SaiA) oorfe Weehblad aan N VISSER, onopvallend maar vast beraden naar de top in Nederlandse Amateurwielerwereld jpredikbüurtaa Keiinemer Ballet Studio s. Een grootse >rtmanifestatie T.V.S.-NIEUWS R.K. Kerk, Santpoort pMAQSDiEMST AE1S1N j Jeugdkoor ,Inter-Nos' naar Engeland PERSONALIA Schaakclub Santpoort Bosvolk - Vrije Vogels gang no 26 sweg 31 ;rinklaan 45 van kerij Cornegge aon 86i9 Vrijdag 1 Juli 1960 Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 unr telef. 7029 OBl ir de France enige weken lang alom in de belangstelling staat en radio, dagbladen uitgebreide verslagen brengen van deze grootse, internationale :rwedstrijd heeft de Tourkoorts ook een goed deel van Nederland ver spanning wacht men de verrichtingen van landgenoten af, men juicht om nning of een goede klassering en met trots vertelt men in Koningsbosch lebrord, dat Martin v. d. Borgh of Wim van Est dorpsgenoten zijn. In iont Piet van Est; Jo de Roo komt uit het Zeeuwse plaatsje Schore; Jaap Siebengewald en Pietje Damen van Lieshout. Vooral in die dorpen leeft aelijkerwijs deze weken dubbel mee! uit Noordholland komen twee renners, behorende bij het Nederlandse En heel Beverwijk is blij met de uitverkiezing van hun favoriete beroeps- Geldermans en Coen Niesten. ons dorp dan géén Tour- ên beroepsrenner, dan toch elrenner, die ook Coen heet. r, een koene amateur, die de beoefent om de sport zelve, rities mogelijk neit reiken 'our de France of andere in- beroepskoersen, enkel en al- het feit, dat hij zijn werk ort laat gaan; maar die zich ijden onder de besten kan 2 gevreesd is om zijn con- 1 en zijn verrassende eind- r evenzeer gezien is om zijn Van diens succesrijke wieler- t nu toe dient eens wat meer verteld, nu de voetbalsport minder ruimte in dit blad igdige leeftijd kwam Coen in ort terecht samen met zijn Beiden weten nog veel ge- ïalen te vertellen van hun trijdjes bij de Beverwijkse „Kennemerland". Jan gaf de :r aan (de drukke rijwielzaak 1 niet vreemd) Coen werd lid lampioen" uit Haarlem. Na ige periode van nieuweling llende overwinningen en tal- ereplaatsen en o.a. kam- :ijn vereniging, vroeg hij een itie aan. En al bleef hij in en steeds bescheiden (een :m siert) zijn successen waren ;t. Diverse prijzen reed hij in ast, won in de internationaal e „Rund um Duisburg" de Je beste, dat hij een berg zag, en schuwde bovendien het grote werk niet, maar schreef tia alle klassiekers. Dit zijn rgkerende grote wedstrijden, stad tot stad, bedoeld als uitzending naar het buiten- >r afvaardiging naar wereld- appen of Olympische Spelen. klassiekers weerde hij zich g. Tot de militaire dienst een t wiel dreigde te steken. r* maanden diende hij bij de :roepen, twee volle zomer- h^esde hij verloren te zien bleek er ook inderdaad aan- :i.ïig gelegenheid tot training, iral het kazerneleven hem ook omdat men hem thuis plaats node miste, toch be sondanks, prettige herinnerin- n- ig in de militaire JEN ploegleider Gerrit 'irj hij wijze lessen, maakte ■enners als o.a. Jo de Haan, Ab van Egmond en Miel lie hem als ploegmakker zeer behaalde individueel zowel vmrba. accessen, het miuiuire kampioenschap de in de meerdaagse wed- van Olympia" en winnaar van het ploegenklassement. Tevens eerste ploegenprijzen in de Ronde van Feye- noord en Ronde van Friesland, twee jaar achtereen negende in het kampioenschap van Nederland op de weg. Vorig jaar een prachtige overwinning in de Ronde van Beverwijk op Coen Nies ten, tevens dat seizoen tweemaal tweede, viermaal derde en in totaal bijna twin tig keer onder de eerste tien prijswinnaars in koersen overal in het land. Twee jaar achtereen won hij voorts het punten klassement van zijn vereniging, ingesteld voor die renner, welke het meest succes vol was geweest. De Ronde van Santpoort bracht hem verleden jaar een achtste prijs, ogen schijnlijk een matige prestatie, doch men bedenke dat in eigen plaats de zwaarste koers gereden wordt omdat het renners- veld de favoriet logischerwijze de min ste kans biedt om de wedstrijd in z'n voordeel te beslissen. Daarenboven ver trok hij eerst anderhalf uur tevoren per motor uit de legerplaats Ede om zich na de koers weer op tijd voor het avond appèl te melden. Dit nieuwe seizoen kan hij onder meer reeds bogen op overwinningen te Pur- merend en Krommenie, een tweede plaats in het clubkampioenschap achter prof. Piet Steenvoorden, derde in Rotterdam, vijfde in den Dungen en Naaldwijk. In de klassiekers Ronde van Zuid-Hol land en Gelderland achtste; zevende in Amsterdam-Arnhem vice-versa en de Ronde van Brabant; veertiende in het kampioenschap van Nederland op de weg te Zandvoort. Opmerkelijk was tevens zijn verrichting in het kampioenschap van Nederland op de baan over 50 km in het Olympisch Stadion. Hier reed Coen zijn tweede baanwedstrijd en werd uit een veld van ongeveer tachtig baan- specialisten keurig vierde. Samen met zijn overige clubmakkers van de Caballeroploeg hielp hij Gerard Wes- seling de eindoverwinning behalen in de „Toer van Olympiade 1960". Momenteel verkeert Coen in uitstekende conditie getuige zijn recente sucessen van zaterdag en zondag j.l. In Sliedrecht 2de en een glanzende overwinning in de Ron de van de Markthallen te Amsterdam. Lang, te lang heeft het geduurd vóórdat men hem opnam in een ploeg voor het buitenland. Dit gaat nu aanstaande zon dag gebeuren. Een groot criterium staat in Luxemburg op het programma. Daar verschijnt Coen in een uitgelezen aantal amateurs aan de start. Met veel belangstelling maar tevens met veel vertrouwen kan zijn optreden aldaar worden tegemoet gezien, zoals ook in siders en supporters zijn verdere wieier- carrière met evenveel belangstelling en vertrouwen zullen blijven gadeslaan. juli zal op de terreinen van 3. te Bloemenclaal gelegen penlucht Theater, meer dan indeden van de gymnastiek- aangesloten bij het Kon. jymn. Verbond, bijelka* het houden van wedstri u :ie is in handen van de Chr. FIT. Om dergelijke wed- irganiseren is er veel moed enthousiasme bij bestuur en aot en wij zijn er van ove- t ook op dit gebied van or- r naam zal hoog houden, 'zien wat de Chr. Sportver- -jroot verband presteren, dar zaterdag 2 juli eens lang an te gaan. U zult ver- pver het werk wat hier door :n belangeloos wordt gedaan |d. van deze middag voor de volgt: van 23 uur aan gingen, van 25 uur wed- brug, bok, ringen, paard, tten, vrije oefeningen. Van marswedstrijd vanaf het ter- t openluchttheater, waar de lot van deze middag een crijgt aangeboden, nde verenigingen komen uit de Zaanstreek, Beverwijk, ntpoort en Haarlem. Zaterdag 2 juli a.s. zal T.V.S. weer haar jaarlijkse openluchtdemonstratie houden in het Burg. Rijkenspark. Aan vang 7 uur n.m. Wij wensen T. V. S. veel succes en mooi weer 1 (Bij event, slecht weer wordt de demonstratie ver schoven naar maandag 4 juli.) Viswedstrijd Kon. Wilhelminafonds Zondag jl. organiseerde de Haarl. Hen gelaarsvereniging haar traditionele vis wedstrijd ten bate van de kankerbestrij ding. E'- waren maar liefst 650 deelnemers, die /egunstigd door fraai zomerweer hun men hebben getoond, grootste brasem die gemeten werd was 43 cm en kwam in aanmerking voor de le prijs (rijwiel). Het grootst aantal, 10 stuks, verwierf de 2e prijs (complete werphengel). Het organiserend comité, waaronder ook onze plaatsgenoot, de heer K. v. d. Heide, had dit keer ook weer veel succes en alles liep gesmeerd. De deelnemers, waaronder ook enige da mes en zelfs een drietal uit de provincie Groningen, keerden pl.m. 9 uur v.m. weer huiswaarts toe. Donderdagavond 30 juni 1960 zal in de Concertzaal te Haarlem de feestelijke prijsuitreiking plaats vinden. Vrijdag, zaterdag, zondag: Sluitings-Tri- dium. Vrijdag en zaterdag: Stille Avond mis met preek door de ZeerEerw. Pater H. de Vries O.M.I. Zondag 3 juli; H.H. Missen zijn te 7 uur, 8.15, 11.30 uur. De Solemnele Hoog mis te half 10. Te 7 uur pl. Sluitingslof van de Mariale Gebedsweek met preek en processie. Woensdag 6 juli: maandelijkse gezongen Requiem. Donderdag 7 juli; vrijdag en zaterdag-re traite voor de kinderen, die worden toe gelaten tot de pl. geloofsbelijdenis. Zaterdag 9 juli: te half 8 Broederschaps lof. Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 8.30 uur ds J. C. Remijn 10 uur ds J. C. Remijn H.D. 19 uur geen dienst Adventskerk 10 nur ds G. H. v. Willenswaard H.D. Jeugdhuis10 uur dhr. W. Doevendans Gereformeerde Kerk 9.30 en 17 uur ds D. J. Coumou, Haarlem Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) v.m. 10 uur ds J. Tijmes, Nunspeet n.m. 4 uur ds J. C. Maiis Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driebuis 9.35 uur ds. J. A. Roskam Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur ds G. Nijenbuis, Zangdienst Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10 uur Mej. J. Londo, tbeol. cand., Amsterdam Jehova Getuigen Wachttoren Studie Diensten zondags van 78 uur in het Cultureel Gebouw, IJmuiden Dinsdags van 89 uur Hageliugerweg 190 en Rijksweg 331 Gem. Gods Cultureel Gebouw, IJmuiden Elke zondag 10 uur Zondag a.s. J. STOFFEL, Hoofdstraat 165 Telefoon 8310 APOTHEKEN Zondag a.s. De Santpoortse Apotheek Bloemend.8traatweg 145, Santpoort Telefoon K 2560—8249 Wijkzusters „Het Witte Kruis" Zondagdienst Zr. C. Kist-de Ruijter, tel. 02550-5083 Wijk aan Zeeërweg 114, IJmuiden Een aantal van 40 leden van het Jeugd koor „Inter-Nos", dirigent Jan Booda, zal op maandag 4 juli a.s. de reis ondernemen naar Engeland, waar men deel zal ne men aan het jaarlijks terugkerende Inter national Musical Eisteddfod, in Llan gollen in Wales. Aan dit muziekfestijn nemen ieder jaar veel landen deel, vorig jaar waren er 31 landen vertegenwoordigd. A.s. vrijdagavond zal deze groep in de Bakenesserkerk te Haarlem hun num mers ten gehore brengen, welke zij in Wales moeten zingen. Ook zal de veelbelovende jonge violiste Vera Beths, welke aldaar aan de viool wedstrijd mee doet, haar verplichte wer ken spelen. Na dit gedeelte zal door het gehele koor de bekende Michiel de Ruytercantate worden uitgevoerd, voor koor, solisten en pianobegeleiding van mej. Emmy van Eden. Het concert in de Bakenesserkerk zal om 8 uur beginnen. De heer G. G. Hirs is te Delft geslaagd voor Werktaigkundig-Ingenieur. k Mej. A. M. Scheenstra is geslaagd voor Apothekers-assistente te Amsterdam. k Bij de te Utrecht gehouden examens Mode-Vak slaagden voor coupeuse de damesmevr. J. H. v. d. Hefde-Jasperse en mej. M. H. v. d. Noort. Zij werden opgeleid door mej. N. Roodenburg. P.V. „Snelle Wieken" Wedvlucht van Chateauroux op 25 juni 1960. Afstand 650 km. Gelost om 7.00 met wisselende wind. Eerste duif: zon dag 26/6/60 om 6.45 uur. Zeer veel ver liezen. In concours 86 duiven. E. M. Gorter 1-3-8; P. Rozemeyer 2; A. Tervoort 4-16; C. Korthouwer 5-9- 10-11-18; G. Bierman 6; G. Brouwer 7- 13; Jac Hoogzaad 12-20; A. C. Taber- nal 14; H. Handgraaf 15; H. Miggels 17; A. Tabernal 19. De vierde ronde van de onderlinge Zo- mer-competitie leverde wederom enige verrassende uitslagen op. De junior Han Everaars speelde het n.l. klaar om de volle winst binnen te halen in zijn partij tegen een schaker uit groep 1. Ook Roel v. d. Ende deed 't goed, remise tegen Baljet, ondanks het feit, dat laatstgenoemde al betrekkelijk gauw de kwaliteit voor kwam. In het eind-spel moest B. deze kwaliteit wegens een ge vaarlijke aanval op zijn koning (er dreugde mat) weder teruggeven en met grote moeite remise houden. Enkele andere uitslagen waren: W. Sterk jr.-Henri Everaars 1-0, Geus-Tuning Yl-Yz, Kip-Lubken jr. 0-1, Sterk sr.- Kruijff 1-0, Pels-Oosterling 1-0 en Lub- ken sr.-Otte 0-1. Voor de gewone club-competitie werden in groep II de laatste partijen afgewik keld. De uitslagen waren: Kievit-Tuning 1-0, Stolvoort-Kesting 1-0, Leijsma-Lam- mertsma 1-0, Leijsma-Blokker WVï< Koolhaas-Lammertsma 1 -0. Doordat Leijsma \]/2 punt scoorde, handhaafde hij zich in groep II en zullen Vos en Blokker naar groep III degraderen. Leden-mutaties: We moesten wederom een nieuw lid inschrijven. De zomer competitie biedt de mogelijkheid om zich in het schaakspel te bekwamen, ter voor bereiding van ,de in september a.s. aan vangende strijd om een goede plaats in de verschillende groepen. Huisschakers u weet 't, elke dinsdagavond welkom in Badhuis „Spaarnberg", a/d. Wüstelaan! Als sluitstuk van het verenigingsjaar 19591960, zullen de Bosvolkers en Vrije Vogels a.s. zaterdagmiddag 2 juli om half drie een bustocht maken naar Amsterdam met daaraan verbonden een rondvaart door de grachten van de hoofdstad. Iedere Bosvolker en Vrije Vogel zorge, dat hij/zij om uiterlijk kwart over twee bij het jeugdhuis aan de Burg. Enschede- laan 67, aanwezig is, opdat de bussen om precies half drie kunnen vertrekken. De terugkomst bij het jeugdhuis is om ongeveer kwart voor zeven. Laat ook deze middag een vrolijke mid dag worden met zonnige gezichten. Dan wordt het een waardig slot van een voor bijgegaan verenigingsjaar. Alle Bosvol kers en Vrije Vogels een tot ziens op a.s. zaterdag. J. H. Bartman H. L. Ajscheid Organist Per 1 juli a.s. heeft onze organist de heer Alders gemeend zijn functie neer te moe ten leggen. Hij bekleedde deze functie al meer dan 40 jaar waarvan 18 jaar in onze parochie. Tijdens een huldigingsbijeenkomst ter zij ner ere is hem een in tegenwoordigheid van zijn vrouw de gouden medaille van de Gregoriusvereniging met de daarbij behorende oorkonde overhandigd. Dit als blijk van waardering voor de kundige en trouwe wijze waarop hij zich van zijn taak heeft gekweten. Dit eerbewijs ging gepaard met vele har telijke en waarderende woorden van de Zeer Eerw. Heer Pastoor; de heer M. Bom uit naam van het kerkbestuur en de heer H. van Kuyeren, directeur van het zangkoor. Tevens werd op deze avond een welkom geheten aan de nieuwe organist, de heer van der Peet uit Haarlem. Leerlingeii-avoiid Vanavond heeft de Kennemer Ballet Studio in het Hervormd Jeugdhuis haar jaarlijkse leerlingenvoorstelling gegeven. Deze uitstekende studio, die reeds ver schillende bekende beroepsdansers en -danseressen heeft afgeleverd, wordt ge leid door de heer en mevrouw M. en C. Tschernoff en de heer J. L. Zielstra, die ook in Santpoort hun goed naam als bal letpedagogen weer alle eer aangedaan hebben. Het programma, dat door vele ouders werd bijgewoond, werd geopend met een openbare les, waarbij men kon zien hoe een balletles in zijn werk gaat en men kreeg een goed idee van de oefe ning waarop de technieken is gebaseerd, die voor de dansers later zo enorm be langrijk is om tot goede prestaties te komen. Na deze zeer interessante les volgde een viertal dansjes, uitgevoerd door de Santpoortse leerlingen. Eerst zagen we een Landler op muziek van J. Bayer, gevolgd door twee dansjes op muziek van F. Mendelssohn door de oudere leerlingen. Het programma voor de pauze werd besloten met de „Valse lente" uit het ballet „Sylvia" van Deli- be. Het was een bijzonder aantrekkelijk geheel, waarvan de muziek goed werd vertolkt aan de piano door Leen Kram mer. Na de pauze kon men zien wat men na vele jaren training kan bereiken. Het waren een aantal leerlingen uit Haarlem, die drie nummers dansten. Begonnen werd met enkele stukjes op muziek van Carl Maria von Weber, die het afscheid in de verschillende levens- phasen uitdrukten onder de titel „Les Adieux". Gretig werd hierbij gebruik ge maakt van de mooie belichtingsinstalla tie in het Jeugdhuis, die de subtiele sfeer van dit ballet nog accentueerde. Het hoogtepunt was hierna wel de Sympho- nie Classique op muziek Van Serge Prokofieff, waarin het nauwe verband in het ballet tussen de muziek en de be weging op prachtige wijze tot uiting kwam. Een waardig slot vormde de Aufforde- rung zum Tanz van C. M. von Weber, een dans die frappeerde door een fraaie en muzikale compositie. Er werd zeer mooi gedanst door deze reeds vergevor derde leerlingen, die bewezen, dat de les sen aan de Kennemer Ballet Studio op zeer hoog peil staan. X. OPTIMISTISCHE KLANKEN UIT HET TERRASVOGELS-KAMP. In het laatste nummer van het Terras vogels-nieuws schrijft G. v. G. (in wie wij een eerste elftaller menen te herken nen) o.m.: het is misschien wat boud gezegd, maar als wij een betere start hadden gehad en natuurlijk ook wel een beetje meer geluk -dan had niet RCZ, maar Terrasvogels de kampioensvlag kunnen hijsen. Met een elftal, zoals wij momenteel in het veld kunnen brengen, zie ik de toekomst met optimisme tege moet. Het volgend jaar moeten wij to nen, dat Terrasvogels niet langer thuis hoort in de vierde klas, maar moeten wij weer een plaats opeisen in de 3de klas". De secretaris van de elftalcommissie had vermoedelijk reeds het afgelopen seizoen een aanval van de blauwwitten op de bovenste plaats verwacht. Hij schrijft al thans in z'n overzicht: het eerste elftal is ons tegengevallen. Wij had den betere resultaten verwacht. Pas te gen het einde van de competitie kwam men tot redelijk voetbal en goede resul taten. De spelers misten net dat ene tikje hardheid en doorzettingsvermogen, dat de tegenstander in iedere wedstrijd op ons vóór had. We hopen echter, dat het nieuwe seizoen voor ons eerste elf tal een kampioenschap in petto heeft en dat kan, als we geregeld trainen en ons in iedere wedstrijd tot het uiterste geven". JAARVERGADERING „VELSEN". Onder leiding van de heer P. B. C. Maas hield de RKSV „Velsen" woens dag 22 juni j.l. in „Zomerlust" haar jaarvergadering, waarvoor flinke be langstelling bestond. De agenda vermeldde een 20-tal punten, die over het geheel op vlotte wijze wer den afgewerkt. Zoals zulks op een jaarvergadering be hoort te geschieden, bracht de volijverige secretaris der vereniging, de heer K. C. Sneekes, zijn jaarverslag uit. De scriba sprak er o.m. zijn verheugenis over uit, dat dit seizoen niet minder dan 35 elf tallen aan de competities hebben deelge nomen. De toetreding van de jongelui van het Missiehuis en de Witte Paters noemde hij een succes. Voorts gewaagde hij van de prettige samenwerking met de leiding van het Missiehuis. Ten opzichte van de sportkeuring be stond een grote achterstand, maar deze is nu grotendeels weggewerkt. Hulde bracht hij aan het lid Jan Bakkum voor zijn aanwezigheid als leider op de trai ningsavonden en met voldoening con stateerde hij het feit van de goede ver houdingen met de overige verenigingen in de gemeente. Ook de penningmeester kon optimistische klanken laten horen. Aan een en ander zal de toto wel niet vreemd zijn! De verslagen van de elftal-, junioren-, adspiranten- en welpencommissies ston den al evenzeer in majeur. De poolcom- missie heeft enorm veel werk in het be lang der vereniging verricht en daarvoor mag de heren een woord van lof niet onthouden worden. Hetzelfde kon volgens de kascommissie ook van het financieel beleid van de penningmeester gezegd worden. Van het bestuur waren aftredend dé heren A. I. Reyerse, A. Hynen en A. Olgers. Ze stelden zich allen herkies baar en de vergadering schonk hun we derom hun vertrouwen. In een voetbalvereniging is een goede elftalcommissie te allen tijde goud waard. Het volgende quintet zal trachten „Vel sen" in het komende seizoen hoger op te voeren: A. Schoorl, A. v. d. Linden, P. de Ruyter en T. Tromp. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst! Niet minder dan 15 heren werden bereid gevonden de jeugd leiding te geven. In de juniorencommissie namen zitting de heren Blum, Van der Linden, Nyman, Ewijk, de Rooy en de Jong. In de adspi- rantencommissie de heren Hijnen, Post, Molenaar en Smit en in de welpencom missie de heren de Jong sr., Meyer, Holt, Blum en Sneekes. Het bestuursvoorstel om in verband met de keuringskosten tot verhoging van de contributie over te gaan, werd aange nomen en een opwekking tot de leden om actief deel te nemen aan de verbe tering van de afrastering had al evenzeer succes. Na een vruchtbare rondvraag kon voor zitter Maas deze goedgeslaagde verga dering o.m. met een dankwoord voor de goed eopkomst sluiten. ALS „VELSEN" 40 JAAR BESTAAT Als „Velsen" veertig jaar bestaat, dan zal dit feit onvoorziene omstandig heden natuurlijk voorbehouden niet onopgemerkt voorbijgaan. Bereids zijn een vijftal heren, t.w. de heren S. Witte brood, C. de Rooy, G. Dam, G. Uiten- daal en G. de Graaf, bereid gevonden plannen voor de feestviering op touw te zetten.

Weekblad Huis aan Huis | 1960 | | pagina 1