SaripoafcWeelïblad aan glPredikbaurtan K^Dampo ^Tbabyderh Santpoort's eerste Priesterzoon De week rond.. De Heer D. Klut geridderd Duitse Koren te gast in Santpoort Dansschool Capriole J eugdkerkdienst Lirf>arli*r Voor hef fere R.K. Kerk, Santpoort 9 Een 12-jarige Santpoortse jongeman is door de politie aangehouden, om dat hij verdacht wordt van diefstal van geld uit een kassa van een ga ragehouder te Santpoort. De knaap heeft bekend, dat hij ook in andere gemeenten diefstallen heeft gepleegd. 9 „Door werkzaamheden van de Rijks waterstaat aan de Zuiderpier te IJmuiden, zal een groot aantal strandhuisjes in het badseizoen 1961 niet meer. worden herplaatst. Voor zover deze huisjes worden verkocht, dient de koper er niet op te rekenen, dat hij voor een standplaatsvergun ning op het strand in IJmuiden in aanmerking zal komen. Zondagsdiensten Korf balklanken Onder gang no 39 t. TC Huwell, septemt hnize t Kerke' g 31 Sclaan 45 e' i|i rij Cornegge Telefoon 8619 HUIS HUIS Vrijdag 9 sept. 1960 Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 trar telef. 7029 BB Zondag 4 september j.l. mocht onze mede-parochiaan en plaatsgenoot de WelEerwaarde Heer C. Böhm te Stein n, Limburg de Heilige Priesterwijding jntvangen. Dit feest zal door Santpoort gevierd worden op zaterdag 10 september en zondag 11 september a.s. "aterdag wordt de Neomist om ca. '.6 30 uur van station Santpoort-Noord jtgehaald door de R.K. Harmonie „Soli 'Deo Gloria" en de jeugd- en sportver enigingen die hem via een rondgang door het dorp naar de parochiekerk zul- -en brengen, waar om 19.30 uur een lechtig Lof zal zijn. Het comité, verzoekt de parochianen van Santpoort op deze avond vanaf 18.00 uur de vlaggen uit te steken. Er zal gereden worden vanaf station Santpoort-N., Valckenhoeflaan, Roos en Beeklaan, Kruidbergerweg, Hagelin- gerweg, Overbildtweg, Hoofdstraat, Wüstelaan, Velserhooftlaan, R.K. Kerk. Zondag 11 september zal om half tien door de pas-gewijde-priester zijn eer ste Plechtige Hoogmis worden opge- dragen, waarbij weer alle parochianen worden uitgenodigd. 's-Middags is er om 14.uur een officiële receptie, tij dens welke het parochie-cadeau zal worden aangeboden. Van kwart over drie tot ca 4 uur is er dan voor alle parochianen gelegenheid om de neomist en zijn familie geluk te wensen. Hierna zal er om 5 uur als sluiting van dit Priesterfeest in de parochiekerk een plechtig danklof zijn. Indien u tijdens een moeizame raadsver gadering uw hart wel eens ophaalt aan een verkwikkend kopje koffie, weet dan, dat dit eigenlijk mogelijk gemaakt werd door het initiatief, dat door de heer Klut direct na de oorlogsjaren werd tentoongespreid. De heer Klut is dezer dagen veertig jaren in gemeentelijke dienst en bij die gelegenheid hebben wij hem een bezoekje gebracht in zijn wo ning aan de Molenstraat te Santpoort noord. „Ja, die koffie-voorziening is eigenlijk ontstaan vlak na de oorlog", vertelt hij glimlachend. En dan volgt een inge wikkelde verklaring over het hoe en waarom. Want koffie in die tijd was een schaars artikel en de afname werd nog moeilijker gemaakt door het feit, dat de betreffende lavenis „op de bon" was. Maar de heer Klut is tijdens zijn leven niet alleen ,in de bonen geweest". Dat is donderdag wel duidelijk geworden tij dens de officiële receptie ten raadhuize te Velsen. „Het tegendeel van vervlak king" verklaarde burgemeester de Boer, doelend op de vele activiteiten van de heer Klut. Tot slot van zijn vriendelijke toespraak kon loco-burgemeester de Boer de jubilaris, die vergezeld was van Zijn vrouw en kinderen, de gouden me daille behorend bij de orde van Oranje Nassau, op de borst spelden. Tijdens deze bijeenkomst werd de heer Klut na mens het gemeentepersoneel en de veri- ficatiedienst een geldelijke bijdrage voor de aankoop van een nieuwe bromfiets aangeboden door de gemeente-secreatris, de heer J. Veenstra. Ook de heer H. Hogetoorn leverde namens de afdeling van de heer Klut, Algemene Zaken, een bijdrage voor de nieuwe brommer. Een zadel. In het maatschappelijke verenigingsle ven van deze omgeving neemt de heer Klut een grote plaats in. Dat is zeer wel duidelijk geworden tijdens het in terview. Hij is niet alleen plaatselijk voorzitter van de vakgroep Gemeente- personeel en vertegenwoordiger van de Christelijke Bond van Overheidsperso neel in het georganiseerd overleg, maar ook lid van de raad van beheer van het Bevrijdingsfonds. Sedert 1938 is de heer Klut ziekenfondsbestuurder. In eerste instantie was hij voorzitter van Zieken fonds „Velseroord", momenteel is hij nog secretaris van ziekenfonds „IJmond" secretaris van de Regionale Commissie van Toezicht voor Zaanland en Kenne- merland en secretaris van de Stichting Schooltandverzorging Velsen. Ons notitieboekje vermeldt voorts nog een lange, lange reeks functie's in de wereld der muziekverenigingen. Het zou te ver voeren al deze activiteiten hier te vermelden. We menen slechts enkele uitzonderingen te moeten maken voor het feit, dat de heer Klut in 1924 mede oprichter werd van de Noordhollandse Bond van Christelijke Harmonie- en Fanfareverenigingen, dat hij voorzitter werd van deze bond en in 1931 werd geëerd met het ere-lidmaatschap. Vanaf de oprichting in 1914 was de jonge Klut houtblazer in muziekvereni ging „Wilhelmina" waar zijn vader de directie voerde. Muziek heeft vrijwel de voornaamste plaats in het hart van de heer Klut in genomen. In 1936 werd hij dirigent van het Gereformeerd evangelisatiekoor „Gera" te IJmuiden. Dit koor heeft bij de evacuatie opgehouden te bestaan. Direct na de bevrijding, in 1945, werd de heer Klut dirigent van het Gerefor meerd evangelisatie-zangkoor te Sant poort. Een functie, die hij tot op de dag van vandaag met veel ambitie vervult. Maar ook op kerkelijk terrein heeft de heer Klut niet stilgezeten. In de jaren van 1930 tot 1933 was hij diaken en van 1935 tot 1938 ouderling van de Gere formeerde kerk te IJmuiden-oost. Van 1940 tot 1946 en van 1956 tot 1958 was hij ouderling van de Gereformeerde Kerk te Santpoort. Als u nu weet, dat ik bij lange na niet alle functie's van de heer Klut hier heb neergeschreven, dan kunt u begrijpen, dat hij een bui tengewoon arbeidzaam leven achter de rug heeft. „Ik ga het nu echt wat kalmer aandoen" vertelde ons de heer Klut, die nu twee- en-zestig is. Winkeliers hebben plannen voor tentoonstelling Naar wij vernemen loopt de Algemene Winkeliersvereniging Santpoort met plannen rond om een tentoonstelling te organiseren. Deze tentoonstelling zal bedoeld zijn om de Santpoortse burger kennis te laten maken met de produkten, kwaliteiten en hoedanigheden van de Santpoortse middenstand. Daarbij hecht het bestuur van de winkeliersvereniging ook grote waarde aan het feit, dat de nieuwkomers eens op prettige wijze ken nis kunnen maken met de middenstand als levend orgaan in de gemeenschap. De tentoonstelling zou misschien kun nen worden gehouden in de dagen voor Sinterklaas en Kerstmis, hetgeen dan geschied in navolging van wat in andere plaatsen van ons land reeds meermalen met succes tot stand werd gebracht. Nadere mededelingen over dit prettige initiatief, waarvoor de plannen wél, maar de uitvoering nog niet voor hon derd procent in kannen en kruiken is, zullen in de volgende editie's van dit weekblad worden gedaan. In het kader van een uitwisselingspro gramma heeft het Hervormd Koor te Santpoort in de afgelopen dagen be zoek mogen ontvangen van de leden van het „Kirchen- und Posaunenchor" uit de Duitse stad Lindhorst. Het is een bezoek geworden waarmee de Santpoorters eer hebben ingelegd. Niet alleen, dat de gasten ruimschoots in de gelegenheid werden gesteld om iets meer van de omgeving te zien, er zijn ook vele prettige persoonlijke kontakten gelegd en hernieuwd. Vrijdag 2 september kwamen de Duit sers na een comfortabele rit per tou- rincar in Santpoort aan. Er volgde een zeer hartelijke ontvangst in het feeste lijk ingericht Hervormd Jeugdhuis, waar TERRASVOGELS KLOPT V.V.S.B. Terrasvogels had zondag jl. WSB uit Noordwijkerhout op bezoek en wist deze gedegradeerde derde klasser met 4-1 te verslaan. Siem Thoolen was top scorer: hij nam niet minder dan drie van de vier doelpunten voor zijn reke ning. VETERANENVOETBAL. De veteranen van Terrasvogels hebben zich in het veteranen-toernooi van „IJmuiden" weer uitstekend geweerd. Ze bleven in hun poule na het spelen van vier wedstrijden niet alleen onge slagen, maar wisten het maximum-aantal punten binnen te halen (8). In de an dere poule bracht VSV het tot de bo venste plaats met 7 punten, zodat ons voorgevoel, dat het om de eerste plaats tussen VSV en Terrasvogels zou gaan, is uitgekomen. Deze wedstrijd werd dinsdag j.l. op één der Waterloo-terreinen gespeeld ten aanschouwe van veel publiek. Met de rust was de stand 11. Vlak voor de rust had Balvers met een zeldzaam mooi schot VSV de leiding gegeven, maar direct daarop scoorde Munnikes de ge lijkmaker. Na de rust liep Terrasvogels door fraaie doelpunten van Röbken en Zaal uit tot 31 en er scheen geen vuiltje meer aan de lucht voor de blauwwitten, tot datSchoon in eigen doel trapte (32). Toen was VSV niet meer te houden en het einde kwam dan ook met een 53 zege voor de IJmuidena- ren. DE COMPETITIE BEGINT. Zondag starten onze beide plaatselijke teams voor de competitie. Velsen speelt dan thuis tegen DTS en Terrasvogels uit tegen Kinheim. Wanneer het onze plaatsgenoten ernst is met eventuele kampioensplannen, dan hopen we, dat ze zullen bedenken, dat een goede start veel tot het verwerke lijken dezer plannen kan bijdragen. HET VELSEN-TERREIN. Dezer dagen hebben we even een kijkje genomen op het Velsen-terrein en we kunnen niet anders zeggen dan dat het er keurig verzorgd uitzag. Het hoofd- veld met zijn mooie, dikke grasmat, de correct getrokken kalklijnen, de nieuwe omrastering, de gerestaureerde kleedlo kalen, alles maakte een prima indruk. Hulde aan de stille werkers, die een en ander veelal in hun vrije tijd tot stand hebben gebracht! VELSEN WON EN VERLOOR. Velsen nam zondag j.l. mét TYBB, WSV (Wormer) en Onze Gezellen deel aan het jubileumstoernooi van laatstge noemde vereniging. In de eerste ronde kwamen onze plaatsgenoten uit tegen TYBB en ze wisten deze ontmoeting na een vlot spelletje met niet minder dan 50 te winnen. Ton v. d. Pieter man, Velsens aanvalsleider, nam niet minder dan drie goals voor zijn reke ning. Voor de finale kwam Velsen uit tegen WSV. Met de rust was de stand nog 11, maar toen de Wormers na de rust een penalty kregen toegewezen en mede door het uitvallen van Van den Pieterman en Geuzenbroek zakten de geelblauwen in elkaar en kon WSV de stand op 51 brengen. TERRASVOGELS-NIEUWS. Dezer dagen hadden we een gesprek met één der bestuursleden van Terras vogels, nl. de heer L. Munnikes en aan gezien ons bekend was, dat hij het is, die namens het bestuur het pad effent voor andere sporten dan voetbal Terrasvogels is niet alleen een voet balvereniging, maar een sportvereniging vroegen we hem o.m., hoe de zaken stonden bij de honkbal- en Softbalafde- ling. De heer Munnikes vertelde hier over opwekkende dingen. De afdeling honkbal bleek te bestaan uit 3 senioren en 2 junioren negentallen, die in hoofd zaak worden bestuurd door de heren C. Goedhart en A. Akkerman. De negen tallen komen uit in de afdeling Haarlem van de Honkbalbond, „tenminste al dus de heer Munnekes" zo was het tot dusver, want het volgende seizoen komt ons eerste negental uit in de 2de klas van de landelijke competitie van genoemde bond. Het bleek n.l. dat dit eerste negental dit seizoen in de Haar lemse competitie met een gelijk aantal punten, als DIO en Onze Gezellen had den verzameld, was geëindigd, maar in de halve beslissingscompetitie met deze clubs als eerste was geëindigd en daar door het recht verkreeg een promotie wedstrijd te spelen tegen Watergraafs meer, de kampioen van de afdeling Am sterdam. Deze ontmoeting nu was zater dag j.l. gespeeld en door de Vogels met 75 gewonnen, waardoor de promotie naar de landelijke competitie een feit was. In de zeven jaren, dat de blauw witten nu aan honkbal doen, waren ze viermaal kampioen geweest. Vier spelers hebben al die jaren deel uitgemaakt van het eerste negental, n.l. Siem Thoolen, Hans Clarenburg, Bert Disselköter en Jan Pelleman. Het tweede negental komt, evenals het derde team, uit in de 4de klas, afdeling Haarlem. Het eindigde in puntenaantal gelijk met Ripperda, doch de beslissings wedstrijd werd met 127 verloren. Zoals gezegd, telt de honkbalafdeling 2 junioren-negentallen, die aan de com petitie deelnemen, doch dit aantal zou zeker groter zijn geweest, wanneer vele adspirant-judioren zich eerder hadden opgegeven. Daardoor konden meerdere negentallen niet voor de competitie wor den opgegeven. Tenslotte vertelde de heer Munniks nog met trots, dat vooral de hogere negen tallen er qua honkbalkleding „piekfijn" uitzien en ook op die wijze de eer van honkbal-Terrasvogels hoog houden. De (dames-)softbalafdling staat onder leiding van de dames Pelleman, Dissel köter en Goedhart. Dat ook voor deze sport belangstelling bestaat blijkt wel ondermeer het woord werd gedaan door ds. v. Willenswaard en pastor Tumser. Zaterdag werd per touringcar en auto's een ritje gemaakt naar Amsterdam en Zandvoort. Tevens werd een kijkje ge nomen bij de Velser tunnels. Dit uit stapje werd door de bezoekers zeer ge waardeerd. Het concert in de Hervormde Kerk vormde het eigenlijke hoogtepunt van het driedaagse bezoek. Hierbij hebben de koren zich ongetwijfeld van hun beste kant laten zien. Er is buitengewoon toe gewijd gezongen, niet in het minst door het Santpoorts Hervormde Jeugdkoor. Ook het Posaunenchor ontving voor het optreden grote waardering. Aan de kerkdienst, die 's zondagsmorgens in de Hervormde Kerk werd gehouden, heb ben de drie koren ook weer medege werkt. De dienst werd geleid door ds. van Willenswaard en pastor Tumser. De zondagmiddag werd weer door de gastheren en -vrouwen benut om de be zoekers van het schone in deze omge ving te doen genieten. Zo werden er bezoekjes gebracht aan het Bloemendaal- se strand en aan de IJmuider sluizen, alhoewel velen toch ook wat rust ge zocht hebben in het Burgemeester Rij- kenspark. Zondagavond vond een ont moeting plaats in het Hervormd Jeugd huis, waarbij ook weer door enkele spre kers het woord werd gevoerd. De aan wezigen werden o.a. door de heer C. van Puffelen, voorzitter van de Ring Aalsmeer van de Koninklijke Bond van Christelijke Zangverenigingen toege sproken. Het is een gezellige avond ge weest. Nadat de Duitse gasten maandagmorgen in alle vroegte nog een kijkje hadden genomen bij de visafslag in de IJmui der Vishailen werd toch om 12 uur 's middags 't sein voor vertrek gegeven. Een uur te laat weliswaar, maar dat was in ieder geval een teken, dat het afscheid nemen zwaar is gevallen. Het Hervormd Koor kan op een zeer geslaagde bezoek terugzien. 5? Na twee jaar praktijk menen wij aan onze groepen een meer officieel karak ter te moeten geven in verband met de groeiende belangstelling voor de reeds bestaande en nieuwe cursussen. Op ve ler verzoek hebben wij een eigen naam gekregen: Dansschool „Capriole". In Santpoort zullen de volgende nieuwe lessen gegeven worden: inleidende cur sus voor moderne danskunst (op vrijdag) en bij voldoende belangstelling volks dansen. Het is de bedoeling het komende jaar de leerlingen in staat te stellen een di ploma te behalen. Daarvoor zullen zij enkele proeven moeten afleggen in be paalde onderdelen van de rhythmische gymnastiek. De aanvangstijden der lessen zijn als volgt: kleuters: maandag 16.1517.15 uur; meisjes 79 jaar maandag 17.1518.15 uur; 1011 jaar vrijdag 16.3017.30 uur; 1114 jaar vrijdag 17.3018.30 uur; 15 j. en ouder vrijdag 19.3020.30 uur; dames vrijdag 20.4521.45 uur. Nieuwe leerlingen zijn van harte wel kom, maar zullen in verband met de uitvoering niet voor 23 september ge plaatst kunnen worden. In het houden van de Jeugdkerkdiensten, uitgaande van de Herv. gemeente, is een kleine wijziging gekomen. Tot dus ver werden deze steeds op de eerste zondag van de maand gehouden. In het vervolg vinden deze jeugdkerkdiensten voortaan op de tweede zondag van de maand plaats en zal a.s. zondag, 11 september de heer G. J. Kwakkel van Santpoort hierin voorgaan. In deze dienst zal muzikale medewerking wor den verleend. De jeugd van 1219 jaar is hartelijk welkom in het Jeugdhuis Burg. Enschedélaan 67! Postduivennieuws Wedvlucht van Vilvoorde op 4 septem ber 1960. Afstand 165 km. Gelost om 7.45 uur met Z.W. wind. Eerste duif 9.41; laatste 9.48 uur. In concours 163 duiven. N. v. Duyn 1, 29; A. Tabernal 2, 3, 9, 10, 18, 22, 23, 24; M. Janssen 4, 17, 23; B. Jenninga 5, 6, 15, 21; P. Rozemeyer 7, 13; M. Visser 8; E. M. Gorter 11; Jac. de Weerdt 12, 28; A. Tervoort 14, 20; P. Maas 16; H. Miggels 19, 27; J. G. v. Haaster 25; v. Reenen 26; J. Handgraaf 30; K. Bouwer 31; G. Bier man 33. pfOeUEL Baby-huidje PODKR-ZMJ OUf- ZEEP KANDIDAAT. Om alle schijn te vermijden: ik wil niet mee gaan doen om ge- ruchten te verspreiden over wie er nu burgemeester van Velsen gaat worden. Er zijn in dit ver band at namen genoemd van oud-ministers en zelfs van bur gemeesters, maar het bericht, dat dezer dagen in de couranten cir culeerde is toch te interessant om er zo maar aan voorbij te gaan. Daarbij vooropstellende, dat een benoeming op het moment dat deze „Poortwachter" verschijnt, misschien al een feit zal zijn ge worden. Die interessante naam was die van de Amsterdamse wethouder van financiën, mr. R. van de Bergh, En dan bedoel ik natuurlijk niet de naam, maar de figuur, die mr. van den Bergh zou uitmaken, indien hij Velsens ma gistraat zou worden. Een Amster dammer in het Velser kamp! Juist iemand, die een hoge post bekleed in de gemeente, die men van deze kant van de polder wel eens heeft verweten dat zij beslist „Over ons, maar zonder ons." Het opent misschien onverwachte perspec tieven indien juist deze mr. van den Bergh het beleid van Velsen inzake de Amsterdamse haven plannen mede zou moeten gaan bepalen. Temeer daar hij zich weer volgens de couranten als een scherpzinnig jurist heeft doen kennen. Overigens is men in Velsen er wel van overtuigd, dat de benoe ming van een burgemeester ge zien het lange uitblijven ervan, nogal wat voeten in de aarde schijnt te hebben. Dat zou kun nen wijzen op een zeer ernstig beraad van degenen, die deze benoemjing tof stand dienen te brengen. „Maar het wordt nu toch tijd, dat er een beslissing komt" werd mij dezer dagen van enkele kanten desgevraagd verklaard. Daarbij liet men er geen twijfel over bestaan, dat men van alle zijden groot respect toont voor hetgeen loco-burgemeester H. de Boer en daarmee het gehele col lege in deze dagen aan bestuurs kracht opbrengt. Rekenkundig is het toch zo, dat indien het college één lid moet missen, de andere vier leden twintig procent meer werk heb ben te verrichten. Daarbij komt nog en daar denk ik niet licht over dat loco-burgemeester de Boer als wethouder (als politicus) in de raad zitting heeft en nu de plaats moet innemen van een door de Kroon benoemde en boven de partijen geplaatste burgemeester. Hetgeen een uiterst moeilijke taak zal zijn. Poortwachter. Naar wij vernemen is nu definitief komen vast te staan, dat het IJmond -paviljoen tussen de pieren van IJmuiden na de sluiting per 1 okto ber in gebruik zal komen als bouw bureau. 9 Op het kruispunt RijnstraatSpaar- nestraat te IJmuiden is deze week de 18-jarige bromfietser W. J. B. uit Santpoort tegen een personen auto gereden, doordat de bromfiet ser geen voorrang verleende. De jon geman is met hoofdwonden door de ongevallendienst naar huis gebracht. Zaterdag 10 sept: te half 8 plechtige intocht en Solemneel Lof. Zondag 11 sept.: H.H. Missen te 7 uur, 8.15, 11.30. Te 9.30 plechtige Eerste H. Mis, opgedragen door de Eerw. Pater C. Böhm, M.S.C. waaronder feestpreek door de WelEerw. Pater S. Duse M.S. C. Te 2 uur officiële receptie en van 3.15 tot 4 uur gelegenheid tot feliciteren in Zomerlust. Te 5 uur plechtig Slui tingslof van het Priesterfeest. Maandag 12 sept.: te 7.15 Maria Garde (meisjes van 1217 jaar). Te 8 uur: Maria Congregatie (dames). Dinsdag 13 sept.: te 7 uur Maandelijkse Gezongen Requiem. Woensdag 14 sept.: te 7.15 Maria Garde (jongens van 1217 jaar). Donderdag 15 sept.: te 8 uur: H. Fa milie (heren) Vrijdag 16 sept.: te 8 uur Maria Con gregatie (jonge vrouwen vanaf 17 jaar). Zaterdag 17 sept.: te 7.30 Broeder schapslof ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. uit het feit, dat deze afdeling reeds 3 negentallen telt. Het zijn alle senioren teams maar de heer Munnikes was vol goede moed dat er weldra ook compe tities voor junioren zullen komen. Het vorige seizoen promoveerde het eerste negental van de vierde klas naar de derde klas, maar dit seizoen heeft het een meer bescheiden rol vervuld. 0 Het college van B, W. stelt de raad voor te besluiten tot het ver kopen van een terrein van 52 m2, ge legen ten westen van de Hoofd straat te Santpoort, voor 12,50 per m2. De verkoop zal geschieden ten behoeve van de vestiging van een transformatorstation daar ter plaatse. 9 Vorige week is tijdens werkzaam heden aan de Rijksweg te Santpoort de hoofdgasleiding Hoogovens Haarlem door een bulldozer stukge- stoten. Daar de wind juist in een gunstige hoek zat, leverde het ont snappende gas geen gevaar voor de omgeving op. Wel heeft de politie enige tijd ter plaatse gepost. Later is de schade hersteld. De aankoop van een huisje geeft na melijk geen enkel recht op de plaats, waar het huisje op het strand ge staan heeft." Dit blijkens een officiële mededeling namens het gemeentebe stuur van Velsen. Men bericht ons, dat de Prenten boek-gordijnen met de populaire vriendjes Jip en Janneke, Beertje Pippeloentje en Dikkertje Din, kin deren uit de versjes en verhaaltjes van Annie M. G. Schmidt, op de komende najaarsöeurs ook zullen zijn terug te vinden op de Prenten- dekentjes. Er zullen ook Prenten- kleedjes voor de kinderkamer zijn te zien. Goed nieuws dus voor onze vrolijke kleuters. Ned. Herv. Dorpskerk: 10 uur: Cand. G. Nijenhuis, IJmuiden; 19 uur: Ds. G. H. van Willenswaard. Santpoort-Zuid: 10 uur: Dr. W. S, van Leeuwen, Rotterdam. Jeugdhuis: 10 uur: dë heer W. J. Kwakkel. Gereformeerde Kerk: 9.30 en 17 uur: Ds. M. W. J. C. de Kluis Chr. Geref. Kerk: v.m. 10 uur Ds. J. J. Rebel, n.m. 3 uur ds J. P. Geels Vrijz. Hervormden, IJmuiden-O.: 10.30 uur: Ds. L. Doorn, Heiloo. Doopsgez. Kerk, IJmuiden. 10 uur: Ds. Jacobszoon, Haarlem. Evang. Lutherse Gem. Koffiezaal „Wes- terveld; 9.35 uur: Ds. J. A. Roskam. Jehova Getuigen, Wachttoren Studie. Diensten zondag van 78 uur in het Cultureel gebouw IJmuiden. Jehova Getuigen: Dinsdag van 89 uur Kweekerslaan 7 en Rijksweg 331. Dinsdag van 89 uur Hagelinerweg 190 en Rijksweg 331. Gem. Gods. Cultureel Gebouw IJmuiden, zondags 10 uur Dienst. Artsen: Dr. J. Stoffel, Hoofdstraat. Tel. 8310 APOTHEEK: Santpoortse Apotheek, Bloemend.straatweg 145, tel. 8249. Witte Kruis: Zr. Langejan, Brederoodse- weg 106, telefoon 7477. Zondag j.l. hield de korfbalvereniging Sport-Vereent haar jaarlijkse algemene sportdag. Begunstigd door het mooie weer, (waar hadden wij dat aan te dan ken?) had deze dag een vlot verloop, danzij de prima organisatie van de heer Otte. Hij kan dan ook met genoegen te rugzien naar deze schitterende dag. In afd. la werd Carla Frijn winnares na een verbeten gevecht met Willy v. d. Tuin. Carla wist echter de eerste plaats te bemachtigen met een verschil van een halve punt op Willy. In afd. lb was de spanning minder groot, want hier kon Loes Thuis beslag leggen op de eerste plaats met maar liefst 27 punten voorsprong op nummer twee. Fokke Bakker en Joost de Haan lever den eveneens een goede prestatie, welke dan ook gehonoreerd werd met een eer ste prijs in hun afdeling. De sportprestaties werden verricht onder het toezicht van de vele ouders, verloof des en echtgenotes, waardoor nog wel eens menig puntje verspeeld werd door de zo beruchte zenuwen. Uit deze dag blijkt toch weer dat Sport- Vereent zeer bevoordeeld is met het be zit van hun schitterend gelegen terrein. Het is alleen al een genot om daar te vertoeven, laat staan om daar dan nog bovendien sport te kunnen beoefenen. Voor degene die nog niet zo bekend zijn met Santpoort, wij denken hierbij voor al aan onze nieuwe inwoners, zij het vermeld dat het terrein gelegen is aan de Duin en Kruidbergerweg hoek Mid- denduinerweg. Komt eens langs. Het is de moeite waard!

Weekblad Huis aan Huis | 1960 | | pagina 1