bruin [predikbeurten PIGMA-DERM Santpoorts Muzieknis ging in vlammen op. Last van zenuwen A. - rgang no 29 Burgerlijke Stand. Gemeente kocht grond. Brandstichter gepakt. EINDE. Mijnhardt's Zenuwtabletten Schaken. Examens. Gun iedereen een plaatsje. Broekbergenlaan- Hagelin- gerweg wordt voorrangs- weg. Vlugthovenstraat 4 voor f 3000.-- P.V. Snelle Wieken. met en zonder zon R.K. Kerkr Santpoort JZONPACSDtENST ARIsSl 10.000 West-Europeanen behoeven niet te sterven. Sr van Var AFV' .né! ïrasweg 31 erinklaan 45 Van van ckerij Cornegge riioon 8619 Huis SanbcafeWeeHJad Vrijdag 22 juli 1960 aan Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 unr telef. 7029 ve rts muzieknis is niet meer. Woensdagmiddag 13 juli heeft hij in laaiende a de geest gegeven. ie jongelui was het wellicht een „geweldige fik" en de brandweerlieden had' een weliswaar ongewoon gemakkelijk klusje aan. Maar de Santpoorters muziektempel in een uurtje tijd kwijt geworden. Van hen is er iets mee- J ad, dat niét door de verzekering wordt gedekt. '•n dezer dagen nog eens even naar haar restanten gaan kijken. „Het einde «r wereld" staat op een van de betonnen onderstukken met houtskoolletters ge- Ven. En aangezien er bij vermeld was „14 juli 1960" sloeg dat blijkbaar op de .peU'itg van meneer Bianca, die met zijn volgelingen vanuit een herbergje op de Air T, Blauc df ondergang van de wereld ging zitten bekijken. m we weliswaar de ondergang van de nis niet het einde van de wereld noe. Spo°< =ir menige Santpoorter vat het toch op als het einde van één wereld. De wereld waarin de muziektempel centraal stond. Slechts wat beton en stukken verkoold hout is alles wat er van overbleef. „De molen is onze grootste trots, maar de nis kwam toch op een goede twee plaats", werd ons dezer dagen door een inwoner van Santpoort toevertrouwd. En zo zullen wellicht velen het voelen. En toch is het bevreemdend, dat slechts weinigen precies weten, hoe het geval de-tijd tot stand is gekomen. y\'e zié ,.oe dan ook eens op onder zoek „itgetogen. 't Was een heksentoer, hnt de originele stukken en eventuele notulen zijn op dit ogenblik spoorloos. Ook voor de bestuurderen van Sant- poorts Bloei, dat toch met de bouw een dikke vinger in de pap heeft gehad. - Moet in de dertiger jaren zijn begon- «■n. Vele jongelieden zwierven langs de straat. Er was geen werk voor hen. Het ontbrak hen echter niet aan arbeidslust. .■n is er uit een initiatief van f' -"'raina" het plan gerezen om op v -tndgoed van me/rouw Wüste een «kkiosk te bouwen. „Wilhelmina" .,5t op dat tijdstip de concerten altijd p -aat gegeven en met name bijvoor bij de Jan Gijzenvaart en op het van het tegenwoordige Stations huis. Geen wonder dan ook dat de ■rderen een permanent Parnassus q Er is ipen veel gepraat maar tte kwam er toch een realiseerbaar ui: de b; Op het landgoed van ouw Wüste werd een aardappel- TE -ntgonnen, de centjes werden uit Was: üjjgingskassen, naar wij hoor- iAn' 'sjen van „Wilhelmina" en i- "ooif Bloei", verkregen, waarbij gesteld moet worden, dat vele par eren een lang riet onbelangrijk tie bijdroegen erf toen konden de ""Tzame jongelui aan de slag. Dat T moet ongeveer in 1933 zijn geweest. Vooral in de eerste jaren na de bouw is de muziektempel werkelijk het centrale punt van het Santpoorter verenigings leven geweest. Grote muziekconcoursen wisselden af met zangersfeesten. Mu ziekfestivals, gymnastiekuitvoeringen, kwamen en gingen om toerbeurt. De oorlog bracht uiteraard ook een aan zienlijke vermindering van de bedrijvig heid rond de muzieknis met zich mee. En uit die dagen stamt het verhaal over de heer Jonker Sr. De stoelen waren door een of andere onverklaarbare oor zaak terecht gekomen in het Provinciaal Ziekenhuis, waar ze door de heer Jon ker werden ontdekt. Hij charterde een vrachtwagen, verklaarde ter plaatse, dat „hij even de stoelen kwam halen, dat was in orde!" enkon ze aldus in verzekerde bewaring stellen. Na 1945 werd de muzieknis vooral ge bruikt tijdens de Koninginnefeesten. Tal van radioartisten traden er op voor het Santpoortse publiek. En ook mogen we dan van deze plaats nog eens de groot se huldiging herinneren, bij het vijftig jarig jubileum van dokter de Groot, toen ere-voorzitter van „Wilhelmina". Bij de gemeentelijke Plantsoenendienst, die het beheer had over de muziektempel, is nog niets bekend over eventuele plan nen voor herbouw» Indien men daar eens ernstig over gaat denken, zou men mis schien ook rekening kunnen houden met het feit, dat Santpoorts Helicon één ge mis had, dat zich telkenmale ernstig deed gevoelen: er waren geen kleedkamers. Och, geachte plannenmakers, houdt hier rekening mee. Ze zijn echt hard nodig. Santpoort zal er u dankbaar voor zijn. Bevallen: C. de Vries-Zijlstra, d., Hercu lesstraat 7, IJmuiden; L. N. Verschuren- Van Asselt, d., Rijksstraatweg 645, Haar lem; J. van der Zwet Slotemaker-Buitjes, d., Sparrenstraat 11, IJmuiden-O.; U. Pasma-Van der Vlies, d-, Jupiterstraat 22, IJmuiden; H. de Jager-Romeijn, d., Bloemstraat 66, IJmuiden; W. Groen- Groen, d„ Trompstraat 182, IJmuiden- 0.j J. Aj. Keur-Van Laarhoven, z. Bloemstraat 62, IJmuiden; P. P. Akker man-Moeke, z., Schoterweg 174rd„ Haar lem; M. V. Ëleveld-Van Rooijen, d„ Siriusstraat 11, Haarlem; C. R. Ouden dijk-Van Dongen, z., Scheldestraat 9, IJmuiden; S. Giezen-Minkema, z., Kerk- weg 127, Santpoort; A. C. van der Zwet Slotemaker-Swan, z., Pres. Krugerstraat 57' "m'.iden; P. B. P. Visser-van den aard, z., Ir. Krijgerstraat 30, Vel- iOG-d. -trouwd: G. L. A. Reijnhart, Lits- iann 20, Santpoort-Zuid en M. S. Sa- éalla, Manilla op de Philippijnen; A. G. wsmen Tussenbeeksweg 25, IJmuiden- Oost en C. M. Schoorl, Meidoornstraat p Ijmuiden-Oost, t.a. IJmuiden-Oost, I 'ussenbeeksweg 26; J. Sluijter, Midden hiin en Daalseweg 22 A, Bloemendaal, en A. A. van Hattum, Stationsweg 78, dsen-Zuid, t.a. Bloemendaal, Midden uin en Daalseweg 22 A; G. Drenth, J. 1. Leopoldhof 80, Weesp, en T. Zwier, ..rtraat 13, IJmuiden, t.a. Weesp, I. H. Leopoldhof 80; L. Deijkers, Heide- straat 35, IJmuiden-Oost en L. Blok, Ra- IJmuiden; K. Zwart, Van Pi6 J.' straat 15, IJmuiden, en J. C. Sie- is Halsstraat 18, IJmuiden-O.; 1 r :ukema, Bloemstraat 74, IJmui- \v- H. H. Bruinzeel, De Noostraat ..den-Oost; J. Pijnacker, Heeren- (-p, Lisse en F. W. Kiewied, Bos- j, iaën 6, Santpoort, t.a.'Hillegom, Ju- p i'an Stolberglaan 55; J, de Jong, "epiaau 41, IJmuiden-Oost, en P. TE i '"^'.lik rs. Hofdijklaan 11, Driehuis, ameublec ofdijklaan 11; A. Moer- Jstraat 14 rd., Haarlem, •- G. van Leeuwen, Esdoorastraat 16, IJmuiden-Oost, \a. Haarlem, Leidsezij- 3?iaat 14 rd.; f, de Groot, Kortenaerstraat 32 a rd., IJmuio i-Oost, en M. Deen, De R lijterstraat 153, IJmuiden-Oost; J. Pol dervaart, Enp':'iundusstraat 9, IJmuiden- Oost, en A. v- a der Plas, Eksterlaan 13, t' rnuiden-Oost, t.a. IJmuiden-Oost, Ek- t-r'aan 13. Getrouwd: A P. Dekker en A. C. J. de Geert, Vel ->-Noord, Doelmanstraat 11; p Kraan en A. Bos, IJmuiden, Tuin- - .raat 81; J. Hummel-F. van Loos- i, j-everwijk, Vlaanderenstraat 30; G. tderink en A, v. Leeuwen, IJmuiden, Burg. Rambonnetlaan 39; J. P. Warmer dam en H. T. van der Steen, Den Hel der, Meidoornstraat 30; C. Spreeuw en A. Davids, Velsen-Noord, Wester Pa rallelstraat 1; G. libels en H. van Os, Beverwijk, Bergerslaan 132; H. W. Neer voort en E. W. C. Schiff, Velsen-Zuid, Stationsweg 91; R. Hoffman en S. J. Mettler, Santpoort, Rusburglaan 18; G. G. Wilson en C. A. Th. Duijn, Enge land, Dunstable 26, Holliwich Road, Overleden: R. Kofman, 57 j., echtg. van G. G. de Roo, Eemstraat 28, IJmuiden; J. Clewits, 68 j., echt. van H. R. Saager, Duinweg of Duivelslaan 36, Santpoort- Zuid; A. Govers, 75 j., echtg. van P. Schuit, De Weerdstraat 11, IJmuiden; N. Zwart, 57 j., echtg. van J. Katers, Van Rijswijkstraat 3, Velsen-Noord. Ten behoeve van de verbreding van de Duin en Kruidbergerweg en de Midden- duinerweg in het kader van de verwe zenlijking van het vastgestelde en goed gekeurde uitbreidingsplan, in hoofdzaak voor het gedeelte van de gemeente ten zuiden van het Noordzeekanaal en van het streekplan voor Kennemerland-zuid, heeft de gemeente Velsen stroken grond, gelegen aan weerszijde van beide we gen, aangekocht. Het betreft hier een grondstrook ter op pervlakte van ongeveer 2900 m2, gele gen langs de oostzijde van het zuidelijk ste gedeelte van de Duin en Kruidber gerweg en langs de noordzijde van de Middenduinerweg, een grondstrook ter oppervlakte van ongeveer 2920 m2, ge legen langs de oostzijde van het midden gedeelte van de Duin en Kruidbergerweg en twee grondstroken ter oppervlakte van ongeveer 430 m2 en ongeveer 900 m2, gelegen langs de westzijde van het noordelijk gedeelte van de Duin en Kruidbergerweg. De muzieknis, waarover wij deze week op een andere plaats het een en ander ver halen, is door een vijftien-jarige Sant poortse jongeman in brand gestoken. Hij heeft zelf nog naar de brand staan kijken. Het feit echter, dat hij op en gestolen bromfiets rondreed, is hem noodlottig ge worden, Het is toch wel met een beetje trots, dat wij kunnen verklaren, dat Velsen zich niet opnieuw in een onverkwikkelijke affaire heeft gewikkeld. Een verklaring van de voorzitter der K.V.P.-fractie in de Veiser gemeenteraad ge volgd door een motie onderte- kendk door zes van de zeven fractie-voorzitters maakte naar wij hopen, voorgoed een eind aan alles wat zich rond het af scheid van burgemeester Kwint heeft afgespeeld. Uitermate be heerst heeft de heer Nuyens zich van deze taak gekweten. Dege nen, die uit sensatiezucht de raadsvergadering bijwoonden, ten spijt. De publieke- en ook de perstribune stroomde leeg toen loco-burgemeester H. de Boer de hamer over dit agendapunt liet vallen In de wandelgangen hoorden we een verslaggever van een der grootste Nederlandse dagbladen beweren, dat het grootste dossier in zijn archief „Velsen" heette. En hij schatte de grootte met zijn beide handpalmen. Ongeveer een halve meter hoog. En om te zorgen, dat zijn dossier niet nóg dikker is geworden, moeten we er dan maar in be- rusen, dat we nooit „het fijne van de zaak" te weten komen. Blijft te wensen, dat we spoedig een nieuwe burgemeester binnen onze poorten mogen begroeten, vindt. Poortwachter. Het is zeker geen geheim, dat we „ver klappen", als we mededelen, dat tal van semi-profclubs in ons land er uit een fi nancieel oogpunt bekeken niet bepaald best voorstaan en menige penningmees ter er slapeloze nachten van heeft ge had (of nóg heeft) vanwege het feit, dat hij niet wist (weet), hoe de eindjes aan elkaar te knopen. Voetbal-economen zullen u haarfijn kun nen voorrekenen, dat ons land ook veel te weinig niet-actieve voetballiefhebbers telt om de budgetten dezer semi-prof clubs „kloppend" te maken, of, zo u dat liever wil, ze zullen u aan de hand van reeksen cijfers duidelijk kunnen maken, dat in ons kleine landje geen plaats is voor zoveel semi-profclubs, als we thans bezitten. Vandaar, dat de leidende figu ren van het betaalde voetbal er bij voortduring op aandringen, dat in be paalde rayons twee of drie clubs uit de sector betaald voetbal een fusie aan gaan en financiële bepalingen vaststel len, waaraan de clubs moeten voldoen, willen zij niet gedwongen worden tot het amateurvoetbal terug te moeten keren, dit laatste waarschijnlijk met de stille hoop, dat er een aantal clubs zullen zijn, die niet aan deze financiële eisen zullen kunnen voldoen, zodat het aantal semi- profclubs dan automatisch vermindert. Met de vervulling van die fusie-wensen loopt het echter niet bepaald vlot. Vele bestuurs- en (of) gewone leden zijn nog te amateuristisch ingesteld en hangen nog te veel dit „te veel" dan bekeken door de semi-profbril aan de club, die zij met opoffering van veel tijd hebben helpen groot maken, dan dat zij er toe kunnen komen dit alles zo maar prijs te geven en het woord „clubliefde" uit hun voetbalwoordenboek te schrappen. We hebben zulks het vorige seizoen gezien in onze gemeente, toen er ernstige plannen bestonden Stormvogels en VSV in el kaar te doen opgaan. Aanvankelijk sche nen de fusie-plannen verwezenlijkt te zullen worden, maar toen puntje bij paal tje kwam, leden ze toch schipbreuk. Dit seizoen bestonden zulke voornemens bij de Zaanse club ZFC en KFC. Reeds wist men te vertellen, hoe de naam en de clubkleuren van de nieuwe combina tie zouden zijn en dat deze het nog aan te leggen Zaandamse stadion zou gaan bespelen, maar ondanks het feit, dat op de ledenvergaderingen dezer clubs de KNVB-bondsbestuurders - en voorstan ders van fusie Martens en Kruyver aanwezig waren, werd ook hier het fusie- voorstel „weggestemd". Vraagt men het ons, dan zien we in de naaste toekomst fusies op basis van vrij willigheid maar zeer weinig tot stand ko men. Alleen nog meer moeilijkheden op financieel gebied dan er momenteel reeds zijn en (of) nog drastischer maatregelen van de zijde van de KNVB zullen een en ander kunnen bewerkstelligen. helpen U er overheen HET JAN V. GEMERDEN-TOER- NOOI. Dit jaarlijks terugkerende toernooi voor adspiranten wordt ditmaal gehouden op 20, 21 en 27 augustus a.s. Niet minder dan 44 teams hebben er voor ingeschreven. Ze zijn verdeeld in 8 groepen van 5 en 1 van 4. Wat onze plaatselijke verenigingen Velsen en Ter rasvogels aangaat, hun adspiranten zijn respectievelijk ingedeeld in de groepen 4 en 5. Mèt Velsen zitten in groep 4 Zandvoortmeeuwen, VSV, TYBB en VBB en in groep 5 vonden naast Ter rasvogels ook Onze Gezellen, IJmuiden, Kennemerland en Kinheim een plaatsje. De winnaars der 9 groepen komen in de halve finale. Deze wordt in 3 afdelingen gespeeld. Afdeling A wordt gevormd door de winnaars van de groepen 1 tot en met 3, Afdeling B door die van de groepen 4 tot en met 6 en Afdeling C door de drie clubs, die zegevierden in de groepen 7 tot en met 9. De drie winnaars dezer afdelingen spe len tenslotte een halve competitie om de eerste, tweede en derde prijs. Voor de drie clubs, die in de afdelingen op de tweede plaats eindigen, zijn eveneens prijzen beschikbaar gesteld. De verdeling er van geschiedt ook hier via een halve competitie. AANVANG COMPETITIE. De competitie van de afdeling Haarlem van de KNVB zullen, wat het zondag voetbal betreft, aanvangen op 11 sep tember. Het zaterdagvoetbal speelt reeds zijn eerste wedstrijden op 10 september. Voor het eventueel niet-spelen van voor deze data vastgestelde wedstrijden wordt geen dispensatie verleend, zodat verenigingsbesturen wordt aangeraden met het vaststellen van data van door hen te organiseren toernooien met het bovenstaande rekening te houden. Er zijn nu al 6 ronden in de Zomer-com- petitie achter de rug en de belangstelling daarvoor neemt eerder toe dan af. Er geeft nu ongeveer de helft van het aantal leden elke dinsdagavond acte de présence", hetgeen gelet op de vacan- tie-perioden lang niet onvoldoende genoemd kan worden. Wie staan er nu bovenaan de ranlijst? Dit zijn W. Sterk Jr met 8 punten uit 6, Han Everaars (Junior) met 5 uit 6, daarna volgen P. Sterk, G. Kroone, Henri Everaars (16 jaar). De jeugd doet 't dus best! Dinsdag a.s. wordt de zaak weer voort gezet! BONDSCOMPETITIE. De voorlopige indeling voor 19601961 de strijd vangt in oktober a.s. weer aan is nu ook bekend gemaakt. „Santpoort" zal wederom met 3 tiental len daaraan deelnemen, en wel resp. in de Ie, He en Ille klasse van de Noord- Holl. Schaakbond, Of „Santpoort", evenals het vorige speelseizoen weer voor 2 kampioenen zal zorgen zou te mooi zijn. Het 2e en 3e tiental krijgen nu sterkere tegenstanders tegenover zich. Hoofdzaak is nu, dat we een goed fu- guur slaan! Aan de R.K. lagere techn. school te Haarlem slaagde onze plaatsgenoot A. J. Maarschalk voor de afdeling Metaalbe- werken en A. M. Verhoeven voor de afd. timmeren. Aan de Hogere Techn. School ontvingen het einddiploma R, H. Zwiersen, afd. Werktuigbouwkunde, H. Hofman, afd. Electro Techniek, en W. E. Westerman, afd. Vliegtuigbouwkunde. Onze oud-plaatsgenoot, de heer Kees Dam, deed met goed gevolg examen met aantekening voor Architect H.B.O. Het wordt een volle boel in ons (nog) bewoonbare wereldje. Over 25 jaar zal zo hebben voorspellende geesten doen weten de wereldbevolking zijn ge groeid van 2,5 tot 4 miljard zielen. Wij weten nü al, dat het er omstreeks de eeuwwisseling 6 a 7 miljard zullen zijn. En dat als wij zo doorgaan wat nóch te verwachten noch te hopen is over 600 jaar per hoofd nauwelijks één vier kante meter plaatsruimte op deze wereld beschikbaar zal zijn. Nederland slaat in dit opzicht nü al geen slecht figuur. Met 341,9 bewoners op een kluitje binnen één vierkante kilometer hebben wij nü al de (twijfelachtige) eer het dichtstbevolkte land van de wereld te zijn. Wie het niet gelooft kijke om zich heen. Wij staan te dringen om huizen en om baantjes. Wij dringen bij de kruidenier, wij dringen bij het postzegelloket. En wij dringen op de wegWant ook onze wegen zijn een getrouwe afspiegeling van het feit dat het steeds voller wordt in ons goede va derland. Stelt men de intensiteit van het verkeer voor 1938 op 100 dan zal naar verwacht wordt 1970 een index 600 te zien geven. Er zullen dan in ons land zo schat men 758.000 personenauto's (nu: 447.000) en 1.900.000 bromfietsen (nu: 940.000) zijn Ruimtegebrek op onze wegen maakt het voor iedere weggebruiker noodzakelijk zich te realiseren dat nèt als bij de kruidenier of voor het postzegelloket ook de ander een plaatsje toekomt. De weggebruiker kan deze spelregel in prak tijk brengen door goed rechts te hou den. Onlangs is in Zwitserland door de zusterorganisatie van het Verbond voor Veilig Verkeer een grootscheepse aktie gevoerd onder de titel „houdt goed rechts, de weg wordt breder". Nu weten wij niet, hoè breed die wegen wel geworden zijn maar wij vinden dit mits niet te letterlijk opgevat een nuttig advies. Zij die uit bermvrees, overdreven „voorzichtigheid" of noncha lance onvoldoende rechtshouden belem meren maar al te dikwijls de vlotte en veilige verkeersafwikkeling en maken in breuk op de „productiviteit" van onë wegennet. Bovendien wordt door onvol doende rechtshouden het wegbeeld voor anderen rommelig en onoverzichtelijk en is het dikwijls aanleiding van ernstige verkeersongelukken, In Zwitserland zelfs van 40% van de ongevallen. Een onderzoek in Duitsland heeft uit- In het belang van de vrijheid van het verkeer en de veiligheid op de weg heeft het college van B. W. besloten de Broekbergerlaan en de hierop aansluiten de Hagelingerweg als voorrangsweg aan te wijzen. Binnen afzienbare tijd zullen dus op die wegen de bekende vierkante oranje bordjes verschijnen, terwijl het verkeer van de zijwegen gewaarschuwd zal worden door witte driehoekige bor den met rode rand, die er op duiden: „Weest voorzichtig. Al het verkeer op de weg, die u nu nadert, heeft voor rang". gewezen, dat vooral bromfietsers door onvoldoende rechtshouden ongevallen veroorzaken, n.l. in 55,2% van de ge vallen waarin zij bij een ongeval be trokken waren. (Bij andere ogevals-oor- zaken zijn bromfietsers gemiddeld in 35% van de ongevallen betrokken). Rechtshouden, goéd rechtshouden d.w.z. met een kleine marge t.o.v. de rechter wegkant en niet (andere uiter ste!) over trottoir, berm of graskant is niet alleen een wettelijke maar ook een morele plicht. Want door goed rechts te houden (en de weg „breder" te maken) gunt men ook de ander een plaatsje. Ook dat is een beginsel van samenspel. In het hele leven, ook bij sport en spel of in het verkeer moeten wij letterlijk en figuurlijk onze plaats weten. „RECHTS" is daarbij voor de weggebruiker een enkele on vermijdelijke uitzondering daargelaten het eerste gebod. Publikatie van het Verbond voor Veilig Verkeer. De gemeente Velsen heeft voor 3.000,- het pand Vlugthovenstraat no. 4 aange kocht. Hoewel gelegen in de bebouwde kom van het dorp Santpoort, waarvoor geen uitbreidingsplan bestaat, is het ver krijgen van de eigendom van dit perceel voor de gemeente wel van belang met het oog op een eventuele sanering van dit deel van Santpoort. Wedvlucht van Cuffel op 17 juli 1960, Gelost om 6.30 uur met Z. wind. Eerste duif 8.06, laatste 8.30 uur. Af stand 140 km. E. M. Gorter, 1, 12, 25, 43, 67; J. A. Andriesma 2, 6, 30; C. Koks 3, 4, 9, 14 15, 16, 22, 37; K. Bouwer 5, 7; J. Molen kamp 8, 20, 29, 59, 70; N. v. Ouyn 10, 19, 33, 44; P. Maas 11, 62, 76; G. Bier man 13, 18, 49; Jac. Heeremans 17, 27; C. Korthouwer 21, 26, 41, 53, 77; G. Brouwer 23, 47, 42; H. Miggels 24, 34, 46, 58; A. Tabernal 28, 31; H. Bakker 32, 35, 48; P. H. Tiebont 36, 38, 45, 50, 55, 61; A. C. Tabernal 39; O. Tervoort 40, 51, 56; B. Jenninga 52, 68; M. Jans sen 54, 60, 63, 65, 73; J. G. v. Haaster 64; P. Rozemeyer 66; Jac. Hoogzaad 69; H. Koks 71; H. Handgraaf 72; A. Punt 74; H. Koks 7' Uitslag wedvlucht Orleans op 18 juli '60. Gelost om 5.30 uur met Z.W. wind. Eerste duif 10.58, laatste om 11.29 uur. Afstand 540 km. E. Gorter 1, 8, 9; G. Koks 2, 3; G. Brou wer 4; A. Tabernal 5, 6, 7, 13; H. Bak ker 10, 11, 12, 14. Flacon 2.95 Grote flacon 7.50 Ned, Herv. Kerk. Dorpkerk 8.30 uur, Ds J. Remijn; 10 uur Ds M. A. van Rhijn, Oudorp. Santpoort-Zuid: 10 uur Ds S. van den Bos, Vlaardingen. Geref, Kerk 9.30 en 17 uur Ds M. W. J. C. de Kluis. Chr. Ger. Kerk, Pniëll-Kapel: v.m. 10.30 en n.m. 4 uur: Ds J. C. Maris. Lutherse Gemeente: Kapel „Westerveld" geen dienst. Ver. Vrijz. Hervormden. IJmuiden: 10.30 uur Ds G. Nijenhuis. Doopsgezinde Gem, IJmuiden: 10 uur Ds P. J. van Schaik. Jehova Getuigen, Wachttoren Studie. Diensten zondag van 78 uur in het Cultureel gebouw IJmuiden. Dinsdag van 89 uur Hagelinerweg 190 en Rijksweg 331. Gem. Gods. Cultureel Gebouw IJmuiden, zondags 10 uur Dienst. ZONDAG 24 JULI - St. Christoffel H.H. Missen te 7 - 8.15 en 11.30 nar, de Hoogmis te 9.30 uur. 's Middags te 4 uur jaarlijkse zegening van auto's en motorische voertuigen op het kerkplein. U gelieve tijdig aanwezig te zijn. Te 7 uur geen Lof. ZATERDAG 30 JULI te half acht Broederschapslof ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand BiI IIIIIWI Zondag a.s. J. STOFFEL, Hoofdstraat 165 Telefoon 8310 APOTHEKEN Zondag a.s. Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 2560—8284 Wijkzusters „Het Witte Kruis" Zondagdienst Zr Bakker, Duinweg 52, Santpoort-zuid Opzienbarend experiment in Amsterdam. Tijdens een internationaal wetenschap pelijk experiment, waaraan rond 80 jour nalisten uit nagenoeg alle West-Europe- se landen deelnamen, verklaarde een Britse arts, dat volgens een voorzichtige raming in West-Europa ieder jaar 10.000 mensenlevens behouden kunnen worden door de toepassing van een nieuwe me thode, welke in ziekenhuizen en klinie ken van revolutionaire betekenis is voor de handhygiëne. Ieder jaar, zo zei de spreker, lopen in Europa ruim een miljoen mensen in zie kenhuizen één of andere infektie op. Het wetenschappelijke experiment, waar aan de internationale persgroep mee werkte, bestond daarin, dat de deelne mers van hun eigen handen bacterie- proeven namen en wel eerst van onge wassen handen, dan na een wassing met water en zeep en tenslotte na ze te heb ben gewassen met een nieuw bacteriën- dodend huidreinigingsmiddel, Phisohex, waarmee men bij proefnemingen in tal loze belangrijke ziekenhuizen in vele Europese landen de ziekenhuisinfekties met ruim 90% kon verminderen. De toepassing van Phisohex als routine wassing in alle ziekenhuizen zou, zo werd gesteld, het aantal ziekenhuisinfekties ra- dikaal verminderen, wat bij een totaal van één miljoen per jaar, gezien het gangbare percentage, betekent dat voor taan 10.000 mensen per jaar niet meer aan deze infektieziekten behoeven te sterven. Het experiment te Amsterdam, dat onder toezicht van het Nederlandse Laborato. rium voor Medische Diagnostiek verliep, eindigde met verbluffende resultaten. On omstotelijk kwam vast te staan dat de nieuwe Phisohex-methode voor huidrei niging. het voor de eerste maal in de historie van de strijd tegen de bacteriën, mogelijk maakt, permanent volledig bac teriën-vrije handen te hebben. Copie moet uiterlijk Dinsdag avond ter drukkerij zijn.

Weekblad Huis aan Huis | 1960 | | pagina 1