, die zijn overal voor ieder meisje. Maar kansen in een typisch vrouwelijk beroep zijn niet zo heel dik gezaaid. De HIN Kousenateliers in Velzen kunnen nu een beperkt aantal meisjes plaatsen op ver schillende afdelingen. Ieder meisje vanaf 15 jaar kan zich komen melden en het werk waarvoor zij zal wor den gekozen zal in overeenstemming zijn met haar aanleg en aard, zodat zij zich onmiddellijk thuis zal voelen en plezier in haar werk zal hebben - ook dank zij de goede verdiensten. De personeelchef van HIN zal ieder meisje gaarne volledige ge gevens verstrekken over lonen, bijzondere spaarregeling (met financiële bijdrage van het bedrijf), personeelsavonden, studie- en ontplooiingsmogelijkheden, eventuele wis- seldiensten (40-urige werkweek met ver hoogde lonen) enz. enz. A anmeldingen dagelijks van 9 tot 12 uur, HIN-kousen ateliers te Velsen, Kalverstraat 11 tijden geweest, waarin onze we- >g de romantiek kenden van de _itraktie. Het was toen nog alles- -e een volle boel op de weg. Wat _:gnam, dat men de paarden oog- r i voorbond om te zorgen, dat zij zagen wat er recht voor hen ge en niet werden afgeleid door iks en rechts voorviel. De tijden ^eren, de paarden verdwijnen en r|kleppen ook. Maar die laatsten j voor veel weggebruikers mis- geen overbodige luxe zijn. Want Wij de laatsten om te suggereren, i ons het liefst met oogkleppen in ■Ise verkeer zouden willen storten, ;t toch altijd nog hele slagorden jbilisten, fietsers, ja zelfs wande- lie zich op de weg te veel laten n door wat links of rechts van beurt. Die om het zo maar zeggen de weg niet of on- nde in het oog houden. een eerste vereiste voor veilig r, dat een ieder die niet letter bar figuurlijk „op de weg zit" *ert concentreren op die weg met vat „daarop en daaromheen" is, onze Oosterburen dat plegen te i. Wij moeten leren, ons een goed ïlledig wegbeeld te vormen. Con té en observatie dus. .t ze wel, de new-comers op de lie even krampachtig in de verte als zij krampachtig het stuur om- houden en die nog opzichtig het naar links of naar rechts draaien alles wat zij willen waarnemen hun nog op de wegas geconcen- .blikveld. Zij vormen het andere de ervaring zal hun moeten le- t een starre blik in het verkeer ns uit den boze is. meestal ligt ook hier de juiste weg midden. Iedere weggebruiker 1 fietser en de wandelaarmoet en „soepele" blik aanmeten, die s ver af, dan weer dichtbij zich treert en waarvoor geen detail |een steentje op de weg of een Ikje op een zijweg ongezien ■oor die oogkleppen dan wèl eens zouden zijn? Voor de automobilist, blijkbaar een aparte onbeleefd- ndt om tijdens de conversatie niet d tot tijd de passagier naast (of thter!) zich aan te kijken en daar- iraag het wegbeeld even loslaat. :de gebeurt bij het presenteren ansteken van een sigaret, bij het aan een schuifdak, het draaien radioknoppen, enz. enz. il te dikwijls ziet men automobi- :n ook fietsers die een ogenblik gbeeld volkomen vergeten en zich reemdste bochten wringen om een Je bioscoopreclame, een fraaie of een mooi meisje te kunnen lij de wandelaars kan men de meest komische situaties en botsingen zien, die door dergelijke onoplettendhe den worden veroorzaakt. Maar reali seert de automobilist, de bromfietser, de fietser en de scooterberijder zich wel, welke risico's hij neemt? Helaas zullen de ongevallenstatistieken wel nooit gedetailleerd antwoord kunnen geven op de vraag, hoeveel ongevallen in feite werden veroorzaakt door het nodeloos loslaten van het wegbeeld. Maar dat het wegbeeid van het grootste belang is voor de veiligheid op de weg, is zonder meer duidelijk. De ervaren weggebruiker immers weet dit wegbeeld te „vertalen" in een aan tal reakties, die via zijn bovenkamer, ledematen, het stuur en de pedalen zijn rijstijl bepalen. Onze ogen zijn de vernuftige instrumen ten, die ons bij dé samenstelling van het wegbeeld behulpzaam kunnen en moeten zijn. De ogen geven ons de mogelijkheid om „ruimtelijk" te zien, zonder dat het nodig (of wenselijk) is dat de blik gericht wordt op een ge fixeerd punt. De ervaren weggebruiker zal het „ruimtelijk kijken" dag in dag uit onbewust in praktijk brengen en zich zó op zijn wegbeeld concentreren, dat wat hèm betreft de oogkleppen niet meer in de geschiedenis behoeven terug te keren. De Nederlandse bloemisten, die dankzij hun perfekte „Bloemenexpresse'-organi- satie in staat zijn nagenoeg ogenblikke lijk in het gehele land bestellingen uit te voeren, hebben opnieuw een belangrijk initiatief genomen door het instellen van een bloemencheque. Deze cheque bevindt zich in het hart van een vernuftig toegevouwen papie ren bloem, die men in een Fleurop- enveloppe kan verzenden, maar die men tevens heel gemakkelijk bij zich kan steken. Deze cheque, die natuurlijk niet het boe ket bloemen wil vervangen, betekent een uitkomst in de gevallen waarin het voor de gever moeilijk is bloemen of een plant te vervoeren, en waarin het voor de ontvanger bezwaarlijk is de bloemen hulde mee te nemen. Een ander geval waarin de cheque bij zonder goed van pas zal komen is wan neer men de keuze van bloemen of plant vrij wil laten. Niet op de laatste plaats zal de cheque een toeverlaat kunnen zijn voor de ver- geetachtigen. Immers, met een bloemen cheque in de portefeuille zal men op iedere onverwachte feestelijkheid een goed figuur slaan. Voorlopig zal de cheque alleen in Ne derland geldig zijn. Het is mogelijk dat t.z.t. via de organisaties Fleurop en In- terflora ook cheques naar het buitenland zullen kunnen worden gestuurd. De voortreffelijke samenwerking tussen deze organisaties leidde tot spectaculaire resultaten. Zo beliep de wereldomzet in 1959 ruim 15 miljoen orders tot een waarde van ongeveer 260 miljoen gul den. Dat betekent dat er iedere minuut, zowel 's nachts als overdag, 30 boeket ten over de wereld .vliegen". De binnenlandse omzet bedroeg in de zelfde periode 3 miljoen gulden. Zoals u bekend zal zijn houdt de Stich ting ter bevordering van de amateur fotografie in begin mei haar jaarlijkse „week van de fotografie", waaraan ook dit jaar een nationale fotowedstrijd ver bonden is met als onderwerp „De plaats waar wij wonen". Door middel van pers, radio en televisie wordt deze wedstrijd bij het publiek geïntroduceerd. Het bestuur van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten, Paleisstraat 5 te 's-Gravenhageheeft zich bereid ver klaard in samenwerking met bovenge noemde stichting deze wedstrijd te or ganiseren. Het Gemeentebestuur van Velsen ziet hierin ook een groot belang, niet alleen ter bevordering van de vrije-tijdsbeste ding, maar ook tot bevordering van de publieke belangstelling voor het plaatse lijk bestuur en heeft daarom voor de beste foto uit de gemeente de zilveren gemeente-penning beschikbaar gesteld. De inzenders doen dus mee aan de lan delijke wedstrijd en gelijktijdig aan de gemeentelijke wedstrijd. Momenteel zijn door de stichting, voor noemd, folders tot opwekking om aan de wedstrijd deel te nemen, tevens in houdende de wedstrijdvoorwaarden, be schikbaar gesteld. Deze folders zijn gratis verkrijgbaar bij de plaatselijke fotohandelaren. De inzenders wordt uitdrukkelijk aan bevolen op de achterzijde van de foto duidelijk te vermelden dat de foto is ge maakt in de gemeente Velsen (b.v. IJmuiden gem. Velsen, Santpoort gem. Velsen of Driehuis gem. Velsen. Het seizoen in verenigingsverband is weer voorbij voor de leden van de Foto kring Velsen en thans begint dus weer de tijd van vakantie en hiermede ver bonden, de tijd van de praktijk. Nu is de tijd gekomen, waarin de films zullen wor den volgeschoten, op de manier zoals het de foto-enthousiasten deze winter is voorgehouden. Evenals vorig jaar zal de F.V. het win- ter-seizoen afsluiten met een voor ieder vrij toegankelijke foto- en dia-avond op vrijdag-avond 13 mei a.s. in hotel res taurant Royal, aanvang 8 uur. U zult daar kunnen horen en zien hoe u ook met uw camera goede resultaten kunt bereiken en met bet oog op de komende vakantie lijkt het ons, dat het voor velen aanbeveling verdient deze gelegenheid met beide handen aan te grijpen. Velen van u zullen zich ongetwijfeld de mooie foto's herinneren, die waren geëxposeerd op eigen tentoonstelling en in het Cultureel Gebouw tijdens de tentoonstelling „De Natuur Thuis". En heeft u niet het streven om van uw va kantie soortgelijke foto's als herinnering mede te brengen? Bovendien behoeft het niet alleen als herinnering te dienen. Het is n.l. zo, dat Fotokring Velsen in december van dit jaar haar eerste lu strum hoopt te vieren. En dit zal groots worden opgezet. Natuurlijk komt er weer een tentoonstelling, groter en vollediger dan tot nu toe in Velsen is vertoond. Daarnaast zal een grote foto-wedstrijd Van 7 mei t/m II juni Uw oude fototoestel is f7.50, |0.- of 15.- waard Inlichtingen bij: Foto Wansink Bloemend.str.weg86 en Foto Schutte Hoofdstraat 148 worden georganiseerd, waaraan een ieder, mits woonachtig in de gemeente Velsen, kan meedoen. De ingezonden foto's zullen naast het werk van de F.V. ook worden geëxposeerd. Nadere bijzonderheden worden t.z.t. vanzelf sprekend nog bekend gemaakt. Voor een ieder is het bekend, dat er nooit meer wordt gefotografeerd, dan juist in de vakantie, dus aan u de taak om in de komende maanden enkele plaatjes te maken, die zullen meedingen naar de aantrekkelijke prijzen, die voor deze wedstrijd beschikbaar zullen worden gesteld. Wij menen er tenslotte goed aan te doen, u op te wekken uw licht eens op te ste ken op vrijdagavond om 8 uur in Royal. De in de nacht van 3 op 4 mei op bijna 52-jarige leeftijd onverwachts ontsla pen penningmeester van de Stichting De Velser Gemeenschap, de heer Gerben Boersma, heeft van het allereerste be gin af een werkzaam aandeel gehad in het werk van deze organisatie. Daarvóór had hij reeds jarenlang zijn sporen verdiend in het Velser vereni gingsleven. Zelden zal men een man ontmoeten, die zo duidelijk de typische kenmerken van de verenigingsman bezit: een harde wer ker, een goed organisator, een man die geen werk te onbelangrijk en geen in spanning te zwaar achtte. Voor het werk in de Velser Gemeen schap was hij daardoor wel bijzonder goed toegerust. Wie kon beter dan deze organisatieman de behoeften van het ver enigingsleven peilen? En wie kon beter dan hij inzien, hoe belangrijk een gezond verenigingsleven is voor de burgerzin in onze snel groeiende gemeente? Wij zullen hem allen missen: De Vel- sense verenigingen en ook de dagelijkse bestuurders van De Velser Gemeenschap die samen een vriendenkring van men sen van zo verschillende levensopvat tingen zijn gaan vormen. Maar daar boven zal er een grote leegte zijn voor zijn vrouw en zijn dochters, over wie hij ons met zo veel liefde en zorg spreken kon. Mogen zij troost vinden in de we tenschap, dat zijn vele vrienden in De Velser Gemeenschap aan hem zullen te rugdenken als aan een man, die zijn beste krachten heeft gewijd aan het wel zijn van zijn naasten. Moge hij rusten in vrede. J. van Os van den Abeelen Voorzitter De Velser Gem. Het feit dat de twee grootste mogend heden tegenover elkaar staan, in staat elkaar, maar daarmee ook zichzelf en het gehele mensdom te vernietigen, heeft tot bezinning geleid en de samenkomst tus sen Eisenhouwer en Chroetsjof tot stand gebracht. Beide zijn het erover eens, dat het vraagstuk van de algehele ontwa pening het allerbelangrijkste is, waar voor de wereld heden is geplaatst. Vanuit een humanitair standpunt gezien staat het onomstotelijk vast, dat de gru welijke kracht van de moderne wapenen, het uitbannen van de oorlog noodzake lijk maakt. Het gaat om het zijn of het niet zijn. Aan de vooravond van deze conferentie zullen over heel de wereld, honderddui zenden mensen in een laatste appèl uiting geven aan hun vredeswil, om hiermede als een stimulans, de geest van deze conferentie ten goede te beïnvloeden. Ook het Nederlandse volk zal op 15 mei a.s. gelegenheid krijgen haar vredes wil kenbaar te maken, door deel te ne men aan de nationale manifestatie in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam om 14.30. Aldaar zal worden gesproken door Prof. Dr. A. J. Rasker, Prof. Dr. M. G. J. Min- naert en Dr. J. J. Buskes; Pater M. Hen- sen en mej. S. Boerlage. Met onze deelname aan deze manifes tatie, zal ook het Nederlandse volk moe ten tonen, diep doordrongen te zijn van de ernst van de huidige situatie, waarin de wereld zich bevind. C. Spoor, Santpoort-D. - tel. 8951. Bevallen: E. Douma-Koeleman, z., Voer- manstr. 60, IJm.; J. Curfs-Zijl, z„ Bloem- str. 131, IJm.; A. H. van Leeuwen-Feen- stra, z., Merwedestr. 5, IJm.; J. C. M. Beekman-Nagel, d., IJmuiderstr.weg 50, IJm.-O.; G. A. Stet-van Schagen, d„ Pe- gasusstr. 42, IJm.; F. E. Zeeuw-Daams, z„ Scheldestr. 82, IJm.; M. J. J. C. Weeren-de Rijk, d„ Huijgensstraat 13, IJm; C. H. W. van der Plas-Wilmink, d„ J. P. Coenstr. 39, IJm.; M. Bos-Knol, z„ Duvenvoordestr. 85, Haarlem; B. T. van den Berg-Bragt, d„ Rijnstr. 11, IJm.; H. Reker-Veldman, z., Ahornstraat 19, IJm.-Oost; J. Blom-Pals, z„ Hoofdstr. 91, Santpoort. Overleden: C. Treuren. 66 j„ echtgenote van H. J. Bouwens, Berkenstr. 8, IJm.- O.; G. Boersma, 51 j., echtgenoot van S. Pinxteren, Lange Nieuwstraat no. 77, IJm.-O.; F. Bouman, 76 j.„ weduwe van J. M. van der Linde, Lange Nieuwstr. 399, IJm.; G. Groenland, 69 j„ weduwe van L. Zonneveld, Oosterweg 6a, Heemskerk. Getrouwd: C. Klaver en N. .P. Kwak, IJm.-O., Van Speijkstr. 38; M. Siewert- sen en A. A. Heeren, Soesterberg, Chr. Huygenslaan 84; P. C. Nicolai en M. Bruynes, Driehuis, Driehuizerkerkweg 35 boven. Ondertrouwd: F. J. v. d. Grift, Tromp- str. 80, Amersfoort en A. A. Folkers, Homburgstr. 40rd„ IJm., t.a. Amster dam, Weesperzijde 197; A. de Boer, Breestraat 13, Haarlem en J. G. van Olst, Kanaaldijk 227, IJm.; W. Huiser, Grote Beerstr. 27, IJm. en G. Brouwer, Akmarijp 26, Utingeradeel, t.a. IJm., Grote Beerstr. 27; J. Kors, L. Nieuw straat 768, IJm.-O.; N. van der Plas, Hillegommerdijk 309, Haarlemmermeer en R. Zeeuw, Lagersstr. 30, IJm.-O., t.a. Haarlemmermeer, Venneperweg 576; J. Kruize, Breesaapstr. 62, IJm. en T. de Vries, Breesaapstr. 62, IJmuiden; F. C. Wichmann, Wijk aan Zeeërweg 154, IJm. en E. Wijer, Van Wassenaerstr. 21, IJm.-O., t.a. IJm., Wijk aan Zeeër weg 154.

Weekblad Huis aan Huis | 1960 | | pagina 3