SaripocifeWeeliHad d<Ul Met Reisbureau Europa" boven Amsterdam. Uwtókbuurteu Spit,Spierpijn r 3le Jaargang no 21 Vrijdag 27 mei 1960 am K. A. B. GELSLAAGD. &DAfiSDMSTMISBk;l Voetballende Kerkeraden. Bakhuis kampioen van Damclub „Santpoort" Indanthren keert terug Rendez-vous der Europese mode op de Euromast. Veilig zonnebaden en zelfs zonder zon mooi bruin door 2 geheel nieuwe preparaten. Bridgeclub ,,De Kennemers" Algem. Bond van Ouden van Dagen. Velser Gemeenschap. ft.K. Kerk, Santpoort REISBUREAU HOOFDSTRAAT 155 - TEL. 7658 b.g.g. 7384 Redaktie: Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave Drnkkerij Cornegge Telefoon 8619 Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 Afge'open winter waanden de geno digden op de filmavonden van Reis- c.a „Europa" zich in een comfor- vliegtuig, toen op een smalle i.-indoek de vacantiesteden van Europa weruen aangevlogen. Zondagmiddag wa nden de prijswinnaars van de rond vluchten op die winterse filmavonden in de comfortable fauteuils van bioscoop, toen onder hen Amster- met zijn pittoreske randdorpen ?leed.... 'S overbrugde de heer A. J. Plak, .teur van Reisbureau „Europa", de "tl tussen fantasie en werkelijkheid hij zondagmiddag zijn gasten en sjt' rucées met een kop koffie op 'Tic ilphol ontving. en half uur later draaiden de wielen Vrij onder een Haviland Dove. Het vliegtuig van Martin's Air Charter was -"«t de eerste groep van Santpoorters van de grond. -Eondvlucht boven een zich in een i' voorjaarszonnetje koesterend Am sterdam was begonnen. Ieder zocht 'aar hem of haar bekende plekjes: het ij met zijn nu nog trager lijkende ponten de Amsterdamse Bosbaan met driftige, minuscule roeierijes in lange, nlle bootjesde troebele en toch mooie Amsterdamse grachten waar "ijverige werkstudenten in rondvaart- boten weer een andere visie op de 'ifdstad gavende veel bezongen *?ster Torenhet Mierennest Munt- de sportieve bedrijvigheid op de _.c sportvelden; de gezapige rust op Ae terrasjes de royale woonwijken in West; de longen van Amsterdam met het prille groen aan de bomenhet kolossale maar nu speelgoed lijkende emplacement van het Centraal Station; de bedriegelijke zondagse rust in de havensde werkelijke rust van met rechte sloten doorsneden weilanden, enz. enz. Niet alleen lekker, maar ook een rond vlucht is maar een vinger lang. Dat vond de eerste groep, maar ook de tweede, die een half uur later dezelfde cirkels hoog boven Groot-Amsterdam draaide. Beide groepen verzamelden zich ver volgens in het autotreintje voor een rondleiding over de Schipholterreinen. Onder de D C 3 werd fotografisch de aanwezigheid vastgelegdde D C 6 B, het type waarmee de CTI de vacantie- vliegreizen naar Majorca en Milaan maakt, wekte reeds verlangens naar zorgeloze vliegtochten naar vacantie- bestemmingenvan de nieuwe, gigan tische DC 8 straalde terecht de trots van de K.L.M. Weer terug in Schiphol's gerenom meerd restaurant „De Wijde Wereld" werd bij de thee, naast het gebak, ook de die middag opgenomen foto aan geboden. Reisbureau „Europa", waar men niet alleen rondvluchten boven Amsterdam, maar ook volledig verzorgde vliegreizen kan boeken, heeft met de organisatie van deze middag opnieuw bewezen de behoeften en het noodzakelijke tempo van het moderne toerisme te verstaan. 41' De K.A.B.-kring gaf op zaterdag en zondag jl. een feestavond voor haar leden op welke avonden de toneelver. GETOSA voor het voetlicht trad met een uitvoering van het blijspel „Zeg het met bloemen'' van Glenn Hughes. Dit blijspel speelt zich af in de woning van een zakenman. Het gezin bestaat -—-mopder en twee bekoorlijke 4.«ut..., jl voorts inwonend zijn een dienstme.pje en een slechthorende zuster van de zakenman. De man van zuster heeft haar jarenlang geleden vöiaten en is naar Amerika getrokken. D« zakenman staat voor een bankroet 'nodigt wanneer hij verneemt dat zijn b?t r e -n hobby heeft voor de rozen teelt, deze uit zijn rosarium te komen bezichtigen, .n de hoop hem gunstig te SÈsj.i/nen en enig uitstel te verkrijgen voor de betaling van een wissel. De bankier komt op bezoek met zijn vrouw, doch inmiddels is gebleken dat alle rozen door een dochter zijn geplukt en gebruikt voor een feestavond. Van enig uitstel kjjpit niets, doch inmiddels heeft de in- ^.—ide zuster bezoek gekregen van een vriend van haar in Amerika overleden echtgenoot, die haar een fortuin in bank- biljeten heeft nagelaten. De zakenman krijgt van zijn zuster een flink bedrag uitgekeerd, betaalt direct aan de nog wezige bankier de wissel, en doet heel royaal. De vreugde is echter orte duur want de bezorger van het in komt terug en als hij verneemt dat er al veel geld is uitgegeven, doet hij mededeling van het feit dat het geld vals is. Dit heeft hij ook al aan de hardhorende zuster verteld, doch deze heeft het schijnbaar niet begrepen. De zakenman zit nu nog dieper in de put. wordt besloten zich direct van al het 'geld te ontdoen. De nog aanwezige biljet ten worden in een tasje gedaan en het diensmeisje krijgt opdracht het tasje met inhoud te verbranden. Tenslotte komt de bezorger nogmaals terug om een brief te brengen van de overleden echtgenoot. In deze, door hem vergeter orief, staat echter de mede deling dal het geld niet vals doch echt is. Dit geeft weer de nodige vreugde, welke nog verhoogd wordt als het meisje met het tasje en inhoud verschijnt om te vragen of ook het tasje moet worden verbrand. Tussen de tijden van misère en vreugde door, weten de beide dochters van papa nog toestemming te verkrijgen voor een huwelijk met hun geliefden, een verze keringsagent en een kunstenaar. Een stuk dus met heel veel verwikke lingen, een bijzonder prettig slot, en zeer geschikt voor deze feestavonden. Getosa heeft een bezetting die met zulk een blijspel wel raad weet. Het werd goed gebracht, men wist de spanning er in te houden, en de volle zalen hebben bijzonder genoten. Bij Getosa waren er drie debutanten en wel de dames I. Hand graaf, I. v. d. Kolk en J. in der Rieden. Aan hun spel was niet te merken dat het hun eerste optreden gold. Dit is een extra vermelding waard. Regisseur Jon- gejans kan tevreden zijn ook met deze nieuwe aanwinsten. L. S. Mej. E. Kamsteeg is geslaagd voor het diploma Ritmiek-Lerares. Zondag a.s. J. STOFFEL, Hoofdstraat 165 Telefoon 8310 APOTHEKEN Zondag a.s. Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 2560—8284 Wijkzusters „Het Witte Kruis" Zondagdienst Zr Lammerts, CuraQaostraat 18 b Santpoort, Tel. 8756 Op het sportveld van de Witte Paters (Lavigerie College) aan de Wüstelaan wordt a.s. maandagavond om kwart over zeven een voetbalwedstrijd gespeeld ten bate van de kerkbouw in Santpoort-zuid. Elftallen van kerkeraadsleden van de Hervormde Wijkgemeenten Noord en Zuid zullen de strijd met elkaar aanbin den. Insiders weten te vertellen, dat ds. Romijn al in december zijn voetbalschoe nen van de zolder heeft gehaald. Ds. van Willenswaard heeft inmiddels zijn hoge hoed uit de kamfer gehaald om op waardige wijze de aftrap te kunnen verrichten. Het belooft een spannende strijd te worden. Voor alle zekerheid is dr. Stoffel uitgenodigd om zo nodig me dische bijstand te kunnen verlenen. Ter opluistering heeft het plaatselijk fan farekorps „Wilhelmina" spontane mede werking toegezegd. Tijdens de pauze zal een groep van de gymnastiekvereniging „Fit" een springdemonstratie uitvoeren. De toegangsprijs bedraagt vijftig cent; kaarten zijn verkrijgbaar bij de koster van de Dorpskerk, Burg. Enschedélaan 67, tel. 8820, en bij dhr. Blok, Kluys- kenslaan 10, tel. 7512; de kaarten geven bovendien kans op een taart of fruit mand, resp. beschikbaar gesteld door de fa. Zuyderduyn en de fa. van Dam. Fietsenstalling is aanwezig. Zorgt dat u er bij bent. Na een spannende eindfase in de onder linge competitie van Damclub Santpoort is woensdag j.l. in het mooie clublokaal aan de Wüstelaan de beslissing gevallen. Bakhuis is kampioen geworden in de le groep. In een spannende partij tegen Buren, die ook een kans maakte op de bovenste plaats, wist Bakhuis deze tot volle winst te brengen daar Buren in hevige tijdnood in een stand van acht om acht een onnauwkeurigheid beging wat hem een stuk verlies en tevens ver lies van de partij opleverde. De ranglijst in de eerste groep is thans als volgt: na 20 partijen: 1. Bakhuis 30 p.; 2. Hoek 29 p.; 3. Buren 27 p.; 4. E. Zuiderduin 25 p.; 5. de Kort 21 p.; 6. Koster 20 p.; 7. Ipenburg 16 p.; 8. Wouda 15 p.; 9. Groot 14 p. 10. Ooster ling 14 p.; 11. Kan 9 p. In de tweede groep is de strijd om de bovenste plaats nog steeds in volle gang. De rivalen Marges en G. Zuiderduin die beiden op de bovenste plaats eindigden met 25 punten moeten nu nog een extra competitie spelen van 3 partijen om uit te maken wie hier kampioen wordt. Na achttien partijen is de stand: 1. Marges 25; 2. Zuiderduin G. 25; 3. Mensen 24 4. Vlasveld 23; 5. Rijswijk 20; 6. Boon stra 15; 7 Pais 13; 8. M. Post 12; 9. T. Ipenburg 11; 10 Kramer 5. De ouderen onder ons herinneren het zich zonder enige twijfel nog: Indan thren. Vóór de oorlog een vertrouwde aanduiding en afbeelding in iedere tex tielzaak. Indanthren immers, was het over de gehele wereld gekende merk, dat de absolute licht-, was- en weer echtheid van geverfde stoffen garan deerde een verfmethode, zó goed, dat licht en zon geen invloed op de kleur kunnen hebben. Dit Indanthren keert nu terug. Na de oorlog maakte de textiel industrie een stormachtige ontwikkeling door. Veel oude en vertrouwde begrip pen verdwenen of maakten plaats voor nieuwe, intussen al lang weer aanvaarde waarden. Maar aan Indanthren bleek in onze wereld van vandaag nog altijd be hoefte te bestaan. In steeds meer landen kwam Indanthren terug, en dat met overweldigend succes. Thans is Nederland aan de beurt. Ook hier verwacht men een enthousiast ont haal. Dat de handel nog steeds vertrou wen heeft in dit bekende procédé blijkt wel uit het feit dat één der vooraan staande groothandels in woningtextiel be sloot al zijn kompas-dobbystoffen voor taan Indanthren te verven. De terugkeer van Indanthren in Neder land betekent voor de ouderen het weer zien van een goede oude bekende, voor de jongeren goed nieuws op textielge- bied. Op 2 en 3 juni a.s. wacht Nederland de grootste modeshow aller tijden! Dan zal de speciale „Dralon"-trein, die op 22 april uit Wenen vertrok, ons land bin nenkomen met als passagiers 14 top- mannequins uit Frankrijk, Italië, Duits land. Engeland, Oostenrijk, Noorwegen en Denemarken en als bagage ruim 150 nieuwe creaties van wereldvermaarde modehuizen als Jacques Heim, Pierre Bal- main en Nina Ricci uit Frankrijk, Her mann Schwichtenberg en Heinz Oester- gaard uit Duitsland, Donna Simonetta, Emilio Pucci en Emilio Schuberth uit Italië en Jolo-Coutures en Plaza uit Ne derland. Voorts zal men modellen zien uit België, Engeland, Oostenrijk, Noor wegen, Zweden, Denemarken en Fin land. De show, onder de titel „Rendez-vous der Europese Mode", zal worden gehou den op Kasteel „De Hooge Vuursche" en de Euromast. Als lady-speaker zal optreden Mies Bou- man, terwijl de kapsels zullen worden verzorgd door de coming man in de haute couture, Mario. De show maakt een gigantische tournee door Europa, die medio juni eindigt in Baden-Baden. Daar zullen dan veelbe lovende jonge couturiers uit de bezochte landen studiebeurzen in ontvangst kun nen nemen. Sinds enkele dagen zijn in Nederland capsules verkrijgbaar, waarvan men slechts 1 per dag behoeft in te nemen om en dit geldt zelfs voor een zon- gevoelige huid het gevaar van zon nebrand uit te sluiten en het bruin wor den van de huid te bevorderen. De capsules bevatten zuiver natuurlijke stoffen, die ook in het menselijk lichaam worden aangetroffen. Door het innemen der capsules voegt men een extra dosis van die stoffen aan het lichaam toe en dit heeft een zodanige uitwerking op de huid, dat deze zelfs als een beschermend zonnefilter gaat werken. Proefnemingen hebben aangetoond, dat met deze cap sules zelfs de ongenadige tropenzon geen gevaar meer oplevert. In onze tijd van alom verspreide zonne- bad-cultus is de betekenis van dit nieu we preparaat groot genoeg om er nog even bij stil te staan. Geen smeren met olie of vet of spray meer, hetwelk men na het nemen van een verfrissend bad in zee weer moet herhalen. Geen ern stige verbrandingen meer, met alle pijn lijke reacties en slechte gevolgen voor de gezondheid. Het gebruik van een „zonnebad-capsule" beschermt volkomen, ook na zwemmen in de felle zon. Dezelfde farmaceutische fabriek brengt tegelijkertijd nog een tweede vinding op hetzelfde gebied, doch van andere aard. Deze maakt het thans mogelijk in 6 uur tijds prachtig bruin te worden, indien men dat wenst zelfs zónder zon. Men hoeft hiervoor slechts de huid plaatse lijk te bevochtigen met dit vloeibare, melkwitte preparaat, dat tevens als zon nefilter werkt. Het bevat absoluut geen verfstoffen, de vloeistof is romig-wit. Het is volkomen onschadelijk, want ook hier in zijn stoffen verwerkt, die in ons lichaam voorkomen. De werking is ver rassend en het resultaat volkomen na tuurlijk: zelfs indien men na het aan brengen niet in de gelegenheid is een zonnebad te nemen, ziet men er uit, zoals vroeger alleen mogelijk was na een win tersport- of Rivièravakantie. Niet langer is het meer nodig, bij het be gin van de vakantie (of tijdens een dagje -uit) een witte beginneling te zijn onder de bruine, gelukkkiger mede-zonnebaders. Als men geen kousen wil dragen in voorjaar of zomer, kan men de benen het natuurlijke bruin geven, waarnaar men verlangt. Zij, die niet gemakkelijk brui nen, of te drukke werkzaamheden héb ben om zich het zonnebad te kunnen permiteren, zijn voortaan toch in staat, hun huid een gezonde bruine teint te geven. Dat deze preparaten door allen, die een sportief-gebruind uiterlijk op prijs stellen, met vreugde begroet zullen worden, spreekt vanzelf. De „suncaps) en de „sunmilk" zullen nog deze week bij de detailhandel verkrijgbaar zijn. De j.l. donderdag gespeelde onderlinge wedstrijd leverde het volgende resultaat op. Afd. A: 1. fam. Soomers 68,06 %;2. Mevr. Ede- lingHr. Andela Sr. 56,45 3/4. He ren v. d. Walv. Thiel 54,86 3/4. Heren KleefstraBodewes 54,86%; 5. Mevr. KrooneHr. Andela Jr. 53,47 6. fam. Rietdijk 44,44 7. Heren Porck v. Ry 40,97 8. Heren Weyers- Steinberg 38,89%; 9. Heren TopDir- ven 38,19 Afd. B: 1. Mevr. ArpadEIr. Muller 63,69%; 2. Mevr. SmidMevr. Andela 51,79%; 3. Mevr. v. AmerongenHr. Vader 51,19%; 4/5. fam. Dekker 50,00%; 4/5. Heren Wierdade Vries 50,00%; 6. Heer Holm en partner 47,02 7. Mevr. VaderMevr. Weyers 44,64%; 8. fam. v. Gelder 41,67 afdeling Santpoort-Driehuis Vanaf 17 mei is er gedurende de zomermaanden eenmaal per week Soos in het Badhuis aan de Wüstelaan. Dus alleen Vrijdags. Het Bestuur Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds. J. C. Remijn 19 uur ds. D. ter Steege, Overveen Adventskerk 10 uur ds G. H. v. Willenswaard Gereformeerde Kerk 9.30 en 17 uur ds M. W. J. C. de Kluis Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) v.m. 9 uur ds J. C. Maris n.m. 4 uur ds. J. J. Rebel Bevestiging vau lidmaten in de middagdienst Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis Geen dienst Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abeleustraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur ds. H. J. Kater, Amsterdam Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10.30 uur ds P. J. van Schayck Jehova Getuigen Wachttoren Studie Diensten zondags van 7—8 uur in het Cultureel Gebouw, IJmuiden Dinsdags van 89 uur Hagelingerweg 190 en Rijksweg 331 Gem. Gods Cultureel Gebouw, IJmuiden Elke zondag 10 uur De Velser Kunstkring „Voor Allen" zal haar 9de abonnement in het seizoen 1960/1961 voor het eerst sinds haar be staan niet in Velsen geven, doch in Haar lem. Doordat de eigenaresse van het Rex- theater om particuliere redenen de schouwburg niet meer wil verhuren, is het bestuur van de Kunstkring tot dit besluit moeten komen. Op de abonné's heeft het bestuur een be roep gedaan, haar hiermee niet in de steek te laten, doch door mee te gaan naar Haarlem het werk van de Kunst kring voort te zetten. Velen hebben zich reeds weer voor één of meerdere abonnementen aangemeld, doch anderen hebben nog verzuimd de antwoordkaart in te sturen. Het bestuur zal het de deelnemers zo ge makkelijk mogelijk maken, door hen met bussen naar de Stadsschouwburg of con certzaal te Haarlem te vervoeren en ook weer terug te brengen. Deze bussen zul len vanaf verschillende plaatsen in de gemeente vertrekken, terwijl de kosten daarvan slechts 0,55 per retour be dragen. En nu het programma. Serie K: 12 september: Rotterdams To neel, Stadsschouwburg, Haarlem; 15 no vember; Toneelgroep Puck, Stadsschouw burg, Haarlem; 1 januari: Operaconcert, Concertzaal, Haarlem; 11 april: Neder landse Comedie, Stadsschouwburg, Haar lem. Serie P: 13 september: Toneelgroep En semble, Stadsschouwburg, Haarlem; 8 no vember: Cilly Wang (dans-parodiste), Stadsschouwburg, Haarlem; 28 februari; Hoofdstad-Operette, Stadsschouwburg, Haarlem; 12 april; Kon. Ned. Mariniers kapel, Concertzaal, Haarlem. Zondag 29 mei; H.H. Missen 7 uur, 8.15, 11.30. Hoogmis 9.30 uur. Te half één voorbereiding Doopbeloften. Te 7 uur Lof en gebeden voor onze overledenen. Maandag 30 mei te half 8 Meilof. Dinsdag 31 mei. Maria, Koningin. Te half 8 Lof tot sluiting van de meimaand. Woensdag 1 juni te 10 uur Gezongen Huwelijksmis voor het bruidspaar Man- tjes-Jansen. Vrijdag 3 juni; Eerste Vrijdag van de maand; te 7 uur Gezongen H. Mis; te 8 uur: Schoolmis; Te 9 uur: Stille H. Mis. Te half 8 Lof. Zaterdag. Veglie van Pinkster. Biecht horen van 59 uur. Te half 8 Broeder schapslof ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met tf SANTPOORT ^HOLLAND Wij vertegenwoordigen onderstaande ondernemingen C. T. I. Vliegreizen NEROPA Treinreizen RIJNLAND Rijnreizen EBATO Touringcarreizen DE SNELLE VLIET Touringcarreizen WESTERCOACH Touringcarreizen DE HAAS Spanje Touringcarreizen EMHAGE Touringcarreizen WESTLAND TOURS Lourdesreizen ZUID EUROPA STICHTING GROENEVELD's All Included en Liberty Touringcarreizen WHITE CARS Touringcarreizen ST. CHRISTOFFEL reizen voor R.K. BRABENA, autocarlijndienst naar Zuid-Frankrijk en Barcelona E.S.A. autocarreizen HOTOCOMBI Valkenburgtochten TOURINGCLUB HOLLAND en alle andere gerenommeerde Reisbureaux Vraagt GRATIS Reisgidsen Wij geven U gaarne advies voor al uw vakantieplannen, OOK BIJ U THUIS

Weekblad Huis aan Huis | 1960 | | pagina 1