SanfpooftWeeftHad aan Zij bleven elkaar (en bet buis) 50 jaar trouw. iïJrodikbaurtaa Tijdsbesteding voor Bejaarden. Zaalruimte in Santpoort onvoldoende NYLON VOOR DE TECHNIEK. Postduiven nieuws. A. ten Broeke overleden. Schaken Jeugdbende te Yelsen opgerold. LEESZAAL. SnAGSDlENSiAKtSffll R.K. Kerkr Santpoort Hengelsport |y Jaargang no 32 Redaktie: Terras weg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge t elefoon 8619 Vrijdag 12 aug. 1960 Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 t is algemeen bekend, dat vooral na de tweede wereldoorlog de ouden van dagen iet brandpunt der belangstelling staan. Ik behoef hiervoor slechts te wijzen op de afwikkeling van de sociale voorzieningen voor de oude dag de verbeterde aisvesting voor bejaarden en het clubwerk, dat van zon grote betekenis is voor de bejaarden, die behoefte hebben aan gezellig verkeer onder elkaar. len. Deze goederen kunnen niet allen aan kinderen en kleinkinderen worden weggegeven. Hiervoor moet een andere oplossing worden gezocht. Eén der verenigingen, die zich met dit wer bezig houdt, heeft van burgemees ter en wethouders vergunning gekregen k in deze gemeente ontwikkelt het rk door en voor bejaarden zich regel- ■iig. Hiertoe werken vertegenwoordi- van particuliere organisaties, als .V. en verenigingen van ouden van •u, tesamen met de overheid in daar- ingestelde commissies. Zo is er een missie, die een jaarlijkse uitgaansdag zorgt voor gebrekkige bejaarden, irnaast belast de commissie voor so- -1 cultureel werk zich met het ont- uingswerk in en buiten de sociëtei- waarvoor een groeiende belangstel- bestaat. ik dan toch uw aandacht vraag voor ,ej aarden, dan is dat voor één facet het werk, nl. de tijdsbesteding voor «arden. Hoewel het vraagstuk der -sbesteding voor bejaarden in principe S'anders is dan voor andere leeftijds- epen, is er toch wel dit grote verschil, t de omstandigheden voor de bejaarden 'ders zijn. Het is voor vele bejaarden et zo dat zij voor de zorg van het gezin :1e uren per dag moeten werken en :chts een beperkt aantal vrije uren heb- n, oor deze groep geldt, dat zij bijna alle en van de dag naar eigen believen kun- i besteden. Daarom moet het voor deze 'aarden van het grootste belang wor- geacht, dat zij vele vrije uren zinvol nen vullen. Dit versterkt het gevoel a eigenwaarde en verhoogt het levens ak der bejaarden. jeze gemeente zijn het vooral de da- in sociëteitsverband zinvolle ar- l errichten door breien en haken van mgstukken en huishoudelijke artike- om de goederen te verloten. Hiertoe zal een beroep worden gedaan op de inwo ners dezer gemeente. Daar ik het van het grootste belang acht, dat de in voor raad zijnde goederen worden geruimd en dat de instelling in de gelegenheid wordt gesteld om door aankoop van grondstof fen de werkzaamheden te kunnen voort zetten, doe ik een beroep op de lezers om één of meer aangeboden loten te ko pen. U hebt daarbij de kans om voor een gering bedrag een degelijk werkstuk in uw bezit te krijgen en U steunt daardoor een goed doel. Het gaat er om, dat de bejaarden zinvolle arbeid kunnen blijven verrichten. De Wethouder voor Sociale Zaken Vel- sen, w.g. C. P. J. Maas. Naschrift: Geachte Burgers!!! Het ligt in de bedoeling der commissie nadat het artikel der geachte wethouder is verschenen met de verkoop der loten te beginnen. Wij melden u nog dat naast de vele goederen ook nog een waarde bon van 100,in de prijzen is opge nomen. Helpt ons dus en koopt! IJmuiden, augustus 1960. G. Blaas, IJmuiderstraatweg 93, IJmuiden. Air- Gouden Bruiloft aan de Hagelingerweg e guirlanders hangen al in het gezellige woonkamertje van de familie Warmen- >ven, Hagelingerweg 122, ten teken dat een feest ophanden is. Op donderdag 18 igustus zijn de heer en mevrouw Warmenhoven-Wigchert een halve eeuw in de ht verbonden. Vijftig jaar lang hebben ze samen het lief en leed op dit onder, oanse gedeeld. En ze hebben er geen spijt van. 4ou ja, meneer, 't is 'n lange tijd, hoor. 'n Erg lange tijd. Maar 't is, ondanks het it, dat we vaak zware tegenwind hebben gehad, een tijd geweest waarvoor we inkbaar zijn." at is het dan. Rechtuit. Geen sentimenteel gesnik, maar echt een ontboezeming, die ■nder meer gemeend is en recht uit het hart komt. at moet dus nu ruim vijftig jaar gele zijn, dat de stoere tuindersknecht .menhoven een welgevallig oogje liet den op die aardige juffer Wigchert. lf zegt hij er van: „Na mooi weer tjg je slecht weer en na slecht Weer ooi weer. En toen ik haar zag staan ior de winkel van Peereboom heb ik de )ute schoen aangetrokken. Nou, klaar." 'armenhoven laat de finesses buiten be- nouwing, maar een feit is, dat juffer Igchert „Ja" zei die avond, 't Is een i" voor het leven geworden, want uit t onschuldige vrijerijtje groeiden een fde, die bestand was tegen de tijd. 0 18 augustus 1910 bracht een trotse oidegom zijn bruid over de drempel n hetzelfde huisje waar ze nu nog in onen. lij zei ik stap er nu in en ga hier nooit Ier uit" verzekert mevrouw Warmen- ven. ,Hij heeft gelijk gekregen. Al die 'ftig jaar hebben we in dit huis ge- oond. Behoudens dan ruim anderhalf ar tijdens de laatste oorlogsjaren en dat ed toen al pijn genoeg, ijftig jaar geleden. Dat was nog in de d, dat de reizigers van de stoomtram I de biggenmarkt in Haarlem moesten rstappen om het amechtige locomotief gelegenheid te geven de klugt te ne- ;n. Dat was ook in de tijd, dat de Ha- lingerweg de „puinweg" heette. Het nge echtpaar woonde temidden der bos. n. „Thorn" werd die omgeving toen noemd. Ergens in de verte woonde aarschalk, de smid, en stond het krui- nierwinkeltje van Janus Heimans. Me- ouw Warmenhoven huilde toen de ïtste boom aan de Cremerlaan werd veld. rarmenhoven strijkt in een gewoonte- baar met de volle hand in zijn gezicht, a, nu hebben ze het in deze tijd wel rer nozems en die jeugd van tegenwoor- g, maar wij waren in onze jonge jaren :h ook echt geen lieverdjes." Vader rarmenhoven is nu vijfenzeventig jaren, j werd geboren in Wijk aan Zee en ain en was al op zesjarige leeftijd wees. 1 diverse omzwervingen belandde hij islotte in Santpoort. Hij was toen on- veer zestien jaar oud. „En als je het i de keeper beschouwd" zegt hij, „wa- ii we toen ondeugender. De kattekwaad a we in die tijd uithaalden was niet zonder fraai." j zit er nog van te genieten hoe een kere van der Linden opeens een wiel n zijn negotiekarretje verloor en zijn le handel op straat zag belanden tot p^stomme verwondering. Ene Warmen- ven had even tevoren stilletjes een spietje uit de as verwijderd Of het verhaal over de Spaarndammer koopman, die op kosten van hem en zijn kornuiten zeer diep in het glas had ge keken en door de vrienden op zijn eigen karretje werd thuisgebracht en veilig in de schuur werd weggezet. Des koopmans vrouw vroeg de jongelui, die even later „toevallig" passeerden waar of haar man dan toch wel zou kunnen zijn. „Zijn karretje staat toch in de schuur" antwoordden de gezworenen. Enkele mi nuten later werd daar de koopman door zijn vrouw slapende op zijn karretje aan getroffen. Wat de vrouw toen precies heeft gezegd valt nu niet meer te achter halenmaar het was naar ver luidt niet helemaal netjes. De eerste paar jaar waren voor het jon ge gezinnetje niet gemakkelijk. Vader was tuindersknecht en kon in de zomer maar zes guldens in de week verdienen, ter wijl hij in de wintermaanden nog zo n acht of tien weken zónder was. Toen hij dus ook 'n baantje bij de gemeente kon krijgen, pakte hij het met beide handen aan. Zesendertig jaar is hij er gebleven. Daar hij in dienst was van de reinigings dienst en dus vrijwel steeds op straat verblijf hield, heeft hij de gemeentegroei zesendertig jaar lang van zeer nabij mee gemaakt. „Toen ik bij de gemeente kwam, had den we de beschikking over zes paar den", vertelt de heer Warmenhoven lachend. „Ik was toen een van de zes voerlui van de gemeente. Later toen alles motortractie werd ben ik ook tot chauffeur omgeschakeld." Het was hard werken in die dagen, ter wijl het ook nog wel eens kon gebeuren, dat er op een heldere vriesnacht aan het raam werd geklopt en geroepen: „War menhovenzand strooien...!" En dan kon Warmenhoven zijn warme bed uit om in de bijtende kou, de straten voor de volgende morgen berijdbaar te maken. „Ja, hij kon alles" mengt mevrouw War menhoven zich in het gesprek. „Maar in het huishouden stonden zijn handen ver keerd, Alhoewel hij als alles goed was thuis nooit mee heeft hoeven helpen. Hij kon alles, maar hij was geen licht in het hanteren van de vatenkwast." Opa Warmenhoven glundert. En als je het kraakzindelijke huisje van binnen ziet geef je toe, dat het ook niet nodig is ge weest, dat Opa nog eens de handen uit de mouwen stak. Zijn grootste liefhebberij is de tuin, waar hij nu samen met zijn kleinzoon, die op het ogenblik met vacantie bij Opa en Oma is, zijn dagen zoet mee brengt. „Ik ben de kleine baas, hè Opa" vleit de steeds geduldig luisterende kleinzoon. „Ja, kerel" antwoordt Opa, want 't is een aartje naar zijn grootvaartje. De achttiende augustus is het dus feest in huize Warmenhoven. „We maken er niet zoveel van" verklaart de vrouw des hui zes, maar ik ben er toch wel van over tuigd, dat velen de weg naar hun huisje zullen vinden om hen een welgemeende felicitatie bij dit gouden huwelijksfeest te brengen. Wedvlucht van Tergnier op 7aug. 1960. Gelost om 6.45 met zachte O-wind. Eer ste duif 12.02, laatste duif 12.48 uur. Af stand pl.m. 330 km. P. Rozemeyer 1; G, Brouwer 2, 5, 7, 9, 19, 23, 33, 34: J. Molenkamp 3, 27, 28, 30; C. Koks 4, 47; M. Visser 6; J. Heere mans 8, 41; P. H. Tiebout 10, 35, 44; M. Janssen 11, 15; C. Korthouwer 12; A. Tervoort 13, 22; Jac. Hoogzaad 14; H. Handgraaf 16; N. v. Myn 17, 40, 49; J. G, Haaster 18, 21; G. Bierman 20, 26, 29, 42, 46; H. Miggels 23, 48; K. Bouwer 25; Th. v. Zwieten 31; H. Bakker 32, 36; A. Tabernal 37; E. M. Gorter 38, 43; J. A. Andriesma 39; H. oks 45. Maandag is in de ouderdom van 71 jaar te IJmuiden overleden, de ook in onze plaats bekende architect de heer A. ten Broeke. Gedurende 30 jaar was de heer ten Broe ke lid der Velser Gemeenteraad en be stuurslid van talrijke organisaties. Vele woningen en verbouwingen zijn onder zijn leiding tot stand gekomen. De begrafenis zal plaats vinden op don derdag a.s. om half 4 op de begraafplaats Westerveld te Driehuis. Om 2 uur vindt een rouwdienst plaats in de Chr. Geref. Kerk aan de Marconie- straat te IJmuiden, waar ds. Vlietstra de leiding heeft. Zoals u vorige week in ons goede lijfblad heeft kunnen lezen, heeft een commissie van de Velser Gemeenschap een onder zoek ingesteld naar de beschikbare zaal ruimte in Santpoort. Die commissie kwam tot de conclusie, dat de enige oplossing voor het „nijpende" zalenprobleem is te zoeken in een verbouwing van het ver gaderlokaal bij het Gemeentelijk Badhuis aan de Wüstelaan. Dat doet op het eerste gezicht toch wel vreemd aan. Santpoort beschikt over voldoende zalen, ruim voldoende zelfs, want er zijn diverse verenigingen uit Haarlem, die hun uitvoeringen in Sant poort geven. En nu zegt de V.G. „nee, onvoldoende". Het initiatief voor dit onderzoek is ge nomen door een aantal Santpoortse ver enigingen, die zich in de muzieksector bewegen. Dat is dan meteen een vinger wijzing. De musici verlangen immers een ruimte met een aanvaardbare akoestiek. En daar schort inderdaad nog wel iets aan. De zalenhouders in Santpoort wij hebben er dezer dagen enkelen gesproken zijn in het geheel niet onwillig de ac commodatie te verbeteren. Er is zelfs op dit gebied al het een en ander tot stand gekomen in de laatste maanden. Een van hen heeft zelfs vergevorderde verbou wingsplannen. Maar 't is deze plannen maker toch wel vreemd te moede op het ogenblik. Hij weet 't niet. Moet hij ze door laten gaan of nu het nog kan ogenblikkelijk intrekken, zodat het hem niet meer geld gaat kosten dan 't tot nu toe al geost heeft? „Verbeteringen", zo zegt de V.G., „zijn niet toereikend en onrendabel". Maar daar is de plannenmaker het niet mee eens. Natuurlijk blijft hij zakenman en moet hij ook op de oortjes letten, maar hij meent toch met enige zekerheid te kunnen aannemen, dat zijn verbouwing die duizenden kost aan de verwach tingen voldoet. Het staat ook nog te be zien of dit rapport veel effect zal sor teren. Het ligt op het ogenblik op de schrijftafel van het gemeentebestuur en die zal dan op haar beurt de zaak aan een onderzoek onderwerpen, eer defini tieve plannen ontvouwd zullen worden. En het gemeentebestuur zal hierin beslist niet over een nacht ijs gaan en wel ter dege de vele kanten van deze zaak be kijken. Maar al met al zijn de musici niet uit hun moeilijkheid. De laatste ronde van de zomer-competi- tie leverde enige verrassende uitslagen op. Zo moest P. Sterk, nr. 4 van groep I een nederlaag incasseren tegen voorzit ter Leijsma uit groep II. Laatstgenoemde was er blijkbaar voor gaan zitten met de gedachte ,,'k zal om de eer vechten!", wat hij inderdaad tenvolle bewaarheid maakte. Met zwart 'n goede verdediging opbouwende in de openingsfase, sloeg hij toen hij daartoe door 'n minder goede zet van zijn tegenstander de kans kreeg onmiddellijk toe. Dit leverde hem kwa- liteits-winst op. Toren voor Loper. On der goede samenwerking van zijn Dame en 2 Torens kon L. tenslotte S. tot op geven dwingen. Ook Otte (nieuweling uit Groep III) deed 't prima tegen v. d. Bergh uit groep I. Re sultaat eervolle remise! Overigens normale uitslagen, o.a.: Kip W. Sterk Jr. 0-1; Baljet—Kesting 0—1; KruijffLubken Jr. 10; Lubken Sr. Lamertsma 01. Dinsdag 13 september a.s. zal de 23ste algemene jaarvergadering gehouden wor den! Het belangrijkste agendapunt vormt wel: Speelplan 1960-1961. Verder zijn bestuursverkiezingen en financiële zaken aan de orde. De Velser politie is er begin deze week in geslaagd de hand te leggen op een bende van dertien jongens allen in de leeftijd van 13 tot 15 jaar, die zich in het afgelopen jaar aan een reeks van der tig inbraken, insluipingen en vernielingen heeft schuldig gemaakt. Het gestolen geld werd voornamelijk omgezet in reisjes naar Amsterdam waar de diefjes zichzelf tracteerden op bioscoopjes, rondvaarten, snoep e.d. Ook was een alarmpistool van dit geld gekocht. Het is echter nooit ge bruikt. Hoofdman van de bende bleek een vijftienjarige jongeman te zijn. Al lange tijd zocht de politie naarstig naar de daders van de inbraken, die de laatste tijd met een zekere regelmaat in Velsen voorkwamen. Het viel op, dat er dikwijls .vakkundig" werk was verricht, alhoewel er blijkbaar ook wat „amateurs" tussen bleken te zitten. Nu is uitgekomen, dat de jongens dikwijls in ploegjes te werk gingen. Een jongeman, die blijkbaar veel geld kon besteden aan snoeperijtjes en dergelijke bracht tenslotte de politie op het spoor. De knaap werd geschaduwd en er werd eens met de ouders gepraat. Daarna viel de jongen door de mand. Alle dertien jongens werden op het politiebureau aan een verhoor onderworpen. Elf van hen werden weer op vrije voeten gesteld. On der andere werden opgelost de inbraak in de Brulboei, een tweetal inbraken in de Vishal en een in het kantoor van het Staatsvissershavenbedrijf, inbraken aan boord van een olie- en een petroleum- schuit, een inbraak in de woning van dok ter Brouwer, vijf inbraken bij vishande laren en drie inbraken in een bakkerij. „Waarom dan nog steeds geen uitleenpost van de Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek in Santpoort" ontsnapte mij toen ik dezer dagen het jaarverslag over 1959 van deze dienst nog eens inkeek. Er wordt met geen woord gerept over eventueel ver der gevorderde plannen in dit op zicht. We weten dus, dat er sinds de oprichting van de bibliotheek pogingen in het werk zijn gesteld om de excentrisch gelegen woon oorden van een post te voorzien. En dat streven is voor wat be- treft Velsen-Noord met succes be kroond. Een succes, waarom wij de Velsen-noorders alleen maar kunnen benijden. Het is mij niet tegenstaande niet geheel duidelijk waarom dat in Velsen-Noord zo veel vlugger kon dan in Santpoort. Wordt daar meer op de trom ge roerd? Maar 't is mij toch ook be kend, dat enkele Santpoorters in een petitie hebben aangedrongen op een spoedige realisering van een dependance in hun woon plaats. Of moet er een massale actie worden ontketend om de wensen kracht bij te zetten? Wij menen te weten, dat het mo menteel nog „hangt" op een ge schikt pand. Er is een ogenblik gespeeld met de gedachte om in het pand van politie en post ook de dependance onder te brengen. Helaas moest dit plan afspringen op het gebrek aan grond. Maar ik wil hier dan toch graag in het midden brengen, dat de realisering voor de inwoners een grote cultu rele winst zal betekenen en dat de moeiten hieraan gegeven, welbe steed zijn. Terecht hebben de Santpoorters er middels de enquete van de Vel ser leeszaal op gewezen, dat de afstand van Santpoort naar IJmui den te groot is om het „zo even tussendoor" te doen. Er is altijd nog een bus- of fietstocht voor no dig, hetgeen voor velen bezwaar lijk te noemen is. Niet iedereen en we denken hierbij nog aan de bejaarden en de kinderen is in de gelegenheid en in staat om een dergelijk reisje te ondernemen. En het is mede hierom, dat wij zo gaarne de bestuurderen dezer ge meente op deze zaak willen wijzen en hun toewensen, dat zij spoedig van een dependance in Santpoort een oplossing weten te vinden. Twee in Europa veel gebruikte Nylonsoorten Eén van de bij het grote publiek meest bekende kunststoffen is ongetwijfeld het „nylon". De naam stamt uit de Verenigde Staten van Amerika en is af komstig van het concern Dupont de Nemours, dat deze kunststoffensoort de polyamiden heeft uitgevonden. Reeds onmiddellijk zag men grote mogelijkheden in de toepassing ervan op textielgebied. En omdat in de textielwereld „cotton" en „rayon" beide op „on" eindigen, wilde men voor dit nieuwe materiaal ook de „on"-uitgang. Zo werd het woord „nylon" gevormd dat te onzent als soortnaam is ingeburgerd, maar waarvoor de onderscheidene producenten eigennamen, als handelsmerk zijn gaan hanteren. en kristalstructuur tijdens de produktie kan worden beinvloed. Ook kan door toevoeging van bepaalde stoffen bijvoor beeld de bestendigheid tegen hitte en licht worden verbeterd. Niettemin gelden als algemene kenmer ken van dit materiaal: grote mechanische sterkte en stijfheid, gecombineerd met een grote taaiheid en slijtvastheid; lage wrij- vingscoëfficient, goede corrosievastheid en een relatief hoge temperatuurbesten- dgheid. Het toepasingsgebied is enorm uitgebreid, zowel op technische terreinen, in de machine-, apparaten- en instrumen- tenbouw, scheepsbouw enz., als voor huishoudelijke artikelen, gordijnrails, snoekhaken, hakken van damesschoenen, enz. De tweede bedoelde nylon-soort, het ny lon 11, werd in Frankrijk ontdekt en ont wikkeld door de Société Organico. Deze onderneming gaf er een eigen naam aan: „Rilsan". Voor de vervaardiging van ny lon 11 gaat men uit van de uit de rici- nusplant gewonnen ricinusolie. Via een reeks van chemische omzettingen ver krijgt men een polymeer dat steeds groe pen van 11 koolstofatomen bevat, waar door men aan de naam van dit polyamide het getal 11 toevoegde, ter onderschei ding van andere nylon-typen. Door zijn laag soortelijk gewicht is het de lichtste der nylonsoorten. Met heeft geen effect op de smaak van voedings middelen, hetgeen o.a. voor verpakkings materiaal van belang is. Voorts heeft het Er zijn verschillende nylon-soorten, die, afhankelijk van structuur en eigenschap pen, met nummers worden aagegeven. Men oderscheidt nylon 6, nylon 6/6, ny lon 6/10, nylon 11, nylon 16, enz., alle met een verschillende moleculenopbouw. Er is daarbij sprake van z.g.n. macromo leculen, omdat de kunststoffen zijn sa mengesteld uit moleculen, die zeer veel groter zijn dan die van andere stoffen. In overeenstemming daarmee spreekt men bij de plastics in het algemeen van ma cromoleculaire technologie. Daardoor is eveneens de naam van de internationale technische kunststoffenvakbeurs: „macro- Plastic" (die van 1926 oktober a.s. te Utrecht zal worden gehouden in de vijf hallen van het Croeselaanterrein) zinvol. Twee in Europa veel toegepaste belang rijke nylon-soorten zijn het nylon 6 en het nylon 11. (In de U.S.A. wordt nylon 6/6 het meest gebruikt). Nylon 6 wordt in Nederland vervaar digd door de Algemene Kunstzijde Unie N.V. onder de naam Akulon, terwijl dit materiaal aldaar als garen verwerkt de naam Enkalon verkreeg. De grondstof voor de fabricage van nylon 6, de capro- lactam, wordt vervaardigd uit benzol uit steenkool of uit aardolie bereid die voor Akulon wordt geleverd door de che mische bedrijven van de Staatsmijnen in Limburg. Er zijn verschillende types van nylon 6. Dat komt omdat een aantal eigenschap pen van deze kunststof, als viscositeit een hoge treksterkte, gecombineerd met een grote slagvastheid, waardoor het praktisch onbreekbaar is. Bij medische toepassingen kan het door zijn hoge tem- peratuurbestendigheid (boven 1UÜ° C) gesteriliseerd worden, terwijl het in de Koude tot 40" C zijn eigenschappen be houdt. Daar de materiaalstructuur Van nylon 11 compacter is dan die van nylon 6, is bij het eerste materiaal niet alleen de maatstabiliteit groter, maar is de vochtopname ook minder, hetgeen voor velerlei toepassingen van essentieel be lang kan zijn. Beide stoften hebben aldus hun eigen toe pasingsgebied. Men zal een keuze hebben te doen al naar gelang de specifieke eisen die voor een bepaalde toepassing worden gesteld. Nylon 11 is de duurste van de twee genoemde nylon-soorten, omdat de grondstoffen duurder zijn en het fabri- cage-proces kostbaarder is. Bij de keuze uit deze twee soorten nylon zal men zich steeds rekenschap moeten geven van een uitspraak die reeds bij de eerste in Nederland gehouden internatio nale technische kunststoffenvakbeurs „macroPlastic" 1957 voor alle kunststof fen tot uiting kwam: „Er zijn geen slechte kunststoffen, wel slechte toepassingen". Ook deze twee produkten uit de reeks wondermaterialen: de kunststoffen, staat ondanks hun reeds huidige bekendheid nog een grote toekomst te wachten. Bij de ontwikkeling van nieuwe machines, apparaten en eindprodukten wordt steeds meer aandacht besteed aan het gebruik van deze nieuwe produkten van onze tijd. Het tot dusver op dit gebied verrichte speurwerk heeft zóveel extra mogelijk heden te zien gegeven dat er op sommige terreinen van de techniek van een om wenteling kan worden gesproken. Daar in is nylon van esentiële betekenis. Op de komende hierboven genoemde grote expositie „macroPlastic"1960 zullen ver schillende exposanten uit diverse landen hun prestaties op dit gebied aan talrijke voorbeelden tonen. Ned. Herv. Kerk» Dorpskerk: 8.30 uur: ds. G. H. van Willenswaard; 10 uur: ds. J. C. Remijn, Santpoort-Zuid; 10 uur: ds, G. Nijenhuis, IJmuiden-Oost. Geref. Kerk: 9.30 en 17 uur: ds. H. de Wit. Leeuwarden. Chr. Geref. Kerk: 9 uur: ds. J. J. Rebel; 3 uur: ds. M. Baan, Dordrecht. Vrijz, Hervormden, IJmuiden-Oost: 7 uur avonddienst, ds. G. Nijenhuis. Doopsgezinde Gemeente IJmuiden; v.m. 10 uur: ds. P. J. v. Schaik. Evang. Lutherse Gem, Koffiezaal „Wes terveld; 9.35 uur: Ds. J. A. Roskam. Jehova Getuigen, Wachttoren Studie. Diensten zondag van 78 uur in het Cultureel gebouw IJmuiden. Dinsdag van 89 uur Hagelinerweg 190 en Rijksweg 331. Gem. Gods. Cultureel Gebouw IJmuiden, zondags 10 uur Dienst. Zondag a.s. DOKTOREN: Dr. D. Mansholt, Vinken- baan, tel. 8320. APOTHEEK: Santpoortse Apotheek, Bloemend.straatweg 145, tel. 8249. HET WITTE KRUIS: Zr. Langejan, Brederoodseweg 106, tel. 7477. Zondag 14 augustus. H.H. Missen 7 uur, 8.15 en 11.30 uur. Hoogmis 9.30 uur. Te 7 uur Lof. Maandag 15 augustus. Maria ten hemel opneming. 7 uur, 8.15 en 11.30 uur. Hoogmis te 9.30 uur. 's Avonds 8 uur: Stille Avondmis. Zaterdag 20 augustus. Te half elf plech tige gezongen huwelijksmis voor het bruidspaar Pijnacker-Kiewied. Zaterdagmiddag heeft de Hengelsportver- enig. „Velsen" in Alkmaar deelgenomen aan de selectiewedstrijd die onder auspi ciën van de Algemene Hengelaars Bond door H.S.V. „Luctor et Emergo" werd georganiseerd. Velsen dat slechts met één korps en een individueel kon deelnemen, dit is afhan kelijk van het ledental, had 6 van zijn beste hengelaars ingeschreven, nl. de he ren A. Post, C. Meerhof, H. Bruinenberg, A. v. Vliet, S. Schenk en R. Bosma, deze laatste als individueel. Van de 16 deelnemende korpsen uit haast alle delen van Nederland, werd Utrecht 1 met 360 punten eerste, maar Velsen

Weekblad Huis aan Huis | 1960 | | pagina 1