SanfoocrfcWeehHad aan Santpoort breidt zicb oog steeds uit. r wer incur flJtedikbeurtan Pastoor Goossens zegt Santpoort vaarwel. Last van zenuwen? [zöndacsdienstmsWI anderhoog k Avondlyceum „IJmond" Santpoortenaar klem tussen de rotsen. „Tot vanavond IJmond-paviljoen sluit de poorten. Burgerlijke stand. FIT "-nieuws. Mijnhardf's Zenuwtabletten Hengelsportvereniging „Velsen" Filmavond. R.k. Kerk, Santpoort oJme&ca Drogisterij Brederode 'e Jaargang no 34 Redaktie: Terras weg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Hms Vrijdag 26 aug. 1960 Hms Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 Mgg afjtv NA 29 JAAR r Goossens gaat Santpoort binnenkort vaarwel zeggen, éénentwintig jaar heeft hij al zijn krachten gegeven aan de opbouw van de pa- hiè van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand en nu komt daar plotseling de adeling, dat pastoor Goossens emeritaat heeft aangevraagd bij de bisschop in .13 m' verklaart pastoor Goossens, „ik meen er goed aan te doen plaats te maken ».;C een jongere pastoor. Ik ben nu drieënzeventig en deze jaren laten zich wel gevoelen. En dan is de tijd gekomen om te gaan." '"astoor Goossens hoopt en allen hopen het met hem nog van een lange levens- ,nd te kunnen genieten. Hij zal zich vestigen in het bejaardencentrum Johannes- ove te Laren, hetgeen nog onder het bisdom Haarlem hoort. v oor vele Santpoorters ook niet ka- 'nlieken is de gedachte, dat Sant- ort het straks zonder pastoor Goossens d móeten stellen nog wat onwennig. En n een gesprek met deze zielenherder dt alras duidelijk waarom pastoor .loossens zo met het dorp is vergroeid. Tin leven is het leven van de parochie. niet alleen, dat onder zijn bezielende ing zoveel tastbaars voor de parochie stand is gekomen, pastoor Goossens eft ook zeer veel taken op maatschap- lijk-bestuurlijk gebied onder zijn be- ••;ing. Daar is allereerst het feit, dat bisschoppelijk commissaris is van het it.-parochieel sociaal-charitatief cen trum. Voorts is hij geestelijk adviseur ~J< van de Katholieke Kinderuitzending en an de R.K. vereniging van Gezinszorg. ..stoor Goossens is eigenlijk als bouw pastoor in Santpoort gekomen. Dat was ègin augustus 1931. Op 14 augustus an dat jaar deed hij zijn intrede. Hij ovas toen 44 jaar. Zijn eerste werk in deze parochie was een geschikt bouwterrein te zoeken voor een te bouwen kerk. ,Na lang praten en nog meer rondkij- l|en; viel ons oog op het terrein waar nu <1 kerk staat", vertelt ons pastoor Goossens. Vöo velen deed het wel wat vreemd uat ik een terrein wilde kopen, feite een eind buiten het dorp lag, E .en der bossen. Maar ik meende iit terrein met het oog op toekom- .ontwikkelingen te moeten aanko men?....!);:; is te ver, daar wonen geen ffettsen" was het oordeel van velen. \Jsrpi- ze hebben gelukkig geen gelijk ge- !c§tjen. Ik heb de plank niet zo erg ver SSgeslagen. En trouwens, de kerk was TëStemd voor de parochianen die in Drie- jufs, Haarlem-Noord en Bloemendaal (grkten en had dus als eerste eis, dat het Oéntraal gelegen moest zijn. Daarbij kwam nog, dat men toendertijd eelde met de gedachte om door park ..sbeek daar waar nu de Wyn. Da- Tslaan is een verkeersweg aan te 4jen, die een goede verbinding zou vormen met Santpoort-Zuid. Het zou dan ongeveer 12 minuten lopen zijn naar dat deel van de gemeente. Later is dat plan niet uitgevoerd." Toen pastoor Goossens de grond had aangekocht kon men met bouwen begin nen. „De kerk en pastorie kosten in die tijd van werkeloosheid één ton, honderdui zend gulden. Voor deze tijd voorwaar een belachelijke prijs." Op zondag 27 oktober 1932, ruim twee jaar nadat pastoor Goossens zich in Santpoort had gevestigd, werd de nieuwe kerk door de bisschop van Haarlem, monseigneur Angenent, geconsecreerd. Maar denk niet, dat de pastoor hiermee zijn bouw-pastoorschap aan de dijk zet te. „Toen begon pas het lieve leventje" zegt hij er zelf van. „Allereerst besteed de ik mijn aandacht aan de bouw van scholen. De Lidwina-school, een lagere school voor jongens en meisjes, was het eerste resultaat. In september a.s. zal het vijfentwintig jaar geleden zijn, dat deze school werd gesticht. De heer van Leeuwen was het eerste hoofd van die school. In de jaren 19371938 ontstonden het zusterhuis en een kleuterschool, beiden gebouwd op het terrein in de onmiddel lijke nabijheid van de kerk. Naderhand dat was dus al na de tweede wereld oorlog mocht ik meewerken om de Finse school voor meisjes te stichten. Voorts werd aan de andere kant (aan de D'inkgrevelaan) een jeugdhuis ge bouwd." Deze opsomming wordt besloten door de uitbreiding van de H. Hart-kleuterschool, die vorig jaar werd ingewijd. Voorwaar een bewijs van de activiteit, die pastoor Goossens tentoonspreidde in de afgelopen jaren. De benoeming van de opvolger van pastoor Goossens wordt op 19 september a.s. verwacht. De intrede is bepaald op 30 september. Dan zal pastoor Goossens Santpoort verlaten. In het bijzonder voor de Rooms-Katholicken van het dorp een gevoelig verlies. -en vorig nummer van ons weekblad, er het motto „Santpoort groeit snel" rd o.m. opgemerkt, dat uit de bevol- 'igsstatistiek van de Gemeente Velsen er 1959 overigens ook te lezen valt, Santpoort een der snelst groeiende £n der Gemeente is. Ook Driehuis, in- .•.^Idels door een tunnel direct verbon- ~n met Santpoort, groeit snel, ja zelfs a iets sneller, een wandeling door Santpoort Zuid Noord benevens Driehuis valt te con- :eren, dat ook de particuliere woning- -uw een snelle vlucht heeft genomen es nog neemt. Evenals in IJmuiden, heeft het Gemeen- fbestuur van Velsen vooraf dan ook iet geaarzeld met de uitvoering van de - nodigde aanleg of vernieuwing van aten, lanen en pleinen. Inmiddels ver- .heen ook een nieuw gebouw voor de politie, waarin tevens de P.T.T. kantoor Apydt: IMaar de aanleg van plantsoenen en de i»ve|fraaiïng van parken inclusief behoud 'k bestaand natuurschoon, heeft nie ren het besluit doen nemen zich in 'i Gemeente te vestigen. gevolg hiervan hebben ook verschil- 'de zakenlieden niet geaarzeld zich .1 te passen bij deze bevolkingsaanwas, ~<or hun panden, waarin gevestigd win- s, garages, hotels en restaurants, door nieuw- en verbouw een beter aanzien te geven of anders gezegd betere service te K innen bieden. Sitaids weer constateerden wij dat op -u„e wandeling. V,ry zagen wij, dat op het Broekbergen- ■icin (hoek HoofdstraatBroekbergen- jfan) centraal gelegen ten opzichte van iienoemde drie delen der Gemeente Vel- een gebouw verrijst, dat het aanzien -i Santpoort opnieuw zal verfraaien, -ler wordt gebouwd het nieuwe kantoor -1 De Twentsche Bank. Deze Groot- dik is sedert 1949 alhier gevestigd; be- wptl aanvankelijk met drie maal per week i zitdag te houden in de morgenuren, jlSh alras bleek dat het zin had dit „htoor iedere morgen open te stellen. >j?lj vernamen dat bij de ingebruikne ming van het nieuwe kantoor dit ook des 'ïddags toegankelijk zal zijn. a nadere beschouwing van dit bouw werk bleek ons, dat een ondergrondse kluis plaats zal bieden aan vele safe loketten waaraan tevens, ten gerieve van hen die er belang bij hebben, een nacht kluis zal worden verbonden. Deze nachtkluis kan worden gebruikt door hen, die waardevolle papieren bijv. 's nachts nog veilig opgeborgen willen hebben. De kluis is aan de buitenzijde van het gebouw te openen. Men werpt de papieren er in, die op een band in de kelder vallen en vandaar automatisch tot diep onder het gebouw worden getrans porteerd. Met belangstelling wachten wij de ver dere voltooiing van deze bouw af, het geen naar ons werd medegedeeld, nog enig geduld zal vergen. Waarschijnlijk zal het gebouw eind dit jaar in gebruik worden genomen. Het lijdt geen twijfel, dat in de naaste toekomst ook door anderen onderne mende initiatieven zullen worden ver wezenlijkt zodat èn de bevolking die steeds aanwast èn het zakenleven dat steeds groeit, benevens het tourisme wat steeds toeneemt, elkaar kunnen vinden in een gezellige sfeer te midden van een groot, aantrekkelijk gedeelte van onze Gemeente Velsen. Bij het avondlyceum „IJmond" slaagden voor het Staatsexamen H.B.S. A. de vol gende leerlingen: de heren K. Molenaar, Obdam; W. P. Geesink, Beverwijk en C. Vader, Santpoort, (afgewezen één). Voor het Staatsexamen H.B.S. B slaag de: de heer E. C. Buyckx, IJmuiden, (af gewezen één). Voor het Staatsexamen Gymnasium A slaagden: de heren D. S. Dijkstra, Heemskerk en R. Pliester, Langedijk, (af gewezen twee). Voor de aan het avondlyceum verbon den hoofdakte-cursus, gedeelte A, slaag den: de heren J. G. van den Berg, Be verwijk; B. Buiskool, IJmuiden; C. Bu- ma, IJmuiden; B. Costers, IJmuiden; H. Jonkers, Santpoort; G. C. Kramer, Krom menie en P. Peters, IJmuiden. (afgewe zen drie.) De zeventien-jarige Santpoortse jongeman Diederik de Buck, die momenteel met va- cantie in Engeland verblijft en daar werkt op een boerderij, heeft geruime tijd vastgezeten op de helling van een honderd meter hoge rots aan de zuid westkust van Engeland. De jongeman was in de omgeving fossielen gaan zoe ken en was daartoe de rots afgedaald. Toen hij ongeveer 30 meter beneden de top was kwam hij dusdanig klem te zit ten, dat hij niet meer voor of achteruit kon. Toen enkele voorbijgangers hem daar zagen zitten waarschuwden zij een in de nabijheid wonende boer, die op zijn beurt weer de brandweer te hulp riep. Nadat de brandweer gearriveerd was heeft een van hen zich aan een touw naar beneden laten zakken, waarna hij er in slaagde de jongeman uit zijn be narde positie te bevrijden, THEATER CARRE PAST PARIJSE METRO-SYSTEEM TOE BIJ VER KOOP VAN PLAATSKAARTEN! Geïnspireerd door het razendsnelle tem po, waarmee de loketten van de Parijse Metro de grote drommen passagiers ver werken, is het de heer K. Wunnink, di recteur van het Amsterdamse Theater Carré, gelukt een systeem te ontwikke len, waardoor het mogelijk is gemaakt vanaf heden plaatskaarten te kopen voor één van de 180 voorstellingen, welke in Amsterdam worden gegeven van René Sleeswijk's nieuwe Snip en Snaprevue „Tot vanavond". Door dit nieuwe sys teem wordt het plaatsbesprekeen „twee dagen van te voren" geheel afgeschaft. De lange rijen mensen, welke zich ge durende deze twee dagen bij de kassa's vormden, gaan hierdoor tot het verleden behoren. Niet alléén bij Carré, maar ook bij de 50 bespreekbureaux, verspreid over geheel Nederland, is deze nieuwe vorm van plaatsbespreken reeds met groot enthou siasme door het publiek ontvangen. Vóór Santpoort bestaat hiertoe gelegenheid bij Reisbureau Europa, Hoofdstraat 155. „Het gezelligste zitje langs de Noordzee", het IJmond-paviljoen, zal per 1 oktober haar poorten sluiten. De eigenaar ervan, de heer J. Stolk, aannemer te Driehuis, meent, dat de toeneming van het vracht- wagenverkeer in verband met de bouw werkzaamheden aan de nieuwe pieren dusdanige vormen aan zal nemen, dat er van een behoorlijke exploitatie van het café-restaurant aan de voet van de se- mafore geen sprake meer zal zijn. Wat er met het gebouw zal gaan gebeuren is nog niet met zekerheid te zeggen. Bevallen: A. J. Schuijt-van der Kroft, z„ Klein Dorregeest 1, Uitgeest; W. J. Vonk-Vroom, d., Molenveltlaan 17, Sant poort; A. E. Semeijn- de Jong, d., Ver bindingsstraat 17, Velsen-Noord; H. J. M. Arts-Hilterman, d., Kieftendellaan 44, Santpoort; A. Mul-Beemsterboer, d., Frans Halsstraat 26, IJmuiden-Oost; G. de Groot-Schaap, d., Stratingplantsoen 10 rd., Velsen-Noord; G. H. Rong-Een hoorn, z., van Leeuwenstraat 39, IJmui den; E. Haleber-Kok, d„ Willem de Zwij gerlaan 35, Santpoort; P. J. Meulenkamp- Schuijt, d., P. C. Hooftlaan 41, Driehuis; M. J. Haver-Heiiig, d., Stephensonplein 15, IJmuiden; W. M. Kors-Harsveld, z., Sabastraat 9, Santpoort; M. Spaansen- Broekhuizen, d., Kromme Mijdrechtstrate 69, IJ muiden; G. Stiksma-Weidenaar, d., Rijnstraat 111, IJmuiden; L. C. Mooij- Wijnkoop, d., Planetenweg 161, IJmui den; A. E. Niessink-Gravemaker, z., Si- riusstraat 5, IJmuiden; F. van Praag-van Stipriaan, d.. Plein 1945, no. 59, IJmui- den-Oost. Overleden: K. Metzelaar, 21 j., Julia- nakada 58, IJmuiden; D. Baak, 70 j., we duwe van G. Jongejan, Rijnstraat 127, IJmuiden. Ondertrouwd: A. G. Giusti, Livorno (Italië) en C. F. van Vrede, Jac. van Heemskerkstraat 18 rd., IJmuiden; J. C. Th. Willemse, Cremerstraat 95, Haar lem en J. Hoekstra, Berkenstraat 34, IJmuiden-Oost, t.a. Berkenstraat 34, IJmuiden-Oost; G. A. Kraaij, Plein 1945, no. 17, IJmuiden-Oost en A. J. van Kleef, Jac. van Heemskerkstraat 44, IJmuiden, t.a. Jac. van Heemskerkstraat 44, IJmui den. Getrouwd: J. T. Post en E. M. Rüge- bregt, Baarnseweg 9, Huis ter Heide; F. C. Schoute en H. Jongkees, Meidoorn laan 2( Zaandijk; D. D. van Geet en J. Jongens, Eykmanlaan 307, Utrecht; M. Zwart en L. IJkelenstam, Lorentzstraat 24, IJmuiden-Oost; J. van de Wetering en A. Schager, v. Slingelandtstraat 97, 's-Gravenhage; H. G. Peekei en G. M. Warren, Overbidtweg 42, Santpoort; J. Pijnacker en F. W. Kie.wied, Juliana van Stolberglaan 55, Hillegom; G. Schol en E. K. Hartog, v. Speijkstraat 4, IJmui den-Oost; P. van Tuinen en B. Faber, Burg. Weertsplantsoen 11, Santpoort; N. J. S. Verschoor en L. Brands, Brederood- seweg 78, Santpoort; P. Plug en H. M. Bakker, IJsselstraat 9, IJmuiden; J. Kneg- jes en M. A. Glas, Celsiusstraat 42, IJmuiden; L. van der Plas en C. van der Wel, Andromedastraat 17, IJmuiden; E. B. van Zoelen en E. Kruiswijk, Hom burgstraat 16 rd., IJmuiden; M. van den Bergen en M. C. Pirovano, Leeuwerik laan 49, IJmuiden-Oost. Aan de leden van de Chr. Sport Ver, „Fit" wordt medegedeeld dat de gymna stieklessen zullen worden hervat vanaf woensdag 31 augustus. In verschillende lesuren is echter een wij ziging gekomen. De indeling is nu als volgt: Woensdag: 1.452.30 kleuters; 2.30- 3.30 meisjes 69 jaar; 3.304.30 jon gens 69 jaar; 6.307.30 meisjes 13 14 jaar. Donderdag: 6.407.30 meisjes 1013 j.; 7.308.30 adsp. heren en heren; 8.30— 9.30 adsp. dames en dames. Vrijdag: 6.307.30 jongens 1013 jaar; 7.308.30 jongens 1314 jaar; 8,30 9.30 dames senioren. Mogen wij vanaf 31 augustus alle leden en adspirant-leden weer op de voor hen bestemde tijd verwachten? Ook nieuwe leden zijn van harte wel kom! EGEL. Hé, dat was nu weer eens een be— richt waarvan H.H, inbrekers en soortgenoten misschien toch ook wet even bij hebben stilgestaan. Dat bericht van die meneer, die s avonds nog een ommetje maak te door Santpoorts dreven, in een tuintje verdachte geluiden hoorde, politie waarschuwde en toen liet vaststellen, dat de verdachte ge luiden veroorzaakt werden door een blijkbaar nogal luidruchtige egel. Dat is nu ook eens zo'n bericht, dat de plot zou kunnen vormen voor een „short story", een kort verhaal. Zo echt van de man, die 's avonds altijd voor hij naar bed gaat, de muizenissen van de hele dag ten onder laat gaan in een stevig wandelingetje door het verstilde dorp. De dieren der stra ten want die des velds zijn al lang gaan slapen) kennen hem al. Zij weten het en houden er reke ning mee, dat des avonds om kwart voor elf, meneer die en die zijn ommetje maakt. Zachtkens neuriënd uiteraard, om de landelij ke stilte niet te verscheuren. Maar het egeltje, dat in een tuin zo druk bezig was met graven, was een vreemde in Jerusalem en ging gewoon door met het werk, net alsof er geen meneer langs liep. Ze hadden 't hèm nog niet verteld, dus so what Maar de avondlijke wandelaar dacht daar anders over. In ver snelde pas richtte hij zijn schreden naar het eerst het beste politiebu reau van het dorp waar hij kond deed van zijn ervaringen in het anders om deze tijd zo rustige dorp. De politiemacht vond dit ook wel verdacht. Aan de omlig gende gemeenten werden verster kingen aangevraagd. Jeeps, over valwagens en snelbrommers van stal gehaald enop naar de bedreigde plaats. Als tenminste vooreerst de krijgs- taktiek was uitgemaakt. Anders kon dat onderweg nog wel. Inti midatie was de beste methode. Gillende sirene's, gierende banden, krijsende remmen, straten afzetten, vijfentwintig mannen (zwaar be wapend) omzichtig de betreffen de verdachte plaats beslopen. Dan (op fluitsignaal) charge. Mis. Egel. Uit. Maar die inbrekers zitten er maar mee. „Je kunt tegenwoordig niet eens meer in een tuin zitten" zul len ze wel denken! Poortwachter. EXAMENS. Onze plaatsgenoot, de heer U. G. Berghuis slaagde voor de akte schoon schrijven M.O. Nu de zomertijd langzamerhand ten ein de loopt en iedereen weer plannen gaat maken om de komende wintermaanden min of meer nuttig te gaan besteden, wil len wij U graag attent maken op het be staan van twee stichtingen in onze ge meente, die zich bezighouden met de vor ming van onze rijpere jeugd, nl. de „Ma ter Amabilisschool „Velsen" en de „Stichting Zonnebloem-Klimop". Geheel onbekend zullen ze ook wel niet zijn, want beide stichtingen hopen binnenkort hun tweede lustrum te vieren, hun 10- jarig bestaan. In 1951 werd dit werk nl. evenals overal elders in het land met veler medewerking gestart en met groot enthousiasme ontvangen en sinds dien mag men zich, ondanks de econo mische bezwaren die voor de werkge vers aan medewerking aan de dagcur sussen verbonden zijn, in nog steeds groeiende belangstelling en deelname verheugen. Geen wonder, want deze cursussen wil len de werkende meisjes gelegenheid ge ven tot die algemene vorming, waaraan zowel de jongeren, die reeds op jeugdi ge leeftijd aan het werk gegaan zijn, als de ouderen, die na een langere schoolop leiding toch ook nog niet in alle opzich ten goed beslagen ten ijs komen, behoef te hebben. Jonge meisjes van 17 jaar en ouder, straks de vrouwen en misschien de moeders in onze maatschappij, kun nen zich hier voorbereiden op hun toe komstige taak. Welk jong meisje zou niet graag willen weten hoe ze er leuk en verzorgd uit kan zien, de huisgenoten of haar gasten een smakelijke maaltijd voor kan zetten, haar kamer met eenvoudige middelen ge zellig kan maken en in de toekomst haar huis inrichten? En wie zou er niet eens graag willen praten met andere jongeren en met ouderen die er meer van weten, over allerlei vragen, zoals de opvoeding van kinderen, omgang met an deren, je houding tegenover de vragen die het leven van vandaag ons stelt en zo haar eigen mening leren vormen? Op al deze vragen is de cursus gericht, zoals spreekt uit het veelzijdige program ma: Kinderverzorging en opvoeding, me dische raad, godsdienst of levensvor ming, smaakontwikkeling, huiselijke sfeer en woninginrichting, ziekenverpleging, koken en naaien, en handenarbeid, crea tief spel, muziek en sport. Hiernaast wordt dan ook nog de nodige aandacht aan de culturele vorming en aan ont spanning gewijd: men gaat samen uit naar schouwburg of concert, er worden excursies gemaakt en gezellige feestavon den gehouden. Deze cursussen nu beginnen weer half september, en bieden twee mogelijkhe den; 1. Dagcursussen, die in overleg met de werkgever in werktijd gegeven wor den, met doorbetaling van het loon. De ze zijn dan één middag per week. 2. Avondcursussen, die twee avonden per week worden gegeven. Voorts is er voor de jongere meisjes van 1417 jaar de z.g. Jongerencursus, ook een halve dag per week, en met een geheel aangepast programma. (Dit jaar wordt ook nog speciale aandacht gevraagd van alle R.K. meisijes van 1923 jaar, daar voor hen een aparte cursus georganiseerd wordt, aangepast aan de belangstelling j van oudere meisjes). Alle cursussen wor-j den ook dit jaar weer gehouden in de' Gem. Huishoudschool aan de P. J. Troel-, straweg te IJmuiden-O., een prachtige! moderne school. Iedereen die belangstelling heeft, kan zich opgeven of inlichtingen inwinnen bij de volgende adressen: voor de Mater Amabilisschool (R.K. meisjes; bij de leidster mej. G. Lam. Spreekuur Santpoort: dinsdagavond 30 augustus en 6 september in het Jeugdge- bouw aan de Dinkgrevelaan, 7.30—9 uur. Spreekuur IJmuiden: maandagavond 29 augustus en 5 september, Kennemer- laan 169 van 7.309 uur (tel. 6144), en voorts bij mevr. A. van de Wiel, Mei doornstraat 3, IJmuiden O. (tel. 4812); voor de „Zonnebloem-Klimop" (alle niet R.K. meisjes) bij mej. I. van Tongeren, P. C. Hooftlaan 77, Driehuis (tel. 7166); spreekuur maandag- en donderdagavond van 79 uur. helpen U er overheen Hiisdgeneziog Huidzuiverheid- Huidgezondheid B -1 i En puistjes verdrogen door Purolpoeder Zondagmorgen werd in Akersloot de tweede wedstrijd in het jaarlijkse IJmond- concours vervist. De drie IJmond hen gelsportverenigingen 't Karpertje, De als inzet de „IJmondwisselbeker" die ter Velsen, bekampen elkaar jaarlijks twee maal in het Noord-Hollands Kanaal met gelegenheid van haar zilveren jubileum enige jaren terug, voor de eerste maal door 't Karpertje is beschikbaar gesteld. Velsen dat dit jaar haar 10-jarig bestaan viert, was er de eerste twee jaren in ge slaagd de wisselbeker tijdelijk in zijn prij- zenkast te krijgen. De eerste wedstrijd van dit jaar werd eveneens gewonnen en gisteren eindigde de beslissende wed strijd eveneens in een overwinning. Zodat Velsen in de kortst mogelijke tijd de „IJmondwisselbeker" definitief heeft IJmondvissers, beiden uit Beverwijk en veroverd. De voorzitter van 't Karpertje de heer Hoeben overhandigde met hartelijke woorden de beker aan Velsen's voorzit ter Bosma en sprak de hoop uit nog vele jaren met elkaar deze prettige wedstrij den te mogen houden. De uitslag van zondag werd: 1. Velsen met 59 bovenmaatse vissen der 10 best eindigende vissers. 2. D.IJ.V. met 31 bovenmaatse vissen der 10 best eindigende vissers. 3. 't Karpertje met 22 bovenmaatse vis sen der 10 best eindigende vissers. De individuele uitslag is: 1. A. v. Vliet, 14 stuks, Velsen; 2. J. v. Zutphen, 12 stuks, D.IJ.V.; 3. C. Meer hof, 8 stuks, Velsen; 4. R. Bosma, 8 St., Velsen; 5. J. Walters, 7 stuks, Velsen; 6. J. Spek, 7 stuks, Karpertje; 7. A. E. Jensen, 6 stuks, Velsen; 8. H. Bruinen berg, 5 stuks, Velsen; 9. A. Engelhart, 5 stuks, D.IJ.V.; 10 Verseveld, 4 stuks, D. IJ.V.; 11. de Boer, 4 stuks, Karpertje; 12. C. Ooms, 3 stuks, Velsen; 13. B. Son- dorp, 3 stuks, D.IJ.V. 14. v. d. Pijl, 3 stuks, D.IJ.V.; 15. J. Beentjes, 3 stuks, Karpertje; 16. H. v. Deijck, 3 stuks, Vel sen; 17. J. Glas, 3 stuks, Velsen; 18. Aal- bersberg, 2 stuks, D.IJ.V.; 19. S. Schenk, 2 stuks, Velsen; 20. L. Kleine, 2 stuks, Karpertje; 21. J. Pais, 2 stuks, Karpertje; 22. Schoorl, 1 stuks, Karpertje; 23 Wa- terlander, 1 stuks, D.IJ.V.; 24. Ploeger, 1 stuks, D.IJ.V.; 25. Gebhard, 1 stuks, D. IJ.V.; 26. P. Wennis, 1 stuks, Velsen. Dinsdag 30 augustus a.s. wordt door het Verbond voor Veilig Verkeer een film avond gegeven op het plein der Adolf van Nassauschool. Aanvang 8 uur. Per sonen beneden 14 jaar hebben zonder geleide geen toegang. Komt allen deze leerzame film bekijken. Herv. Dorpskerk: 8.30 en 10 uur: Ds. J. H. Warners, van Bilthoven. Santpoort-Zuid: 10 uur, Ds. G. H. v. Willenswaard. Gereformeerde Kerk: 9.30 en 17 uur: Ds. M. W. J. C. de Kluis, H.A. Chr. Geref. Kerk: 10 uur Prof. Dr. B. J. Oosterhoff van Apeldoorn; 4 uur: Ds. J, Tijmens van Nunspeet. Vrijz. Herv. (IJmuiden) 10.30 uur ds G. Nijenhuis. Evang. Lutherse Gem. Koffiezaal „Wes- terveld; 9.35 uur: Ds. J. A. Roskam. Jehova Getuigen, Wachttoren Studie. Diensten zondag van 78 uur in het Cultureel gebouw IJmuiden. Jehova Getuigen: Dinsdag van 89 uur Kweekerslaan 7 en Rijksweg 331. Dinsdag van 89 uur Hagelinerweg 190 en Rijksweg 331. Gem. Gods. Cultureel Gebouw IJmuiden, zondags 10 uur Dienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN. H.H. Missen zijn 7 uur 8.15 11.30. Hoogmis te 9.30. Te 7 uur Lof. VRIJDAG 2 SEPTEMBER. H.H. Missen te 7 8 -9 uur. Te half 8 Broederschapslof. Zondag a.s. Dr. J. Hekman, Hoofdstraat 236, Tel. 8510. APOTHEKEN. Santpoortse Apotheek, Santpoort Zuid, Tel. 8249. Witte Kruis: Zr. Langejan, Brederoodse- weg 106, telefoon 7477. Bloemendaalsestraatweg 152 Telefoon 8860 i

Weekblad Huis aan Huis | 1960 | | pagina 1