üftïuin /*ns mooie Santpoort en HAN& onze lelijke hekjes. (^redikbeurtoa J. L me „V.E.S.T.E.R" Ringrijderij op dinsdag 2 augustus. P.Y. „Snelle Wieken". Burgerlijke Stand Velsen. mei en zonder zon PIGMA-DERM TBÏBYDERMS^^ Hengelsportveren „Velsen" Schaken. Anjerdag-collecte. R.K. Kerk, Santpoort £zosdaosdmstMS1N] "ang no 28 van kkerij Cornegge 5 Joon 8619 P SarfpocrisWeeftHad Vrijdag 15 juli 1960 aan Huis Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terras weg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 Lang onze overst lever onze liev zoon Dr. C M. P M. k anders opgevat zou kunnen worden, is het in dit geval de bedoeling die hekjes, hekken en tuinafscheidingen, die helaas zo vele wegen in '•poort ontsieren. Temeer is dit te betreuren, omdat aan de tuinen langs )ms glooiend duinterrein) dikwijls grote aandacht en zorg is besteed, - ^afscheidingen zo dikwijls het kind van de rekening zijn geworden. .itat te worden gesteld, dat er ook goede voorbeelden zijn aan te wijzen in 'jouwde villawijken, zoals langs de Willem de Zwijgerlaan en omgeving, .„en b.v. wandelt in de onvolprezen Wüstelaan met links en rechts prachtig et toch wel hinderlijk, dat men gedwongen is, een smal trottoirtje te moeten Heilgyrr jmige plaatsen nauwelijks breed genoeg voor 2 wandelaars naast elkaar. ipt de rijweg, niet zonder levensgevaar te betreden, door het drukke ver- V fan de andere kant het trottoirtje begrensd wordt door een honderden Al» »g" uveloos ijzeren hek. De argeloze wandelaar vraagt zich onwillekeurig wdarom hier geen fietspad is en geen rustig wandelpad en soms verstout hij zich menen, dat men aan het begrip „Laan ook aan brede voetpaden. Maar ojfi bij de hekjes te blijven, als én terreinafscheiding dan zo absoluut io5iJzf£kélijk is, zouden b.v. een laag ïgustërhaagje of iets wat in elk geval wat vriendelijk aandoet, dan al die ijze- en hekken, ook niet voldoende zijn. Wij vindèn overal hekjes lezers: nieuwe '-.•fcioo oHnzepd van gegalvaniseerd ijzer, j verveloze, verbogen en Spoeu, raan u zich niet alleen kunt van d jnaSr ook uw kleren aan kunt Kissii, Aan een mooie oude weg, dicht j -station Santpoort-Z. indertijd door het duinlandschap aangelegd, reü wat smal, naar onze moderne en, kunt u er een hele staalkaart vinden, 't Zou aardig zijn, als we 'den zien, hoeveel mooier, ruimer a-namer zo'n weg zou zijn, als die ..ëkjes ve-.dwenen waren en vervangen, door hier en daar een noodzakelijk keer- rtje of iets dergelijks. (Zie Willem nerlaan). Een goed voorbeeld is rerreboschlaan en omgeving in :al, waar alle tuinafscheidingen gcmomen en de tuinen nu ge- lappelijk onderhouden worden. een zeer grote verrassende ruimte- 'érking ontstaan. Dat met gezamenlijke aanpak veel te bereiken is kunnen wij in Vere op het -ilknd Walcheren ontdekken. In 't schil derachtige stadje met zijn grote verleden, dat ik enige jaren geleden op een va- Vatjt'et'":ht weer eens bezocht, had men 1stuin- en erf afscheidingen, die ,1 to'r and verkeerden, door CO- - eentjes gemetselde pooi ijes vervangen, elk ge- 1' (B^ij de oude huizen. .ac.ztoe een speciaal murenfonds Oj~ im de kosten te bestrijden. Op ie zomeravond hadden wij Vere per boot b, reikt, de oude kampveersche ->ren echt vooruit. Een prachtige tocht 's avonds wandelden we door de nog altijd denkt aan breedte en ruimte, zo romantische straatjes, waar we natuur lijk niet alleen die aardige muurtjes zagen, doch ook veel bewonderenswaar digs, als het oude stadhuis met zijn slanke toren, de prachtige gevels van de huizen aan de haven, enz. Dat in dat oude stadje het besef leefde, de erfenis der vaderen gaaf te bewaren is navolgenswaard. In ons Kennemerland is het, het mooie beboste duinlandschap, waaroo wij zui nig dienen te zijn. Dit duin is op vele plaatsen met meer of minder mooie villa's bebouwd. Villa's met grote, dik wijls mooi bij het duinlandschap aanslui tende tuinen. Dat deze mooie tuinen meestal door meegenoemde lelijke hekjes van de wegen zijn gescheiden is te be treuren. Het maakt een benepen en rom melige indruk. Je moet er niet zo op letten zei een kennis eens tegen mij, want dan kan je je altijd wel ergeren. Maar het moeilijke is juist, dat als je er een maal op gaat letten je het niet meer kunt laten, vooral als men zich gaat in denken hoeveel mooier het zou kunnen zijn. Zou hier voor schoonheidscommissies niet iets aan te doen zijn? In de Kennemerduinen waar men ook maar niet raak mag lopen vindt men nergens hekken op prikkeldraad doch wordt de wandelaar door middel van een behoorlijk bord hier en daar, ver zocht de paden niet te buiten te gaan. En met succes. Een voorbeeld. Ik hoop op mijn wandelingen in onze mooie omstreken nog eens meer aardige voorbeelden aan te treffen. Dat hier en daar terreinafscheidingen nog noodzakelijk zijn, zal helaas wel een reden hebben, maar zou het niet iets min der kunnen? En iets vriendelijker? Het zou de wandeling zeker aantrekkelijker maken. S. J. Kruyt. Jaap Nijssen bracht ,.>iaga\ id 3 juli j.l. gaf de K.A.J. ifd. oantpoort-N. een feestavond in Zo- merlust aan de Hoofdstraat. Dit was zomaar geen feestavond, want het v/as iets heel nieuws, waar de K.A.J. mee uitkwam, meestal zijn het toneel stukken, maar nu was het deze keer een Revue! Deze revue werd in elkaar gezet door Taap Nijssen, die voor de eerste keer een revue onder handen kreeg en naar mijn mening zeer goed geslaagd genoemd mag De revue kreeg de naam Wat deze naam bete is Uciaa. niet op de avond ver maar toch vind ik het leuk om het nu nog te schrijven, het woord Vester betekent: „Van een stotteraar tot een redenaar". Dit vind ik zeer leuk gevon den door Jaap Nijssen, want het waren allemaal amateurs die aan deze revue medewerkten. 's Avonds precies half negen startte Jaap Nijssen met z'n revue „Vester". Als eer ste opende de voorzitter van de K.A.J., Henk Reyerse, de avond, daarna nam de revue een aanvang. Als eerste traden op „De Jeka's", dit waren de gastheren op deze avond, deze 2 jongens hebben de zaal doen schud- 'n, dit waren Kees v. d. Linden en Jaap Nijssen. En dan nog eens alleen terug te komen op Kees v. d. Linden, die ook ,i 'deze revue de one man show van Töon Hermans ten gehore bracht, hierbij nebben de mensen zitten schuddebollen: want Kees heeft er van gemaakt wat hij er v."" maken kon. r revue traden ook op „De Elinus" ..pioene van Noord-Holland, The "d Brothers uit IJmuiden, The «CLes uit IJmuiden; The Music Brothers mtpoort, The Four Hio's en The Highseeds uit Driehuis. Ook trad eqeres Paula Hoogzaad op met ïg van haar zuster Henny, wat U0'de smaak viel. Ook kwam als -■ger Jaap Nijssen op de planken, /geleiding van The Simple Melody Hij zong 2 liedjes van Paul -k jhad nooit geweten dat Jaap Nijssen >ók nog zingen kon, naar mijn smaak ik gezegd hebben, daar stond de p 'Orise Paul Anka, want zijn stem j. niet zoveel met die van Paul •r trad op in de revue Nel Naber, ""tie's. Nel Naber heeft hier laten zien wat zij kon, want wat zij bracht was af. Verder werkten aan de revue mee het danspaar Joke Hoes-Jan Cramer. Onze show-goochelaar „Tonny", dit was een ingelast stukje, inplaats van gooche laar „Mardini". Verder zagen we nog Roel Zantbergen, declamatie, Ria v. d. Linden, Truus en Elly Veenboer, Herman Arends en weer Jaap Nijssen, dit waren mensen voor toneel en tot slot zagen we Hannie Tim- mers en Ank Meyer ritmisch dansen. En dit was dan revue „V.E.S.T.E.R.", waar de mensen nog lang niet over uit gesproken zijn. Deze hele revue duurde 3 uur wat een hele tijd was, maar alles liep zeer snel achter elkaar en dat moet je wel hebben bij een revue. Toen de revue achter de rug was kon er nog gedanst worden tot 2 uur met muziek van „The Simple Melody Players" uit Haarlem, deze band werkte ook mee in de revue, maar volgens ons was het dansmuziek niet zo best, als dat de K.A.J., afd. Santpoort, altijd ge wend is. Onder het dansen waren er nog enige jongelui die iets wilden zingen, dit waren Theo Zwanenburg en Marjan Hoog zaad, ook trad hier weer Jaap Nijssen op met Herman Arends als „The Likely lads". En hierna was dan het feest afgelopen. En tot slot zou ik Jaap Nijssen nog van harte proficiat willen toewensen met het behaalde succes en hoop later nog veel van hem te horen! K. J. Actie Ned. Bijbelgenootschap De verkoop van bijbels, kinderbijbels, gezangenboekjes is een eclatant succes geworden. Er is 1570,verkocht en dat in een plaats waarvan 30 jaar geleden ge zegd werd: Santpoort heeft géén toe komst. Hoe komt u er bij daar te gaan wonen. Wij danken onze Hemelse Va der dat Hij ons gebed heeft verhoord, zó dat velen het woord Gods hebben gekocht. Wij danken allen die mede werkten, de pastor loei incluis. Verblijdend voor wie het hebben aan gedurfd en ook verblijdend voor de grote schaar van medewerksters en medewerkers. Namens de afd. Santpoort van 't N.B.G. Fred. O. Touber, voorzitter. N. Hoeflaak, secretaris. J. Verkruyssen, bibliothecaris. Ook dit jaar zal de ringrijderij vele deelnemers naar Santpoort trekken om deze traditie in stand te honden en te kampen om de vele prachtige prijzen welke beschikbaar zijn voor de deel nemers per fiets, losse paard, en paard met tilbury. Het parcours moet welis waar verlegd worden naar, hopenlijk, het midden van de Hoofdstraat. Eerst vreesde het Bestuur van de Harddr. Ver. het parcours te moeten verleggen naar de omgeving van Santpoort-Noord. Daar dit natuurlijk minder interessant voor de deelnemers wordt en er dus ook minder zonden komen, heeft het Bestuur alles in het werk gesteld om toch de Ringrijderij, reeds 200 jaar traditievoor Santpoort in stand te houden. De mogelijkheid is er nu om in het midden van de Hoofdstraat dit te laten plaats vinden. De garagebe drijven Jak en Maarschalk, welke de meeste hinder zonden ondervinden, juichten deze oplossing zelfs toe, zodat de ringrijderij aan zijn glorie niet be hoeft in te boeten. Inschrijving voor de drie onderdelen op maandag 1 augustus om half acht in „de Weyman". Wedvlucht van Roozendaal op 10 juli 1960. In concours 437 duiven. Gelost om 8.15 met z.w. wind. Eerste duif 9.31, laatste om 9.53 uur. Uitslag: M. Janssen 1, 10, 86; C. Koks 2, 12, 21, 68, 69, 72, 74; J. A. Andries- ma 3, 5. 16, 22, 32, 38; A. C. Tabernal 4, 39, 58; P. Rozemeyer 6, 11, 42, 55, 63, 87; J. Molenkamp 7, 19, 48, 56; B. Jen- ninga 8, 14, 15, 81; A. Tabernal 9, 25; E. M. Gorter 13, 18; A. Punt 17; H. Handgraaf 20; H. Koks 23; Jac. Hoog zaad 24, 31 80, 82, 84, 88; P. Maas 26, 28, 61, 64, 70, 77; H. Bakker 27, 85; N. v. Duyn 29, 37, 52, 78; G. Bierman 30, 47, 53, 76; G. Brouwer 3345; J. 35, 46, 62, 66, 75; M. Visser 36, 65, 73, G. v. Haaster 34, 59; C. Korthouwer 79, 83, 67; Th. v, Zwieten 40; Jac Hee remans 4, 43, 57; H. Tiebout 44, 49, 51; J. Handgraaf 50, 60; K. Bouwer 54; H. Miggels 71. Wedvulcht van Ruffec op 11 juli 1960. In concours 29 duiven. Gelost om 6.30 uur met harde Z.W. wind. Eerste duif 15.03 uur, laatste 15.38 uur. Afstand 760 km. Uitslag: C. Koks 1, 4, 8; A. Tabernal 2, 6; E. M, Gorter 3, 7; G. Bierman 5. Bevallen: A. M. Brongers-de Best, d.; Voltastr. 1, IJm.; M. M. Dekker-Marks, d., Gladiolenstr. 2, Santpoort; S. de Boer-Bloemendaal, z., Trompstr. 34, IJm.-O. A. C. Veldmeijer-Otte, z„ Pla- tanenstr. 43, IJm.-O.; E. M. Ausma-de Jonge, z., Jacob v. Heemskerkstr. 15, IJm.; A. A. I. Leune-Hogenboom, z„ Planetenweg 153, IJm.; R. M. J. van Liempt-Sijbrandij, z., Alex. Bellstr. 11, IJm.; J. van Lieshout-Dirks, d., Kerk- weg 20, Santpoort; B. Bottenheft-Meijer, d., Smidt van Gelderstr, 55, Velsen-N.; G. C. Ouwekerk-Bus, z., Casembroot- straat 40, IJm.-O. Overleden: J. v. d. Meulen, 42 j„ echt genoot van H, Overmeen, Julianaweg 39, Egmond a. d. Hoef, Ondertrouwd: K. Hartstra, Eksterlaan 51, IJm.-O. en M. A. Heijkoop, Ken- nemerlaan 107, IJm., t.a.: IJm., Kenne- merlaan 107; R. Hoffman, Frederik Hendriklaan 202, 's-Gravenhage en S. J. Mettler, Rusburglaan 18, Santpoort, t.a. Santpoort, Rusburglaan 18; H. W. Neervoort, Van Tuyllweg 22, Velsen-Z. en E. W. C. Schiff, Stationsweg 91, Velsen-Z„ t.a.; Velsen-Z., Stationsweg 91; M. Bosschert, Wijk aan Zeeërweg 110, IJm. en G. A. J. de Krijger, Mar- conistr. 14, IJm., t.a. IJm., Herculesstr. 28; A. J. Langras, Sumatraplantsoen 24 I, Amsterdam en J. Bennink, Ladderbeek- str. 101, Velsen-N., t.a. Amsterdam, Su matraplantsoen 241; F. Keur, Stephen- sonstr. 4, IJm. en E. M. Piebinga, Ste- phensonstr. 64, IJm.; P. Harkmans, Van Speykstr. 43, IJm.-O. en F. Iskes, Van Speykstr. 43, IJm.-O.; P. J. C. Timmers, Burg. Enschedélaan 2, Santpoort en J. van Egmond, Wijkerstraatweg 20 rd., Velsen-N., t.a. Santpoort, Hoofdstr. 42; J. M. Westerhout, De Tiendestr. 5, Vel sen-N. en G. Kemp, Gerard Schaapstr. 1, Amsterdam, t.a. Velsen-N., De Tien destr. 5; J. G. Sprokholt, Julianakade 86, IJm. en M. C. 't Hart, Julianakade 88, IJm., t.a. Heemskerk, Diepenbrock- str. 10; J. M. van Loon, IJm.str.weg 10 c, IJm.-O. en G. van Zutphen, v. Speyck- str. 49, IJm.-O.; L. M. Mossel, Cypres- senstr. 32, IJm.-O. en W. Klopper, L. Nieuwstr. 69, IJm., t.a. IJm., Andromeda- str. 27; J. M. Molenaars, Zeestr. 215, Beverwijk en T. C. Baar, Van Diepen- str. 18, Velsen-N., La. Beverwijk, Zee str. 215; J. Minnema, Benoordenhoutse- weg 249, 's-Gravenhage en A. van Bie- nema, Radarstr. 150, IJmuiden. BEDRAGEN OM VAN TE LIKKEBAARDEN. In de „Sportkroniek", het bekende Haagse sportblad, vertelt Cor Braasem in een interessant artikel over de F. C. Barcelona o.m. over de bedragen, welke er in deze Spaanse club omgaan. De jaarbegroting bedraagt 90 miljoen pe seta, hetgeen ongeveer neerkomt op 6 miljoen Hollandse guldens. Een der pos ten van deze begroting was een ge schatte etrxa opbrengst uit de wedstrij den voor de Europa-beker van ruim 750.000. Cor Braasem noemt dit en o.i. te recht een gewaagde speculatie, want om dit bedrag over te houden is het toch op zijn minst nodig, dat de ploeg zich tot de halve of hele finale weet te handhaven. Dit jaar bereikte F. C. Bar celona inderdaad de finale, maar de spelers uit de tweede stad van Spanje moesten in deze beslissingswedstrijd te gen Real Madrid de club van Di Ste- fano. Puskas en Gento het loodje leg gen en dit betekende voor de trainer van de Cataloniërs, Herrara, dat hij de laan uit moest! Bij het profvoetbal in Spanje houdt men blijkbaar niet van halve maat regelen. In genoemd artikel vertelt Cor Braasem verder, dat in het stadion van Barcelona niet minder dan 100.000 man een plaatsje kunnen vinden. Wanneer het stadion uitverkocht is, betekent dit, dat de loket- tisten zo'n kleine 400.000 door hun handen hebben laten glijden. Bij de com petitie-wedstrijden hebben de 54000 le den vrije toegang met uitzondering van één zulk een ontmoeting, want in Spanje is het „wet", dat bij één wedstrijd naar keuze iedereen moet betalen. Tegenover de enorme inkomsten staan natuurlijk dito uitgaven: salarissen spelers, clubartsen (3), trainers (3), masseurs (2), vast personeel en „zondag-contro leurs". WEINIG INDRUKWEKKEND VLAGVERTOON. Voor vlagvertoon en mogelijk tevens om te accentueren, dat we als rijksdelen bij elkaar horen, heeft het Nederlands Elf tal onlangs een „uitstapje" naar de West gemaakt en en passant ook Mexico even aangedaan. Dit „uitstapje" is zeker geen succes voor onze Nederlandse voetbal lers geweest, ondanks het feit, dat de tegenstanders, de Mexicanen incluis, toch werkelijk geen voetballers van formaat waren. We nemen direct aan, dat het hete klimaat en soms de hoge ligging van de terreinen, alsmede de kwaliteit van de speelterreinen, hiertoe het hunne hebben bijgedragen, maar aangezien het klimaat nu eenmaal niet te veranderen is, vragen we ons af, of het in de toe komst wel wenselijk is na een zwaar seizoen een Nederlands Elftal naar „de tropen" af te vaardigen voor vlagver toon. BEKERVOETBAL. De voorronden van de bekercompetitie voor het betaalde voetbal vangen reeds op zondag 14 augustus aan en worden op woensdag 17 augustus voortgezet De clubs zijn in poules van vijf ingedeeld. Voor onze gemeente staat reeds de eer ste bekerdag de ontmoeting Stormvogels -V.S.V. op het programma, hetgeen voor beide clubs een thuiswedstrijd be tekent, omdat ze hetzelfde terrein n.l. dat van het Sportpark „Schoonenberg" bespelen. OPRUIMING VAN BESTUURSLEDEN. De Haagse vereniging V.I.O.S. heeft door de strafcommissie van de K.N.V.B. opruiming onder haar bestuursleden zien houden. Niet minder dan zeven leden van het leidinggevende college, waar onder het gehele dagelijks bestuur, wer den zwaar gestraft. Voorzitter, secreta ris en penningmeester werd voorgoed het recht ontzegd een functie te bekle den in de K.N.V.B., één van zijn afde lingen of een aangesloten vereniging, de tweede voorzitter, secretaris en penning meester werd dit recht ontzegd voor de tijd van 5 jaar en één der commissaris sen, tevens cantine-beheerder, werd een zelfde straf opgelegd. De reden van het opleggen van deze zware straffen is o.m. gelegen in het feit, dat aan de oefenmeester der vereniging betalingen waren gedaan, die in strijd waren met de aan de oefenmeester ver leende licentie en de poolvoorschriften bij herhaling werden overtreden, aldus vertellen ons de Officiële 'Mededelingen van de K.N.V.B. DE VOETBAL-TOTO. Woensdag en donderdag van de vorige week is in de Tweede Kamer de voet bal-toto ter sprake gekomen. Uit de dagbladen kent men natuurlijk het resul taat. Er komt een nationale toto waar aan iedereen boven de 18 jaar kan deel nemen. De hoofdprijs zal niet meer mo gen bedragen dan 50.000 en de maxi mum-inzet 2,(aanvankelijk wilde minister Beerman niet verder gaan dan ƒ25.000 en ƒ1). In K.N.V.B.-kringen heeft een en ander nog al teleurstelling verwekt. Men is van mening, dat door het limiteren van de hoofdprijs tot een bedrag van 50.000 de „omzet" sterk terug zal lopen. In dit opzicht en we hopen voor de clubs, dat we inderdaad gelijk zullen krijgen zijn wij minder pessimistisch: Zo'n halve ton is toch ook nog altijd de moeite van het aanpakken waard! VBaby-ehuklje Voor de tweede wedstrijd in de „Schil lingbeker "-competitie is de Hengelsport vereniging „Velsen" zondagmorgen naar Akersloot getrokken. De 18 deelnemers die enkele, gelukkig maar lichte, buitjes over zich heen kre gen, wisten samen 79 bovenmaatse vis sen te vangen. Voor de „Bleeker" Voornprijs stelde voorlopig de heer Krab zich mede-can- didaat door evenals twee deelnemers in de vorige wedstrijd een Voorn van 24 cm te verschalken. De resultaten waren: A-klasse: 1. H. Bruinenberg 17 vissen 24 punten; 2. A. Post 1422; 3. C. Meerhof 9—20; 4. S. Schenk 8—18; 5. Ph. Krab 616; 6. G. Schilling 514; 7. R. Bosma 514; 8. H. v. Deijck 3 12; 9. A. Engelhart 312; 10. P. Wen- nis 240. B-klasse: 1. H. v. Roon 616; 2. W. L. F. Nijhof 1—8. Eén deelnemer in de A-klasse en 5 in de B-klasse wisten geen bovenmaatse vis te vangen. Na twee wedstrijden is de competitie stand nu: A-klasse: 1. R. Bosma 31 vissen 38 pun ten; 2. A. Post 2338; 3. S. Schenk 20—38; 4. C. Meerhof 19—38; 5. H. Bruinenberg 2334; 6. Ph. Krab 1226; 7. H. v. Deijck 1024; 8. P. Wennis 10—24; 9. A. v. Vliet 13—22; 10. A. E. Jensen 1322; 11. G. Schilling 9 20; 12. A. Schouten 814; 13. P. Postma 814; 14. C. Ooms 58; 15. I. Groe- neveld 46; 16. J. Noortman 35; 17. M. Overdorp 24. B-klasse: 1. H. v. Roon 12 vissen 26 punten; 2. J. Walters 712; 3. W. L. F. Nijhof 1—8; 4. B. J. Boer 4—6; 5. H. Aardenburg 35; 6. L. v. Wieringen 1—3. De onderlinge zomer-competitie mag zich nog steeds in een goede belangstelling verheugen. Er worden zeer spannende partijen gespeeld, waarbij qua techniek en strategie goede dingen gebeuren. Ook de jeugd laat zich in dit opzicht van haar goede zijde kennen. Bewijzen; Han Ëveraars-Koolhaas (He groep) Yi-Yi, tegen Geus (I) eveneens remise. In de senioren-afd. versloeg Lammertsma II- Schuurman I, terwijl de jonge Kruijff de club-kampioen Kroone een half puntje ontfutselde. Dit leverde voor de lagere groep spelers extra punten op. De nieu weling Otte speelde tegen Kruijff uit gr. II een onbevangen partij. Frisch van de lever! Lange tijd had O. de betere stelling, maar verzuimde op het kritieke moment om daarvan gebruik te maken. Hij liet Kruijff n.l. de gelegenheid om zijn stuk ken van h-lijn te ontwikkelen en een ver keerd kwaliteits-offer deed de rest. Kruijff kon toen makkelijk de zege beha len. Wat de stand in de zomer-competitie be treft, nemen de jeugdige spelers, met na me W. Sterk jr., Kruijff, Kan en Henri Everaars een zeer eervolle plaats in. Zo doorgaande zullen zij zeker in de prijzen vallen. De gewone club-competitie heeft nog een verrassend slot opgeleverd. Pieterse-Kie- vit 1-0. Hierdoor werd v. d. Bronk toch nog kampioen van groep II! terwijl Kie vit met de 2e plaats genoegen moet ne men. De collecte voor het Anjerfonds in de gemeente Velsen heeft totaal opge bracht 1875,88. De verdeling per wijk was als volgt: Santpoort-Zuid 157,17; Santpoort-Noord 161,90; Velsen en Velserbeek 135,80; IJm.-Oost ƒ337,51; IJm.-West 562,20; Driehuis 128,27; Velsen-Nrd ƒ393,03. Totaal 1875,88. Nieuwe economische publikatie van de Ned. Middenstandsbank. Nieuwe economische publikatie van de Nederlandsche Middenstandsbank. Ons land kent slechts enkele bedrijven, die van een kleine zaak, ontwikkelden tot zeer grote ondernemingen. Er zijn in de middenstand echter tal van bedrijven met een sterk toenemende bedrijfsom vang; een groei, welke vaak gepaard gaat met* een verandering van het karakter van het bedrijf. Speciaal tot deze groep van groeiende middenstandsondernemingen richt zich de nieuwe economische publikatie no. 31 van de Nederlandsche Middenstands bank, welke publikatie tot onderwerp heeft „groeiproblemen". De publikatie behandelt diverse groei problemen, zoals de leiding, de organi satie, de financiering en de administra tie. Zowel voor de groeiende detailhan del, als voor de zich tot industrieel be drijf ontwikkelende ambachtelijke onder neming worden deze problemen belicht. Voorts bevat de publikatie interessante gegevens over de algemene toeneming van de bedrijfsomvang in de midden stand. Zoals gebruikelijk is de publikatie bij alle kantoren van de bank verkrijgbaar voor de prijs van 1,per stuk. ZONDAG 17 JULI H.H. Missen te 7 - 8.15 en 11.30 uur, de Hoogmis te 9.30 nar. Te 7 nar Lof. ZONDAG 24 JULI Jaarlijkse Autozegening. Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 8.30 uur ds J. C. Remijn 10 uur ds D. ter Steege Adventskerk 10 uur ds J. C. Remijn Gereformeerde Kerk 9.30 en 17 uur ds M. W. J. C. de Kluis Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) v.m. 9 uur ds J. C. Maiis n.m. 3 uur ds L. S. den Boer, Sassenheim Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 9.35 uur ds. J. A. Roskam Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur ds G. Nijenhuis, Gezinsdienst Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10 uur ds J. H. Hylkema, Krommenie Jehova Getuigen Wachttoren Studie Diensten zondags van 78 our in het Cultureel Gebouw, IJmuiden Dinsdags van 89 uur HageÜDgerweg 190 en Rijksweg 331 Gem. Gods Cultureel Gebouw, IJmuiden Elke zondag 10 uur Zondag a.s. M. M. C. TROOSTER, Wijn. Daniëls- laan 14, Telefoon 8410 APOTHEKEN Zondag a.s. De Santpoortse Apotheek Bloemend.straatweg 145, Santpoort Telefoon K 2560—8249 Wijkzusters „Het Witte Kruis" Zondagdienst Zr. C. ICist-de Ruijter, tel. 02550-5083 Wijk aan Zeeërweg 114, IJmuiden

Weekblad Huis aan Huis | 1960 | | pagina 1